Opinie o Gasket Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Gasket Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Gasket Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Tworzywa sztuczne - produkcja granulatów i regranulatów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gasket Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Na jakie wsparcie w Gasket Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Szymon Nowy wpis

Nie wiem na jakie wsparcie mogą liczyć kobiety a ciąży w firmie gasket ale prezes i dyrektor tej firmy to te same osoby co w firmie tradcon tylko zamienione mają stanowiska sami sobie wystawiają zlecenia na jakie kwoty i sami za nie płacą firmy były w tym samym budynku o co tu chodzi?

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Gasket Sp. z o.o.? Chętnie zatrudniają?

Marianna Nowy wpis

Kiedyś chętnie, jak mieli produkcję. W tej chwili nie ma do czego, bo firma zajmuje się już tylko administracją budynku.

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Gasket Sp. z o.o.?

Marianna

Gasket nie szuka i nie będzie szukać pracowników. Cała produkcja została sprzedana do Takoni. Gasket zarządza już tylko nieruchomością na wypoczynkowej.

Natalia
@Marianna

Jesteś pewna? Czyli te oferty pracy dla operatorów, ślusarzy, tokarzy i magazynierów, które są na stronie Gasketu, to staroć? Szkoda, chciałam się dowiedzieć, czy bez wykształcenia chemicznego i technicznego można się załapać.

@Natalia

Na 100%. Jeśli interesuje Cię praca na wypoczynkowej to przeglądaj oferty z Takoni, a na rozmowie dopytaj o miejsce wykonywania pracy. Co do stanowisk, które wymieniłaś wykształcenie chemiczne nie ma żadnego znaczenia, techniczne może być przydatne, ale i tak najważniejsze jest doświadczenie - jak wszędzie.

Natalia
@Marianna

A czy osoby bez doświadczenia również mają szansę na podjęcie pracy w Gasket? Może firma przyjmuje też jakichś pracowników "do przyuczenia".

@Natalia

Raczej tak, ale jeszcze raz powtórzę zapoznaj sie z ofertami i strona Takoni. Gasket juz nie zatrudnia.

Miro

Czytając opinie dochodzę do wniosku,że w dobrej firmie znajdą dobrą pracę tylko te osoby, którym chce się pracować!!

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Gasket Sp. z o.o., to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Zwykły Człowiek

Nie wiem jak było kiedyś, w firmie pracuję od tygodnia. Atmosfera w pracy na WIELKI plus. Fakt, nie jest to praca dla osób, które mają problemy z ciepłem oraz dla osób, które nie źle znoszą zmienność tępa pracy. Taka technologia, są momenty gdzie się zapiernicza, ale po nich jest czas na oddech. Trochę siły fizycznej też trzeba mieć, ale dla osoby chętnej jest to również element do wypracowania. Dwie rzeczy zawaliłem, za obie dostałem "zjebkę". W obu przypadkach kulturalną, powiedziałbym wręcz, że zasłużyłem na większą. Jak ktoś narzeka, polecam Rosińskiego, Cuppera czy inne TRW. Wróci na kolanach prosząc o kolejną szansę. Co do zarobków, to inna sprawa, każdy sam godzi się na warunki i wie co dostanie. Jesteśmy chyba dorośli i umiemy podejmować właściwe dla nas decyzje.

Nie polecam

Jako byly pracownik moge napisac ze wiekszosc negatywnych wypowiedzi jest prawda. Praca jest niebezpieczna, zarobki niskie a premie tylko dla tzw. wybranych czyli brygadzistow. Glownie za kablowanie.

jestem tu

A wystarczy mieć wiedzę i chęci do pracy a ręczę, że zadowolenie będzie gwarantowane!

Tamten

Obrażanie pracowników, rzucanie przedmiotami przez współpracowników, ponizanie jest na poziomie dziennym. Przychodzisz i na dzień dobry drwiny i ośmieszanie ( 1 dzień w pracy), zero reakcji na to przez wyżej postawione osoby które wręcz same to robią. Praca normalna bez rewelacji typowa praca fizyczna. Płacą też na poziomie choć trzeba się wykazać. Chcesz pracować miej bardzo mocną psychikę.

TenTen
@Tamten

A czego spodziewasz się po zakładzie produkcyjnym? Daj przykład jednej, podobnej firmy, w której tak nie jest... Bardzo mocną psychikę, to musi mieć saper... Na początek proponuję trochę dystansu do tej brutalnej rzeczywistości i trochę mniej bólu (usunięte przez administratora)

Nowy pracownik
@TenTen

We mnie nie rzucali niczym ;)

Abrakadabror
@Tamten

Tamten.. Wybacz i nie porównuj Gasket do firm z branży NASA. Z mocną psychiką nieco przesadziłeś. Nikt i niczym we mnie nie rzucał w tym zakładzie. Nawet obelgami. Nikt też ze mnie nie drwił w moim towarzystwie . Jak w każdej firmie, każdy z pracowników posiada swój charakter i temperament . Powiedzmy, że nie jest źle ale może być lepiej. I mocno za Was trzymam kciuki. ;)

Gonzo
@Tamten

odpowiednia psychikę to powinien mieć pracodawca...

Patrycja

@Abrakadabror, wnioskuję, że nie pracujesz już w Gasket. Jak długo nie jesteś pracownikiem firmy? Czy posiadasz aktualne informacje z Gasket? Czy w trakcie twojej pracy oferowane były pozapłacowe benefity lub pakiet socjalny?

Patrycja

Gasket poszukuje obecnie Operatora maszyn i urządzeń produkcyjnych. Firma oferuje umowę o pracę, pakiet socjalny i szkolenia. Wymagane jest wykształcenie kierunkowe i doświadczenie na podobnym stanowisku. Dla zainteresowanych ofertą pracy dodaję link: http://gasket.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/OPERATOR-MASZYN-I-URZ%C4%84DZE%C5%83-PRODUKCYJNYCH.pdf Czy ktoś zamierza aplikować?

Ext
@Patrycja

Oprócz operatorów, w ogłoszeniu jest jeszcze mowa o tokarzach, ślusarzach, oraz magazynierach. Co do wymagań na stanowisko operatora MiU, to wątpię, żeby ktoś miał wykształcenie z zakresu poliuretanów :)

Bielszczanin

O jakim wydziale mowa?

Bartek

Czasami tak jest, że pracownicy podśmiewają się z nowych, tak jest i tyle!

Patrycja

@Robol czyli nie ma chętnych do pracy w firmie Gasket? A jak duży odsetek jest bezrobocia w Waszym regionie? Czy Urząd Pracy nie mógłby pomóc pracodawcy zapełnić miejsc pracy? @Abrakadabror nie wiem za kogo mnie uważasz, ale podejrzewam, że się mylisz.

Elvis z Tresnej
@Patrycja

W Bielsku Białej 2,6 procent. Wliczając w to kobiety, które zrezygnowały z pracy na poczet 500+ w Bielsku bezrobocie jest na minusie.

Abrakadabror

Mnie akurat nie trzeba demaskować. Jestem najstarszym pracownikiem piekielnego kieratu, zwanego karuzelą na piankach. Podejrzewam, że wiem kim jest Patrycja oraz Bielszczanin. Ale to forum dotyczące opinii i nie służy doszukiwaniu się prawdopodobieństw. Napiszę jedno. Nie jest wesoło i warto zwrócić uwagę na poprzednie opinie. Szefostwo szczególnie powinno przyjrzeć się normom na piankach ( napiętym jak baranie jaja ), ogólnej atmosferze i formie motywacji pracowników. Problemy występują na każdym z wydziałów. Wypowiadam się jedynie na temat tego, co widzę z perspektywy swojego stanowiska pracy. Czy polecić komuś pracę w firmie Gasket ? Na dzień dzisiejszy to raczej pytanie retoryczne.

Robol

Wiadomo kto pije i wiadomo kto na to pozwala. Tak niestety jest od dawna. Prawdopodobnie ze względu na brak rąk do pracy, pijane osoby odsyłane są do domu bez żadnych konsekwencji. Od zwykłego pracownika nie wymaga się wiele.

Patrycja

@ByłyPracownik a czemu firma Gasket pozwala pracować pijanym pracownikom? Wypadek na miejscu pracy to tylko dodatkowe problemy, a raczej firmy od nich chcą uciec, a tu sama firma by chciała sobie ich przysporzyć? Trochę nie chce się wierzyć w świadome działanie. Możesz to wytłumaczyć?

Bielszczanin

Mój pierwszy dzień na dziale pianek: "kierownik" bierze mnie pod najtrudniejszą maszynę po czym z wyraźną pogardą, brzęcząc niewyraźnie pod nosem usiłuje wytłumaczyć na odwal się co i jak. Człowiek wykazuje zaangażowanie, a tu na dzień dobry traktuje się go jak zbędnego śmiecia. Na hali rządzi święta trójca obiboków bez kompetencji (kto widział zatrudniać w takich zakładach przełożonego kierownika-planistę po niepasującej pod przetwórstwo PUR zawodówce?), brygadzista nawet ci cześć na początek I zmiany nie odpowie, później cichutko podchodzi parę razy do regału lub maszyny, nic nie mówi, jeśli się nie ma do czegoś uczepić, a jeśli się doczepi, to robi to bezpodstawnie, bo nie ma de facto najmniejszego pojęcia o produkcji (od weryfikacji detali są panie na kontroli jakości!), w której osiągnąłem wysiłkiem i inteligencją własną i zmienników perfekcję. Normy podnoszone w kosmos, pomimo oficjalnych zapewnień, że już tego nie będzie. Jak się skończy wcześniej, to i tak musisz zapieprzać dalej, bo przecież zamiatać odpady i rejestrować produkcję można dopiero za piętnaście-dwadzieścia do końca zmiany. Cóż z tego, skoro nałogowcy papierosów wyciągają lekko godzinę wolną z całej dniówki. Nie to co ty wolny od petów. Maszyny często się psują, a większość prostszych napraw i tak muszą robić operatorzy. Proces produkcji na nowych formach od miesięcy nieustabilizowany, zgłaszane sugestie nie brane przez uwagę, bo tak naprawdę pracy technologów, inżynierów w Gaskecie w ogóle nie widać, przechodzą sobie tak ot, o nic nie spytają, nawet nie popatrzą. Traci się przez to w cholerę surowca i czasu, a panie obierające się wkurzają, bo same buble. W kartach produkcji nie przewiduje się nadal mycia form raz na tydzień przy pełnym obłożeniu 3 zmian, co byłoby bardzo wskazane. Krótko mówiąc nie polecam! Cała reszta komentarzy negatywnych to prawda!

Patrycja

@szpital winę również w tym wszystkim ponoszą pracownicy, którzy zezwalali na to, by ich współpracownicy przychodzili do pracy pijani. To oczywiste, że łamie to zasady BHP, ale nie oceniajmy przez to firmy, tylko osoby, które tego nie zauważały i nie zgłaszały szefowi o takich zachowaniach. Pamiętajcie, że pijani pracownicy zagrażają nie tylko samemu sobie, ale każdemu z Was. Tak jak też się stało w tym przypadku.

kitykoty
@Patrycja

Tak się składa, że problem był wielokrotnie zgłaszany przez pracowników, a szefostwo nic z tym nie robi. Sprawdza zaraz po wypadku został wypuszczony do domu...ktoś Pana kryje i to nie są pracownicy.

kitykoty
@kitykoty

Sprawca być miało.

ByłyPracownik
@Patrycja

Pani Patrycjo, pani wybaczy, ale faktem jest iż kadra kierownicza nie reaguje na skargi i zgłoszenia pracowników dotyczące pijanych współpracowników. Ba nawet jest przyzwolenie samego szefa i kadry kierowniczej by podchmielone osoby normalnie wchodziły na teren zakładu i pracowały stwarzając zagrożenie. Ponad to pracownicy szkolenia BHP nie odbywają, zamiast tego, podsuwany jest im dokument stwierdzający że owo szkolenie zostało odbyte (nie podpiszesz, pracy nie dostaniesz) i muszą je podpisać. Wielokrotnie przy kontroli PIPu nieprzepisowe materiały znikają w pośpiechu. Ciekawe czy nadal brakuje apteczki na hali produkcyjnej? Dalej w zwyczaju jest opalanie palnikiem bez atestu?

szpital

W czwartek w tej firmie był wypadek z winy starszego pracownika który był pijany. Do tego firma tak zaniedbała czynności że osoba która pracowała z tym pijanym człowiekiem doznała z winy tego pijanego pracownika poparzenia 3 stopnia a firma nie wezwała nawet karetki. Młody chłopak został przewieziony do szpitala przez jakiegoś kolegę. Ma poparzenia twarzy klatki piersiowej i ramion. W tej firmie nie ma czegoś takiego jak bhp. Procesy produkcyjne są niezgodne z przepisami bhp i zagrażają pracownikom!

Patrycja

@taki andrzej rozumiem obawy, ale jednak osoby, które mimo, że przebywają w więzieniu są wypuszczane do pracy na wolności to ich wyroki nie są poważne. Zazwyczaj są to osoby, które na przykład nie płaciły alimentów. Więc nie macie co się ich obawiać, a jednak to dobrze, że pracują na swoje utrzymanie w więzieniu. Nie sądzisz? Wolałbyś, żeby nie pracowali?

Zostaw merytoryczną opinię o Gasket Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

Gasket Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 70 ocen.
  • Wypoczynkowa 10
    43-382 Bielsko-Biała