Opinie o PrimeSoft Polska w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy PrimeSoft Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w PrimeSoft Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PrimeSoft Polska w Poznań

VDESK

Ogólnie robota jak robota, trzeba robić swoje i tyle, jednak nic mnie tam tak nie bolało jak fałszywość niektórych ludzi, szczególnie kadra managerów. Kierownik programistów to jakieś nieporozumienie, wiecznie odklejony, zna się na programowaniu ale nie na zarządzaniu zespołem i jego pracą. Wiecznie bieganie i proszenie się o zasoby programistyczne, nie wspominając, że wielu programistów odeszło i teraz większość to osoby na przyuczeniu i nie wiedzą do końca co robić. Utrzymanie - szkoda w ogóle gadać, aby zmieścić się z terminami aby oddać projekt to trzeba z 2 miesiące wcześniej chyba zacząć się umawiać i co dzień męczyć bułę aby jaśnie Pan odpowiedział. PM - jedno mówi, drugie robi , trzecie przekazuje dalej, zero zdecydowania, własnego zdania itp, wiecznie "pushowanie" pracownika ale w przypadku problemów - " radź sobie ". . . nie wspomnę o sklerozie. Pani "Scrum master/kierownik projektu" i jej dział to też chyba jakiś żart - w ogóle chyba niektórzy stanowiska pozajmowali tam przez fart w życiu lub inne podejrzane sposoby ale już szkoda dyskusji na ten temat. Dział Handlowy już robi w firmie handlowca z każdego aby tylko złapać jakąś czarną owce jako klienta i wdrożyć mu ten zacofany system, nie wspominając o terminach jakie są wyznaczane na co niektóre projekty ( nierealne) Gdyby ktoś się zastanawiał czy iść tam do pracy - TAK ! Zdecydowanie tak, każdy powinien mieć w życiu lekcje, że nikomu nie można ufać ! Mimo wszystko dziękuję Filipowi za możliwość pracy, i życzę wszystkiego co dobre jednak proponuję przeprowadzić sporą transformację w firmie bo mogło by to funkcjonować zupełnie inaczej/ lepiej.

Ciekawski
@VDESK

A Ty w jakim dziale pracowałeś?

Pracownik Areczek

Firma Mem. Mieszanka fajnych ludzi i fauszywych managerów. Ostatnio odeszło wielu seniorów z firmy, jeżeli już byli zastąpieni to juniorami. Odeszły osoby które technologicznie ciągnęły do przodu firmę, jedyna osoba ogarnięta technicznie z zespołu pracuje 100% zdalnie. To jest hit, w firmie są święte krowy które pracują w 100% zdalnie bo inaczej by się zwolniły, resztę ściągają do biura bo ludzie... Zdalnie to nie praca. Kierasy zespołów patrzą tylko na siebie i są na stanowiskach chyba bo lepszy mierny ale wierny. Mój woli zrzucić temat na innych niż sam załatwić temat. Wdrozeniowcy cisną o wdrożenia, support o naprawianie błędów w tych wdrożeniach i zawsze wdrożenia ważniejsze więc nikt nie uczy się na błędach. Firma chwali się że jest agile, ale chyba zwinność polega na unikaniu roboty i rzucania na innych. Słabe jest też żegnanie z pracownikami, zdarza się że wczoraj rozmawiałeś z kimś, dziś już go nie ma bez żadnej informacji. HR jest od organizowania nikomu niepotrzebnych atrakcji, a nie wsparcia pracownika.

Kasia Nowy wpis

Dzień dobry. :) czy w najbliższym czasie będą planowane nabory dla juniorów? Mam przed sobą teraz ofertę dla programisty .NET, w której niestety wskazano, że +3 lat doświadczenia to minimum, pod które się nie łapię. W mile widzianych za to wskazano na pozytywne nastawienie i kreatywny umysł, ten warunek już myślę ze spełnię. Kiedy więc będą jakieś planowane kolejne projekty?

Zazwyczaj widuje w ofertach dla programistów wymaganie co do znajomości angielskiego na poziomie C1, a teraz jak wisi oferta dla .Net Deva to piszą o tym ale o wariancie z językiem polskim. Czyli w zespole nie rozmawia się po angielsku?

Pracownik Nowy wpis

Nie jest wymagana znajomość języka angielskiego, zespół jest polskojęzyczny.

VDESK

@VDESK

To ja poruszam ten wątek o osobach do przyuczenia. Ile taki początkujący programista dostaje na start pensji? O jakiej kwocie można mówić? Może to być 5000 zł netto?

Ciekawski Nowy wpis
@VDESK

A Ty w jakim dziale pracowałeś?

Mońka

Nie otwiera mi się ogłoszenie na Programistę PHP, ale też widzę, że to bodajże w marcu było wstawione. Jakieś wolne wakaty aktualnie? A jeśli tak to czy jest możliwość pracy z domu tutaj? Bo ja tylko taką pracę biorę pod uwagę.

Programista Php

Zostałem zaproszony na rozmowę z p. Tomaszem W. Tam wykonałem test ewaluacji umiejętności i po jakimś czasie (po tygodniu) dostałem zaproszenie na drugą rozmowę z Dariuszem J. i Tomaszem T. Tam już padała decyzja o moim zatrudnieniu.

Nie pamiętam.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Zniesmaczony

Jeżeli kultura pracy w tej firmie jest taka „profesjonalna”, jak ich dział HR, to współczuję pracownikom.

Daria
@Zniesmaczony

Dzień dobry, dziękujemy Panu za wyrażenie opinii - każda jest dla nas ważna i staramy się wyciągać wnioski, by nasze procesy rekrutacji były prowadzone na najwyższym poziomie. Będę wdzięczna za kontakt na hr@primesoft.pl - chętnie porozmawiam w celu wyjaśnienia sytuacji. Pozdrawiam,

Czy zdarzają się nadgodziny w PrimeSoft Polska?

Pracownik Areczek

Piszę z perspektywy byłego programisty. Kilka lat w firmie za mną, można było się sporo nauczyć, ale raczej w trakcie robienia zadania, nie w dodatkowym czasie na rozwój. Można mieć wpływ na wybór technologii i architekturę produktu, jeśli tylko się ktoś odpowiednio zaangażuje. Bardzo ludzkie podejście, pozytywna atmosfera. Zarobki są przyczyną, dla której sporo osób odchodzi, ale nie jest najgorzej. Organizacja pracy między zespołami średnia.

Tomasz W

W Primesoft Polska spędziłem 10 lat wiec chyba mogę się w całym przekroju o firmie wypowiedzieć ;) Przeszedłem w firmie całą drabinkę, od programisty do lidera i współpracowałem przez ten czas z każdym zespołem znajdującym się w firmie oraz miałem okazje współpracować prawie z każdym pracownikiem. Przez te 10 lat zawsze miałem w firmie możliwość rozwoju i poznawania nowych rzeczy. Nigdy też nie było problemu z jakąś konferencją. Jak chcesz to się znajdzie, jak nic nie mówisz to nie ma tematu, przymusu tez nie. Jednak ja byłem aktywną osobą, która była ciekawa i chciała się rozwijać. W firmie jest duże skupienie na głównym produkcie i jego ekosystemie (przynosi najwiecej profitów), jednak osoby zarządzające wiedzą, że trzeba inwestować w inne rozwiązania i technologie i dzięki temu jest miejsce na rozwój i eksperymentowanie. Przez co powstają nowe rozwiązania. Większość ludzi jest zdecydowanie pomocna i otwarta. Zawsze gdy miałem problem to nie zostawałem z nim sam gdy nie wiedziałem co zrobić. Firmę w dużej mierze tworzą ludzie. Ich głos jest zawsze wysłuchany (ale trzeba pamiętać że wysłuchać a wdrożyć to dwie różne rzeczy ;)) Wiadomo, zarząd podejmuje decyzje i on patrzy na 100+ osób i biznes całościowy, a nie tylko na jednego przysłowiowego Stefanka czy Pawełka. Wiadomo, problemy i niedoskonałości pojawiają się wszędzie i zawsze (trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie ulicy;)). Jednak to wszystko zależy od podejścia, jeden będzie jęczeć, a drugi zakasa rękawy i zacznie działać. Może czasem za dużo osób polega tylko na tych którzy coś chcą działać. Niestety czasem pojawia się ktoś z podejściem „weźmy, zróbcie” ale to pojedyncze osoby. Praca zdalna zbliżyła do siebie ludzi w poszczególnych zespołach ale stworzyła też pewne bariery między zespołami. Ogólnie, firma jest bardzo wygodna i otwarta na ludzi wiec nie ma co się bać tylko warto spróbować.

@Tomasz W

Ale super komentarz. Bo ja szukam właśnie info o pracy jako Programista PHP. A co do tych konferencji. Znaczy firma daje szanse rozwojowe? Jakieś szkolenia i kursy też są dofinansowywane?

Tomasz W
@Helena

Firma daje szanse na rozwój. Nawet na co dzień. Mogę powiedzieć ze swojej strony, gdy z mojego zespołu przychodził ktoś z pomysłem konferencji to omawialiśmy to. Co roku byliśmy obecni na PHPersach w Poznaniu. Szkolenia i kursy, zależą tak naprawdę od potrzeb. Mogę powiedzieć tak: głównym frameworkiem jest Symfonia, wiec nikt nie pośle cię na kurs Magento ;) Ale tez są ludzie którzy dostawali dofinansowania do studiów itp. Najwiecej na rozmowie rekrutacyjnej się dowiesz ;)

Jerzy
@Tomasz W

Czyli firma inwestuje w rozwój pracowników jak nawet pomaga w opłaceniu studiów. Za takie drogie dofinansowania trzeba podpisywać lojalkę? To znaczy przepracować w firmie jakiś konkretny czas?

Helena

Można podpytać jak obecnie struktura zatrudnienia w firmie się prezentuje? ktoś pisał o zatrudnianiu dziecko z technikum i marnych zarobkach.... w tym roku ile wynoszą i jak dużo jest osób o dłuższym stażu? są takie jeszcze czy ktoś prawdę pisał z tymi odejściami?

michał

Pracowałem tam dobre 4 lata, jedyny plus to ludzie, reszta to same minusy, jak już zostało powiedziane nikt cię niczego nie nauczy, co do wynagrodzeń to dno i wodorosty, za chwilę wynagrodzenie większości ludzi z tej firmy przegonią ludzie pracujący na magazynie, nic dziwnego że większość osób która odchodzi niemalże podwaja swoje wynagrodzenie. Zatrudniają głównie albo dzieciaki od razu po technikum albo ludzi którym w życiu nie wyszło i ledwo do utrzymania się nadają

tragedia

dział utrzymania Słaba atmosfera w pracy, manager kompletnie wycięty od rzeczywistości, wprowadzenie do firmy tragiczne o wszystko musisz się prosić system szkolenia nie istnieje, brak możliwości awansu - są dwie role konsultant - sernio konsultant nic więcej, podwyżkę dają jak ktoś odchodzi i miał jakiś staż nagle sobie przypominają, że ktoś tutaj taki był. januszowa firma nie polecam nawet na początek kariery

Ola
@tragedia

Brawa będę tam pracowała jak dojdę do siebie i szef mi pozwoli ku są trzymać :P

@tragedia

może później ze wzrostem doświadczenia i umiejętności byłoby lepiej? chyba mają plan wzrostu wynagrodzeń?

KowaLosu
@tragedia

Też tam pracowałem, długo, i trochę inaczej to wszystko widzę. Mówisz, że wszystko trzeba sobie wywalczyć - a co? Wszystko ma być podane na srebrnej tacy? Przewinęło się tam sporo osób podczas mojego czasu, z reguły te bardziej roszczeniowe osoby odchodziły szybciej, Ci co dawali coś od siebie zostawali dłużej i / bo zarabiali więcej - jak w życiu. Awanse wewnątrz firmy też widziałem nie raz, czy bezpośrednio w zespole czy do innego działu a nawet spółki. Czytam te różne opinie i zostawię jedną radę - weź sprawy w swoje ręce, daj coś od siebie, zainwestuj siebie, a się zwróci, jak wszędzie.

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu PrimeSoft Polska?

Żadne, biorą wszystkich

NieNieNie

Absolutnie NIE. Oprogramowanie oferowane przez Primesoft ma już ponad 80% klientów z grupy docelowej, dlatego poszukiwanie nowych klientów to koszmar. Wpływa to na wszystkie działy firmy bez wyjątku. Koszmarna atmosfera, apodyktyczny prezes, wieczna presja i terror. Brak możliwości awansu, rozwoju, podwyżki.

Wojtech

W Primesoft przepracowałem prawie 5 lat, przez cały ten czas mogłem się rozwijać, nie było problemu z wyjazdem na konferencje, szkolenia tylko taki minus, że samemu było trzeba o to zadbać i sobie poszukać. Generalnie firma ma ludzkie podejście, a nie takie jak w typowym korpo, gdzie jesteś tylko trybikiem w dużej maszynie. Poznałem tam mnóstwo ludzi, atmosfera jest naprawdę fajna. Z ludźmi, którzy już tam nie pracują nadal utrzymuję kontakt. Dużym plusem jest współpraca z największymi graczami na polskim rynku i coraz więcej zagranicznych klientów. Co do kasy to pracujesz za tyle, za ile zgodzisz się wykonywać daną pracę. Chcesz zarabiać więcej, to niema problem, o ile też dajesz więcej od siebie, a nie typowe minimum, przynajmniej tak było w moim przypadku. Super firma na początek i nie tylko. Jest tam sporo specjalistów, od których można się dużo nauczyć bo chętnie dzielą się wiedzą. Nie powiedziałbym, że w firmie jest duża rotacja, większość ludzi pracuje po kilka, kilkanaście lat. Trochę szkoda dla Primesoftu, że część osób po tym jak złapie trochę doświadczenia i umiejętności to ucieka do większych zagranicznych firm. Raczej dobrze to świadczy o firmie, że po pracy w niej łatwo znaleźć pracę w dużym korpo.

Zombie Nation
@Wojtech

Odniosę sie do opinnii negatywnych .. proponuję otworzyć firmę w Polsce i mieć budżet do zatrudnienia pracowników, płacić zusy pracowników, premie , opłacać biura i ponosić, pozyskiwać klientów itd., spotkania i wyjazdy integracyjne, płacić podatki, ogólnie planować i przetrawać Twoje gorzkie żale to takie typowe myślenie etatowca - przychodzę na 8 do 16 i mi się należy. Kwestia wynagrodzenia- typowe myślenia etatowca inni płacą więcej , prawdopodobnie tak, ale jest taka kalkulacja biznesowa , że na tym stanowisku jest taki zakres płac i tyle. Zawsze może stratować do Google Polska Czy Microsoft - czemu tam nie pracowałeś ? bo za cienki byłeś? masz za słabe kompetencje? Zdobyłeś lepsze umiejętności kto ci zabroni???? stratować dalej

Jola
@Zombie Nation

To chyba pisał sam F :-)

Kacper

To prawda ze nie można awansować ?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w PrimeSoft Polska?

Cześć, nie ma możliwości awansu. Stanowiska kierownicze są obsadzone bliskimi osobami prezesów co tak naprawdę uniemożliwia awansowanie. Jedyna spóła z grupy PSP w której możesz liczyć na awans to Pan Paragon.

Czarek

Może ktoś zostawi na wątku informacje czy firma prowadzi rekrutacje i jak ją prowadzi?

Wojtech
@Czarek

Na stronie można znaleźć aktualne rekrutacje: https://primesoft.pl/pl/kariera#kariera

Martyna

@wpisznazweuzytkownika a jakie dokładnie były pytania, skoro nie było lania wody? Przyda się to przyszłym pracownikom !

WpiszNazweUzytkownika

Zaczynając od rozmowy kwalifikacyjnej była bardzo rzeczowa, żadnego lania wody i dennych pytań pokroju "niech Pan wymieni swoje wady i zalety" czy mojego ulubionego "co motywuje Pana do pracy". Przedstawiają Ci co będziesz robił na swoim stanowisku, nie unikają pytania o zarobki, a sama rekrutacja nie ma 3 etapów jak w innych firmach. O samej pracy to naprawdę nie wiem skąd biorą się opinie poniżej, chyba że na przestrzeni roku dużo się tu zmieniło. Współpracownicy są jak najbardziej w porządku, każdy chętnie ci wszystko wytłumaczy w razie pytań. Szef traktuje pracowników jak ludzi, a nie roboty, które najlepiej powinny pracować charytatywnie. Praca moim zdaniem rozwojowa, ciągle uczę się czegoś nowego, a klienci to duże firmy.

MK
@WpiszNazweUzytkownika

Zapomniałeś wpisać, że extra wynagrodzenie i fajne szefostwo, że jest super i do emerytury zostaniesz, bo przecież perspektywa zarabiania mniej niż w innych firmach jest kusząca.

WpiszNazweUzytkownika
@MK

Jeśli tak bardzo Cię to interesuje dostałem tyle ile zaproponowałem. Na temat "szefostwa" jak to ująłeś za dużo Ci nie powiem, ale złego wrażenia nie miałem. Skoro tak bolą Cię zarobki w Primesoft to czemu nie zmienisz/nie zmieniłeś pracy? Rozumiem że zostałeś do pracy zmuszony albo zamurowali Ci drzwi od biura?

Barbara
@WpiszNazweUzytkownika

Może możecie podać jakieś "widełki" wynagrodzeń? Jak widać na przykładzie Waszej wymiany zdań, dla jednej osoby dane zarobki będą atrakcyjne dla innej już nie. Na pewno pomogłoby to innym w podjęciu decyzji.

MK
@WpiszNazweUzytkownika

Super, że dostałeś tyle ile zaproponowałeś, ja też, jak tam zaczynałem dostałem tyle ile sobie zażyczłem. Kpię z tego, że po pewnym czasie pracy, jeśli rozmawiasz z innymi devami z firm okazuję się, że Twoje wynagrodzenie na ich tle jest żałośnie niskie. I tak ps płaci mało, i tak, jeśli chcesz się rozwijać i zarabiać sensowne pieniądze to ps nie jest miejscem dla Ciebie. Ja już (na moje szczęście) tam nie pracuje i zarabiam 290% więcej niż pracując dla ps. Nadal tam macie dużą rotację(ok. 5-7os/m-c)?

Zostaw merytoryczną opinię o PrimeSoft Polska - Poznań

• Jak się pracuje w PrimeSoft Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PrimeSoft Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PrimeSoft Polska?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PrimeSoft Polska?

Kandydaci do pracy w PrimeSoft Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PrimeSoft Polska
1.9/5 Na podstawie 10 ocen.

PrimeSoft Polska