OKNOPLAST Sp. z o.o.

Opinie o OKNOPLAST Sp. z o.o.

Witam firma szuka kierownika magazynu aluminium. Pytanie czy warto aplikować i czemu nie został wybrany ze starych pracowników?

Mono

Zawsze warto. Stary pracownik nie zawsze się nadaje, a nawet jeśli to musi chcieć. Obowiązki kierownika to również stres i odpowiedzialność za innych i ich pracę, a na to nie wszyscy są albo gotowi albo chętni.

Sebastian.

Czy przyjmujecie państwo osoby z grupą inwalidzką stopień umiarkowany?.

Michal

Ktoś już wie jakie będą podwyżki od stycznia ? Minimalna w górę więc "a" będą dostawali 400 mniej niż minimalne wynagrodzenie wiec tak czy owak podwyżki muszą być. (usunięte przez administratora) pełną (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)....

marsjanin
@Michal

Kolego sam sobie odpowiedziałeś. Minimalna w górę i tyle.

Nikt
@Michal

Nie będzie żadnej podwyższki na a masz 3450 brutto podstawy więc nikt niełamie tu żadnych przepisów

@Michal

Brednie gadasz. Obecna minimalna na A jest po podwyżkach z tego roku na poziomie minimalnej płacy którą wprowadzą w lipcu (pierwsza będzie w styczniu) więc nic nie muszą podnosić i w sumie kadry też nic nie wiedzą o jakichkolwiek podwyżkach. No chyba że normy.

xardas
@Michal

3450 To jest minimalna krajowa od przyszłego roku a więc stawka musi być podniesiona . Nikt zdrowo myślący nie będzie pracował za najniższą krajową . Obstawiam +,4000 brutto na start

@xardas

Minimalna od lipca 3600zl

Raptus
@Michal

Na minimalne składa się całość wynagrodzenia a wiec zasadnicze premie frekwencja nagrody nadgodziny nocne i nie wiem co tam jeszcze jest. Na umowie możesz mieć nawet 2000 zł wpisane ale jeżeli inne składniki powiększają wynagrodzenia do kwoty minimalnej 3600 to według przepisów jest ok.

nikt
@Raptus

stań przed ścianą i zrób sobie baranka jak niewiesz czegoś to się doinformuj

Raptus
@nikt

To napisz mi jak jest. Jakieś przepisy poproszę , artykuły ?! Czekam

@Michal

No niby nie ma roboty A jak człowiek chcę dostać urlop to nie da się bo ludzi nie ma tak jest na cięciu.

Volvo
@Kamil

Dokładnie praca w soboty kiedy nie ma na tyle pracy jest zastanawiająca . Są dni kiedy zastanawiam się gdzie tu logika ?!Widać jestem tylko małym kmiotkiem potężnej maszyny w której "wielkie umysły " myślą inaczej ...

Ex
@xardas

Żebyś się nie zdziwił. Żadnych podwyżek nie będzie. Może dopiero.od lipca i to minimalne.

Łucja
@Ex

A kto ostatecznie tutaj o tym decyduje i kiedy w zasadzie ludzie otrzymują potwierdzoną informację w tym zakresie?

Ex
@Łucja

Decyduje oczywiście zarząd. Pewne podwyżki będą dopiero jak będą aneksy do podpisania, a żeby podwyżki były od stycznia to aneksy trzeba by podpisać w grudniu A tu cisza. Więc pewnie wypłaty pójdą w górę w lipcu jak minimalna skończy na 3600.

@Kamil

Bo nie ma "już" ludzi ????

x
@Ex

Przy takiej inflacji :) ? Proszę cię już są braki na produkcji co widać na nitkach czy okleinowaniu a jak będzie tak dalej w przyszłości to chyba importem Tajlandczyków zatrudnia ..

Cilala
@x

A ja ciekaw jestem ile go będzie bonu /prezentu na święta :p ? Bon na 150-200 zł będzie kpiną ze strony góry . Tym bardziej że inne zakłady dają ale minimum 500 zł prezentów na święta ..

Hary
@Cilala

To idź do tej innej firmy i nie marudź już tutaj! Wiesz gdzie brama.

Hary
@Hary

Coś ty taki złosnik :) ? Stwierdzam fakty ':) Jak widać "prawda w oczy kole " :)

Cilala
@Hary

Krytyka boli co :) ? (usunięte przez administratora) "(usunięte przez administratora) "...

Koko
@Cilala

Jeżeli inne firmy dają bony 500zl to na co czekasz?? Proste dajesz wypowiedzenie i tyle nikt cię tutaj nie trzyma na siłę

mamo
@Cilala

inne zakłady nie dają żadnych bonów na święta, to co piszesz to zwykły populizm

Cillalla
@mamo

Ta bo nie wiem jak płacą w innych miejscach i jakie bony ludzie dostają . (usunięte przez administratora) ..

DSA

Jesteśmy wdzięczni za grudniową wypłatę. Wszyscy są po wielkim wrażeniem. Dziękujemy

Vc
@DSA

Nie ma to jak pisać w imieniu każdego pracownika ,nawet jeśli ten jest słabiej opłacany. Niezła propaganda..

Maja
@DSA

A skąd to wielkie wrażenie? Co takiego było w tych grudniowych wypłatach? Jakiś spory dodatek do pensji?

mamo
@DSA

Czy dobrze rozumiem, że 10 grudnia otrzymałeś grudniową wypłatę?

Od kiedy?jestem Rencistą mogę zarobić max 5200 brytto

Proszę od odpowiedź 534200127 Kazek

Dzień dobry , ktoś z Państwa orjentuje się kiedy firma wyplaca bony swiateczne dla pracowników i dzieci w formie przelewu ?

Rachunek
@Gość

Ale co to za różnica. 200 zł w ta czy tamtą

Z
@Rachunek

W tym roku ku mojemu zdziwieniu bony świąteczne nie były złe

Ktoś

(usunięte przez administratora) w 100% się zgadzam kto nie pracował na tyłach to niech się nie wypowiada na temat operatorów i wszędzie są tacy co siedzą na palarni i na telefonach

Xd45

A ja dziękuję za wyprawkę na dziecko w kwocie 150zł, gdzie w tamtym roku było 200zł, naprawdę jest to suma godna polecenia hip hip hura brawa tak dalej

on
@Xd45

Słuchaj dobrze, że w ogóle jest. Przy obecnej sytuacji w kraju koszty utrzymania pracowników są znacznie wyższe, Zusy itd Niestety mamy kryzys i nie ma co oczekiwać, że będzie cudnie dopóki inflacja będzie rosła.

Olga
@on

Właśnie, w ogóle nie w każdej firmie takie dodatki są. A macie jakieś jeszcze czy tylko to jest?

@Olga

Nie, były próby o wczasy pod gruszą (albo dofinansowania do wycieczek), jak w innych firmach ale niestety nikt nie chciał tego wprowadzić.

Kacper
@Xd45

To jest żadna wyprawka przestali by się ośmieszać takimi wyprawkami co z tego że dostaniesz 150zł jak premię ci upierdzielą i wychodzi na to samo jak byś jej nie dostał jak nie mniej bo premie potrafią spadać po 10-15% bez żadnej wtopy.

Viv

Jak nie mam za duże" koszta " . Lepiej dla firmy sponsorować takie BvB czy Inter niż płacic pracownikom ... Eh szkoda gadać ..

Majkel
@Viv

Już dawno nie sponsoruja BvB i Interu. Poza tym firma, która chce rosnąć i się rozwijać musi inwestować w sponsoring. Gdyby nie to myślisz że byłoby tyle zamówień na Wlochy, Francję czy Niemcy? Ciesz się że dzięki temu w czasach ciężkich jakie idą dla gospodarki masz co do garnka włożyć bo większość firm z branży ma już skrócony czas pracy, postoje i obcinane pensje

@Majkel

Za tą pracą tez bym nie przesadzał ze jest. Starą hala ponoć ma wolne w piątek wiec tak kolorowo nie jest. A po drugie jak tak dalej pójdzie nie będzie miał kto robić. Co drugi operator wyraża chęć odejścia, te czasy kiedy opłacało się nim buc minęły. Różnicy vo do innych pracowników finansowo prawie nie ma a odpowiedzialność spora

@Majkel

Tu też są obcinane pensje a firma szuka okazji by zarobić jak najwięcej na pracownikach . Ty chyba nie rozumiesz jakie dochody ma Oknoplast . Za pierwszą połowę 2022 roku zakład cieszył się dochodami sięgającymi 870 milionów złotych . Ponadto zarobki na obecne czasy nie powalają wystarczy porównać to że taki Lidl czy biedronka na start daje stawki konkurencyjne gdzie po 2 latach pracownicy mają umowy na (usunięte przez administratora)brutto . Chyba naprawdę z choinki się urwałeś że dalej mam się cieszyć że pracuje skoro na strefie i w okolicy zakładow i miejsc pracy mam pod dostatkiem :p

@Majkel

"Cieszyć się że mam co do garnka włożyć " bo u konkurencji pracuje za "Bóg zapłać " . Nie kompromituj się człowieku

@Majkel

Z czego mam być zadowolony ? Że nowo zatrudnioni Filipińczycy czy Tajlandczycy bez znajomości języka choćby Angielskiego zarabiają podobna stawkę co ja czy z tego że grupa Oknoplast ma rekordowe dochody za to półrocze (usunięte przez administratora)

OPK
@Hhh

W nagrodę operator może sobie stać na bajerze przed magazynem a maszyna i tak idzie. Niestety inne stanowiska tak różowo nie mają, że praca idzie sama po załadowaniu magazynu.

@Hhh

Ja uważam tak samo za 200zł różnicy nie opłaca się brać takiej odpowiedzialności na barki. Jak dla mnie to powinniśmy się zebrać i poruszyć ten temat.

Das
@Hhh

Też słyszałem że z pracą coraz gorzej. Niedługo możemy pracować po 4 dni w tygodniu więc różowo nie jest

@OPK

Tak racja. Chwila wytchnienia od pisku kobiet na odbiorach,pretensji i krzyków kierowników. Ogarnianiu zbrojenia na migi bo zbrojarze nie rozumieją, szukaniu zbrojenia po sch bo nigdy nie wiadomo gdzie trafi w trakcie zmiany. I wiele innych.

@Hhh

O widzę że kolega wie o czym mówi. (usunięte przez administratora). Brygadziści przepisują serie pomiędzy sch i mówią do operatorów idź ogarnij sobie zbrojenie i później chodzisz jak ten (usunięte przez administratora) i szukasz po sch, to samo dotyczy się reprodukcji z lini bo czasami zamiast zbrojenia do skrzydeł na sch trafia zbrojenie do ram a później jest bajzel ze zbrojeniem i szukasz po wózkach. Kolejny problem to materiał jaki jest dostarczany pod sch.

@Hhh

To najlepiej nic nie róbcie skoro tak wszystko wam przeszkadza, operatorzy, to co tu jeszcze robicie? Przecież tyle pracy dookoła , wystarczy sięgnąć ręką..

@Nowy

Tu nie chodzi o nic nie robienie tylko o to by za swoją ciężką i odpowiedzialną prace mieć uczciwą zapłatę.

@Olga

Mamy frekwencyjną premię jeszcze :-)

Normalny.
@Xd45

Kolego zawsze możesz oddać pieniążki....

Łucja

I po jednej nieobecności całość odpada? Jaka wysokość przysługuje?

VIV
@Viv

Widzę, że jesteś najmądrzejszy, a nie odróżniasz dochodu od przychodu... Dochód to zysk czyli ile zostanie im pieniędzy po opłaceniu wszystkiego. Przychód to obrót, czyli wszystko to co za ile sprzedadzą towaru. Mogą robić 800 mln obrotu (ty to nazwałeś zyskiem), a nie zostanie im nawet grosz z tego obrotu. A nawet mogą być na stracie

@VIV

Czytaj jeszcze raz że zrozumienie napisałem wyżej o dochodzie nie o zyskach :) .Co do zysków są one na czysto lepsze niż w tamtym roku ale co tam wiesz lepiej

Bomba

Jako pracownik produkcji z wieloletnim stażem mogę powiedzieć że chodzą słuchy że jest mało zamówień, oraz że w grudniu można się spodziewać większość miesiąca siedzenia na wolnym z tego powodu że jest mało roboty, podczas gdy przychodzę do pracy, słyszę "dawaj dawaj bo mało" drogi zarządzie jaka jest logika wygórowanych celów podczas że wy doskonale wiecie że nie ma roboty, czy nie dobrym pomysłem było by na taki okres zrobić zebranie z brygadzistami i kierownikami, powiedzieć im żeby nie cisnęli ludzi na ten okres. Może chwilowo mniejsza produkcja pozwoli pracować w grudniu pracownikom co urlopu nie mają, bo jak narazie w każdym tygodniu każda linia ma jeden dzień wolnego i niektórzy pracownicy już nie mają urlopu. Myślcie o pracownikach!!! Tak szybko odchodzą. Dziekuje

Misiek

Czy są zatrudnienia

RWA

Jak z zarobkami w tej firmie na poszczególnych stanowiskach? Za co są premie?

@RWA

Szczerze ni zarobisz tu więcej niż w innej firmie. Te zady minęły co opłacało się tu przyjść.

Zvz

Kuriozalna sytuacja z tego miesiąca . Za lepsza premie w przepracowanym sierpieńiu otrzymałem znacznie mniejsza wypłatę niż za gorszy lipiec gdzie premia była znacznie mniejsza . Różnica ?dobre 3 stówki

Das
@Zvz

Zobacz sobie ile miałeś nocnych godzin , być może stąd różnica

Krystian
@Das

Ta sytułacja z premią zdarza się już od kilku miesięcy.

@Zvz

Ciekawe jaka premia w tym miesiącu . dziś "wisi" 112%

@Nowy

Ponoć zeszła jakaś banda. Za długie czy coś. Zostało to zgrzane i wysłane do klienta. Dziwne bo nikt tego nie widział? Wssytskie elementy pasowaly ?

Zzzzz

Znowu ta "magia" premia niższa wypłata wyższa :p

Gierek
@Zzzzz

Naucz się czytać pasek w końcu, a jak nie rozumiesz podejdź do kierownika lub do kadr wytłumaczą ci

xardas
@Gierek

Sam jesteś pasek gierek. Ostatnio kilku osobom z naszej zmiany kierownik nie doliczył setek mają je odebrać w przyszłym miesiącu

@Gierek

A wytłumaczą gdzie się podziało stażowe? Bo ciągle mówili że jest w podstawie itp a jak ktoś ma B i pracuje 10 lat a zarabia podobnie jak nowi mający B to gdzies tu brakuje stażowego.

Nick12

Zabrane ze 4 lata temu w zamian jest frekfencyjny dodatek

dr.j.
@Ukulele

A u mnie się wszystko zgadza i na pasku i na koncie.

@Nick12

Tylko ze dodatek ma każdy niezaleznie od stażu więc trochę brednie kierowników ze ten stażowy dalej jest.

Where Is The Problem

Wyjaśni ktoś jak to jest ze osoby niedawno zatrudnione są w stanie zarobić znacznie więcej niż osoby pracujące tutaj latami na tym samym stanowisku i tym samym dziale tylko ze z "podobno" wyższa stawką? I nie jest tu mowa o osobach poniżej 26 roku życia bo ten przypadek już znamy tylko o fakt że jakimś cudem nowi zarabiają więcej niż starzy pracownicy.

Ciacho
@Where Is The Problem

Zajmij się swoją robotą i swoją pensją. Co cię obchodzą inni. Będziesz szczęśliwy i zadowolony.

Operator
@Where Is The Problem

Pewnie dostają ,,plusy” też kilka razy tego doświadczyłem i wtedy wypłata wypada lepiej

Xvz
@Ciacho

Pewnie" cieszyłbyś" się że nowo zatrudniony pracownik bez umiejętności i doświadczenia zarabia więcej niż ty . Chociaż to od ciebie jako tego" starego " więcej się wymaga ...

Xvz
@Ciacho

Poza tym dla mnie zarobki to nie jest temat "tabu'. Pretensje mogą mieć do pracodawcy nie do drugiego nowego pracownika za politykę firmy

Where
@Ciacho

No właśnie zajmuje, i skoro widzę zero zaangażowania ze strony innych a chwalą się lepszymi zarobkami to zastanawiam się czy warto się tu w ogóle w coś angażować.

@Ciacho

Skończ opowiadać głupoty nie może być tak że osoby doświadczone zarabiają mniej od kogoś kto jest świeży i nie ma pojęcia o tej pracy.

Juzek

Co jak co ale stołówka jest ok. Pyszne obiadki po 15zl. Można tanio i dobrze zjeść na przerwie.

Mono
@Juzek

Ostatnio były po 12.... :)

@Juzek

Tanio to może ale to co tam dają to prawdziwym jedzeniem nie można nazwać pomyśl co tam dają skoro kosztuje 15 zł

@Juzek

20 minut na kolanie. Nie bądź śmieszny.

Hhh

Szkoda tutaj cokolwiek pisać. Nieprzystępne komentarze albo sa cenzurowane albo co gorsza usuwane. (usunięte przez administratora). Komentarze pojawiły się na chwilę

Hhh

Sytuacja z premia się powtórzyła. To już chyba tradycja. (usunięte przez administratora) ?

Ole Ole

Dziwna motywacja ze strony góry. Gdy na linii brak profilów (głównie z powodu ich braku, nie z winy pracowników produkcji) przez pół miesiąca, mają czystki, zostają wysyłani na urlop niektórzy to premia widnieje w okolicach 120%, gdy profil już jest i linie zostają zasypywani materiałem to pod koniec miesiąca premia spada poniżej 100%. Jaki z tego morał? Im mniej na linii tym więcej premii więc chyba średnio Wam ta motywacja wychodzi.

Maja
@Ole Ole

Czy może ta sytuacja się już poprawiła? Nie próbowaliście może zebrać się z innymi pracownikami na produkcji i dogadać się jakoś z przełożonymi w tej kwestii?

Jjj
@Maja

Lepiej ponarzekać na Gowork niż powiedzieć kierownictwu, taka prawda. Nie mamy łatwej pracy, ale płaca jest ok. Przyszedłem tu z konkurencji, gdzie myślę, że wielu z Was by miesiąca nie chciało przepracować za ten ochłap.

MacGayver
@Jjj

Gdyby tylko kierownictwo chciało się słuchać zwykłych pracowników o ich problemach w pracy i sposobach udogodnienia . A tak wymyślają coraz większe pomysły jak tylko "utrudnić pracę " produkcji

Oleole
@Jjj

Nie, lepiej mówić jak to źle jest w innych pracach. Kwestie takie jak premia to temat tabu, wielokrotnie rozmowy nic nie dawał bo "takie są widełki i nikt nie poradzi", czy nagłe zmasowane audyty w ostatni dzień gdy premia za duża i pasuje obniżyć. Czasem profil za który cięcie traci premie przechodzi dalej "bo musi zejść" mimo że KJ go zatwierdził jako brudny czy zły, to w końcu zły czy może przejść ale obniżmy za to premie? Parę problemów zgłoszonych 2 lata temu do dziś nie zostało naprawionych więc o czym my tu rozmawiamy? Inne głupie sprawy - niektóre rzeczy potrzebne na danych obszarach są niedostępne w maszynach dla pracowników, są one natomiast do wyboru na tych działach gdzie nie są potrzebne i trzeba się prosić obcych osób by je wybrały dla danego działu.

@Jjj

A kto kazał Ci tam pracować? Będąc na rozmowach widzi się co jest napisane na umowie. Płaca okej ale dawniej była znacznie powyżej minimalnej, teraz na najniższym poziomie jest już niemal taka sama jak minimalna. Kolejna sprawa to dział UR. Pracownicy są proszeni o naprawianie swoich maszyn bo brakuje mechaników, czyli sam mam zaniżac sobie wyniki bo pasuje to zrobić za nich gdyż ich brakuje a czyja to wina że tych dobrych się nie szanowało? Wielkie oburzenie jak się ich poprosi o coś i usłyszy "a sami sobie nie umiecie naprawić"? No gdybym umiał to bym nie chodził 10x i nie prosił się. Bo jedno przypomnienie tu nie starczy.

W
@Oleole

Daj znać do osoby która ogarnia automat. Myślę że informacja mogła nie dotrzeć do osób które ustalają dostępy w wendingu.

Grzegorz

Witam powiedzcie mi szczerze jak wyglada praca w oknoplascie bo na rozmowie słyszałem ze firma super i wg ale czytam komentarze tutaj nie ma dobrej opinii…

@Grzegorz

Zależy co masz na myśli i jaki dział. Na wielu działach różnie wygląda, stabilność pracy jest, zarobki ok ale szału nie ma. Kiedyś można było zarobić dwukrotność minimalnej krajowej z nadgodzinami, dziś bez premii nieznacznie ponad minimalną a premia różna(usunięte przez administratora).

Yeti
@Ukulele

Jeśli już zakład zarabia Filipińczyków to powinno dawać ludziom trochę do myślenia .

Czo
@Yeti

Strategia międzynarodowa ????

Harry
@Czo

Raczej oszczędności ?

Bluebeatle
@Czo

Nie wiem czy bierzesz pod uwagę to że ludzie ci mają problem z komunikacją nawet w języku Angielskim a co dopiero z pracą na linii gdzie potrzeba czasu aby się wdrożyć . Filipiny to biedny kraj znacznie różniący się od Polski , nie jest to bynajmniej Europa środkowo wschodnia ....

Aaa.
@Grzegorz

U mnie na dziale przeszkleń jest dobrze i polecić mogę. Mamy spoko kierownika.

Grzegorz
@Aaa.

Dział przeszkleń czyli na czym polega praca ??

Rudy
@Grzegorz

A ładujesz ręcznie szyby (usunięte przez administratora) w okna. I tak ze 300 razy na zmianę bo manipulator za wolny jest......

Teresa

Oknoplast oferuje dojazd np z Niepołomic dla swoich pracowników ? darmowy ?

@Teresa

Nie .jakie za darmo. W oknoplaście trzeba płacić:)

OPK
@Teresa

Kiedyś była dopłata do autobusów ale prywatnej firmy, chyba już z nimi umowy nie mają. Istnieją dwa busy, które codziennie wożą pracowników ale tylko i wyłącznie na koszt pracownika.

Lol
@OPK

Jest dofinansowanie do przejazdów busami Mat-bus.

ukulele
@Lol

Które nie jeżdzą o 4 w nocy jak ostatnio ludzie wychodzą z pracy także ten tego. I co raz mniej kursów ma Mat bus, nie to co kiedyś.

Alu

Owszem była podwyżka plac w styczniu tego roku. Bardzo wiele się zmieniło od tego czasu. Grupa notuje fantastyczne wyniki. My pracownicy i obywatele też chcemy kawałek z tego tortu. (usunięte przez administratora)!!??? (usunięte przez administratora)!!??? (usunięte przez administratora)?

Zostaw merytoryczną opinię o OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OKNOPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 25 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OKNOPLAST Sp. z o.o.