Opinie o starostwo powiatowe w Parczewie w Parczew

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy starostwo powiatowe w Parczewie. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie starostwo powiatowe w Parczewie o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Zarządzanie podstawowymi typami działalności publicznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o starostwo powiatowe w Parczewie w Parczew

Czy w starostwo powiatowe w Parczewie jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Taka prawda

W tej jednostce kierownictwo w ogóle nie reaguje na zgłaszane przez pracowników problemy. Generalnie jest tu taka zasada, że kierownictwo udaje, że nie widzi problemów, że wszystko jest w porządku, a jak się zaczyna palić grunt pod nogami, to szuka się kozła ofiarnego (szarego pracownika) do ukarania.

Danuta Nowy wpis
@Taka prawda

Co to za podejście w ogóle? Tym sposobem to ta firma chyba długo nie podziała... :/ Ale aż ciekawa jestem czy nawet takie problemy, za które pracownik nie może być bezpośrednio odpowiedzialny, są na niego i tak zrzucane? Co na przykład zarzucają takiemu kozłowi ofiarnemu tutaj, często problemy się zdarzają?

Taka prawda Nowy wpis
@Danuta

Działać będzie zawsze, bo to nie firma prywatna, więc nigdy nie upadnie - chyba, że zlikwidują powiaty. Nie będę się rozpisywać, ale ogólnie chodzi o to, że duża część kadry kierowniczej nie chce brać odpowiedzialności za różne błędy, przykładowo za błędne decyzje adinistracyjne. Decyzje pisze się na podstawie przepisów prawnych, które w Polsce, są nieprecyzyjne i często sprzeczne. Decyzje takie piszą pracownicy, a podpisują zazwyczaj kierownicy wydziałów, którzy powinni je sprawdzić pod względem merytorycznym i formalnych, Jeśli decyzja jest błędna, to rozliczany za to jest pracownik, który ją pisał a nie kierownik, który ją podpisał i powinien sprawdzić. Nie jest to sprawiedliwe, bo kierownicy mają dużo wyższe pensje i do tego dodatki funkcyjne. Mało jest takich kierowników, którzy potrafią się przyznać, że podpisali decyzję nie czytając jej nawet.

Danuta Nowy wpis
@Taka prawda

A kto wymierza tę karę za to w pracownika? Bo chyba nie kierownicy, skoro stwierdzasz, że sami powinni zostać za to karani. Co zresztą wydaje się być logiczne, skoro na własną odpowiedzialność to dopuszczają. A tak właściwie to jak konkretnie karają za takie coś?

Jan Nowy wpis
@Danuta

Karę wymierza starosta. Zazwyczaj jest to nagana, ewentualnie tak się dojeżdża pracownika, że sam się zwalnia albo zaczyna popełniać błędy, które pozwalają zwolnić go w majestacie prawa. Kierownicy są nietykalni, bo są zatrudnieni z klucza partyjnego lub towarzyskiego.

to

beznadzieja!!! najbardziej żałosnym wydziałem w całym naszym starostwie jest wydział architektury. nie ma z kim rozmawiać, bo każdy boi się odpowiedzialności za to co robi. to może zmienić obsadę? sprawność i kompetencje pracowników - to żenada. kompletny brak podstawowej wiedzy z zakresu obowiązujących ich przepisów i do tego brak odpowiedniego nadzoru.

klient
@to

jestem za. współczuję każdemu, komu przyjdzie do głowy zamiar budowy czegokolwiek. musi uzbroić się w kosmiczną cierpliwość. i nie dotyczy to czasu załatwienia sprawy, ale kontaktu z pracownikami. nie ma z kim rozmawiać. człowiek nie dowie się od nich nic konkretnego. przecież urzędnik jest dla interesanta!!! a nie odwrotnie. każdy, kto przyjdzie do wydziału jest WIELKIM KŁOPOTEM dla urzędnika. może faktycznie warto spojrzeć dokładniej na obsadę wydziału. tym bardziej, że ciągle są z nimi kłopoty.

bob budowniczy
@klient

to żałosne, że mój zamiar budowy uzależniony jest od widzimisię "urzędników" starostwa. mam zamiar niedługo rozpocząć swoją inwestycję i nie dam się łatwo zbyć. przecież ten wydział ma jakichś zwierzchników, jakieś organy kontrolne? to nie jest prywatny folwark urzędników i nie oni będą decydować kiedy i gdzie będą budował.

Zostaw merytoryczną opinię o starostwo powiatowe w Parczewie - Parczew

starostwo powiatowe w Parczewie