UNICELL Poland sp. z o.o.

Opinie o UNICELL Poland sp. z o.o.

Steven

Każdy sam musi sobie skalkulować co bardziej mu się opłaci. Najważniejsze, że firma jest ok i warto z nią pracować.

Kierownik marketu
@Steven

Sam nie wiem co myśleć o firmie. Tak jak ktoś wcześniej napisał, produkty dla Kowalskiego macie fajne. PH zaangażowani ale tylko przez chwile, bo co jakiś czas zmieniają się. „Obiecywali”, „dostałem ofertę nie do odrzucenia”, takie argumenty pamietam po przedstawicielach. Szkoda.

Po rozmowie rekrutacyjnej

Rozmowa na stanowisko PH. Sama rozmowa miła i konkretna. Warunki nie do zaakceptowania. Działalność gospodarcza za nieadekwatne pieniądze do stanowiska, oczywiście premie, premie, premie (nikt nie da tyle, co my możemy obiecać), nawet próbowano przekonać mnie wycieczką do Turcji dla najlepszego zespołu. Produktowo nie można się do Was przyczepić, musicie dojrzeć do wynagradzania pracowników. Bez tego poziom fluktuacji będzie bardzo wysoki, a w handlu najcenniejsze są relacje. P.S. Nie zależało mi zbytnio na feedback’u, ale skoro rekruter zapewnił, że „na pewno oddzwoni w dniu...” to kultura tego wymaga.

@Po rozmowie rekrutacyjnej

Kandydat - możesz napisać, skoro Firma chce "zatrudnić" ph na działalności gospodarczej to jaką proponują "podstawę" aby płacić zus i podatki? Bo rozumiem, że na pierwsze dwa lata to najniższy zus?

@Po rozmowie rekrutacyjnej

Kolego, a możesz napisać jakie są "widełki" kwot do wystawiania faktur przy działalności gospodarczej? Jaką dostałeś propozycję, skoro nie przyjąłeś tej propozycji? Wiem, że dla jednego trzy tyś będzie dużo, a dla drugiego osiem mało, ale co proponuje firma, dla przyszłych kandydatów na PH - praca w terenie? Jak to kalkuluje się odprowadzać pełne składki do Zus-u i podatek? Jaki teren działania oraz obsługa jakich klientów? Czy hotele i jak rozliczane - skoro jest działalność ( umowa B2B )? Z góry dziękuję za informacje.

Go

Prawie wszyscy z unicella uciekli albo uciekają właśnie lub będą uciekać...nie da się pracowac mimo szczerych chęci

@Go

Dzień dobry, obecnie w firmie pracuje ponad 200 osób. Większość to pracownicy z wieloletnim stażem. Rozumiemy, że wypowiada się Pan w ich imieniu? Z tego, co nam wiadomo, na żaden exodus się nie zanosi. Prosimy więc o zwracanie większej uwagi na konkrety. Słowa: wszyscy, każdy itp. z reguły, a w tym wypadku na pewno, nie mają przełożenia na rzeczywistość :) Pozdrawiamy, Unicell Poland

Goo
@UNICELL Poland sp. z o.o.

Akurat miałem na myśli zespół handlowców, przy co trzy miesięcznej rotacji w większości województw, oprucz ściany wschodniej to może 20 % to rzeczywiście weterani...zresztą w Psb już się mylą imiona przedstawicieli w brico podobnie a na tradycji nie kojarzą marki....o czym my tu w ogóle....

Mało mocne
@Goo

W ogóle pracodawca odpowiada na komentarze na go worku desperacko sie próbując wybielać - poziom - pantofel

Brico
@Goo

Jaki pracodawca taka sytuacja ????

@UNICELL Poland sp. z o.o.

jakie 200 osób!!!! w firmie pracuje max. 100 ludzi i to razem z handlowcami w terenie

@samo sedno

Dzień dobry, nie wiemy skąd takie dane, ale są nieprawdziwe. Zgodnie z danymi na koniec kwietnia, nie licząc PH, w firmie było zatrudnionych 198 osób. Wiemy, że internet zniesie niemal wszystko, ale proszę opierać się o dane lub nie zabierać głosu w kwestii, w której niewiele ma się do powiedzenia. Pozdrawiamy

@UNICELL Poland sp. z o.o.

razem ze wszystkimi rotującymi do szaleństwa PH to w tym roku pracowało was już chyba z 500 osób haha

Ryszard
@UNICELL Poland sp. z o.o.

(usunięte przez administratora) !!

Ryszard

:-) !!

Dyrektor

Czy to opinia p. kozaka zwolnionego za długi i malwersacje z miasta Kielce? Czy może również z tego samego miasta p. .... Jego poprzednika? Bo nazwisk zwykłych oferm nie zwyklem pamiętać dłużej niż ich (usunięte przez administratora) żywot w Unicell Poland? Który to tak kwili zaciekle? (usunięte przez administratora)

@Pracownik Czy aktualnie są prowadzone w firmie rekrutacje i na jaką umowę można liczyć na początek?

Przedstawiciel Handlowy

Standardowe pytania o doświadczenie i osiągnięcia oraz czemu chcę zmienić pracę. Atmosfera raczej miła. Mimo zadanych wielu pytań pewne aspekty zostały zatajone.

Nie było takich

Gosia

Jak wygląda praca w dziale eksportu? Jak tam kierownictwo, pracownicy, atmosfera?

@Gosia

Za dużo się nie napracujesz, atmosfera wspaniała, pracownicy to młody zespół miłych ludzi, a sam szef to do rany przyłoż :-)

Gosia

Jak pracuje się w dziale eksportu? Dobra atmosfera, przyjazna załoga?

Waldek

Dobra firma pod każdym względem więc nie narzekajcie. Chyba, że konkurencja tak inspiruje?

Czy można liczyć w UNICELL Poland sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Oczywiście, mamy opiekę medyczną zapewnioną przez firmę Compensa

JP

Pracowałem kiedyś w tej firmie. Super produkty. Wystarczy tylko trochę chęci do ułożenia sobie rynku, do zbudowania relacji z klientami. Rynek budowlany jest bardzo prosty, oczywiście dla dobrze wyszkolonych handlowców. W tej firmie każdy handlowiec jest śledzony przez GPS. z którego trzeba się tłumaczyć. Pomimo że wykonujesz plany jesteś na celowniku, i każde tumaczenie działa jak płachta na byka. Dyrektor często się wtrąca nawet jak jesteś bardzo dobry odechcewa ci się pracy. Rzucanie kłodami pod nogi to rzecz normalna w Unicell. Byle nie zbudować rynku, bo to nie po myśli AJ.

Alicja
@JP

Bardzo nas cieszy Twoja pozytywna opinia o tym pracodawcy. UNICELL Poland to bowiem firma rodzinna, która już w drugim pokoleniu realizuje założenia organicznego rozwoju opartego na dostarczaniu trwałych i bezpiecznych rozwiązań, niezbędnych w procesie budowania, renowacji i dekoracji przestrzeni codziennego użytku. Ich fabryka wraz z działem badawczo-rozwojowym i biurem handlowym mieści się w Wasilkowie na Podlasiu. Od jak dawna nie jesteś ich pracownikiem? Jak wyglądał system wynagradzania oraz premiowania wtedy, kiedy byłeś tam zatrudniony? Myślisz, że od czasu twojego odejścia mogło się coś zmienić w tej kwestii?

JP
@Alicja

Ja na stanowisku Ph zarabiałem około 4500- 5000zł netto. Zawsze wyrabiałem premie. Pracując rzetelnie I uczciwie również po za 8h. Byłem doceniany przez kierownika, jak i przez ludzi zarządzających firmą. Jednak budowanie rynku to nie tylko zwalanie wszystkiego na Ph. Potrzebne jest też wsparcie firmy. Jeżeli oprzemy wszystko na Ph rynek zostanie zbudowany na relacjach, a po jego odejściu wszystko zostaje zburzone. Kolejny handlowiec zaczyna od 0 lub nawet gorzej. I tak jest w Unicell. Jeżeli dalej firma liczy koszty i nie chce ich przełożyć w rynek to dalej jest w pozycji 1%. rynku. A mogło do tej pory być przynajmniej 15%. Był pomysł, byli bardzo dobrzy ludzie, ale bez wkładu własnego nie zbuduje się rynku. Moim zdaniem AJ powinien zająć się rynkiem nowoczesnym a tradycje zostawić dla innego dyrektora z wizją i pomysłem. Ja odpuściłem. Bo nie miałem już siły na walkę z wiatrakami.

@JP

JP- jako PH zarabiałeś około 4500-5000 netto, ale na umowę o pracę czy jako działalność jednoosobowa ?

@Mark.

Widzę, że Wasze ostatnie wypowiedzi dotyczyły stanowiska przedstawiciela handlowego. Fajnie się składa, ponieważ firma UNICELL Poland poszukuje obecnie pracownika właśnie na to stanowisko. Oferta pracy dostępna jest na oficjalnej stronie internetowej firmy https://unicell.pl/kariera/#profesjonalista Ktoś z Was ma zamiar aplikować?

@JP

Ta firma to jedna wielka porażka

Twardy
@Alicja

Tu trafiają tylko ci co gdzie indziej pracy nie dostaja

@JP

Super produkty - to żart czy prezes pisał opinie?? Pare osób pracuje co się zasiedziało i nie ma ochoty na zmianę a reszta to ludzie co idą gdziekolwiek aby ni być bez pracy bo przyjmują wszystkich jak leci. Wiekszosc odchodzi bardzo szybko - a jak to świadczy o firmie - sami sobie odpowiedzcie

@Marek

Ostatnie opinie, które pojawiły się w wątku, są negatywne, lecz w żaden sposób nieuargumentowane. Może Ty będziesz tak uprzejmy i swoją opinię uzasadnisz? Trudno mi zrozumieć, dlaczego w taki sposób wyrażasz się o pracy w firmie UNICELL Poland, więc proszę o podanie konkretnych aspektów, które w Twojej ocenie nie wyglądają najlepiej. Oczywiście chętnie poznam również pozytywne kwestie, jakich można doświadczyć u tego pracodawcy.

@Franciszek

Franciszek - skoro, firma Unicell, szuka co pewien czas PH - to jest to wina osób zatrudnionych, czy zatrudniających? Ja uważam, że jeżeli firma dba o pracownika to uwierz mi pracownik będzie lojalny. Znam firmę, gdzie rotacja PH jest praktycznie 100% w ciągu roku - to jest to wina pracowników - czy zarządzających. Jeżeli firma co jakiś, czas daje ogłoszenie na PH - to przeważnie jest problem w zarządzaniu - nikt nie będzie za przysłowiową miskę ryżu pracował ( zmieniły się czasy ). Pracował mój znajomy w Unicellu - był nad działalności gospodarczej . Przez dwa lata było ok. ( mały zus ). Po dwóch latach zrezygnował. Co do zarządzania w firmie Unicell to nie chcę pisać bo to może być nie obiektywna informacja. Jeżeli firma ma przyjęty model, że PH jest pod ciągłą obserwacją to mało kto chce tak pracować. Dać realne cyfry PH na danym rynku i dać mu swobodę działania. Uwierz mi mam kolegę, który pracuje w firmie " x " - już 17 lat ( bez praktycznie nadzoru, gps-ów, raportów, spotkań, wizyt dyrektorskich i jeszcze innych nie potrzebnych kontroli - ma prowizję od sprzedaży i zgadnij, dlaczego tak długo pracuje? Bo zarabia kasę dla siebie i dla firmy - nie potrzeba kontroli - tylko dać zarobić). Oczywiście budżet musi być realny a nie z księżyca. I w tej firmie u kolegi wszyscy są zadowoleni. Także Pracodawcy inny tok myślenia.

jarek
@Alicja

czy na pewno była to pozytywna opinia???

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Casandra

Jezeli chodzi o produkcję i magazyn to niestety nikt nie dostaje umowy o pracę pierwszego dnia. Czasami trzeba pracować kilka lat na umowie zlecenie, żeby dali umowę o pracę. Na umowę zlecenie trochę więcej się zarabia niż o pracę. Praca nie jest ciężka, ale pieniądzę straszne marne. Bez dodatków. Czasami można dorobić weekendami, ale też szału niema. Nawet Ukraińcy nie chcą za takie grosze tam robić...

Casandra

Wypłata najniższa krajowa. Nie ma premii, wakacji pod gruszą...Pieniądze tak marne, że nie starcza na jedzenie.

Wszystko jasne

Widać po ogłoszeniach o pracę że kolejni handlowcy poznali sie z Andrzejkiem i już są potrzebni nowi... a na rynku o unicelku dalej szaaaa

@Wszystko jasne

Kolego - możesz rozwinąć myśl ( " poznali się z Andrzejkiem " )?. Czy byłeś, czy jesteś pracownikiem firmy Unicell.

@Wszystko jasne

Myślisz, że poszukiwania nowych handlowców związane są, z tym że dotychczasowi pracownicy zdecydowali się na odejście? Przypuszczam, że masz informacje związane z tym stanowiskiem, dlatego może mógłbyś na jego temat napisać coś więcej? Nie ukrywam, że chętnie dowiem się, jak w rzeczywistości wygląda praca na tym stanowisku.

Mark
@Franciszek

Franciszek - jak jesteś administratorem, to proszę o informację - napisałem dzisiaj neutralną opinię - i jej nie ma.

Weronika
@Mark

Skoro opinii, którą tu napisałeś nie ma, oznacza to, że jednak naruszała ona regulamin GoWork.pl. Tak czy inaczej - potrzebujemy tutaj konkretnych informacji o specyfice i oczywiście o warunkach pracy w UNICELL Poland. Zastanawiałam się ostatnio, jak mnie więcej kształtują się zarobki w tej firmie. Czy sam powiedziałbyś, iż są już atrakcyjne?

Nie musze pracowac - lubie

Przeczytałem mnostwo wpisow na temat Unicell. W wielu komentarzach pojawia sie problem taboru: czy jest niesprawny? Czy jest w oplakanym stanie? Nie. Z wpisow wynika, ze chodzi o wygodne wozenie czterech liter, wypady z rodzinka za miasto i brak gps - czyli prywata pelna geba. Dokladniej korzystanie z firmowego sprzetu do celow prywatnych. Kwestia druga: to ze nie kazdy sie nadaje do okreslonej pracy, to chyba oczywistosc. Zdarzaja sie niestety osoby, ktore nasluchaja sie, ze przedstawiciel z komorka siedzi w domu przed tv a pieniazki mu leca do kieszeni... pozniej zderzenie z rzeczywistoscia i żale. Kwestia trzecia: kazda firma szuka fachowców. Ktos podniosl w swoim komentarzu, ze powinni zatrudniac najlepszych... w CV kazdy jest najlepszy, a pozniej rzeczywistosc weryfikuje. Poza checiami potrzebne sa jeszcze predyspozycje: komunikatywnosc, aparycja, kultura osobista, elastycznosc w kontaktach (ludzie sa rozni). W ostatecznosci zawsze mozna pojsc do dyrektora i powiedzieć prawde: nie radze sobie.

Lipka
@Nie musze pracowac - lubie

Widać chęć ratowania wizerunku. Można tłumaczyć to i w ten sposób :) W szeregach Unicell miało przyjemność wykazać się setki PH śmiem twierdzić, że w przeciągu minionych kilku lat (nie licząc od początku istnienia firmy) żaden nie nadawał się na dłuższy staż niż kilka miesięcy ?? Krytyka boli

@Nie musze pracowac - lubie

Nie muszę pracowac... - Kolego jak czytam Twoją opinię o pracownikach tzw. PH, to zastanawiam się czy Ty jesteś z Zarządu czy z innej bajki. Jak firma chce zatrudnić fachowca to niestety musi mu zapłacić. Co do floty samochodowej - rozumiem, że jeździsz zdezelowanym samochodem. Ja szanuję swoje zdrowie, u dla mnie jest bardzo ważne jaki jest to samochód służbowy ( kiedyś napisałem do Prezesa wniosek o zakup roweru - oczywiście ironia ), bo nie było finansów na zakup opon zimowych. Piszesz Kolego, że większość z PH chce jeździć z rodziną za miasto i odpoczywać. Po przejechaniu 5- 6 tyś km miesięcznie - jakoś nie chce mi się wierzyć, że komuś chce się jeszcze wsiadać za " kółko ". Ale jeżeli nawet to jest to jakiś problem? Jak PH ma dobre wyniki to jest problem, że wyjedzie sobie z rodziną z miasto. Panowie Przedstawiciele, zacznijcie się szanować a nie że ktoś nie wyrabia wyników - jak wyniki przeważnie są z kosmosu. Pracowałem w firmie, gdziem miałem wyrobić np. 1 mln zł obrotu na rejonie, a po weryfikacji okazało się, że dany rejon ma możliwości 300-500 tyś. Czy jest szansa zrobienia wyniku. Excel wszystko przyjmie. Co do firmy Unicell, trudno się jest wypowiadać ( pisać ), ale z częstych ogłoszeń wynika, że w tej firmie coś jest nie tak. Oczywiście zgodzę się z Tobą, że nie każdy się nadaje na PH. Kolego - Twoje info ( Poza checiami potrzebne sa jeszcze predyspozycje: komunikatywnosc, aparycja, kultura osobista, elastycznosc w kontaktach (ludzie sa rozni) - za takie predysopzycje się płaci. Przeważnie tzw. " góra -zarząd " zapomina że " doły " też na Nich pracują. Życzę Wszystkim PH spokoju w pracy oraz tzw. zielonego excela.

Jarek

Bardzo dziwna firma, w dobie braku ludzi do pracy wogóle nie dbają o pracownika. Zwalniają jednego doświadczonego a na jego miejsce biorą trzech niedoświadczonych. Z tych trzech jeden zostaje, później go zwalniają i biorą następnych trzech i tak w kółko. Jakość produktów taka ze pracownicy wola kupić trzy razy drożej unkonkurencji niż własne produkty - to o czymś świadczy

Pipi

Unicell to (usunięte przez administratora) Rotacji takiej jak w tej firmie nigdzie nie widziałem ( piszę o handlowcach ). A teraz najważniejsze, skoro to wina handlowców to jak Wy ich rekrutujecie? Co nie można przyjąć dobrych? Dla wszystkich, którzy się zatanawiają nad pracą w tej firmie. Pomyślcie, to przypadek, że jest taka rotacja? Dlaczego przez tyle lat funkcjonowania firmy nie znaleźli dobrych handlowców na wszystkie regiony?

DD reporter

Jeśli chodzi o pracę w firmie Unicell to trzeba podzielić na handlowców od sieci i detalu. Na sieciach ph jest na własnej działalności, zarobki są zróżnicowane można zarobić nawet koło 6tyś netto co miesiąc, zależy od regionu. Ph w sieciach jeździ i30 roczniki 2015 i nowsze. Praca jak najbardziej ok, 90 procent produktów jest zalistowane w marketach i muszą je zamawiać, tak naprawdę zostaje wyegzekwowanie promocji lub wprowadzenie nowości. Te stanowisko polecam. Jeśli chodzi o ph detal: podstawa 2500zł netto plus premia. Auta to przeważnie Hyundai i20 cześć z kratką, chodź są też 4 Fabie z 2017. Tu praca dużo cięższa, jest to spowodowane bardzo dużą rotacją ph w większości województw, przez co klienci nie chcą z kolejnym ph już współpracować. Brak pomysłu firmy na rozbujanie tradycji.(moja propozycja zmniejszyć minimum dla klienta np. Do 500zł) Ogólnie firma Unicell ma jakościowo świetne produkty, tylko nie inwestuje w budowanie rozpoznawalności marki, przez to klienci nie znają firmy. Świetni ludzie tam pracują, oprócz dyrektora który jest w gorącej wodzie kąpany. Pozdrawiam były PH

Feliks

Niestety wiele osób rozpoczynających pracę jako handlowiec nie ma do tego zupełnie smykałki. To szybko wychodzi w pracy i są rotacje

@Feliks

Feliks - mogę się z Tobą zgodzić co do tego, że nie każdy nadaje się do pracy jako przedstawiciel, ale rotacja może wynikać z faktu, że wyrobienie planów jest nierealne ( z kosmosu ) i dlatego jest rotacja PH. Jak będzie przedstawiciel " normalnie " zarabiał, to moim zdanie nikt nie będzie kombinował czy też oszukiwał. Ciężko pracuje się na tzw. swoje działalności - przy rozliczaniu takim samym jak na umowie o pracę. Dwa lata temu osoba o niku JonBonJovi - opisywała, że zarobiła 11 tyś ale co miesiąc czy raz udało mu się się zdobyć taką pensję - czy to na umowę o pracę czy na działalności to się nie dowiedziałem.

samo sedno

rotacja handlowców jak na karuzeli w wesołym miasteczku, to już mówi wszystko o tej frmie!

samo sedno

no wiem Pan, (usunięte przez administratora), dobrego produktu nikt nie zwraca tylko z zyskiem sprzedaje, na tym właśnie prawdziwy handel polega

Alicja

Jakie macie zdanie na temat aktualnego stany firmy UNICELL Poland? Wspominacie, że wiele złych rzeczy dzieje się u tego pracodawcy. Z czego to wynika? Jakie zarobki oferuje firma, co z dodatkowymi benefitami?

Gerard
@Alicja

Jest ok? Pracy dużo, ale do ogarnięcia. Nie ma czasu na leniuchowania.

Bylejak
@Alicja

W tej firmie to praca nie daje ani radości ani satysfakcji, wynagrodzenie też żadne .

Zostaw merytoryczną opinię o UNICELL Poland sp. z o.o. - Wasilków

• Jak się pracuje w UNICELL Poland sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy UNICELL Poland sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNICELL Poland sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNICELL Poland sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w UNICELL Poland sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UNICELL Poland sp. z o.o.