Opinie o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA w Żywiec

byly pracownik

wiadomo juz jaka przyszlosc czeka zaklad?

okolo

każdy dostał te pieniądze w całości?

ro
@okolo

ja na wyroku mam co innego a wyplacone zostalo inaczej, oczywiscie mniej! Wyroki sa prawomocne ale przeciez ich prawo nie dotyczy, placa jak chca - sorki jak Pani Drozdzikowa napisala/dala

ciocia
@ro

mam tak samo wyrok na inna kwote a dali mniej i to prawie 4tys mniej!!!!!

@ro

Jak zwykle czepiacie się teraz p.Jadzi gdyby nie Ona nie dostalibysmy nic trzeba było szybko obliczyc ile się komu należy nikt z zewnątrz nie byłby w stanie tego zrobić w tak krótkim czasie. Dostaliśmy kasę netto po odliczeniu podatku zus u i innych należności ale bez odsetek. W sadzie podawaliscie kwoty orientacyjne kto Wam to wyliczył i były to kwoty brutto . Są też tacy co nie dostali nic a pracownicy którzy pracowali w 2003 roku są poszkodowani bo nie dostali wszystkiego co się im należało. Wiec proszę nie szukajcie winnych nie oskarzajcie nikogo niesłusznie. Cieszcie się tym co macie a mało to to nie jest . Żeby było jasne nie jestem p.Jadzia

>>>>>>>>>>>>>>>>>
@????

Nikt nikogo nie oskarza, mamy szacunek do Pani Jadzi i wdziecznosc ze to zrobila, jednak wyroki mamy, umiemy liczyc i sie nie zgadza, a kwoty w sadach nawet gdyby byly orientacyjne SA WIAZACE BO WYROKI SA PRAWOMOCNE, mogli sie odwolywac a nie olewac! ja nie popuszcze, wyrok mam na kwote prawie 3x wieksza niz to co dostalem, jak bym liczyl NIE ZGADZA sie! mam dostac to co mam na wyroku i wali mnie to, mogli chodzic do sadow a nie miec to w du,pie!!!

poszkodowany
@????

nie wiem jak p. Drozdzik to liczyla ale ciezko bylo wyrok do reki wziasc i placic zgodnie z prawem to co ludzie maja zasadzone? Lepiej jest porobic wyliczenia we swiat - macie ochlap i sie cieszcie caly obraz tego zakladu dobrze ze to padlo i te kanalie pojda sie pasc!!!! Ciekawe co na to syndyk! Ja na dniach zawiadamiam prokurature i niech biora za du*py ludzi nieodpowiedzialnych typu p. Drozdzik bo to czysta nieodpowiedzialnosc, jak ktos wyzej napisal wyrok prawomocny jest wiazacy i chodzby wyliczenia byly pi razy drzwi, moga se liczyc co chca maja dac to co jest na wyroku! takie jest prawo, obudzili sie? gdzie byli wczesniej? nikomu do sadu nie chcialo sie isc to teraz PLACIC KANALIE! Poza tym po co Drozdzikowa wciskala w to nos? sami moglismy zlozyc wnioski do funduszu zalaczyc wyrok i dostalibysmy tyle ile mamy dostac a nie tyle ile ona tam popisala! Bo na pewno na tym jest jakis wal zrobiony!

okolo
@okolo

czyli chyba każdy jest do tyłu o parę tys porównując z kwotami zasądzonymi wcześniej...

@poszkodowany

Teraz się zabisz a jak był likwiatów siedziałem i czekałes sąd Ci zasadzil komornik nie miał z czego wyegzekwować i tak nic byś nie dostał co pieniądze się rozeszły bo jakiś dotąd cisza tu była jacyś durni jesteście . Z pustego Salomon nie należę a majątek papierni przewyższa długi wiec z czego dostaniesz . A do sądu idź Famed do dzisiaj nie wyplacil ludziom wyroki mają i co

Hej
@poszkodowany

Trza było składać na co czekałes

zzz

szkoda

Wiesiu

Jest kasa

LTE
@Wiesiu

Pijcie, kupujcie nowe auta, remontujcie domy, splacajcie kredyty i cieszcie sie! Ciekawe kiedy ureguluja innych dluznikow...

2028
@LTE

I czekajcie na telefon, głownodowodzacy bedzie dzwonil to nie badzcie paly i wroccie do papierni

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Kierownik sklepu Delikatesy Centrum
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Żywiec
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Audyt / Audytor w banku
QualitySite
Trala

Kasa już jest ????

Były

Co za matoł pisze ze maszyny nie były serwisowsne musiał byc pracownikiem kibla a nie papoerni to jakiś heretyk

take me out...
@Były

Wez napisz daremny czlowieku kto je niby serwisowal? KSU Service??, zapomniales ma*tole jak to wygladalo? Czy moze jestes "serwisantem"? Mowisz im co jest zepsute, ci przychodza z zapytaniem przejedziecie? No pewnie przejedziemy! i po temacie... Kurw*y byscie wstyd przynajmniej mieli i bzdur tu nie pisali!!!! Chcesz moge Ci podac konkretne przyklady jak to wygladalo! Tak ze milcz piz*do!

pamela
@Były

Maszyny nie serwisowane i rozwalone do granic mozniwosci! TAK BYLO i zapewne jest! Pokaz mi maszyne na zakladzie ktora nie miala chodzby 5 usterek? NIE BYLO TAKIEJ! PS 5 usterek to nic bo jak by te maszyny tylko po 5 usterek to chodzily by jak zloto a to zwykle zlomy z lat 60-tych (dobre to one byly gora w latach 80-tych) i ten kto to kupil teraz bedzie musial wylozyc grubaaaaaaa kaseeeee na przywrocenie tego do normalnosci

Wnuczka kierownika
@pamela

Mój dziadek bardzo kochał papiernie i był w niej kierownikiem za komuny. To co sie teraz porobiło jest poniżej pasa. Dziadek kilka dni temu zmarł ,ale kazdy z nas pamięta jak było za komuny - Piękny zakład ,a teraz? Jak był Serok to było inaczej...

Xxxxx
@Wnuczka kierownika

Jak dziadek się nazywa

@Były

Szybki prosty przykład TEGO NIBY SERVISOWANIA... Maszyna MP V belka pomiarowa, servis nie opłacony Bóg wie ile i po co płacić dalej lepszy servis był robiony przez P. Boczka, "no musicie jakoś dać radę bez belki na tą chwile" a ta chwila trwała kilka dni, jakoś udało się zrobić a i tak za chwilę to samo... I tak ze wszystkimi maszynami na ZPP Lepiej było szyć suszniki niż kupić nowe SZKODA KASY INWESTOWAĆ W NOWE Lepiej było prać kilka zmian sito niż kupić nowe I można tak wymieniać i wymieniać. Pozdrawiam

tez byly

a sterowanie w/w susznikami jak dzialalo? Dali drabinke i przeciez pomocnik obskoczyl gora/dol tak przez cala zmiane, nie to co na MP IV tam sie siedzialo. Grupy suszace jak dzialay? juz nie wspominam o sterowaniu nimi bo dolne przewaznie wiecej staly niz szly, pamietam jak jeszcze za czasow p. Caputy jechali papier gora bo wszystkie dolne grupy staly, mlyny? w rozsypce, krajarki? krajarka na mp 4 totalny zlom, dobrze ze mieli ludzi ktorzy sie na tym znali i robota jakos szla bo robili co mogli, krajarki na mp 5? bobineza? rozsypka, jagenberg? rozsypka, no i nowa krajarka banasia (royce royce) za 2 miliony PLN? rozsypka gdzie srodek rzuta tylko dobry skrajne rolki nadawaly sie do wyrzucenia bo jak czolo rolki jako tako wygladalo to na papierze byly porobione zaprasowania! Tak po latach to podziekujcie ludzia ktorzy potrafili tam te zlomy ogarnac bo tak to by juz dawno ten zaklad padl z waszym super SERWISEM!

????

12 kwietnia syndyk będzie do dyspozycji byłych pracowników Solali w godz 10.30 do 15.30

farba
@????

Do dyspozycji? czyli po co? co oni jeszcze od nas chca? kase niech placa i spierd*****

Krystyna

Pytanko do pracowników: czy ma ktoś informacje jak można się dostac do akt pracowniczych? Potrzebuje pisemko że były wypłacane w zakładzie jubilatki (dawno, dawno temu w odległej galaktyce)

@Krystyna

Należy udać się do byłej siedziby zakładu ktoś tam raczej powinien być

pomocny
@????

zadzwon do syndyka, on jest teraz za to odpowiedzialny, jak nie masz numeru pisz

##

Ku...wy i złodzieje,kiedy pieniądze zalegle będą?,,,,,,,jaki serwis, w papierni??? ,smieszne ,sam naprawialem jak się zjeba..ło do czasu ... ,to już jest przeszłość ...

przeszłość

Kiedy kasa zaległa będzie?wie ktoś może?

XXL
@przeszłość

Takiej informacji pewnie nikt nie ma :) z zeszlym tygodniu zywiecki sad rozsylal pisma tak ze pewnie troche jeszcze to potrwa

Interesant

Potrzebuję kontakt do osoby serwisującej maszyny w Żywieckich zakładach. Proszę o kontakt pod numerem (usunięte przez administratora)

zzzz
@Interesant

jaki palant, masz biznes jedz gdzie trzeba a nie pytaj tu, tu nikt ci nie pomoze

janek
@Interesant

nie bylo tam takiej osoby, maszyny od lat byly nie naprawiane i nie serwisowane, serwisem zajmowali sie tam zwykli pracownicy pracujacy na tych maszynach, jedynie KSU bral za to kase a ludzie robili "serwis". Podjedz na zaklad ok 8 rano na pewno go tam spotkasz, pytaj o milosnika zwierzat prezesa, na portierni ci powiedza co i jak :) Ma ktos jakies aktualne informacje? Co z funduszem? Wiadomo juz cos?

zzz

szkoda

Ss

Wczoraj była sprawa w sądzie ,sąd wstrzymał sprzedaż zakładu bo jest za dużo machlojek.

...
@Ss

wiemy :) wazne ze papiery do funduszu oddali i dali pity a reszta mnie je*bie, o mnie, za mnie moga ich wszystkich wyzamykac z KSU i innymi zlodziejami

PLOTY!!!!
@Ss

Jedno mi nie pasuje w tym co piszecie, solali padlo 24 stycznia, syndyk powiedzial ze zaklad zostanie sprzedany do 30 dni i to jest FORMALNA OFICJALNA INFORMACJA POTWIERDZONA SADOWNIE, czyli 24 lutego zaklad powinien byc sprzedany, tak ze co za ploty piszecie? Poza tym codziennie widze Pana Boczka jadacego "na zaklad" ok 8 rano., tak ze dzialaja :)

????

Dostałam pit a tzn ze juz wysłali

PiT
@????

tez dostalem, teraz czekamy na fundusz PS niektorzy juz maja rogala bo beda wracac do "nowego" zakladu, nie zapomnijcie zwiazkow zalozyc bo skonczycie jak teraz.

Wiadomo juz cos nowego? Dzwonil ktos do funduszu zapytac?

Hej
@pracownik

Czekamy aż Ty to zrobisz

Ss

Wczoraj prawdopodobnie poszły papiery do funduszu

lipa
@Ss

mowisz papiery poszly a ja nawet listu nie mam ktory to niby wysylali

Co z odprawami?
@Ss

nie wiesz czy papiery tylko na same wyplaty czy na wszystko? i co z reszta? odprawy itd.?

Co z mydlem?

A mydlo tez dostaniemy?

FGSP
@Co z mydlem?

Tu macie cytat: "Pracownik nie może oczekiwać, że Fundusz zaspokoi wszystkie niewypłacone mu przez pracodawcę należności. Jednak te bardziej istotne świadczenia - wynagrodzenie za pracę, ekwiwalent za urlop, wynagrodzenie chorobowe i urlopowe czy odprawa pieniężna z tzw. ustawy o zwolnieniach grupowych - są wypłacane ze środków Funduszu" Wszystko zalezy jeszcze od tego jak cwoki wypelnia papiery, jednak fundusz powinien wyplacic 3x wyplate i np 3x odprawe, nawet na stronie funduszu jest formularz zgloszeniowy i tam tez jest mowa o odprawach PS co z mydlem nie wiadomo :) dzwoncie do pizd*y, konfide*nta i sb'e*ka ciu*la Ciulaka PSEUDONIM TATA :) TEL.: 600498675

Hohoho
@Co z mydlem?

Mydło w płynie:):):)

Abc

Nie bedę się tu rozpisywał co w pismach bo....sami sobie przeczytacie.Jest tam jeszcze pismo od syndyka w którym ma nadzieję ze nie bedzie musiał się z nami spotykać.Najważniejsze -zastrzega się ze moze nie zdążyc z wysłaniem pit-ów w ustawowym terminie-28 luty. W przypadku niedostarczenia druku PIT-11 na czas pracodawca musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji finansowych. Jego spóźnienie może zostać potraktowane w najlepszym wypadku jako wykroczenie podatkowe, a w najgorszym jako przestępstwo skarbowe. Podatnik, który nie otrzymał formularza PIT-11 w wymaganym terminie, powinien wysłać do płatnika ponaglenie. Co prawda może to nie przynieść skutku, ale jest ważnym dokumentem w razie konieczności wyjaśniania sprawy w urzędzie skarbowym. Fakt nieotrzymania druku nie zwalnia go jednak ze złożenia deklaracji podatkowej w obowiązującym terminie do 30 kwietnia. Podatnik powinien posiłkować się wyciągami z konta bankowego, umowami cywilnoprawnymi czy drukami RMUA. Nawet jeśli w formularzu PIT-37 pojawią się nieścisłości lub błędy, łatwiej będzie złożyć korektę deklaracji PIT, niż tłumaczyć się z nieterminowego złożenia zeznania.

????

Syndyk wysyła pisma ja juz właśnie dostałam

???????????????

i co w tym pismie?

Co na spotkaniu?

Nikt nie napiszę co było na spotkaniu? Znów mamy się prosić żeby ktoś łaskawie dał znać co się dzieje

UPADLOSC - BYLO I NI MA
@Co na spotkaniu?

Sąd zatwierdził warunki sprzedaży przedsiębiorstwa Dłużnika składającego się z aktywów wskazanych w opinii biegłego Sądowego Jerzego Kolczyńskiego z dnia 16 listopada 2017 r., zgodnie z którymi przedsiębiorstwo to zostanie nabyte przez ONI POLAND Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Złota 59, 00-120 Warszawa, numer KRS 0000650222, za cenę 11.300.000,00 zł netto. Sąd wzywa wierzycieli upadłego, aby w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia niniejszego postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym zgłosili swoje wierzytelności w stosunku do upadłego. Sąd wzywa osoby, którym przysługują prawa i roszczenia osobiste ciążące na nieruchomościach należących do Upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia w terminie trzydziestu dni od dnia obwieszczenia postanowienia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym. Sąd stwierdza, że wszczęte postępowanie upadłościowe jest głównym postępowaniem upadłościowym w rozumieniu art. 3 ust. 1 Rozporządzenia Rady (WE) Nr 1346/2000 z dnia 29 maja 2000 r. w sprawie postępowania upadłościowego (Dz. Urz. WE L 160 z 30.06.2000 r., s. 1: Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne rozdz. 19, t. I, s. 191 z późn. zm.; dalej jako Rozporządzenie Nr 1346/2000), a jurysdykcja krajowa sądów polskich wynika z art. 3 ust. 1 ww. Rozporządzenia Nr 1346/2000: Sąd kosztami postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości obciążył Dłużnika.

POMOZCIE!
@UPADLOSC - BYLO I NI MA

Nie zabardzo rozumiem, do sadu mam isc z wyrokiem? Gdzie isc? Do kogo?

WALEK!!!
@UPADLOSC - BYLO I NI MA

kolejny walek firma Oni Poland Sp. z o.o. ktora jest firma budowlana i ma kapitalu zakladowego az 5tys zl, skad wzieli ponad 11 milionow na zakup papierni?! jednoosobowa firma budowlana bedzie teraz papier u nas robic?! tak to wyglada: Oni Poland Sp. z o.o. ich wlascicielem jest firma ASB POLAND SC SP. Z O.O., WARSZAWA z kapitalem 60tys zl!!! a ich wlascicielem z kolei jest czeskie przedsiebiorstwo BAZ CZECH, A.S no ale skoro bezdomy moze dac rydzykowi majbacha to dlaczego jednoosobowa firma budowlana nie moze kupic papierni :)

@POMOZCIE!

do (usunięte przez administratora) gdzie byłeś do tej pory? czekałeś co inni zrobią? czy na gotowe chciałeś iść

racer
@anonymous

Nic sie nie zmienia, ludzie zawsze byly ku*rwy w tym zakladzie, pomoz nie pomoga tylko zaszkodza!

.................
@anonymous

A ty cos zrobil? Na spotkanie debi*lu chodziles? Co osiagnales? KOMPLETNIE NIC!!! Ci co jakakolwiek kase dostana to na pewno nie dzieki tobie i twojemu pseudo zaangazowaniu tylko dzieki temu ze zaklad PADL i jest nadzieja na fundusz

WAZNE!!!!!!!!!!!!!!

Nie dajcie sie zrobic w chu*ja bo oni na to licza, kazdy ktoremu sa dluzni jakies pieniadze musi ZGLOSIC SWOJA WIEZYTELNOSC NA PISMIE W CIAGU 30DNI SYNDYKOWI, jesli tego nie zrobicie wedlug prawa upadlosciowego mozecie sie podetrzec swoimi wyrokami!!!! SYNDYK SPLAWIA LUDZI I OPOWIADA GLUPOTY O LISTACH ITP. GRAJAC NA CZAS!!!! KAZDY KTO CHCE DOSTAC KASE, ZGLASZA SAM OSOBISCIE NA PISMIE INACZEJ WAS WYRU*CHAJA!!!! CZAS NA ODDANIE PISMA JEST DO 24 LUTEGO!!!!! Prosze poczytac: http://bialystok.sr.gov.pl/pliki/wzory/zgloszenie_wierzytelnosci_informacja.pdf WZOR PISMA: https://ms.gov.pl/pl/restrukturyzacja-i-upadlosc/wzory-stosowane-w-postepowaniu-upadlosciowym/download,3168,14.html

@WAZNE!!!!!!!!!!!!!!

Można dostać chu*ja od tego wszystkiego. Co to kur*wa za kraj nikomu nie można wierzyć. Wszyscy wszystkich ładują MASAKRA jakas

@WAZNE!!!!!!!!!!!!!!

Ato co znaczy By jednak zasada ta mogła zostać zrealizowana w sposób efektywny, wierzyciel musi we własnym zakresie zgłosić wierzytelnośćdo masy upadłości (poza kilkoma wyjątkami, gdy umieszczenie wierzytelności na liście następuje z urzędu, np. dotyczy to roszczeń pracowniczych).

...................
@anonymous

Takie rzeczy jak wyplaty wciagane sa na liste z urzedu, cytat: "Ponadto na liście wierzytelności uwzględnia się z urzędu (bez konieczności zgłaszania): wierzytelności wynikające ze stosunku pracy; wierzytelności zabezpieczone rzeczowo (hipoteką, hipoteką morską, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym); wierzytelności Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wynikające z obowiązku zwrotu z masy upadłości świadczeń Funduszu wypłaconych pracownikom upadłego." jednak wszelkie inne rzeczy np. odszkodowania, zadoscuczynienia itd. trzeba zglaszac samemu! Ja mam takie odszkodowanie na podstawie art. 120 § 1 KP, z funduszu mi go nie wyplaca i musze zglosic osobiscie na pismie roszczenie.

....
@WAZNE!!!!!!!!!!!!!!

I gdzie to wysłać lub zanieś

....
@....

wyslac rzeszowski adres papierni poleconym albo zajsc do "kanciapy" moze tam siedzi p. Jadzia

Zostaw merytoryczną opinię o Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA - Żywiec

• Jak się pracuje w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Zobacz opinie na temat firmy Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA?

Żywieckie Zakłady Papiernicze Solali SA
1.4/5 Na podstawie 313 ocen.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042