Opinie o Becton Dickinson w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Becton Dickinson. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Becton Dickinson o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Becton Dickinson w Warszawa

Pracownica

Rozmowa telefoniczna: bardzo słabe pytanie dot. mojego odejści z poprzedniej pracy (wiem, że jest to normalne, ale w tej sytuacji nie, dodam też, ze miałąm dwa powody dlaczego odeszłam z poprzedniej firmy: brak rozwoju jakiegokolwiek (zaczęlma czuć sie, ze po prostu degraduję...) oraz powód prywanty (rodzinny), o którym nikomu nie opowiadałam i zostawiłam to dla siebie), powiedziałam tak jak jest (o tym, ze szukam rozwoju, więcej wyzwań), Pan nie był zadowolony z odpowiedzi, więc zadał mi to samo pytanie jeszcze z 2 razy ( łącznie 3 razy to samo pytanie = 3 razy ta sama odpowiedź ode mnie), na czwarty raz (Pan jednak mnie dociskał) podałam powód prywanty (zaznaczę! bardzo prywatny, co uważam nie mówi się na rozmowie wstępnej, chcoiażby szczegółowo),Pan jednak już był zadowolony, że podzieliłam się szczegółami, ale zaczął mnie przepraszać (chyba z 5 razy to zrobił), bo zrobiło się jemu głupio.... A więc postanowiłam skończyć rozmowę, ponieważ, szczerze, to strasznie mnie to dotknęło, że muszę podawać moje prywatne rodzinne powody dlaczego odeszłam z poprzedniej pracy i oczywiście nawet nie myślałam już o tym stanowisku bo myślami byłam z rodziną......Pan jednak się upierał kontynuować rozmowę, przepraszając mnie.... Udało się skończyć za 5 razem, tego jak powiedziałam, ze nie zamierzam kontynuować ani rozmowy, ani procesu rekrutacyjnego... Dla Pana to nie było zrozumiałe oczywiście, na koniec dodał też jak ja wypadam w jego oczach, oczywiście nie zbyt pozytywnie :) (śmieszne to jest, teraz szmeiszne...) A szkoda, bo naprawdę byłam zainetresowana stanowiskiem, ponadto pracowałam w podobnej branży i jak sam Pan stwierdził "idealnie pasuje na to stanowsiko". Nie wiem co powiedzieć... Więcej profesjonalizmu dla rekruterów ( nie mówię o wszytskich oczywiście). Dodam też ( może ktoś z rekruterów przeczyta to), teraz nie ma absolutnie problemu, aby dowiedzieć się u byłego pracodawcy pracownika powód odejścia lub uzyskać opinię o pracowniku. Wiem o tym, bo sama przeprowadziłam setki rekrutacji. I jak najbardziej, ja ze swojej strony byłam przygotowana na takie coś, bo nie mam nic do ukrycia :)

Eren
@Pracownica

Podejrzewam naruszenie przepisow kodeksu pracy. Przepisy jasno wskazują, że informacja o przebiegu zatrudnienia od "osoby, która ubiega się o pracę" moze zostac udzielona wylacznie wtedy "gdy jest to istotne dla stanowiska pracy". Moim zdaniem nadużyto prawa na pani szkodę. Pani dobra osobiste zostały naruszone przez rekrutera.

Harry Pszczelarz

Czy byli pracownicy wracają do Becton Dickinson?

No trochę informacji już zostawiliście o tej pracy w komentarzach, sobie poczytałem. Ale powiedzcie, czy od nowego roku coś się zmieniło? Nie tylko mam na myśli stawki jakie są teraz, ale ogólnie warunki zatrudnienia? Teraz te minimalne idą tak do góry, że pracodawcy kojsrze że czasem wprowadzają jakieś zmiany, w umowach itd. Nie wiem jak tutaj

@Pracownica

O kurcze rzeczywiście smutna sytuacja, a mogę wiedzieć na jakieś stanowisko aplikowalas ? Jakie inne pytania się pojawiały w rekrutacji ? Była podzielona na kilka etapów czy tylko tą rozmową miałaś być weryfikowana? Dowiedziałaś się może coś o zarobkach ,benefitach i warunkach pracy?

@Marta

Jedno pytanie było "opowiedzieć o sobie kilka słów", a drugie pytanie właśnie było o moim odejściu z poprzedniej pracy...i tyle. O warunkach, benefitach i zarobkach nie dowiedziałam się. Rozmowa miała trwać 30 minut mniej więcej i zakładam, że po rozmowie Pan miał podjąć decyzję czy zapraszają mnie do kolejnego etapu rekrutacji...

@Marta

Jeżeli potrzebujesz informacji o benefitach mogę pomóc, jestem obecnym pracownikiem

@pracownik

O super! Widzę, że w grudniu ktoś wypisał benefity, jakie są w firmie, ale ja chciałabym się dowiedzieć szczegółowo czy luxmed gold jest w całości finansowany przez firmę, czy pracownikowi z pensji jest jakaś kwota odtrącana? Ta karta lunchpass jaki ma limit kwotowy? No i te bonusy na koniec roku to są dodatkowe pieniądze, czy może to jakieś vouchery dla pracowników?

@Marta

nie wiem czy to luxmed gold, ale szeroki pakiet zawierający stomatologa jest finansowany przez pracodawcę, rodzina dodatkowo płatna. Portal MyBenefit zasilany przez pracodawcę, karta lunchpass zasilana kwota 210 zl/msc, bonus wypłacany jako dodatkowa kwota do wypłaty.

Bartosz Nowy wpis
@pracownik

Sporo tego. Szczególnie na plus że jest dentysta w pakiecie. Jeszcze chciałem dopytać o urlopy. Nie ma tu problemu z wzięciem ciągiem dwóch tygodni? Dużo wcześniej trzeba ustawić grafik urlopowy przed wakacjami żeby dopasować dogodny termin? Jak to wygląda z twojego doświadczenia?

Eren Nowy wpis

Harry Pszczelarz Nowy wpis

Czy byli pracownicy wracają do Becton Dickinson?

Czy Becton Dickinson ma ściśle ustalone godziny pracy?

tak, zazwyczaj jest to 8:45 - 17:00

Bartosz
@pracownik

A jest jakaś przerwa w pracy? Jak tak to ile trwa? Jest wliczona do czasu pracy i nie trzeba zostawać dłużej?

@Bartosz

Tak, jest przerwa 15 minut

Bartosz
@pracownik

O to super. Chociaż można złapać oddech. Wychodząc na przerwę trzeba odbijać kartę czy nie jest to aż tak rygorystycznie pilnowane? Np. jak ktoś pali to może wyjść częściej?

logo firmy Dietetyk
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
logo firmy Technik Farmacji
HSS Work Sp. z o.o.
Obecny Pracownik

Opinia na temat lokalizacji Wrocław. Pracuję w tej firmie i jestem zadowolony. Dobre zarobki, dobry pakiet luxmed, lunchpass, dodatki, multisport. Trzeba pamiętać o tym, że jest to duża korporacja, dlatego też panują tutaj takie warunki. Praca w środowisku międzynarodowym, rozwojowa. Polecam

Zuzanna
@Obecny Pracownik

Ciekawa jestem tej pracy w środowisku międzynarodowym. Czy to znaczy, że trzeba znać angielski? Na jakim poziomie? I czy jak ktoś zna średnio to, czy firma proponuje kursy językowe?

Fifi
@Zuzanna

Trzeba znać na takim poziomie by jak do Ciebie zadzwonią z innych działów/klienci/szefowie to zrozumiesz o co pytają lub będziesz potrafił wytłumaczyć w czym jest problem. Jak rozumiesz, a boisz się mówić to najpierw weź sobie lekcje, a później aplikuj. Na rozmowie kwalifikacyjnej sprawdzają czy się dogadasz. Wiadomo, wszystko zależy od zespołu, ale z doświadczenie widzę, że jak ktoś zna słabiej angielski to zna też inny język obcy.

Obecny Pracownik
@Zuzanna

Wydaje mi się ze angielski to tutaj podstawa wiec musisz go znać, komunikacja przeważnie po angielsku niż po polsku. Firma proponuje kursy ale tak jak napisałem wcześniej musisz znać angielski przynajmniej zeby swobodnie rozmawiać

Opinia będzie odnosić się do działu Customer Care, Warszawa. Zacznę może od plusów: - Wysokie wynagrodzenie - Fajny pakiet benefitow (luxmed gold, karta lunchpass, bonusy na koniec roku itp.) - Atmosfera w zespole - Możliwość wypożyczenia sprzętu z biura - Możliwość dofinansowania do kursów Minusy: Niestety, jest tego dość sporo. Na dłuższą metę wymienione wcześniej plusy nie są w stanie ich wynagrodzić. Po pierwsze, ogromna ilość stresu i notoryczne nadgodziny. Tak naprawdę każdego dnia nie wiesz, o której skończysz, a mimo tego i tak ze wszystkim się nie wyrobisz. Ilość zadań oraz klientów przypadająca na jednego pracownika jest absurdalnie duża, i co najlepsze - każdy, łącznie z kadrą kierowniczą, jest tego świadom. Duża rotacja również wpływa na płynność pracy w zespole, który i tak ledwo daje radę. Nieobecność chociażby jednego pracownika sprawia jeszcze większy chaos. W skrócie - wymaga się od Ciebie pracy za dwie, trzy osoby na porządku dziennym. Kolejnym problemem jest sama organizacja procesów i kontaktowanie się z kimkolwiek spoza swojego działu. Narzędzia, na których się pracuje, z nielicznymi wyjątkami, są z poprzedniego stulecia, ale obietnice przejścia na SAP'a trwają od co najmniej dwóch lat. Co jakiś czas wprowadzane są nowe procesy, które niczego nie usprawniają i nikomu nie są potrzebne, ale taka jest wizja osób gdzieś wyżej, które w ogóle nigdy nie poznają realnej pracy w tym zespole. Skontaktowanie się z kimkolwiek z innych działów to wieczne odbijanie piłeczki lub poleganie na tajemnej wiedzy nielicznych pracowników z długim stażem. Koniec końców, zapewne osoba, z którą chcesz się skontaktować zapewne już nie pracuje, ale te pięć osob, z którymi się kontaktowałeś żeby do niej dotrzeć również o tym nie wiedziało. Podsumowując, firma potrzebuje powiększenia działu o kilka osób na stałe, a dobre osoby ciężko utrzymać. Potrzebuje również wymiany większości narzędzi, generalnego usprawnienia procesów i słuchania, czego potrzebują pracownicy.

Julia

Cześć, co do stresu, to ja osobiście jeszcze chyba się nie spotkałam z pracą, w której nie byłoby go. Napisałeś, że zarobki są duże. Czy mógłbyś w takim wypadku przybliżyć dokładną kwotę, jaką tam można wyciągnąć?

@Julia

Nawet 5 tys na rękę

Zuzanna

Piszecie o przestarzałych procesach w firmie, co dziwne, skoro firma zajmuje się technologiami nowoczesnymi. Teraz szukają kogoś jako Junior Product Compliance Representative with Dutch. Ciekawi mnie pensja. Jako że to juniorskie stanowisko, a jednocześnie z tak nietypowym językiem w PL, to jak wygląda stawka?

Dział HR pracuje pochwalne, próba z kimś porozmawiać, zero odpisali na aplikacje bez żadna próba kontaktów ze moje doświadczenie im nieodpowviada… No co mogę ja mówić, napewno oni znają się lepiej…

osoba

Serdecznie nie polecam pracy tutaj (Wrocław), część męska zespołu dostawała wynagrodzenie wyższe za taką samą pracę (lub z mniejszym zakresem obowiązków) niż kobiety - zgłoszone do HRów, nic się nie zadziało. Przełożona typowy szef-parasol, nie wysłuchiwała feedbacku, wiecznie kontrolowała każdy szczegół, nie brała pod uwagę wielu rozwiązań, które były zaproponowane przez zespół, ale dla swoich faworytów była najmilsza i dawała awanse, mimo, że nie miało to odzwierciedlenia np. w sumiennej pracy. Praca na starych systemach, na danych bardzo słabej jakości, przestarzałe procesy. Z plusów to pakiet Luxmedu ze stomatologią i ładne biuro, ale w ostatecznych rozrachunku, biorąc pod uwagę mało konkurencyjną wypłatę, to raczej słabo to wychodzi.

Warszawa biuro Plusy: luxmed z dentysta, doładowania lunchpass, praca zdalna Minusy: brak możliwości rozwoju, pensje stoją w miejscu od lat, duża rotacja pracowników i niestety odchodzą osoby wartościowe, z dużym doświadczeniem, tworzą się wakaty, obowiązki są zrzucane na inne osoby, które nie wyrabiają z przepracowania. Ciagle ktoś ląduje na „długim” zwolnieniu lekarskim i wiadomo, że nie wróci. Praca w customer service to jakies nieporozumienie, stare programy, praca po godzinach i zawsze w perspektywie, ze kiedyś będzie SAP. Niekompetentni menadżerowie, którzy sami nic nie potrafią zrobić. Od czasu zmian w zarządzie, większość nowych osób ma w CV konkretna firmę albo jest w inny sposób powiązanych z nowa kadra zarządzająca. To się już robi niepoważne. Do tego to co pisali inni - cała masa bezsensownych calli, e-szkoleń, ciagle tworzone nowe procedury, do których nikt się nie stosuje, bo nie ma ludzi i nie na czasu. Kiedyś było lepiej, teraz - nie polecam.

Irena

A SAP to z jakich powodów nie został jeszcze wprowadzony, skoro podobno zapowiadali? To na czym tu się leci jeśli o oprogramowanie chodzi

Inc

Jaka to firma z której to pracownicy tak chętnie przechodzą?

Wiolka

A od kiedy planowane jest wdrożenie SAPa - jest szansa ze zadzieje się to jakos w przewidywalnej przyszłości? ;)

Franio

dziwne co piszesz - w tym roku dostałem 2 razy podwyżkę.

@Franio

A to dość motywująca informacja. A oceniasz, że za normalną pracę czy jakoś specjalnie się starałeś?

Jak w Becton Dickinson wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Hello

Mysle ze jest opcja rozwoju jesli chcesz się roziwjac. Ostatnio awnsowali 2 osoby kt. są już parę lat w firmie i podobno są zadowolone.

JA

Pracuję tutaj juz kilkanaście miesięcy. Jestem zadowolony. Dobry pakiet, dobra atmosfera w moim dziale. Przeszedłem pełną rekrutację bez polecenia i udało się :)

Ty
@JA

W jakim dziale pracujesz albo jaki możesz polecić? :)

Kandydat_Pat_PM

Witam. Proszę, dajcie znać jak pracuje się w firmie Becton Dickinson w Warszawie w obszarze Project Management ? Jak wygląda płaca na stanowisku Project Manager? Powyżej czy poniżej 16.000 brutto? Jaka jest atmosfera w zespole / dziale? Jakiego typu projekty są najczęściej podejmowane? Czy są zagraniczne wyjazdy służbowe?

PM
@Kandydat_Pat_PM

Na jakiej metodologii opiera się w firmie projekty i jakie certyfikacje postrzega się jako atut kandydata przy negocjowaniu stawki? Jak często zdarzaja się delegacje na stanowisku PM?

nadal tu

Nie polecam, korporacja przez wielkie K, milion rzeczy na głowie, bałagan i dużo pracy. Zarobki jak za takie wymagania, ciągły stres i tak naprawdę oddanie się firmie to takie same jak w średnich korpo, tyle ze w średnich nie wymagają aż tyle. Żałuje bardzo, że tutaj jestem. Długo to nie potrwa.

Jeży
@nadal tu

A ile już tu pracujesz?

@Jeży

Tak w sumie to jakie ma to znaczenie? Bo ciekawa jestem dlaczego o to pytasz

Ora

Firma Wwa dba o pracownikow ktorym chce sie pracowac. Mam fajna szefowa, ktora jest duzym wsparciem. Procesy niestety pokręcone ale to idzie z centrali. Generalnie polecam.

Ola
@Ora

A w jakim dziale lub zespole pracujesz lub jaki możesz polecić? Ważna jest dla mnie atmosfera pracy i relacje wewnątrz zespołu bo tego na rekrutacji nie sposób ocenić, a reszta zakładam jest podobna dla całej firmy :)

@Ola

Masz rację, ale czy jednak zarobki nie mają dla Ciebie znaczenia? Poszłabyś w ciemno, jeśli Ora napisze "w dziale x jest super atmosfera"? Mnie to zastanawia, że nikt tu nie tyka tematu płac...

Były pracownik Wro

Stres. Jeśli jesteś podatny na stres i pracę na czas unikaj BD Wrocław jak ognia. Rotacja jak szalona, szkolenia na szybko z instrukcji sprzed jakiegoś czasu a aktualizacje na programach na których się pracuję cały czas. Co Tydzień masz tak jakby dyżur, a potem opieprz od TL ze coś nie halo (nikt nawet Cię na to nie przygotował, nie przeszkolił). Nie spisz po nocach, w dzien dodatkowo do ticketow masz jeszcze e learingi) 8 godzin na to nie starcza. Nie polecam tej pracy.

Wro
@Były pracownik Wro

Hej, o jakim dziale mówisz?

Szymon
@Wro

Czytając pozostałe opinie nie jestem pewien, czy on w ogóle wie o jakiej firmie pisze. Pozostałe osoby mają w większości odmienne zdanie. Kto wie z jakiego powodu i w jakich okolicznościach rozstał się z firmą?

@Szymon

Ja natomiast nie jestem pewien czy ty @Szymon nie jesteś przypadkiem internetowym trollem. Ewidentnie widać jaka jest ogólna nota tejże korporacji, natomiast ty tak jakby za wszelką cenę bronisz dobrego imienia tej firmy. Ocena mówi sama za siebie, a jak widać jest mizerna...

Realista

Pracuję w Bectonie już kilka lat. Firma bardzo się rozwija i wprowadza wiele zmian, a przy tym jest nastawiona na pracownika. Mam porownanie z moimi poprzednimi firmami i wiem, że nie wszędzie jest tak samo. Tutaj menedzerowie pomagają, a nie tylko wymagają. Choć dużo się dzieje, atmosfera jest naprawde bezstresowa. Poza tym, co roku są podwyżki i chyba wszystkie możliwe benefity.

@Realista

Mam takie samo zdanie ;)

Belfegor

Czy to prawda, bo tak słyszałem, że pracę w tej firmie można określić jako notoryczne znęcanie się psychiczne? Brak zaufania i kompetencji managerskich tzw. „Kadry”? Ogólnie opinie fatalne i nie wiem czy aplikować?

JAN
@Belfegor

Jestem tutaj ok. 1 roku i nie spotkałem się z takim traktowaniem. wręcz przeciwnie - mówią o mozliwosci wsprcia np. jest psycholog (znam kogoś kto z tego skorzystal), wiem ze tez jakies progrmy rozwojowe sa. generalnie dla mnie jest OK.

Kk
@JAN

Zgadzam sie

6.000 netto Warszawa to norma

Mati

W jakim dziale?

Witam. Po przeprowadzce szukam nowego miejsca pracy, wobec tego wszedłem na to forum. Przypuszczam, że odszukam rzetelne informacje o pracodawcach z okolic Warszawy. Proszę, dajcie znać jak pracuje się w firmie Becton Dickinson? Czy dobrze płacą? Czy są darmowe obiady pracownicze, albo inny sposób na jedzenie obiadów w pracy? Nie będę robić kanapek bo mieszkam sam. Pozdrawiam Marcin

@Marcin

Dzień dobry Marcinie. Jest spoko choć czasami myślę, że nasze szefostwo nie lubi benefitów. Odpowiadając w temacie posiłków dla pracowników to polecam firmę Havi Logistics z Warszawy. Zatrudnieni (wiem to od narzeczonego, który jest tam zatrudniony) zamawiają to co lubią za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Te obiady to najfajniejszy benefit, nawet w porównaniu z ubezpieczeniami. Życzę szczęścia w nowej robocie. Ewa.

Robert
@Ewa

Witam Pani Ewo. Jako specjalista w dziedzinie organizowania posiłków w pracy dodam kilka zdań od siebie. Firma Havi Logistics, którą Pani przytacza używa do organizacji posiłków systemu SmartLunch. Skąd o tym wiem? Wdrażałem to rozwiązanie jako doradca klienta. Wiele firm, zarówno małych jak i dużych motywuje swoich pracowników poprzez dostawy smacznych posiłków. Pozdrawiam Robert

Realista
@Marcin

Teraz pracujemy głównie z domu, ale w biurze na codzien dostepne sa owoce i przekaski. Poza tym, co miesiac dostajemy doladowanie na lunch karte, wiec jest ok.

Zostaw merytoryczną opinię o Becton Dickinson - Warszawa

• Jak się pracuje w Becton Dickinson?

Zobacz opinie na temat firmy Becton Dickinson tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Becton Dickinson?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Becton Dickinson?

Kandydaci do pracy w Becton Dickinson napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Becton Dickinson
2.7/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Osmańska 14
    02-823 Warszawa