OKNOPLAST Sp. z o.o.

Opinie o OKNOPLAST Sp. z o.o.

kandydat

Czy w oknoplast pracownicy produkcji pracuja w weekendy?

Maxiu
@kandydat

Weekendy są wolne.

@Maxiu

Gdzie robisz że masz wolne weekendy?

Dexter
@kandydat

Nie, obecnie są soboty odrabiane (za dni w grudniu, które zawsze były wolne jeśli miało się choć 5 dni urlopu przed końcem roku) a czasem są nadgodziny (rzadziej niż kiedyś). Oczywiście nikt nie zmusza, ale później nie licz na urlop między świętami a nowym rokiem.

Zadowolony

Bardzo trudno czytać jak pracownicy wylewają żal pod adresem ich i naszej firmy. Bo to nasza firma. Co zrobi zarząd a o właścicielu nie pomne jeśli któregoś dnia nikt do pracy nie przyjdzie?nie ma takiego pampersa który pomieści łzy. Ratujmy co się da. Podwyżka na miarę grupy europejskiej i do boju. To takie proste. Chyba że grupa O......T to golem na glinianych nogach. Ale chyba nie. Na pewno nie.

Śmierć głodowa

Najlepsza firma w jakiej pracowałam.

W końcu coś mądrego napisane...tez tak uważam... dziwię się właścicielowi że nie interesuje się tym że wydaje tyle kasy na pracowników, którzy nic nie robią...

Xyz

Polecam Pani do przeczytania książkę Gemba Kaizen - autor Masaaki Imai. Tam znajdzie Pani informację gdzie jest serce firmy oraz gdzie rozwiązuje się problemy. Dodam tylko, że miejscem tym nie jest I piętro w biurowcu.

Od kiedy?jestem Rencistą mogę zarobić max 5200 brytto

Proszę od odpowiedź 534200127 Kazek

przegiecie

Jak tak wszystkim źle to czemu nie znajdziecie pracy gdzieś indziej? Odpowiem Wam - bo nie będziecie mieć tak dobrych warunków. Nie narzekam, pracuję już 5 rok mam porównanie z poprzednimi pracodawcami. Chyba większość osób co hejtuje firmę życia nie zna... Trzeba było pracować kiedyś za 8-10 zł na godzinę, a tu mamy wszystko pewne terminowo. Praca nie należy do łatwych (w zależności od działów) to fakt, ale bez przesady...

@przegiecie

Terminowo to obowiązek a nie zaleta. Niektórzy pracują tu 15 lat i zarabiają podobne pieniądze jak dawniej, przy większej ilości obowiązków. Kiedyś pracowało się w soboty (support) by dorobić, dziś pracuje się w soboty (odrobki) bo trzeba i wychodzi się tak samo jak wtedy.

Ktoś
@przegiecie

Zapraszam na zawiasy zobaczymy czy tak będziesz zachwalać...:)

przegięcie
@Ktoś

Pracowałem i jakoś dawałem radę ;)

przegięcie

Jak Ci się nie podoba to czemu tu pracujesz ;) Chyba nie jest tak źle. Znajdź pracodawcę w tej branży u którego zarobisz więcej. Jak znajdziesz to mogę zmienić pracę razem z Tobą. I proszę bez ataków bo wykorzystujesz to, że jesteś anonimowy. Nie znam nikogo kto kierownikowi powiedziałby takie argumenty w oczy, jakich Ty tu używasz.

Xx
@przegięcie

Nie podobało mi się, już nie pracuję. Zarabiam o wiele więcej. Ale nie zapraszam, przecież Tobie jest wspaniałe więc czemu chcesz zmieniać pracę? Nikogo nie atakuję, stwierdzam fakty. I nic dziwnego, że nikt kierownikowi nie powie w oczy, raz że ciężko doprosić się o chwilę uwagi a dwa, że i tak nikt się tym nie przejmie.

Xx
@przegięcie

Git
@Ktoś

Odwiesili czy co?

Wojtuś

W artykule chwalili się że w czasie pandemi Skrocili czas pracy tak aby zmiany nie miały że sobą styczności co jest nie prawdą owszem było tak przez pewien czas ale jak zrobiło się normę jeśli nie to robiłeś do końca inne działy robili cały czas po 8 godz inni po 7 15 . A najśmieszniejsze było to jak część robiła po 10 godz to spotykała się.z.kazda zmianą .od początku covid A firma ta choć ciezko.mi to nazwać firmą dała Kazdemu pracownikowi 2 maseczki i 1 przylbycie gdzie w innych firmach dają po 100 sztuk na 3 miesiące tak się chwalą że nie oszczędzają na bezpieczenstwie żadnych podwyżek(usunięte przez administratora)

?

Co w tym złego? Chodzi o to żeby nikogo nie pominąć, a nie że weźmiesz więcej niż się należy.

Madi

Tak na chłodno myślę że jeśli produkcyjni nie dostaną do końca roku podwyżki tak z 20% minimum to w przyszłym roku zaplanowanych podwyżek nie będzie już komu dawać. Wzrost zwolnien pracowników jest nie proporcjonalny do ilości nowych. Tu na start (usunięte przez administratora)brutto zl plus 300 premii brutto.. za płotem dają 5.5 brutto.. pracuje tu 15 lat i niestety ale to już ostatnia prosta bo za chwilę już nie znajdą nikogo do pracy..

@Madi

I tak wiadomo że podwyżka będzie się równać z 200 czy 300 brutto i nic poza tym. Każda inna to będzie pozytywne zaskoczenie.

Lpg
@Eldorado

Dadzą 300 zł podwyżki a potem wezmą premie jakościowa i powiedzą że jest słaba jakość i po problemie, już nie raz tak robili zwłaszcza w okresie przed świątecznym bo potem trzeba bony dać pracownikom

Eldorado

Panom w biurowcach również. Nie muszą nosić maseczek, przychodzą na hale bez wiedzy o tym co tu się dzieje nie mówiąc już o tym jak idzie ich "praca". Planowanie i dział zakupów to śmiech - podstawowych rzeczy nie potrafią zamówić i często brakuje bo nikt nie pomyślał żeby kupić nadstan czegoś co idzie codziennie tysiącami. Ot taka sytuacja, szkoda tylko że produkcja stoi i ludzie tracą wtedy premie a z góry nikt nie weźmie za to odpowiedzialności.

J.

Bardzo przykre jest to, że niektórzy s... do własnego gniazda. Nie mamy źle w firmie, a wszędzie w necie pisza takie bzdury... Mimo wszystko dobrze, że zarząd się wycofał z postanowienia.

@J.

Napisz na jakim dziale lub krześle jesteś? Wiesz coś o produkcji? Z drugą częścią się zgadzam. Nie ma mowy o dyskryminacji. Jeszcze niech się wycofa z tych bzdurnych maseczek bo noszę ie tego dziadostwa doprowadzi do kolejnej fali zachorowań, ale tym razem prawdziwych.

News

Oknoplast zmienia decyzję. Niezaszczepieni pracownicy również dostaną premię, a wszyscy podwyżki https://www.money.pl/gospodarka/covid-19-pracownicy-oknoplastu-ktorzy-grozili-masowymi-odejsciami-z-pracy-dostana-premie-oraz-podwyzki-6681368633510400a.html

plot

ile tam sie zarabia na produkcji?

Róbcie tak dalej

Świetne zachowanie zarządu z segregacją. Ludzie już uciekają z zakładu przez wydłużenie czasu pracy czy wprowadzenie 4 brygad na niektórych działach a teraz jeszcze będzie zabierana premia, super podejście i poszanowanie pracownika. Za niedługo już jedna osoba będzie ogarniać 4 stanowiska bo na ten moment już ogarnia 3, co chwilę wprowadzane są usprawnia produkcji które tak na prawdę nic nie dają i są zbędne a jedyne usprawnienie jakie by się sprawdziło to podniesienie wynagrodzenia które może zachęciło by nowych pracowników do zatrudniania się w tej firmie i zatrzymało tych którzy chcą odejść bo za niedługo sam zarząd będzie musiał wejść na produkcję i ubrudzić rączki aby dalej to szło.

Janek10

Zaszczepiłem się w firmie według zaleceń pracodawcy, po drugiej dawce na drugi dzień dostałem gorączkę wiec poprosiłem o jeden dzień urlopu gdyż nie byłem w stanie iść do pracy przez co obcięto mi premie frekwencyjna o 50%. Szczepienie w oknoplascie kosztowało mnie 200 pln. Pozdrawiam

Waldzio

Bardzo słusznie. Dobra motywacja do szczepień jak i odpowiedzialność za zdrowie Polaków

Stary

I chyba powinien nagłośnić ta sprawe!!!!!!! Segregacji im się zachciało! Bandyci!

@Stary

Dotyczy: stanowiska Oknoplast w związku z postami pojawiającymi się w przestrzeni publicznej na temat podjętych przez Spółkę działań o charakterze prewencyjnym w kontekście zagrożenia zdrowia i życia Pracowników Spółki w związku z pandemią Covid - 19. W związku z publikowanymi postami i komentarzami dot. rozwiązań wprowadzanych, aby przeciwdziałać rozwojowi pandemii koronawirusa, chcemy z całą mocą podkreślić, że wszelkie rozwiązania dot. przeciwdziałania koronawirusowi, w tym mechanizmy mające na celu zachęcenie pracowników do szczepień, zostały wprowadzone przez nas z uwagi na potrzebę ochrony życia i zdrowia naszej załogi. Kroki podjęte przez Spółkę pozostają w zgodzie z przepisami prawa. Są dowodem na obowiązywanie w naszym zakładzie pracy najwyższych standardów bezpieczeństwa. Szanujemy odmienne poglądy, ale stanowczo sprzeciwiamy się szkalowaniu dobrego imienia Spółki i nawoływaniu publicznie do nadużywania bądź naruszania prawa. Nie będziemy akceptować działań, których jedynym celem jest sabotowanie bezpiecznego dla zdrowia i życia pracowników funkcjonowania Spółki. Dlatego też wszelkie sprzeczne z przepisami prawa próby podważenia legalności naszych działań, jak również takie działania, które naruszają obowiązujące przepisy, a w szczególności godzą w dobre imię Spółki lub jej pracowników spotkają się z naszą natychmiastową i stanowczą reakcją. Z poważaniem, Marcin Bryniarski Chief Legal and Compliance Officer Oknoplast Sp. z o.o.

@OKNOPLAST Sp. z o.o.

To Oknoplast jest spółką? Można jakieś akcje kupić?

Dud
@OKNOPLAST Sp. z o.o.

Dlaczego w kadrach trzeba pokazywać paszport covid i kadrowa robi i archiwizuje te zdjęcia?

Jaro
@Nowy

A rozróżniasz spółkę akcyjną od sp. z o.o. Czy cię to przerasta??

Jaro
@Dud

Dlaczego kłamiesz pisząc że ktokolwiek robi i archiwizuje zdjęcia?

@Jaro

Może okazał swój paszport i widział co z nim robią?

Franek
@OKNOPLAST Sp. z o.o.

Tym posunięciem nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pracował w (usunięte przez administratora) na 3 zmiany za 2.900. Bo juz nie ma kim robic nawet Ukraińcy nie chcą pracować. Skończycie z 2 zmianami po 12h . Wspomnita moje słowa ????

Pseudo koktajl
@OKNOPLAST Sp. z o.o.

Zgadzam sie z tym ze bunt pracownikow i podrzeganie do buntu jest nie zgodne z prawem. Zgodze sie z tym ze spolka dba o to by COVID-19 sie nie rozprzeszczenial w zakładzie i ze spolka niechce doprowadzić do sytuacji rozpowszechnienia sie wirusa po zakładzie i do tej pory bardzo dobrze to wyglądało bez szczepionki ktora dla przypomnienia nie chroni! Nas przed zarazeniem tylko lagodzi objawy zarazenia! Dodam tez ze wielokrotnie na rozn6ch stronach typu interia, wp czy onet pisano o naszej firmie ze jest jedna z nielicznych firm gdzie bardzo dobrze radzono sobie ze zmniejszeniem zachorowan jak i dezynfekcja. Wiec mam pytanie po co jest taki szum i grozby bo tak to trzeba nazwac w stosunku do pracowników ze wezmie sie im pieniądze jak sie nie zasczepia? Przecież to bardziej podjudza osoby do tego by isc na przekór nakazowi ktory jest bezprawny! Ktory dzieli społeczeństwo na tych dobrych(zaszczepionych) i tych zlych (niezaszczepionych) grypa tez ma duze zniwo smiertelnosci i powiklan a nikt mi tak jak teraz na covida nie kaze sie szczepic! Wiec podsumowując po co takie smsy ktore dostajemy? Po co naklanianie ludzi sila do szczepien? Skoro przed szczepionką nasza firma dobrze sobie radzila z wirusem i tym by wszystkich pracowników zabezpieczycz przed nim?

Wiem co mówię
@Pseudo koktajl

Firmie zależy na szczepieniach, bo sanepid we wcześniejszej fali chciał zamknąć zakład. Że niby ludzie.za blisko pracują. Nie wiadomo co robić żeby miejsca pracy były bezpieczne. Nie ma idealnych rozwiązań... jest za to strach że rozwiązania nie są wystarczające dla np. Sanepidu...

Orogeneza
@Wiem co mówię

To zamknijmy sklepy, kościoły, gdzie nikt do niczego się nie stosuje, autobusy, jeździjmy pojedynczo do pracy (tylko ciekawe gdzie zaparkujemy skoro 3/4 parkingów napchane paletami z materiałem) to będzie większa szansa że się ktoś nie zarazi. Bo jak wspomniano, szczepionka nie daje gwarancji że ktoś nie zachoruje a niestety łatwiej byłoby namówić ludzi dając im podwyżkę a nie strasząc obniżką.

Vol
@Wiem co mówię

Zamknięcie firmy przez sanepid byłoby dzialaniem też bezprawnym. Może byłoby najuczciwiej powiedzieć że chodzi tu o zyski a nie o ludzkie zdrowie. Szczepienia w żaden sposób nie chronią przed zarażeniem, natomiast są wręcz ryzykowne dla zdrowia. Kilka dni temu z mojej miejscowości zmarła osoba tuż po zaszczepieniu, więc niech nikt nikomu nie wmawia że szczepionka jest bezpieczna. Nakłanianie bądź przymuszanie do szczepienia pracownika w obojętnie jakiej formie jest niezgodne z prawem, tym bardziej że jest to eksperyment medyczny. Można uznać że takie posunięcie pracodawcy jest działaniem zagrażającym zdrowiu i życiu pracownika. A tak poza tym te SMS o sytuacji pandemicznej są żałosne.

Krystian
@OKNOPLAST Sp. z o.o.

Z calym szacunkiem dla firmy Oknoplast, ale sami sobie psujecie renome tymi segregacjami, mowa tu o premi frekwencyjnej gdzie owa premia funkcjonowala od x lat dodajac do warunków jej otrzymania zdanie , że należy sie tylko osobom zaszczepionym wedlug kancelarji prawnej jest to nie zgodne z prawem. Jest to nie równe traktowanie pracownikow a to jak wiadomo nie zgodne z prawem. Równie dobrze mogliscie Państwo dodac warunek, że premia ta nalezy sie tylko obywatelom UK lub RP albo dla pracowników czarnskórych lub białoskórych a moze dla tych co posiadaja pasata i seata, ten sam kontekst. Oczywiscie Oknoplast ma czas sie jeszcze z tego wycofac bo do niczego jeszcze nie doszło. Rok w "pandemi" i jak to sie Fima chwalila, że nie odczula skutków i obroty ma wieksze co do roku poprzedzajacego, a tu nagle takie dziwne zachowanie. Natomiast jeśli firma zostanie przy tym to może chyba sporo strac bo pracownicy zapewne naglosnia sprawe, albo Firma za jakis czas bedzie miala problem z siła roboroboczą. Oczywiscie nikt tu nie neguje zachecania do szczepien poprzez danie jakiegos jednorazowego bonusu. Jednak szczepienie jest indywidualna sprawą każdego człowieka i jego podstawowym prawem wyboru. Dodam jeszcze że tak naprawde "szczeponka" na covid nie jest oficjalnie szczepionkom tylko produktem eksperymetalnym w fazie testow dopuszczonym na okres 1 roku

iii
@Wiem co mówię

w innych firmach na taśmie produkcyjnej ludzie pracują jeden obok drugiego ocierając się o siebie(inaczej się nie da pracować na taśmie) i nie słyszałem aby sanepid zakład chciał zamknąć,a kontrole są badzo często bo zakład produkuje żywność.Więc nie zastraszajcie ludzi i nie wmawiajcie im,że to jest nakaz sanepidu żeby wszystkich zaszczepić.

@iii

Sanepid to sobie możne nakazać szczepić, ale chyba siebie na wzajem i własne rodziny.

Hasbulla

Nie ma czegoś takiego jak smierć covidowa to wymysł mediów

Brygadziści mają ciężko? A co mają powiedzieć pracownicy na Lini? Pewnie sielanka. Od stycznia ciągłe systematyczne podnoszenie normy a wypłaty stoją w miejscu. Na której Lini pracujesz? Ja pracowałem na linii 6 i po tych niby usprawnieniach trzeba było dobrać ludzi bo potrzeba ich więcej. Praca usprawniona dla osób szklacych teraz mają trochę łatwiej ale znowu do obsługi sortera potrzeba było dołożyć ludzi, którzy ten sorter obsłużą i jednocześnie kolejne osoby narazić na duże przeciążenia. Jak pracę usprawniono dla osob okuwajacych ramy? Tylko tyle że mają gorzej niż przed tymi zmianami. Ramy były umieszczane w szafach i wyciągane na linie. Teraz ramy składane są byle jak na tych L—kach i ramiaz chcąc robić za koleją musi to wszystko przerzucić a następnie wsadzić na linię. To jest usprawnienie? Zawiasowy kolejny który musi te ramy dźwigać, ramy warzace nie mało, idź i zobacz jakie idą konstrukcje. A co zrobiono dla osób okuwajacych kwatery? Totalnie nic. Jeszcze więcej stresu i noszenia. Reasumując niech niektórzy brygadziści wezmą się za pracę a nie podpierają wózki (linia 6) odciąża trochę pracowników którzy pracują na jego wypłatę. Usprawnienia tylko wizualne, o ludziach którzy pracują na chleb tych na wyższym stołku nikt nie patrzy. USPRAWNIENIA WIĘCEJ PRACOWNIKÓW WYŻSZE NORMY WYPŁATY TE SAME.

Ozq87

Czy są jakieś wolne etety i na jakim dziale. Chodzi mi o większy zarobek po 10 latach w firmie. Pozdrawiam

Xxx
@Ozq87

10 lat tu nie wytrzymasz

Ozq87
@Xxx

Chodzi mi o zmianę stanowiska by coś więcej zarobić czyli zmiana działu

transport

Pojawiła się oferta w dziale planowania transportów, jak wygląda praca i jaka jest panująca atmosfera, oraz zarobki?

Rudy

Po co mi to wysyłacie ???? Liczba zakażeń wykrytych na całym świecie od początku pandemii wynosi ponad 200,2 mln. Na COVID-19 zmarło ponad 4,2 mln osób. W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono w USA – 104,7 tys., w Indiach – 42,5 tys., w Iranie – 39 tys., w Indonezji – 33,9 tys. oraz w Brazylii – 32,3 tys. W związku z tym Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że od 16 sierpnia okazanie dowodu szczepienia będzie warunkiem wejścia do restauracji, siłowni, teatrów i innych placówek w mieście. Obowiązek dotyczy również pracowników tych lokali i instytucji. Z początkiem sierpnia rzecznik rządu Gabriel Attal poinformował, że Francja weszła w czwartą falę epidemii koronawirusa, w związku z tym zostały wprowadzone rygorystyczne zasady sanitarne. Niezaszczepieni obywatele Francji nie mogą pójść do kina, teatrów, muzeów, placówek gastronomicznych czy dużych galerii handlowych lub obiektów sportowych bez wykonania każdorazowego testu na obecność koronawirusa. Osoby bez certyfikatu covidowego nie mają również dostępu do wydarzeń gromadzących więcej niż 50 osób. Zasady te nie dotyczą osób poniżej 12. roku życia. Za brak przestrzegania nowych przepisów grozi kara do 1,5 tys. euro. (Źródło: gov.pl; euractiv.pl)

A co

Po co to slecie pracownikom??? Liczba zakażeń wykrytych na całym świecie od początku pandemii wynosi ponad 200,2 mln. Na COVID-19 zmarło ponad 4,2 mln osób. W ciągu ostatniej doby najwięcej nowych przypadków SARS-CoV-2 potwierdzono w USA – 104,7 tys., w Indiach – 42,5 tys., w Iranie – 39 tys., w Indonezji – 33,9 tys. oraz w Brazylii – 32,3 tys. W związku z tym Burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił, że od 16 sierpnia okazanie dowodu szczepienia będzie warunkiem wejścia do restauracji, siłowni, teatrów i innych placówek w mieście. Obowiązek dotyczy również pracowników tych lokali i instytucji. Z początkiem sierpnia rzecznik rządu Gabriel Attal poinformował, że Francja weszła w czwartą falę epidemii koronawirusa, w związku z tym zostały wprowadzone rygorystyczne zasady sanitarne. Niezaszczepieni obywatele Francji nie mogą pójść do kina, teatrów, muzeów, placówek gastronomicznych czy dużych galerii handlowych lub obiektów sportowych bez wykonania każdorazowego testu na obecność koronawirusa. Osoby bez certyfikatu covidowego nie mają również dostępu do wydarzeń gromadzących więcej niż 50 osób. Zasady te nie dotyczą osób poniżej 12. roku życia. Za brak przestrzegania nowych przepisów grozi kara do 1,5 tys. euro. (Źródło: gov.pl; euractiv.pl)

Zostaw merytoryczną opinię o OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OKNOPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 183.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 134, z czego 26 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OKNOPLAST Sp. z o.o.