Andande

Lublin

Opinie o Andande

anonim 2011-08-24 09:56:17
Witam zastanawia mnie to ,iż bardzo często pojawia się oferta pracy w tej firmie na trenera . Czyli coś jest nie tak-;) Może ktoś by napisał -kto tam pracował. Bo rotacja widzę duża.
anonim 2012-07-18 11:29:46
hej, ja wlaśnie zamierzam podjąć tam pracę.. moze ktoś napisze kto tam pracował lub pracuje. BARDZO PROSZĘ.
turkus 2012-08-29 18:41:57
Również zastanawia mnie ta firma, znów widziałam oferty pracy, chyba rzeczywiście cos nie tak, skoro rotacja. kiedyś byłam tam na rozmowie, nie podjełam tam pracy, bo akurat znalazłam lepszą, rozmowa była dość dziwna, niektóre pytania jakby pozbawione sensu, nie wiadomo co miały na celu, bywałam na wielu rozmowach i nie słyszałam takich. bardzo sztywna atmosfera, jakby "udajaca" profesjonalizm
anonim 2012-10-29 16:28:29
bardzo proszę niech ktoś napisz kto tam pracował to bardzo ważne....
anonim Gal 2013-07-21 19:05:44
hey, czy moglby ktos jeszcze napisac coś o pólkoloniach w firmie Andande?
anonin 2014-04-06 20:56:36
Pracuję w ANDANDE. Pracodawcy- ok, zawsze mogę liczyć na wsparcie, zrozumienie i
pomoc. Duża dawka bardzo dobrych szkoleń, warsztatów i materiałów metodycznych.
Wymagania dotyczące wiedzy, przygotowań, podejścia do dzieci świadczą o wysokiej jakości edukacji, którą oferują . Atmosfera, integruje zespół. Poznałam tam świetnych ludzi, prawdziwych pasjonatów pracy z dziećmi i młodzieżą.
anonim 2014-04-14 14:25:51
Z moich doświadczeń jest to praca bardzo rozwojowa. Pracodawcy dbają o przygotowanie pracownika, organizując serię szkoleń, przygotowując materiały metodyczne. Trenerzy są traktowani indywidualnie, jednocześnie tworzymy silnie zintegrowany i wspierający się zespół. Obowiązują jasne zasady współpracy, dzięki czemu bez problemu odnajduję się w swoich obowiązkach.
Anna 2014-05-16 09:35:04
Moja córka chodziła tam na zajęcia.Z rozmów z innymi rodzicami wychodzi,że trenerzy co roku się zmieniają,więc chyba praca tam nie jest stabilna.Ludzie,którzy tam pracują wyglądają na zestresowanych,więc chyba ta miła atmosfera jest pewnie wymuszona... Ale dla dzieci te zajęcia ciekawe.
anonim 2014-05-17 12:15:13
to trochę dziwne-skoro taka rotacja pracowników to powinno być tu wiele wpisów a nie ma...może im nie wolno nic pisać?bo te dwa pozytywne komentarze wyglądają jak czysta reklama...z moich doświadczeń wynika,ze w tego typu firmach bez względu na branżę nie ma co liczyć na dobre warunki,bo zazwyczaj prywaciarze chcą jak najwięcej zarobić kosztem pracowników.
JA 2014-05-21 08:11:31
Moim zdaniem zarobki nieadekwatne do ogromu obowiązków.Dużo można się nauczyć,ale jeśli ktoś ceni sobie wolny czas to nie polecam tej pracy.
Gal 2015-01-10 11:13:25
Hej, pracowałem tam nieco ponad miesiąc. Właścicielom zależało na tym, żeby szybko przetrenować nowych pracowników (5 osób tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego!), więc mieliśmy mnóstwo weekendowych i całodniowych warsztatów. Wiadomości było tak dużo i materiałów do opracowania w domu, że nie sposób tyle ogarnąć w tak krótkim czasie - no, może wykuć na blachę, ale jak to przełożysz potem na pracę w praktyce? Oczekiwania ogromne - że nagle staniemy się kompetentni w nauczaniu szybkiego czytania, żonglowania i innych wymagających czasu rzeczy. Stawka godzinowa faktycznie była atrakcyjna, tyle, że przygotowanie się do poprowadzenia dwugodzinnych zajęć zajmowało znacznie więcej czasu niż same zajęcia (a za to już nikt nie płaci). W domu trzeba było zapoznać się ze scenariuszem, który często był nieczytelny lub zawierał błędy, później opracować z niego mapę myśli, z którą trzeba było się za każdym razem wstawiać u szefostwa, żeby powiedzieli czy dobrze to zrobiłeś. Minimum (!) godzinę przed rozpoczęciem zajęć trzeba było przyjść do firmy, żeby skompletować sobie wszystkie materiały potrzebne do danego tematu, a szukanie tam czegokolwiek nie było łatwe, bo akcesoriów jest po prostu mnóstwo. Za to mogę ich pochwalić. Zaplecze wyposażone idealnie. Czasem rodzice przyprowadzali dzieci już pół godziny przed zajęciami, więc musiałeś mieć wszystko gotowe i zająć się uczniami. Po zajęciach posprzątanie też zajmowało czasem nawet godzinę, bo tam się robi różne eksperymenty, więc czasem trzeba coś umyć, no i oczywiście poodkładać materiały na odpowiednie miejsce. Myślę, że rozjaśniłem co ktoś powyżej miał na myśli pisząc, że trzeba mieć duuużo czasu do poświęcenia tej firmie. Nie neguję samej istoty zajęć, bo uważam do tej pory, że dzieciaki, które tam uczęszczają mają dużą przewagę nad rówieśnikami na starcie nauki, ale jeśli chodzi o przeszkalanie trenerów "na szybko", czas jaki trzeba tam poświęcić na pracę, a także relacje z właścicielką to oceniam te rzeczy na słabe. Wyobraź sobie po prostu, że pracujesz około minimum 5 godzin dziennie (przygotowanie, zajęcia, posprzątanie), a płacą Ci za 2. Przekalkuluj czy Ci się to opłaca, ale nie zapomnij, że dochodzą jeszcze co tygodniowe kilkugodzinne szkolenia (a na początku także weekendowe i całodniowe) oraz materiały do opracowania w domu (te na szkolenia, oprócz scenariuszy zajęć). Sam zdecyduj. :)
Olz 2015-03-05 01:25:04
Andande czyli Akademia Nauki na terenie Lublina istnieje od 2000 roku. Tak rozmyślam o pracy u nich czy generalnie przygotowują dobrze swoich pracowników i sądząc po wypowiedzi Gala można powiedzieć, że szkolenia się odbywają. Tylko pytanie - czy zawsze wszystko u nich się robi na ostatnią chwilę? Czy to wyjątkowa sytuacja była?
Anonim 2015-09-01 10:48:52
Ten obszerny wpis to cała prawda. Wszystko jest pod płaszczykiem ,ze robimy cos dobrego a tak naprawde nie ma czasu na indywidualne podejscie do ucznia. Szkolenia i spotkania organizacyjne-czesto i za darmo. Tłumaczenie się z kazdej czynnosci, mnostwo czasu w firmie za darmo .W 100 % prawda-wpis Gal. W koncu ktos odwazyl sie napisac prawde(bo nie wolno nic o firmie mowic!!!)
anonim 2015-11-09 12:27:14
Tak niestety wygląda normalna praca nauczycieli. Czym innym jest praca z uczniem a czym innym jest codzienne przygotowywanie się do niej. Każdy widzi tylko czas spędzony na lekcjach a pozostałych godzin nikt nie dostrzega :(.
Gal 2016-02-01 19:56:49
Tomek, na prawdę mało jeszcze jest napisane? ;) Wszedłem dziś z ciekawości (bo prawdopodobnie spotkałem dziś ofertę pracy od Andande) i widzę, że po moim wpisie pojawiły się kolejne. Co to znaczy, że nie można mówić o firmie... cóż... podpisujesz sporo kwitów, również czeki in blanco, że zachowasz całkowitą tajemnicę, także po rozwiązaniu umowy.
Ostrzegam, że firma już nie ogłasza się pod swoją nazwą, na olx można spotkać ich ogłoszenia o poszukiwaniu "animatorów" lub "nauczycieli zajęć dodatkowych". Później się okazuje co to za firma...:)
Pewnie, że praca każdego nauczyciela wymaga przygotowania, sam pracuję w branży, więc nie oszukujmy się. Jednak to co przeżyłem w Andande przeszło moje najśmielsze oczekiwania, to ma być praca dodatkowa, a jak napisałem wyżej trzeba poświęcić wieeeele czasu.
Pozdrawiam :)
taka_prawda 2016-08-21 22:40:33
kto ma umowę o pracę??? co za kpina... wszyscy pracują tam na śmieciówach i bez nadgodzin. Łatwo domyślić się, kto te komentarze 'pozytywne' pisze... Praca w Andande to jeden wielki stres, panuje tam udawana miła atmosfera, a za plecami jeden gada na drugiego. Straszna atmosfera, nie polecam tam pracy.
Siri 2016-09-07 13:37:30
Praca w tym miejscu jest ogromnie wymagająca. Nie było mowy o umowie o pracę. Mnóstwo szkoleń, na które poświęcasz dużo swojego prywatnego czasu. Trzeba się porządnie przygotować do każdych zajęć i po nich posprzątać (łącznie z wycieraniem mopem podłogi na korytarzu, gdy rodzice odbierający dzieci naniosą jesiennej czy zimowej aury). To na prawdę zajmuje sporo godzin. Atmosfera dość napięta, nie do końca szczere relacje, choć pozory na początku są inne. Wymagają tworzenia mnóstwa nowych rzeczy: pomysłów na aktywności, zabawy, scenariusze zajęć i innych dodatkowych materiałów (np na bale karnawałowe, obozy czy półkolonie). Tworzysz ich kilka, czasem kilkadziesiąt stron za darmo i oddajesz szefostwu. Później albo to wykorzystają albo nie - ale ty z tego powodu nie masz żadnych dodatkowych dochodów a tylko poczucie, że robisz coś zupełnie bez sensu albo dajesz się wykorzystać za darmo. Super jest to, że można wyciągnąć sporo dla siebie - sam program szkoleń i kursów dla dzieci i dorosłych jest bardzo życiowo "potrzebny". Nie uważam jednak, by było to warte tyle nerwów, rozczarowań straconego czasu, obłudy, fałszu i frustracji. A z tym wiąże się praca w Andande.
erf 2016-10-13 18:39:27
@taka_prawda nie wiem już w sumie czy dla Ciebie to jest dobrze że nie ma nadgodzin czy źle bo z tonu Twojej wypowiedzi ciężko jest cokolwiek wywnioskować akurat dla mnie to nic złego by w tym nie było tyle tylko żeby takie nadgodziny były płatne ..
Anonim 2016-10-27 01:36:17
Gal, a czy kazali ci za coś płacić ?
ja 2016-11-15 20:09:19
w umowie masz zastrzeżone, że jak będziesz wykorzystywać metody pracy w innym miejscu niż Andande albo zerwiesz umowę - śmiecówkę (!), to musisz słono zapłacić. W firmie nie ma pracownika, który pracuje dłużej niż 2 lata... sami rozwiązują umowy co chwile.
Zostaw swoją opinię o Andande - Lublin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Andande