Grupa Pracuj

Opinie o Grupa Pracuj

Abc
@Bulbasaur

Też się czasem nad tym zastanawiam. Ja lubię pracować w GP. Wiadomo są dni lepsze i gorsze, ale generalnie mam poczucie dużej dbałości o Pracowników, możliwość utrzymania work-life balance i szansę rozwoju, jeśli ktoś się stara i mu zależy.

AB

Ciężko wypowiadać się na temat każdego działu, bo myślę, że to kwestia indywidualna. Ja miałam 2 etapy + spotkanie na omówienie warunków zatrudnienia, od pierwszego kontaktu telefonicznego że strony Pracują po 1.5 - 2 tyg wiedziałam już, że zostałam przyjeta

Ooo Nowy wpis

Hej. Zauważyłam dostępna ofertę dla Asystenta ds. Obsługi Projektów Rekrutacyjnych. Niby nie napisano w treści wprost o awansach ale podkreślono możliwość związana z rozwojem własnych kompetencji. Ale czy z tego stanowiska można przejść w końcu gdzieś wyżej?

Ona Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Wielkim minusem strony jest: - brak dopasowania swojego profilu do ofert - nie wystarcza już typ umowy, sposób pracy, branża i miasta. Już dawno powinna być zakładka OGŁOSZENIA TYLKO PO POLSKU (aby osoba, która nie chce przedzierać się przez tysiące ogłoszeń, mogła trafić na to konkretne); - druga kwestia to dziwny algorytm, który raz działa, a raz nie - wpisując hasło związane np. z marketingiem, powinien wyskakiwać TYLKO marketing (podałam akurat proste hasło, które działa, ale jest wiele, które powinny mieć hasztagi np. organizacja, komunikacja i przenosić nas na WSZYSTKIE powiązane z tym ogłoszenia) - sam formularz q&a to moim zdaniem przyczynianie się do wysyłania CV z danymi kompletnie bez sensu. Zarobki na danym stanowisku powinny być upubliczniane. Dane zawarte w CV są danymi wrażliwymi. Nawet jeśli podajemy w q&a ile chcemy zarabiać i tak i tak musimy wysyłać dane dalej (a np. firmy nie stać na nasze oczekiwania); - gdzie jest przycisk DO NEGOCJACJI? Może firma nie wie, że jesteśmy chętni negocjować kwotę stanowiska? I patrząc na q&a od razu odrzuca kandydaturę? I ostatnia, ale NAJWAŻNIEJSZA moim zdaniem kwestia - sam proces rekrutacji. Nie wiem, kto wpadł na pomysł ROZPATRYWANE - ODRZUCONE, ale osoba, która szuka nie chce takich komunikatów widzieć. Jest to bardzo stresujący okres. ODRZUCONY brzmi okropnie. Zakładka powinna mieć DOSTARCZONY - ROZPATRYWANY, a jeśli ktoś odrzuca, to niech wyśle maila wewnętrznego z merytorycznym wyjaśnieniem dlaczego, a nie tendencyjną formułką. Same statystyki - ile osób kandydowało, kto ile chciał i to porównywanie z innymi - przeczy jakiejkolwiek zasadzie psychologicznej - o tym, żeby się właśnie z innymi nie porównywać. Firma jest spora. Zarządza tysiącem danych na codzień. Niech osoby odpowiedzialne za formularz idą z duchem czasu, rozwoju osobistego i empatii. Bardzo proszę, bądźmy ludźmi.

Już po samym obrazku w tle z oferty dla forntendowca zastanawiam się czy wszyscy tutaj w firmie pracują na Dellach? Można sobie wybrać ewentualnie inny sprzęt? :D proszę też o szczerza opinie odnośnie warunków i ocenę tego czy według was warto byłoby znaleźć się w waszym zespole. Po prostu u mnie są podobne zarobki, jeśli faktycznie te 16 tys są osiągalne a planuje coś zmienić w życiu

Bonanza Nowy wpis

Nie wiem, jak wygląda praca w tej firmie, za to wiem, jak wygląda szukanie pracy na tej stronie. Wysyłasz 1000 CV, spełniasz wszystkie wymagania, a odpowiedź dostajesz najwyżej na 10 ze wszystkich złożonych podań. Dziwne, bo jak aplikuję za pomocą OLX lub miejscowego urzędu pracy, to zawsze dostaję jakieś oferty albo chociaż powód odrzucenia mojego CV. Nie polecam zakładać konta na pracuj.pl.

Programista C#

Aplikowałem na stanowisko programisty .NET. Po wysłaniu CV bardzo szybka odpowiedź i umówienie się na rozmowę. Rozmowa bardzo miła, kulturalna, proste zadania. Uprzedziłem, że zależy mi na szybkiej odpowiedzi. Dwie godziny po spotkaniu telefon z prośbą o kolejne w celu zweryfikowania umiejętności na starszego programistę. Następnego dnia kolejne spotkania i już pytania na poziomie weryfikujące wiedzę i sposób rozwiązywania problemów. Również pełna kultura i miła atmosfera. Szkoda, że się nie dogadaliśmy co do stanowiska i wynagrodzenia :)

programista: realizowane projekty, proste algorytmy do napisania na tablicy, prosty fragment bazy do zaprojektowania, banalne zapytanie SQL, pytania o dobre praktyki podczas tworzenia oprogramowania - ogólnie ŁATWA starszy programista: realizowane projekty, konkretne pytania techniczne, pytania z zakresu projektowania systemów, wzorce projektowe - ogólnie ŚREDNIO TRUDNA

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Elka

widzę odradzająca opinię z ostatniego czasu, tylko ona chyba nie dotyczyła pracy bezpośrednio? Mnie właśnie taka jej forma interesuje, wystawili niedawno ofertę dla specjalisty ds. social media. Czy uważacie ze wynagrodzenie na poziomie 8 500 zł jest adekwatne do wykonywanych obowiązków?

Porażka

Portal Pracuj.pl działa jak najbardziej gorsząco. Przez 4 lata, jedno i to samo ogłoszenie danej firmy potrafi wisieć i być ciągle odnawiane tak, że nigdy nie wiadomo, kiedy ogłoszenie jest aktualne i faktycznie warto przesłać swoją aplikację, a kiedy jest ono po prostu, może jakoś automatycznie, odnawiane, bez realnej i uzasadnionej kadrowymi brakami potrzeby. Cały czas dostaję na e-mail wiadomości, że zaobserwowane ogłoszenia stracą ważność - ale te, zaobserwowane wieki temu, co znaczy, że cały czas są odnawiane. Pracownicy ze wszystkich firm, których ogłoszenia mnie interesują, masowo odchodzą, że przez 4 lata występuje konieczność nowych przyjęć, czy te firmy od 4 lat nie znalazły pracownika? Już w drugim dniu ogłoszenia, pokazuje się statystyka, że wpłynęło ponad 100 CV. Mój e-mail jest zasypywany spamem - codziennie, wiele razy dziennie. Otrzymuję cały czas te same oferty, wiele z nich jest w ogóle niedopasowane do moich poszukiwań. Ponadto wystarczy, gdy otworzę choć jedno ogłoszenie nie ze swojej branży, a oferty na to stanowisko już do mnie masowo spływają. Od 5. lat, z tego portalu dostałam 5 telefonów: jednej firmie odmówiłam, druga mnie (usunięte przez administratora) na 3 darmowe dni mojej pracy, trzecia wzięła ode mnie pracę w ramach zadania próbnego, trzecia strzeliła focha, że poprosiłam o telefon a 1,5 godz., a potem, że chciałam w Warszawie zarabiać na cały etat 3 tys. na rękę, czwarta mnie egzaminowała przez trzy godz. (musiałam wymyślać kontenty), a piąta się ze mną umówiła, by mi powiedzieć, że mnie nie przyjmą, bo powinnam zostać u konkurencji. Kurtyna.

Summerjam
@Porażka

Popieram!!! Ten portal to jakiś rak, szukam pracy przez 2 lata i powiedziałam sobie DOSC!!! Nie wchodzę na pracuj.pl, bo ta strona to (usunięte przez administratora) Ciągle te same ogłoszenia, nikt na nie nie odpowiada (o ile w ogóle trafiają do pracodawców), tak samo w dniu złożenia CV statystyki pokazują, że liczba kandydatów przekracza 100. Cały czas otrzymuje te same oferty, w dodatku większość z nich jest już nieaktualna. Ci pracodawcy, którzy się tam ogłaszają to też jakiś nieśmieszny żart, podam przykład jednej z najpopularniejszych firm z przemysłu lotniczego, która ma swoje biuro w Krakowie. Kilka etapów rekrutacji, język niemiecki weryfikowany trzy razy (test, rozmowa z Native oraz rozmowa z menedżerka), mydlenie oczu kandydatom, po czym słyszysz, że niby nie pasujesz do zespołu, bo nie masz doświadczenia, gdzie w ofercie piszą, że nie jest ono wymagane!!!! Druga firma spod Krakowa to w ogóle jest hit, bo rekruterka umawia się z Tobą na konkretną godzinę, po czym przepada jak kamień w wodę, nie informując nawet o tym, że wybrali innego kandydata. Nie wspomnę o tym, że w większości przypadków moje CV nie zostało nawet otwarte. Nie znam żadnej osoby, która dostałaby pracę przez ten portal.

Na jakie benefity można liczyć w Grupa Pracuj?

IT

Wypasione auta, jeśli jesteś jednak członkiem MT ;)

@IT

Co natomiast dla osób alternatywnych? Innym co przypada? Wszystko zależne od działu? Bez większych kwalifikacji do którego można na start pójść?

plusy dodatnie plusy ujemne

Nie odkryję Ameryki, jak napiszę, że są plusy i minusy. Zacznę od minusów, bo to one u mnie przeważyły i sprawiły, że już tam nie pracuję. Generalnie moja przygoda z Grupą Pracuj zaczęła się mając już kilkuletnie doświadczenie w branży. Znajomy już tam pracował, mówił, że spoko benefity, praca zdalna, fajni ludzie, wydarzenia firmowe na bogato i inne bajery. A że moja dotychczasowa praca to była "januszeria" w stylu lat dwutysięcznych, to decyzja zapadła, że aplikuję. Wszystko się sprawdziło. Firma mocno stawiała na dbałość o pracownika. Czemu w takim razie piszę o tym w kontekście minusów? A no po to, żeby uświadomić ludzi, którzy byli w podobnej sytuacji co ja. Na benefitach niestety się ten dobrobyt kończy. Pracownik z kilkuletnim już doświadczeniem zazwyczaj jest w wieku ok. 30-35 lat. Oczywiście nie pogardzi takimi benefitami, ale potrzebuje też przestrzeni na pogłębianie swoich umiejętności i doświadczenia, zwiększania mu decyzyjności, stawiania przed nim realnych wyzwań itp. aspektów rozwojowych. Nic z takich rzeczy nie miało miejsca. I to jest problem globalny w tej firmie. Menedżerowie nie potrafią tam zarządzać ekspertami. Nastawieni są na swoje cele i potrzebują do tego młodych "klepaczy", którymi mogą się wysługiwać. A w moim konkretnym przypadku doszedł do tego zawistny przełożony robiący mi czarny PR w wyższych strukturach firmy. Oprócz tego zarobki są poniżej rynku. Podwyżka to jest poniżająca walka o każdą złotówkę. I tu przejdę do pozytywów, bo firma z takim profilem jest super miejscem dla kogoś kto studiuje albo dopiero co skończył studia. Jako że praca jest odtwórcza, schematyczna i opiera się na podążaniu za utartymi ścieżkami i procedurami, to można się wieeeele nauczyć jak działa korpo. Trzymają też rękę na pulsie jeśli chodzi o wartości bliskie obecnej młodzieży typu eko, otwartość, tolerancja, wolność, socjalizacja itp. 2-3 lata w takim miejscu jak Grupa Pracuj i można iść dalej w świat za dwa razy taką kasę. Tak więc bardzo mocno odradzam ludziom z kilkuletnim już doświadczeniem, rodziną, kredytem itd. i zdecydowanie polecam młodym i niedoświadczonym.

Rewia
@plusy dodatnie plusy ujemne

Firma dla młodych. Średnia wieku ok 28lat. Mnogość herbaty mleka w kuchniach i integracji, nie przewyższa niedojrzałości zarządzania liderów (widzialam pracownikow wychodzacych z placzem po 1:1). Odszedłem z troski o swoje zdrowie psychiczne i możliwości dalszego rozwoju swojej ekspertyzy.

Amy
@Rewia

Często takie widoki się zdarzały? W ogóle co po nich? te osoby odchodziły czy jednak udawało się jakoś dalej te współpracę poukładać? Od drugiej strony to w ogóle są tu jakieś szkolenia dla liderów właśnie z kompetencji miękkich? Albo czy będą planowane? Ciekawi mnie po prostu jak moje warunki pracy by wyglądały po przyjęciu się od kolejnego roku

Mnogość integracji? Poza praca tez maja miejsce? Nie wiem czy zgadzasz się z obydwoma kwestiami ale w nawiązaniu do tego wyżej jeszcze to z kim można w teorii porozmawiać o jakichś problemach o ile takie faktycznie występują?

kandydat

Rozumiem, że moja kandydatura została odrzucona po rozmowie rekrutacyjnej, ale skoro się obiecuje, że mimo wszystko powróci się z informacją zwrotną, to chyba wypadałoby dotrzymać słowa...

Holki

Ogólnie strata czasu, a stawki śmieszne patrząc na wymagania

@Holki

Tylko o jakim stanowisku teraz piszesz, bo w sumie trochę jednak ich jest? dopytuję, bo widzę ze we wcześniejszej opinii ktoś jednak polecił. Poza tym byleś na rozmowie czy na podstawie ofert oceniasz? wszystkie wymogi z nich się sprawdzają czy to zależy?

Pracownik sprzedaży

Firma dba o pracowników, na przestrzeni lat zaszło wiele pozytywnych zmian jeśli chodzi o głos pracowników. Firma oferuje szkolenia min. językowe ale również analityczne, a jeśli ktoś potrzebuje Excela to również może skorzystać w określonym limicie. GP bada potrzeby pravowników oraz dostarcza im wiedze na temat aktualnej sytuacji. Super benefitem były akcje pracownicze oraz mozliwość pracy hybrydowej co kiedyś bylo nie do pomylenia. Rynek jobboardów jest ciężki w tym roku czego potwierdzeniem jest sytuacja konkurencji, która odnotowuje spadki w roku 2023, niemniej Grupa Pracuj stara się zadbać o pracowników i dać im poczucie bezpieczeństwa. Targety w sprzedazy dostosowane są do rynku. Firma stara się również zadbać o klientów będąc elastyczną jeśli chodzi o ich potrzeby. W perspektywie 10 lat oceniam wysoko pracę w tej organizacji bo czuć, że starają się zadbać o dobrą współpracę między działami. Czytając opinie na temat powtarzających się stanowik rekrutacyjnych, mogę wyrazić swoją opinię, że nie wynikają one z rozstań z pracownikami, a z dłuższych nieobecności lub naturalnych odejść. Mogę obiektywnie stwierdzić, że liczy się w tej organizacji multi zadaniowość przynajmniej w dziale sprzedaży bo bazują na szeregu raportów i systemów co wymaga sporego nakładu czasu, niemniej wynagradzane jest to ponad rynkowo w wielu przypadkach. Podsumowując, jeśli ktoś chce zdobyć dobre doświadczenie, wynagradzane odpowiedno jednak obarczone dużym nakładem pracy to polecam z czystym sumieniem pracę w GP.

co się dzieje

może wie ktoś dlaczego często powtarzane są rekrutacje do działu księgowości i controllingu Grupy Pracuj.pl ? co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia na specjalistów, ekspertów, wygląda to jakby była duża rotacja, bo nie sądzę, żeby w sumie nie gigantyczna spółka potrzebowała tylu ludzi do finansów. jaka jest atmosfera w działach księgowości czy controllingu, co tam się dzieje, czy rzeczywiście jest taka rotacja, z czego wynika ? jak układa się współpraca z szefostwem działów finansowych ?

Sonia
@co się dzieje

Czemu nie sądzisz, że potrzebowaliby tylu speców? Może wdrażają jakiś projekt? Są one w sumie ogłaszane? Mnie akurat inny dział interesował, ale temat sam w sobie zaciekawił. Jak rozmowa może wyglądać i czy osoby bez doświadczenia mogą się do niego przyjąć?

hi
@Sonia

faktycznie często dają te ogłoszenia, trochę to dziwne, może mają słaby HR - to się często zdarza, nie potrafią znaleźć ludzi, dobry HR już by się tu odezwał i wyjaśnił sytuacje

@hi

Ewentualnie ktoś może opisać, jak wygląda proces rekrutacji na te stanowiska? I czy rotacja jest już na tym etapie, czy może odwrotnie - dostać się w miarę łatwo, ale utrzymać pracę trudniej?

@hi

A dział HR z ilu osób tak na oko może się tu składać, bo nie wiem? możliwe, że tak oddani są teraz tym wspomnianym rekrutacjom? Ta sugestia co do projektu mnie zainteresowała, co jaki czas firma coś takiego wdraża?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Grupa Pracuj?

Zainteresowana

A czy pracuje ktoś w Rzeszowskim oddziale? Jeśli chodzi o dział sprzedaży, to jak z zarobkami? I ogólnie atmosfera? Czy podchodzi to trochę pod typowe call center czy jednak się różni?

@Zainteresowana

Oddział w Rzeszowie zajmuje sie głównie sprzedażą telefoniczną, jeśli nie lubisz klimatu call center to ta praca Ci się nie spodoba

XD

Tu się nie zgodzę, praca jest daleka od call Center, gdzie automat wybiera za Ciebie numer i nabijasz 200 połączeń dziennie. Bez kontaktu z klientem sprzedaż sama się nie zrobi, na tym polega praca handlowca, w Rzeszowie jest to kontakt telefoniczny i mailowy, zarówno przychodzący i wychodzący. Trzeba wykonać pewną ilość połączeń i maili bo to wpisane w pracę handlowca, ale nazywanie tej pracy w klimacie call center to przesada.

Kandydatka

Po rozmowie w 2 etapie rekrutacji dostałam informację że dostanę feedback w przeciągu tygodnia, niezależnie od decyzji. Minęły 2 tygodnie i cisza. Firma przedstawia sie jako szanująca czas innych osób a niestety wychodzi inaczej. Bardzo nieetyczne zachowanie.

@Kandydatka

Dzień dobry, jest dla nas bardzo ważne, żeby nasze procesy rekrutacji były prowadzone w sposób profesjonalny i przyjazny, oraz żeby każda osoba biorąca w nich udział, otrzymała informację zwrotną. Dlatego, bardzo prosimy o kontakt na adres: rekrutacja@pracuj.pl abyśmy mogli poznać szczegóły i wyjaśnić sytuację.

pracuj.pl = porazka

pracuj.pl to najgorsze w interneie miejsce do poszukiwania pracy. zadnych ogloszen dla normalnych ludzi same jakies niestworzone stanowiska wziete z angielszczyzny. calkowity brak ofert pracy dla normalnych przecietnych ludzi jak magazynierzy sprzedawcy spawacze hydraulicy kierownicy itp. to co sie dzieje w ogloszeniach na stronie pracuj.pl to jest jakas absolutna porazka nie rozumiem jakim prawem taki syf jest wyswietlany jako pierwszy w google. Tak idiotyczny beznadziejny beuzyteczny serwis ze brakuje slow zeby to opisac. Zachecam wszystkich do szukania pracy gdzie indziej np na olx. Ta firma powinna upasc bo nie wnosi nic na rynek pracy wrecz przesz=zkadza w znalezieniu pracy.

nick1

Pracuj.pl to w zasadzie bezwartościowy portal do szukania pracy można wysłać z 200 CV i dostaniesz 1 może 2 telefony zaproszą cię do jakiegoś korpo zrobią przesłuchania jak na policji i rzecz jasna wybiorą kogoś innego (większość prac w korpo jest dla picu sami zobaczcie jedno to samo ogłoszenie w jakimś leroy merlin czy innym pwc potrafi wisieć ponad pół roku, nie wierzę że nie ma ani jednej osoby która nie spełnia żadnych ich wymagań lol to po co to wisi jak nikogo nie szukają żeby było złudzenie że firma mimo wszystko się rozwija w czasach galopującej inflacji ? czy posadka dla krewnego znajomego z góry wybranego ?) W większości stanowisk już w ciągu 2 tygodni w takiej Wawie jest ponad 100 CV na jedno miejsce i z góry babki z HR odrzucają jak nie masz właściwych studiów albo 3 letniego doświadczenia. Daję 1/10 nigdy nie dostałem pracy przez ten portal, porażka.

x1
@nick1

Ale aplikowałeś do Grupy Pracuj, ze oceniasz portal jako pracodawcę?

aaa

Sam portal z ofertami pracy to lipa.. Na x wysłanych ofert 1 odpowiedź i to negat... Masa ofert które ciągle wiszą i tym sposobem portal nabija sobie dużą liczbę ogłoszeń o pracę.

Byłem widziałem IT

Nie wypowiem się na temat pracy ogółem w GP, ale na temat pracy w samym IT w pracuju. Tak jak ktoś już wcześniej napomniał, stawki nie zwalają z nóg, ale też nie są bardzo mocno poniżej rynkowych. I był to właściwie jedyny średni aspekt tej pracy. Projekty były naprawdę ciekawe i rozwojowe, a ludzie jak i ogółem atmosfera jak najbardziej na plus. Firma też mocno stawia na work-life balance i nikt nie miał problemu jeśli musiałem w środku dnia wyjść coś załatwić. Ponownie odniosę się do przedmówcy, że jest to świetne miejsce do rozwoju po czym rynek stoi otworem za sporo lepsze pieniądze. Co do rekrutacji, nie pamiętam ile dokładnie było etapów, ale sprawnie dostawałem info o następnych, a o ofertę dostałem już kilka dni po finałowym.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Grupa Pracuj? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Tak, każdy Pracownik ma smartfona. Można korzystać z niego także prywatnie, jeżeli wyrazi się taką chęć.

Krystyna

A jest to jakoś sprawdzane/ograniczane przez pracodawcę, czy raczej nie ma żadnego kontrolowania?

Magdalena

Odnośnie tego typu narzędzi do pracy coś jeszcze przysługuje? padła także wzmianka o braku kontroli w tym kontekście i teraz zastanawiam się czy ogólnie w jakiś bardziej skrupulatny sposób jest tutaj weryfikowana praca i wyniki? Czy raczej jednak darzy się pracowników zaufaniem?

Bdim
@Magdalena

Sposób rozliczania Cię za wyniki pracy jak wszędzie zależy od stanowiska i zakresu obowiązków, który obejmujesz. Tak samo jak narzędzia pracy, które otrzymujesz.

Zostaw merytoryczną opinię o Grupa Pracuj - Warszawa

• Jak się pracuje w Grupa Pracuj?

Zobacz opinie na temat firmy Grupa Pracuj tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grupa Pracuj?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grupa Pracuj?

Kandydaci do pracy w Grupa Pracuj napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grupa Pracuj