OKNOPLAST Sp. z o.o.

Opinie o OKNOPLAST Sp. z o.o.

Szymon

Pistacja w jakim ty świecie żyjesz? Przecież wypłata na czas to jest obowiązek a nie dobra wola pracodawcy.

Pistacja

Ja w biurze pracuje. Odpisuje na maile, wiec dla mnie ok.

Koszary

Pieniądze zawsze na czas to racja jednak jak w tej firmie ma być dobrze jeżeli doświadczony pracownik zarabia obecnie te same pieniądze co nowy bez żadnego doświadczenia . Wystarczy sprawdzić ogłoszenia o pracę

ElGoblino

To nie dramat... to komediodramat ludzi coraz mniej ale punnnnkty muszą się zgadzać teraz praca polega na tym zrób to ,to i to i dlaczego tamtego jeszcze nie zrobiłeś?? Więcej (znacznie) pracy a "jengi" te same no ewentualnie w gratisie dostaniesz minusa albo 3 ...

Czasy przymusu pracy sie juz chyba skonczyly, nikt nikogo nie zmusza do pracy. Nie rozumirm tylko jednego. Jesli komuś nie odpowiadaka warunki i ma sie wkurzac to nie lepiej ta prace zmienic ?

ElGoblino
@Ania

@Ania i to właśnie się dzieje coraz więcej ludzi daje wypowiedzenie bo już poprostu się tak nie da robić...jeżeli przedtem wykonywałeś swoje i inni swoje to spoko produkcja idzie a teraz robisz na trzech stanowiskach i jak popełnisz błąd to meil i misy to już trochu przesada... ja osobiście (i nie tylko ja )czekam do końca miesiaca na zmiany albo podziękuję za pracę

Przemek
@Ania

Ania ja właśnie czekam do końca tego miesiąca i jak nie będzie konkretnej podwyżki i sytuacja zarządzania i traktowania ludzi z szacunkiem to składam wypowiedzenie. Tak się nie da dłużej pracować!!!!!

Koszary
@Ania

Myślę że ludzie opisują te sytuacje nie po to by się zwolnić ale po to by w firmie ktoś w końcu zauważył że dzieje się źle i jest ona zależna w dużej mierze od ludzi pracujących na produkcji a nie tych którzy siedzą w biurach

@ElGoblino

Wszystko wszystkim ale z jakiej racji osoby pracujące na linii 5 oraz 6 otrzymują taka sama wypłatę jeżeli robią ok 1/3 więcej za zmianę ?? Ktoś jest w stanie to wytłumaczyć ?? I oni się dziwią ze ludzie się zwalniają skoro tutaj jest prosty przykład jak to wyglada

Staszek
@Koszary

Pieniądze na czas to żadna łaska a obowiązek pracodawcy więc to żaden pozytyw tej pracy. A co do wynagrodzeń to jest kpina żeby pracownik który ma doświadczenie i umiejętności.

Witam, opiszę wam sytuację jakie dzieją się ostatnio tym razem nie na produkcji tylko w biurach. Długo pracowałem na produkcji i różnie bywało i nie mam zamiaru opisywać to co się tam działo, ale opiszę jakiego doznaje szoku w ostatnich tygodniach co wyprawiają sekretareczki jak kończą się jakiekolwiek imprezy w biurach, zachowują się jak zwykle świnie. Ledwo co ostatni człowiek wyjdzie z eventu to odrazu zamykają się w sali konferencyjnej i pakują wszystko do toreb jak dziki. Jak już się obłowią to zachowują się jak prezeski firmy i raczą pozwolić posprzątać. Na tyle pazerne są, że jak nie pomieszczą wszystkiego naraz to bezczelnie mówią żeby nie ruszać np. otwartego szampana. Szok. Kilkanaście lat się nasłuchałem i można napisać książkę

Titanic tonie

Traktują pracownika jeden do jednego czyli ktoś się zwalnia doświadczony na jego miejsce przychodzi nowy nie doświadczony powoli daje się we znaki bo nikt nie będzie pracował za dwóch i to widać ze już kierownicy musza pracować na liniach a było tak pięknie w przyszłym roku pewnie 2 zmiany bo ludzi będzie mało co spowoduje kolejnymi zwolnieniami bo będą jakieś nadgodziny na których oczywiście nie będzie nikt do przodu oprócz pracodawcy takim sposobem powoli zbliżamy się ku końcowi tego kiedyś giganta

Elmo

Zostaną tylko nowi ludzie to się przekonacie że nie ma jak zrobić założonych celów i dotrzymać terminu zamówień.....

Kiero z pvc robił zebranie i mówił ze za 5 tyg beda podwyżki. Tzn juz w wypłacie listopadowej beda ? Kiedy zebranje2 w tej kwestii na szybach ??bo jak zwykle dowiemy sie ostatni.

szary
@69

u nas zadnego zebrania nie bylo.kraza tylko plotki o podwyzkach od nowego roku ktore i tak bylyby wymuszone podwyzszeniem minimalnej krajowej

@69

My pracownicy produkcji też nie wiemy niczego oficjalnie żadne informacje nie dotarły do nas. A pewnie jeżeli będzie podwyżka to znowu symboliczną już znamy zagrywki tej firmy. Też już mam dosyć tej firmy właśnie jestem na etapie szukania czegoś innego bo ile można dać się wykorzystywać.

Pracowik
@szary

I tak właśnie firma załatwia podwyżki. Sama od siebie nic nie potrafi dać. Aut wyjeżdża coraz więcej i więcej A kasa ta sama. Jakby minimalna nie szła w górę to żadnych podwyżek by nie było.

Men
@Pracowik

Będą mieć wzrost wypowiedzeń a robota się ruszyła na liniach non stop odróbka na nockach setki. Nie szanują nas za grosz…

Od kiedy?jestem Rencistą mogę zarobić max 5200 brytto

Proszę od odpowiedź 534200127 Kazek

Ywoinimula

(usunięte przez administratora). Bardzo szkoda takiej firmy z takim potencjałem. Chyba należy jednak napisać że potentcjał był. Tak fajni, tak zdolni i oddani ludzie odeszli. I odejść chcą. (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora). I to będzie wielka szkoda i cios. To jest firma pokoleniowa. Dla właściciela i wielu pracowników. Kiedyś byliśmy rodziną. Dzisiaj zbieranina. A były pikniki na dzień dziecka.... Było jakoś fajnie. Miło. Rodzinnie. Normalnie. NORMALNIE. Tego nam brakuje. (usunięte przez administratora)?

Lolo

Ukrywają prawdę usuwają niewygodne komentarze zepsuli fajną firmę ps. Napiszcie ile ludzi jest na wypowiedzeniu jesteście bezsilni przymuszacie nawet ludzi chcących przejść do poważniejszych zakładów pracy przymusowym odrobienieniem okresu wypowiedzenia do o czymś świadczy waszą bezsilnością:)

Zarząd śpi zamiast reagować na sytuacje nie ma ludzi i nie będzie dopóki nie będzie uczciwych pieniędzy

Xd
@10

Obudzą się z ręką w nocniku kiedy uświadomią sobie że ludzi brakuje na większość działów produkcji... Logika w tej firmie nie występuje o czym zresztą przekonuje się na codzień kiedy główny przełożony ma pracę tylko i wyłącznie po znajomościach za to zero wiedzy i doświadczenia .Poucza operatorów z ..10-12 letnim stażem pracy choć nigdy na maszynie nawet nie stał :) od taka filozofia

Szymon
@10

O I tu trafiłeś w punkt. Nikt nie będzie tyrał za (usunięte przez administratora),.żeby firma zarabiała miliony.

Tadek
@Xd

Dokładnie obudzą się jak nie będzie miał kto robić na produkcji. Co oni myślą że my będziemy tyrać za (usunięte przez administratora)

xyzo

Znalazłem ofertę pracy jako ” serwisant ”, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to wygląda?????

Serwisant
@xyzo

Super praca. Dostajesz auto, telefon, i wszystkie narzędzia. Jeździsz sobie do klientów na drobne akcje serwisowe. Wszytko w miłej i spokojnej atmosferze. Produkt jest dobry jakościowo więc dużo roboty byś nie miał. Polecam tą ofertę

Henryk

Prawda jest taka że ta firma to porażka. Zero organizacji pracy, materiał na produkcje trafia taki że szkoda słów. Profile brodne porysowane poobijane. Gdzie jest jakaś kontrola przed wjazdem na hale. Potem są ździwieni że są doróbki.

Ludzie mówią NIE

Drogi zarządzie po kiego grzyba robicie zebranie z brygadzistami ? Jeżeli oni i tak wam prawdy nie powiedzą !! Ponieważ są (usunięte przez administratora) przez swojego kierownika… chcecie prawdy zapraszamy na produkcje (usunięte przez administratora) dowiecie się wszystkiego od AdoZ jeżeli tego nie zrobicie nadal będą wpływały wypowiedzenia doświadczonych ludzi ! Obudźcie się i porozmawiajcie z nami zwykłymi robolami

Teraz wymyślają kolejne głupoty jak np. zgłaszanie przez aplikację urlopu to jest chore poprostu. Kto to wymyślił

Kk
@Paweł

Dokładnie, do tego jeszcze zaczynanie nocek w niedzielę. Po co ludziom psuć weekend. Może ktoś z HR się wypowie w tych kwestiach.

Max
@Kk

A żeby zgłaszać jakiś urlop przez app to pracodawca powinien udostępnić urządzenie na którym mam to zainstalować bo na swoim telefonie nie mam zamiaru tego robić.

Krzysiek

Niech taj dalej robią to za chwilę biuro będzie musiało stanąć na produkcji. Już chyba każdy ma dosyć tej firmy.

Bartos
@Krzysiek

No trochę prawdy w tym jest. Na produkcji jeden wielki chaos robimy to zaraz nie to zostaw robimy tamto brygadziści biegają jak we mgle zaraz info jutro masz wolne postojowe dajemy bo nie ma pracy za godzinę weź jednak urlop za dwie godziny przyjdź do pracy (usunięte przez administratora) materiału nie ma , profile porysowane i brudne wleką to wszystko po ziemi potem zdziwienie że uszkodzenia. Potem oczywiście (usunięte przez administratora) wszystkiemu winne. Dramat jakiś z tym wszystkim. Kto to w końcu ogarnie?

Pll
@Bartos

Masz rację, masakra jakaś.Moim zdaniem zakiwali się z brakiem osób do pracy. Brak kompetentnych ludzi bo się zwalniają. (usunięte przez administratora) szuka pracy lub myśli o odejściu.Ale nikogo to nie rusza. Taka firma.

CD
@Krzysiek

Fakt ludzi na produkcji jest co raz mniej . To już nie jest w połowie tak renomowany zakład jak jeszcze kilka lat temu .Kiedy już się znajdują osoby gotowe do pracy sprowadzone są ... Z krajów nalezych niegdyś pod Związek Radziecki jak Kazachstan ,Gruzja ,Armienia Azerbejdżan którzy ...posługują się w języku Rosyjskim . Tak się czasem zastanawiam czy to aby jeszcze Polska firma jest skoro ludzi komunikujących się w rodzimym języku jest co raz mniej

Przemek
@CD

To prawda coraz gorzej tutaj się dzieje. Sam też jestem na etapie szukania innej pracy, powiedziałem sobie dosyć i tak długo bo 10 lat (usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora)

Xxx

Firma poszukuje magazyniera, oferują m.in. możliwość rozwoju i podniesienia wynagrodzenia oraz awansu w strukturach firmy. Czy ktoś mógłby przybliżyć, jak to mniej więcej wygląda w praktyce?

Ebe ebe
@Xxx

To co obiecują a co jest naprawdę to jest duża różnica z reszta widać to po tym ze ludzie ciagle się zwalniają bo już nikt nie wierzy w ich obietnice codziennie widać nowe osoby na firmie co przekłada się na jakość

Kj

Ja pracowałem sporo lat ale na szczęście od ponad roku już gdzie indziej . Największy problem w tej firmie poza zarobkami to to że ciężko iść do przodu trzeba mieć kogoś znajomego albo szczęście żeby coś osiągnąć wyżej nie dbają o pracowników z doświadczeniem ale to moje zdani

Marsjanin SH
@Kj

Kolego szczera prawda (usunięte przez administratora) rządzi kolesioswstwo. Albo "Raportowanie" żeby podnieść kwalifikacje. Albo znajomy z prowincji. Tak to czekasz parę lat żeby coś osiągnąć w tej firmie

Onn
@Kj

Dokładnie też tak uważam,bez pleców i układów nigdzie nie zajdziesz...dużo starych pracowników się zwalnia i zero jakiejkolwiek propozycji,od strony kierownictwa... zwalniaja cię bez słowa...a jak się zwalnia jakieś lepsze stanowisko to upachaja po układach...tak to wygląda..

Xxx
@Marsjanin SH

Parę lat?chyba kilkanaście..są tacy co pracują ponad 10 i więcej :)

niki

Zgadza się, szczególnie (usunięte przez administratora) kultura osobista przełożonych jest tak wysoka że aż nie można jej zobaczyć.

Zz

(usunięte przez administratora) niestety często kulturą nie grzeszą , z inteligencją jest zresztą podobnie xd

Mateusz

W rzeczy samej tutaj rządzą układy i układziki. A pracowników którzy się angażuje i mają wiedzę się nie docenia.

Makd

Da też plusy..podnieśli np limit na kartach do automatów. Zawsze to coś..

Xza
@Makd

Tak o 6 zł podnieśli a ceny w automatach poszły o 100% :) :) Nic tylko szaleć

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Były pracownik

09.08.2023 07:08

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

Były pracownikikona wywiad

Pracowałam jako operator-specjalista. Zajmowałam się: wykonywaniem konstrukcji okiennych, montowaniem elementów, naprawą uszkodzeń produkcyjnych, kontrolą jakości oraz kierowaniem zespołem.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

Były pracownikikona wywiad

Niesatysfakcjonujące zarobki, brak możliwości rozwoju, niedocenianie przez przełożonych, problemy z komunikacją z przełożonymi (zbywanie pracowników, brak wyrozumiałości). Byłam na L4 w związku z problemami z kręgosłupem, który został uszkodzony przez pracę. Po powrocie prosiłam o zmianę stanowiska, ale firma mi tego nie umożliwiła. Chciano wręczyć mi wypowiedzenie, ale zwolniłam się sama.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

2100-2500 złotych netto.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

7 lat.

Były pracownikikona wywiad

Nie. Dopóki pracuje się "za czterech" i nie narzeka, to jest dobrze. Problem pojawia się w momencie, kiedy pracownik upomina się o lepsze warunki. Wtedy nagle pojawiają się bezpodstawne pretensje, właściwie o nic.

Były pracownikikona wywiad

Tak naprawdę można przyuczyć się do każdego stanowiska na linii produkcyjnej. Niestety za zmianą stanowiska nie idą ani lepsze pieniądze, ani nawet dobre słowo, za to wyzysk zwiększa się adekwatnie do przyswajanych umiejętności.

Były pracownikikona wywiad

Odbywało się tylko szkolenie BHP, raz na dwa lata. Oprócz tego nie było żadnych innych szkoleń.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

Były pracownikikona wywiad

Między pracownikami nie można było narzekać na atmosferę. Większość zatrudnionych osób to bardzo fajni ludzie. Niektórzy przełożeni też wykazywali się człowieczeństwem, ale było ich za mało. Jeżeli pojawiały się jakieś konflikty, to wynikały one głównie z podejścia kierownictwa i ich przekonania o swojej wyższości nad innymi pracownikami.

Były pracownikikona wywiad

Nie stosuje się zasad BHP, co dziwne, bo szkolenie z BHP było jedynym, które odbywało się w firmie. Pracownicy dźwigają ciężary powyżej jakichkolwiek norm. Brygadziści często wysyłają kobiety na typowo męskie stanowiska, na których trzeba dźwigać duże ciężary. Niejednokrotnie koledzy mieli zakaz pomagania innym pracownikom. Latem na hali panuje upał (około 45 stopni), a firma w żaden sposób na to nie reaguje. Natomiast zimą musieliśmy się prosić o włączenie nadmuchu ciepłego powietrza. Nasza prośba podziałała dopiero wtedy, kiedy było zbyt zimno, żeby utrzymywać narzędzia.

Były pracownikikona wywiad

Uważam, że firma powinna zadbać o ludzi pracujących na najniższych stanowiskach. Czas uświadomić sobie, że to oni odpowiadają za funkcjonowanie zakładu. Zadowoleni pracownicy gwarantują efektywność, o jakiej aktualnie firma może pomarzyć.

Mily

Firma idealna dla nowych pracowników. Na przyjściu mogą się określić gdzie chcą pracować. Stawki też dostają wyższe. U mechaników nawet mają nowego gościa którego nawet wkrętarka przerasta a dostał na start C . Inni musieli lata o C walczyć. Naprawiał mi wkrętarkę trzy razy aż stary porządny mechanik ja zrobił. Na produkcji też tak przyjmują. A w dodatku stary doświadczony pracownik ma sobie radzić a nowi robią tą robotę we dwoje. Na górnych szczeblach powinny się posypać wypowiedzenia. Brygadziści zachowują się jak kierownicy nic nie robią. Niech wezmą przykład z liderów od mechaników robią więcej pracy jak ich podwładni bo jak to mi jeden powiedział mają dodatek za funkcję a robotę mają zrobić jak inni . Brygadzisci proszę was weźcie szkolenie u liderów mechaników.

Mariusz
@Mily

Tak to prawda ludzie którzy coś potrafią latami prosili się o wyższe kategorie. A w dodatku pomiędzy kategorią C a D jest 500 zł różnicy gdzie przy kategorii D ma się dużo więcej odpowiedzialności i obowiązków to jest jakaś kpina.

Xd

Dzięki za info ,nie rozumiem powodu usuwania wcześniejszej wiadomości .Przecież nie była obraźliwa jedynie było to pytanie skierowane do innych pracowników

Firma jaka by nie była, ale pracuje na trzy zmiany jest czymś złym dla człowieka.Nawet super buty nie pomogą. Firma dobra i zarobki to jedna zmiana.

Miły pan

A ja bardzo polecam tą firmę klima na hali działa (w lecie ciepło w zimę zimno) roczne ubrania robocze 3 podkoszulki,spodnie ,bluza (co prawda spodnie po 2 msc do kosza ale są super) buty dożywotnie (nawet nadają się do ślubu) na karcie całe 30zl ?! Na spokojnie starcza żeby się na jeść na cały msc (nie tak jak w innych firmach mówią (usunięte przez administratora) na obiady msc ) no i woda w upalne dni gazowana nie gazowana jest koło WC

Ebe ebe

Nie zapomnijmy ze co tydzień dają 1 jabłko piękny gest na tak bogata firmę dbają o zdrowie pracownika jak nigdzie

Zostaw merytoryczną opinię o OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OKNOPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 25 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OKNOPLAST Sp. z o.o.