Opinie o Ernst & Young w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Ernst & Young. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ernst & Young o rekrutacji.

Branże: Biura rachunkowe
Biura rachunkowe Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ernst & Young w Warszawa

Ta spółka to wielkie XD

Korpo w najczystszej postaci, anonimowe feedbacki wcale nie są anonimowe. Nadgodziny mają być, ale najlepiej żeby ich nie wpisywać. Na oficjalnych spotkaniach informacja o tym, że zapisujcie każda poświęcona godzinę, ale na projekcie już zobaczycie grymas menagera. Ludzie fałszywi, dopóki jesteś „z nimi” wszystko jest w porządku, ale przy pożegnaniu z firmą stajesz się najgorszą osobą na świecie. Nie wiem czy to z zazdrości, boli tylnej części ciała. Tak po prostu jest.

Ankabajka
@Ta spółka to wielkie XD

Ale to tak wszędzie jest. Nauczcie się grać jak oni. Odchodzisz to też miej ich w (usunięte przez administratora). Odcinajcie się od tego, bo możecie zwariować. I piszę to z troski. Bo EY to nie jedyny (usunięte przez administratora), w którym pracowałam. Korpo to plemiona, wchodzisz, grasz, wychodzisz z gry i pa. (usunięte przez administratora)

partner

dzien dobry wszystkim. zauwazylem ze wypowiada sie tutaj duzo osob z nizszych stanowisk dlatego postanowilem zabrac glos. jestem partnerem od kilku lat z ponad 15 letnim doswiadczeniem w naszej organizacji. wiadomo kazdy ma w zyciu wzloty i upadki. ja tez niezawsze bylem zadowolony z pracy ale wtedy zaciskalem zeby bo wiedzialem jaki mam cel czyli zostac partnerem a nie wyzalalem sie anonimowo na forach jaki to EY jest zly. dlatego nie moge zgodzic sie z wiekszoscia opini ktore tutaj czytam. zapewniam was ze nasze wynagrodzenia sa bardzo konkurencyjne i widelki stale rosna. jesli ktos nie jest zadowolony ze swojego wynagrodzenia to wylacznie dlatego ze brak mu cierpliwosci i ma rozszczeniowe podejscie co jest negatywnie odbierane nie tylko przezemnie ale tez przez moich wspolpracownikow. wszyscy wyznajemy zasade ze najpierw trzeba sie wykazac a nagroda przyjdzie w czasie. w moim odczuciu m.in z tego wynika rotacja miedzy firmami big4. pracownicy zmieniaja firme za kilkaset zlotych wiecej zamiast skupic sie na rozwoju siebie i naszej organizacji. nie da sie ukryc ze zawsze tak bylo i zawsze tak bedzie ale jesli mam dac jakas rade mlodszemu pokoleniu to zeby wlasnie skupili sie na byciu dobrym pracownikiem a nie kombinowaniu jak zarobic 400 zlotych wiecej bo to jest niepowazne. nasza organizacja oferuje bardzo dobre perspektywy rozwoju oraz bardzo dobre benefity oczym mowa jest w naszych ofertach. oferujemy wiele kursow m.in na udemy a to czy ktos je zrobi zalezy wylacznie od tego czy pracownikowi sie chce czy nie. opieka medyczna itd. zapewniam was, ze opinie o pracowaniu po 16 godzin dziennie bez nagrody za poswiecenie i ciezka prace sa nie prawdziwe. zarowno z kadra zarzadzajaca i innymi partnerami rozmawiamy z managerami i wiemy co dzieje sie na projektach i widzimy zaangazowanie pracownikow. ci sa odpowiednio dodatkowo wynagradzani za swoj performance oraz za wyrobiony PI. praca w audycie charakteryzuje sie wlasnie swoja sezonowoscia o tym każdy wie. pracownicy wyrazaja zgode na prace przez 9 godzin w busy seasonie ale nie napisza juz ze w low seasonie koncza prace o 15. zachecam do aplikowania do naszej organizacji i sprawdzenia samemu zasadnosci tych opini. na koniec dodam tylko ze nasza organizacja jest wieloletnim laureatem great working palce. pozdrawiam tax partner

John
@partner

Jeśli już chwalisz się takim stażem (usunięte przez administratora) w tym (usunięte przez administratora) to wysil się i napisz poprawnie komentarz. Poza tym szanuj ludzi i nie przeliczaj wszystkiego na pieniądze za „performance”, „PI” czy tam inne szczurowskie terminy.

MagdaMagdalena

Ile Senior audytor może mieć? Czy 12-15k jest realne?

czytobrutto
@Awans

W audycie: A1 jest chyba teraz coś między 6-7 tys A2 9-11tys S1 ~13 tys S2 i S3 to już myślę że spokojnie do 20 Manager - nie mam pojęcia ale to już na pewno >20 czy to brutto?

Podli ludzie tutaj pracuja. Wywcig szczurow obgadywanie. (usunięte przez administratora) nadgodziny. Falszywi ludzie obrzydliwi. Ich zycie jest nic nie warte.

Audyt

Długo się zastanawiałem nad tym, czy dodać tutaj swoją opinię, ale jak przeczytałem najnowszą ofertę pracy do audytu, to stwierdziłem, że muszę. EY stracił swój prestiż dawno temu. Obecnie na rynku pracy już mało która firma poważnie traktuje wpis w CV z EY. Przez 2 lata nic się tam nie nauczyłem poza bezsensownymi procedurami, które w żadnej innej pracy mi się nie przydadzą. Przeprowadzane "racjonalizacje" kompletnie nieracjonalne. Ciągłe zadawanie bezsensownych pytań do klienta, bo senior nie ogarnia podstaw rachunkowości. Projekty są tak zaplanowane, żeby nie starczyło na nie czasu. Mówią, żeby wszystkie nadgodziny chargować, ale jak jest za dużo to nie, bo za niska marża. Kadra wysokiego szczebla flexuje się, że x lat temu oni pracowali po 16h dziennie i nikt im nie płacił za nadgodziny XD Pranie mózgu na każdym stopniu. Co do samej oferty pracy, kilka komentarzy dotyczących zakresu obowiązków: 1. "analiza sprawozdań finansowych i weryfikacja dokumentacji" - czytaj spisywanie dat i wartości z kilkuset faktur jak małpa 2. "udział w inwentaryzacjach przeprowadzanych przez naszych klientów" - jeśli w pociągu spędzicie 8h, dostaniecie za to 0zł 3. "codzienna praca przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi i technologii (m.in. EY Canvas, EY Helix, EY Atlas, EY.Ai)" - bez komentarza XD 4. "Nasze wymagania: umiejętność analizy i interpretacji danych" - praca w audycie nie ma nic z wspólnego z prawdziwą analizą danych. Jedyne wymaganie to vlookup w excelu. Z plusów - pakiet benefitów. Darmowe udemy + LuxMed to raczej rzadkość.

@Audyt

Dlaczego bez komentarza dot. technologii i analizy danych?

-bella

~bo jeśli działaja na swoich programach to nigdzie indziej Ci sie nie przydadzą, może ??

odpowiedź Nowy wpis

Technologia jest lekko mówiąc przestarzała, co chwilę się psuje i brakuje jej podstawowych funkcji jak np. backup

canvas Nowy wpis
@odpowiedź

kiedyś mi coś zginęło z canvasa, hindusi nie pomogli, a walczyli z tym 2 dni trzeba było sklepać kwita na nowo. oczywiście na mój prywatny czas.

Gosia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Cześć, zastanawiam się nad aplikacja ale fajnie było by ktoś się podzielił doswiadczeniem w tej firmie. Jakie są zarobki na stanowisku młodszy specjalista ds płac? W jakich godzinach się pracuje ? Są jakieś dodatki do podstawy? Czy wymagają nadgodzin? Czy jest problem z urlopem? Jest możliwość pracy zdalnej?

K. Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.

Jaka umowa jest na start na praktykach dla absolwentów w tax?

Jola

Czy zdażyło Wam się odczuć mobbing od ze strony osob wyższych szczeblem w biurze w Warszawie ?

Fks
@Jola

Zelży od tego, jaka jest definicja (usunięte przez administratora) są każdej pracy l, w każdym biurze, na każdym stanowisku. Ale żeby to przekraczało granicy prawa, to raczej nie.

Fks
@Jola

Bo na przykład, dla niektórych, polecenie pracy przez przyłożonych, już jest mobbingiem.

abcd
@Jola

Praca projektowa niestety utrudnia udowodnieniu (usunięte przez administratora), ponieważ musi mieć to charakter w pewnym sensie stały i systematyczny, a przy np. 2 tygodniach może być to uciążliwe, mimo, że menadżer/menadżerka postępują wbrew przyjętym normom etycznym.. Wystąpienie paru takich menadżerów i można się zajechać, a przez taką rotację, firmą świadomie bądź nieświadomie się broni. Jedynie, co mogę doradzić to robić zrzuty ekranu każdego nieetycznego zachowania - czy to narzekający kolega/koleżanka na czacie; czy krzywdy na naszej osobie, skoro na Teams wszystko się usuwa po 2 tygodniach :) Zanim ktoś wyskoczy, że takie zachowanie jest słabe, to wiedzcie że spółka zbiera wszystkie haki na was na wszelki wypadek :)

bladerunner
@Jola

w Warszawie nie, ale w innym mieście tak :) tak dla szerszego oglądu dla aplikujących :)

spinacz
@Jola

CAŁA KULTURA EYA JEST NA TYM OPARTA! ktoś kto nazwał to kulturą feedbacku był geniuszem! strach powiedzieć coś złego na seniora wyżej, bo zemści Ci się w twojej ocenie! jako asystent/intern: - odpowiedzialny jesteś za opóźnienia na projekcie (nie ten menadżer co zaplanował tydzień na projekt, który co roku zajmuje 80h), - jesteś powodem niepowodzeń na projekcie (no bo jak senior/menadżer mogą być winni??? opamiętaj się człowieku!), twoje osobiste sukcesy jednak są sukcesem całego zespołu! - jesteś pionkiem do zadawania najprostszych i głupich pytań, bo senior czegoś nie wie i mu głupio, więc lepiej zrobić z Ciebie (usunięte przez administratora):) - jesteś mięsem armatnim na mapie generalizacji eya - poznasz takie miejscowości wysłany na inwentaryzację, że obok liczenia gwoździ na zakładzie produkcyjnym masz okazję poznać zachowaną kulturę pierwszych Słowian, bo tak rzadko odwiedzane miejsca pozwoliły zachować historię w nienaruszonym stanie xD potem przez 2 tygodnie będziesz wyjaśniał 2 sztuki różnicy, ale jeśli nie da się wyjaśnić, to ten błąd tak zracjonalizujecie, że będzie okej XD po co cały ten cyrk? nie dość, że asystentów się postresuje to jeszcze biednych magazynierów? - zostaniesz poddany stresowi dla zasady, ot, żebyś najlepiej zjadł lunch przy laptopie, bo to 5 godzin wymuszone na asystencie :) i jeszcze darmowych! - jesteś w dziwnym miejscu karmicznym - twój senior i menadżer robili 20h darmowych? musisz teraz zrobić to samo! Z UŚMIECHEM NA TWARZY XD menago nie różnią nic od Januszexa chwalący, że kiedyś to się człowiek cieszył, że praca była :) - chcesz się rozwijać, poszerzać horyzonty? XD puk puk 1000 faktur do sprawdzenia i w sumie to powinieneś mieć to sprawdzonę godzinę temu, nawet jeśli klient wysłał do 15 minut temu XD - masz możliwość dołączenia do szkolenia dotyczące stresu lub work life balance, oczywiście w trakcie szkolenia rób pliki do Canvasa XD i w sumie nadrób godzinę szkolenia, bo byłeś mniej efektywny (of kors - nie wpisuj tego w ewidencji!) A mała uwaga odnośnie całej tej branży - nie ukrywając, praca audytora jest trochę jak ochroniarz w supermarkecie - emeryt/rencista, którego jedyną rolą jest odstraszanie niż potencjalny bieg za (usunięte przez administratora) element odstraszający można poddawać w wątpliwość ;D

Jan
@spinacz

A jako Praktykant w Dziale Audytu, mam szansę nauczyć się czegoś przydatnego na rynku pracy? Bo po tym, co piszesz, to nie wiem, czy bym tu kontynował. Ale z drugiej strony jest coś o możliwości uzyskania uprawnień w ogłoszeniu. Tylko, jakich?

@Jan

biegłego rewidenta, jeśli zdasz 10 egzaminów wcześniej, zwracam uwagę, że pierwsza sesja egzaminacyjna to jesień - zima, powodzenia z egzaminami, sesją na uczelni i busy seasonem. a potem jeszcze tylko 8 egzaminów następnie, po zdanych 10. zaczynasz 2 lata aplikacji jeśli chcesz mieć biegłego, to nie idź do EY (i ogólnie Big4), dużo osób tutaj przychodziło z wielkimi planami zrobienia b.r. i wyszło bez zdania nawet jednego egz.

@spinacz

1. zgadzam się, feedbacki to chyba największe źródło zła w tej pracy. nigdzie indziej wasz szef nie będzie was oceniał po trzech dniach pracy z wami. zazwyczaj jest ocena od przełożonego, z którym pracujesz cały rok. seinor będzie pisał co mu się wydaje na wasz temat, a nie co potraficie. nie ma możliwości oceny waszego progresu - bo niby jak? pierwszego dnia nie umiał próbkować, a trzeciego umie? to nie jest progres merytoryczny. 2. zazwyczaj osoba wystawiająca feedback jest bardziej kompetentna, niż wy. tutaj jeśli jesteście A1, feedback będzie wam czasem wystawiała nawet A2 (brak seniora na projekcie jest częsty). w dodatku jeśli masz projekt X na głowie (i nadgodziny z nim związane, często jeszcze miesiąc po skończeniu bookingu), to często nie możesz robić nadgodzin na projekcie Y i senior z Y wam wystawi ocenę, że byliście mało zaangażowani. 3. jest to niesamowite pole do nadużyć, boisz się złej oceny, bo to może skutkować zwolnieniem, więc zrobisz wszystko, a senior o tym wie i się z tego śmieje. you are his biatch. nie każdy to wykorzystuje, ale jeśli już, to zrobi z ciebie ścierkę do podłogi. przypominam, że zgłoszenie takiego traktowania nie zwolni cię od pobrania feedbacku od tej osoby. asystent jest mięsem armatnim, więc jego zdanie się nie liczy. (usunięte przez administratora) musi mieć charakter trwały, od jednej osoby, więc prawnie też się nic nie ugra.

YEćabej
@Jan

1/ jeżeli potrafisz dobrze klikać Excela to nie nauczysz się zbyt dużo, umiejętność ta kosztuje 50 złotych na udemy jeśli ta kwota Cię przeraża to pamiętaj, że wydasz więcej na leki od psychiatry po pracy w audycie jak ogarniesz Excela to jedziesz z tematem i ogarnij sobie SQL, Power Query itd. - tutaj spełnisz standardy większości ofert pracy w finansach i jesteś już wyżej niż pracownik po audycie! a jeśli masz te umiejętności w małym paluszku to też ciekawsze zadania będziesz robił zawodowo! tak jak przedmówca wspomniał - Excel to porównywanie jednej tabelki z drugą przez wyszukaj pionowo, potem program, którego nie użyjesz w żadnej innej firmie wylosuje ci XXX pozycji, które musisz spisać z dokumentów i porównać z tabeleczką 2/ finansowany jest nie tylko biegły rewident ale też ACCA, ale to rekomenduje zrobić na renomowanej uczelni państwowej z akredytacją razem ze studiami, bardzo mało osób po audycie kończy z więcej niż 9 egzaminami z ACCA (czyli tyle ile można zdobyć maksymalnie zwolnień przez uczelnię akredytowaną) a po materiałach, które widziałem dla podyplomowki WSB i EYa poziom jest niższy niż UEKu, poziom profesjonalny najwyżej jest za ciężki dla "specjalistów" z eya 3/ nauczysz się tylko, że telefon po 21 może być stresujący a doba ma 16h pracy, gdzie i tak powiedzą, że zrobiłeś swoje zadanie za wolno ...

@YEćabej

pytanie tylko gdzie użyjesz ACCA - na stanowisku menedżerskim związanym z rachunkowością, menedżer działu reporting w korpo albo CFO. czasem też na stanowiskach typu Starszy Analityk Finansowy, Audytor Wewnętrzny i tutaj SQL i Power Query się nie przydadzą, bo na ww. stanowiskach rzadko się je używa (można, ale nie jest to key reqirement) rachunkowość z ACCA i analityka biznesowa to raczej dwie ścieżki no i ACCA nie jest uprawnieniem

Audytor

Pierwszy etap to stronka EYa, która jest stratą czasu i chyba nikt na to nie patrzy. Drugi etap to rozmowa telefoniczna z HR, jedno pytanie w języku angielskim. Trzeci etap to rozmowa z menadżerem z EY-a, ponownie jedno pytanie po angielsku. Czwarty etap to rozmowa z partnerem, najmniej profesjonalna. Brak merytorycznych pytań, tylko stricte HR-owe pytania o niczym. W trakcie rozmowy nie padły informacje o benefitach pozapłacowych jak wyzysk, brak realnego rozwoju czy brak poszanowania godności ludzkiej.

Pytania po angielsku o hobby i powód wyboru EY-a. Pytania po polsku w rozmowie z HR i menadżerem to rozwinięcie swojego CV (np. wpisałeś analityczne myślenie - prośba o podanie przykładu potwierdzającego ten fakt). Ostatni etap z partnerem najmniej merytoryczny, zbliżony do pytań jakim jesteś zwierzęciem, ponieważ o traktowaniu pracownika jak człowieka można zapomnieć w tej firmie.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Praktyki - nie polecam...
Użytkownicy czekają na odpowiedź 19 dni.

Nudne zadania jak flaki z olejem typu spisanie danych z faktur, wyciągów bankowych oraz dokumentów magazynowych.... Innym przykładem są testy kontroli, które na CUW/SSC potrafią trwać miesiącami ... - zapisujesz dane z zamówienia, sprawdzasz do faktury przy akompaniamencie seniora proszącego i modlącego się by wszytsko się zgadzało ... Zanudzić się można... Praca może byłaby przyjemna jako sposób pracy dorywczej na studiach, ale: - wszytsko dzieje się w atmosferze ciągłego (usunięte przez administratora) - otrzymujesz zbyt dużo zadań i wmawiane jest ci, że jest to mało a każde opóźnienie jest twoja winą... (Czemu wszyscy mają te opóźnienia? :V) - wysyłanie na jakieś magazyny do losowej miejscowość na mapie... - każdy pomysł z automatyzowaniem czynności jest torpedowany, rób tak jak w zeszłym roku i koniec... - przepychanie się z klientem o dokumenty... oni nas serio nienawidzą xDD - brak poszanowania czasu wolnego... dzwonienie w trakcie wolnego to standard.. (work life balance odmieniany przez przypadki tu nie istnieje).... Praca zapchaj dziurę w CV, więcej nauczyłem się w kancelarii podatkowej/biurze księgowym.... Nie polecam studiowania + bycie internem w EY ... wrzucane wyjazdy w losowe dni, sesja zgrywa się z najgorętszym okresie sezonu, brak wolnego, wrzucenie na projekty, że MUSISZ ZROBIĆ NADGODZINY... Miałem kilka szczerych rozmów z klientami "poza protokołem".... oni mają nas serdecznie dość, nie uważają za specjalistów... seniorów i menagerów też... Nie dajcie wmówić sobie, że ten wpis w CV to plus....

Kandyd.
Użytkownicy czekają na odpowiedź 23 dni.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć konsultant w taxach?

Dżejsiczka ofc imię zmyślone

Aplikowałam na stanowisko Audit Managera (mam 10 lat doświadczenia w bankowości i księgowości, międzynarowode certyfikaty compliance'owe, znam biegle 3 języki, od 2 lat jestem managerem w topowym banku i mam w sumie 9.5 lat doświadczenia w zarządzaniu ludźmi). Po 2 rozmowach z head hunterką formalnie aplikowałam na stronie E&Y w sekcji careers i...oczywiście brak odpowiedzi. Rekrutacja nadal otwarta, czuję ze straciłam czas na interview z HH. E&Y, kogo szukacie na swoje stanowiska? Nawet jeśli kandydat spełnia wszystkie formalne wymogi wg listy którą umieszczenie na LKDN - dlaczego nie można się doprosić nawet o automatycznego mejla ze kandydatura została odrzucona? N

scam
@Dżejsiczka ofc imię zmyślone

poprawcie mnie, ale bez doświadczenia w audycie chyba M1 od razu nie zostaniesz? nie żeby to było jakieś super cenne doświadczenie, ale trzeba wiedzieć jakie procedury na jakiej kapcji klepać i zamknąć parę samodzielnych projektów jako senior znam jeden przypadek, że ktoś wjechał bez doświadczenia od razu na seniora, ale ta osoba miała biegłego rewidenta. no i to S1, nie M1. nawet jak uciekasz z audytu, to chyba wracasz tam gdzie byłeś

doscam
@scam

Kwestia sprzedania siebie jako produkt, ale też uwzględnienie kilku faktów: - w tym przypadku mówimy o przejściu z kadry menadżerskiej na kadrę menadżerską, inaczej to się odbywa niż zwykły pracownik, - bankowość jest dość niszowym tematem w audycie (nie bez powodu masz audyt instytucji finansowych jako osobną komórkę), gdzie potrzebni są specjaliści, którzy realnie rozumieją procesy oraz funkcjonowanie banków. Nauczenie osoby z biznesu procedur audytowych nie jest wielkim wyczynem.

Dario
@doscam

ale rachunkowość trzeba znać.... doświadczenie managerskie ok, pewnie mądra osoba, ale rachunkowość trzeba znać....i te trudniejsze zagadnienia też...a jak klient zapyta ...

nesse
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Praktyki prawnicze powiązane z konkursem o prawie energetycznym pod nazwą "EnergY". Po wysłaniu sporej rozprawki o zmianach w przepisach UE (zagadnienie obejmowało zakres aż 10 lat) zostałam zaproszona na rozmowę. Mail głosił, że chodzi o "omówienie mojej pracy". Przyszłam więc na luzie, spodziewając się typowo HR-owych pytań i feedbacku. Jakież było moje zdziwienie, gdy na sam początek dostałam pytanie, jakie zmiany w POLSKIM prawie energetycznym uważam za istotne. Menadżer nawet zwrócił pani uwagę, że moje zadanie dotyczyło przepisów UNIJNYCH, więc to trochę nie na miejscu, co ona zbyła milczeniem. Drugie pytanie o niezbyt istotne szczegóły z wysłanej pracy (bodajże lokalizacje obiektów wykorzystujących opisywaną technologię). Jeśli rozmowa miała polegać na sprawdzeniu znajomości zagadnienia, to może przydałoby się to zakomunikować w mailu? Rozmowa odbywała się miesiąc po nadesłaniu pracy i wyglądała jak niezapowiedziany egzamin ustny.

Krzysiek

Pracujący w tej firmie ludzie dla których liczą się tylko pieniądze w życiu. Kariera za wszelką cenę. Nadgodziny (usunięte przez administratora) Żenada. Wyścig żeby jak najszybciej awansować.

Zacznij Poziom Niżej

Unikać praktyk w dziale audytu!!!!!! 1. zadania polegają na spisywaniu dokumentów do tabeli w excelu z podejściem by wszystko się zgadzało (więc po co wykonywać audyt?), ta praca uwstecznia.... 2. starania nie są dostrzegane - wykazanie się na jednym projekcie z ambitniejszym zadaniem nic nie zmienia, na kolejnym projekcie twój status jest zerowany i znowu zaczynasz z pracą, która polega na spisywanie danych z faktur czy wyciągów bankowych... 3. jesteś najniżej w hierarchii - mają was w (usunięte przez administratora), od seniorów do kadry menadżerskiej, nikt nie liczy się z waszym zdaniem bądź czasem.. 4. brak work-life balance - nadgodziny, ciągłe naruszanie czasu prywatnego telefonem z pytaniami (odpowiedzi zawsze znajdywały się w dokumentacji), przymuszanie do imprez integracyjnych.... 5. pogodzenie studiów z pracą to tragedia, bo pomimo, że jako intern masz mniej godzin to otrzymasz tę samą ilość zadań co asystent na pełen etat... 6. rzucanie po całej Polsce jakbyś był narzędziem a nie człowiekiem.. Żałuję dołączenia do zespołu audytowego na praktyki, jest to element CV z którego muszę się tłumaczyć na każdej rozmowie rekrutacyjnej. Nie warto kontynuować tutaj pracy, niektórzy interni posiadali wiekszą wiedzę niż senior (!!!). Ta praca nie rozwija jak próbują wam wmówić partnerzy na obiadkach (w ich interesie jest byście odbębniali najgorszą robotę i nie oszukujmy się - oni nie mają porównania :) ) Więcej wyniosłem z poprzednich miejsc pracy i żałuję, że odszedłem od poprzedniego pracodawcy. Nie ufajcie frazesom mówionym przez HRki :) One mają was gdzieś :)

scam
@Zacznij Poziom Niżej

ile jest teraz pracy zdalnej w audycie w tygodniu? gdzie uciekłeś? w jaką rolę / branżę? również czuję się oscamowana, bo przyszłam tam z normalnej pracy. HR kłamie, bo taką ma rolę.

doscam
@scam

analityk audyt nie pomógł w znalezieniu pracy niestety jak to przedstawiali, projekty ze studiów i techniczne umiejętności pomogły w rozmowach oraz doświadczenie z poprzedniej pracy, które mogłem przedstawić jako atut, który wykorzystam w nowej pracy

Anka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Planuje dołączyć do zespołu m&a na stanowisko menagera. Jak wygląda odpowiedzialność na tym stanowisku w @EY? Czy jest dużo nadgodzin?

Kaja

Sporo mają ofert (usunięte przez administratora) ale mnie zainteresowała ta najnowsza, dla analityczki biznesowej. Nie ukrywam, że stresuję się pracą, ale widzę, że oferują wsparcie merytoryczne, tylko czy mogę go oczekiwać na każdym etapie zatrudnienia, nawet po dłuższym czasie? Dają też możliwość (usunięte przez administratora) na hybrydzie, ale dajcie znać jak to wygląda w praktyce, chciałabym to pogodzić jeszcze z innymi obowiązkami.

Snickers

firma traktuje pracowników jak (usunięte przez administratora) dosłownie jak papierek po batoniku. praca do 18, nocna inwentaryzacja, potem praca od 8. nie obchodzi ich gdzie śpisz i czy śpisz w ogóle. czwartek wieczorem HRy piszą na Teamsie, że masz być w poniedziałek 500 km dalej, bo tam im zabrakło staffu. więc musisz w niedziele jechać nocnym pociągiem na kozetce. wyjazdy w niedzielę po południu na projekt były nagminne. jesteś własnością firmy, więc twoja niedziela nie jest twoja. podpisałeś kontakt, więc wsiadaj o 16 z seniorem do jego zapyziałego samochodu! a jak nie, to dostaniejsz gorszą ocenę z projektu! praca w weekend to twój OBOWIĄZEK, więc nikt ci za to nie podziękuje. twoje weekendy nie są twoje. jeśli nie wykorzystasz ich na klepanie kwita, to będzie niższa ocena, więc uważaj. a zadania - na poziomie sekretarki z małej firmy. spisywanie z faktur, wyszukaj.pionowo, przepisanie kwita z poprzedniego roku. jeśli chcesz się więcej rozwijać / ruszyc głową, to ŹLE, bo nikt nie ma na to czasu. jest tak jak wszyscy piszą - jest dobrze jak szybko klepiesz i nie zadajesz pytań. takich asystentów najbardziej lubią.

swietaracja
@Snickers

"jest dobrze jak szybko klepiesz i nie zadajesz pytań. takich asystentów najbardziej lubią" - a potem wychodzą takie Transpolonie i Getbacki, bo rolluje się kwity z roku na rok :)

riz
@Snickers

> a zadania - na poziomie sekretarki z małej firmy. spisywanie z faktur, wyszukaj.pionowo, przepisanie kwita z poprzedniego roku. jeśli chcesz się więcej rozwijać / ruszyc głową, to ŹLE, bo nikt nie ma na to czasu. jest tak jak wszyscy piszą - jest dobrze jak szybko klepiesz i nie zadajesz pytań. takich asystentów najbardziej lubią. szkoda ze duzo osob nie zdaje sobie z tego sprawy ze tak w sumie to nic nie potrafia po tej pracy....

partner

wersow
@partner

Przepracowałam w audycie 2 busy seasony, nigdy nie kończyłam po 9ciu godzinach, tylko minimum 12-stu, a maksimum 20-stu. Tu już nie pomaga kawa, tu chyba trzeba brać amfetaminę. Jeśli chodzi o Tax, to tam faktycznie się wychodzi o ludzkiej porze. Wielokrotnie schodziłam pracować na 15. pietro do Tax, bo u nas na 16. u Assurance wszystko zajęte. Po godzinie 18 nie widziałam już nikogo z działu Tax na ich własnym pietrze, za to w sąsiedniej salce pracował mój znajomy z audytu do 22, tak jak ja. Szkoda, że nap room nie zawiera prawdziwych łóżek z kołdrą, tylko jakąś jedną pufę, bo naprawdę, po co wracać do domu :)

Gisc
@partner

Polecam stosować zasady interpunkcji i ortografii. Łatwiej jest wtedy przekonać do swoich racji.

Matylda
@partner

Pracowałam minimum 12h dziennie, często po 14-16h (nawet kilka tygodni pod rząd po 16h dziennie w gorących okresach). Do tego prawie w każdy weekend: 8h w sobotę i minimum 4h w niedzielę. Zarabiałam miesięcznie trochę więcej niż na moim stanowisku w innych firmach, ale biorąc pod uwagę stawkę godzinową to była bardzo mała kwota. Cały mój dział tak pracował, pracownicy byli dostępni od 7 rano do 21, a nawet do północy. Ci co na komunikatorze nie byli dostępni po 21 i tak odpisywali na maile po 21ej. Mój manager radził bym zapisywała maile jako drafty i wysyłała je z rana - bo to będzie lepiej wyglądać i świadczyć o zespole, że niby my się wyrabiamy z pracą w 12h hahaha

Matylda
@partner

wypowiedz nie jest zgodna z prawdą

Żenujące
@partner

Ale dlaczego ktoś miałby iść do pracy za (usunięte przez administratora) pieniądze, żeby może kiedyś dostać podwyżkę jak jasnie pan partner, wielki znawca biznesu zdecyduje, że pracownik już wystarczająco się natyrał, żeby dostać te 400 zł podwyżki? To jest bardziej, niż oczywiście, że widząc takie podejście pracownik woli zmienić pracodawcę i dostać więcej na start. No ale to jest właśnie świadomość polskich byznesmenów, toksyczny etos pracy, wymagania jakby tam co najmniej każdy dostawał miesięcznie 100k na rękę , a na wszelką krytykę rzucanie idiotycznych i wyświechtanych frazesów o roszczeniowości. Na pewno zjednacie tym sobie pracowników.

@partner

ciekawe co rozumiesz przez niższe stanowisko (c1? c4? czy m2 to też niskie?). Jeżeli nie boisz się napisać tego co napisałeś, czemu nie podpiszesz się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem? Dlatego, że to kłamstwa albo nie masz pojęcia o tym jak wygląda praca w Twojej firmie? Po moim kilkuletnim doświadczeniu mogę napisać, że standardem w dziale EY Advisory jest: Praca w nadgodzinach, często po 12 godzin dziennie - bezpłatna (w umowach są ciekawe zapisy o ryczałcie :)) Mobbing, mieszanie pracowników z błotem Nadmierny stres Awanse za znajomości bądź dzięki temu, że lubi Cię partner - zwłaszcza jeżeli zachowujesz się jak on, czyli mobbingujesz ludzi (wyzywanie, deprecjonowanie wartości, ubliżanie itp) Wielu ludzi radzi sobie ze stresem przez wpadanie w nałogi - jest tu wielu alkoholików (narkomanów pewnie też, ale tego ja nie zauważyłem) Ogólnie - jak się trafi na dobry zespół, może być to ciekawe doświadczenie. Ale po co, jak inne firmy oferują lepsze wynagrodzenie i ciekawsze projekty? Większość zespołów jednak jest fatalnie zarządzana i biorąc pod uwagę wypowiedź kolegi powyżej - chyba należy wymienić kadrę kierowniczą, żeby to się zmieniło i żeby zauważyli, że jednak tak - pracownicy mogą mieć wymagania i należałoby się z nimi dzielić zyskami swojej firmy.

Molly
@były pracownik

Partnerzy się denerwują, ze nikt nie chce pracować jak oni za darmo po 16h na dobę. Tylko wtedy było inaczej - wystarczy rzucić okiem na wykształcenie niektórych partnerów. 20 lat temu wystarczyło znać trochę angielski i droga do partnera otwarta. Przez to mamy na takich stanowiskach ludzi bardzo skrzywdzonych, którzy czują ze są oszustami (syndrom oszusta), wiec musza się wyżywać na podwładnych. Nikt nie może podważyć ich opinii, bo wydałoby się jak niewiele wiedzą. Dlatego pracownika trzeba gnoić, pokazać mu, ze jest nic nie wart. Może tez w tym jest problem, ze nie potrafią wdrożyć lepszych metod zarządzania, bo nie wiedza co robią? W każdym razie - dlaczego przy raportach partner co chwile zmienia podejście? Nie może się skupić czy nie wie o co chodzi? Przez to pracownicy wlasnie potem pracują w nadgodzinach - dobrzy liderzy oznaczają mniej marnotrawstwa, czyli więcej efektywnej pracy, a mniej nadgodzin (darmowych!!!)

Dno firma
@partner

Skąd wiem że nic nie wiesz? Stąd że te wszystkie nagrody o których piszesz się kupuje za hajs. Ha ha ha jesteś frajerem z HR który mydli oczy jakimiś bzdurami dla naiwnych. Tak cuchnie ten komentarz, że firma chyba jest zdesperowani w poszukiwaniach kandydatów. Sorry ale nie macie już dobrej opinii w Warszawie. Każdy kto ma jakieś doświadczenie omija was szerokim łukiem!

XD
@partner

Chłopie albo to jest trolling albo cię odkleilo totalnie. Jeżeli dla ciebie celem życia jest praca bez życia prywatnego żeby łaskawie powoli awansować i pracować jeszcze więcej to gratuluje. W innych firmach bez problemu dostałem podobne a nawet lepsze pieniądze a praca w normalnych warunkach godzinowych. Nie ma problemu czasem zrobić jakaś nadgodzinę ale ludzi trzeba traktować z szacunkiem a nie stawianie nadgodzin często bezpłatnych jaki standard. Firma żart. Kieruje się na big4 a to tylko propaganda

AZ
@XD

Założę się, że to nie jest trolling, oni mają tam sprane mózgi właśnie w ten sposób.... xD Świetna reklama EY jako potencjalnego pracodawcy :)

Ujawnij się.
@partner

Ktoś jeszcze wierzy w te bajki '' nieanonimowych'' analfabetów co języka polskiego się nie nauczyli przez 15 lat w zawodzie z nagrodą w swoim świetnym miejscu pracy ? Jesteś twarzą firmy jako BP i można Cię zobaczyć na stronie EY ? Czy dorabiasz sobie '' poważnie kombinując'' extra 400 zł dodatku na boku do minimalnej krajowej w kadrach ?

yolo
@partner

Cześć partnerze. Cała twoja tyrada jest oparta na założeniu, że ludki nie chcą zaciskać zębów, tylko odchodzą po krótkim czasie za kilka stów więcej. Otóż ja odszedłem po roku za 8k więcej. Bez sentymentów. Jakieś pytania?

Joanna
@yolo

Jestem w szoku, wyobrażenie z zewnątrz jest takie, że B4 przebija wszystkich także finansowo. Można wiedzieć z jakiej pensji zrezygnowałeś?

KT
@Joanna

Ale oni celowo "tworzą" takie wyobrażenie, mamią tym studentów i osoby zaraz po studiach, które puki nie zorientują się, że rynek firmom BIG4 już dawno odjechał odwalają 70% roboty.

lol
@partner

Taaaaak jasne... Jak tam zaczynałeś dekady temu, to może było inaczej. Partner w moim zespole siedział koło mnie i cały czas w swoim telefonie, więc nic dziwnego, że zachwalasz. Ten Wasz tzw. timesheet pokazywał jak wyzyskujecie ludzi - nie było roboty klienckiej, a miało być minimum 80% pracy na rzecz klienta, żeby chociaż zbliżyć się do tych wymagań trzeba było siedzieć po godzinach za darmo. (usunięte przez administratora), "konkursy piękności" do projektów, zmuszanie ludzi do "ściągania" godzin z klientów, żeby ładnie liczby wyglądały dla tych na górze to tylko niektóre chore praktyki w tej firmie. Kasowanie klientów ogromnych pieniędzy za to, że jakiś studencik bez doświadczenia odwala całą robotę, senior na to spojrzy, a manager podpisze swoim imieniem i nazwiskiem to dla mnie graniczy z nieuczciwością - tak jest we wszystkich firmach wIeLkiEj cZwÓrKi, więc nie oczekujcie "credit when credit is due" dopóki nie będziecie mieli lat doświadczenia.

Phil
@partner

(usunięte przez administratora) Dziś mamy inne pokolenia, bardziej świadome i ludzie nie kupują koncepcji przewalania kasy z jednego kąta do drugiego kąta na podstawie prezentacji w PowerPoint. Każdy mam wolny wybór może zmieniać prace kiedy chce. Partnerzy - najgorszy twór. Realizują swoje cele kosztem zwykłych pracowników, marnują życia w pracy, kontakty międzyludzkie, wszędzie tylko piękna fasada i aktorstwo oraz spychologia. EY to bardzo złe miejsce pracy dla zdrowia psychicznego.

Mmmm
@partner

Haaaaa dobre perspektywy ??? Pracuje prawie 2 lata i mam ciut powyżej minimalnej…. (Nie wiem czy za rok dobiję do 5000 brutto)

John

aletenaudytśmiesznyXDDD

Z perspektywy asystenta - Meh, aż jestem w szoku jak dałem się podejść na studiach, że warto dołączyć do tej firmy. PR mają świetny, ale rzeczywistość jest inna. Po pierwsze, zaczynając tu pracę będziesz miał doczynienia z ludźmi, którzy nie skończyli kierunków ekonomicznych. Nie jest to niczym złym, oczywiście jeśli samodzielnie się w tym kierunku dokształcasz. Jednak poziom pytań zadawanych klientowi przez tych asysentów sprawia czasem, że jest nawet mi głupio przed klientem za zadane pytanie. Natomiast jeśli ty masz wykształcenie kierunkowe i wiesz trochę więcej, seniorzy będą to wykorzystywać. Gdzie piekielność? Zarabiacie tyle samo :) Po drugie, HRy zatrudniają asysentów na zasadzie - im mniej doświadczenia zawodowego, tym najwidoczniej lepiej.. Brak porównania do innych prac, otwiera wiele furtek do wykorzystywania, gdzie asystent np. nie jest w stanie powiedzieć "stop" w trakcie projektu. Po trzecie, poziom innych asystentów. Ludzie potrafią siedzieć po godzinach, żeby wyjść na tych bardziej wydajnych i ogarniętych. Możesz mieć na to wylane do momentu, gdy trafisz z taką osobą na projekt i ktoś pomyśli by was przyrównać. Audyt już nie daje takich możliwości jak kiedyś, polecałbym od razu kierować się do kontrolingu. Na poziomie asystenckim bardzo rzadko zdarzy się coś, co się rozwinie. Jeśli ktoś uważa, że praca w audycie bardzo go rozwinęła na poziomie asystenckim to albo ma duże braki w swoim wykształceniu lub doświadzeniu.

audyt a klienci
@aletenaudytśmiesznyXDDD

Klienci to widzą i dlatego są niemili dla zespołu audytowego. Na połowę pytań asystentów wystarczy zapoznanie się z polityką rachunkowości lub podstawy przedmiotu rachunkowości.....

Banan
@audyt a klienci

O to to to! Klienci już zdali sobie sprawę jak poważny jest audyt BIG4. Kiedyś klienci byli przygotowani i zestresowani audytem, teraz klienci widząc poziom audytorów nie stresują się i czekają na ewentualną korektę i zapraszają zespół audytowy za drzwi po skończonym badaniu. Klienci nie widzą żadnego partnerstwa w ramach audytu jak to próbują przekonywać menagerzy :)

@aletenaudytśmiesznyXDDD

"Każda liczbę profesjonalistów można zastąpić określona liczba stażystów" - chyba jednak nie. A efekty tego widzimy w iłaju, gdzie każdy ogarnięty. ucieka w podskokach z wielkiego iłaja. A klienci tylko wkurzeni, że muszą odpowiadać na coraz to (usunięte przez administratora) pytania audytora oraz ich wielkie "analizy".

Firma ma na teraz wystawionych 51 aktywnych ofert pracy na portalu z ogłoszeniami. Napiszesz trochę więcej, jak tu jest z zarobkami, możliwością doskonalenia swoich umiejętności, i zadowoleniem z pracy? Mówisz, że ludzie uciekają z firmy, pytanie więc o powody?

doOC

1) ZAROBKI - one mogą się wydawać atrakcyjne dla kogoś kto pracował w małej firmie lub korpojanuszexie, obecnie na rynku można znaleźć prace o podobnej stawce bądź wyższej, z tym zastrzeżeniem, że pracujesz od 8 do 16, w EYu nie :)))))))) 2) DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI - nie istnieje, jedynie finansują tobie różne certyfikacje, ale co z tego, jeśli nie masz czasu żeby się na nie uczyć przez miliony nadgodzin?; EY chwali się też różnymi platformami szkoleniowymi - z wewnętrznego systemu to trochę żart, każdy je robi byle zaklikać, udemy - opcja fajna, ale nie będziesz miał kiedy uruchomić portalu, po 12h nie masz motywacji by dalej się uczyć, praca projektowa też sprawia, że nikt nie pochyli się nad tobą by objąć się w czyms rodzaju mentoringu, dla seniora jesteś robotnikiem, który ma zrobić swoje procedury i najlepiej żebyś już sam wszystko wiedział, bo przy ewentualnych pytaniach możesz zadać pytanie na które senior nie ma wystarczającej wiedzy by ci odpowiedzieć; jeśli się rozwiniesz to tylko z własnej inicjatywy, szkolenie wewnętrzne, z wyjątkiem kilku seniorów, widoczne było, że prezentacje były robione na ostania chwilę, jeśli skończyłeś dobre studia lub miałeś dobre stanowisko przed - nie nauczysz się nic więcej prócz wewnętrznych procedur, których nie wykorzystasz w kolejnych pracach. 3) ZADOWOLENIE Z PRACY - na początku jest fajnie, imprezki integracyjne, lunche rozliczane na projekt, no uważasz w tym miejscu, że chwyciłeś pana boga za nogi ... ale potem zauważysz, że pracujesz tyle godzin, że pracowników w tej firmie powinno być 50 procent więcej niż jest, spędzasz minimum 10h w sezonie, gdzie przy tych 10h w sezonie nie wliczam nadgodzin ... nagle musisz decydować z którymi znajomymi spotykasz się częściej a z którymi rzadziej, rodzinie próbujesz wytłumaczyć, że twoja praca jest ważna, dlatego tak rzadko się widzicie .. a wystarczy usiąść i popatrzeć sobie z boku i zadać sobie pytanie czy naprawdę warto? Ta praca sprawia, że twoimi przyjaciółmi są twoi koledzy z pracy (na starych nie masz już czasu), a waszym głównym tematem do rozmów jest narzekanie na warunki, klienta itp. 4) PRZYCZYNY ODEJSC - pkt 1-3, ale też to, że EY nie daje takich możliwości jak 10-15 lat temu, EY dalej stoi na templatkach w Excelu, gdzie na rynku używa się powszechnie SQL, Power BI, Tableau, Pythona; dorzuć zachowania o charakterze mob-b-ingowym, no i najważniejsze - brak worki life balance

podpisuję się
@doOC

> praca projektowa też sprawia, że nikt nie pochyli się nad tobą by objąć się w czyms rodzaju mentoringu no truer words have even been spoken udemy for business przy rekrutacji brzmi (usunięte przez administratora) w praktyce w ciągu roku pracy w audycie nigdy nie odpaliłem. na pewno nie dlatego, że nie chciałem. > z którymi znajomymi spotykasz się częściej a z którymi rzadziej jak masz farta, bo jesteś akurat w mieście. i nie musisz kończyć żadnego projektu. w audycie ogólnym cały czas jesteś na wyjazdach służbowych. ja nie kojarzyłem nazw 95% firm, które mi wpadły. EY audytuje spółki na poniżej 50 pracowników, w miejscowościach typu Miasteczko pod Bardziej znanym miastem. jesteś wiecznie sam w pokoju w niezbyt prestiżowych hotelach. o założeniu rodziny nie ma mowy. o utrzymanie związku trudno, bo która kobieta by chciała kogoś, kogo wiecznie nie ma, a jak jest, to musi klepać procedury na kapcji? to jest robota, a nie praca. przypomina do złudzenia posadę przedstawiciela handlowego. tułaczka po małych miejscowościach, excel, gadka o produktach firmy z lokalnymi ludźmi. inwentaryzacje. bardzo blisko bycia fizolem.

????????????
@podpisuję się

przedstawiciel handlowy pracuje w normalnych godzinach... tyle godzin to można poświęcić na własną działalność albo pracując za granicą wiedząc, że 2-3 lata spędzone tam da ci pieniądze na zbudowanie całego domu/kupno mieszkania, nagrody za klepanie dokumentacji po godzinach nie ma :) nikt nie da CFO komuś po audycie :) a życie towarzyskie to nie istnieje w busy, próbujesz znajomym wytłumaczyć że jest to specyficzny okres w twojej pracy i jeśli patrzą na Ciebie na dziwaka, to robią to zasadnie :) a jeśli ktoś chce znaleźć drugą połówkę lub być dalej w związku należy kategorycznie zerwać z EYem :) za dużo widziałem sytuacji jak związki były w kryzysach przez to, że praca jest ważniejsza ..

Krzysiek

Nadgodziny. zla atmosfera. ludzie podli tu pracuja.Chora rekrutacja dlugie testy czasowo.

Słonko
@Krzysiek

Wygląda na to że zależy od działu. Jestem w technology consulting ponad dwa lata i jestem zaskoczona jak miło pracuje się w tej firmie. Polecam ale fakt tu się pracuje a nie zbija bąki. Na palcach jednej ręki policzę nadgodziny, rozwój 10/10, współpracownicy pełni empatii. Miałam być na chwilę a zostaje na dłużej.

wik
@Słonko

twój dział jest na uboczu przy głównych liniach biznesowych najwięcej negatywów pochodzi głównie z audytu

MagdaMagdalena

Ile Senior audytor może mieć? Czy 12-15k jest realne?

@MagdaMagdalena

Chyba po 2 3 latach jako senior

Beata
@.

Ale jest to suma realna tak, nawet po tych kilku latach? Jak często są w takim razie podwyżki? I czy trzeba się jakoś specjalnie wykazywać, żeby je dostać czy wystarczy być sumiennym i dobrym pracownikiem?

@Beata

12k to po 2 3 latach jako senior i pod warunkiem, że co roku dostaje się awans. Praca przez 3/4 roku po 12 godzin na dobę plus weekendy w ciągłym stresie

Senior
@MagdaMagdalena

Tak jest realne. Na S1 można mieć ponad 12 tys msc + roczna premia. A S1 to pierwszy poziom seniora. Z każdym kolejnym poziomem wynagrodzenia rosną.

S1
@.

Nie prawda. Na luzie na pierwszym roku bycia S1 jest 12k a nawet więcej można. Na S2,S3 oczywiście jeszcze większe kwoty.

Ktos
@S1

Nie wiem jak w innych działach, ale np. w immigration kwoty rzędu 10-12k brutto na s1 są realne

maria Magdalena
@S1

To ile ma s2 i s3? czy wtedy granica to 15-19k?

@.

A co trzeba robić żeby ten awans jednak dostać? Co jest tutaj najbardziej stresującego, sama praca czy ludzie? A na początek ile się zarabia?

Awans

W każdym roku ma się szansę awansu, w trakcie projektów trzeba w sumie spełniać oczekiwania i po projektach otrzymuje się feedback od seniora/managera i w zależności czy feedbacki są dobre czy złe omawiane są Twoje roczne postępy i to czy ten awans będzie. Wysokość wynagrodzenia jest różna w zależności od działu. Dokładnych widełek nie znam na każdym stopniu(w ciągu roku z roku na rok zawsze trochę rosną wynagrodzenia, więc to że teraz podam okolice kwot w przeciągu paru msc może być nieaktualne) W audycie: A1 jest chyba teraz coś między 6-7 tys A2 9-11tys S1 ~13 tys S2 i S3 to już myślę że spokojnie do 20 Manager - nie mam pojęcia ale to już na pewno >20 Na seniorze są jeszcze premie roczne typu podwójność wynagrodzenia, więc w jednej miesiącu ma się 3 wypłaty. Asystenci w tym roku nie otrzymali premi.

Gosia

A jakie sa obowiązki seniora w audycie? Jak wygląda dzień ? Jakie są (prawdziwe) wymagania?

Chs

U A1 nie ma takich stawek

Chs

W sumie u A2 też

Awans
@Chs

Ja piszę o audycie. Nie wiem jak jest w innych działach...

czytobrutto

Alka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 50 dni.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda praca na stanowisku mł. Analityka finansowego da. Analizy finansowej? Jak atmosfera i ile można dostać kasy na start?

Nowy szczur

Świeży nabór nowych pracowników i od samego początku chaos organizacyjny, lawina wiedzy, którą trzeba przyswoić na wczoraj, a spadki projektowe już czekają aby przygnieść młodych adeptów EY. Czas pracy rozliczany co do minuty, nie daj Boże by ktoś akurat nic nie robił posiadając wolne moce przerobowe. Setki materiałów dydaktycznych i stron z którymi nie zdążysz się zapoznać czy wdrożyć w pracę nowego zespołu, bo już masz zaległości na projekcie otrzymanym w spadku po kimś. Wynagrodzenie również nie należy do konkurencyjnych. Na plus praca hybrydowa i "okres ochronny" dla nowych. Ciekawe ilu z nich wytrwa więcej niż miesiąc.

Mama

Niestety nie mogę zgodzić się z opiniami tutaj. Jeśli masz doświadczenie zawodowe to pieniądze są adekwatne. Kolejna sprawa- ludzie. Cudowni ???? Owszem jak wszędzie znajdą się wyjątki, ale w większości trafiłam na fantastyczne i bardzo pomocne osoby. Czas pracy: ja pracuję 8h. Jeśli robię nadgodziny to wcześniej zgadzam się na nie i mam je do odbioru lub - jeśli tak ustalę z menadżerem- do wypłaty. Rozwój: pracuję tu kilka miesięcy i zrobiłam krok milowy. Wcześniej byłam w budżetówce, teraz na dużej i trudnej spółce i nauczyłam się bardzo dużo. Dla mnie ( mamy) mega atutem jest elastyczny czas pracy, z czego często korzystam jak chorują mi dzieci. Ja jestem zadowolona i bardzo polecam ????

Mam
@Mama

Czy z doświadczeniem można dostać 6000 brutto ? Czy to już za dużo??

wersow
@Mama

zupełnie kluczowa sprawa: jaki dział? wygląda to na dział wewnętrzny, o którym słyszałam dobre opinie w zakresie WLB - spokojna pracka.

Zostaw merytoryczną opinię o Ernst & Young - Warszawa

• Jak się pracuje w Ernst & Young?

Zobacz opinie na temat firmy Ernst & Young tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 309.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ernst & Young?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 104, z czego 17 to opinie pozytywne, 59 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ernst & Young?

Kandydaci do pracy w Ernst & Young napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ernst & Young