AQ Wiring Systems Sp. z o.o.

Opinie o AQ Wiring Systems Sp. z o.o.

Jeden z wielu.

Pracownicy tej firmy nie zwalniają się bez powodu. Mam tylko pytanie do pracodawcy, dla czego tak łatwo pozwala się odejść doświadczonym pracownikom, co zamierzacie zrobić żeby to powstrzymać, czy w ogóle zdajecie sobie sprawę z tego co jest tego przyczyną i co tak naprawdę dzieje się na hali produkcyjnej?

@Jeden z wielu.

To jest pytanie na które od lat nie ma odpowiedzi. A pracodawca niestety woli zatrudnić nowych i szkolic ich od poczatku niz próbować zatrzymać starych. A zwykle jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Bez nadgodzin i weekendów zarobisz grosze.

Krpka

Ta tzw firma, to żart, wymagania wielkie za bardzo marne pieniądze. Nie polecam.

Szybki Roman z Andrzejowa

@Pracodawca(usunięte przez administratora) tak jest prawda nie długo dla Polaków nie będzie Pracy.no ale nie wnikam w to każdy chce pracować ja na pewno tam nie wrócę kilka powodów jest ale nie będę pisał o tym na pewno nie zarabia się tam jak to nie którzy mówią kokosy dostajesz 2700 z groszami albo max 3 tys Złotych i tyle no ale jak ktoś lubi tyrać i trafić na ch....dział to powodzenia życzę a jacy tam są nie które osoby fałszywe no ale pójdzie tam ktoś nowy to przekona się sam.

Były Pracownik Józek Z Chojen

@Pracodawca Witam wszystkich Chciałem tylko powiedzieć że pracowało się tam mi tylko przez ponad miesiąc czasu co prawda umowę miałem tylko do końca maja a byłem pracownikiem na stanowisku po 1 tylko napisać że po prostu tam nie pasowało mi praca a nic Życzę tym nowym ludziom co będą tam pracować czy na trzy miesiące czy na cztery czy na 5 na 10 Nieważne Po prostu większość ludzi pójdzie zobaczy i pewnie odejdzie nie chcę tutaj już robić źle ale każdy później zobaczy Ale nie ukrywajmy że większość tam pracuje ludzi z Ukrainą niech pracują za te pieniądze co lubią ja pracowałem na po1 i byłem niezadowolony Pozdrawiam

Monter

Opowieści o niesamowitych zarobkach , o tym jaka wspaniała to jest firma jaki to szef jest dobry i sprawiedliwy jak ciężko się dostać tu do pracy , rotacja jak jasny gwint a na koniec umowa 11 zł brutto.A co lepsze egzamin po miesiącu jak bym awansował na jakieś niesamowite stanowisko,co najmniej na kierownika działu

Jak tam jest nie Fajnie

@Pracodawca jak ktoś lubi pracować tylko na 3.miesiące co robi tak większość tych wielkich Firm z Ludźmi no ale co zrobić teraz jest tania siła Ukraińska co prawda oni też cwani są bo nie chcą za grosze pracować no więc powodzenia życze tym co tam będą Pracować ps pewnie mój komentarz zaraz będzie skasowany

Młody

2700pln ludzie nie macie do siebie szacunku jak za te grosze pracujecie co do (usunięte przez administratora)z działu chłopaki po pracy takiemu z dwa liście i zamknie papę

@Młody

nie wiem jak konkretnie jest ale mimo wszystko dalej się zatrudniają? pytanie tylko z jakich przyczyn? na czym konkretnie polega praca na stanowiskach, które masz na myśli? przykładowy dzień? dla niektórych może się zdawać adekwatna?

Witam chciałbym się dowiedzieć na czym polega praca w jakości w tej firmie ? Jakie wynagrodzenie ? Czy da się zarobić min 3 na rękę ?

Wps
@Zainteresowany

Oczywiście że da się zarobić!!! Jak będziesz pracować wszystkie weekendy bo inaczej minimalna Cię czeka. Powodzenia

@Wps

O ile pozwolą Ci dostąpić zaszczytu zaniedbywania rodziny w weekend.

@R

Co to za (usunięte przez administratora) nawet trójki nie da się zarobić?

@Zainteresowany

Nie da sie. wszyscy dostają teraz 2700 na ręke bez względu ile wyrobią normy.

Nikita

Noo zarobisz niższa Krajowa jak co. 2709zl tyle dostaniesz do Rękę

@Zainteresowany

2700 na rękę. i to wszystko plus parę groszy za noce.

@.NN

Parę tzn ile tak precyzyjniej rzecz ujmując? i nocek to ile przerobisz w miesiącu tak właściwie? ciekawa jestem maks zarobków przy największym wysiłku jaki jest możliwy

Krzysztof

Witam mam takie Pytanko. czy Warto iść do tej Firmy Koledzy mi mówią że tam jest Spoko. Więc tak się zapytam się czy można pracować Spokojnie? Bo są różne Opinie o tej Firmie

Zdzisław jeżyna nie z Szczecin
@Krzysztof

Przyjdź i Zobacz jak Jest w AQ tylko żebyś trafił na fajny dział i tyle w temacie. A wiem jedno ze Kilka Znajomych mówi mi że gorszy Dział jest PO1. Ale tylko tak ja słyszałem więc pójdź i ocenisz czy ci pasuje.

J-26- Znowu. Nadaje. Haha

Siemanko Chciałem tylko napisać że na pewnej zmianie Nie będę mówił Na jakiej powiem że co tam się dzieje to jest tragedia ja się nie dziwię że niektórzy ludzie są odchodzić z tamtego działu no ale co zrobić jak swój swojego pójdzie i podp............... No ale co zrobić sa i tacy. Trzeba robić Swoje i tyle.

Tomas Tomi.
@J-26- Znowu. Nadaje. Haha

Pewnie wiem o jakiej Zmianie Piszesz.chodzi o PO1 no fakt tam Ludzie nie Wszysycy to są Jeb.... Kapu.... i tyle w temacie ja tam tylko Tydzień Wytrzymałem po 25 Lutego sie Zwolniłem no fakt na Pewnej Zmianie sa (usunięte przez administratora) Plus jeszcze słyszałem ze Zdjecia Robia tak naprawde To jedno ci powiem trzeba szukac lepszej i Spokojnej Pracy jak ktoś trafi na PO1 to życze mu szcześcia

Jon jonasz

Pytanie mam warto iść. Do tej Firmy Pracować jestem ciekaw czy warto czy szukać. Coś innego pozdrawiam

Franek Kimono....
@Jon jonasz

Od razu ci napisze. Lepiej poszukaj sobie innej Pracy. Taka dobra rada bo tam jest raczej Tak Sobie zależy. Na jaki dział ciebie dadzą no ale raczej tam kokosów nie zarobisz????

@Jon jonasz

Jak ci starczy 2700 na miesiąc to się opłaca.

Franek kimono
@.NN

A NN Dzięki za informację. Chyba trzeba poszukać sobie innej pracy bo widzę że tutaj 2709zł to jest norma człowiek gdzie pójdzie indziej to.tyle samo dają może więcej ale pewnie więcej obowiązków jest w tej Firmie. No ale co zrobić Pracować trzeba nawet za te 2 790 zł ale jeszcze raz dzięki za informację więc będę wiedział o tym dzięki

.NN

Płaca 2700 na rękę i ani grosza więcej bo normy nie da się wyrobić.

Wesoły Łodzianin

Napisze tak tam ludzie sami będą zwalniać się a na Komaxach to jak roboty tam Ludzie Pracują bo akort jest no ale wiadomo jak oni muszą na tyrać się plus ci co im dają Pod maszyny Terminale i Aplikoty też muszą na biegać się no ale jest jedna Pewna Ruda pani co wkur..... Ludzi czas pokaże kto zostanie a kto zwolni się z PO1 pozdro

Czy pracownicy w AQ Wiring Systems Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Beata

A czy są jakieś konkretne działy, które mogłyby za sobą nie przepadać? Jeśli tak to które i z jakich przyczyn? Pytanie w drugą stronę także mnie ciekawi, które dogadują się najlepiej?

Mysi Bobek

Czytając wpisy, odnoszę wrażenie, że wszyscy zapominają jak wyglądają rekrutacje na stanowiska mistrz/brygadzista. Przecież to są w większości ludzie bez doświadczenia w zarządzaniu zespołem, bez szkoleń z zakresu komunikacji interpersonalnej i innych przygotowujących do objęcia stanowiska. Jak ma być w takim zespole dobra atmosfera skoro ktoś na siłę próbuje pokazać, że on jest najlepszy i tylko jego zdanie jest ważne, bez poszanowania najważniejszego elementu jakim są własni pracownicy? Przecież to sami Mistrzowie/Brygadziści szczują działy na siebie...

Oko prezesa

Jak czytam te wpisy to aż mnie skręca. Bonawentura ile lat Ty w tym AQ robisz, że tworzysz takie korpo gadki? Brzmisz jak osoba z kręgu decyzyjnych, a zapominasz o tym, że przełożony ma Ci wydawać polecenia, a nie dbać o Twoją atmosferę w pracy. Ludzie sami są tam zawistni i to oni psują klimat. Co do odchodzenia pracowników to także słyszałem o 11 ale z działu wiązek :-) Nie pozdrawiam i zastanów się co piszesz.

@Oko prezesa

Nie wiem co nazywasz "korpogatką" ale dla mnie są to wypociny na każdej jakościówce które i tak nic nie wnoszą. Jeżeli uważasz że przełożony jest tylko od wydawania poleceń i nie musi się przejmować atmosferą to moje gratulacje, właśnie wydałeś świetne świadectwo firmie. Na FB trochę inaczej to wygląda, a może to taki blef? Coś mi mówi że jesteś jedną z tych osób co do których się odniosłem, no cóż, masz prawo się bronić. Na szczęście w pracy otaczam się wspaniałymi, szczerymi i przesympatcznymi ludżmi ;) marginalizując tych pozostałych. Z kim bym nie rozmawiał, każdy podziela moje zdanie, każdy chce pracować i być z tej pracy zadowolony, tymbardziej że według mnie, jest to praca ciekawa, wymagająca zaangażowania i skupienia. Nie potrzebne są tu nerwy i zastanawianie się w jaki sposób przełożony popsuje mi dzień. Portal "GOWORK" traktuję jako formę dotarcia do pracodawcy, to o czym piszę odnosi się do tego co jest na rzeczy z poziomu szeregowego pracownika. Logika nakazuje przeanalizować i wyciągnąć wnioski z moich jak i pozostałych wpisów. Nie musielibyśmy się tu wypowiadać gdyby wszystko było ok, a nie jest. A jeżeli coś Cię "skręca" cztając moje wpisy, radzę skonsultować to z jakimś specjalistą żeby nie przerodziło się to w coś poważniejszego (usunięte przez administratora) Przestań się napinać, ja się zmian nie boję, tym bardziej tych na lepsze :)

Marti

Witam. Przewodnia myśl AQ to WSZYSCY SĄ RÓWNI. Otóż nie. Jeśli obcokrajowiec doniesie opinię o złym stanie zdrowia, jak najbardziej, nie musi pracować na 3 zmiany. Sytuacja jest odwrotna w przypadku Polaka. "Przychodziłeś na dział, na którym wiedziałeś, że są trzy zmiany". I Polak albo się dostosuje, albo szuka nowej pracy. Tak to już jest w świecie (usunięte przez administratora)Polaka przez Polaka. I wiem, że nie tylko w tej firmie. Z góry tylko rozwiewam wątpliwości. Poza tym, oczywiście pracę obcokrajowcowi, podstawia obcokrajowiec. A w firmie akord. I co? Podstawi gorszą swojemu? Sami sobie Państwo odpowiedzcie. Tłumaczenie "kierownictwa". Pracownik rozdzielający pracę nie wie, która jest lepsza, która gorsza. Primo, "tu mi tramwaj jedzie", bo rozdziela tę pracę rok, czy dłużej. Secundo: obcokrajowiec, który dostaje pracę " gorszą", taką, na której nie da się "urobić", z góry mówi, że nie będzie tego robił. Praca przez obcokrajowca rozdzielającego, zostaje przestawiona do Polaka. Reakcja brygadzisty, kierownika? WSZYSCY JESTEŚMY RÓWNI, NIE MUSIMY SIĘ TŁUMACZYĆ ZE SWOICH DECYZJI. Bez komentarza.

@Marti

Niestety masz rację. Na Komaxach podobnie. Jak Polak z jakiegoś powodu nie wyrobi normy, ma nieprzyjemności. A obcokrajowiec, no cóż, maszyna skręcona na 40procent normy, jest czas na telefonik, pogaduchy z narzeczoną, ktora oczywiście pracuje obok i słowa złego nie usłyszy. I to jest ta równość.

@R

Dział PO1 to temat rzeka :D . Fenomen pracy na komaxach polega na tym, słysząc głosy na całym zakładzie, że tam się najlepiej zarabia i to niesłusznie ;) , a jednocześnie jak proponuje się przejscie na ten dział, to raczej nie ma chętnych bo za cięźko. Za to co dzieje się na dziale odpowiada przełożony. Jeżeli dochodzi do takich sytuacji, to zamiast skakać sobie do gardła, radzę zastanowić się jaki interes w tym ma, i czy w ogóle ma sam pracodawca. Jeżeli Twoja wydajność wynosi 100% a kogoś 40% to wydaje mi się że jednak pracodawca ma więcej korzyści z Ciebie i jest to Twój argument w rozmowach. A jeżeli uważasz że działa tam kumoterstwo to gwarantuję Ci że do czasu, cierpliwości. :)

@Bonawentura

Myślę, że temat rzeka, to postawa przełożonych na PO1. Skoro nic ich nie obchodzi i nic z nimi nie można załatwić to taka sytuacja będzie trwała. Uwierz mi, że mistrz mistrzowi nierówny i są jeszcze w tej firmie działy gdzie w tej kwestii jest ok.

@R

Nie chcę brnąć w tematy typu "co, kto, dla czego i po co", chcesz żeby przełożeni zmienili podejście, przestań wystawiać im argumenty na tacy. Oczywiście może nie jest to wybieg personalny akurat do Ciebie, ale dotyczy się to ogółu. I tu mała podpowiedź - Do czego mogą służyć kamery na zakładzie? Według prawa pracodawca nie może co prawda wykożystać nagrań przeciwko pracownikowi, ale może wyciągnąć wnioski z obserwacji. Pamiętaj, dla przełożonego jesteś tylko częścią ogółu, w stosunku do którego stosuje się zasadę odpowiedzialności zbiorowej.

Henry

W każdej firmie w której pracowałem ( 10 firm w tym również w AQ) są jakieś plusy i minusy. Co dla jednego jest plusem dla drugiego może być minusem. Mam kilkudziesięcioletnie doświadczenie na bardzo różnych stanowiskach i mogę powiedzieć jedno, warunki pracy jakie dzisiaj mają stworzone młodzi mają się nijak do tych z przed kilkudziesięciu lat, te obecne są na wielki plus natomiast zarobki, no cóż, ja nigdy nie negocjowałem z pracodawcą zarobków, zawsze dawałem z siebie wszystko i powiem nieskromnie że byłem zawsze dobrym i wydajnym pracownikiem. Jak tylko zauważyłem że moja praca nie jest odpowiednio doceniana składałem wymówienie i nigdy się z niego nie wycofałem chociaż pracodawca często chciał mi polepszyć warunki płacowe. Wam też radzę tak robić, oszczędzi wam to wielu frustracji a jak nie macie odwagi tego zrobić to nie obsmarowujcie pracodawcy bo to jest trochę nieuczciwe i świadczy też o tym że tak naprawdę nie stać was na wiele więcej skoro tkwicie w nielubianym przez was zakładzie wśród nieprzychylnych wam przełożonych. Pracodawca nie działa w próżni tylko konkuruje na trudnym rynku, AQ też musi konkurować bo nie jest jedynym producentem i przekłada się to również na płace. Wybierając miejsce pracy trzeba to również brać pod uwagę. Pozdrawiam i życzę wszystkim pracy z której będziecie zadowoleni.

@Henry

I po co te wypociny skoro ani slowa nie napisales o firmie AQ ???

Papier
@:)

Bo to pewnie napisał sam Jakub ;)

Nitka

Prawda jest taka,że Ci którym nie wyszło najgłośniej krzyczą. ..kłi ..kłiiiii

@Nitka

A co tu według Ciebie jest do naprostowania odnośnie firmy? pytam, bo wcześniej ktoś sugerował, że to niby nie o niej i ciekawa jestem czemu

Marti
@Henry

Masz niby trochę racji, ale gadasz bzdury. Chcesz wejść w konstruktywną polemikę? Czy się na boisz? Zapraszam.

@Marti

A w której części jest trochę tej racji a która to jakaś nieprawda? rozjaśnisz dla tych co nie są jeszcze w temacie?

Flaki z olejem

Cofanie sie w rozwoju - tylko to mozna osiagnąć w tej firmie, brak szacunku do pracownika. Brak jakiej kolwiek odpowiedzialnosci ze strony zarządu, brak jakiej kolwiek komunikacji pomiedzy działami za to jak sie dobrze ustawisz to mozna nic nie robić i za to pobierac wynagrodzenie. (usunięte przez administratora) tej firmy nie ma zadnych kompetencji, wiedzy ani nawet charyzmy. Są tak bardzo ciency, że muszą sobie kupować certyfikaty pt: Firma roku czym chwala się w mediach społecznosciowych a nie np: na Linkedin. Firma aq na przestrzeni kilku lat straciła przez swoją ignorancję i brak szacunku bardzo duzo dobrych i doswiadczonych pracowników - niech pochwala sie tu w tym miejscu statystykami z rotacji pracowników. (usunięte przez administratora) z haerów, inaczej nie mozna jej zatytuować to esencja fałszu, kłamstwa, obłudy i manipulacji - nie dajcie sie zwieść. Nie polecam, pod tym ładnym opakowaniem kryje się .......(usunięte przez administratora)

Pracuje w tej firmie ,nie jest źle,jedynie co mnie wkurza to kto ustala czas operacyjny danej produkcji to się mija z celem ,np czas operacyjny danej produkcji jest na przygotowanie 0,11 na zrobienie 0,5 godziny gdzie masz 160 przewodów jeszcze lepiej przewód wielożyłowy gdzie się liczy przewody które trzeba zakreppwac 19 przewodów a przewód wielożyłowy jest liczony jako jeden .Kto to wogole ustawia takie normy?

@Kasia

Ile masz wynagrodzenia? Bo wyżej panowie sugerują że nawet trójki nie da się zarobić, no chyba że przepracujesz wszystkie weekendy. Prawda to?

Gosc
@Ewa

No i maja racje. Stawki ponizej najniższej krajowej. Wymagania natomiast jak od inżyniera haha

@Ewa

To nie jest sugestia, ale naga prawda. Poza tym dbałość (usunięte przez administratora) o podwładnych empatia, SPRAWIEDLIWE traktowanie to w tej firmie towar deficytowy. Oczywiście zdarzają się chlubne wyjątki ale potwierdzają jedynie regułę. Jednym słowem "polskie piekiełko".

Kasia chyba Żartujesz...
@Kasia

Chyba żartujesz... jak byłem na rozmowie z jakąś typiarą z biura, co to dala mi tabelki ze stawkami i normami, to oczy przecierałem ze zdumienia :D stawka 18 brutto przy 70% normy a jak chcesz więcej niż 20 srebrników na godzinę to musisz (usunięte przez administratora) ponad normę, oczywiście odmowiłem ...

Bonawentura

Co nie zmienia faktu że zarobki w tej firmie są poniżej średniej zarobków firm produkcyjnych w województwie łódzkim. Jedynym ratunkiem są godziny nadliczbowe które są wliczane w nagrodę. Ponadto wszelkie oficjalne podwyżki jakie firma daje pracownikom rekompensowane są poprzez manipulowanie czasem przy naliczaniu akordu. Moja propozycja jest taka aby "Biuro" wzięło pod uwagę że pracownicy nie są tacy (usunięte przez administratora) i to dostrzegają.

Fintik

nie wiem skąd ten jad, wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

Mati

fajna firma, mają ładną halę produkcyjną, nową. Panuje tam mega ciepła atmosfera pracy

Gabriela

Hej. Kilka lat temu mieli ogłoszenie na Pracownika Produkcji. Ciekawa jestem, jaka kasa jest na tym stanowisku? I czy z czasem są podwyżki np. za staż albo z racji inflacji?

Zostaw merytoryczną opinię o AQ Wiring Systems Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w AQ Wiring Systems Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AQ Wiring Systems Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 48.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AQ Wiring Systems Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 2 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AQ Wiring Systems Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AQ Wiring Systems Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AQ Wiring Systems Sp. z o.o.