Opinie o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PKP Polskie Linie Kolejowe. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie PKP Polskie Linie Kolejowe na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PKP Polskie Linie Kolejowe w Warszawa

GRAŻYNA

Przeczytałam większość opinii na forum. Napiszę jak to wygląda z mojej strony. Zdjęli ostatnio aneksem klauzulę o poufności wynagrodzeń, to powiem co wiem :) Zatrudniona w CRI na Minerskiej Wszystko podaję BRUTTO. Podstawa 3080 (tragicznie to wygląda), ALE! Za przepracowane godziny w miesiącu jest podstawa regulaminowa, wychodzi z tego w miesiącu ok 800-950 zł. Po roku dostaję deputat węglowy 160 zł. Po 3 latach dostaję 1,5% stażowego czyli 138 zł. Do tego dochodzi uznaniowa ok. 500-600 zł. Do tego uciążliwe za pracę przy kompie ze 30 zl. Suma sumarum wychodzi w miesiącu ok. 4600-5000. Ponad 3300 tys. na rękę. To mało? Te pieniądze są pewne, bo jeszcze jest coś takiego jak PREMIA INWESTYCYJNA, jak jeszcze się zatrudniałam to było ok. 1000 zł co miesiąc, Prezes zrobił z tego kwartalną, nie dostałam, to nie wiem ile wychodzi plus minus, kolega z innego zespołu dostał ok 2000 zł, czyli 600 zł na miesiąc. Osoby, które piszą, że mają mniej niż 2000 na rękę to tylko dlatego, że mają pozaciągane pożyczki w kasie zapomogowej i nie widzą gdzie ta kasa leci. Robota spoko, zarobki niezłe, piszą jedynie ludzie którzy nie nadaję się na kolej.

stary kot
@Krystyna

nikt z tym nic nie zrobi np premia powinna być uznaniowa a nie kwotowa bo jeden siedzi na obciążonym posterunku i ma to samo co ten z drewnianej lini jeśli chodzi o ruch a jeden toromistrz ma 70 rozjazdów i zarabia tyle co ten co ma 12 i kawałek szlaku i nic nie robi ale u nas w drogówce czy się stoi czy się leży to się należy więc po co sie starać zrozumiałem to po tylu latach , walnąć sete z rana i w tory

Neutralny

Praca w PLK do łatwych nie należy. Niby nie robisz tak wiele (zaraz każdy napisze jaka to ma ciężko pracę - szczerze,to małe z nich klamczuszki) Dyżurny dyżurnemu nie równy, 1 na 10 ma ciężki posterunek, reszta to odstepy, perony czy jakieś 3 tory i jeszcze krótkie. To samo z droznikami, 1 na 10 ma przejazd ciężki, reszta to wakacje, 100 samochodów na dzień w tym żadnego tira. Ja jestem dróżnikiem, nie mam łatwego przejazdu, pracuje na kilku i każdy z nich uwazany jest za trudny. Jedynie czego można się serio obawiać to ciągłych wymagań co do przepisów i monotonii. Jest sporo plusów ale każdy o nich zapomina, widac tacy pracownicy. Są dopłaty do kina, teatru, basenów około 70%. Finansowe przedszkola i żłobki, 8 dni urlopu wiecej, co roku podwyżka, staż pracy do 33%, pożyczki mniejsze i wieksze oraz finansowane są wczasy. Proszę o jedno, są tu różne szczeble plk, pewnie większość z Was ma 33% wysługi i co? Macie kiepskie wypłaty? A kto wam więcej zapłaci? To samo pytanie do osób z biura, podobno Wam gorąco w klimatyzowanych pomieszczeniach i wodę zabieracie z przejazdów, i znowu większość osób które narzeka to kategoria 50+, bo mysli że w biurze to kierowniczka. Dziękuję, pozdrawiam młodych pracowników i starszych lecz tych normalnych :-)

Daniel
@Neutralny

Nie ma dnia pociągi opóźnione bojkok nie płacimy za bilety ....bilety rekomendowane jak tylko pociąg opóźniony ludzie co z wami się dzieje lizać (usunięte przez administratora) potraficie We

Nowicjusz

Świetna firma, podpisałem właśnie umowę na czas nieokreślony. Mam 23 lata i ciągle studiuję. Podstwa to 4100 brutto, ale do tego dodatek stazowy 1.5 %, który rośnie co rok produkcji 1.5%, warunki szkodliwe za pracę przed monitorem, dodatek godzinowy, deputat węglowy o równowartości 3 ton węgla kamiennego, dodatek do mieszkania 500 zl, premia uznaniowa - dostaję z reguły 500 zl od swojego naczelnika, premia inwestycyjna - zawsze dostaje 2400 na kwartał, do tego mam kartę medyczną, kartę sportową, wczasy pod gruszą, dodatek kulturowy, dodatek świąteczny, nagrodę z okazji Dnia Kolejarza. Podsumowujacy wychodzi ponad 7000 miesięcznie plus te różne dodatki socjalne. Także aż żal czytać wasze narzekanie na firmę, bo żadnej z moich 40.kolegow ze studiów nie ma nawet w połowie tak dobrych warunków jak ja.

TOM
@Nowicjusz

w 2018 w PKP PLK Centrum Realizacji Inwestycji Kraków miałem podstawę pensji 2700 brutto (!). Byłem wtedy mgr inż po PK, z 10 letnim stażem w zawodzie. Pensja skandaliczna, oczywiście po 1, 5 roku złożyłem wypowiedzenie.

Isedr

Wypowiem się jeśli chodzi o zarobki. Jestem dyżurnym ruchu, mój staż pracy w PLK to 5 lat. Zwyczajna wypłata z dwoma niedzielami to 5 tysięcy złotych na rękę, jak są nadgodziny to dochodzi do 6. Jest dofinansowanie do karty multisport, 1200 zł wczasy pod grusza, premia na dzień kolejarza oraz kasa na święta. Dodam że mam jedną autoryzacje na małej stacji, na większych można znacznie większe pieniądze zarobić. Pozdrawiam i zapraszam jeśli ktoś ma jakieś pytania, a nie chce usłyszeć tylko hejtu :)

Artur
@Jozef

Sa wczasy pod grusza od zeszłego roku

Na jakie zarobki może liczyć radca prawny w centrali i centrum inwestycji?? Jaka jest podstawa i dodatki??

@xd
@Kandydat

Zdecydowanie poniżej rynkowych- to, że prowadzą nabór od trzech lat nie jest przypadkiem. Rok temu proponowali 6k brutto przy 10 letnim doświadczeniu… Rotacja na tych stanowiskach ogromna, a to za sprawą naczelniczki, która średnio potrafi zarządzać zespołem i znalazła się tam tylko dlatego, że była jedynym pracownikiem wydziału xd Do tego dochodzi dziwny zakres obowiązków (średnio związany z inwestycjami) i z lekka niekompetentna dyrekcja.

Nie do wiary Nowy wpis
@@xd

Ciężko mi uwierzyć w to, co napisałeś/-aś. Nie wyobrażam sobie takiej stawki przy takim expie. Czy rzeczywiście jest tak duża rotacja, a stanowiska kierownicze są z za siedzenia czy stażu ? Co masz na myśli pisząc o dziwnym zakresie obowiązków? Trudno mi w to wierzyć... Nie oczekuje bóg wie jakich konkretów, ale chętnie poznam szerszy kontekst

Wspaniałe podwyżki w 2024 roku nas czekają bo cale 250 zł... oczywiście brutto... można otwierać wodę mineralną ze szczęścia

Olo

Nie ma ludzi do pracy, młodzież nie garnie się do stresu, nadgodzin i pełnej odpowiedzialności a ci co pracują mają dostać (usunięte przez administratora).. wyborna polityka

@Olo

spoko u nas w ruchu wyciągają stare wygi ok 8 tys to chyba na miske ryżu wystarczy

Jaro

8 tyś,chyba za 300 godzin

IsedrL
@Jaro

Ja nie wiem gdzie wy pracujecie że 8 tys to jest dla was dużo. Ja teraz pracuje na malutkiej stacji 19 pociągów w dobę. W Marcu 24 nadgodziny i wypłata wlasnie 8k. A mam podstawy mniej o 700 zł niż wcześniej gdy pracowałem na ogromnej stacji. Staż pracy 9 lat

Jaro
@IsedrL

8000zł brutto ,to zgadzam się z tobą:)

Tomson
@IsedrL

To jak? Te 8 tysięcy to masz brutto czy na rękę?

Burżuj

Mineralna? Widać że się przelewa po podwyżkach :D

torowy Nowy wpis
@Burżuj

mają spotkać sie 17 kwietnia to nowy zarząd plk zaproponował 250

Piotrek

Ciekawe kiedy rozmowy o podwyżkach płac w tym roku ? Coś cisza ... Od lipca minimalna 4300 złotych brutto.

dr
@Piotrek

widać że sie nie interesujesz sprawami kolejowymi z 2 miesiące temu mniejsze związki zawodowe chcą spotkania z prezesem by dźwignąć nam 500zł a solidarność niedawno mówiła że będzie rozmawiać o 800zł więcej już oficjalnie jest nowy prezes więc jest z kim rozmawiać

Burżuj Nowy wpis
@Piotrek

Ktoś wyżej pisał o podwyżkach na 250zł, chociaż u nas jeszcze nic takiego nie było.

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku elektromonter ds. automatyki?

rst

Ok. 3600 netto.

Kandydat Nowy wpis
@rst

Do tego są jakieś premie? Dodatki? Coś na święta?

Monter

Jeśli mają zamiar przyjąć dzwonili w miarę szybko. Przebieg jak przebieg... rozmowa wstępna, komisja, badania, szkolenie BHP, a na koniec umowa z rozczarowaniem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że Pani Ewa nie ma pozwolenia lub nie chce mówić o zarobkach. Jeśli bym wiedział, że zarobki są poniżające, to w ogóle bym sobie tą firmą głowy nie zawracał. Tutaj na gowork nikt właśnie o tym nie pisał. Na rekruracji pomimo wielokrotnych zapytań, to wymijająco odpowiedzą tylko..., a gdzie wezmą też nie wiadomo "to zależy jak dyrektor zdecyduje..." etc., ale zazwyczaj najbliżej zamieszkania, jednak nie jest to regułą. Na komisji pytają jakby miało się zarabiać jako specjalista i w ogóle..., a za takie pieniądze, to mogą sobie brać pijaczków z ulicy. No i zostały badania... Pani Ewa twierdzi, że zrobi się w jeden dzień :D, to jak może Pani kiedyś sobie przeczyta niech sobie uświadomi, że nie ma tam takiej możliwości! i nie wprowadza ludzi w błąd, że Pani w okienku na badaniach wszystko tam powie... oni sami nic nie wiedzą i jest jeden wielki miszmasz! Z badaniami też jaja... wymagania wysokie prawie jak na pilota... wszyscy znają sprawa cukru na pierwszym planie. Inną sprawą też jest, że niekiedy badań się nie przechodzi lub 2 razy trzeba robić lub dadzą na rok, ale jak tego PLK nie weryfikuje, to firemka ich naciąga, bo mają od badania. Po badaniach końcówka BHP itp. na koniec umowa z marną pensją. NIE DZIWNE, ŻE LUDZIE UCIEKAJĄ Przyjąłem tą pracę, bo mnie wyh...li nie mówiąc o wynagrodzeniu!

to zależy od stanowiska, ale jak jest w nastawni? co się tam robi? - a czy ja mam na CV, że pracowałem na nastawni? najśmieszniejsze pytanie - ile chciałbyś zarabiać HAHAHA - przecież macie tabelę z wynagrodzeniami! czy ja powiem 3tys czy 4tys to i tak dacie najniższą krajową!

logo firmy Operator Wózka Widłowego / Magazynier
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
Ja pytam

W zakładzie w Poznaniu nie przestrzega się regulaminu jeśli chodzi o wykorzystanie urlopu zaległego. Pracownicy mają nakazane (oczywiście na gębę) przez naczelnika działu pracowniczego, że mają wykorzystać urlop zaległy do końca marca, a jak ktoś tego nie robi, to zaczyna się nagabywanie przez przełożonych. Ludzie się boją mu postawić nie chcąc mieć problemów, dlatego robią tak jak im się każe. Jest to niezgodne z kodeksem pracy który mówi, że urlop zaległy pracownik musi wykorzystać do końca września. Jako wieloletni pracownik z długim stażem mogę powiedzieć, że wszędzie jest tak samo, nie ważne czy sekcja czy biuro zakładu. Oczywiście naczelnik na piśmie żadnemu pracownikowi polecenia wybrania urlopu nie da, bo wie, że to jest niezgodne z regulaminem, dlatego wszystko jest "perswadowane" słownie. Mam głęboką nadzieję że po zmianie zarządu coś się zmieni w tym zakresie bo to jest chore, żeby człowiek mając prawo wykorzystać urlop zaległy do końca września musiał go wybierać do końca marca bo tak chcę góra. A jak jest w innych Zakładach? Ktoś się podzieli informacjami?

Odpowiedź
@Ja pytam

Chyba w całej PLK tak jest, bo w Zakładzie w Warszawie jest to samo

Rafał
@Ja pytam

Wszędzie jest tak samo, mam wrażenie że to norma

Koc
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Witam. Czy wie ktoś kiedy z referenta w Zakładzie Linii Kolejowych mogę awansować na młodszego specjalistę? I czy wiąże się z tym jakaś podwyżka? Z góry dziękuję. @Pracodawca

Cześć, czy na stanowisku specjalisty ds. obsługi magazynowej ( magazynier ) osoby są traktowane tak jak pozostali pracownicy kolei? Tzn. przysługują im dodatki na dzień kolejarza, deputat węglowy czy 13 pensje?

@Zainteresowany

tak masz wszystko po roku pracy w plk a 13 u nas nie ma

@toromistrz

A jak jest z innymi dodatkami? Wakacje pod gruszą, dzień kolejarza itd?

@Zainteresowany

Czy wszystko zależy od tego w jakiej sekcji się jest przyjęty?

Tiger

Mam pytanie ile zarobki zwrotniczy po szkoleniu?

@Tiger

Lekko ponad aktualna pensja minimalna. Ale różnica groszowa jeśli nie masz wysługi i deputatu 164 złotych .

@Piotrek

praca jest na zmiany 12 dzień 12 noc i 48 wolne? po szkoleniu z dodatkiem nocnym za niedzielę i premia wychodzi lekko ponad minimalną?

@Tiger

To zależy od regulaminu posterunku. Na jednych się pracuje po 12 godzin i nocki a na innych tylko dniówki po 8 godzin. Pytaj zawiadowcy . Pensja lekko ponad minimalna .

@Piotrek

Nie mam jak zapytać bo dopiero mam robić badania i się zastanawiam czy warto. Jedni chwalą inni nie. Mi chodziło głównie o system zmian 12 dzień i noc i 48 wolne. Skoro ruch jest ciągly to praca też cały czas dlatego pytam. I jeszcze ta wypłata po 3 miesiącach to słabo

praca
@Tiger

warto, popracujesz troche jako zwrotniczy, jak będziesz się dobrze spisywał zawsze po paru latach możesz iść na nastawniczego lub dyżurnego ruchu. Zapoznasz się z tym "od podszewki" jak to wygląda na gruncie. A co do zmian zwrotniczego to tak jak kolega wyżej napisał. W zależności od stacji, możesz mieć zmiany a możesz mieć zmiany tylko dzienne 12/8h. Najlepiej jak zrobisz badania to pójdź do naczelnika bądź zawiadowcy i po prostu spytaj, myślę że powinni Ci powiedzieć na starcie gdzie Cie szykują do pracy.

@Piotrek

Mam pytanie jak różni się wypłata na stanowisku zwrotniczy jeśli pracuje się 2 zmiany po 8 godziny i dwie niedzielę a jeśli w turnusie po 12 godziny

@Tiger

W turnusie po 12 godzin pracujesz także nocki. Masz więc wynagrodzenie za pracę w nocy. To się oblicza że wzoru pensja minimalna ,miesięczna norma godzin i z tego 25 procent za jedną godzinę nocna. Powodzenia.

Cześć. Elektromonter ds. automatyki to stanowisko czym się charakteryzuje? Gdzieś wyczytałem, że się szkolenie przechodzi tj. gdzieś wysyłają czy to w miejscu pracy? Pozdrawiam.

Mmm
@Michał

Najpierw jesteś monterem. Zarabiasz grosze. Później po dwóch latach około wyślą Cię na kurs automatyka (2 miechy). Praca na utrzymaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Praca często niewdzięczna, w terenie, śnieg, gorąc a usterki są. Wypłata niska, a powinna być dużo większą w porównaniu z dyżurnymi siedzącymi (usunięte przez administratora) na nastawni. Automatyk w razie W będzie potrafił poprowadzić ruch pociągu, dyżurny w razie W nie będzie potrafił na gruncie przekorbowac rozjazdu więc samo się nasuwa kto ma większe obowiązki

@Mmm

co ty za bzdury opowiadasz, że nie będzie potrafil przekorbować? Kazdy dyzurny teraz na egzaminie jest w pierwszej kolejności maglowany o sposobie zabezpieczenia rozjazdu oraz jego korbowaniu. To jest jedna z podstaw wiedzy dyżurnego, no chyba że jakiegoś młota, który uważa się za takiego że za niego wszystko ktoś zrobi. Ale jest dużo takich posterunków na których dyżurny ma rozjazdy przy samej nastawni i w razie potrzeby sam musi sobie zabezpieczyć lub ułożyć drogę przebiegu na gruncie.

Z centrali

Pracowałem w centrali jako specjalista. Nie polecam. Żenujące zarobki i średniowieczny stosunek do pracy zdalnej. Na rynku płacą za taką samą pracę 2-3x więcej. Na plus jedynie mili ludzie.

ON34
Użytkownicy czekają na odpowiedź 49 dni.

Witam. Na jakie zarobki może liczyć zwrotniczy po kursie..podkarpackie?

Darek
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Witam. Mam pytanie do pracowników plk. Ile zarobi zwrotniczy po szkoleniu i jak ta praca wygląda?

Witam mam rozmowę na toromistrza ,wykształcenie budowlane ,jakie zarobki ,warunki pracy ,może coś podpowiecie?.

@Kandydat

nie będziesz od razu toromistrzem , po zawodówce 5 lat w torach a po średnim 2 , 3 lata jako monter a to najgorsza i najmniej opłacana praca w plk , potem szkolenie ok roku i kurs ok 3 miesięcy zakończone egzaminem.

@toromistrz

A jak to kasowo wygląda ,bo Mam znajomego sąsiada emerytowanego Toromistrza, co prawda pracował tam 20 lat temu i strasznie wychwalał pracę na tym stanowisku,dlatego złożyłem czy będzie więcej niż w Wojsku ,bo od marca ma być 6000 brutto plus dodatki dla szeregowego.

@Kandydat

ja zarabiam bez nadgodzin 6100 zł ale po 31 latach w torach w tym 21 jako toromistrz , nie będe cię ściemniał że mam miody bo tak nie jest, ogrom pracy i ogrom odpowiedzialności , mam syna i córke w wojsku , nie ma porównania i tyle.

Witam wszystkich! Lada moment będę Zwrotniczą. Mam pytanie - ile mniej więcej wychodzi Wam na rękę za przepracowany miesiąc? Pozdrawiam

@Anna

Ok.3500-4000 na rękę,widełki mogą być spore w zależności od ilości świątecznych, nocek itd.

Kiki
@Anna

Czy zwrotniczy w nocy pracuje sam w pojedynkę? Musi nocą chodzić sam po torach? To dość niebezpieczne dla kobiety, chyba że są z kimś na zmianie??

@pracownik

Czy zwrotniczy pracuje w systemie 12 dzień 12 noc i 2 dni wolne?

praca

tak, w większości zwrotniczy ma taki system pracy po 12h, choć zdarzają się miejsca gdzie zwrotniczy jest tylko w dzień albo codziennie po 8h.

Witam, za niedlugo rozpocznę pracę jako Nastawniczy, na jakie zarobki można +/- liczyc przy pełnym miesiącu (woj.Podkarpackie). Pozdrawiam

Mark

Czy można ubiegać się o zwrot kosztów dojazdów w przypadku wyjazdu na badania lekarskie, do innego miasta, jeśli jechało się swoim samochodem?

dr
@Mark

zwrot dostaniesz tylko za bilet komunikacji publicznej

Kielczanin

Opowiem wam jak to wyglądało w świętokrzyskiem. Pracowałem rok w 2021 zarabiałem 2700 netto(na umowie nie było nawet najniższej krajowej). Więc zarobki bardzo kiepskie (usunięte przez administratora) którego doświadczyłem był niedozniesienia. Więc od razu szukałem innej pracy z której po dzień dzisiejszy jestem zadowolony kupiłem nowe auto z salonu.

Witam..... Poszukuję informacji dotyczącej pracy w PKP PLK Ostrów Wlkp. Stanowisko monter maszynista ... Na jakie zarobki można liczyć?

Czy czy kolej przyjmuje osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności spowodowanym zwyrodnieniem i dyskopatią kręgosłupa?

kandydat

czy na stanowisko ds wspolpracy miedzynarodowej w obszarze korytarzy towarowych to jest ok? jakies opnie? zarobki?

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Polskie Linie Kolejowe - Warszawa

• Jak się pracuje w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Zobacz opinie na temat firmy PKP Polskie Linie Kolejowe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 320.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 188, z czego 31 to opinie pozytywne, 61 to opinie negatywne, a 96 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PKP Polskie Linie Kolejowe?

Kandydaci do pracy w PKP Polskie Linie Kolejowe napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PKP Polskie Linie Kolejowe
2.1/5 Na podstawie 798 ocen.
  • Targowa 74
    03-734 Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042