Freedom Nieruchomości sp. z o.o.

Opinie o Freedom Nieruchomości sp. z o.o.

Paweł L.

Pracuję we Freedom Nieruchomości czwarty rok. Nie wyobrażam sobie współpracy z inną Agencją. Zasady pracy i wynagrodzenia są klarowne i uczciwe. Z uwagi na Franczyzowe podejście marki do biznesu doświadczenia w każdym oddziale mogą się delikatnie różnić między sobą. Ja trafiłem na fajną Dyrektorkę, która pozwala nam mieć wpływ na sposób pracy biura. Każdy ma pewną swobodę w działaniu, co umożliwia realizowanie się na wielu płaszczyznach. Atmosfera zawsze na najlepszym poziomie, mimo różnych przeciwności losu trzymamy się razem i pomagamy sobie wzajemnie. Nigdy nie zostałem sam z żadnym problemem. Dla mnie najważniejsze, aby firma, z którą współpracuję dostarczała to co obiecuje. Tutaj nie muszę obiecywać klientom rzeczy, które są nierealne do zrobienia, a później świecić oczami. Z Freedom otrzymałem: -kompleksowe szkolenie umożliwiające szybki start -narzędzia niezbędne do prowadzenia biznesu -wsparcie na każdym etapie -możliwość rozwoju -zarobki na poziomie, o którym wcześniej mogłem jedynie marzyć -pracuje na własnych zasadach wtedy kiedy chcę -satysfakcję z tego co robię Praca nie jest jednak dla każdego. To trudny zawód i sukces w głównej mierze zależy od Ciebie. Jeżeli nie masz predyspozycji i nie jesteś skłonny do poświęceń aby iść do przodu to tutaj zmarnujesz jedynie czas i zdrowie. (jak w każdym innym biurze nieruchomości) Nie bez powodu używam za każdym razem słowa "współpraca" pracujesz na siebie, pod własną działalnością. To nie jest praca na etat.

@Paweł L.

No to super, że tak pozytywnie tą firmę oceniasz. Fajnie, że masz swobodę w działaniu i dobrą atmosferę. To bardzo ważne. A powiesz coś więcej o zarobkach? Na jakim poziomie tak konkretnie one są? Jak wyglądało Twoje szkolenie?

Co jaki czas w Freedom Nieruchomości sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Paweł L.

Dostajesz podwyżkę za każdym razem jak ceny nieruchomości idą do góry :) Na ten moment codziennie :D

Warszawa ul.Stawki

Czy na Stawki w Warszawie są miejsca parkingowe dla pracowników?

@Warszawa ul.Stawki

Dzień dobry, tak w dyspozycji naszych pracowników są miejsca parkingowe. Dobrze wiemy, jak wygląda sytuacja z parkowaniem w Warszawie niemniej potrafimy się zorganizować w tym aspekcie;)

marcin

płacą cos podstawy czy za darmo trzeba robic?

Bronisław
@marcin

Jak to za darmo? Nie wiem Marcinie skąd w ogóle taka myśl, że w firmie Freedom Nieruchomości mogłoby się robić za darmo. Skoro dodałeś tu swój komentarz to chcę właśnie dzięki Tobie ustalić, dlaczego akurat praca w tej firmie zainteresowała Twoją osobę. Podzielisz się tym ze mną i z pozostałymi osobami na forum? Z góry serdeczne dzięki.

Aria
@marcin

Wlasnie bylam w tygodniu na rozmowie i robi sie za darmo, mowili ze jak nic nie sprzedam w jakims miesiacu to 0 podstawy, bo dostaje sie u nich tylko prowizje a roznie moze byc, raczej nie podejme sie pracy, lepiej isc do jakiegos pewniaka gdzie przynajmniej podstawe dostaniesz za to ze wykonujesz prace. A i jeszcze jak sprzedasz mieszkanie to biuro ci placi tylko 40% a 60% biorą dla siebie mimo ze ty sprzedałeś i troche wydaje mi się że powinno być na odwrot. Nie wiem, mam mieszane uczucia

nonim
@Aria

Co znaczy 0 podstawy? Na jakiej umowie chcieli Cię zatrudnić skoro podstawa miała wynieść 0? Freedom ogłasza się że szukają na umowę o pracę, w takim wypadku 0 podstawy jest niemożliwe.

@Aria

Pani Ario, praca w sprzedaży, w charakterze doradcy ds. nieruchomości opiera się na obsłudze klienta i doprowadzeniu do finalizacji transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Wówczas klient płaci wynagrodzenie za wykonaną usługę. Skuteczność jest więc podstawą wynagrodzenia:)

Agent Nieruchomości

masakra - wyimaginowane oczekiwania i bezsensowne uwagi

dawid

Polecam

Level

Tak po prostu, zwyczajnie , po ludzku nie polecam. Czemu? Miałam ! fajną pracę za fajne pieniądze ,ale zapragnęłam czegoś więcej. Miałam ! poukładane życie prywatne i zawodowe.Wspaniałego męża ,trójkę dzieci ,zaplecze finansowe . Mimo to byłam chyba zbyt zachłanna i głodna większego sukcesu który osiągnęłam ( to chyba normalne i ludzkie ). Postanowiłam szukać i znalazłam "różową panterę" jak to mówiliśmy w grupie na szkoleniu. Poczułam się tam od początku ważna , dowartościowana i pełna zapału . To tam otaczali mnie ludzie pełni energii , inteligencji i co najważniejsze chęci do pracy . Jaki efekt ? Odwrotny do zamierzonego ! Mimo ,poświęcenia wszystkich oszczędności , rodzinnego czasu , energii i ciężkiej wytrwałej pracy osiągnęłam taki to poziom : (usunięte przez administratora) Tak się odnosi sukces jak jest się naiwnym .Chcesz osiągnąć to co ja ? To polecam tą firmę !.

Aron
@Level

freedom nieruchomości ściągnęło na Ciebie komornika i rozbiło Ci rodzinę ? to bardzo Ciekawy wpis, czytam bo zastanawiam się nad podjęciem pracy w tej firmie, ale mam wrażenie że to brak odpowiedzialności za własne czyny :(

Czytelnik
@Level

Pięknie, samo sedno wypowiedzi wycięte przez administratora...

hhicdu
@Level

tak, po szkoleniu dalej nic już nie ma. zostawiaja na zasadzie "masz i baw się teraz sam" miałem dużo pytań to nikt w biurze nie pomogł (bo wiecznie było puste) a opiekun wiecznie zajęta.

@hhicdu

Dzień dobry, będziemy wdzięczni za informacje, w jakim biurze doszło do opisanej sytuacji ponieważ jest to niezgodne z naszymi standardami. Pozostawiamy adres do kontaktu marketing@freedom-nieruchomosci.pl

Koral

Freedom Sosnowiec- to KOSZMAR! Oddali nam dom bez kluczy, w pogorszonym stanie, kretacze i mitomani. Zatajali prawde, wywierali swiadomy nacisk. Ostrzegam bo to sa konkrety!

@Koral

Szanowni Państwo, zgodnie ze zweryfikowanymi informacjami z oddziału na etapie zarówno transakcji, jak i samego przekazania nieruchomości nie wnosili Państwo żadnych uwagi. Co więcej, został sporządzony protokół z przekazania; zaakceptowany również bez uwag. Później pojawiły się pytania dotyczące stanu technicznego i na wszystkie (korespondencja mailowa) nasz przedstawiciel odpowiedział. Problemy zaczęły pojawiać się przy rozliczeniu, do którego z Państwa strony nadal nie doszło. W związku z tym bardzo prosimy o kontakt aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji.

Dzień dobry, przykro nam słyszeć o takiej sytuacji. Nasi doradcy przechodzą dedykowany cykl szkoleń z obsługi klienta, komunikacji a ich działania są na bieżąco monitorowane. Zweryfikowaliśmy temat i do wspomnianej prezentacji nie doszło z uwagi na braki formalne w skomplementowaniu dokumentów wymaganych przez właściciela. Niemniej będziemy wdzięczni za ponowny kontakt, aby móc kontynuować dialog i doprowadzić do prezentacji.

Lubawa
@Freedom Nieruchomości sp. z o.o.

Nie jestem pewna, czy ta pracownica przeszedłam takie szkolenie. Ale to nie jest sedno sprawy. Po raz pierwszy słyszę o braku informacji ze strony właściciela. Pani pracownica powiedziała mi wyraźnie, że jako obcokrajowiec, nie mam prawa nawet do niej dzwonić w sprawie prezentacji. Dlatego proszę o zmianę agenta do prezentacji. Proszę zostawić numer kontaktowy.

@Lubawa

Dzień dobry, zgodnie z Pani prośbą skontaktuje się z Panią inny agent i zaproponuje formulę współpracy. Pozdrawiamy.

Volodymyr

Nie polecam, zdecydowanie nie są poważne ludzie w tej firmie, najpierw umawiają Cię na konkretny termin i kiedy byłem w drodze do mieszkania (30 km) odpisali że jednak dziś się nie uda obejrzeć go.????

Kupowałem niedawno mieszkanie za pośrednictwem Freedom Nieruchomości w oddziale olsztynskim. Agent, Pan Tomek, przemiły facet, do tego rzeczowy, kompetentny i naprawdę pomocny. Nie była to prosta transakcja, obejrzał, podpisał umowę, zapłacił, kupił. Dzięki Panu Tomkowi przyjęliśmy że sprzedającymi dość niestandardowa formę umowy i tu też odczułem profesjonalizm firmy. W biurze, w Olsztynie sprawy formalne szły jak po sznurku. Wszystko punktualnie, perfekcyjnie przygotowane, dogłębnie wyjaśnione, bez dodatkowego stresu i problemów. W efekcie jestem dziś szczęśliwym posiadaczem mieszkania i pod dużym wrażeniem profesjonalizmu firmy, która pozwoliła mi to płynnie zrealizować. Dziękuję bardzo.

niedoszła klientka

Nie polecam współpracy z panem (usunięte przez administratora) Kilka razy pytałam o ofertę domu, który został wystawiony w internecie. Po pierwszej rozmowie zostałam poinformowana o rezerwacji która miała być rzekomo do 31 sierpnia - ok, pan obiecał, że będzie się ze mną kontaktował w tej sprawie - nie oddzwonił. Próbowałam nawiązać kilka razy kontakt ale "agent" niestety nie raczył odbierać ode mnie telefonu więc spróbowałam zadzwonić z innego numeru - o dziwo odebrał telefon od razu (można ?) rozmowa ta sama... do dzisiaj oferta wisi w internecie, pan w dalszym ciągu nie odbiera moich telefonów, raz odpisał, że oddzwoni - dzisiaj mamy 28.09.2021 i w dalszym ciągu echo, nie kontaktuje się ze mną w żaden inny sposób a po rozmowie z biurem pani zapewniała, że przekaze panu (usunięte przez administratora) żeby się skontaktował... no poprostu jedna wielka ŻENADA... Klient musi się prosić o kontakt, żeby kupić dom ??? NIE POLECAM WSPÓŁPRACY!!!

@niedoszła klientka

Szanowna Pani, z naszych informacji wynika, że agent się z Panią kontaktował i jeszcze raz wyjaśnił sytuację. Dom, którym była Pani zainteresowana jest zarezerwowany, a do momentu podpisania aktu notarialnego oferta będzie wisiała na naszej stronie internetowej, na wypadek gdyby rezerwacja jednak została zdjęta. Stąd wynikło nieporozumienie, za które Panią najmocniej przepraszamy. Agent przesłał Pani oferty innych domów i z naszych informacji wynika, że jesteście Państwo w kontakcie.

Nie zblizac sie do nich

Jako klientka nie polecam tego biura, szczegolnie legionowo. Sprzedaja mieszkania, ktore maja nierozwiazana sytuacje prawna, zadaja zaplaty prowizji zarowno od sprzedajacego jak i kupujacego, najlepiej bez zadnej umowy. Jak ktos nie chce sie wplatac w sprzedaz to nekaja telefonami. Przy ogladania mieszkania nie ma slowa o prowizji a potem probuja zastraszyc sadem za niezaplacona prowizje zanim dojdzie do transakcji. Nie polecam, bo biuro powinno miec zakaz swiadczenia uslug na rynku nieruchomosci

@Nie zblizac sie do nich

Szanowna Pani, jest nam niezmiernie przykro z Pani negatywnych doświadczeń. Bardzo chcielibyśmy zweryfikować tę sytuację, jednak w danych kontaktowych naszych Klientów nie możemy Pani zidentyfikować. Prosimy o kontakt mailowy pod adresem legionowo@freedom-nieruchomosci.pl.

Łukasz Janasik

Cześć! Jestem agentem w oddziale w Katowicach i jestem bardzo zadowolony. Zostałem świetnie wyszkolony i wdrożony przed rozpoczęciem pracy. W biurze panuje świetna atmosfera, wszyscy są bardzo mili i pomocni. Polecam Artura Dumina, który świetnie zarządza biurem. Wszystko jest doskonale zorganizowane. Pozdrawiam!

Kulfon

Łubudubu... ;)

Roman
@Kulfon

Nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź. Co chciałeś nią przekazać? Pamiętaj, że wątek odwiedzają osoby, które poszukują rzetelnych informacji na temat pracy w firmie Freedom Nieruchomości, więc wpisy nie na temat mogą być źle odbierane. Sprecyzuj, proszę swój wpis.

rozczarowana
@Łukasz Janasik

Świetnie się czyta niestety nie mialam szczęście poznać Państwa od tej profesjonalnej strony bo jako Wasza klientka zarówno w chęci kupna jak i sprzedaży zostalam potraktowana w sposób lekceważący (w moim odczuciu zostałam oszukana). Widać nie każdy pracownik jest tak świetnie wyszkolony bo Pani która prowadzila moje sprawy okazała się wyjątkowo nieprofesjonalna ! Sam szef pomimo zgodnej ze mną opini co do swojej pracownicy chowa głowę w piasek i zapewne sprawa znajdzie finał w sądzie. Zdecydowanie nie POLECAM zarówno kupna jak i chęci sprzedaży mieszkania za pośrednictwem Państwa firmy!

przykraniespodzianka
@rozczarowana

Podzielam Twoją opinię. Jestem w trakcie sprzedaży nieruchomości przez tę agencję. Choć zarzekałam się, że nie podpiszę żadnej umowy na wyłączność, dałam się nabrać na świetny PR i ładne słowa. Szybko okazało się, że rzetelność to ostatnia cecha jaką można przypisać Freedom Nieruchomości. Choć przeprowadzałam już kilka transakcji zakupu/sprzedaży za pośrednictwem biur nieruchomości, to nigdy wcześniej nie spotkałam się z takim lekceważącym podejściem i brakiem profesjonalizmu. Jestem przekonana, że wynika to ze związania klienta wysokimi karami pieniężnymi w przypadku zerwania umowy przed upływem terminu jej zakończenia - nie trzeba się starać a nawet można olewać. Szczerze nie polecam współpracy z Freedom Nieruchomości- przynajmniej jako sprzedający.

@przykraniespodzianka

Szanowna Pani, w naszym interesie leży zapewnienie, aby każda transakcja była satysfakcjonująca dla obu stron. Zachęcamy zatem do kontaktu z danym oddziałem i podzielenia się z nami szczegółami współpracy. Tylko w taki sposób będziemy w stanie wyjaśnić sytuację.

Q
@Łukasz Janasik

Łukasz tak świetnie czuł się w pracy że stwierdził że spada i zmienia na gorszą

Ala wick
@rozczarowana

Prosze o wiecej informacji.

jakaja
@Roman

Łudubudu jak z misia :) miód rozlewa się nad tym pracodawcą przez podstawioną osobę :)

Nie zblizac sie do nich
@Łukasz Janasik

Panie arturze, niech pan sobie sam opinii nie wpisuje

Aleks

Ciekawa firma. Proponują "PARTNERSKĄ" umowę. Podział prowizji 60% dla biura 40% dla agenta. Oczywiście minus koszty biura, które pokrywa się z prowizji 50/50 - mianowicie koszty wystawiania oferty, fotografa czy home stagingu etc. Oczywiście umowa nie uwzględnia kosztów agenta, jak np. koszty paliwa, który agent musi pokrywać sam. Firma podzieli się z agentem prowizją po "krótkim" czasie. Agent może wystawić fakturę na swój oddział "już" z końcem miesiąca kiedy biuro otrzyma prowizję od klienta, z "krótkim" terminem. Czyli Agent, który ma za zadanie wykonać całą pracę, otrzyma 40% prowizji minus koszty biura (które biuro samo ustali, bo fotografa i inne koszty organizują sami) już po miesiącu. Agent jest też zobowiązany do korzystania z telefonu który otrzyma od biura, natomiast samochód, laptop i inne potrzebne narzędzia musi zorganizować sam. Oczywiście jeśli agent zrezygnuje z współpracy, telefon zostaje w rękach biura. A więc i potencjalni klienci będą dzwonić nie do agenta a do następnego agenta czyli pośrednio do biura. Kolejny fajny pkt umowy to kara umowna za działanie na szkodę biura w wysokości "tylko' 50 tysięcy złotych. Trudno powiedzieć skąd ta skromna wycena? Może kwota miliona złotych była by bardziej adekwatna? Podsumowując, jeśli ktoś szuka drogiej w utrzymaniu "partnerki" (w biznesie) to jest to propozycja dla niego. Ładnie wygląda, pachnie i dużo obiecuje, ale niewiele daje od siebie... Słowo "Freedom" (wolność) w nazwie firmy wprowadza w błąd.

Freedom-Sosnowiec, to jedno wielkie (usunięte przez administratora) na duza skale i nerwy przy zakupie nieruchomosci . Uwaga na to biuro. Przestrzegam!

zawiedziony

Obsługa przez pracownika tej firmy Pan Krystiana z Łodzi to największy dramat jaki mnie w życiu spotkał!!! Zakup mieszkania za tysiące złotych, który trwał rok, ciągłe błędy w dokumentach, nieterminowość, wpędzanie kupującego w poczucie winy, presja, krzyki ... Nie polecam nikomu korzystania z usług tej firmy a szczególnie opisanego Pana Krystiana ...

Krzysztof

Hej, Nie polecam pracy i współpracy w tej firmie Po przepracowanych 4-tygodniach od managera dowiedziałem się, ze mamy na nowo spisać umowę współpracy bo przecież żadne pieniądze za 4-tygodnie pracy mi się nie należą ☹️ Masakra Nikomu nie polecam moja współpraca z Freedomem zapewne znajdzie swój finał w sadzie

@Krzysztof

Panie Krzysztofie, bardzo prosimy o opisanie całej sytuacji i przesłanie jej na adres marketing@freedom-nieruchomosci.pl. Pierwsze tygodnie poświęcone są z reguły na staż w biurze i szkolenia, wewnętrzne i zewnętrzne. Jeżeli doszło do nieporozumienia na linii pośrednik-menedżer, z pewnością zajmiemy się tą sprawą. Do szybkiego usłyszenia!

Krzysztof
@Freedom Nieruchomości sp. z o.o.

Bez owijania w bawełnę.... SKIEROWAŁEM POZEW PRZECIWKO FREEDOM NIERUCHOMOŚCI DO SĄDU A ODPOWIEDZI PANA Z DZIAŁU MARKETINGU JAKOBY CHCIAŁ POMÓC W ROZWIĄZANIU SPRAWY TO PIC NA WODĘ :-) Nikomu nie polecam współpracy z tą firma ani jako klient ani jako agent..... Trzymajcie się od nich z dala!!!

Pomocny
@Krzysztof

To ze jest glupi i nie zrozumialem ze szkolenie jest za darmo to juz nie wina freedom ciesz sie ze jeszcze nie musialem placic za to szkolenie. W ogole pomysl co ty piszesz, za jaka ty prace chcialbys pieniadze ? Czlowik nic nie zrobi nauczy sie jezzcze nowych informacji i jeszcze chce zeby mu za to zaplacic

brostito
@Pomocny

Dziwi mnie to że się dziwisz że ktoś nie chce siedzieć w biurze czy na szkoleniach za darmo

Damian
@brostito

Każdy nowo zatrudniony pracownik musi przejść obowiązkowo szkolenie przed rozpoczęciem pracy w firmie Freedom Nieruchomości? Chciałbym, abyś napisał, czego dokładnie można nauczyć się podczas tego szkolenia? Osoba je prowadząca porusza ważne kwestie z punktu widzenia pracownika, który w przyszłości będzie mógł nabyta podczas niego wiedzę wykorzystać, aby pracować wydajniej na rzeczy firmy, która go zatrudnia? Wyraź proszę swoje zdanie na ten temat. To ważna kwestia.

Inka
@Pomocny

A ty pracujesz za darmo?

-xyz
@Pomocny

Za coś przeciez trzeba żyć. Wszystko zależy od umowy. Tylko wątpię że znajdzie się kto kolwiek, kto chciałby pracować za darmo. Szok.

Magda

A są jakieś wolne miejsca do oddziału w Katowicach?

Pracoenik

Jak jest z kara za szkolenie? Jak to wygląda??? Jeśli po 3 czy 4 msc stwierdzę że się do tej pracy nie nadaje to muszę oddać pieniądze za szkolenie??

Q
@Pracoenik

Nie musisz

W szoku

Freedom w Pruszczu Gdańskim chyba jest tak zarobione, że n8e odbiera telefonów....chciałam obejrzeć parę nieruchomości ale podejście do klienta to szok....jesli już odbiorą telefon to ja muszę się dostosować do nich i to tylko w poszczególne dni i godziny.....kupowałam wiele nieruchomości i z takim podejściem się nie spotkałam....nigdy więcej to biuro

Zostaw merytoryczną opinię o Freedom Nieruchomości sp. z o.o. - Olsztyn

• Jak się pracuje w Freedom Nieruchomości sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Freedom Nieruchomości sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Freedom Nieruchomości sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 4 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Freedom Nieruchomości sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Freedom Nieruchomości sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Freedom Nieruchomości sp. z o.o.