Opinie o XTRF Management Systems Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie XTRF Management Systems Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie XTRF Management Systems Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o XTRF Management Systems Sp. z o.o. w Kraków

Aktualna pracownica

Firma od dłuższego czasu zwalnia ludzi bez możliwości powiedzenia "do widzenia" kolegom i koleżankom. Zapraszają na spotkanie z HR, jak trzeba to zdalnie, a po tym spotkaniu nie jesteś już pracownikiem i masz odcięte dostępy. Zaś tuż po tym wydarzeniu jest wysyłany mail do wszystkich, że "dziękujemy za wniesiony wkład przez osobę x, ale firma nie będzie kontynuowała z tą osobą współpracy". Tak kończy się Twoja historia w tej firmie. Wstyd, zwolnienia rodem z najgorszych amerykańskich korporacji. Brakuje tylko ochrony która by wyrzucała Cię za fraki poza teren firmy lub przyjeżdżała do domu po sprzęt firmowy. Firma jest łączona z XTM, który to zdaje się być firmą nadrzędną i widać, że to XTM dyktuje warunki. Nastroje są takie, że nikt nie wie czy nie zostanie zwolniony z dnia na dzień, tak jak teamleaderzy sales, crm czy ludzie z HR. Dziwnym trafem, zwalnia się ludzi wyłącznie z XTRF, a nie z XTM. Rzecz jasna, właścicielami XTRF oraz XTM jest K1, które (jak można się domyśleć) planuje sprzedać spółkę w niedalekim czasie. Zarząd krzyczy głośno na townhallach i spotkaniach firmowych "kill the plunet" (plunet = konkurencja), jednocześnie wskazując na prezentację z nierealnymi do osiągnięcia celami sprzedażowymi i na słupki przewidujące wzrost wartości firmy o grube miliony. Osobiście odczuwam to jakoby zarząd XTM/K1 traktował XTRF jak kurczaka którego trzeba możliwie najbardziej nafaszerować przed sprzedażą, aby był jak największy i najcięższy, nie patrząc na to jak dysfunkcyjnie wszystko w środku będzie pracować, co już się dzieje. Zarząd zdaje się podejmować nieracjonalne decyzje i strach tu pracować, trzeba uciekać. Nie sądziłam że mogę to powiedzieć, ale firma jest zarządzana jeszcze gorzej niż za czasów Radziszowskiego i Nedomy.

Aktualnie XTRF ma się super. Stabilne zatrudnienie, praca w całości zdalna i ciekawe projekty dla dużych zagranicznych firm to atuty. Firma jest odporna na koronawirusa i daje wielkie możliwości rozwoju.

Zoja
@KillPlunet

Co masz na myśli pisząc o dziwnych rzeczach? Kiedyś się nimi interesowałam jak jeszcze koordynatora projektu do siebie szukali. faktycznie też teraz widzę, że opinii od dwóch lat prawie nie ma. z jakich przyczyn ludzie odchodzą?

Rzetelny opiniodawca

Bardzo dobry pracodawca, dbający o pracowników. Stabilne zatrudnienie w czasach epidemii. Zakres obowiązków zróżnicowany ale opierający się głównie w obszarze danego stanowiska. Bardzo miło mi się pracuje. Pozdrawiam.

KillPlunet
@Rzetelny opiniodawca

Zwolnienia, brak jasno określonego celu firmy, dziwne restrukturyzacje (zwolnienia). Tyle ta firma może zaoferować.

Oluś Nowy wpis

Widziałem ofertę dla Senior Product Ownera. Bardzo proszę tym samym o opis procesu rekrutacyjnego. W jaki sposób kompetencje są weryfikowane? Nie znam jeszcze średnich stawek, wiem po opisie jedynie, że pracuje się hybrydowo

Aktualna pracownica Nowy wpis

Rozwoju? W czym? Ta firma przestała się rozwijać wieki temu. Ludzie tam siedzą, bo jest atmosfera spoko, nie trzeba się przepracowywać a kasa nakonto wpływa.

Były pracownik wypowiadający się o tym jak się ma aktualnie firma, nieźle. Jak miałeś takie podejście to nie dziwię się, że już tutaj nie pracujesz :)

obecny pracownik

Jako obecny pracownik firmy mogę to potwierdzić. Nie ma możliwości rozwoju, nie oferuje żadnych szkoleń - firma sępi grosza na wszystko co się da.

KillPlunet

Niestety, nieprawda. Firma jest wciągana przez XTM od 2 lat, a od paru miesięcy dzieją się dziwne rzeczy i ludzie ciężko pracujący na sukces tej firmy wylatują. Tonący statek.

Zoja Nowy wpis
@KillPlunet

Rzetelny opiniodawca

KillPlunet Nowy wpis
@Rzetelny opiniodawca

Office Manager

Zostałam polecona na to stanowisko. Wcześniej sprawdziłam sobie czym firma się zajmuje. Ja byłam przygotowana - oni też. Wymagania na to stanowisko spełniałam więc nie miałam problemów z odpowiedzeniem na stawiane mi pytania. Rozmowa była miła i profesjonalna.

Pytania głównie dotyczyły zakresu obowiązków, część rozmowy była po angielsku - rozmawialiśmy o moich zainteresowaniach a potem zeszło na seriale dla dzieci. Żadnych niezwykłych czy nietypowych pytań.

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.

W XTRF Management Systems Sp. z o.o. prowadzona jest rekrutacja na stanowisko konsultant ubezpieczeniowy. Jesteś osobą, która wzięła w niej udział? Napisz, jak Twoim zdaniem wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Ta opinia może ułatwić innym podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Jaki jest wkład kierownictwa XTRF Management Systems Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

A ja mam pytanie do Pana Radziszowskiego. Ja nie jestem wierzaca. Za to liczy sie dla mnie uczciwosc, partnerstwo, ciezka praca. Ogolnie bycie czlowiekiem wartosciowym I to nie tylko na pokaz na niedzielnej mszy. Czy mialabym szanse w waszej firmie?

co?

Co to za pytanie - czy w firmie interesują się sprawami, którymi nie powinni - jak wiara lub jej brak?

Dominik Radziszowski
@Ania

Uczciwość, partnerstwo i ciężka praca połączone z kompetencjami dają Pani bardzo duże szanse na prace w każdej firmie - w XTRF również. Szanujemy prawo pracownika zarówno do ukrywania jak i wyrażania swoich przekonań religijnych - i tych prawdziwych i tych na pokaz. Nigdy też takich postaw nie oceniamy i nie komentujemy - w szczególności publicznie.

Adrian
@Dominik Radziszowski

I bardzo dobrze. Bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś w pracy pytał mnie o moje przekonania religijne. Przecież to prywatne sprawy. Powiesz jak przebiega rekrutacja? To tylko rozmowa czy są jakieś testy do wykonania?

kandydat
@Adrian

I to i to.

sadam

wiarygodna opinia

Czesc????

Jakie widelki na staniswisko Customer Success Manager ? Obecnie pracuje gdzie indziej, ale zastanawiam sie and innymi mozliwosciami..

Czy XTRF Management Systems Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

XTRF

Dzień dobry, naszym standardem jest umowa o pracę. Zdarzają się przypadki, kiedy podpisujemy inną formę zatrudnienia, jednak zawsze staramy się dopasować odpowiednią formę współpracy do preferencji kandydatów.

Napiszesz coś o warunkach zatrudnienia?

Warunki standardowe tak jak wszędzie. Najlepsza firma w której przyszło mi pracować. Każdy dział ma trochę inną specyfikę pracy więc wszystko zależy do jakiego działu idziesz. Ja od technicznej strony jestem i mogę tylko powiedzieć, że firma daje dużą elastyczność i jest wyrozumiała o ile się nie przesadza z niczym.

Nordi

Czy dużo różnych zabezpieczeń wprowadziła firma w związku z epidemią? Jak nastroje?

@Nordi

Bardzo spoko, stabilność zatrudnienia nigdy nie była tak atrakcyjna jak teraz.

Ciężko jest w systemie 12/12 w XTRF Management Systems Sp. z o.o.? Ktoś coś?

Co masz na myśli przez system 12/12? Jeżeli chodzi o to, że w jeden dzień możesz popracować dłużej żeby w inny pracować krócej to tak. Jest taka możliwość ale oczywiście w granicach rozsądku żeby było wiadomo kiedy kto jest w pracy.

K

Jako szeregowy pracownik po prawie 3 latach spędzonych w XTRF nie mogę złego słowa powiedzieć. Zdecydowanie potwierdzam plotki o świetnej atmosferze czy to wewnątrz działów, czy całej firmy ;). Wszyscy są życzliwi i pomocni. Ważna informacja dla osób wchodzących na rynek IT, lub chcących się rozwijać: informacje o ścieżkach rozwoju to nie bajki. Oczywiście trzeba się trochę postarać, ale jeśli dobrze wykonujesz robotę, a przy okazji jesteś ambitny to nawet leaderzy innych działów sami mogą zachcieć cie mieć u siebie o ile wykazujesz przynajmniej podstawową wiedzę z innych dziedzin. Póki co najwięcej transferów było chyba z Help Desku dlatego zachęcam do aplikowania gdyż też od niego zaczynałem i był to fajny czas. Jakieś tam masowe zwolnienia to średniowieczne czasy i ludzie powołujący się na nie opierają się na już dawno nieaktualnej sytuacji. Obecnie firma ma się dobrze. A przynajmniej tak wynika z podsumowań kwartalnych ;) ale jeśli ktoś miałby wątpliwości, to może o to zapytać osobiście prezesa przy kawie. Bo wcale tak nie jest, że liczy się jedynie kod i cyferki. Przynajmniej ja mam przeciwne odczucia. Polecam i pozdrawiam!

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy XTRF Management Systems Sp. z o.o.?

Bartosz Budzyński

Tak, co do zasady rozmowy z kandydatami prowadzimy w naszej siedzibie.

bez mrugnięcia okiem potrafią wykorzystać gorszą sytuację rodzinną pracownika i stawiać go w złych sytuacjach, co można o nich powiedzieć w takim wypadku... zaraz pojawi się pytanie z nie z HRu jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna czy coś i zakopią ten komentarz - uciekać od tych ludzi bo w gorszych chwilach wyjdzie ich natura tak jak to już napisano w poprzedniej opinii

XTRF
@anonymous

Wszyscy Pracownicy, którzy zostali ostatnio zwolnieni przez nas, zostali zwolnieni z powodów absolutnie nie związanych z ich sytuacją życiową czy osobistą. Mieliśmy poważne zastrzeżenia co do ich pracy i w związku z tym podjęto decyzje o zakończeniu współpracy. To nigdy nie są łatwe decyzje, ale cenimy jasne postawienie sprawy i zdrową atmosferę w zespole. Powody zwolnień były zawsze komunikowane Pracownikowi a na to, że w jego odczuciu powody są inne, nie mamy wpływu. Tym bardziej zachęcamy zainteresowane osoby do kontaktowania się bezpośrednio z nasza firmą, gdyż pracownicy, których zdecydowaliśmy się zwolnić, mogą nie być wiarygodnym źródłem informacji. Lepiej opinie o nas wyrobić sobie w czasie bezpośredniego spotkania, do czego zachęcamy. Ta opinia jest tym bardziej krzywdząca gdyż niejednokrotnie Pracownicy, którzy znajdowali się w trudnej sytuacji życiowej znajdowali w firmie wsparcie i pomoc.

także tego
@anonymous

Znam tą firmę od wielu lat. Fakt, że znalazła się w momencie kryzysowym, jednak cały czas Zarząd wykazuje ludzkie podejście do Pracownika i nie mogę się zgodzić z powyższym komentarzem. Jeśli mam osobisty problem a nie chce zawalić w pracy, wystarczy podejść i pogadać i wszytko da się rozwiązać. Trzeba tylko chcieć się porozumieć a tej woli nie brakuje wśród zespołu. Jest czasem cieżko ale na ludzi można liczyć.

Zwolniona
@anonymous

Niestety muszę się zgodzić z przedmówcą. Firma traktuje ludzi bardzo nie fair i zwalnia ich bez wcześniejszych rozmów oceniających, nie informując o tym nawet bezpośredniego przełożonego. W XTRFie bardzo nie docenia się potencjału jaki jest w ludziach. Zwalnia się ich mimo że wszystkie obowiązki wykonują bez zastrzeżeń i próbują wykorzystać człowieka, żeby jak najbardziej zaoszczędzić. Ale oczywiście to my jesteśmy bezczelni i roszczeniowi, a firma wspaniała i cudowna i nie ma sobie nic do zarzucenia... Nie polecam bardzo bardzo Zresztą jeszcze opiszę sytuację bardziej szczegółowo w odpowiednim czasie.

Zainteresowana
@Zwolniona

Opiszesz dokładniej sytuacje?

XTRFsucks
@Zainteresowana

znowu kryzys? jak zawsze w maju? Pare lat temu też zwalniali, bo kryzys. bez zapowiedzi. Ale moze to kwestia po prostu złego zarządu? Moze jego trzeba zwolnić, żeby firma działała lepiej? Może to w nim tkwi problem?

Kokos

Nadal wyrzucają bez powodu

?

Jak to?

popo
@Kokos

Wyrzucić "bez powodu" nie jest tak łatwo - kto, Twoim zdaniem, wyleciał bez powodu?

Prawdziwy Kokos
@Kokos

Chciałbym tylko napisać, że powyższa opinie została napisane przez jakąś podróbę, a nie prawdziwego Kokosa z IT. Mam teraz paskudne wrażenie, że ktoś się pode mnie podszywa :(

Pozytywna rozmowa rekrutacyjna :)

Anita

Z całą pewnością firma nie zwalnia ludzi bez podstawy!!!

anonym
@Anita

niestety nie moge sie zgodzic. Zwolnienia grupowe po amerykansku, traktowanie ludzi bez szacunku, zero podejscia do pracownika - metody dyrektorow jak w latach 70. Przykre jest to ze w tej firmie jest ogromny potencjal ludzki a wlasciciele/zarzadzajacy nie potrafia tego wykorzystac i wydaje im sie ze firma to kod, marketing, konferencje i sprzedaz.

Andrzej Nedoma, Prezes
@anonym

Hmm... od poczatku jestem prezesem i wlascicielem tej firmy. I nie mam wrazenia ze bojacy sie ujawnic anonym pisze o mojej firmie. Owszem, zwolnilem ponad 2 lata temu jednego dnia 20 osob z 90. Bo tego wymagala sytuacja i jako CEO czasem tak trudne decyzje tez trzeba miec odwage podjac. Dzisiaj firma swietnie sie rozwija i to w oparciu o przychod abonamentowy, czyli bardzo pewny. Rozumiem ze ktos tu mi chce “dokopac” choc nie ma odwagi sie ujawnic. Opanuj sie czlowieku i zyj szczesliwie - obys nigdy nie musial podjemowac trudnych decyzji... choc to malo prawdopodobne. Pozdrawiam Andrzej Nedoma, Prezes

EwelinaMelaniuk
@Andrzej Nedoma, Prezes

Brawo za odpowiedź!

Jeśli jest Anita to ja Krysia
@Anita

jaka szkoda, że żadna Anita w tej firmie nie pracuje, ani nie pracowała. Dziwnie tak wypowiadać się o firmie, o której co najwyżej mogło się słyszeć opinie od znajomych... Może taka Anita też powinna się ujawnić, kim naprawdę jest :)

Świetna, rzetelna firma z bardzo dobrym podejściem do pracowników, co się ceni w dzisiejszych czasach ! :)

Stefan

Czy firma normalnie funkcjonuje?

Zostaw merytoryczną opinię o XTRF Management Systems Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w XTRF Management Systems Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy XTRF Management Systems Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w XTRF Management Systems Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy XTRF Management Systems Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w XTRF Management Systems Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

XTRF Management Systems Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 28 ocen.
  • Walerego Sławka 5
    30-633 Kraków

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042
XTRF Management Systems Sp. z o.o.