" SKOBUD " PRZEDSIęBIORSTWO ROBóT BUDOWLANYCH

Żywiec

Opinie o " SKOBUD " PRZEDSIęBIORSTWO ROBóT BUDOWLANYCH

aa 2014-03-03 21:33:55
tylko kogo się upominać? czy prowadzą teraz jakieś inwestycje?
wer 2014-03-04 18:55:58
Pewnie że prowadzą,czeba wynająć facetów w czerni żeby oddali nam co się należy:
aa 2014-03-04 19:56:27
oj przydałoby się takich wynająć.... .to jest totalne bezprawie co oni wyprawiają.... już 8 miesięcy czekam na moją kasę.
Jak oni wygrywają te przetargi mając takie długi?
Eutanazja 2014-03-04 20:21:11
jakie przetargi? jakie budowy?
Przecież nikt tam już nie pracuje oprócz prezesów i wiceprezesów!!!
aa 2014-03-05 06:11:21
A ten cały amfiteatr w Żywcu, to nie oni budują?
pan P. 2014-03-05 18:47:40
Super sobie radzą najlepsza firma na Podbeskidziu!!!
aa 2014-03-06 06:36:53
Ale tak na poważnie.... to upadają czy nie?? kto u nich w ogóle pracuje?
pan P. 2014-03-07 07:14:30
upadłość układowa
sbe 2014-03-07 21:33:55
no to the end
można pożegnać się ze swoją kasą
aa 2014-03-12 13:11:26
Niestety (albo stety) mogę potwierdzić wiadomość upadłości układowej - sprawdzone inf.z sądu. Myślę, że pracownicy jeszcze mają jakieś szanse odzyskać swoje pieniądze, ale podwykonawcy - raczej niemożliwe...
ktoś 2014-03-13 10:29:01
na razie jest złożony tyko wniosek o upadłość, sąd nie wydał żadnego postanowienia.(usunięte przez administratora)
pracownik 2014-03-22 16:56:11
Jak mam nie odzyskać swojej kasy,to wole ją poswiecić na taki cel,
że oni juz nikogo nie oszukają.
ktoś 2014-03-25 19:13:43
pracownik, co masz na myśli?
pracownik 2014-03-30 18:38:38
Są ludzie bardziej skuteczniejsi niż prawo,i może ci ludzie już nikogo nie skrzywdzą.
SKO 2014-05-05 15:46:26
Wiadomo coś więcej co z ta firmą?
pracowik 2 2014-05-05 19:43:08
wiadomo upadłość likwidacyjna
syndyk teraz prezesuje a nie te z....!
tylko ja 2014-05-07 14:52:31
upadłość likwidacyjna - to potwierdzona informacja
syndyk teraz ma 3 miesiące by porozdzielać ich bajzel, na szczęście jest czym dzielić.....
.... 2014-05-07 14:56:10
8 kwietnia 2014 sąd wydał postanowienie o likwidacji tej złodziejskiej firmy
....... 2014-05-08 10:31:20
Ja o tym wiem z sądu właśnie - wystarczy zadzwonić do wydziału gospodarczego. Trzeba sobie teraz dopilnować by znaleźć się na liście wierzycieli i załapać na ewentualny podział majątku.... Choć wątpię, zeby po spłaceniu Skarbówki i ZUSU było jeszcze coś do podziału...
AAA 2014-05-15 16:36:29
A jak się było pracownikiem firmy też trzeba pisać wniosiek, aby znaleść się a liście wierzycieli? czy należność uwzględniona jest z urzędu?
..... 2014-05-16 06:14:07
Z tego co wiem każdy musi zgłosić wniosek...ale to prosta formuła. Będzie to jednak możliwe,gdy upadłość zostanie podana do publicznej wiadomości (czyt.Monitor Sądowy i Gospodarczy) tam zapewne będą potrzebne dane takie jak sygnatura akt i wyznaczeni sędziowie.
Swoją drogą nieźle się wycwanili z tą upadłością-zostawili ludzi na bruku a sami naotwierali spółek.... I biznesmenują od nowa....
qqq 2014-05-23 00:27:55
Została już podana upadłość do publicznej wiadomości,albo gdziekolwiek czy jeszcze nie?
kkk 2014-05-23 06:20:23
Nie. i jest to dość podejrzane.
iiiiii 2014-05-24 19:04:44
z powództwa klienta.
Nie ruszyliśmy nic.
Zanim sędzia spojrzał na pozew (który swoją drogą kosztował mnie ok.5tys.) minęło kilka miesięcy. Wydał oczywiście nakaz zapłaty,ale Skobud się sprzeciwił (co prawda sprzeciw rozśmieszył samego sędziego,bo brzmiał mniej więcej tak: lecę klientowi xxxxx złotych i jestem mu wdzięczny za dostarczenie usług, ale kasy nie zapłacę bo nie mam jakbym miał to był dał. Oczywiście sędzia chciał ten sprzeciw odrzucić ale nie zrobił tego, bo skobud przysłał sprzeciw w jednym egzemptlarzu, tym samym celowo dał sądowi kolejnych kilka miesięcy na upomnienie by dosłali drugi egzemptlarz. Następnie skobud złożył wniosek o upadłość układową, ale ponieważ ich na nią nie stać dostali postanowienie o upadłości likwidacyjnej. Teraz zastanawia mnie dlaczego nie jest jeszcze tworzona lista wierzycieli????? kolejny wał?
Skutki:
- kilka miesięcy darmowego niewolnictwa dla firmy skobud
- opłacenie daniny dla państwa - kilkanaście tysięcy złotych podatku od niezapłaconych faktur
- parę tysięcy wchłoniętych przez sąd (nie do odzyskania w tym przypadku)
- koszty pism procesowych
- nie wspominam o stratach moralnych,psychicznych i innych.
Polecam wpisać nazwiska panów prezesów w google. Chyba są naprawdę dobrzy w prowadzeniu biznesów bo aż roi się od firm którymi kierują. a ja będę latami spłacał długi.
Do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] to wszystko.
Mandaryna 2014-05-25 15:25:47
Pracowałem ta 4 lat do 2009 było okej ale prezesi studencki [usunięte przez admina] i jego brat i paru inych bawili się dobrze zmieniali auta jak rękawicki ..Ludzi pozwalniali podwykonawcom nie pozapłacali kierownikom podobno tez .
oszukani 2014-06-05 10:09:41
masakra !!!!!!!!!!! z ta firma urzeramy sie już półtora roku....
Pracownik 2014-06-06 10:31:46
Ja pracowałem w Skobudzie do Końca i znam dobrze przyczyny problemów. Jakoś nikt tu nie pisze o 10mln nie zapłaconych przez państwową firmę na rzecz skobudu, kolejnych 8mln których nie zapłacili inni inwestorzy! też mam niezapłacone wynagrodzenie za kilka miesięcy (choć ponoć coś ruszy) i jestem zły, ale wiem że Zarząd wpakował kupę prywatnej kasy i zdrowie żeby ratować sytuację i że też zostali oszukani przez inwestorów, pracowników itd. Z tego co wiem to prezesi mają pozakładane firmy, ale jeszcze nic nie robią- wystarczy popatrzyć w sprawozdania finansowe tych firm- ale przecież łatwiej opluwać niż pomyśleć!
Pan Studencki nie był nigdy Prezesem i nie ma brata- ale szukajmy dalej taniej sensacji.
aaa 2014-06-06 18:52:37
Nic się nie odbije.... Została ogłoszona upadłość i zostało to podane do publicznej wiadomości, jest wyznaczony syndyk i to oznacza koniec!!!
Może i Zarząd wpakował kupę prywatnej kasy, ale chyba coś im zostało bo dalej bujają się furami... Ja swoją jedyną musiałem sprzedać, żeby zapłacić podatki od niezapłaconych faktur. Oni działają dalej (tylko pod innymi nazwami) a ja dzięki nim poszedłem na dno... Więc bym ich tak nie żałował. I nikt mi nie wmówi, że pozostawili siebie bez środków do życia tak jak pozostawiali swoich klientów i pracowników. Miesiącami prosiłem ich o pieniądze, potrafili tylko zwodzić. Ty pracowniku jesteś co najwyżej kilka wypłat w d..., a dla usługodawców to nie oznaczało tylko pracy za darmo, ale też płacenie zusów, podatków i wypłat swoim ludziom.... Więc skończ z tym miłosierdziem.
były100 2014-06-09 14:24:10
czy to prawda że 10.06.maja byc wypłacane zaległe wypłaty ???
do były100 2014-06-09 21:58:56
Były100 a kto ci niby te wypłaty zrobi? nieistniejąca firma? wszystko co po niej pozostało jest teraz we władaniu syndyka, więc nie wiem skąd masz takie info...
były100 2014-06-10 07:16:57
do były100;widocznie ty jestes malo poinformowany, bo oprócz syndyka pracują jeszcze ksiegowa,kadrowa,oraz baza
... 2014-06-10 16:36:50
To ciekawe, że w nieistniejącej firmie pracuje kadrowa....
Może nie jestem doinformowany, ale jedyne informacje które posiadam mam od sędziego który prowadził moją sprawę przeciwko skobudowi. Zresztą można sobie poczytać w Monitorze...
fjfj 2014-06-11 05:51:44
nie chcę się wymądrzać, ale przez rok walczyłem ze skobudem w sądzie (bezskutecznie, bo sąd wydawał dziwne decyzje). w ostatnim moim pismie z sądu wyraźnie zostało napisane że wszystkie sprawy przeciwko s. zostają zawieszone wskutek postanowienia o upadłości. Zostało mi też wyjaśnione że od tego momentu nikt ze skobudu nie może już władać żadnymi pieniędzmi, gdyż wszystko zabiera syndyk i będzie na podstawie listy wierzycieli tworzył listę podziału, a firma s. owszem istnieje ale jest w upadłości likwidacyjnej,co oznacza, że nie może wydać już nawet swojej złotówki... Dlatego dziwi mnie, jakie wypłaty??? Nawet komornik już nie ma prawa siąść na nich a co dopiero jakieś wypłaty....Myślę, że jakichkolwiek wypłat można spodziewać się za xxx miesięcy, bo przecież sam termin składania wniosków o uwzględnienie wierzytelności wynosi 3 miesiące. jakoś nie sądzę, aby ktoś był uprzywilejowany i dostał coś wcześniej.... Owszem, dowiedziałem się, że pracownicy są najbardziej uprzywilejowani, ale nawet oni zostaną "uznani" dopiero po sporządzeniu całego planu podziału... To tyle ode mnie.
Mandaryna 2014-06-11 22:40:42
studencki był wice prezesem
nieznany 2014-06-22 22:52:19
Szukam kontaktu z grzesiem ktory budowal oparzeniowke w siemianowicach sl
pracownik 2014-07-02 07:07:45
Niewiem czy o tego chodzi ale on był kierownikiem od elektryków,może będzie na Debowych Tarasach w katowicach.
pp 2014-07-02 22:46:47
to jeszcze dalej pracują
Paweł 2014-07-15 23:59:07
Witam . Czy ktoś może nas pokierować gdzie i do kogo zgłaszać roszczenia finansowe co do firmy Skobud . Będę wdzięczny , Pozdrawiam
nieznajoma 2014-07-16 16:38:25
Pozdro dla :grzesia od kogos kto pracowal w biedronce w siemianowicach sl
MOJA 2014-10-04 20:11:13
witaj pracuje tam jeszcze Piotr M.
jaaa 2014-12-30 14:37:09
trzeba pytać w sadzie.... od dawno s jest w upadłości likwidacyjnej, syndyk dzieli ochłapami.... że niby trudna sprawa hehe
lolek 2015-04-28 10:05:37
Prawda jest taka, że kasa dodaje animuszu i pewności siebie Panowie prezesi firmy SKOBUD. Niestety ilorazu inteligencji nie podniesie. Ani wam ani innym podobnym. Jak się bierze kredyty to trzeba je spłacać. Sprawdza się też firmę zamawiającą. Tego wam zabrakło-MYŚLENIA I WYOBRAŹNI!!!
Piotr GLOD 2015-07-31 12:46:35
pracowalem w skobudzie w 2014 r Prezes konkretny wyplacili nam co do grosza kier.p.Waldemar tez jak sie ktos przyklada solidnie do pracy to nie ma problemow firma spoko
poszkodowany 2015-11-10 17:05:01
Jak firma może dobrze prosperować , jeśli upadła i siedzi tam syndyk?
Syndyk próbuje wyciągać pieniądze od poszkodowanych firm na drodze sądowej.
Nie zapłacili za robotę, a żądają pieniędzy za nieterminowość.
Lepiej trzymać się od nich z daleka.
Ja straciłem przez nich dużo kasy na adwokatów, nerwów, i zdrowie.
Żałuję że dla nich pracowałem. Z tak nieuczciwą firmą jeszcze się nie spotkałem.
Naiwny 2015-11-11 23:41:43
Przecież Skobud nie istnieje, firma upadła teraz żądzi tam syndyk.
Nieuczciwie wyciąga pieniądze od podwykonawców, za nieterminowość.
Sami nie zapłacili za robotę a mają czelność wyciągać kasę od poszkodowanych.
Trzymajcie się lepiej od nich z daleka.
Żałuję że zaczynałem z nimi jakąkolwiek współpracę.
też naiwny 2015-11-12 16:00:11
Naiwny, jesli jest tak jak piszesz, to już jest naprawdę paranoja. Sam jestem poszkodowanym podwykonawcom który dzięki Skobudowi poszedł z torbami, a tu jeszcze takie rzeczy..... Też nie rozumiem, o czym ludzie tu piszą - szukają pracy w firmie SKOBUD??????
Naiwny 2015-11-16 23:29:30
Tak jest . Ponieważ sądzę się z nimi właśnie o te odsetki. ( a kwota jaką sobie naliczyli jest ogromna)
Uważaj żebyś też nie dostał wezwania od syndyka.
W Polsce nie ma prawa na takich jak oni i to jest najgorsze.
Najgorsze że muszę ciągle wyciągać kasę na adwokatów, kto mi to zwróci?
Naiwny 2015-12-03 12:51:03
Przecież pisałem wcześniej , że NIE ZAPŁACILI.
o co biega 2015-12-12 08:28:44
Ludzie o czym wy tu w ogóle piszecie??? jakie kur.... wypłaty, jakie płatności??? Proponuję wycieczkę do sądu gospodarczego w bielsku i zobaczenie wypchanego segregatora z ich niezapłaconymi zobowiązaniami! Blisko sto tysięcy złotych - to kwota jaką według sądu powinien mi Skobud wypłacić za wykonane roboty jako podwykonawca, ale mi nie wypłaci tego nikt bo firma jest w likwidacji i syndyk dzieląc majątek zaspokoił w pierwszej kolejności wyższe kategorie wierzycieli. Więc o jakim zatrudnianiu w Skobudzie wy piszecie?????????????
poczta 2016-05-11 14:47:19
@Areczek a o jakiej kon kretnie pracy mówisz? Skoro piszesz że jest dobra to sama chętni ebym sie nią zainteresowała, bo od dłuższego czasu szukam pracy dość intensywnie. Ja powiem szczerze nie widzę, żadnych nowych ofert od przedsiębiorstwa "SKOBUD"
Zostaw swoją opinię o " SKOBUD " PRZEDSIęBIORSTWO ROBóT BUDOWLANYCH - Żywiec
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie " SKOBUD " PRZEDSIęBIORSTWO ROBóT BUDOWLANYCH