Opinie o moraj.pl - D&M sp. z o.o. w Rybnik

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Moraj Sp. z o.o. sp.k.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Moraj Sp. z o.o. sp.k. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Odzież, galanteria, biżuteria - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Moraj Sp. z o.o. sp.k. w Rybnik

Pojawiły się nowe ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników w firmie Moraj. Przestrzegam i nie polecam. Praca dla osób o bardzo mocnych nerwach i stalowym kręgosłupie. W dodatku za najniższą krajową! Nadgodziny do wykorzystania "kiedyś tam". Niejasne warunki, premie zawieszone. Awans?! Można pomarzyć! Jedynie pupilki mają możliwość osiągnąć coś więcej niż dokładnie towaru na półki i noszenie ciężkich paczek. Praca magazyniera-kierowcy? O kierowcy można pomarzyć. Od rana do nocy rozładowywanie tirów, dostępne jedynie ręczne paleciaki. Wieczny niedobór pracowników, ciągle ogłoszenia, jednak chętnych za takie pieniądze brak. Praca kasjer-sprzedawca to jedna wielka pomyłka w nazwie - magazynier-popychadło to prawidłowa nazwa tego stanowiska. Kasowanie to jedna wielka udręka - tu nie wchodzą kody, tutaj kody z pamięci. Dodatkowo przyjmowanie dostaw, wykładanie towaru, wieczne telefony i maile. Zostawanie po godzinach na porządku dziennym. Nie ma pytania czy ktoś może zostać, każdy musi. Szefostwo nie wie, czego chce, kierownictwo ciągle zmienia zdanie, priorytety i nakazy. Plany sprzedażowe nierealne do osiągnięcia. Przedstawiciel to sprzedawca-magazynier-komornik w jednym.

Zocha
@Marta

Nerwy i zdrowie musisz mieć stalowe, bo zatrudniając się jako np fakturzystka Twoje obowiązki obejmują wszytko od sprzątania, przyjęcia i rozłożenia towaru, pakowanie go, rozliczanie itp. Często zdarza się, ze nie wyjdziesz z pracy o czasie, bo przyjechał ważny klient, którego akurat musisz obsłużyć. Dwa razy do roku są targi w czasie których pracujesz od rana do późnych godzin wieczornych. Powodzenia

Ola

Uważam, że praca w firmie Moraj oddział Żory jest lekka, miła i przyjemna. Tutaj zawsze jest jak w domu, czuje że mam tu bardzo dużo przyjaciół, na których zawsze mogę liczyć gdy potrzebuje pomocy, chociaż rzadko jej potrzebuje bo tak jak wyżej napisałam praca jest lekka i przyjemna, nie ma natłoku, wyrabiam się ze wszystkim. Płace są na wysokim poziomie, czasami nie wiem co mam zrobić z taką wypłatą i zastanawiam się czy na pewno zasłużyłam. Oczywiście składam wszystkim podziękowanie, ponieważ moja wypłata jest wspólnie wypracowana przez wszystkich pracowników. Może to przez wysokie premie, które otrzymuję od kierownictwa za zaangażowanie a może coś innego. Ciężko mi powiedzieć, nigdy nie umiem połapać się na tych paskach. Sam budynek jest nowoczesny, zimą ogrzewany, latem klimatyzowany więc czego chcieć więcej. Pracodawca zapewnia dosłownie wszystko. Jeśli jeszcze ktoś zastanawia się nad tym czy składać CV czy nie to nie zwlekajcie bo możecie przegapić najlepszą okazję na zmianę swojego dotychczasowego życia. ;) mega wszystkim dziękuję, do zobaczenia w pracy ;) A potem się obudziłam i czar prysł..

@Ola

Nie dokładają Wam czasem obowiązków, żeby nie było za lekko? :D Strasznie mnie zaciekawiłaś tymi pensjami, proszę napisz jak to wygląda konkretnie z kwotą. Czuje tu ironię, więc napisz jak to wygląda realnie. Macie te premie czy raczej nie, bo ciężko wyczuć?

Barbara

Piszecie, że najniższa krajowa do tego w 2020 zabrane premie. 2023 się kłania, zastanawiam się jak to aktualnie wygląda? Ile teraz na godzinę wychodzi netto? Premie, dodatki istnieją? Może jakiś socjal? Ktoś, coś?

@Barbara

Dalej najniższa krajowa. Premie, które obowiązywały od pandemii zostały zabrane, więc nie ma na co liczyć. Czasem jakieś 50/70zl wpadnie i to tyle. Social słaby, jakaś opieka w najtańszej wersji. Jak chcesz lepszą to z wypłaty Ci odbierają, ubezpieczenie tylko podstawowe jak chcesz coś więcej musisz dopłacić. Za to atmosfera jest genialna. Jak wejdziesz do odrazu chcesz uciekać.....

A_B Nowy wpis

???? ilu tu frustratów, którym w tej pracy nie wyszło i nie wychodzi. Ile tu ludzi, którym się nie chce pracować i wylewają swoje żale na takiej stronie. Schowajcie się, bo właśnie atmosfera O jakiej piszecie tworzy się przez was. Czym prędzej się zwolnijcie każdemu to wyjdzie na dobre. A Tym, którzy chcą przyjść na rekrutację polecam o konkrety pytać na rozmowie a nie tu.

Głos frustrata Nowy wpis
@A_B

Frustracją jest aplikowanie do tej firmy.... Widać to szczególnie jak się odejdzie do konkurencji, gdzie też nie jest kolorowo ale można przynajmniej pracować w spokoju. Atmosfera w tej firmie nie istnieje, zobacz na otoczenie, odtechnij i spowrotem popatrz na firmę, wtedy porozmawiamy. Pracownicy między sobą zawsze mieli dobre relacje, to zarząd i ich magiczni regiolalni je psują.

Karolka

Narzekacie tu na stawki, a taki przedstawiciel handlowy może dobrze zarobić w firmie? Mam spore doświadczenie w handlu, a szukają kogoś na Częstochowe teraz. Oczywiście premie i prowizje to spora część wynagrodzenia handlowca zazwyczaj, nawet na stronie opisują, że dają atrakcyjne wynagrodzenie oparte o systemy premiowe promujące wzrosty. Opowiecie jak ten system premiowy jest zbudowany i czy jest faktycznie korzystny dla pracownika?

PH
@Karolka

PH może liczyć na około 4000-4700 brutto podstawy. Do tego premia za plan. Plany są podzielne na 3 progi za pierwszy próg dodaje się od 200 do 400zl za drugi od 500 do 1200 za trzeci od 1000 do 1800. Oczywiście wszystko to kwoty brutto. Po jakimś czasie można nibyli liczyć na podwyżki ale nie są to zawrotne kwoty, może po roku jak się naporopsisz to dostaniesz te 200/300 zł do premi za plan. Podstawa raczej się nie zmienia. Ale nie licz że co miesiąc zrobisz plan, bo są strasznie wyśrubowane. Jak w roku zrobisz 7/9 razy paln do będzie dobrze. Oczywiście są tacy co robią plany co miesiąc ale to wieloletni pracownicy. Chociaż jak jakiś klient Ci się wykruszy to masz problem ze zrealizowaniem planu i są tacy, którym odpadł mega klient robiący 20% miesięcznego planu, a plany nie są zmniejszane tylko podwyższane i zostaje się z palcem w nocniku. Nie ma co liczyć że w okolicy której szukają handlowca, towar się dobrze sprzedaje i plany da się zrealizować. Dodatkowo obowiązuje jeszcze premia od zysku dla całego oddziału i tutaj kwota różni się od miesiąca ale zazwyczaj jest to około 200/300 zł. Ta premie dostaje się niezależnie od zrealizowania planu. Są jeszcze śmieszne premie za sprzedaż starego towaru, raz na miesiąc albo dwa razy w miesiącu dostaje się 3/5% od sprzedaży starego towaru który zalega w magazynach. Tutaj są limity i potrzeba sprzedać np towaru za 3000 netto żeby dostać te 3/5% czyli te 90/150 zł brutto. Ale to kosztuje mega dużo nerwów dla tego że torwar ten się nie chce sprzedać i musimy go często na siłę wciskać klientom. Dodatkowo towar ten powtarza się co jakiś czas przez to klienci dobrze go znają i nie chcą kupować. Patrząc na konkurencję lub nawet na inne firmy w których możesz się zatrudnić jako PH, warto poszukać czegoś innego. Samochody to 2 letnie Toyoty ProaceCity. Można używać tylko do pracy. Dostajesz jeszcze stary telefon, który się ciągle zawiesza i tablet z systemem, który ma ciągle awarie.

Wieloletni PH
@PH

Mogę się nawet zgodzić z osobą, która napisała komentarz wyżej. Wynagrodzenie kiedy nie osiągnie się żadnego progu oscyluje w granicach 3700-4200 na rękę a jak się osiągnie premie to dostaniesz 4800-5800 na rękę. Oczywiście po paru latach pracy. Ciężko będzie osagniac premie przez pracę następnych miesięcy bo to sezon martwy, we wrześniu i październiku się coś ruszy i będzie można osiągnąć premie. A później możne w marcu, kwietniu i maju. Chociaż należy pamiętać że to wszytko zależy od pogody, a w ostatnich miesiącach nam nie pomaga w realizacji. Potwierdzam sprawę z telefonami i tabletami to naprawdę zmora.

Bolek Nowy wpis
@Wieloletni PH

To słabo że nie co miesiąc można zrobić premie bo 4 z hakiem to nie za dużo samej podstawy. Chce aplikować na przedstawiciela handlowego i przydałby mi się informacja jak wygląda praca w terenie. Codziennie jesteś osiem godzin za kółkiem czy są dni na parce w biurze i czasem jest tylko jeden , dwóch klientów do obskoczenia? Sam ustawiasz sobie wizyty i czas pracy przez to jest elastyczny bo chciałbym wiedzieć czy rozliczają z każdej minuty.

Wieloletni PH Nowy wpis
@Bolek

Jeżeli masz w portfelu ok 100 klientów i każdego musisz odwiedzić raz na dwa tygodnie to nie ma szans żeby zrobisz siebie dzień wolny czy żeby objechać 2 w ciągu dnia. Trasy sobie układasz tak żeby u tych klientów rzeczywiście być raz na 2 tygodnie. Praca po 7/8h za kółkiem jak najbardziej do tego dolicz czas spędzony u klienta. Wyjazd około 7 powrót po 17 to norma. W samochodach są GPSy więc jak stoisz za długo w lesie bo rozmoawisz z klientem czy złapała cię 2 i stoisz na stacji paliw to możesz spodziewać się telefonu.... Nie ma czegoś takiego jak praca w biurze, musisz coś napisać/zrobić ofertę to wracasz do domu i wieczorkiem spędzasz czas przy tablecie a nie z rodziną...

Kandydat na pracownika

Nie aplikujcie do Piły, mialam rozmowe rekrutacyjna z kierownikiem tego oddzialu i napisze tyle ze to BUC jakiego w zyciu nie widzialm!!!

On

A wie ktoś może w jakich godzinach się pracuje u nich w sklepie internetowym?? I czy weekendy też, bo w ogłoszeniu pisze a przecież sklepy internetowe to zawsze było tylko od poniedziałku do piątku...

TO SEM JA
@On

Pracuje się od pon do pt, soboty na zapisy. W niedziele zamknięte.

@TO SEM JA

To co się robi w sobotę w takim sklepie internetowym? Możesz w ogóle dać znać czy ta praca to ciężka fizycznie jest? Kobiety dają radę?

On
@TO SEM JA

A skoro stanowisko pracy w sklepie internetowym to mam nadzieję, że nie obsługuje się Klientów na żywo tylko pakuje zamówienia internetowe...??

Lola
@TO SEM JA

A no właśnie czy trzeba tych klientów obsługiwać czy faktycznie tylko obsługa sklepu internetowego?? Bo znowu jest ogłoszenie, że potrzebują na takie stanowisko :D:D:D Masakra 3 m-ce temu też było ogłoszenie i znowu???!!!

@Lola

Hmmm, serio, tak często są ogłoszenia, no to nieźle. Ale wiecie, to wynika także z tego, że po prostu firma się rozwija i ma nowe miejsca pracy i stąd takie częste rekrutacji? Bo może to nie chodzi o to, że jest taka rotacja i odejścia ludzi.

@Basia

Ludzie się zwalniają, bo pomimo obiecanych podwyżek stawka wcale nie rośnie, za chwilę kolejny wzrost minimalnej krajowej, a tu ciągle stoi. W suemie to pracujemy za mniej niż ta krajowa, tylko jakieś pseudo premie wyrównują(50-80 zł). Powodzenie dla nowego pracownika, który wytrzyma tutaj pół roku.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

O jakim oddziale mowa ? Co jest powodem takiej opinii

A jest jakaś dobra lokalizacja, gdzie pracuje się w miarę spoko? Jakie w ogóle macie zastrzeżenia do pracy w tym miejscu? Chodzi o kasę czy coś jeszcze wchodzi w grę? Chętnie dowiem się wszystkiego zanim odważę się złożyć cv.

To dawno chyba pracowałaś bo oddziału w Rybniku nie ma dobrych kilku lat już

Praca w firmie Moraj była bardzo przyjemna do czasu kiedy sprzedaż w firmie szlała. Od pewnego czasu jest coraz gorzej. Na hurtowni pracy przybywa a za to wypłaty coraz niższe. Ciężkiej pracy się nie boję i mam w tym doświadczenie, ale tutaj można się zasapać i zniszczyć sobie kręgosłup. BHP? Zapomnij co to jest. A szkolenie wstępne z BHP, hihi nikt nawet o tym nie słyszał. Podpisik i do roboty. Oprócz najniższej(no prawie najniższej) krajowej, właśnie na nic nie można liczyć. Nawet śmieszne premie od obrotu zostały zabrane. Dodatkowo został zatrudniony nowy kierownik oddziału, który tylko siedzi i nic nie robi. Nie przepraszam, czepia się wszystkiego i siedzi zamknięty w swojej klitce przed komputerem. Czasem jak gdzieś pojedzie to jest spokój i można normalnie bez stresu popracować. Mowa tu o nowym kierowniku (usunięte przez administratora) wcześniej oddział był jednym z przyjemniejszych teraz dogania pozostałe w negatywnym tego słowa znaczeniu. Atmosfera na hurtowni zazwyczaj była przyjemna, gdyby nie nowy kierownik to pracę nawet bym poleciła. Nie nie ma co gadać, są lepsze miejsca pracy w okolicy. W najbliższym czasie pojawią się pewnie nowe oferty, więc nie polecam wysyłać CV bo szkoda na to zdrowia i nerwów. Starą załogę pozdrawiam i trzymajcie się, a no i powodzenia w szukaniu pracy bo tam długo nie da się wytrzymać.

A to nie tak, że kiedyś na oddziale gdzie nie było kierownika każdy robił co chciał i teraz przyszedł kierownik i każdy ma problem bo już jest nad tobą ktoś kto kontroluje co robisz ??

Barbara

Julia
@Barbara

Ludzie piszą że zabrane premię w 2020 ale nie piszą dlaczego, nie wiem czy pamiętają że był wtedy Covid i premie zostały najpewniej zabrane na jakiś czas aby nikt pracy nie stracił. Jest kilka premii do wypłaty więc nigdy nie dostajesz gołej wypłaty, soboty dodatkowo płatne. Firma opłaca Medicover Zdrowie.

@Julia

Dzięki za informacje, bo akurat tego nie wiedziałam. Te soboty ile dokładnie są płatne dodatkowo? Dasz znać?

Ooo
@Ewa

Ok 200 zł za 7 godzin.

Ilona
@Ooo

Premia też jest wypłacana w tym samym dniu co podstawowe wynagrodzenie? Chciałabym wiedzieć, czy za soboty można nie brać kasy tylko wybierać sobie dni wolne, wiem że jest taka możliwość bo miałam taki układ z innym pracodawcą?

@Ilona

Całe wynagrodzenie zawsze jest punktualnie 10, i tak zawsze jest możliwość wybrania nadgodzin w postaci dnia wolnego czy szybszego wyjścia z pracy.

TO SEM JA
@Ooo

To są chyba bardzo stare informacje, bo za sobotę jest prawie 2 razy tyle i robi się normlanie 8h

Ciekawy
@TO SEM JA

O kurza twarz, czy to znaczy, że jedna sobota w pracy, to prawie 400 zł na czysto? To, ile aktualnie płacą za obsługę klienta w sklepie bez nadgodzin czy każdy może to robić, bo jest szkolenie? I czy można piątek lub poniedziałek sobie zrobić wolny i zamiast tego przyjść na sobotę do roboty? Pisz szybko, bo chyba z CV do Was wpadnę.

@Ciekawy

Ciekawe jaki oddział ma 400 zł za sobotę, bo pierwsze słyszę żeby było tak płatne

@Xxx

A ile według Ciebie jest płatna sobota, masz jakieś inne info? Jesteś pracownikiem tutaj, że co nieco wiesz na temat?

@Xxx

Z tego co mi płaca to na czysto około 170 zł, fajnie ze do oddział to inna stawka ???????? aż miło się na to patrzy, chyba trzeba porozmawiać z kierownikiem

@Barbara

A pracował tu ktoś jako kupiec? Podzielicie się info, jak pracuje się na tej pozycji? Chcą minimum 2 lata na podobnym stanowisku. A czy jak pracowałam jako product manager, to będzie to w ten sposób zakwalifikowane? Napisali też o znajomości programu ms office, a czy pracuje się tu na MAC'u czy na PC?

Z tego co kojarzę kupcy w Moraj pracują na zwykłych laptopach nie z jabłuszkiem :) zawsze możesz spróbować z takim doświadczeniem, warto porównać ofertę pracy i wymagania z ty co robiłaś jako product manager

Jak dużo osób pracuje w Moraj Sp. z o.o. sp.k.?

Ola

@Ola

Wchodzę w ofertę na przedstawiciela handlowego z końca sierpnia i wyświetla sie, że nie ma takiej oferty pracy. Już po fakcie? Myślałem, żeby się tam przyjąć, gdyby był chociaż cień szansy, to proszę o informacje, bo praca tu niestety nie leży na ulicy, jak się ostatnio przekonuje... No i czy jest tam jakaś podstawa?

Basia

Ja jestem zdania , że zawsze można zmienić prace na inną , jak ci tak źle to idź do innej roboty i sie nie użalajcie nad sobą . Ja tak zrobiłam i nie żałuje . nie jest najgorzej w tej firmie , ale za tyle obowiązków co są wymagane , płaca jest bardzo niska . Sprzedawca / specjalista obsługi klienta nie ma nic wspólnego z codziennymi obowiązkami . Premii brak , albo kilka złotych na chleb dostaniesz , najniższa krajowa , gdzie wszystko tak ekstremalnie drogie w sklepach . Plany do zrealizowania nie zrozumiałe skąd takie kwoty ktoś wymyśla , możliwe by nie zrealizować i nie dostac tych kilku złotych na ten chleb , nie wiem . Nie jest źle , ale dobrze też nie jest w tej firmie , polecam szukać gdzieś indziej pracy , wszystko zawsze idzie z góry . Jeśli góra ma szacunek do pracowników i normalny stosunek , można zbudować naprawde fajny zespół ludzi . Jeśli góra liczy tylko zyski i pieniadze na swoim koncie , nie dba o pracownikow =to jedna wielka (usunięte przez administratora) a nie firma i nic z tego nie bedzie w przyszłości .

Jola
@Basia

A poza zabraniem premii, jak ktoś nie zrealizuje planów, to są inne jakieś kary? Np. odebraniem części pensji? Albo wymagane są nadgodziny aby te plany wyrobić? Są tego jeszcze inne konsekwencje? I wgl kto te plany narzuca, kto je kreuje, osoba z centrali firmy, czy kierownik sklepu?

@Jola

Sama bym chciała wiedzieć kto narzuca te plany , nie do zrealizowania . Nadgodziny nie są wymagane , o odebranej pensji nie słyszałam , z karami też się nie spotkałam , ale szefostwo potrafi nahajcować do pieca , że humor masz zły przez tydzień . Rzecz biorąc nie polecam pracy w żorach , duża presja .

Zuzanna

Widzę ogłoszenie na oddział w Piła poraz któryś . Czy tak duza rotacja tam jest pracownikow ? Jak atmosfera na tym oddziale , czy ktos sie moze wypowiedzieć ?

@Zuzanna

Czy warto wysyłać tu swoje CV? NIE!! No chyba ze lubisz być robiony (usunięte przez administratora)i poświęcać się dla kogoś by przeliczał Twoje pieniążki i wymagał więcej i więcej bo zera na koncie musza się zgadzać no ale nie na Twoim :)

Zygi
@Odpowiedz

Skąd to rozczarowanie, choćby zarobkami? Czy nie od rozmowy o pracę wiedziałeś / wiedziałaś, ile tu zarobisz i za wykonywanie jakich konkretnie zadań? Zresztą, co takiego trzeba było na co dzień wykonywać i ile Ci płacili, jeśli to nie tajemnica?

Mają
@Zygi

Zatrudniając się w tej firmie nie miałam najniższej krajowej, myślałam wtedy że skoro to jest polska marka i firma to w końcu tutaj doceniają pracownika. No i się baaardzo rozczarowałam. Firma jak każda inna odbiła się po koronawirusie były duże zyski, bo jak wiadomo klient był „wygłodniały” świata zewnętrznego zakupów, spotkań z ludźmi. Przez co łatwo realizowało się plany skoro były one porównywane do zeszłego roku gdzie handel ucierpiał przez restrykcje związane z koronawirusem. Teraz plany są dwa razy takie i trzeba je zrealizować… co z tego że jest duza inflacja.. co z tego że sklepy się zamykają… aaa i pracodawca wyszedł z inicjatywą „premii dodatkowej” dostaniesz za to czasami 100 zł BRUTTO!! Z czego twój kierownik obetnie ci za dni urlopowe i kadry zrobią to samo więc czasami zostaje 30 zł BRUTTO ŚMIECH NA SALI!!!! No ale przecież pracodawca wychodzi z inicjatywą dodatkowej gotówki skoro nie można zrealizować planu przez co nie ma premii. Jeśli chodzi o obowiązki nie wiem czy taśma produkcyjna nie jest lepsza. Codziennie robisz to samo. Dzień zaczniesz o dokładania towaru gdy nie ma wielu zamówień na kolektorze, potem przyjeżdża towar, który trzeba rozłożyć, a następnie spakować paczki w trybie ekspresowym, no i przyjeżdża kurier. I tak codziennie… jak dla mnie linia produkcyjna tylko nie stoisz w miejscu a kręcisz się w kółko po hurtowni cale 8h.

Abc
@Zuzanna

Ogłoszenie jest wznowione. Rekrutacja trwa, ale trochę mało jest wpisów co jest nie tak z tym oddziałem, czy to wina kierownika centrum dystrybucji, przedstawicieli czy wyższych szczebli?

Def
@Abc

Pewnie jedno i drugie skoro już któryś raz z kolei

ABC
@Mają

Nie warto się poświęcać. Firma schodzi na psy. W ciągu wielu lat pracy nie było takiej atmosfery jak teraz. Tragedia. Nie chce przychodzić się do pracy. Nie warto pokazywać, że umiesz coś więcej. Dołożą obowiązków a wyplata taka sama. I te wieczne nowe ogłoszenia. Liczba pracowników rośnie, ale chyba nie tam gdzie potrzeba. Albo przemyślą co robią albo zaraz nie będzie komu pracować.

@ABC

Piszesz, że liczba pracowników rośnie, a zdanie dalej, że zaraz nie będzie komu pracować. O co chodzi, możesz to wyjaśnić, zwłaszcza takie nastawienie, że nie chce się do pracy przychodzić i pokazywać, że coś umiesz? Jeśli to kasa ma na to wpływ, to ile płacą i co by się zdarzyło, jakbyś poprosił o podwyżkę?

Malwina
@Xxx

Żeby zostać wyśmianym w twarz jak poproszę o podwyżkę? Czy żeby usłyszeć że jak się nie podoba to droga wolna a na moje miejsce jest dziesięciu? Nie chce się przychodzić do pracy jak pracodawca tylko wymaga więcej i więcej a sam od sobie nic nie da… w tej filmie nie ma nawet rzeczy dla pracownika a my tu mówimy o podwyżce.

Czy w Moraj Sp. z o.o. sp.k. wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Xxx

Ostatnio za nierealne plany do wyrobienia to nawet premii nie ma a tu mowa o jakiś nagrodach :D chciałabym żeby jakiekolwiek były

Roma
@Xxx

Czemu te plany są nierealne do wyrobienia? Zawsze tak było? Czy dopiero niedawno zwiększyli normy? Podstawy chociaż są ok u was?

Rysiek
@Xxx

Jaki trzeba teraz plan wyrobić żeby mieć minimalną premie, i ile jest wtedy tej premii? Kiedy zwiększyli normy?

@Rysiek

Plan jest zawsze zależny od sprzedaży jaka była w zeszłym roku w danym miesiącu na tej podstawie są wyliczane plany na bieżący miesiąc. A patrząc na to ze wszystko poszło do góry firma dalej mimo inflacji i kryzysu chyba myśli ze jest na fali i płynie razem z wiatrem. Za wyrobienie pierwszego planu jeśli oczywiście sie uda dostaniesz 200 zł a za drugi próg 400 i ciesz się człowieku, że w ogóle coś otrzymałeś za wylane siódme poty… Ogółem fajnie, że są wprowadzane nowe rzeczy do sprzedaży, że firma chce jakoś przyciągnąć do siebie klienta no ale….. jak dla mnie średnio, że taki towar będzie leżał w sklepie GS u Pani Krysi przy ladzie na wiosce zabitej deskami…jest to słabe jak na „markę” która chce ubierać miliony Polaków i reklamuje się na social mediach… a wiec firma wydaje pieniążki na super reklamy, zdjęcia po to aby być w sklepach GS czy PSS u Pani Krysi.. i znikać w sklepie między artykułami przemysłowymi….

Joanna
@Anonim

Co ty kolego opowiadasz, jakie ciągle ogłoszenia. Ostatnim razem potrzebowali kogoś na hurtownie w zeszłym roku i od tego czasu dopiero teraz w kwietniu kogoś szukali a to tylko dlatego że rozwija się kolejna stronę która pewnie pójdzie im bardzo dobrze

@Joanna

A ciągle pojawiające sie ogłoszenia na stanowisko magazynier-kierowca? Kto na bieżąco przegląda serwisy (usunięte przez administratora) w poszukiwaniu pracy za lepsze pieniądze, doskonale je widzi.

@Xyz

Nie wiem czy moja odpowiedź przetrwa - czy tak jak ostatnie opinie zostanie skasowana.

Klient
@Anonim

Do kierownictwa kupuje slipy,majtki dziecięce do sklepu strasznie się pruja zróbcie coś z tym bo przestane kupować

Darek
@Anonim

Zgadzam sie z tą opinia .

@Anonim

Nerwy i zdrowie trzeba mieć stalowe, to fakt. Premie są, wszystko jasne i czytelne. Z atmosferą i podejściem do pracowników, już troszkę gorzej

Bet123
@Anonim

Dzień dobry, pojawiła się oferta na stanowisko kupiec, z ogłoszenia wynika, że zakres obowiązków jest bardzo obszerny, jak wygląda zespół działu zakupów, z ilu składa się osób, jak stawki, możesz podpowiedzieć?

@12596558

A możesz napisać coś więcej czemu trzeba mieć stalowe nerwy i zdrowie? Z takich konkretów to chciałabym wiedzieć na jaką umowę można liczyć? Dają umowę o pracę? Na jak długo podpisywana jest pierwsza umowa?

Zocha
@Marta

Czy Moraj Sp. z o.o. sp.k. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Nie

..o

Nie

Nikomu nie polecam się angażować w pracę w tej firmie, na rozmowie o pracę kłamią że potrzebują tylko ludzi na stałe i obiecują długie zatrudnienie, premie itd. Pierwsza umowa na 3 miesiące - wypowiedzenie po 2, bez możliwości dobrego szkolenia. Co do szkoleń każą podpisać się pod ukończonym szkoleniem BHP które nigdy się nie odbyło :). Premia? 200 zł tylko jeśli nie zachorujesz i nie weźmiesz L4. Podstawa 3600 brutto. Będzie to dobre miejsce pracy dla osób które kochają poświęcać się pracy w 100% za śmieszne pieniądze i dziwną, toksyczną atmosferę.

A wiadomo czemu dostałeś to wypowiedzenie? Skoro umowa była na 3 miesiące to dziwne że po 2 ja zakończono. Możesz dać znać co mówili na ten temat? I czy to częsta sytuacja tutaj?

Niedawno pojawiła się oferta pracy firmy Moraj Sp. z o.o. sp.k.. Wiecie może, czy firma wznowi rekrutację na stanowisko specjalista ds. social media?

Aa

Jest wznowiona

Renata
@Aa

A wiesz jak praca na tym stanowisku tu u nich tak właściwie wygląda? To raczej samodzielna robota czy zespół jakiś jest? Jak z atmosferą?

Widzieliście, że Moraj Sp. z o.o. sp.k. poszukuje nowych pracowników? Czy warto tam pracować?

Sd

Nie warto. Słaba płaca w porównaniu do zadań, które trzeba wykonywać w pracy.

Jolanta
@Sd

A jakie są konkretnie obowiązki? I czy da się zarobić więcej niż najniższa?

Aa

Firma stosuje "dni próbne" zamiast zatrudniać na umowę o pracę na okres próbny/umowę zlecenie.

Zostaw merytoryczną opinię o Moraj Sp. z o.o. sp.k. - Rybnik

• Jak się pracuje w Moraj Sp. z o.o. sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Moraj Sp. z o.o. sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Moraj Sp. z o.o. sp.k.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Moraj Sp. z o.o. sp.k.?

Kandydaci do pracy w Moraj Sp. z o.o. sp.k. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Moraj Sp. z o.o. sp.k.
2.3/5 Na podstawie 103 ocen.

Moraj Sp. z o.o. sp.k.