Opinie o MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. w Słupsk

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie MGA Entertainment Poland Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja i przetwórstwo tworzyw sztucznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. w Słupsk

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o.?

wycofanie produkcji
@Doma

Jeśli bierzesz wolne, to procentowo tracisz za frekwencję pewną część premii. Nie ma czegoś takiego jak przymusowe wolne - to jest z reguły tak zrobione, że albo porywasz się z motyką na księżyc i robisz to, co jest do zrobienia, albo odpuszczasz i idziesz do domu, bo nie ma "dobrej" dla ciebie pracy w danym dniu. Wycofanie produkcji może być z różnych przyczyn - dlatego się wtedy dopytuje kontrolera jakości o przyczynę wycofania. Bywało, że produkt pękał - to nie była wina pracowników, bo nikt z produkcji nie będzie przecież niszczyć zabawek - od tego jest kontroler jakości. Ale jeśli czegoś nie spakujesz, lub spakujesz niedopieczone tworzywo (puder w środku), to jest wtedy twoja wina. Obecnie pensja za chorowanie wynosi poniżej 3000zł na rękę

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. na Specjalista ds. Administracji? 2 września ogłoszenie na InfoPraca.pl.

rotacje
@Krzysztof

Rotacje są głównie z powodu zamówień, ale bywa też, że z innych powodów - wiadomo, że spora część kadry pracowniczej (produkcja) to Ukraińcy - oni raczej nie dostają umowy na stałe, tylko są "najemnikami" zatrudnianym przez agencję pracy. Gdy spada ilość zamówień, to zakład rozwiązuje umowę (czy raczej nie przedłuża jej). Oczywiście są również Ukraińcy, którzy mają umowę na stałe. Co do zarobków, to jeśli kogoś satysfakcjonuje około 3000zł na rękę, to proszę bardzo. Tyle, że koszty życia są tak wysokie w Polsce, czy samym Słupsku, że nie opłaca się siedzieć za te pieniądze. Nawet staż pracy i dobre wykonywanie pracy nie zapewni pracownikowi odpowiedniego wynagrodzenia, bo 50 groszy czy złotówka brutto na godzinę więcej od minimalnej krajowej po wielu latach pracy, to ewidentnie jakieś nieporozumienie. Realnie to miesięcznie zarabia się jakieś 200zł więcej na rękę od osoby, która została wzięta z ulicy i dopiero uczy się pracy w tym zakładzie. Brak możliwości awansowania również powoduje niechęć do pracy w takim zakładzie. Trzeba się cenić tym bardziej, że ceny mamy w Polsce zachodnie, a zarobki wschodnie. Jak ktoś potrafi przykładowo robić remonty mieszkań, to niech zrobi sobie A1 i jedzie np. do Niemiec - tam zarobi na własnej działalności (wspomnianej A1) nawet 25tys. zł miesięcznie - bez szefa, tylko własną pracą. PS Premia jest roczna na podstawie zarobków pracownika - 3% tej kwoty o ile mnie pamięć nie myli i chyba to było około 500zł na rękę.

Marlenka Nowy wpis

Mam nadzieję, że Key Account manager wciąż może pracować hybrydowo? Tak jak pisali w ogłoszeniu pod koniec roku. A jeśli tak to ile maksymalnie w tygodniu mogłabym pracować z domu? Oby jak najdłużej :)

umowa

Umowa na stałe to w zasadzie loteria. Kiedyś było tak, że mogłeś pracować max 6 miesięcy (2x 3miesięczny okres próbny) i wtedy umowa na stałe. A że Donald T. zakombinował, to mogli zatrudniać w zasadzie w nieskończoność na czas określony (dzięki pośrednictwu agencji pracy). Bezpośrednio przez MGA umowę na stałe powinno się dostać dość szybko - pytanie brzmi czy warto za około 3tys. zł na rękę w obecnych czasach? Bo wg mnie nie. Ludzie po 15-20 latach pracy w tej firmie, mimo zaangażowania i nienagannej pracy potrafią mieć w kwitku z wypłatą dopisek: "wyr. do min." - czyli wyrównanie do płacy minimalnej... - a w innych firmach na dzień dobry dostajesz 3,5-4tys. zł na rękę. W Scanii zaś, która obecnie upada ponoć na produkcji zarabia się 5-10tys. zł miesięcznie (w zależności od stażu).

@umowa

To słabiutko jak minimalna. Serio nie ma żadnych premii żeby jednak zmotywować ludzi? Ktoś pisał ze czasem się zdarzają. To od czego zależą? Od wyników czy bardziej od humoru szefa?

premia uznaniowa Nowy wpis

Premia jest zawsze uznaniowa, ale generalnie ją dostajesz w całości pod warunkiem... - że masz frekwencję 100% - co jest praktycznie niemożliwe, bo nieraz jest zbyt dużo ludzi, a zbyt mało zabawek idzie, więc ktoś musi mieć wolne. Każdy nieobecny dzień to procentowy ubytek w wynagrodzeniu - jakieś 10-15zł dziennie brutto. Jak się zaś rozchorujesz, to wynagrodzenie jest tak niskie, że niektórzy nie wiedzą czego w danym miesiącu nie opłacić ;) Część premii tracisz również, gdy masz wycofanie produkcji - jakieś 100-120zł brutto max 150

Doma Nowy wpis
@premia uznaniowa

I to takie przymusowe wolne wtedy jest? Wycofanie produkcji następuje z winy pracowników? Jeszcze zapytam o temat chorowania, jaką dostaje się pensje po kilku dniach nieobecności?

wycofanie produkcji Nowy wpis
@Doma

Odpowiedź

Na stanowisku specjalista ds administracji sprzedaży wynagrodzenie wypłacane jest na początku każdego miesiąca. Czasem zdarzy się tam premia, ale raczej rzadko. Do tego jak sądząc po ogłoszeniach w owym dziale jest dosyć duża rotacja pracowników, co zazwyczaj daje do myślenia.

Odpowiedź

O szkoleniach decyduje wewnętrznie kierownik działu. Jednak raczej nie jest ich za wiele. Umowa zazwyczaj jest najpierw na okres próbny, a jeśli się pracownik sprawdzi dostaje się umowę o pracę, chyba że coś się zmieniło.

Krzysztof
@Odpowiedź

No właśnie ta rotacja mnie zastanawia. Ty nie wiesz czemu ludzie odchodzą i ciągle kogoś szukają? Może chodzi o zarobki? Premia jest przyznawana za dobre wyniki dlatego jest tak rzadko? Jest na zasadzie uznaniowej?

@Krzysztof

To zależy też w jakim dziale. Niekoniecznie w każdym dziale tej firmy jest duża rotacja. Jednak powodem mogą być nieadekwatne zarobki do wykonywanych obowiązków przez pracownika, być może atmosfera, praca pod dużą presją. Najlepiej jednak samemu zaaplikować i się przekonać. To co jednemu pracownikowi absolutnie nie odpowiada, dla innej osoby będą idealnymi warunkami do pracy. Co do premii z tego, co mi wiadomo była to premia uznaniowa zgodnie z tym, co zadecydował kierownik działu aczkolwiek być może teraz wiele się zmieniło. Jednak tak jak wyżej wspominam być może spodoba się Panu lub innemu kandydatowi praca w tej firmie, jak mawia klasyk tyle wiemy na ile nas sprawdzono, najlepiej zatem spróbować swoich sił i wyrobić sobie własną opinię.

rotacje
@Krzysztof

Czy w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

paczki i bony

Paczki są dla pracowników mających dzieci na Boże Narodzenie, a bonów nie ma, ale jest premia świąteczna z zakładowego funduszu.

Iza
@paczki i bony

A na ile można liczyć tej premii? Wszyscy mają tyle samo? ;p

świąteczna premia
@Iza

Około 500zł netto - były różnice jak ktoś miał dziecko - chyba 100zł więcej.

Magdalena
@świąteczna premia

skoro już o świętach mowa a pisali kiedyś o imprezie integracyjnej to ciekawa jestem czy wigilia jest tu jakkolwiek obchodzona w formie jakiejś uroczystości? organizujecie się jakoś między sobą?

impreza integracyjna
@Magdalena

Przed pandemią były raz w roku imprezy integracyjne - wyjazd "na domki" na weekend (1 noc). Był bilard oraz były kręgle, a po likwidacji kręgielni były imprezy w lokalach - z DJ lub jakimś zespołem muzycznym, zdarzył się również park linowy. Imprezę finansuje zakład. Co do Wigilii, to raczej takowej nigdy nie było na produkcji - ale bywały przebieranki na Halloween oraz organizowanie prezentów na Mikołajki przez osoby chętne do udziału, do określonej kwoty - np. 20zł. Jak ktoś ma dzieci do określonego wieku, to dostaje paczki od zakładu pracy.

Czy w firmie MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku przedstawiciel handlowy, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

Jałmużna

Na produkcji normalnie przysługują premie całoroczne, więc można wnioskować, że pracownicy biurowi mają analogiczną sytuację i nagrody również dostają.

@Jałmużna

Ile te nagrody wynoszą? Jesteś w stanie podać konkretne kwoty?

Marian
@Adam

Około 1000zł to coroczna - chyba 3% rocznego dochodu pracownika. A tak to co miesiąc jest nagroda - na produkcji wynosiła około 500zł brutto. Tyle, że przy minimalnej krajowej oraz inflacji, to co najmniej żałośnie to wygląda. Wieloletni pracownicy zarabiają około 3tys. zł na rękę, więc kokosów tu zupełnie nie ma.

Krzysztof
@Marian

Masz racje. 3 tys na rękę to według mnie wypłata na start a nie dla kogoś kto pracuje latami. Można dorobić w nadgodzinach? Dają taką możliwość za wyższą stawkę? Bo to by mi pasowało.

Nadgodziny
@Krzysztof

Nadgodziny bywały bardzo sporadycznie jeśli było pilne zamówienie (soboty +100% płatne), ale w tym roku nie było póki co. A jest jeszcze gorzej, bo nawet zlikwidowali nocki i zrobili od czerwca 2 brygady i zredukowali etaty - pozbyli się doświadczonych Ukraińców z agencji pracy. Bez nocek zarabia się jakieś 100zł mniej na wypłatę (utrata dodatku 20% do pracy w godzinach nocnych). Jeśli był jakiś Polak zatrudniony przez agencję, to czekało go to samo. A gdy sytuacja wróci do normy z zamówieniami i łańcuchami dostaw, to będą na siłę poszukiwać nowych pracowników, bo tamci doświadczeni, zwolnieni, w większości zapewne rozeszli się w swoje strony i już tu nie wrócą. Czyli zanim znowu nabiorą wprawy, to minie trochę czasu, zaś wydajność brygad i jakość zabawek nieco spadnie.

oreo
@Krzysztof

Nie ma na razie nadgodzin

Magdalena
@oreo

Pracy jest aktualnie coraz mniej, że ich nie ma? Jest to jakaś gorsza pespektywa czy to normalne w tym okresie, że raczej ich nie ma?

twix
@Magdalena

Pracy jest coraz mniej, bo mamy recesję (drożejące materiały, spadek ilości zamówień, drogie koszty transportu, ograniczenia dotyczące wzrostu cen wynikające z długoterminowych kontraktów) - prąd oraz gaz jest piekielnie drogi dla przedsiębiorców i jeśli przykładowo MGA płaciło wcześniej ze 100tys. zł za gaz i za prąd, to z powodu szaleństwa cenowego zapłacą z pół miliona. Zakładu na takie wydatki nie stać, stąd redukcja etatów (nie ma nocek i nie ma nadgodzin - chyba, że się trafi coś pilnego, ale raczej się na to nie zanosi).

Czy w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. zatrudniani są obcokrajowcy?

Worker

Tak są pracownicy głównie z Ukrainy są też Gruzini, Białorusini bywali też Indii i Nigerii.

Irena

Bardzo dużo opinii i zróżnicowane opinie widzę w tym wątku to dobrze, to znaczy, ze dużo się dzieje i ludzie chcą wyrażać swoje zdanie o tej firmie, fajnie. Czy możemy zaktualizować informację? Jak jest na ten moment czy dalej tak dobrze, z podwyżkami (oczywiście uzależnionymi od umijętności)

Przychodzisz, wypełniasz ich szablon CV i czekasz na telefon - jako, że jest jak jest, to przyjmują ludzi jak leci - Ukraińcy nie wystarczyli z powodu dużych rotacji, to sięgnęli nawet po Gruzinów, Nepalczyków oraz migrantów zarobkowych z Indii.

Antoni
@Anonim

"Jest jak jest", tzn. jaka jest dokładnie sytuacja? możesz to bardziej rozwinąć? Dzięki.

@Antoni

Jest jak jest, czyli jedni marudzą na pracę na górze (na piecu), inni na dole (jako monter-pakowacz) - jak brygadzista czy ustawiacz pozamienia ich, to wolą pracować tam, gdzie wcześniej robili. Można uznać, że tutaj myśl, iż "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" sprawdza się doskonale. Praca jest na 3 zmiany - zlikwidowano ruch ciągły, który był mniej więcej przez pół roku. Płaca jest niczego sobie - dużo daje premia, ale liczy się frekwencja, jakość oraz wydajność. Jest przerwa 15min, ale realnie na dole pracuje się dłużej niż 8h, bo trzeba przygotować kartony, pakiety, itd. i nikt za te 30-45min dłużej w pracy nie płaci. Wychodzić też wychodzisz niekoniecznie o równej godzinie, lecz może się zdarzyć wychodzenie za 5-10min 14/22/6. To jest ciężka fizycznie praca, gdzie stoi się praktycznie przez całą zmianę, choć jeśli ktoś szybciej się wyrobi, to ma troszkę więcej wolnego, więc hipotetycznie te wcześniejsze przyjście do pracy się kompensuje z przerwami wypracowanymi przez swoją szybką pracę. Osobiście to zalecam nie patrzeć zbytnio na opinie innych, tylko samemu przyjść, zobaczyć, przekonać się na własnej skórze - ale może nie na 1 miesiąc, tylko przykładowo na 2-3 miesiące, żeby mieć ogólny zarys wynagrodzeń. Każdy inaczej ocenia firmę - jeden lepiej trafi, inny gorzej. Jeden szybciej pracuje, inny wolniej. Jeden liczy na zbijanie bąków, inny nastawia się, że przychodzi ciężko pracować przez 8h, a później do domu. Tak więc co człowiek, to inna opinia. Są powroty do firmy, więc chyba aż tak źle nie jest - są oczywiście też lepiej płatne zawody, no ale wszystko zależy od tego co kto szuka i czego oczekuje.

Wanda
@Anonim

@Anonim A co z benefitami pozapłacowymi w MGA Entertainment? Pracownik otrzymuje od firmy opiekę lekarską lub inne benefity?

@Wanda

Jest zniżka na siłownię, darmowe szczepienia przeciw grypie, a raz do roku impreza integracyjna. Czy jest od firmy opieka lekarska, to trudno odpowiedzieć mi na to pytanie, ponieważ póki co, to nie było potrzeby korzystania z niej przeze mnie. MGA współpracuje z firmą Falck i to z ich usług medycyny pracy korzysta. Za wakacyjny 2-tygodniowy urlop dostajesz dodatkowo pieniądze - tzw. wczasy pod gruszą - jest to około 500zł (single 400zł) - na rękę oczywiście. Niestety bonów nie dają na święta, ale robią paczki dla dzieci na Boże Narodzenie, więc jak ktoś ma, to może z tego skorzystać.

Co jaki okres czasu w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Jeśli uważasz, że robisz lepiej i szybciej od innych, czy ewentualnie masz coś lepszego na oku, to o podwyżkę możesz się ubiegać praktycznie w dowolnym momencie. Niedoceniane finansowo osoby albo odchodzą do konkurencji, albo utrzymują się z tego, co firma dorzuci sama od siebie, natomiast w ramach "podziękowania" pracownicy za olewanie ich po prostu pracują mniej wydajnie - zgodnie z powiedzeniem: "jaka płaca taka praca."

mieciu

rozmowa kw. trwająca 10 min, była monologiem mojej osoby, ze strony figuranta, pilnującego polskich roboli - zero konkretów, nic hahaha, paranoja

zawodowiec

Żeby się nie rozpisywać można powiedzieć, że generalnie to dobrze pracuje się w firmie.

Irek

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy. Może podpowiecie czy można w miarę dobrze zarobić?

@Irek

Zależy co rozumiesz przez pojęcie "dobry pracodawca", bo MGA Entertainment można wiele zarzucić, ale na pewno nie to, że: - nie wypłaca wynagrodzeń na czas - zawsze wypłacają w okresie od 2 do 8 dnia miesiąca (czyli do 10tego a raczej kilka dni przed wynagrodzenie trafia na konto pracownika). Dobrze zarobić? i tutaj znów to co wyżej - zależy co rozumiesz przez pojęcie "dobrze zarobić", bo dla jednego to będzie 1800 czy 2200zł na rękę za 160h pracy, a dla innego "dobrze" będzie oznaczać 5 czy 10tys. zł miesięcznie. Realnie miesięcznie zarabia się na umowę o pracę na czas nieokreślony od 2100 do 2400zł miesięcznie na rękę. Do tego dochodzi jeszcze w okresie letnim tzw. "wczasy pod gruszą" w zamian za 10 dni urlopu oraz pieniądze na święta Bożego Narodzenia z ZFŚS - około 300-400zł na konto. Dodatkowo co roku organizowana jest impreza integracyjna dla pracowników - kiedyś była wspólna, obecnie są podzielone na brygady - ponoć ze względu na pewien incydent. Były imprezy w domkach letniskowych, w restauracjach, a ostatnio jest faza na imprezę w kręgielni.

Henry

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć na początek?

@Henry

Jeśli podejdziesz do kadr, to prawdopodobnie dość szybko dostaniesz informację o ewentualnej rekrutacji - głównie są potrzebni ludzie na piec (operator agregatu), czyli do pracy w dość niesprzyjających warunkach - wysoka temperatura. Ale wg mnie warto spróbować, porobić 2-3 miesiące, albo i przez zimę, wtedy wyrobisz własną opinię o warunkach pracy, umowie, itd. Z tego co wiem, to obecnie dość szybko dają umowę na stałe lub kilkuletni kontrakt - zimą warunki pracy na piecu są bardziej sprzyjające, bo "na dole" na hali mają dość zimno, natomiast na piecu można robić w koszulce - cóż - taka specyfika pracy :)

Jeden z naszych

Końcówka MGA, zaraz firma padnie z braku rąk do pracy. Podwyżki są ale marne, Jurek stracił 5 lat bez podwyżek i to się teraz mści,dobrze o tym wie. Odchodzą starzy robole, młodzi nie dają rady. Jak żyć, pytam jak żyć ???

XXX
@Jeden z naszych

Jeśli nie podobają się warunki zatrudnienia to najwyższa pora zmienić pracę. Brak wykształcenia nie pozwala wam jednak znaleść lepszej pracy i dlatego jesteście tu i narzekacie bo tylko to potraficie.

Oceniacz

Nie zawsze jest wszystko tak jak byśmy chcieli. Czasami jest gorszy okres.

Edyta

@ukrainsky paroBEEk, przekazujesz bardzo niepokojące informacje. Czy od czasu stwierdzenia wspomnianych przez Ciebie nieprawidłowości zaszły jakieś zmiany? Poza tym jak oceniasz inne warunki oferowane przez tego pracodawcę?

Stella

Niepokojące informacje piszecie! Czy jest szansa na zmiany.?

ukrainsky paroBEEk

MGA to firma na glinianych nogach. Praca pracą, ale fałszowanie grafików pracy i list obecności to już czyny karalne panie Dyrektorze. Ostatnio PIP potwierdziła wiele nieprawidłowości, np. brak stosowania odpowiednich przepisów przy pracy w niedziele, święta itd. Dobrze, ze ktoś was podkablował, zapłacicie karę i na jakiś czas jest spokój. Wolicie wyłączyć linie, niż normalnie ludziom zapłacić, gratulacje. A za takie coś powinno się iść siedzieć, a nie płacić mandaty!

Edyta

Przypominam, że forum przeznaczone jest dla pracowników posiadających rzetelne informacje na temat warunków w danej firmie oraz osób zainteresowanych pracą. Komentarze nie mające związku z tematem oraz niezgodne z naszym regulaminem, mogą zostać usunięte. Czy w firmie "Mga Entertainment Poland" Sp. z o.o. prowadzone są aktualnie jakieś rekrutacje? W Internecie nie znalazłam żadnych informacji na ten temat.

Fan MGA

Do wszystkich dekli, przerwy już są, ukraińcy to załatwili. Nawet powroty do MGA są

imprezowicz
@Fan MGA

Jakie powroty? Powroty zawsze były, więc to nie jest kwestia ani wzrostu wynagrodzeń, ani przerw. A jeśli rzeczywiście Ukraińcy załatwili przerwy, to szczerze im gratuluję, że to, czego Polacy nie mogli załatwić w jakieś 10 lat - Ukraińcy załatwili to w rok. Najwyraźniej potrafią walczyć o swoje a nie to co my. Co do harowania - to zarówno Ukraińcy jak i Polacy trafiają się, którzy harować nie zamierzają lub robią to niechętnie. Są w firmie przecież osoby, które notorycznie tuż przed wypłatą znikają na około 2 tygodnie i nadal pracują. A z pozytywnych przykładów, to są też i takie osoby - Ukraińcy i Polacy, którzy zasuwają w pocie czoła, natomiast mając wolną chwilę pomagają innym a nie siadają na kartonach czy na palecie by odpocząć - co jest dla mnie trochę dziwne, bo nawet maszyna potrzebuje chwili przerwy, bo się przegrzeje.

BYŁY PRACOWNIK MGA
@Fan MGA

Nie Ukraińcy tylko nasi pracownicy na ostatnim audycie narzekali na brak przerw i dlatego je wprowadzono. Przede wszystkim narzekały te osoby które niedawno odeszły z firmy - między innymi Doda, Iza, Aga, Magda, Jacek, Mateusz i Marcin. Ten ostatni wrócił niedawno do MGA bo został zwolniony z firmy KMT za przychodzenie do pracy pod wpływem alkoholu.

Zostaw merytoryczną opinię o MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. - Słupsk

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MGA Entertainment Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w MGA Entertainment Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MGA Entertainment Poland Sp. z o.o.