OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Opinie o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.

Koko

To jest firma w której sprzedaje się ludziom ubezpieczenia, kredyty itp. Trochę takie doradztwo ale bardziej nagabywanie ludzi. Na początku nie wiedziałam na czym to polega ale w trakcie szkoleń wyszło szydło z worka. Ja tego nagabywania nie kupuje więc się do tego nie nadaje bo nie umiem ludziom wciskać kitu i namawiać. Przeszłam przez szkolenia ale zrezygnowałam bo tak jak mówię nie potrafię nagabywac ludzi. Sama jestem taką osobą że nikt nigdy na nic mnie nie naciągnie bo zawsze odmawiam.

@Koko

Jeśli dla Pani ubezpieczenie osoby na życie, choroby itd. to nagabywanie i naciąganie, to i nawet dobrze że Pani zrezygnowała. Boli mnie jak ludzie potrafią mieć tak małą wyobraźnię o sytuacji ludzi i z jakimi wydatkami i konsekwencjami musi liczyć się partner i dzieci w przypadku gdy ktoś miał np. kredyt i zmarł. Ale jak to mówią takiemu to nawet Salomon nie naleję.

A

Jak co do czego to są później niewypłacalni

@A

Gdyby towarzystwa nie wypłacały świadczeń to nie istniałyby ubezpieczenia. W każdych ubezpieczeniach są karencję takie jak np. sporty ekstremalne. Natomiast najważniejszą rzeczą jest ankieta medyczna, jeśli ukrywa się informację i nie podaje żetelnych odpowiedzi, a widnieje informacja w kartotece to proszę się nie dziwić i oskarżać kogoś bezpodstawnie

Przepraszam za błąd, rzetelnych odpowiedzi

Hahaa

Produkty, które dają pracownikom ovb największe prowizje to długoterminowe wpłaty na fundusze inwestycyjne i to jedne z najsłabiej pracujących, a w ostatnim kwartale przynoszące straty ;) za sprzedaż ubezpieczenia zarabiasz 10-20pln, co w dobie ogólnodostępnych porównywarek jest rzadko się zdarza. Z pakietów medycznych również nie ma dużych prowizji. W ovb cały nacisk kładzie się na sprzedaż wyżej wspominanych lokat długoterminowych, które sprzedawane są w zupełnie innej postaci pod inną nazwą. Jest to ogromna manipulacja i gra na emocjach. Oczywiście ubezpieczenia są potrzebne, idea ich posiadania jest słuszna, tak jak słuszne jest to, że istnieją firmy, które proponują różne produkty, ale sposób sprzedażowy ovb jest zły. Czytajcie szybko, bo moje posty są regularnie usuwane z tego forum.

@Hahaa

cytuję: "Jest to ogromna manipulacja i gra na emocjach. Oczywiście ubezpieczenia są potrzebne, idea ich posiadania jest słuszna, tak jak słuszne jest to, że istnieją firmy, które proponują różne produkty, ale sposób sprzedażowy ovb jest zły." Hahaa, zaprzeczasz sam sobie w tym co piszesz. "że istnieją firmy, które proponują różne produkty" > OVB jest pośrednictwem i nie posiada swoich produktów, tylko sprzedaje ubezpieczenia największych towarzystw o czym doskonale wiesz jako były pracownik OVB. "Oczywiście ubezpieczenia są potrzebne, idea ich posiadania jest słuszna" > to zdecyduj się czy jest to manipulacja i kit czy coś potrzebnego i słusznego. Widzę, że umiejętnie grasz na emocjach czytelników, tylko nie za bardzo Ci to wychodzi.

Przeczytaj wpierw sam ze zrozumieniem co piszesz, ponieważ przeczysz sam swojej "mądrości" o ubezpieczeniach, a każda Twoja kolejna opinia i komentarz równa Cię z parkietem. Po to powstała firma OVB, żeby klientowi doradzić i udostępnić produkt towarzystwa, nikt nie lata od drzwi do drzwi towarzystw i nie robi sobie analizy potrzeb klienta, może znikomy % klientów towarzystw. W jednym z komentarzy już pisałem, że do OVB nie każdy się nadaje, a i jak w każdej firmie zwłaszcza długoletniej (50 lat na rynku) mogą trafić się czarne owce, które prędzej czy później się parzą na tym co robią. Nie wiem do jakiej struktury należałeś i jak sprzedawałeś, ale każdy Twój kolejny komentarz tylko pokazuje jak to robiłeś. Jeśli chodzi o "lsh", niestety zmartwię Cię, nie wiem co to jest i nie chce wiedzieć. Żeby wyjaśnić czytelnikom, za produkty długoterminowe prowizja jak w każdej firmie pośredniczącej, nawet w samych towarzystwach są wypłacane z góry za całą umowę, a nie miesięcznie od składki klienta i nie tylko za produkty oszczędnościowe, ale i życiowe (doinformowuje Cię). Pojęcie o funkcjonowaniu rynku ubezpieczeniowego to u Ciebie jest marne, a pisanie i obieranie niewiedzy w ładne słowa są widoczne i nikomu nie wciśniesz kitu, który piszesz. Polecam żebyś się wybrał na studia finanse, bankowość i ubezpieczenia na UJ w Krakowie to trochę więcej się dowiesz prawdziwych i uczonych rzeczy, chyba że dla Ciebie studia to też kit i manipulacja. Ręce opadają i brak słów.

Hahaa

Dyskusja z osobą, która kłamie jest bez sensu :) oczywiście, że wiesz co to Lsh lub Plan wypłat ;) informacja o prowizji to też ściema, z produktów długoterminowych nie dostajesz kaski od razu, obowiązuje rezerwa, która uwalnia się po 2 latach od podpisania umowy. Panie pracownik przecież to wszystko jest do sprawdzenia w internecie ;) a teksty o studiach, o moim zaprzeczaniu samemu sobie zostaw na opowieści dla koleżków ze struktury, wszyscy tam lubicie słuchać bajek :* hehehehe :D PS : Nie trzeba chodzić od drzwi o drzwi towarzystw ubezpieczeniowych, wystarczy sprawdzić oferty w internecie, a wy gdybyście mogli to właśnie do tych wszystkich drzwi byście zapukali ze swoją "Analizą kur*a potrzeb" klienta :) Jak chcesz się kłócić to chociaż nie kłam w sprawach, które każdy może sprawdzić.

@Hahaa

Ręce opadają, w OVB chyba pracowałeś przez miesiąc lub nie pracowałeś i obiło Ci się o uszy jak nie wiesz jak wygląda storno rezerwa i ile wynosi ona % od prowizji, więc nie nazywaj się byłym pracownikiem OVB, ponieważ pojecie o branży jest u Ciebie znikome. "Sprawdzić oferty w internecie" tak można sprawdzić czemu nie, tylko nie każdy z tego korzysta, a i owszem jest to też metoda konsultingu jak w OVB. Natomiast tą wypowiedzią tylko utwierdzasz, że to co piszesz jest jedną wielką manipulacją, żeby zniechęcić nowych współpracowników i klientów do OVB. Pogódź się z tym, że nie nadajesz się do tej branży i tyle, a nie w zazdrości próbować bawić się w "ratownisia" próbować manipulować czytelnikami i grać na moralności, że "uciekłeś" tylko tak jak już pisałem każda czarna owca parzy się na tym co robi, więc wypadłeś i tyle. A propos "lsh" nie wiem co to jest i nie interesuje mnie to, jeśli tak mówi się o polisach oszczędnościowych to pierwsze słyszę, ale nie za bardzo interesuje mnie co tacy "znawcy" ubezpieczeń jak Ty piszą na forach. Pracuj uczciwie to będziesz szczęśliwym człowiekiem, natomiast zazdrość przemień w motywację. Każda Twoja kolejna wypowiedź nie wniesie nic nowego, ponieważ już pokazałeś swoje oblicze jako "byłego pracownika", zmień nick. OVB jest już 50 lat na rynku i będzie nadal i żadne czarne owce jak Ty tego nie zniszczą. Pozdrawiam.

"Cały czas pisze że to wy oszukujecie", gdyby tak było to firma nie istniałaby 50 lat na rynku, w 15 krajach Europy i 500 tyś klientów w Polsce. Pracuj sobie pracuj, tylko uczciwie, a jak się gdzieś zwolnisz to nie oczerniają pracowników, ponieważ nie każdy pracuje tak jak Ty.

"Mam wykształcenie ekonomiczne z SGH", chyba za mało było kandydatów i Cię przygarnęli. Uważam, że dobrą praca dla Ciebie będzie klepanie faktur, może tam nie będziesz robił "wałków" o ile będzie stał nad Tobą kierownik. Pisać już więcej nic nie muszę, ponieważ czytelnicy przeczytają sens wypowiedzi w powyższych moich komentarzach. Tobie się tylko wydaje, że problem leży po stronie OVB, problem leży w takich czarnych owcach jak Ty, którzy potrafią niszczyć dobry wizerunek firmy. Na tym zakończę rozmowę. Pomyśl tylko co odpisać, chociaż i tak to nic nie zmieni, zmień nick. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

Potencjalny

Mnie ta firma rownież nie przekonuje mimo, ze długo jest na rynku. Nie przekonuje mnie sposób werbowania pracowników, który jest ewidentnie sformułowany w taki sposób aby pozyskać od kandydata w pierwszej kolejności dane rodziny i znajomych. Takie trochę w mojej ocenie (pseudo) szkolenia na początku, które do mnie osobiście nie przemówiły. Mysle, ze dla kogoś kto ma mało doświadczenia zawodowego, mogą się one wydawać interesujące. System prowizyjny związany z ryzykiem, ze czasem trzeba będzie zarobione już pieniądze zwrócić. Nie dla każdego, ale pewnie da się z tego żyć,

@Potencjalny

Dziękuje za przypomnienie to również wyjaśnię potencjalnym współpracownikom, żeby się nie zniechęcali czytając te (usunięte przez administratora) Jeśli pracuje się uczciwie i nie ma zamiaru robić "wałków" to nie zwraca się żadnej prowizji. Jak już było w tym wątku wspominane, polisy długoterminowe są na określony czas i jeśli klient zrezygnuje np. w ciągu 2 lat to należy zwrócić prowizję i dotyczy to każdego współpracownika i ja osobiście nie mam z tym problemu i takich sytuacji, ponieważ u mnie klienci zakładając polisę mają jasno wytłumaczone OWU i produkt. Natomiast jeśli nie informuję się klienta o ryzyku, zawija makaron na uszy lub po prostu klient z przyczyn osobistych zrezygnuje w ciągu 2 lat, to wtedy należy zwrócić prowizję i jak dla mnie jest to całkowicie naturalne i akceptowalne i nie jest to tylko w OVB, ale i również w towarzystwach. Osoby, których dotyczy temat zwracania prowizji doskonale o tym wiedzą, że tak jest, ale nie potrafią się z tym pogodzić to żywcem kłamią na forach zniechęcając osoby, które wybierają się na rekrutację i czytają te bzdury byłych pracowników na forach.

Pisałem żebyś pomyślał nad mądrą odpowiedzią, ale za bardzo Ci nie wyszło. Myślałem, że coś konkretnego przeczytam ;) Pozdrawiam wszystkich czytelników :)

Hahaa

Kolejne kłamstwo, nie oszukuj, że "myślałeś", bo każdym wpisem udowadniasz, że ta czynność jest Ci obca ;)

Maczan
@Koko

Rozumiem, że w sklepie też niczego nie kupujesz, bo czujesz się nagabywana. Nie masz ubezpieczenia na dom i samochód - bo to naciąganie i wciskanie. Zawsze odmawiasz... Hmmm...

Anka
@Hahaa

W ofercie OVB nie ma żadnych funduszy inwestycyjnych, są ubezpieczenia zarówno "życiowe" jak i "majątkowe" , pośredniczymy w załatwianiu kredytów (w bankach) jak i leasingów. Wkurza mnie to, że ktoś nie ma wiedzy a pisze bzdury

Ola
@Koko

Jeśli uważasz, że w OVB się nagabuje ludzi, to dobrze, że zrezygnowałaś na starcie. Rynek nie potrzebuje takich osób w sektorze finansowym. Jestem klientką od wielu lat, moja rodzina i przyjaciele również. NIGDY nie odczułam żeby mi coś wciskano. Powiem więcej - pierwszy raz w życiu spotkałam się z tym, że sprzedawca ubezpieczeń mnie wysłuchał i zaproponował coś, czego faktycznie potrzebowałam, a nie coś co akurat chciał sprzedać. Dopasował przede wszystkim kwoty do moich potrzeb. Czuję się profesjonalnie obsłużona. Polecam firmę, bo pracownicy są kompetentni i uczciwi.

Ola
@Hahaa

Dziwne.. od 5 lat korzystam z usług i nikt mi nigdy nie zaproponował funduszy.. Ma pan przestarzałą wiedzę odnośnie produktów oferowanych przez firmę OVB i stawek prowizyjnych ;-) proszę uaktualnić zamiast bawić się w pomówienia i wprowadzać ludzi w błąd.

Dano
@Koko

Nie dziwię się że masz taką opinię o firmie jak u Ciebie wszystko jest na NIE

pogromca_matołów
@Hahaa

Gościu weź się nie ośmieszaj, porównywać w porównywarce to sobie można OC komunikacyjne gdzie podstawowy zakres jest gwarantowany ustawowo i liczy się tylko cena. A w praktyce to i tutaj zawodzą porównywarki bo po podaniu wszystkich wymaganych danych nagle się okazuje, że jednak składka rośnie. Co do ubezpieczeń majątkowych czy życiowych, to pokaż mi porównywarkę która uwzględnia różnice definicji z OWU, bo czym innym jest np umowa o niezdolności do pracy, a czym innym o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji. Tak samo jest z karencjami i wyłączeniami. Być może pracowałeś, ale na pewno niedługo i nie masz odpowiedniej wiedzy i doświadczenia z rynku ubezpieczeń.

@Koko

Bzdury! Żadne nagabywanie. Proponowanie Klientom jedynie dostosowanych do ich potrzeb, oczekiwań i możliwości, rozwiązań ubezpieczeniowych i finansowych. Po to się szkoli na doradcę aby móc fachowo doradzić a nie wciskać kit. Albo coś źle zrozumiałaś ale nie wiesz, że te same rozwiązania (Hestia, Warta, Allianz) ci sami klienci mogą kupić gdzie indziej. Tylko, że każdy reklamuje swoje jako najlepsze, a OVB to obiektywne doradztwo.

@Adam

100% racji, nie ma sensu strzepic sobie języka na spadochroniarzy:-) OVB to duża pomoc i wartość dla klientów. pozdrawiam

@Koko

Gdyby nie doradca OVB to bym do dzisiaj myślała że 6 rodzajów śmierci to normalka na polisie. Masz rację nagabują i wciskają ale mnie się to podoba bo mam przynajmniej uczciwe ubezpieczenie dobrane do moich potrzeb.

@Anna

No bo Ty się czujesz bezpiecznie ale może ktoś inny będzie to inaczej odbierał, właśnie jako naciąganie. Ile ludzi tyle opinii, nie ma się co przejmować :)

@Koko

Czyli wszyscy użytkownicy samochodów w Polsce dają sobie wcisnąć kit i zostali nagabywani? Ciekawe podejście do sprawy.

Krystian
@A

Kto jest niewypłacalny? Przecież OVB nie wypłaca roszczeń tylko ubezpieczyciel, jak w każdej multiagencji czy pośrednictwie. I tak sobie ludzie bezkarnie piszą bzdury jak ty które im ślina na język naniesie.

tyu
@Anka

a Legg Mason TFI? teraz zmienili nazwę, mnóstwo ludzi na całym świecie straciło przez nich oszczędności

kasia

@kasia

Dokladnie, albo Agenta Avivy ;-D

JK
@Koko

Jak widać niczego nie zrozumiałaś z tego szkolenia, "nagabywanie" jest ostatnią rzeczą, którą powinien robić agent ubezpieczeniowy! I właśnie tacy niedouczeni agenci jak ty robią temu zawodowi największą krzywdę.

Ala
@Potencjalny

Dokładnie, już na początku „rekrutacji” wprowadzają w błąd co do specyfiki pracy. W czasie „szkoleń” chcą, abyś zrobił listę z kontaktami do osób jako potencjalnych klientów (zanim w ogóle podpisałeś umowę z ovb). Jako, ze nie jestem naiwnym studentem, zrezygnowałam kiedy poproszono mnie o sporządzenie listy klientów do rzekomo „analiz ćwiczeniowych”.

Joanna

Hej, te widełki na stanowisku Doradcy Klienta z ogłoszenia, które wstawili, to sama podstawa czy już wliczyli premie itp.? Tam górna granica to 6500, ktoś tyle tam realnie zarabia? Ciekawa jestem, czy faktycznie tyle dają.

@Joanna

Wynagrodzenie jest prowizyjne i tylko od Pani zależy jaka będzie wypłata. Jeżeli będzie się Pani szkolić, robić dobrą Analizę Potrzeb Klienta, Doradztwo na wysokim poziomie to zapewniam, że Pani wynagrodzenie będzie wyższe niż te widełki.

kurka

Jeśli masz przechlapane u znajomych to nie dla Ciebie ta praca.Ewentualnie zostaje Ci jeszcze rodzina.Człowiek,który idzie na rozmowę kwalifikacyjną do tej firmy powinien usłyszeć po prostu:\"Praca ta polega na dzwonieniu do znajomych,rodziny oraz na spotkaniach (częstych) z nimi w celu podpisania przez nich różnych umów(ubezpieczeniowych,kredytowych,lokacyjnych, itd..)- najlepiej kilka umów z jednym klientem.Za to dostaje się prowizję-czyli Twoje wynagrodzenie.Czyli dokładnie:nic nie podpiszesz-nic nie zarobisz.Najgorsze jest kiedy ludzie Cię zbywają a OVBowcy każą Ci dalej dzwonić do nich i namawiać na spotkanie.

ok -handlowiec
@kurka

masz rację ale gwarantuje Tobie że jeśli pójdziesz do pionu handlowego do pracy obojętnie w jakiej firmie i jakiej branży i na jakie stanowisko ( nawet dyrektor ) bedziesz miał to samo - ŚWIAT TO SPRZEDAŻ - czy bedziesz sprzedawał ubezpieczenia ,samochody ,czy skarpetki

@kurka

Jeśli uległeś tym namowom, tzn. że nie jesteś asertywny. Od kręgu bliskich znajomych, się zaczyna, bo to najłatwiej, szczególnie, żeby się czegoś więcej nauczyć, a potem idziesz normalnie w rynek, tak jakbyś szuka klienta na cokolwiek innego. Nie bardzo rozumiem, jak można tego nie zajarzyć?

ok -kandydat

mimo negatywnych opinii rozważam rozpoczęcie współpracy jestem świadomy że to współpraca /a nie praca DZIWIE sie wszystkim którzy opisują MLM,piramidy itp 1. idac do OVB jesteś świadomy że masz sprzedawać 2. Swiat to sprzedaż , więc gdziekolwiek pójdziesz do pracy wszędzie będziesz musiał coś sprzedać tj. czy to samochód , czy skarpetki ,czy usługi medyczne, czy usługi prawnicze - TAKI ŚWIAT ( nawet babcia klozetowa musi się starać i patrzy na talerzyk !!! ) 3. MLM - to bzdura , normalne jesli centrala jest poza granicami RP -to normalne że bedziesz na działalności 4. w Polsce w każdej firmie bez znaczenia formy spółki - jest piramida magazynier to magazynier , handlowiec do handlowiec, dyrektor , prezes - więc wszedzie jest firma piramidy lub jej pochodna SORRY LICZĄ SIĘ KOMPETENCJE , EDUKACJA I ZAANGAŻOWANIE 5. DOCHODZĘ DO WNIOSKU ,że chyba pisze dużo młodzieży nie mającej za bardzo pojęcia o funkcjonowaniu pracy ( tak jest wszędzie ) 6. Jeśli szukasz etatu gdzie będziesz siedział i nic nie robił -ZAPOMNIJ wylecisz z takie pracy 1 m-cu nawet budzetowej !!!! SOCJALIZM SIĘ SKOŃCZYŁ - nawet w budzetówce jest statystyka i efektywność pracy

Doradca Finansowy

Kończę studia na Uniwerku Ekonomicznym i znalazłem ulotkę o ofercie pracy z atrakcyjnymi zarobkami. Oczywiście na ulotce nie było danych firmy, ale zadzwoniłem i pierwsze wrażenie było pozytywne, niemniej jednak dałem się nabrać, bo po 10 minutach rozmowy przez telefon nie dowiedziałem się co to za firma, na czym dokładnie polega praca. Podana została jedynie ogólna informacja, że jest to stanowisko doradcy oraz że głównie sprzedawane będą ubezpieczenia, ale wszystkie szczegóły na rozmowie na żywo w kawiarni (sick!). Pierwszy raz miałem rozmowę w kawiarni obok małolatów w niebieskich włosach i starych plejbojów... Oczywiście musiałem zapłacić sam za swoją kawę (sick!) oraz, ten pożal się boże, rekruter spóźnił się 15 min, bo szukał miejsca do zaparkowania (szkoda było kasy na płatny parking). Jest to piramida finansowa, sam naganiasz klientów i zysk to jakaś śmieszna prowizja...

Pytania ogólne, oni oferują szkolenia. Bardziej liczyło się czy masz prezencje i gadane i czy potrafisz kogoś ogłupić wizją ogromnych zysków i wycisnąć z niego kasę na inwestycję ulokowane po za UE...

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Dorota

Widziałam ogłoszenie na Doradcę Klienta ds. Ubezpieczeń i Finansów. Jestem ciekawa jakie są szkolenia wstępne i onboarding nowych osób. Macie jakieś info o tym?

agatawi

Rok temu zostałam zrekrutowana do OVB, stwierdziłam, że jak nie spróbuję to nie będę mogła się wypowiadać w tym temacie.., jestem rok i na razie brnę dalej, powiem tak jak w każdej pracy i biznesie "samo się nie zrobi" jeśli pracujesz, próbujesz to sprzedajesz i zarabiasz, jeśli nic nie robisz to nie zarobisz, po prostu tak jest wszędzie. Nie można Firmy obrzucić błotem, bo ktoś kogoś źle rekrutował, to sa ludzie jeden zrobi to dobrze, profesjonalnie, a drugi zrobi to beznadziejnie. Ale samo OVB daje zarobić dobre prowizje, wypłaca śroski w ciągu 2 dni, szkoli za darmo, robi dużo iwentów, można poznać ciekawych ludzi. Mnie nikt Mercedesa nie obiecywał, ja teraz wiem, że jak będę budować bazę klientów to sama na niego zarobię, bo możliwości finansowe daje wielkie. Tu nikt nikomu nic nie narzuca to nie jest etat, ale pokazują jak można zarobić i po roku wiem, że działanie wg schematu działa :)

@agatawi

Ogólnie się zgadzam, poza ostatnim stwierdzeniem - działanie wg schematu. Wg mnie, działanie wg schematu zabija kreatywność. Ja korzystam ze schematu, ale szukam i sprawdzam też inne opcje. Nie można być tylko i wyłącznie "małpką", która naśladuje innych. Trzeba znaleźć własną ścieżkę, na której będziemy czuli się dobrze.

Sowa

Kochani! Mialam miec 3 msc szkoleń, niestety po 2 msc stwierdzilam, ze to nie dla mnie zdążyłam na umowach zarobic prowizji 800 zł, na poczatku,, szkolenia " zapewniano mnie, ze nawet jesli zrezygnuje w każdej chwili od razu wypłacą mi środki, podczas podpisywania umowy, ze obiecane 3000 tys za całosc dostane po 3 msc, niestety chcac wyplacic swoje środki oznajmi mi, ze jest to niemozliwe, ponjewaz musze posiadac umowe o prace gdziendochod brutto jest wyższy niż 2800 zl lub własną działalność gospodarczą... nie mam ani jednego ani drugiego, a środki sa zamrożone? Jak u Was wyglada,, wypłata"

Rafał
@Sowa

Twój błąd polegał na tym, że zignorowałaś najważniejsze rzeczy. Już w ankiecie osobowej deklarujesz czy masz: umowę o pracę, działalność lub jesteś studentem. Jeżeli nie czytasz podstawowych rzeczy, które wypełniasz i podpisujesz to ewidentnie nie nadajesz się do pracy OVB. Straciłaś kogoś cenny czas na szkolenie Ciebie.

OVB
@Sowa

Szanowna Pani, W Umowie o świadczeniu usług agencyjnych, którą podpisują osoby rozpoczynające współpracę z OVB i którą zapewne Pani podpisywała, zawarte są regulacje i warunki, jakie muszą być spełnione w kwestii wypłaty środków. Osoba, składająca podpis pod tym dokumentem poświadcza, że zapoznała się z tymi zapisami i je akceptuje. Przed podpisaniem Umowy agencyjnej, można zawsze skonsultować się z Centralą OVB i w razie potrzeby, jeśli jakaś kwestia wydaje się niezrozumiała, szczegółowo ją omówić. Zachęcamy Panią do kontaktu z Centralą OVB (adres mailowy poniżej), przekażemy Pani zapytanie do Działu Pracowniczego OVB, który szczegółowo odpowie na Pani wątpliwości. Z wyrazami szacunku, Centrala OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. mail: centrala@ovb.com.pl ul. Mierosławskiego 11 A 01-527 Warszawa tel: 22 576 35 35

Arek
@Sowa

Nie dopełniałaś warunków umowy. Możesz mieć pretensje tylko do siebie.

Ck
@Rafał

Otwórz dział.na 1 dzień

Mw
@OVB

Bo jest prawdziwa

Ktoś pracował jako Pośrednik w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o.? Warto starać się o zatrudnienie tutaj?

Arek

Praca tylko dla wybranych. Oczywiście, że warto, ale nie każdy podoła. Wielu rezygnuje jeszcze zanim zacznie, sami siebie skazują na porażkę.

Iza
@Arek

Dla wybranych? To aż tak trudno jednak? A jakiś szerszy opis warunków pracy na stanowisku? tutaj na wsparcie już nie ma co liczyć?

Uważam, ze praca w OVB to na pewno ciekawy i mądry kierunek dla młodych osób, studentów, przedsiebiorcow, które chcą sir rozwijać, nie chcą mieć nad sobą szefa, marzą w przyszłości o własnej firmie, chcąc zarabiać naprawdę dobre wynagrodzenie Bo jeśli o nim już mowa, to wynagrodzenie jest tam prowizyjne, im wyższe stanowisko tym więcej zarabiasz i więcej tej prowizji masz, awanse nie są trudne do osiągnięcia, najtrudniejsze w tym wszystkim wydaje mi się, jest to, że praca opiera się głownie, albo i tylko na pracy z klientem, co w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, w sumie nigdy nie było. Jeśli kandydat zdaje sobie z tego sprawę, podpisuje się pod tym , musi liczyć się z tym, jak taka forma pracy wyglada. Podejście do ubezpieczeń jest ogromnie zróżnicowane, jedni maja , drudzy nie , jedni chcą, drudzy nie, jedni zwolennicy, drudzy głośno mówią , ze to bez sensu się zabezpieczać bo i tak umrzemy, dlatego, nigdy nie wiadomo na jakiego klienta trafisz. Wydaje mi się, ze to właśnie praca z trudnym klientem weryfikuje w tej firmie tak wiele osób, które po prostu na takim etapie rezygnują. Na początek jedyne źródło dochodu ? wydaje mi się, ze jest w tym setne, ale przy wynagrodzeniu prowizyjnym, dla samego komfortu psychicznego , mniejszego stresu o prowizje, lepiej jest zacząć wspoloprace z OVB podczas pracy na etacie w innej firmie i samemu się sprawdzić jakie przychody będzie ta praca generować. Pozdrawiam

Mmmm

Podpisałem tylko kwestionariusz osobowy ale muszę zrezygnować ponieważ wyjeżdżam z kraju czy muszę złożyć jakaś rezygnację czy jak to wygląda ?

Irek Tomczyk
@Mmmm

Dzień dobry. Nie ma oficjalnego dokumentu "kwestionariusz osobowy". Jeśli nie podpisał Pan umowy, formalnie nie została rozpoczęta współpraca. Warto jednak poinformować osobę, która przeprowadzała rozmowę. Nawet jeśli była wprowadzona ankieta personalna, to ze względu na brak podpisu umowy, dane zostaną usunięte (RODO). Pozdrowienia

Nie polecam firmy, myślałem, że już nikt nie jest na tyle (usunięte przez administratora) żeby wchodzić w piramidy finansowe. Podejście jest takie, ze uczą jak sprzedać (usunięte przez administratora) komuś kto tego nie potrzebuje i umyć od tego ręce. Wystarczy poczytać opinie i widać, ze te pozytywne są wystawione albo przez dział HR albo przez ludzi, którzy już nie mogą nikogo zatrudnić.

Grzeniac

Po pierwsze, klienci różnych rzeczy potrzebują. To, że komuś się wydaje, że czegoś nie potrzebuje, nie znaczy, że nie potrzebuje - na tym polega nasza praca, aby pomóc komuś to zrozumieć, że warto w życiu być przezornym i zapobiegawczym. Jeśli Klientowi idzie to wytłumaczyć, to już jego/jej sprawa, co dalej z tym zrobi. Po drugie, wielu ludzi post factum się dowiaduje, jak się coś wydarzy, że mogłoby mieć zabezpieczenie/ubezpieczenie, ale wtedy jest już za późno. Po trzecie, wiele ludzi myśli o takich produktach stereotypowo. Nie rozumie, nie chce się w to zagłębić, by zrozumieć po co to jest. Do takich, owszem, o wiele trudniej dotrzeć. Innymi słowy, praca ta, jako dodatkowa, dla kogoś, kto chce mieć kilka źródeł dochodu, dopóki w OVB nie awansuje wyżej, nie rozkręci się, to bardzo fajna szansa na rozwój, z fajnymi profitami. Że komuś nie wyszło, nie udało się sprzedaży zrobić, to nie znaczy, że trzeba od razu żale wylewać w necie, że firma nie jest godna polecenia. Po prostu słabe to jest.

Maja
@Grzeniac

Ta, banda (usunięte przez administratora) bez wykształcenia namawiająca na ubezpieczenia.jakim cudem jakiś gówniarz będzie umiał mi to wytłumaczyć.takie coś powinno być nielegalne, później ludzie mają problemy bo ktoś im nakłamał bo nie wiedział o czym mówi.daj typie ludziom spokój już i zamilcz bo tej pseudo firmy nie wybielisz. Kłamcy i (usunięte przez administratora)

Czy ktoś kojarzy tą wredna oszustkę Ule z Ostrowa wielkopolskiego? Czy tylko ja miałam z nią konflikt? Z początku wydaję się miła, sympatyczna, a to zwykła wyludzaczka odszkodowań. Potem jeździ po wczasach. A taka niby profesjonalna, zawierzyłam jej swoje pieniądze... Jeśli ktoś miał z tą osobą styczność proszę o kontakt. Urszula czy ktoś zna nazwisko? Spod Ostrowa. Czy ktoś może mi pomóc?

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Doradca Klienta. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Napisz, co sądzisz o spotkaniu z przedstawicielami firmy. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Kandydat na pracownika

Cześć, jestem świeżo po rozmowie kwalifikacyjnej. Rekruter był bardzo miły, odpowiadał na wszystkie pytania. Przedstawił prezentację, czym zajmuje się OVB, jak wygląda ścieżka kariery i ile zarabia się na danych stanowiskach. Przez ponad godzinę opowiadał o zasadach panujących w firmie, o tym, że nie ma podstawy, ale jest w sumie nieistotna, o formie zatrudnienia itp

Proponuję, aby osoby, które rekrutują na jakiekolwiek stanowiska powinny nauczyć się kontrolować stres. Zostałam zapytana, czy ta "praca" mi się podoba. I szczerze kulturalnie powiedziałam, że nie. Takiego bulwersu na twarzy dawno nie widziałam. I komentarz tej osoby na koniec, że "zmarnowała swój cenny czas" jest po prostu beznadziejny. Proponuję nauczyć się przyjmować odmowę z kulturą i odzywać się z szacunkiem. Jeżeli tak taktujecie ludzi to nie wyobrażam sobie być nawet Waszym klientem. Osobiście nie polecę ani pracy, ani usług.

Kamil
@ja

Rozumiem, iż został opisany jeden przypadek na 100 000 rekrutacji?

@Kamil

Został opisany mój przypadek, taka jest moja opinia, którą się dzielę. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Ściskam cieplutko :)

@Kamil

Jak wy kochacie w OVB spłycać wiele żeczy spłycać, bagatelizować, zamiast uczyć się na własnych błędach. W tej sytuacji ktoś inteligentny powinien tutaj z OVB podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem podać np swój adres e-mail żeby Ta osoba mogła się wypowiedzieć i on / ona mogła wyciągnąć konsekwencje od swojego menagera, no ale skoro OVB rozwija się jak rozwija że po kilkunastu latach na rynku w Polsce mam kadrę kierowniczą na takim poziomie jakim ma ( co np nie wie co to jest rynek finansowy, KNF, ochrona danych osobowych) albo publikuje swoje wypociny o psach, a sama firma pisze co chce byle gdzie, bez podawania źródeł, prosi o pieniądze z których nie raczy się rozliczyć, a swoje porażki ogłasza sukcesem, . To zajmie Wam jeszcze z 50 lat zanim osiągnięcie jaki kolwiek poziom, i nawet nie pomoże osoba którą poszukujecie na stanowisko specjalisty ds wizerunku ( jest ogłoszenie na fanpage holdingu).

@Sebastian

Na początek, jeśli chcesz się wypowiadać "w Internetach", to sugeruję się dokształcić z języka polskiego, bo aż razi gramatyka, styl wypowiedzi czy interpunkcja. Ponadto, jeśli chcesz uogólniać, czy generalizować, najpierw musisz udowodnić n przypadków, że coś miało miejsce, bo inaczej Twoje "wypociny" są funta kłaków warte. To co tutaj napisałeś, to zwykły hejt, który nie ma przełożenia na rzeczywistość. Może ktoś łatwowierny uwierzy jakiemuś randomowi i nonejmowi, ale ktoś, kto ma własny rozum, co najwyżej pociśnie bekę z takiego Jegomościa jak Ty. Jeśli oczekujesz, że ktoś z osób "znaczących" w OVB podejmie z kimś takim jak Ty jakąkolwiek polemikę, czy w ogóle się przejmie opinią jak Twoja, to zejdź na ziemię. Przykro patrzeć na takich "rzezimieszków", co tylko na Internetach siedzą by trollować innych. Żenada.

@ja

Nie wiem kto Cię rekrutował, ale u mnie w oddziale nie spotkałem się z taką sytuacją. Owszem, jeśli ktoś się jest jak galareta i megapoprawny politycznie, to ta praca nie jest dla Niego/Niej. Ogólnie ja patrzę przez pryzmat korzyści, jakie w dłuższej perspektywie współpraca z OVB może mi przynieść. Jeśli ktoś nie potrafi w ten sposób spojrzeć, tylko już, dzisiaj, teraz coś musi mieć zagwarantowane, to tym bardziej nie ma sensu się angażować i nawet spotykać, by pogadać. Niestety takie dzisiaj czasy, że ludzie są roszczeniowi, nie umieją docenić podanej ręki, tylko na dzień dobry oczekiwania z (usunięte przez administratora) za przeproszeniem. Swoją wartość trzeba znać, ale nie znam ludzi, którzy byliby ekspertami od wszystkiego. Więc jeśli w tej branży nie jesteś omnibusem i przychodzisz dowiedzieć się na czym polega praca, to jeśli nawet nie jesteś pewny/pewna tego czy się jej podejmiesz, to dyplomatycznie odpowiedzieć, że potrzebuję czasu do namysłu. I tyle. Dlatego też nie dziw się, jeśli ktoś Ci poświęcił czas, a Ty zlałaś temat "ciepłym moczem" na dzień dobry. Słabe to musiało być. Ja bym tak nie zrobił. Wróciłbym z odpowiedzią za kilka dni, nawet jeśli ona byłaby na nie. Szkoda, że dzisiaj trzeba ludzi uczyć kultury...

@Grzeniac

Ja wiem, że ta praca nie jest dla każdego i okej. Tak jak wyżej napisałam, zostałam zapytana czy mi się podoba taka oferta, odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Po co mydlić oczy i wracać z odpowiedzią za kilka dni? Udawać zainteresowanie? Być fałszywym? Ze względu na poszanowanie czasu swojego i kogoś odpowiedziałam zgodnie z prawdą, zostało to po prostu beznadziejnie odebrane i to co uslyszlama było po prostu niekulturalne. Zgadzam się więc z ostatnim Twoim zdaniem :)

@Grzeniac

Ojj bardzo proszę:-) zapraszam na fanpage Waszej kadry kierowniczej, i fanpage OVB. Co do błędów gramatycznych to sądzę że gdyby Wasza kadra kierownicza tylko je popełniała to Wasza firma by nie była conajmniej 10 lat do tyłu, w zakresie wiedzy, zarządzania, kontaktów z klientami i procedur. Pozatem to nie ja pisze że oferuję najwyższe zarobki na rynku finansowym, i nie twierdzę że w ramach OVB można stworzyć własną korporacje:XD

@Grzeniac

Zarząd OVB niech się lepiej zarządzaniem zajmie, gdyż mają w tym względzie dużo do roboty. W Niemczech poszli trochę po rozum do głowy i nawet spec. da wizerunku szukają, co jest jakaś iskierką nadziei. Tak jak pisałem pisać będę a dowody są w KNF, na Waszym Fanpage a o inteligencji kadry zarządzającej w OVB można poczytać na ich profilach i w sieci. Także drogi Panie no name trochę krytycyzmu wobec swojej firmy.

Grzeniac

Ano po to, że przy takich propozycjach nie powinno się podejmować decyzji pod wpływem chwili. Jeżeli tak w życiu podejmujesz decyzję i w innych tematach, to życzę powodzenia, aczkolwiek sukcesu nie wróżę... poza tym, przedstawiasz tylko i wyłącznie swój punkt widzenia, a może jednak było inaczej? Wiesz, w Internetach różni ludzie, różne rzeczy piszą...

@Grzeniac

To nie była dla mnie propozycja życia żebym musiała się długo zastanawiać, wiem czemu mi to nie odpowiada i jestem zadowolona z siebie, że odmówiłam. Tak, przedstawiam mój punkt widzenia. Na tym to polega. Napisałam co według mnie było nie na miejscu i jak ja to odebrałam. Czy ktoś z tego coś wyciągnie- nie mój problem. Tak samo i Ty piszesz w Internecie, więc nie musisz się na to powoływać w stosunku. Żyj i daj żyć innym, trzymaj się :)

@Sebastian

Tylko płytki i ograniczony umysł (jak Twój), może takie głupoty pisać w Internetach. Ewidentnie chcesz zaszkodzić i WYMYŚLASZ, co Ci po prostu przyjdzie do głowy, nie ważne ile w tym prawdy. Tak jak napisałem powyżej, większość rozumnych ludzi po prostu tego nie kupi. A Ty się chełpisz tym, jakbyś co najmniej na Mount Everest wlazł. Żenada.

@Sebastian

Krytycyzm a hejt, to dwa różne tematy. Jeśli będę krytykował OVB, to na pewno nie za takie dyrdymały, jak Ty to robisz. I to jeszcze w jaki sposób? Jakbyś szkoły podstawowej nie skończył... dramat, że takim ludziom jak Ty, umożliwiono możliwość wyrażania opinii w necie. Niepojęte jak dla mnie.

Grzeniac

Dobrze, że to napisałaś "przedstawiam mój punkt widzenia", brakło jednak w tym sformułowaniu wyrażenia "nieobiektywny" (czyt. przedstawiam mój nieobiektywny punkt widzenia). Bo Twój osąd jest nieobiektywny. Napisałaś, że coś Ci się nie spodobało, nie argumentując dlaczego, a jedynie komentując zachowanie "po" osoby rekrutującej i jeszcze zdziwiona jesteś takim zachowaniem. Wytłumaczyłem Ci grzecznie, jak powinien się zachować ktoś, kto posiada choć trochę kultury w sobie, a także doświadczenia życiowego. Ani o jedno, ani o drugie Cię nie podejrzewam. Innymi słowy, tak jak Ty, postępują ludzie roszczeniowi, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy świata, a sami niewiele mając do zaoferowania w zamian. Żeby móc coś zaopiniować trafnie i obiektywnie, trzeba mieć albo solidne argumenty (najlepiej poparte twardymi dowodami), albo jakąś legitymizację wiedzy i doświadczenia (np. tytuł naukowy, status społeczny itp.). Ani tego, ani tego w swojej powyższej wiadomości opiniującej nie ujmujesz. Więc jak można poważnie traktować opinię Twojej osoby? No nie można.

@Grzeniac

Mam nadzieję, że Ci ulżyło. Ja na prawdę życzę Ci wszystkiego dobrego. Pozdrawiam :)

Cieszę się, że mogłam Ci dzisiaj potowarzyszyć i sobie porozmawialiśmy. W razie czego dawaj znać, na pewno znajdę dla Ciebie chwilkę. Pozdrawiam :)

@Grzeniac

Bardzo mi przykro ale wszystko jest w internecie, na profilach Waszej kadry kierowniczej, i fanpage Waszej firmy, Wiem że OVB-owców to boli ale niestety firma która musi na wszytko zbierać prosić o pieniądze nie jest kompanem do jakiejkolwiek relacji czy to biznesowej czy na gruncie prywatnym. Dodatkowo te wypociny Waszej kadry kierowniczej gdzie popadnie, naprawdę zgroza. Co do szukania pracy, hmmm to dziwnym trafem w mojej firmie z uporem maniaka chcecie "zrobić" grupówke mimo że powinniście sobie zdawać sprawę że kartka na drzwiach "Agentom OVB dziękujemy" jest chyba prorocza w tym temacie? Także proponuje zacząć czytać z zrozumieniem, następnie ukończyć pożadne szkolenia a nie te przeklikwane w OVB. A zarząd niech się w końcu weźmie w garść gdyż niestety a może stety to on ponosi odpowiedzialność za to co dzieje się w spółce.

@Grzeniac

Eee to tak jak Pan wnioskuje z tych wypowiedzi wielu Pana kolegów i koleżanek "tak jak Ty, postępują ludzie roszczeniowi, którzy myślą, że pozjadali wszystkie rozumy świata, a sami niewiele mając do zaoferowania w zamian" Dokładny opis samych siebie, gratulacje.

tom
@Sebastian

hmmm. 1 to firma działa już w Polsce od 30 lat. Proszę podac druga, która też tyle działa i zajmuje się doradztwem majątkowo - finansowym. Dwa 50 lat i odpowiedni poziom? Proszę wejść na stronę OVB.AG i poczytać trochę więcej o firmie. Pozdrawiam

tom

o jakie pieniądze prosi OVB . Niech Pan opisze konkret

Kate

OVB daje tyle możliwości, szkoleń, materiałów, że lepszej pracy w sumie nie można sobie wymarzyć, jak każda praca - OVB nie jest dla każdego :) Mi OVB pomogło spełniać swoje marzenia - zapewniło mi rozwój - wspaniałe przyjaźnie oraz stabilność finansową. Bardzo prosta ścieźka awansu, co za tym idzie wyższych zarobków. Jedyne czego potrzeba to zaangażowania ???? Polecam ❤️

@Kate

Mam podobnie. Polecam

@Adam

Serio? Bądźcie szczerzy.... tyle ludzi tam pracuję, wszyscy zawsze na zdjęciach tacy szczęśliwi. Jakieś to dziwne. Na jakich stanowiskach pracujecie?

Jan
@Grażyna

Faktycznie, masz uzasadnione powody do podejrzeń. Uśmiechnięci Polacy, w dodatku w pracy. To jakieś dziwne ????

Michalina
@Grażyna

W PZU wszyscy siedzą za biurkami i płaczą...

@Grażyna

Haha, no bo większości ludzie chodzacy do tzw roboty na 8 godzin są smutni, wiec jak w OVB są uśmiechnięci to podejrzane. Są uśmiechnięci bo praca w OVB jak mało ktora daje faktycznie możliwości realizacji się w życiu. Dlatego właśnie tu jestem, i jestem właśnie tym uśmiechniętym pozytywnym człowiekiem.

@Adam

no jest to podejrzane, nie powiem że nie! ale możecie mieć przecież swoją opinię, jakbym siedziała w robocie 8h i potem jeszcze chodziła na szkolenia i jeszcze w weekendy (bo widziałam że też takie macie) to bym miała dosyć tej pracy.

@Grażyna

Prawda jest taka, że może PAni chodzić 8 godzin do roboty i się nie szkolić - wypłata to najniższa krajowa. My pracujemy ile chcemy i zarabiamy ile chcemy. Wszystko to kwestia ambicji i priorytetów. Proszę zapytać właścicieli firm ile pracują i ile się uczą. Gwarantuję Pani, że jak będzie się Pani szkolić i pracować 8 godzin dziennie /oczywiście szkolenia i praca nike przekroczą 8 godzin dziennie/ to zarobi Pani w tej firmie o wiele więcej niż na etacie. Nie rozumiem jak można wystawić opinię w internecie nie pracując w danej firmie. To tak jakbym ja napisała że MC Donald praca to muł bagienny i wyzysk bo ludzie harują jak woły i są uśmiechnięci, a nigdy w MC Donald nic innego nie robiłam jak tylko złożenie zamówienia i podziękowania za wydane jedzenie.

@Ewa

Chwila chwila... ja nie wystawiam żadnej opinii (a poza tym do każdego komentarza mam pełne prawo), ja tylko piszę o tym to co zaobserwowałam! Kobieto czytaj ze zrozumieniem.

Kij ma dwa końce
@Adam

@Grażyna chodziło pewnie o to, że wszyscy Ci ludzie na zdjęciach owszem, są uśmiechnięci, ale wszystko wygląda to mega sztucznie , tak jakby na pokaz :) Nikomu to nie przeszkadza, że ktoś jest szczęśliwy w swojej pracy i jest zadowolony z tego co robi, lecz sorry, ale zdjęcia z Waszych imprez, szkoleń meetingów itd są MEGA sztuczne :). Pomijam opisy do tych zdjęć :) Serio, pachnie to ilustracjami z Korei Północnej z Kim Ir Senem w roli głównej xD

Kij ma dwa końce
@Kij ma dwa końce

edit: *Grażynie chodziło pewnie...

@Grażyna

Ja nie pracuję 8 godzin i do tego szkolenia. Nie wiem co Pani widziała ale mogę Panią zaprosić na kawę do swojego biura i pokazać jak to wygląda u mnie. Uśmiechnięci ludzie to standard. Z takimi ludźmi fajnie pije się kawę czy herbatę. Zapraszam :)

@Kij ma dwa końce

To czy coś postrzegamy jako |sztuczne" jest kwestią naszej osobistej interpretacji. Ja piszę merytorycznie o samej pracy, a w zasadzie działalności w ubezpieczeniach, bo tak to trzeba właściwie nazwać. OVB to świetna możliwość dla ambitnych ludzi, z wizją na przyszłość. :-)

@Adam

Mam identyczną opinie do Twojej.

@Ewa

No chętnie tylko bez żadnego naciągania na jakieś ubezpieczenia :D To ile pracujesz skoro nie 8h?

Ck
@Kate

Jest jedna ścieżka rozwoju a nie kolidacje i układy. Robic trzeba jak wszędzie

Witam serdecznie, pracuję na etacie w trybie 2 dni pracy 2 dni wolne. Chciałbym poświęcić te dwa dni na pracę dla OVB. Czy jest taka możliwość? Jestem z Wrocławia, pozdrawiam.

@Kandydat

Oczywiście, że tak można pracować. Proszę o kontakt pod numer telefonu: 512 394 154. W przypadku gdy nie odbiorę (spotkanie z klientem) proszę napisać SMS, oddzwonię.

Prezes

Pracuję (a raczej współpracuje) z OVB od końca maja 2022 r. I nie mogę zasadniczo żadnego złego słowa napisać. Jedyne nieprozumienie, co zaszło, dotyczyło wypłaty prowizji, kierownictwo nie doprecyzowało kiedy to nastąpi - warunkiem jest bowiem zdobycie licencji KNF. Dyrektor i kierownik oddziału, pod których podlegam, to super goście. Cały czas motywują, pomagają, dzielą się wiedzą. Jak trzeba, to umawiamy się na wspólną i analizę i doradztwo. Oczywiście, nie jest to dla każdego praca - nie masz etatu, zlecenia lub działalności, to nie otrzymasz w OVB wynagrodzenia, bo tak jest system skonstruowany. Podstawa nie jest potrzebna, skoro pracujesz ile chcesz i kiedy chcesz. Słusznie pracownik jest rozliczany za efekt. Jeśli ktoś szuka dodatkowej pracy, potrafi składnie "kleić" zdania, być rozmownym, empatycznym, to jest to opcja dla Niego/dla Niej. Jak w każdym przedsiębiorstwie, potrzeba czasu, aby zapoznać się z produktem. To trochę czasu zajmuje, ale da się to zrobić. I nie jest tak, że tylko na jednym produkcie się pracuje, jak co niektórzy poniżej piszą. Ogólnie wiele opinii jest krzywdzących. Firma jak każda, ma swoje wady, niedociągnięcia, ale ma zasadniczo więcej zalet. Mnie motywuje brak sufitu zarobków, wysokie prowizje, możliwość rozwoju. I to, że w między czasie mogę zawodowo i inne rzeczy robić. Polecam OVB!!!

Miro

Mam ubezpieczone mieszkanie jak również auto. Ceny konkurencyjne na rynku, jakość świadczonych usług najwyższa. Teraz przykładam się do oszczędzania z OVB, także Polecam.

Jarosław
@Miro

Świetnie że jesteś zadowolony z usług OVB Allfinanz, to dobrze świadczy o tej firmie. Jestem jednak ciekaw co mają też do powiedzenia ludzie, którzy pracują w tym miejscu. Głównie chodzi mi o kwestie finansowe, czy są jakieś dodatki do pensji, jak wygląda normalny dzień pracy oraz czy atmosfera w zespole jest dobra. Jeśli ktoś posiada takie informacje to fajnie jeśli się nimi podzieli.

Maria
@Jarosław

Witam, jako pracownik chętnie odpowiem. Pojawiam się w pracy między 8:00 a 11:00 godzina. Dzień of course kawa śniadanie i lap top :) jeśli czegoś nie zdążyłam zrobić dnia poprzedniego to nadrabiam -np. Wysłać maile do klienta z podsumowaniem spotkania. Potem sprawdzam maile i na nie odpisuję, Oddzwaniam do klientow :) Zwykle mam do policzenia 2-4 oferty na ubezpieczenie majatku i ułożenie planu spotkań -czyli co chce pokazać klientom na spotkaniach w bieżącym tygodniu - spotkania te umawiam w czwartek poprzedniego tygodnia. Uzupelniam tabelki ze statystykami dla swoich wynikow z dnia /tygodnia poprzedniego.Jak to zrobię idę zwykle na obiad. Po obiedzie najczęściej odzywam się do potencjalnych klientów telefonicznie aby się przywitać i przedstawić. Potem kolo 14:00 mam spotkanie z klientem lub podopiecznym żeby podsumować jego postępy w pracy , upewnić się czy czegoś mu potrzeba,ukierunkować go, dać nowe pomysły. Koło 16:00 znów sprawdzam oferty dla klientów lub jadę do klienta na spotkanie. Ok 17:00 idę zjeść sobie kolację i wracam do biura. 18:30 szkolenie uzupełniające wiedzę :) mowie o poniedziałku i czwartku bo w inne dni nie siedzę do takiej godziny :) wtorek od rana organizuje sobie czas wolny -sport ,książka, lunch z przyjaciółka, jesli klient nagle zadzwoni otwieram lap top i w pol godziny sprswdzam o co prosil. Czyli mam czas dla siebie ale lubie byc zawsze pezygotpwana na to ze moze ktos sie odezwac :p jadę do biura na ok. 14:00 do 16:00 sprawdzam sprawy administracyjne na poprzedni tydzień ,wszystkie dokumenty żeby jie było opóźnień,umawiam rozmowy kwalifikacyjne jeśli dostanę jakieś ciekawe cv lub polecenie od klientów :) kolo 17:00 odpisuje na ostatnie maile,weryfikuje kalendarze podopiecznych -muszę mieć pewność że mają rezerwacje sal na spotkania i czy nie potrzebują pomocy. I tak mogę pisać i pisać. Każdy dzień wygląda inaczej,ja akurat wole być w pracy 13-20 ale czas pracy można różnie ustalić. Atmosfera w zespole jest super,staramy się też wzajemnie zarazac uśmiechem i sobie pomagać. Jeśli chodzi o wynagrodzenie czy benefity tp byłaby by to ostatnia sprawa przez którą bym szukała nowej pracy, ale dużo zależy od zaangażowania.

Ania Cz
@Maria

A możesz wyjść w trakcie pracy załatwić coś ? Nadal karmię małą córeczkę i mam problem żeby wychodzić z obecnej pracy

Kamilla
@Ania Cz

Maria, czas pracy ustalasz z managerem , jest to plan tygodnia i zaznaczasz godziny czy dni, w których chcesz bądź musisz mieć wolne. Praca polega na sprzedaży więc bardzo ważne jet tu Twoje zaangażowanie. Prowizje wysokie , produkty dedykowane tylko dla OVB . Pracuję w tej firmie 3 lata i jestem mega zadowolona z zarobków, moich awansów, spotkań integracyjnych,szkoleń i atmosfery. Ja osobiście polecam każdemu kto ceni sobie elastyczny czas pracy , dobre zarobki i awans bez proszenia się . Ciągłe wsparcie każdego tak naprawdę od współpracownika po dyrektora i koordynatora. Trzeba mieć chęć do nauki i samozaparcia bo na początku łatwo nie jest z powodu wiedzy do opanowania , ale uwierz mi ,że jeżeli to zrobisz to Twoje wynagrodzenie wprawi Cię w osłupienie.

Cluesr10
@Maria

Przestań kłamać. Biura nie macie, a jak macie to siedza tam tylko naganiacze. Zwykli pracownicy tzn nowi naiwni latają po domach, znajomych lub kogokolwiek żeby zrobić umowę. Zaznacz że ten laptop jak coś pracownik musi sobie kupić sam, dojechać do klienta też musi za własną kasę a jak klient zrezygnuje to musisz oddać pieniądze. Praca w której pracujesz na własnym sprzęcie o miejscu dla siebie w biurze zapomnij zostaniesz poinformowany ze masz latać po domach lub dzwonić z domu z własnego tel do ludzi. OVB nic ci nie zapewnia nawet wypalty na koniec miesiąca. Ściema, (usunięte przez administratora) dwa metry mułu.

Obiektywny wieloletni w OVB
@Cluesr10

W TAKIM RAZIE POWODZENIA NA ETACIE. TWOJA MENTALNOŚC TO ETAT, A NIE WŁASNY BIZNES. Różnica? Na etacie masz gwarancje powiedzmy 2500zł, a np w OVB nie masz gwarancji, a możliwość zarabiania w pierwszych latach powiedzmy że ok 8000zł miesięcznie. Wszystko zależy na początku od mentalności, twoja jest zdecydowanie etatowa dlatego nie odnalazłbyś się w OVB. Rozumiem i szanuje, ale nie obrażaj ludzi na działalności w ubezpieczeniach, za to że mają inne podejscie do kariery zawodowej niż ty. Masz racje "chodze po ludziach :-D" jak to niektórzy mówią. Jest to całkiem pociągające :-D I kocham to co robię :-D Wybacz, ale takie mam powołanie by rozmawiać z ludźmi i uświadamiać ich o pewnych zagrożeniach których być może po prostu jeszcze nie rozumiesz. pozdrawiam

Bartek
@Cluesr10

Masz 100% racji! Do mnie przyszedł taki jeden z OVB. Ubezpieczył mi samochody, mieszkanie, dzieci, żonę i mnie. To szczyt (usunięte przez administratora) że przyszedł i jestem zadowolony! To trzeba napiętnować że jestem bardzo zadowolony z podejścia i profesjonalnych usług jakie świadczy! Skandal! A tak już zupełnie na poważanie to w głowie mi się nie mieści jak czytałam takie komentarze jak twój. Człowiek który mnie obsługuje zawsze ma dla mnie czas, wie wszystko na temat mojej rodziny bo mu ufam i wiem że nie jesteśmy dla niego kolejnym nazwiskiem lub numerem jak na infolinii. Zawsze jest uprzejmy i przyszykowany do pracy. Coś nie tak jest z tobą skoro masz takie podejście do sprawy.

Eryka
@Cluesr10

Pracuję na etacie. Nikt nie płaci mi za paliwo więc idę do sądu. Dzięki @cluesr10 że otworzyłeś mi oczy bo 16 lat mnie oszukiwali z tym paliwem.

OVB
@Cluesr10

Szanowna Pani/Szanowny Panie Biura OVB Allfinanz Polska działają w całej Polsce – ich adresy i numery telefonów dostępne są na stronie www.ovb.pl. Za ich organizację i funkcjonowanie odpowiedzialne są poszczególne Dyrekcje Krajowe, jak i inne lokalne jednostki organizacyjne OVB, a ich celem jest zarówno świadczenie pomocy Klientom OVB, jak i koordynacja pracy w danym zespole doradczym, w którym pracują osoby związane z OVB umową agencyjną, co pozwala rozwijać własną działalność biznesową. Oznacza to w praktyce samodzielne kształtowanie czasu pracy, jak i godzin pracy, a przy dzisiejszych możliwościach także swobodnego wykonywania swoich zadań całkowicie zdalnie. Każdy z naszych Współpracowników może też korzystać z pomocy beckoffisowej Centrali w Warszawie, np. ze wsparcia IT, Działu Pracowniczego, itp. Nasi Współpracownicy biorą udział w cyklicznych i bezpłatnych szkoleniach, odbywających się w formule onlinowej i hybrydowej. Warto również zaznaczyć, ze specyfika pracy Doradcy nie ma nic wspólnego z typową pracą urzędniczą, a pojmowanie jej w taki sposób jest błędne. Z wyrazami szacunku, OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. ul. Mierosławskiego 11 A 01-527 Warszawa tel: 22 576 35 35 mail: centrala@ovb.com.pl

@Cluesr10

Zapraszam Cię do mojego biura. Owszem kupiłam sobie sama laptopa a właściwie już go miałam nawiązując współpracę ale zawsze będzie to mój laptop a nie firmy. Telefon mam na firmę i abonament również, ale tak to jest jak się prowadzi własną działalność. Jeżeli nie masz pojęcia o prowadzeniu własnej działalności i chcesz wszystkiego od pracodawcy to etat jest właściwą formą zatrudnienia dla ciebie. Tylko nie rozumiem po co piszesz że ktoś kłamie. Ja mam inny plan tygodnia bo ustalam sobie go sama. Moim menagerem jestem ja sama. Wspiera mnie Dyrektor Regionalny i Krajowy, ale nie każą mi pracować w taki czy inny sposób. Owszem pokazali co należy do moich obowiązków ale to ja ustalam kiedy i w jaki sposób je wykonuję. Takie wypisywanie oszczerstw anonimowo jest dla mnie niedopuszczalne. Dlaczego platforma nie weryfikuje tych wypowiedzi? Ja mogę załączyć moje plany tygodnia, zdjęcia z biura i inne dowody na to że to jest uczciwa i godna praca. Jakie ty @cluest10 masz dowody na kłamstwo? Bo na bank nie jest takim dowodem twój anonimowy nick.

Cluesr10
@Ewa Andruszczak

Proszę o adres biura, chętnie przyjadę na spotkanie.

Przedstawiciel
@Cluesr10

Cluesr10 Przestań kłamać. Za niedługo tacy jak ty będą wymagać żeby im firma dzieci do szkoły odprowadzała oraz pranie i obiad robiła. Gdyby OVB było takie jak piszesz to ludzie by nie pracowali ze stażem 10, 15 czy nawet powyżej 20 letnim. Jeśli jesteś etatowcem to pracuj na etacie i wymagają od firmy, bo OVB nie jest dla takich ludzi. Po to pracujemy w OVB na prowizji, żeby móc zarabiać więc niż podstawa + premia, a z czasem cieszę się, że koszty ponoszę sam, ponieważ jak ktoś pracuje kilka czy kilkanaście lat na etacie to ciężko się rozstać z "firmowymi zabawkami" - a niestety tak się zdarza często.

Kierownik Oddziału OVB

Pani Ewo, szkoda czasu - lepiej za ten czas spotkać się z klientem albo współpracownikiem. Pan musi zrozumieć, że w każdej branży czy to ubezpieczenia, fotowoltaika, budowlanka czy bar mleczny są osoby, które dobrze sobie radzą i gorzej. Jeśli ktoś sobie radzi gorzej, to powinien szukać czegoś innego, ponieważ rynek to nie jest koncert życzeń. Natomiast kłamanie na forum, że firma jest zła, jest bardzo mało skuteczne, ponieważ osoby, które tutaj pracują kilka czy kilkanaście lat i mają wypracowany portfel klientów, wiedzą że żadna firma konkurencyjna nie da im takich warunków. Ale na takie tematy mogę rozmawiać z osobą z branży ubezpieczeniowej, która pracuje w tej branży kilka lat, a nie z osobą, która pewnie nawet nie przetrwała kwartału i nie wie o czym rozmawiamy.

@Kierownik Oddziału OVB

:]

tyu
@Miro

taa, ponad 10 lat składania na legg masona za ich pośrednictwem, obiecanki zysków 7-12% w skali roku a okazuje się że do wypłaty jest... 50% wpłaconych pieniędzy, porażka

piramida finansowa oraz manipulują klientów techniki nlp nie zatrudniają osób z wykształceniem finansowym studia firma zgłoszona do komisji nadzoru finansowego

@Marek

pracują tu nieroby bez studiów finansowych państwowa uczelnia nie mają wiedzy pracownicy (usunięte przez administratora) też jest takie że w tej firmie można szybko zostać kierownikiem kpina firma zgłoszona do prokuratury koniec zabawy cwaniaczki głupie

@Marek

Zagranicą OVB zatrudnia specjalistów i respektuje prawo finansowe oraz nie można tam tak szybko zostać dyrektorem. idzie dodatkowo skarga do siedziby OVB w Niemczech można znaleźć maile w internecie napisać przy użyciu tłumacza.

@Marek

Akurat studia finansowe nie są potrzebne w Polsce żeby zostać dystrybutorem, jest wymagane tylko wykształcenie średnie i niekaralność ( określała to ustawa). Czyli jeśli dystrybutor posiada wykształcenie średnie, zda egzamin do KNF, plus szkolenia produktowe wymagane przez firmę to może iść w Polskę i sprzedawać. I broń boże niech ktoś o zgrozo nie myśli że bronie OVB, w żadnym wypadku, prędzej bym się udławił niż na podstawie swoich doświadczeń, moich znajomych, bym o nich coś dobrego napisał bądź powiedział.

@Marek

Strategia OVB polega na tym że jest nakaz ubierania się elegancko na pokaz do pracy organizuje się szkolenia wyjazdowe i wmawia pracownikom że są mądrzy. Nie wygląd się liczy a wiedza. Firma nie ma w ofercie kredytów hispotecznych oraz produktów inwestycyjnych jak akcje, obligacje , fundusze inwestycyjne, kontrakty futures, opcje, swapy, CFD.

@Marek

To prawda, tylko że w dobrym wyglądzie nie ma nic złego pod warunkiem że idzie za tym wiedza. Tam od początku człowiek słyszy że jest wyjątkowy, że odmieni swoje życie, jest częścią wielkiej między narodowej firmy, spoty z drogimi samochodami, wycieczkami, itd, w skrócie możesz wszystko a jak znajomi mówią ci inaczej to są nie normalni, są na smyczy pracując na etacie ( a najlepiej ich zmień na takich z firmy co osiągnęli to co Ty chcesz osiągnąć, i centralnie ma takie wpisy na FB) ale Ty jesteś wyjątkowy, możesz wszystko. Mi np kierownik prubował wmówić że na 10 rozmów z przyjaciółmi 8 skończy się analizą z czego na spokojnie będzie 6 polis ( już wtedy mnie to zastanawiało dlaczego pod jego biurem nie ma tłumów kandydatów), brakowało jeszcze żeby mi potwierdzenie przelewu z ovb pokazywał. Ps OVB-owcy wśród ludzi co prowadzą prawdziwe biznesy takie zachowania uchodzą za bardzo niedojrzałe. Ale powiem wam z tego co słyszałem to w większości mlm-ów tak to wygląda więc nie trzeba daleko szukać skąd OVB wzięło "dobre wzorce".

@Marek

Dlaczego ta sama osoba pod nickiem @Marek i @Sebastian jednocześnie pisze i odpisuje sobie? ;) Nawet nie wiedziałem, że konkurencja takie rzeczy finansuje :(

@Marek

"anonimowy Marek" ;) ile teraz firmy płacą za napisanie jednego negatywnego komentarza?

@Kierownik Oddziału

Bo widzę powiadomienia i odpisuje na interesujące komentarze. Ja zdaje sobie sprawę że OVB-owoec nie ma żadnych argumentów, więc prubuje pewne żeczy że tak to ujmę "spłycać" odwracać kota ogonem. Pozatem proszę zwrócić uwagę "Kierowniku" że np Pana/Pani komentarze również odpisuje na bieżąco.

@Kierownik Oddziału

Pozatem proszę wybaczyć ale jakoś nie jestem OVB-owcem żeby pisać i odpisywać sam sobie, takie inteligentne żeczy tylko u Was naprawdę

@Kierownik Oddziału

Ale dziękuję, właśnie mnie olślniło, przecież OVB ma od groma negatywnych opinii w wszystkich krajach w których działa, również w swoich rodzimych Niemcach, dlaczego nie założyć firmy która po dogadaniu się z Waszą konkurencją otrzymywała by pieniądze za negatywne opinie o Was, wszyscy byli zadowoleni, konkurencja, osoby które i tak piszą ale już dostawały by za to pieniądze, i ja bo miałbym dodatkowy pasywny dochód. Mało tego przecież osób niezadowolonych z pracy w OVB, i Waszych usług tylko przybywa, więc mógłbym powiedzieć że firma się będzie rozwijać na niemal nieskończonym rynku ( to chasło z Waszego OVB-owskiego spotu) ba w nazwie dodamy Europa i holding podkreślając nasz międzynarodowy charakter. Wiedziałem że długie dyskusje z gorliwymi OVB-owcami poszerzą moje horyzonty. Dziękuję

@Sebastian

"Anonimowy Sebastian" ;) wpisz proszę w raporcie, żeby przekazać zleceniodawcy negatywnych komentarzy, że prawda jest taka, że nawet jeśli zasypiesz cały internet negatywnymi komentarzami (nawet zmieniając nick) to nowi klienci i współpracownicy i tak będę przybywać - ale wiem, że płacą Ci za zlecenie, więc i tak musisz pisać negatywne komentarze i odpisywać na każdy komentarz, zapewne na ten odpowiesz, ale jak już wcześniej wspomniałem jest mi to obojętne ;)

@Kierownik Oddziału

Ja jestem innym uzytkownikiem forum nie mam zwiazku z osoba o nivku Sebastian. Zeby byc koerownikiem w normalnej firmie np. w banku a jest tam rylko jeden koerownik w oddziale to potrzeba lat pracy proponuje zebyscie doszli do porozumienia z bankami i funduszami inwestycyjnymi w firmach ubezpieczeniowych zeby to ludzie od n8vh was szkolili i zacznijcie sie normalnie ubierac w koszule bez szpanowania i tych sekciarskich wyjazdow szkoleniowych w hotelach

@Marek

Mam wrażenie, że pisze z botem, który nie wie jak wygląda praca i różnorodność kwalifikacji ludzi w dużych sieciach sprzedaży. Ja jestem kierownikiem w OVB, posiadam magistra ekonomii po studiach państwowych (rozumiem, że w Twoim mniemaniu prywatne są kupione) + podyplomowe z MBA i osobiście znam kierowników czy dyrektorów oddziałów z banków, którzy posiadają wykształcenie inne niż finansowe i są dobrymi menedżerami z większym i mniejszym doświadczeniem. Nie wiem skąd temat kredytów czy funduszy, u mnie klienci i współpracownicy wiedzą, że jesteśmy pośrednikiem ubezpieczeniowym, a kredyty i leasingu przekazujemy do oddziałów na zasadzie leada. "@Marek i @Sebastian", ponieważ nadal uważam, że to ten sam bot/nick - wiem, że utrudniam Ci pracę, bo masz zadanie wypisywać negatywne komentarze, ale pamiętaj, że na forum też odpisują doświadczeni współpracownicy OVB, którzy pracują kilka lat, są zadowoleni, posiadają zadowolonych klientów, którzy wracają i wypisywanie takich kłamstw w żadnym sposób NIE WPŁYWA NA NASZĄ PRACĘ, a wam utrudnia zadanie, bo nie jesteśmy "świezynkami", które macie za zadanie zniechęcić. Zapewne odpiszesz, pod innym nickiem, ale jestem ciekaw ile płacą za pisanie negatywnych komentarzy, że komuś się chce to robić ;)

@Kierownik Oddziału

Znaczy jak czytam te odpowiedzi bez urazy mam coraz większe wrażenie że miałem za wysokie mniemanie o OVB, zero kontr argumentów no chyba że ta odnośnie stawek że "przecież spotykam się przy kawie po szkoleniach" , co do klientów oczywiście że znajdą się tacy co wrócą (przecież wiadomo że mniejszość będzie tak naprawdę miała świadomość tego co podpisała, a słysząc od kogoś to co chcą usłyszeć będą zadowoleni, pozatem do Amber Gold też klienci wracali idąc waszą pokrętną logiką), będą tacy co będą unikać Waszej firmy szerokim łukiem, a będą tacy co będą nie tylko Was unikać ale też głosić prawdę na Wasz temat, zresztą to o czym piszę to żadna tajemna wiedza. Ja rozumiem że OVB-owcy maja o sobie zbyt wysokie mniemanie, ale tak szczerze to nie mój problem. Jak na tą chwilę żaden OVB-owoec nie udowodnił mi kłamstwa w tym co pisze.

@Kierownik Oddziału

Polecam również wszystkim pobrać książeczkę "Analiza Potrzeb Klienta OVB" jest na spokojnie do pobrania w internecie, jak wrócę do domu to również zeskanuje swoją i wrzucę w świat (żeby szukający miał łatwiej), również o ścieżce kariery w OVB, proponuje również prześledzić fanpage OVB Polska na Facebooku, fanpage firmowe liderów (można znaleźć ciekawe kwiatki) , i spoty OVB na (usunięte przez administratora) zachęcam również do zajrzenia na fora zagraniczne o OVB. A jak ktoś ma dalej wątpliwości umówić się na analizę nagrać ja np dyktafonem i odświeżyć w domu jak już emocje opadną, co do rekrutacji podobnie warto sobie wszystko nagrać (oczywiście nie udostępniać gdzieś na (usunięte przez administratora) ale nagrywanie na własny użytek nie jest zabronione i żadne rodo itd nie ma tu zastosowania (taka ciekawostka jak np w OVB ktoś chciałby Was nagrywać musi o tym powiadomić, wy nie musicie), może nawet posłużyć jako dowód w sądzie, do KNF-u itd.) I na spokojnie w domu poddać analizie, warto zanim podejmiecie decyzję jeszcze odwiedzić bezpośrednio kilka Towarzystw ubezpieczeniowych co Wam da dużo większe jeszcze rozeznanie (można wysłać CV ale często z marszu też się uda umówić na spotkanie rekrutacyjne). To w sumie chyba Tyle. Pozdrawiam serdecznie

@Sebastian

"anonimowy Sebastian" już miałem spotkania, w których klient nagrywał 2 spotkanie tj. doradztwo, w którym proponowałem mu produkt i się zgodziłem, ponieważ nie mam nic do ukrycia. Co do rekrutacji, jeszcze mi się nie zdarzyło, ale chyba po twoim poście będę informował kandydatów, że jeśli chcą to mogą sobie nagrywać i to nawet bardzo dobry pomysł, ponieważ nikt mi nie zarzuci, że czegoś nie powiedziałem i nie będzie się wypierał na forach jak tu, że został (usunięte przez administratora) ;)

@Kierownik Oddziału

I suuper. To mi się podoba, za to akurat szacun

Kamila

Konkurencja znów aktywna

@Kamila

W tej firmie pracują ludzie bez wykształcenia finansowego i wiedzy.

@Andrzej

Widzę, że konkurencja nadal aktywna. Po pierwsze: Szkolenia, które odbywają się w OVB w ramach wdrożenia dają pracownikom dużo wyższą wiedzę praktyczną niż studia. Po drugie: Bez odpowiedniego poziomu wiedzy, zdania egzaminów, nie można rozpocząć w OVB spotkań z klientami PO trzecie: Kilkanaście pierwszych spotkań odbywa się pod nadzorem Dyrektora, który ma kilkanaście lat praktyki w finansach.

@Adam

Już nie chciało mi się czytać tych głupot o bardzo niskim poziomie merytorycznym co część OVB-owców tutaj przedstawia z Panem włącznie no ale muszę odpisać . Po pierwsze jak już pisałem co zresztą przesłałem np do KNF-u w moim okresie były fikcją (o czym tutaj również pisałem) wystarczyło przeklikać szkolenie i zdawać do upadłego (można było zdawać test nieskończoną ilość razy), ja je przeklikałem i zdawałem za 1 razem więc jak chodzi o to był banał. Co do wizyt u klientów mam naliczone nawet punkty za polisy, przy żadnej rozmowie z moimi znajomymi nie było mojego przełożonego co również potwierdzili pisemnie. Dochodząc do setna nie szkolenia w OVB można porównać do bardzo słabego kursu, idąc dalej nawet szkolenia kierownicze (widziałem slajdy), to jest poprostu żenada. A tak na koniec zastanawiam się właśnie jak to wygląda u konkurencji gdyż dziwię się że Was jeszcze nie zmiażdżyła, przecież Wasze drodzy OVB-owcy wypowiedzi i obracanie kota ogonem to nic innego jak samo oranie, ale spokojnie w Niemczech macie już tendencje dosyć mocno spadkową więc jest szansa że i w Polsce to będzie następować.

@Sebastian

Wniosek jest jeden: skoro zgłosił Pan OVB do Komisji Nadzoru Finansowego, a firma nadal działa i nie dostała nawet symbolicznej kary, to znaczy, że działają uczciwie i zgodnie z prawem. Pańskie wpisy na tym portalu są żywym dowodem na to, że oskarżenia rzucane w kierunku OVB są w 100% bezzasadne!

@Sebastian

Przesłałeś do KNF i nic nie zrobili - ciekawe. Ubolewam nad tym, że byle kto może z anonima pisać tutaj opinie. Wielka szkoda bo powinny być wyciągane konsekwencje za takie oczernianie firmy.

@Adam

Ale ja jestem za, czekam z niecierpliwością na pozew z strony OVB, tylko wiem że on nigdy nie nastąpi. Co do kary itd to nie działa to tak szybko jak by można było oczekiwać, no ale o czym tutaj dyskutować skoro większość OVB-owców zna procedury oraz obowiązujące przepisy z np (usunięte przez administratora) bądź/i Facebooka.

@Sebastian

To się przedstaw z imienia nazwiska panie odważny wyzywający od (usunięte przez administratora) ludzi którzy ciężko pracują.

@Adam

To jak OVB-owcy zaczną od siebie, bo tu chyba tylko jedna Pani Kierownik i Pan Kierownik się przestawili z imienia i nazwiska a to chyba Wam powinno zależeć nie mi, pozatem dlaczego miałbym to robić? Żeby OVB-owcy wydzwaniali do moich firm proponując swoje usługi, i tak to natarczywe robicie. Co do obrazy, ja nie obrażam drodzy OVB-owcy Was osobiście tylko Waszą firmę piętnując patologię w niej się szerzącą, niekompetencje, i brak wiedzy a to jest czymś całkowicie normalnym, pozatem dalej czekam na pozew.

@Sebastian

To do niczego nie prowadzi. Obraża Pan ludzi, oskarża i bije pianę. Zgłosił Pan do KNF więc czekamy na rozwój sytuacji.

Jan
@Sebastian

Człowieku, przede wszystkim kompromitujesz siebie, pisząc o zarzutach, które nie mają nic wspólnego z prawdą. A twój donos do KNF został odrzucony.

@Marek

Ja nie pracuje w OVB, tylko jako pracownik produkcji. Moja pracę kontroluje brygadzista, jego kierownik. Nad kierownikiem jest dyrektor, a nad nim dyrektor departamentu. Oczywiście ten ostatni ma również swojego przełożonego - prezesa. Każdy nade mną zarabia coraz więcej. Czy to jest piramida (finansowa)? Ja z pracownika produkcji nie mam szans na awans na dyrektora. Czy w OVB można awansować z pracownika na dyrektora?

Janek

Piramoda finansowa duzo dyrektorow latwo nim zostac pracownicy bez wyksztalcenia finansowego po badziewnych szkolach.

Smutna sprawa

Powiem Państwu jedno: przykro się czyta to forum. Współpracę z OVB zaproponował mi jeden z moich znajomych jako dodatkową pracę. Ponieważ dużo słyszałem o firmach MLM, chciałem zapoznać się z tematem z czystej ludzkiej ciekawości. Mój wyuczony zawód, w którym pracuje z powodzeniem od dwudziestu paru lat, jest absolutnie odległy od branży w której porusza się OVB, co jest ważne w dalszej części mojego wywodu. Opiszę w kilku punktach moje spostrzeżenia. 1. OVB przyjmie każdego z wykształceniem minimum średnim. Jest to ważne, ponieważ umożliwia sprzedaż produktów. Możesz być po liceum, albo po technikum drobiarskim. Nie ma znaczenia - witamy na pokładzie. 2. Obowiązkowo musisz zdać egzamin, który umożliwi Ci sprzedaż produktów finansowych. Odbędziesz szkolenie, zdasz egzamin(usunięte przez administratora)i możesz wypływać na szerokie wody. 3. Wszystko wygląda cudownie: jesteś swoim własnym szefem, pracujesz kiedy chcesz, zarabiasz ile chcesz, a Twój mercedes już jedzie do Ciebie z niemieckiej fabryki na lawecie. Gdy tylko wyjdziesz ze swojej strefy komfortu, od razu znajdziesz kluczyki do niego. Od razu kup sobie większy portfel, bo swojej wypłaty w takim zwykłym nie zmieścisz. Szczegółowo widzisz to na wielu slajdach i prezentacjach serwowanych Ci wielokrotnie na Twojej ścieżce kariery. 4. Ponieważ nie masz pojęcia o sprzedawanych produktach, a większość terminów branżowych jest dla Ciebie kompletną zagadką, przez chwilę czujesz dyskomfort z tego powodu. Niepotrzebnie. (usunięte przez administratora) 5. Twoje braki w wiedzy jednak przestają być istotne, bo OVB daje Ci cod ważnego - poczucie, że nagle wskoczyłeś zawodowo do klasy wyższej. Piękne garnitury, wypastowane buty, kolorowe poszetki i modne fryzury. Do tego szkolenia: Warszawa, Gdańsk czy Zakopane. Jeśli OVB złapie kogoś z małej miejscowości, kto do tej pory pracował(usunięte przez administratora) na etacie - to przyznaje, potrafi to zrobić wrażenie. Szkolenie w warszawskim hotelu, z pięknymi slajdami pokazującymi twoje przyszłe życie i luksus, który nawet nie tyle jest na wyciągnięcie ręki, ale w który już niemal wszedłeś, robi wrażenie. To jak w Wielkim Szu, kiedy Jurek taksówkarz mówi: jak po czymś takim wrócić do Lutynia? (usunięte przez administratora) Jeśli szukasz zajęcia i możesz zaakceptować powyższe, to może i sprawdzisz się w tej branży. N(usunięte przez administratora) Trzymajcie się tam w tych ubezpieczeniach.

C.D.
@Smutna sprawa

Ile lat współpracowałeś i na południu czy północy Polski ?

No niestety prawda.

What
@Smutna sprawa

No nieźle pocięta wypowiedź :) To forum powinno mieć drugą nazwę: usunięte przez administratora. :)

OVB Allfinanz Polska

Drodzy Użytkownicy, GoWork.pl ma wiele ciekawych funkcjonalności dostępnych dla osób korzystających z Forum – również dla nas. Subskrypcja to narzędzie, które umożliwia zapoznawanie się z treścią dodawanych komentarzy przy użyciu e-maila, a bez konieczności odwiedzania Forum. Dzięki tej opcji mamy pewność, że nie pominiemy żadnego, zamieszczanego przez Was pytania czy opinii. Komentarz, o którym mowa został najwyraźniej zarchiwizowany przez Administratora. Cieszymy się jednak, kiedy możemy wymienić się z Wami rzetelnymi informacjami dotyczącymi OVB, z zachowaniem najwyższej kultury komunikacji i wzajemnego szacunku, dlatego postanowiliśmy odnieść się do zamieszczonej opinii dla osób, które zapoznały się z nią przed ww. archiwizacją/moderacją. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu na adres Centrala@ovb.com.pl Pozdrawiamy serdecznie i do usłyszenia ! OVB Allfinanz Polska

@Smutna sprawa

Nie tylko twój zawód jest odległy od OVB, ale twój sposób myślenia dlatego bez urazy ale i tak nie miałbyś szans aby odnieść sukcesu w tej branży. Rzeczywiście szkolenia często odbywają się w dużych ekskluzywnych hotelach, bo OVB to Wielka Międzynarodowa firma działająca od ponad 50 lat w 15 Państwach Europy. Do pracy w ubezpieczeniach liczy się osobowość,komunikatywność, nastawienie na cele, wytrwałość, upór, odporność na porażki, chęć ciągłego doskonalenia się, tego nie nauczysz się na Ekonomicznych studiach. Jeśli ktoś ma średnie wykształcenie, ale ma odpowiednie cechy charakteru i chce się uczyć, to OVB daje mu taką szansę, bo wszystkiego można się nauczyć. ."Slajdy z bogactwem" coś w tym złego? Zawsze trzeba dążyć do najlepszych. W OVB jest mnóstwo osób które osiągają ogromne miesięczne dochody) ale są oczywiście też osoby które bardzo szybko odpadają, bo nie potrafią przeskoczyć pewnych rzeczy. Jeśli szybko odpadają to potem piszą o "autach z Niemiec na lawecie i inne głupoty" Z poszetkami i modnymi fryzurami, to się z tobą zgodzę, często jest to przerost formy nad treścią, ale też nie wszystkim odbija sodówka ubrania się w garnitur i nie każdy nosi poszetki. Ktoś kto zaczyna nie może nazywać się doradcą, na to potrzeba mnóstwo czasu, aby sie wyszkolić poznać rozwiązania itd. DLatego w okresie wdrożeniowym nowa osoba jeździ na spotkania z przełożonym. Taka praktyka panuje w moim i w większości biur. Jeśli w twoim było inaczej, to cóż. Nie pakuj jednak wszystkich do jednego worka. Po wielu latach pracy w OVB, mogę śmiało powiedzieć że jestem spełnionym zawodowo i finansowo człowiekiem. Takich możliwości jakie daje OVB, nie daje tak naprawdę żadna firma. "Możliwości" bo OVB to nie gwarancja ale możliwość i szansa dla wytrwałych i ambitnych. Pozdrawiam

@Piotr

Zawsze trzeba dążyć do najlepszych nawet kosztem oszukiwania , manipulowania , graniu na emocjach , rekrutowaniu kolegów i koleżanek tylko po to żeby spisać z ich rodziną duo benefit itd . :D a przecież ci najlepsi to ci najbogatsi.

@Hahaha

Skończ (usunięte przez administratora), ten co chce pracować i tak będzie pracował. Ten co ma być klientem i tak będzie klientem. Jeśli ktoś ma nastawienie na wynik i robi dobrą produkcję JP to ma konkretną i dużą kasę, za którą może sobie wziąć auto z salonu w leasing czy kupić lepsze mieszkanie. Jak nie macie pojęcia o dużych zarobkach to zapytajcie kierowników okręgów czy dyrektorów, a wam powiedzą ile można zarobić w OVB, a nie czytanie opinii pajaców, co nie wiedzą nawet co to są koszty firmy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Ah45
@#)

Rozumiem, że napisał to Pan jako pracownik OVB? Przekleństwa, ubliżanie... Cóż, jak widać ważne jest jedynie nastawienie na wynik i te mityczne zarobki, które pozwolą panu na spełnienie życiowej aspiracji: auta z salonu w leasingu ;)

@#)

Dokładnie, przecież ktoś kto osiągnął stanowisko co najmniej kierownika oddziału a na pewno już Kierownika Okręgu i w górę, zarabia na prawdę duże pieniądze i całą pewnością nie pisze na tym forum nic negatywnego. Kto pisze negatywy? Najczęściej spadochroniarze którzy jeszcze nie zaczęli a już skończyli. Osoby których opinia rodziny i "szwagra" że praca to tylko etat, na samym początku na tyle już zdemotywowała że jak usłyszeli już pierwsze "Nie" od klienta przy telefonowaniu to stwierdzili że się nie da. A potem o swoje niepowodzenie zawsze obwiniają innych i całą firmę, która tak naprawdę daje jak chyba żadna inna naprawdę ogromne i równe dla każdego, możliwości kariery i rozwoju.

@Kierownik Okręgu

Tak z ciekawości. Ile wynoszą te "naprawdę duże pieniadze"? Miesięcznie.

Kierownik Oskregu
@Ciekawy

Na stanowisko Kierownika Okręgu bez wiekszego nakładu pracy to ok 10000zl w górę.

@Kierownik Oskregu

Netto, brutto, po odliczeniu opłat i kosztów? Ile wynoszą te "naprawdę duże pieniądze" netto na ręke po odliczeniu wszystkich kosztów i podatków?

@Ciekawy

Po prostu rozśmieszyłeś mnie tym pytaniem. Jeśli Ty nie potrafisz obliczyć z kwoty brutto na kwotę netto, to zachęcam Cię do zapoznania się z podstawowymi zasadami rachunkowości, które omawiane są w liceum na podstawach przedsiębiorczości. Tak jak pisze @Kierownik Okręgu, spadochroniarze + studenci. Poznajcie najpierw podstawy prowadzenia własnej firmy, a potem bierzcie się za biznes, ponieważ OVB to biznes. Ps: Nie dziwię się, że większość "absolwentów" z magistrami jest bezrobotna.

@Ah45

Podejdź do Kierownika Okręgu, Dyrektora Okręgu, Regionalnego lub Krajowego, niech Ci pokaże SMS z informacją o rozliczeniu prowizji za ostatni miesiąc. Wtedy zobaczysz te "mityczne zarobki". Pozdrawiam serdecznie wszystkich, również spadochroniarzy i studentów.

@#)

Jeszcze raz :) Wiem, że wymagam dużo od Pana, ale proszę sie skupić. Powoli powtórzę pytanie: czy podana wyżej kwota jest kwotą netto czy brutto? I drugie pytanie (wiem robi się trudno), czy jest zysk czy przychód, ktory trzeba pomniejszyć o koszty bieżącej działalności, czyli np. kawy dla klienta w McDonaldzie ;).

@Ciekawy

W OVB istnieje wiele różnego rodzaju typów prowizji które mają ostateczny wpływ na wysokość wynagrodzenia. OVB to bardziej własna działalność nawet jeśli wykonuje się to działalność jako praca dodatkowa dlatego że jest to możliwość budowania własnego biznesu ubezpieczeń i nie tylko, w oparciu o możliwości jakie daje OVB. Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenie że jako Kierownik Okregu bez większego nakładu pracy, czyli za pracę wykonaną kiedyś osiągam przychód średnio ok 10000zł mając wolne ile chce i kiedy chce, często i znacznie więcej kiedy bardziej się angażuje (przychód pasywny wraz z kolejnymi latami cały czas się zwiększa) ale kiedyś musiałem włożyć pewną pracę by taką mozliwość osiągnąć. Natomiast są Kierownicy Okręgu którzy cały czas angażują się bardzo mocno w sprzedaż własną lub rozbudowę grupy bezpośredniej i osiągają przychody często powyżej 30 000zł. Stanowisko ułatwia osiaganie wyższych przychodów, ale to nie etat by powiedzieć że dane stanowisko to takie wynagrodzenie a inne to inne. Swoją drogą to nie proponuje z własnej wiedzy i doświadczenia spotykać się z klientami w restauracjach. Najlepszym miejscem jest zazwyczaj dom klienta. Znacznie bardziej luźna atmosfera niż jakiś lokal. Spotkanie w MC Donaldzie to bez urazy, ale miejsce na spotkanie się tzw "GImbazy" po szkole niż spotkanie z klientem z którym ma się rozmawiać o poważnych tematach. Z tego jakie odnoszę wrażenie, jesteś zapewne na początku swojej drogi więc nie ma sensu dywagować i wiecznie analizować. Masz ambicje osiągnąć w życiu spróbuj polecam. Podejdź do tego z zaangażowaniem ale i z pokorą, słuchaj dobrych managerów którzy coś osiągneli, uzbrój się w wytrwałość. Nic samo tu z nieba nie spadnie. Możemy tu mówić o zarobkach rzędu kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych miesięcznie Dyrektorzy Regionalni czy Krajowi i dywagować czy to jest "przychód" czy "dochód" ale po co?bez urazy, ale być może jak większość osób po pierwszym "nie" klienta odpadniesz a potem wrócisz tu na forum z obelgami dla nic nie winnej temu firmy. Życzę oczywiście powodzenia, i z całą pewnością

@Kierownik Okręgu

Nie dywagujemy tu o różnicy między przychodem, a dochodem, ale pomiedzy przychodem, a zyskiem. To dosyć istotne ;) Ja nie używam tu obelg, natomiast pan zrobił to kilkukrotnie, a w sumie dalej nie odpowiedział mi pan na moje pytanie. W każdym razie życzę sukcesów i jak najszybszej możliwości wzięcia samochodu w leasing. To da panu spełnienie, a wiedza, ogłada i kiltura przyjdą może później ;) No i koniecznie proszę sobie sprawić większy portfel na zarobki rzędu 100k. Pozdrawiam.

@Ciekawy

Panie "Ciekawy" nie miałem absolutnie na celu Pana obrażać, natomiast jesli nie wierzy Pan że można zarabiać w tej czy w innej firmie dużo tzn że nigdy dużo Pan nie będzie zarabiał - prosta logika:-) Czytając Pana wpisy można odnieść wrażenie że raczej nie jest Pan zainteresowany pracą w OVB a raczej zwykłym hejtem a przynajmniej szukaniem dziury w całym. Jeśli ktoś bierze auto w leasing to też musi zarobiać wystarczająco dużo aby było go stać na Leasing :-D Jesli jest Pan faktycznie ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości to z pewnością pofatyguje się Pan do najbliższego oddziału OVB na rozmowę rekrutacyjną, :-D Na ten moment dalsza dyskusja nie ma większego sensu.

Pracownik innej Agencji ubezp.
@#)

Dokładnie, i jeszcze dla "Szwagrów" i wujków na "imieninach" co są wszelkimi znawcami życia, a o branży ubezpieczeń nie wspominając :-D na zasadzie " Bo Józek od Ciotki Stefy pracował w ubezpieczeniach i mu nie wyszło, więc daj sobie spokój" :-D

@Kierownik Okręgu

To smutne jakimi wartościami się kierujecie :( myślałem , że chodzi o dobro i bezpieczeństwo klientów , przynajmniej tak wynika z innych wypowiedzi pracowników ovb na tym forum , a nie o auto w leasingu czy lepsze mieszkanie . Nie można się zatem dziwić , że bez problemu oszukujecie ludzi .

@Kierownik Okręgu

Panie Kierowniku, nie mam ochoty pracować dla OVB. Zajrzałem tu z ciekawości, ponieważ dawno niewidziany znajomy zaproponował mi ten "biznes" życia :) Stąd moja ciekawość. Natomiast Pana maile, sposób wypowiedzi i arogancja zdecydowanie potwierdzają to, że absolutnie nie jest to praca dla mnie. Nie szukam hejtu, ani dziury w całym, tylko chciałem się dowiedzieć o wysokość zarobków, gdzie do tej pory nie otrzymałem od Pana odpowiedzi, tyko jakiś smutny słowotok pełen żółci i inwektyw. Pracuje w bardzo odległej od Pana branży i podawane kwoty niespecjalnie robią na mnie wrażenie, bo w przeciwieństwie do biznesów MLM ja naprawdę zarabiam podawane przez pana kwoty (netto na rękę), czego i Panu życzę. Życze również, aby wyszedł Pan marzeniami poza zwykły leasing i siegnął nimi po samochód z salonu za gotówkę.

@Hahaha

Nawet ostatnio jak klient dostał prawie 15,000 za nnw, zapytałem żartobliwie czy warto słuchać szwagrów, co mówią że ubezpieczenia to (usunięte przez administratora) Dostałem polecenia do kolejnych 5 klientów firmowych. Hejt, hejtem, ten co ma być klientem i tak nim zostanie, a Ty pyrdku bij się ze światem na forum anonimowo xD

@Ciekawy

Chyba na bitcoinach xD Wracając do podstaw przedsiębiorczości z liceum, po to się bierze samochód w leasing, żeby go sobie wrzucić w koszty - więc nie muszę kupować za gotówkę. Po resztę informacji proszę sięgnąć do podręczników z liceum.

@#)

Dobre. Czyli uważa Pan, że te mityczne zarobki można osiągnąć jedynie w OVB, albo na bitcoinach? :). No w sumie jeden interes wart drugiego :). Dziekuje za przyblizenie podstaw przedsiębiorczości i wytłumaczenia pojecia kosztów. Do podręczników z liceum sięgał nie będę - zostawie je wam: " biznesmenom", a w rzeczywistości akwizytorom ;).

@Ciekawy

Nie tylko w ovb, ponieważ właściciel małego sklepiku też może zarabiać 15,000 zł netto, jeśli ma dobry obrót w miesiącu albo przedstawiciele handlowi np. w fotowoltaice. Ale niestety, jeśli ktoś się nie obraca w środowisku przedsiębiorców, to takich rzeczy nie wie i jedynie zadaje głupie pytania o brutto/netto. Każdy przedsiębiorca wie, żeby zarobić trzeba robić wynik, zdobywać klientów i tyle. Pozdrawiam serdecznie

@Ciekawy

I każdy przedsiębiorca wie, że w każdym biznesie się da zarabiać duże pieniądze i że w każdym biznesie są osoby, które zarabiają więcej np. dyrektorzy czy kierownicy i trochę miej, czyli szeregowi pracownicy. Ale myślę, że jak Pan jednak sięgnie po podręcznik z liceum, to wszystko tam pisze. Nie chce mi się edukować studentów na tym forum, ponieważ raczej widzę opłaconych hejterów przez konkurencję. Każda osoba prowadząca biznes wie, że na takich forach wypowiadają się amatorzy+spadochroniarze+studenci co mają dopiero wiedzę teoretyczną. Jak ktoś chce porozmawiać o konktetach, niech się umówić z kierownikiem okręgu najbliższego oddziału lub dyrektorem.

@#)

Ty masz wiedzę z seminariów z coachem Majkiem ;) nawet nie chce mi się odpisywać na te niegramotne wypociny . Jak tak wypowiada się kolejny kierowniczek oddziału to tylko potwierdza jak bardzo bezwartościowy jest sens istnienia tej firmy .

@Hahaha

Oj chłopczyku, chłopczyku. Akurat OVB to moje dodatkowe PKD i wiedzę na temat zarządzania firmą i zatrudniania pracowników mnie OVB nie nauczyło. Jeszcze się musisz dużo nauczyć ;) Pozdrawiam serdecznie wszystkich

Neutralny
@#)

Dokładnie, szkoda słów na takich (usunięte przez administratora) jak ten Pan "Ciekawy" co nie potrafi odróżnić przychodu od Dochodu. W OVB nigdy nie pracował ale wie jak tam jest. Zarabia ponąć krocie, a tak bardzo ciekawi go ile się zarabia w OVB. To że ktoś jest nastawiony na biznes i zarabianie to nie oznacza że nieetycznie podchodzi do klienta. Powiem więcej aby zbudować długotrwały biznes OVB, to można to tylko zrobić na szczerym i etycznym podejściu do klienta. Bo to właśnie dobre relacje są podstawą, i w najwiekszym stopniu wpływają na długofalowy sukces w tym biznesie. No i to nie jest kwestia wiary tylko po prostu logiki. pozdrawiam

@Neutralny

Panowie, nie bierzcie się za pisanie w internetach po pijanemu :) Nie wierzę, że świadomie takie bzdury wypisują dorośli ludzie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak swoimi wpisami szkodzicie własnej firmie :)

WOW
@Ciekawy

Rewelacja. Panowie @# i @KierownikOkręgu żywcem wyjęci z pseudokołczowego teatrzyku rodem z memów. Obaj nieświadomi własnej śmieszności wypisują pseudointeligenckie bzdury jak prawdy objawione. Nie potrafią odpowiedzieć na proste pytanie, natomiast bez problemu wykazują się nabytą arogancją, indolencją i ignoracją w tematach, w których chcą uchodzić za ekspertów. Niestety ci ludzie nigdy nie pojmą, że to co oni uważają za sufit, większość rozsądnie myślących osób weźmie nawet nie za podłogę, ale za klepisko. Książkowy przykład poziomu ego kilkukrotnie przewyższający poziom inteligencji.Modelowy przykład pracowników OVB.

@#)

Myślałem , że nie ma nic gorszego od ovb , ale pochwaliłaś się swoją firmą i już wiem , że jest :D jak to jest prowadzić „biznes” z umysłem 6cio latka ?

zadowolony pracownik
@Smutna sprawa

Chyba ci po prostu nie wyszło. Ja mogę powiedzieć zupełnie coś przeciwnego. Jestem w firmie 3 lata. Może jeszcze nie zarabiam nie wiadomo jakich kokosów, ale na pewno więcej niż średnia krajowa mając przy tym czas dla bliskich i rodziny, a przede wszystkim kochając to co robię. To że ja zarabiam nie co więcej niż średnia krajowa, nie znaczy że na tym etapie nie ma ludzi którzy zarabiają przynajmniej kilka średnich krajowych. Są oczywiście też tacy którym po prostu ie wyszło. Natomiast sama firma i jej idea to coś na prawdę wspaniałego i godnego polecenia. pozdrawiam

Bartek
@Smutna sprawa

Jakaś popiedrółka, która nie dała rady , jest w stanie napisać takie rzeczy. Co do wiedzy - oferują multum szkoleń - jak się nie uczyłeś to nie umiałeś

@Smutna sprawa

Piszesz o brakach w wiedzy, głównie tej produktowej. OVB realizuje cały cykl szkoleń, nie tylko produktowych ale również sprzedażowych. Jeśli, tak jak sam napisałeś, odczuwałeś dyskomfort z powodu braku wiedzy, to dlaczego jej nie zdobywałeś i poszerzałeś. Musisz być zwykłym ignorantem i nie posiadać profesjonalnego podejścia skoro chciałeś sprzedawać ubezpieczenia bez wiedzy o nich. Twoja opinia tylko potwierdza fakt, że nie każdy nadaje się do tej pracy.

Marcin Nowak
@Piotr

Mam dokładnie takie same zdanie. Firma zapewnia szkolenia, obecnie głównie on-line. Zanim kandydat rozpocznie sprzedaż musi być odpowiednio przeszkolony.

@Marcin

Dokładnie, szkoleń jest mnóstwo, od wyboru do koloru. A jak się ktoś nie szkoli, to potem kończy swoją jeszcze nie zaczęła kariere, i potem narzeka i obwinia innych o własną nieudolność.

@Smutna sprawa

To nie tak, że przyjmują każdego jak leci. Przynajmniej teraz jest bardzo duża selekcja. Ja się dostałem, ale dwóch moich kolegów odrzucili. Bardzo duży profesjonalizm w szkoleniach i wytyczaniu ścieżki kariery. Po 3 miesiącach więcej nie napiszę na razie. Wiem tylko jedno: warto zacząć i samemu sobie wyrobić opinię!

@Hahaha

Większej bzdury nie czytałem. Aha, ta zawistna "konkurencja"

@Ciekawy

Średnio po odliczeniu wszystkiego 10000 zł na rękę mi zostaje z wynagrodzenia plus nagrody.

Magda
@Smutna sprawa

No to żeś się pięknie przedstawił! Chciałeś być doradca ubezpieczeniowym, a nie chciałeś się kształcić, to faktycznie musiał być koszmar. Koszmar dla ciebie i twoich potencjalnych Klienów - spotykać się z doradcą co mało wie.

@Piotr

Ja współpracuję już 3 lata i jestem bardzo zadowolony.

Malwina
@Kierownik Okręgu

Teraz rozumiem agentów ubezpieczeniowych że im się poprostu nie chce:-(na takim stanowisku w dodatku na własnej działalności gospodarczej to bardzo mało :-( nie potrafię wyrazić słowami jakie to smutne i przygnębiające że tak nisko można cenić swoją kadrę kierowniczą nawet średniego szczebla:-(

Zostaw merytoryczną opinię o OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 78, z czego 36 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o.