OKNOPLAST Sp. z o.o.

Opinie o OKNOPLAST Sp. z o.o.

Stary wyga

Jeżeli jesteś lewusem odpornym na wiedze kozystajacym czesto z L4 to idealne miejsce dla Ciebie . Jak coś umiesz to Masz prze....... A kasa taka sama.

dbz
@Stary wyga

W biurach tak samo, jeśli coś umiesz będziesz robił za 3 gamoni, którzy tylko kiblują 8 godzin...im lepiej pracujesz tym szybciej cię zajadą.

Łukasz

Czy aktualnie szukacie kogoś do pracy w dziale Handlowym?

Praca

Witam chciałbym zapytać jak wygląda praca na magazynie wyrobów gotowych czyli na czym polega, co trzeba robić itd. Z góry dzięki pozdrawiam.

Łukasz
@Praca

Nie znalazłem żadnych ogłoszeń jeśli chodzi o pracę w magazynie. Firma szuka stażysty w dziale logistyki materiałów i zajmujesz się tam kontrolą i analizą stanów magazynowych, więc to zbliżone obowiązki do tego czego szukasz. Napisz, czy będziesz aplikować?

Mmamowiec

Witam. Czy Oknoplast zajmuje sie produkcją okien aluminiowych ? Jesli tak to prowadza jakas rekrutacje ?Prosze o opis czy jest to praca zmianowa od ktorej do której mniej wiecej ile mozna zarobic takie podstawowe info. Bardzo mi zalezy i byl bym wdzieczny. Pozdraeiam

Zadowolony
@Mmamowiec

Jeśli chodzi o aluminium to o ile masz jakieś doświadczenie to polecam. Praca na dwie zmiany po 8 a często po 10 godzin. Czyli 6-14. 14-22. Albo 6-16. 16-2 w nocy. Soboty co druga jak ktoś chce a przelew w zależności od zaangażowania i umiejętności od około 3 tysięcy w górę. Z sobotami i nadgodzinami można bardzo przyzwoicie zarobić ale wiąże się to z ilością godzin 200 przepracowanych miesięcznie. Bez doświadczenia w branży radzę się zastanowić. Ogólnie polecam.

Mmamowiec
@Zadowolony

Wszystko fajnie tylko chyba po 2 w nocy busy nie jezdza z Ochmanowa do Krakowa a namiotu nie rozbije bo coraz zimniej hehe .A ten firmowy o takich godzinach jest ? Doswiadczenie mam bo tam nawet na pcv na ramach pracowalem. Potem na aluminium ale w innej firmie tyle ze to systemy inne na bank ale wole 100 x alu robic. Blizej sie przeprowadzilem i tak sie zastanawiam. Ale pewnie Ciezko bylo by sie tam dostac bo zadnych ogloszen nie widzialem jesli chodzi o alu.

Od kiedy?jestem Rencistą mogę zarobić max 5200 brytto

Proszę od odpowiedź 534200127 Kazek

max

firma ok. zarobki tez. jest jedno ale.... toalety. ludzie czy maprawde nie da sie z tym nic zrobic? to jest koszmar. Wczesniej tego nie bylo. Juz nie wspomne o firmie sprzatajacej...

@max

@max Może, gdybyś zgłosił swojemu przełożonemu, to co Cię nurtuje w tej firmie , to może wpłynęłoby to na poprawę warunków higienicznych, o których wspominasz. Napisz proszę jakie jest minimalne wynagrodzenie w OKNOPLAST?

BASTA
@max

Toalety sa w myśl zasady(jak dbasz tak masz)Deski klozetowe same się nie urywają i nie obsrywaja a szczotka do czegos służy.Jak ktoś podstwowych zasad higieny nie wyniósł z domu to pozostaje robic na Małysza nad wybetonowanym (idiotoodpornym)otworem A może tak się dzieje bo niektórzy dalej chadzają do wychodka za chałupą!!

Dlaczego rekrutacje wewnętrzne to rzecz utajona ? Pojawiają się jakieś roszady, wewnętrzne przesunięcia ok, ale jak wiadomo, że ktoś odchodzi to nie ma oficjalnej informacji o możliwości rekrutacji na dane stanowisko. Jak można zaaplikować gdy pojawia się wakat a nie ma oficjalnej informacji o takiej możliwości ?!

Słonce

@€ Co masz na myśli mówiąc ze trzeba się urobić ?. Czy to znaczy że to ciężka praca fizyczna ?. Jak tak na czym polega, przenosisz np ciężkie ramy okienne czy co ?. Jeśli kwit się zgadza to na jakie zarobki można liczyć ? w okolicy 4 tysiące brutto czy więcej ?. Jak z sobotami, pracuje się w soboty ?. Jak tak, to jest to nagminnie czy tylko od święta ?. Ile czasu potrzebuje nowa osoba aby się nauczyć pracy przy składaniu okien, tak aby samodzielnie pracować ?. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

@Słonce

Kwatery, ramy, szyby czy całe konstrukcje do najlepszych się nie zaliczają. Przy np 100 oknach czuć już pracę. Nauka zależy od ambicji. Jakie wynagrodzenie? W okolicy 3tys w górę na rękę

@€

Czy w Oknoplast są przewidziane dodatki do wypłaty? Na jaką umowę można liczyć na start?

Shocke
@Sebastian

KILKA UMOW O PRACE . PRZEDLUZANYCH CO KILKA MIESIECY. GDY JUZ ZBLIZA SIE UMOWA O PRACE NA STALE. MOWIA CI BYEE..

Kidman

Czesc może mi ktoś powiedzieć jak wygląda praca na magazynie? Ciężko jest? Atmosfera ok? Można zarobić normalne Pieniążki?

Nieznajomy
@Kidman

Pieniążków to w tej firmie nie zarobisz. Jedynie garba sie dorobisz .. a tak serio : nie polecam pracy w tej firmie

Kidman

Czesc, jak wygląda praca w magazynie? Ciężko jest? Można zarobić?

Słonce

Witam Na jakie wynagrodzenie może liczyć operator produkcji ? Na czym praca polega i jaka atmosfera w pracy ?. Prozdrawiam

@Słonce

Operator produkcji to nic innego jak chwytna nazwa stanowiska. Osoba w tabeli Operator produkcji zajmuje się jak sama nazwa wskazuje samodzielna praca na danym stanowisku. Zarobki tej osoby uzależnione są od wyników całej brygady czy też lini produkcyjnej. Im wyższa wydajność dobra jakość tym premie idą w górę. Nie powiem na lini trzeba się urobic, ale kwit się zgadza.

Daka

Witam mam pytanie odnośnie pracy kontroli jakości na produkcji, te normy i premie są reguralne czy jest dużo reklamacji i pensja kuleje ?

młody
@Daka

Co miesiąc mamy ponad 100% premii więc jest git.

@młody

Możesz mi powiedzieć jak Ci się pracuje w OKNOPLAST? Jakie jest podejście do pracownika i jaka panuje atmosfera w pracy? Będę wdzięczny za odpowiedź.

młody
@Sebastian

Jest to moja 3 firma i raczej zostanę tutaj na dłużej, atmosfera bardzo dobra , kasa bardzo dobra w porównaniu do niektórych form które są np. w Niepołomicach , faktem jest że są dni iż trzeba (usunięte przez administratora) na maksa i nie ma czasu prawie na nic ale przelew rekompensuje to , przychodzę sam na jednom Sobotę w miesiącu jak jest możliwość aby trochę dorobić . Ogólnie dla mnie jest super. Mały minus to dużo ukraincow i czasami nie można się dogadać. Ogólnie POLECAM pracę.

@młody

Dzięki za odpowiedź. Fajnie, że podoba Ci się praca w firmie OKNOPLAST. Podkreśliłeś w swoim komentarzu, że można liczyć na dobrą pensję. Mógłbyś zdradzić, jakiej średnio jest ona wysokości?

@Sebastian

@Sebastian szukasz pracy, pracujesz w Oknoplast czy modujesz?

czereśnia7

Na temat pracy w Utrzymaniu Ruchu w Oknoplast można wiele powiedzieć. Generalnie dużo zależy od tego do jakiej grupy trafimy (3 zmiany + grupa przeglądowa). Polecam popracować rok aby nabrać doświadczenia i ruszać dalej. Swoją karierę w UR, zakończyłem niedawno więc pewnie niewiele się zmieniło. + Stosunkowo łatwo się dostać (na rozmowie wystarczy umieć czytać schematy elektryczne (np. znaleźć cewkę, stycznik, rezystor), rozpoznać elementy maszyn (frez [dlaczego frez jest utwardzony w części roboczej], łożysko liniowe, krańcówke, zawór elektro-pneumatyczny, stycznik itp). Warto przedstawić swoje doświadczenie w szeroko pojętej mechanice (od naprawy kosiarki po budowę rakiety :) ). Info odnośnie przyjęcia dostajemy zaraz po rozmowie. + Można się wiele nauczyć [Naprawdę jest to największy plus tej firmy] i otrzymać za to dobre pieniądze, można dostać pracę po technikum czy w trakcie studiów (na początku pracując bez L4 i UŻ + jedna sobota wychodzi ponad 3k na rękę). Za przepracowanie pierwszych 3 miesięcy bez UŻ i L4 dostaniemy jednorazową premie 800 zł brutto. + Sporo benefitów socjalnych zwłaszcza dla dzieci. + Dobrze skomunikowany zakład [parkingi, busy, MPK itp.] + Szeroki dostęp do dobrych jakościowo narzędzi. + Ubranie robocze darmowe i w miarę znośne. + Słowny i solidny kierownik (Zawsze dotrzymuje słowa i pilnuje żeby wypłaty zgadzały się co do grosza). + Dobrze opisana ścieżka kariery i awansów (niestety kierownicy opierają się na opinii Twoich współpracowników, którzy zwykle starają się zaszkodzić niż pomóc). + Rozpoznawalna marka, wpis w CV wiele znaczy. + Łatwo można przeskoczyć do bardziej "cywilizowanych" działów. (usunięte przez administratora) - Brak szacunku do nowych pracowników, trzeba być gruboskórnym i wykłócać się o każdą rzecz, dodatkowo kierownictwo z racji pracy zmianowej opiera się na opiniach starszych "kolegów" odnośnie awansów itp. (usunięte przez administratora) - Większość ludzi w firmie plotkuje jak stare baby na bazarze, często przekręcając fakty. - Praca zmianowa oraz "dobrowolne soboty" (o których można dowiedzieć się np. w piątek. (usunięte przez administratora) - Młodym często daje się glupie, łopatologiczne robótki, które nic nie wnoszą. - Brakuje ludzi zatem często nie ma kto szkolić nowych pracowników. - Bardzo rzadkie, a właściwie brak szkoleń (pierwszego dnia ruszyamy od razu na halę naprawiać maszyny które pierwszy raz w życiu widzimy). Głownie szkoli się z zakresu wymaganego przez kodeks pracy (SEP, uprawnienia na zwyżki, itp.). - Ogromna prowizorka, która często powoduje skomplikowane awarie. - Branie L4 nie jest mile widziane (obniżenie premii). - Przeładowani pracą inżynierowie nie wyrabiają się , często są oderwani od rzeczywistości wyznaczają absurdalne zadania. - Częste telefony od przełożonych po za godzinami pracy.

no3

Cześć.Pracowałem tam jakiś czas a zwolniłem się tylko dlatego że mimo pracującej soboty pieniądze nie różniły się zbytnio bo wydajność się nie zgadzała a cel tak naprawdę zawsze był i to było nagminne. Raz brakowało mi na wypłacie paru stów oczywiscie przyszedł zwrot no ale co to ma znaczyć? ,, Sobota pracująca'' Też pamiętam ten tekst. Nadgodziny??? Jeśli mój brygadzista był to były wpisane... Poszedłem do innego 2 miesiące się przypominałem.... Dziś nie pracował bym tam za te pieniądze jeszcze w systemie 3 zmianowym podobno były podwyżki ale to i tak w porównaniu jaka robote się odwalało to za mało. W tej firmie produkcja to jeden wielki wykres wydajność jakość itd.... Jeśli pracujesz pare lat mówia ci ze jakość spada ale wydajność wzrasta to nigdy nie rozumiałem jak dobry pracownik może zmniejszyć jakość skoro w doświadczeniu ma by coś robić dobrze... Czasem wyglądało że czas jest droższy niż materiał... (usunięte przez administratora) Każda zmiana miała po sobie sprzątać... Czasem brygady nie sprzątały bo inne nie sprzątały a nie sprzątały bo miały na to kilka minut. (usunięte przez administratora) Mało tego jego ludzie przyszli mi układać narzędzia i mnie denerwować skoro zawsze wszystko grało i od zawsze to pytanie po co? Śrub nie miał kto przynieść ale zadawać głupkowate pytania już tak. Czasem się zastanawiałem czy ci ludzie trzymali kiedykolwiek wkrętarki w ręce tak nawet by coś w domu zrobić. Dobrze że nie układali śrubek w jedna strone. Mechanicy spoko(usunięte przez administratora) Brygadziści prócz wspomnianej sytuacji ok. Pracownicy ok zawsze było miło i wesoło jak to w brygadach. (usunięte przez administratora)

@no3

Fajnie że podzieliłeś się takim dokładnym opisem swoich wrażeń dotyczących pracy w OKNOPLAST, szkoda jednak że nie wspominasz tej pracy najlepiej. Jakie są tu perspektywy na podwyżki? Nie wspomniałeś o tym, jestem ciekaw czy osoba z dłuższym stażem może liczyć na regularne podnoszenie poziomu zarobków. Może napiszesz też czy osoby bez doświadczenia są tam mile widziane? Liczę, że odpowiesz na moje pytania, będę wdzięczny.

No33
@Sebastian

Pracuja tam ludzie ktorzy potrafia wyszkolic osobe bez doswiadczenia i potrafia pomagac :). Jak to mowia nie od razu Krakow zbudowano wiec jesli chcesz pracowac wystarczy sie starac a umoejetnosci przyjda tak jest ze wszystkim w zyciu jesli sie tego chce. Wiec to nie jest tak ze zniechecam Cie do pracy.Opisalem swoja historie co prawda w skrócie ale nalezala ona do mnie. Ja nawet zachecam do pracy. Kazde jabłko pada inaczej wiec moze Ty bedziesz mial cudowny lot . Jesli chodzi o pieniazki nie wiem jak jest teraz wiec inni wypowiedza sie moze lepiwj w tym temacie ale podobno jest lepiej . Sugerowanie sie opiniami tez nie jest do konca dobrym rozwiazaniem bo czasem nie warto ufac zwlaszcza kiedy ludzie czuja sie anonimowi. Widzisz opisalem swoja historie ale teraz czuje sie odpowiedzialny bo widze ze moge Cie zniechecic.Dzialaj!:D

kussurrun

no niestety też się pod tym w/w wpisem podpisuję i jest to fakt z obecnej chwili - niestey

Rumcajs

Wyjaśnijmy sobie jedno jeśli jesteś lub chcesz pracować w Oknoplast w biurze, roletach, aluminium lub nietypowej produkcji okien to raczej nie będziesz narzekał na kasę i natłok pracy. Ale jeśli jesteś lub chcesz być pracownikiem produkcji typowej lub szyb zespolonych to ci współczuję bo praca tam to koszmar a wiem co mówię bo pracowałem 7lat na produkcji szyb zespolonych i choć kasa nie była zła to tylko dlatego, że pracowałem mnóstwo godzin i weekendy, zazwyczaj masz 24h wolnego. Po dniowkach konczonych w sobotę o 14 idziesz do pracy w niedzielę na 22. System pracy płynny bo nie ma kto robic, raz 3 zmiany po 8 godzin a nagle 2 zmiany po 10 lub 12 godzin, nie jesteś w stanie niczego zaplanować bo kadrę nie obchodzi czy masz rodzinę tylko czy wynik jest.

Czo
@Rumcajs

Nie spotkałem się jeszcze aby harmonogram pracy tworzyć w oparciu o pracę po 10h.(usunięte przez administratora)Nadgodziny można robić ale nie narzucać z góry.

Nie można nikogo zmuszać do pracy po godzinach. Oczywiście zdarzają się wyjątkowe sytuacje i wtedy jest to ekstra płatne lub można odebrać wolne. Może napisałbyś jaki rodzaj umowy masz podpisany z pracodawcą. Zlecenie, czy stabilny i długoterminowy?

Rumcajs
@Michał

Ja miałem na stałe i umowa o pracę. Sytuacja jest taka jak napisałem ponieważ brakuje rąk do pracy a mistrzów cisną o wyniki więc oni naciskają żeby było kim ten wynik zrobić i żeby termin dostaw się zgadzał. Wieczne przeciąganie liny pomiędzy przełożonym a pracownikiem, czasem 2h przed końcem zmiany informowali nas, że musimy pracować 10h albo w piątek, że sobota jest pracująca.

xnxx
@Rumcajs

Potwierdzam . Jako były pracownik miałem podobne sytuacje . Kierownicy do tego stopnia byli "bezczelni" ze zamiast informować ludzi o możliwej pracy w weekend na ekranach komputerów widniał na pół godziny przed końcem zmiany w piątek komunikat o "obowiązkowej pracy" w sobotę a w razie niestawienia się surowymi konsekwencjami prawnymi . Na szczęście czasy się zmieniają ,ludzie zaczynają się buntować , a pracowników na Polskim rynku systematycznie zaczyna brakować ....

teraz
@xnxx

Ziomy, a kiedy to było? Ze dwa lub trzy lata temu jak dowodził dyro który po kilku miesiącach odszedł. Nie piszcie bzdur.

Chlodu

Zaczynamy upały. Dziś na hali produkcyjnej temperatura UWAGA powyżej 35 st. Pracodawca przy temperaturze przekraczającej 25 ma obowiązek zapewnić napoje orzeźwiające. Niestety takich się dziś nie doczekałem. Nie ma wody w butelkach jest tylko ciepła z dystrybutora. Inspekcja pracy została już powiadomiona. Przy takich temp. należy robić co dwie godziny przerwy lub skrócić czas pracy. Ale nie tu. Robimy 10h. Do Administratora tej strony. Caly wpis został uwieczniony abyś później nie pisał bzdur, że został naruszony regulamin.

woda
@Chlodu

I tu się kolego mylisz, bo w dystrybutorach jest woda o temperaturze poniżej 15*C. A o wodę zapytaj brygadzistę lub kierownika zmiany, bo na hali woda nie stoi, żeby nie wynosić zgrzewkami. Podobnie jest z jabłkami co czwartek. Dzieli Brygadzista.

Chlodu
@woda

Kolego gdybym nie był na rano i nie uyszal że nie ma wody bo dopiero zamawiają to bym tu nie pisał. W dystrybutorzy jest zimna pod warunkiem że jej wcześniej nie spuścił. Dostęp ma być ciągły i nieograniczony.

woda
@Chlodu

W dystrybutorze masz zimną wodę cały czas i w nieograniczonej ilości, a Ty piszesz o gazowanej, która ma pewnie z 10C i jak ktoś naleje 2 litry do butelki, to czekasz kilka minut na zagazowanie. A w sumie nie ma nigdzie napisane, że musi być gazowana.

@woda

Najważniejsze, że jest dostęp do wody niezależnie, czy jest ona gazowana, czy nie. Czy na hali produkcyjnej jest zainstalowana klimatyzacja? To rozwiązałoby problem upałów. Na produkcji można pracować na akord i dzięki temu więcej zarobić lub podwyższyć pensję nadgodzinami? Chętnie się tego dowiem.

Obbara

Troche mam daleko, ale do pracy mnie ciągnie bo w biurze jest fajny klimat. Nie obijamy sie , ale lubimy pośmieszkować. Podsyłamy na produkcje projekty z wyszukanymi błędami i patrzymy jak inni główkują czemu im maszyny odmawiają posłuszeństwa. A czasem schodzi im cała seria z maszyn zanim wykryją defekty i muszą po godzinach odrabiać. Ogólnie trzeba szanować pracę i utrzymywać mały chaos na hali żeby wypełniać pracownikom czas na ciągłej koncentracji. Praca dla ludzi odpornych na stres. Wyplaty na poziomie

xnxx
@Obbara

Zamiast naśmiechiwać się z ludzi na produkcji , uszanujcie ich , to oni tyrają na swoje i wasze wypłaty aby wam tam na tych stołkach było dobrze. To dzięki ich wynikom i ich ciężkiej intensywnej pracy , wy ludzie "lepszej strefy " macie premie i przyzwoite pracę .Oczywiście ze stołka świat wygląda inaczej , niż na produkcji ....

aeqfqa
@Obbara

Jak ja jeszcze pracowałam w Oknoplast za błędy w zamówieniach puszczanych na produkcje odpowiedzialny był Doradca Techniczny i nie były to żarty, tak więc nie pierd...

gość
@Obbara

Poważnie? to chodź na hale, na 10 h albo na 8, obojętnie, i popracuj z nami, pogłówkujemy razem. Żenujące, to MY zarabiamy na was, więc odrobinę szacunku, masz nam ułatwiać prace a nie utrudniać, z resztą możemy się zmierzyć na wiedzę w zakresie produkcji.

Mały czarny pionek produkcji

Po dłuższym czasie (usunięte przez administratora) ze względu na poziom kultury i szacunku okazywanego pracownikom. I wiecie co ? To byla najlepsza decyzja jaką podjąłem, a zauważyłem to jak zaczalem prace w innej firmie (usunięte przez administratora). Pracuję (usunięte przez administratora).

@Mały czarny pionek produkcji

Niestety potwierdzam. (usunięte przez administratora)

savoir vivre
@€

Generalizowanie nie jest sprawiedliwe, bo krzywdzi osoby zarządzające, które szanują pracowników fizycznych i nigdy ich nie traktowali z góry. Może są pojedyncze przypadki kierowników, którzy traktują pracowników w taki sposób, że oni mogą odebrać to jako brak poszanowania, ale warto podejść do takiego kierownika i powiedzieć mu, że powinien się inaczej zachowywać, bo krzywdzi swoim zachowaniem drugą osobę. Jak to nie pomaga, to proponuję powiedzieć to jego przełożonemu. Ale tak jak napisałem, każdy generalizuje, a jakby trzeba było podać przykłady, to pustka w głowie.

gość
@savoir vivre

a potem.. degradacja, brak wynagrodzenia za wykonaną prace (mówię o dodatku za wyższe obowiązki) bo prawda w oczy kole. I przykłady są, ale jak Pan/Pani wie, nie wolno z imienia i nazwiska :)

Po co pisac?

Usunięte przez Admina!!! Po co ta szopka?

Dominika
@Po co pisac?

Usuwane przez administratora są jedynie komentarze niezgodne z regulaminem tej strony: https://www.gowork.pl/regulamin Jeśli Twoja wypowiedź została usunięta to musiała naruszać regulamin. Być może obraziłeś kogoś w swojej wypowiedzi lub podałeś dane osobowe jakiejś osoby i dlatego Twój komentarz został usunięty? Zapewniam Cię, że żadne komentarze nie znikają z forum bez powodu.

Huhujs
@Dominika

Tak .chyba że są negatywne

Rozumiem, że jesteś niezadowolony z montażu, którego dokonali pracownicy firmy OKNOPLAST? Próbowałeś może informować o tym fakcie pracodawcę? Pracodawca nie zawsze ma możliwość weryfikacji poprawności montażu, dlatego myślę, że tę sprawę warto wyjaśnić bezpośrednio z szefem firmy.

Zostaw merytoryczną opinię o OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże

• Jak się pracuje w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy OKNOPLAST Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 182.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 133, z czego 25 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 58 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy OKNOPLAST Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w OKNOPLAST Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

OKNOPLAST Sp. z o.o.