ROHLIG SUUS Logistics

Opinie o ROHLIG SUUS Logistics

Stary pracownik
@Kokotów

Obydwa wpisy są nieprawdą , pracuje tam już parę lat i uważam że jest to wpis osoby która nie przetrwała nawet okresu próbnego i chce się wyżyć na forum bo mu się praca nie spodobala. Kierownik jest bardzo w porzadku i reszta ekipy też . Nie ma żadnego zakazywania chodzenia do łazienki to jakieś wymyślone bzdury. Możemy chodzić na kawę kiedy chcemy i przerwy mamy 30 minut . A jeżeli chodzi o zarobki to są bardzo dobre w porównaniu z innymi magazynami w okolicy.

Tamara Nowy wpis

W internecie znalazłam ofertę pracy na stanowisko inżynier ds. Projektowania łańcuchów dostaw. Firma oczekuje od kandydatów gotowości do podróżowania w Polsce oraz poza granicami. Jak często mają miejsca takie wyjazdy służbowe? I jak długo one trwają? Można otrzymać za te delegacje jakieś dodatki, wyższe zarobki? :) jak to jest? Rozjaśni ktoś ? Cały czas myślę nad aplikacją

Magazynier Nowy wpis

Ile w Gliwicach dają magazynierom? 5 brutto? Mniej?

Znalazłam ogłoszenie o pracę na stanowisko asystenta spedytora międzynarodowego całopojazdowego. Firma oferuje możliwość rozwoju i awansu w ramach struktur organizacji. To ile w takim razie trzeba czekać, aby móc progresować na wyższe stanowisko? Ile czasu od zatrudnienia musi minąć? W ofercie napisano, że standardem jest umowa o pracę. Super, ale na ile się ją dostaje? Można spodziewać się czasu nieokreślonego? :) Napiszcie, jak to jest, bo poważnie zastanawiam się nad aplikacją...

Czy pracownicy w ROHLIG SUUS Logistics dogadują się między sobą?

Ale wszyscy bez wyjątku się nie dogadują? Czy tylko jakiś konkretny dział? Z czego to wynika? Wpływa to jakoś na atmosferę / sprawowanie obowiązków w pracy?

Kotka

Pracownik Stary nie szanuje nowego pracownika jest strasznie pomiatany dokuczają różne obelgi nawet od lidera zmiany nie polecam tam pracy ta firma to jakaś nie dołuczone kierownictwo nie umia załatwiać spraw zachowują się jak w przeczkolu a odżywki lidera to porażka cytuje baba to jest do garów w domu a nie na magazyn j(usunięte przez administratora)takie są odżywki są również wypadki brak wypłaty odszkodowań zamiatane pod dywan i ludzie wypadkowe zwalniane nie polecam w tej firmie pracy

WTF Nowy wpis
@Kotka

Ty chyba nie piszesz o ROHLIG SUUS ? Bo to ,że są niskie zarobki to wszyscy wiedza ! Ale nie prawda jest , ze nikt nikogo nie szanuje .

Sprzedawca

1. Rozmowa telefoniczna i krótkie wypytanie o to czy pasujesz i nie kłamałeś w CV (np. rozmowa po ang). 2. Rozmowa wstępna - twoje doświadczenia i znajomość branży. Odegranie 2 wcześniej przygotowanych scenek (dostajesz kartkę z problemem i masz 3 min na przygotowanie) 3. Rozmowa z bezpośrednim przełożonym oraz osobą odpowiadającą za twoje wdrożenie - Luźna i przyjemna rozmowa, gdzie starają się dowiedzieć czy będziesz pasować do zespołu.

1. Doświadczenie w branży? 2. Znajomość klientów o obszarze. 3. Jak radzisz sobie z problemami i stresem? 4. Jak starasz się uspokoić klienta, który od kliku dni czeka na przesyłkę, lub co robisz gdy klient jest agresywny i przeklina lub cię wyzywa. 5. Co jest dla ciebie motywacją do pracy? 6. Twoje mocne strony? 7. Pytania natury sprzedażowej (jak zachęciłbyś klienta, dialog z potencjalnym klientem, jaki produkt sprzedawałeś, doświadczenie w spotkaniach i cold callach) 8. Krótki dialog po ang.

Byłem tam

Na jakie stanowisko rekrutowałeś ?

Pytajacy

Czy w magazynie w Warszawie ogrzewanie działa?

Byłem tam
@Pytajacy

Wczoraj była odpowiedź szkoda, że dzisiaj już jej nie ma,ale na szczęście w internecie nic nie ginie. Nie działa. Temperatura jest poniżej 10. Ciekawe dlaczego poprzednia odpowiedź została skasowana ??

@Byłem tam

Od dawna jest problem z ogrzewaniem na magazynie? Czy w takim wypadku firma zapewnia pracownikom odpowiednie ubrania robocze?

Agata

Bardzo porządna firma. Pan który przywiózł zamówienie pomógł w rozładowaniu. Polecam serdecznie.

Lidzia

A to byłaś na rozmowie o pracę? Na czym ona polegała? Powiedzieli Ci, że do jakiego czasu się odezwą? Nawet, jak decyzja miała być negatywna, to też mieli się odezwać?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Kotka

08.12.2023 12:12

Kotka ikona wywiad

Pracowałam w tej firmie 7 miesięcy. Doznałam dwóch wypadków, za które odpowiedzialność firma chciała zrzucić na mnie. Lider i jeden z pracowników traktowali mnie bardzo źle - dokuczali, usilnie tworzyli problemy. Kadra kierownicza i pracownicy biura zachowywali się, jakbyśmy byli w przedszkolu, a nie w pracy. Musiałam prowadzić wózki w magazynach wysokiego składowania bez odpowiednich uprawnień, chociaż firma obiecywała, że zorganizuje dla mnie szkolenie. Byłam zbywana, kiedy dopytywałam o tę kwestię. Mój przełożony, po moim wypadku, poinformował mnie, że jeśli nie wrócę do pracy po trzech tygodniach, to zostanę zwolniona. Wróciłam, a po miesiącu wydarzył się kolejny wypadek - finalnie po 30 dniach otrzymałam wypowiedzenie, bez żadnego zgłoszenia problemu do BHP i odszkodowania za to, co mnie spotkało. Po 9 miesiącach dopiero odezwał się do mnie specjalista BHP, ale tylko dlatego, że do firmy wpłynął list od mojego prawnika. Nie polecam pracy w magazynie w Sokołowie.

Kotka ikona wywiad

Magazynier, do moich zadań należała kompletacja zleceń, obsługa skanera, rozładunek i załadunek do transportu.

Kotka ikona wywiad

Zostałam zwolniona, choć do teraz nie wiem, dlaczego. Niestety, ta firma słynie ze zwalniania pracowników.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Kotka ikona wywiad

3000 złotych plus premia uznaniowa w wysokości 500 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

7 miesięcy.

Kotka ikona wywiad

Była to przyjemna praca, podobała mi się, wiedziałam dokładnie, co mam robić.

Kotka ikona wywiad

Złe zachowanie kierownictwa, lidera i pracowników, którzy strasznie mi dokuczali. Kiedy zgłaszałam problem, obchodzono się ze mną jak w przedszkolu.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Kotka ikona wywiad

Bardzo źle, co opisałam wyżej mówiąc o zachowaniach lidera i kadry kierowniczej.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Kotka ikona wywiad

Mogę ją określić po prostu jako słabą, co też już opisałam wyżej.

Kotka ikona wywiad

Kadra kierownicza nie potrafi zarządzać ludźmi, przez co konflikty nie są rozwiązywane. Problemy są "zamiatane pod dywan".

Kotka ikona wywiad

Nie wywiązał się - brakowało szkolenia do zdobycia uprawnień UDT na wysoki skład, a musiałam i tak pracować na wózkach w magazynie.

Kotka ikona wywiad

Poleciłabym, żeby zastanowił się, dlaczego ludzie zwalniają się z jego firmy i dlaczego nie pojawiają się nowe osoby chętne do pracy.

Chciałbym aplikować na asystenta spedytora morskiego. W ofercie mówią o tym ze jeżeli się sprawdzę to będę miał możliwość awansu na samodzielnego spedytora. Czy ktoś mi może to potwierdzić? Jak długo muszę się starać aby awansować na wyższe stanowisko ?

Robert

Kierowca bezczelny nie wykonał usługi i stwierdził, że mogłem nie kupować usługi wniesienia.

Klient

Oddział Rohling Suus Logistics w Zielonej Górze funkcjonuje świetnie!!! Terminowa dostawa, pełna informacja dotycząca lokalizacji przesyłki i daty doręczenia. Kierowcy sympatyczni i pomocni. Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam

Rysiek

Ktoś pisał, że ludzie się nie dogadują? Takie zdanie jakieś wyrwane z kontekstu widziałem w jednym wątku. Jest tez opinia prosto z magazynu, mnie jednak biuro interesuje, bo dyspozytorem jestem. Widziałem bieżąca ofertę na kraj. Widełek placowych mi jednak zabrakło… : ) pomożecie?

Kier@

Brygadzista czy kim on tam jest, na magazynie drobnicy na nocnej zmianie robi co chce . Robi po złości kierowcą nie każe się wstawić pod rampę mimo iż rampa wolna bo jescze jest przed czasem chwilę ale innym kierowcą pozwala tzn są jakieś układy. Następnie opóźnione wyjazdy o 3 godziny się zdążają. Nie wspomnę o nocy z Piątku na sobotę co się wyprawia, podstawią samochody i je lądują w pierwszej kolejności które nie wyjeżdżają w sobotę na zjazd do domu tylko mają wyjazdy w Niedzielę dopiero a tym samym blokują rampy tym co mają wyjazd tego dnia ,przez co nie można podjechać o danej godzinie na rozładunek i załadunek . To sprawia że wyjazd opóźniony jest o 3 godziny czasami a wiąże się to z tym że czasami kierowcy brakuje czasu pracy by zjechać do domu. Jest to dramat bo najpierw powinny być ładowane auta które muszą wrócić na linii a nie te które spędzają weekend na parkingu. Nie dziwię się klienci wystawiają negatywne opinie że przesyłka nie dociera na czas skoro są takie opóźnienia z wyjazdami linii która nie dojdzie na czas na rozładunek do danego miasta .

Szada

Firma porażka. Korzystałam z wielu firm transportowych i ta mnie szokuje swoim olewajacym podejsciem do klienta. Kłamią na infolini, że przesyłka jest w drodze do klienta i "dzis" nastapi jej doręczenie i tak przez kilka dni. A przesyłki jak nie ma tak nie ma. Kierowca nie odbiera telefonu. Zero kontaktu. W czasach gdzie firma jest uzależniona od klienta mają go centralnie w (usunięte przez administratora) NIGDY WIĘCEJ.

Rolig

Firma to porażka kuriej ma wszysto w (usunięte przez administratora) nie odbiera tel nie mozna sie umowic na odbiór przestyłki odradzam

Interesuje mnie ta posada asystenta agenta celnego. Czy są szanse awansu na agenta i po jakim czasie? Od jakiej stawki asystent zaczyna i jakie premie kwartalne wchodzą w grę? Dziękuję za pomoc! :)

Wiesiek

Na stronie firmy jest praca dla inspektora ds. BHP. Nie ma zbyt wielu informacji o warunkach prócz tego że dają umowę o pracę i system jest hybrydowy. Ktoś wie jak rozłożony? Ile dni w biurze a ile praca zdalna?

Katarzyna
@Wiesiek

Praca hybrydowa po etapie wdrożenia czyli 3 miesiące umowy próbnej. Po tym czasie 2 razy w tygodniu trzeba być stacjonarnie w biurze a w pozostałe dni można pracować zdalnie. Praca wyjazdowa, trzeba być przygotowanym na delegacje, które trwają po 3 dni ( Wrocław, Gliwice, Kraków, Rzeszów). Rozmowa bardzo przyjemna, Kierownik sprawdza wiedzę z zakresu bhp. Najpierw dają umowę na okres próbny, później na 3 lata.

Ewcia
@Katarzyna

A ile tych delegacji jest w ciągu miesiąca? Rozumiem, że za delegację płacą diety i opłacają noclegi skoro trwają 3 dni? Te sprawdzanie wiedzy z zakresu BHP w jakiej formie się odbywa, przepytują czy dają jakiś test do zrobienia?

@Ewcia
@Ewcia

Wszystkie opłaty za delegacje ponosi firma. Sprawdzenie wiedzy to zadawanie pytań, odniosłam wrażenie, że sprawdzają czy to co się wpisało w cv czy faktycznie to się robi i do tego zadają pytania. Drugi etap rekrutacji jest już trudniejszy

Donald
@@Ewcia

To znaczy? Możesz napisać coś o drugim etapie? Czemu trudniej go przejść? Daj jakieś wskazówki żebym wiedział co mnie czeka.

@Donald
@Donald

Ogólnie nie polecam tej firmy, sami nie wiedzą kogo szukają, w dodatku usuwają negatywne komentarze, otworzyli teraz trzeci nabór na to stanowisko. Ja brałam udział w drugim naborze, długo czekałam na odpowiedź zwrotną, mam wrażenie, że wysłali ją zaraz po tym jak napisałam negatywny komentarz o tym, że nie odezwali się po rozmowie. Po tym jakie bzdury napisali mi w odpowiedz zwrotnej jestem im wdzięczna, że nie zostałam tam zatrudniona. Szczyt wszystkiego żeby pisać kandydatowi, że nie zatrudnili mnie z tego względu, że nie widzieli przekonania co do motywacji i gotowości pełnego zaangażowania na stanowisku. Ale za to doceniają doświadczenie zawodowe , które jest imponujące. Ktoś tu sobie sam zaprzecza. Szukają osoby w pełni zaangażowanej. I tak jak po pierwszym etapie byłam miło zaskoczona co do poziomu rekrutacji tak po tej wiadomości jestem zażenowana, że piszą o braku zaangażowania chociaż aktualnie pracuję na wyższym stanowisku i w większej firmie. Drugi etap to rozmowa z Dyrektorem HR.

Elka
@@Donald

A czy te w pełni zaangażowanie nie oznaczało dla nich pracę po godzinach pracy? Powiesz jak wyglądał pierwszy i drugi etap rekrutacji oraz jak długo czekałeś pomiędzy rozmowami na odzew i czy któryś etap odbywał się zdalnie? Czy poza pytaniami rekrutacyjnymi sprawdzali wiedzę zadaniami lub testami?

@Katarzyna
@Elka

Jeśli chodzi o nadgodziny to ten temat nie był w ogóle poruszany. Pierwszy etap zdalnir z Kierownikiem działu BHP i rekruterem. Krótkie pytania dot pracy w bhp, np.jak wygląda postępowanie powypadkowe. Na drugim etapie stacjonarnie w firmie rozmowa z kierownikiem hr, który bardzo szczegółowo pytał o bhp, kodeks pracy i typowo o pracę na magazynie.pomiedzy jedną a drugą rozmową było 2 tygodnie.

Behapowiec

Młodszy specjalista ds.BHP, czy ktoś wie jak wyglada tam praca? Czy są delegacje? Jeśli tak to jak długie?

Pracownik Biurowy Bydgoszcz

Pracowałam w Suusie kilka lat. Wszystko zależy od tego do jakiego regionu się przyjmujesz. Jeżeli chodzi o Bydgoszcz- polecam każdemu :) Świetna atmosfera, kierownictwo bardzo pomocne, zawsze pomagali mi w rozwiązaniu niejasnych spraw lub doradzali mi. Dawali również samodzielność w działaniu, wypłaty,premię zawsze na czas,biuro nowoczesne. Dyrektor Jarek,człowiek o wielkim sercu i profesjonalnym podejściu do każdego pracownika. W każdej osobie widzi człowieka,a nie normę do wyrobienia. Jeżeli chodzi o region poznański niestety nie polecam, brak neutralnej atmosfery, wszystko skierowane na wygórowane wyniki,co nie dawało odzwierciedlenia w zarobkach,kierownictwo nastawione negatywnie do pracownika,czepialstwo i dokładanie wielu dodatkowych obowiązków mimo rozwoju działu,zamiast motywować,negowali sposób działania. Biuro nowoczesne,ale niestety brak premii mimo wypracowanej marży,zawsze znaleźli jakieś koszty ogólne lub inne wyniki.

Zostaw merytoryczną opinię o ROHLIG SUUS Logistics - Warszawa

• Jak się pracuje w ROHLIG SUUS Logistics?

Zobacz opinie na temat firmy ROHLIG SUUS Logistics tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROHLIG SUUS Logistics?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROHLIG SUUS Logistics?

Kandydaci do pracy w ROHLIG SUUS Logistics napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROHLIG SUUS Logistics