Famot Pleszew Sp. z o.o.

Pleszew

Opinie o Famot Pleszew Sp. z o.o.

famot 1 2009-07-10 12:27
może zatrudnicie spcjalistkę ds. prawa i administracji
były pracownik 2010-09-21 15:39
istny [usunięte przez moderatora], wynagrodzenie prawie najniższa krajowa. [usunięte przez moderatora] na wydziale obróbki mechanicznej wiecznie "dziękuje" za wykonaną pracę ciągłymi wyzwiskami, ponieważ wiecznie za mało, wiecznie za wolno.
pracownik 2012-06-05 12:49
zwalniam sie z tego bałaganu !!!sami niedowartościowani nieudacznicy co robią z siebie coś zwłaszcza mowa o tych co mają stanowiska [usunięte przez moderatora],pracownicy czyli robole tzw. robią najwiecej a traktowani są poniżej krytyki !!!odradzam tą firme po własnych doświadczeniach .
BYLY 2014-09-25 23:28
TAK WAM DOBRZE ŻE NIC NIE PISZECIE W WEKKENDY PRACUJECIE NA NIC CZASU NIE MACIE KALENDARZ PRZESTAWIONY ZA TE MARNE 3KOŁA??????????????
ex 2014-10-11 21:52
no co tu pisać jak każdy się boi..umieszczać komentarze takze
pffff 2015-01-07 20:54
a ja mam zamiar tam złożyć papiery tylko nie wiem czy warto ?
pffff 2015-01-07 20:54
a ja mam zamiar tam złożyć papiery tylko nie wiem czy warto ?
PracownicyFirmyKalisz 2015-01-11 10:30
Prosimy, jeśli ktoś może o podanie adresu, meila bezpośrednio do zarządu.
Jestem pracownikiem pewnej kaliskiej firmy, z której za mobbing wobec pracowników został zwolniony pewien „człowiek „ (ze stanowiska dyrektora narzędziowni), chociaż to określenie „człowiek” stosunku do tego indywiduum jest mocno na wyrost i obraża resztę ludzkości.
Niestety miał dosyć duże znajomości w zarządzie naszej firmy i nie było tak łatwo.
Sprawa musiał dopiero oprzeć się o zarząd w centrali za granicą, a i tak zwolniono go najłagodniej jak się dało, ponieważ dostał możliwość zwolnienia się na własną prośbę, i jeszcze załatwiono mu pracę w firmie we Wrocławiu na stanowisku kierowniczym.
Jak to bywa zazwyczaj osobnik ten nie zmienił się absolutnie i po pewnym czasie a nie trwało to nawet rok pokazał, co potrafi i został zwolniony z Wrocławia prawdopodobnie dyscyplinarnie, a z pewnego źródła wiem jeszcze, że pracownicy potraktowali go trochę w mniej cywilizowany sposób, jeżeli rozumiecie, o czym mówię (mianowicie dostał wP….ol)
Tak, więc proszę o jakieś kontakty: związki zawodowe, zarząd, dyrektor personalny itp.
Mamy podstawy podejrzewać, że został on zatrudniony w Famocie Pleszew lub nie długo zostanie zatrudniony, chcemy ostrzec wszystkich pracowników i zarząd przed tym człowiekiem, ponieważ prędzej czy później będą mieli z nim kłopoty, a w razie, co my jesteśmy w stanie pomóc w ewentualnej sprawie przeciwko niemu.(Posiadamy materiały i dowody o wyczynach tego S….syna)
Nie będę podawał nazwiska tej osoby podam tylko, że to Przemysław.N., jeżeli u was pracuje to skojarzycie, kto to.
A jeżeli nie to wiedzcie że jeśli jest ktoś podobny to na pewno da się z nim wygrać.
Pracownicy z Kalisza.
Marian 2016-08-31 11:38
aż tak zle?
robol Montazu PM 2016-09-21 18:46
nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!
szok 2016-09-22 21:04
Może jednak wiecie jakich zarobków można sie teraz spodziewać? Podobno oprcz podstaw dorzucają premie.
WASZ W A L D E M A R 2017-03-11 10:14
Witam wszystkich zainteresowanych pracą w firmie famot ,a raczej w sekcie jaką stanowi góru prezes i jego wiernych przydupasów kierowników

TO NIE JEST PRACODAWCA ROKU

TO GRUPA LUDZI - KAPO KTÓRZY UWAŻAJĄ SIĘ ZA KOGOŚ KIM NIE SĄ

JEDNA WIELKA FARSA UKŁADY ..... NEPOTYZM ..........

NIE POLECAM !!!!!!!
CZEKAM NA KOMENTARZE ???????
brzeszczot 2017-03-11 10:23
to co napisałeś to tylko wierzchołek góry lodowej tu przydały by się POWAŻNY E-MALE DO NIEMIEC POPARTY FAKTAMI I NAJLEPIEJ JAKIMŚ ZDJĘCIEM
Dobrze wiedzacy 2017-03-15 17:40
Obecnie zakład bardzo kiepski. Z roku na rok coraz gorzej. Wiecznie za mało i za wolno. Chcieli by dużo maszyn podwyżek brak. Nadgodziny norma. Obecnie zmiany wydłużone do 10 godzin dziennie i bez gadania ze komuś nie pasuje. Jak nie odpowiada zesłanie na najgorszy dział w zakładzie. Kierownictwo klapie się z mistrzami A pracownik jest nikim. Mało który kierownik zna się na swojej pracy. Wymagania kolosalne A nic w zamian. Jedyny plus to wypłata na czas wypłacana bez problemu. Jak nie musisz przychodzić tutaj do pracy to nie skladaj papierów....
Kojot 2017-03-16 17:29
A co na to Związki Zawodowe , podobno sa jakies??????????
Iwona 2017-05-17 11:08
@Dobrze wiedzacy pracy w jakim dziale firmy na jakim stanowisku dotyczy Twój komentarz? Chętnie dowiemy się więcej o Twoich doświadczeniach. Jak rozumiem wcześniej inaczej wyglądały warunki pracy w firmie? Co według Ciebie sprawia, że jest "coraz gorzej"?
pracownik 2017-05-22 23:48
Robię tam kilkanaście lat, i słyszę ciągłe narzekania jak to źle,jacy mistrzowie kiepscy,kierownik do kitu,ale tylko za plecami,jak pojawi się mistrz to najwięksi narzekacze lecą do niego jak muchy do gów... i w włażą w dupe! Druga sprawa, ktoś pisał wyżej o kolosalnych wymaganiach,ja się pytam gdzie one są? 70 % sukcesu w tym zakładzie to dobry bajer.Sumienni pracownicy,przychodzący tu do pracy a nie szukać przyjaciół na siłę,robią po 20 lat na najniższej zakładowej grupie. Idealny zakład dla ludzi pracujących po godzinach na swoim,8 godzin pościemniać,ponarzekać,posłodzić mistrzom i kierownikom a ZUS opłacony;)
Ten ktory poznal system 2017-05-30 23:43
Szpadelki do kamienia wegielnego 500 euro sztuka a bylo ich piec...propaganda boom ospodarczy.... To co sie tam dzieje to zenada... Wszyscy mlodzi pracownicy a jest ich wiekszosc to ofermy i nieudacznicy bo kto mlody i z wyksztalceniem daje soba pomiatac za 2tys z hakiem?panowie za tyle to mozna cegly murazowi podawac a nie skladac maszyny za300 tys.szkoda bo fajna praca tylko kierownitwo majstrowie i biurowi sa doceniani a reszta zgarnia ochlapy i sie na to godzi.odradzam kazdemu bo w tej chwili zaklad nastawil sie na ilos i maksymalny wyzysk kazego pracownika.nie liczcie na podwyzki i awanse tylko na przymusowa prace w nadgodzinach i ciagle popedzanie.FAMOT NAJWYZSZE ZYSKI W KOCERNIE NAJWYZSZA JAKOSC W KONCERNIE I NAJNIZSZE ZAROBKI W KONCERNIE.a zwiazki zawodowe same zwalniaja dyscyplinarnie swoich czlonkow-pewnie juz zapomnieli niektorzy...ale jest sprawiedliwosc i sady.tu wszyscu sa przeciwko robolowi. Zastanow sie zanim wdepniesz w to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] obludy i absurdow
nick 2017-05-31 13:11
Związki zawodowe? przyjmowałem się do pracy razem z synem związkowca,po ponad 2 latach ja robiący kilka operacji przy montażu on robiący jedną,jeszcze co chwila coś nie dokręci,źle złoży,jestem na 3 grupie zaszeregowania wynagrodzenia a on na 5,z 500zł różnicy,przypadek? nie sądze....
Iwona 2017-06-09 08:57
@Ten ktory poznal system czyli rozumiem, że masz wrażenie, że praca pracowników nie jest doceniana. Wspominasz również o nadgodzinach. Czy zdarzają się one często, czy też są związane z okresowym zwiększeniem natężenia pracy?
Cesarz osedla 2017-06-09 20:05
Nadgodziny no limit od grudnia 2015. Dopiero teraz się ukrucily. Wynagrodzenie na montażu na start to 2000zl netto, później dochodzi premia 200-400zl zależna od produktywności działu. Kolejna podwyżka 200zl po 2-3latach -4grupa uznaniowa. Kolejnych można się spodziewać po 5-10, a nawet przypadek świetnego pracownika który przez 40lat nie doczekał się 5grupy.
nick 2017-06-10 16:16
Chyba że zatrudniałeś się po znajomości,wtedy taka osoba dostaje z 2-3 grupy w ciągu roku góra dwóch. Mało jest osób które nie mają tu kogoś wyżej i dostają 4 grupę po 2-3 latach.Raczej 4-5 lat;) Ogólnie zakład ładny,czysty tylko atmosfera kiepska i nie docenianie dobrych pracowników tylko kolegów.
Iwona 2017-06-13 10:57
@nick piszesz, że w Twoim odczuciu nie docenia się pracowników, szczególnie dobrych. Mógłbyś powiedzieć co sprawia, że masz takie wrażenie? Czego w firmie brakuje? Czy chodzi Ci o właśnie ten system grup uznaniowych? Mógłbyś powiedzieć o nim coś więcej? Czy działa on na terenie całego zakładu?
elektornik 2017-06-14 19:14
Witam, właśnie ukończyłem szkołę, i chcę iść do pracy, i moje pytanie czy warto się udać do Famotu?
Nick 2017-06-14 23:01
Grupy obowiązują wszystkich pracowników. Już było to poruszane kilka razy jak wygląda tu przyznawanie podwyżek. Przychodzi ktoś kto ma dwie lewe ręce,nic nie umie,robi jedną operację,50% swojej normy i dostaje po krótkim czasie 1,2 grupy to zależy,ale ma tu znajomości wśród brygadzistów,kierownictwa.Druga osoba robi 15 lat,100 % normy,pracowała już na kilku gniazdach,ale że nie wchodzi nikomu w tyłek i nie ma tu kolegów wśród brygadzistów,taki osobnik dostaje tą jedną grupę wyżej od najniższej po tych kilku,kilkunastu latach.A są takie przypadki że pracownicy z 1,2 letnim stażem mają wyższe wypłaty od pracowników pracujących tu po 40 lat.
Zostaw swoją opinię o Famot Pleszew Sp. z o.o. - Pleszew
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Famot Pleszew Sp. z o.o.