logo MAT-BUD MATERIAŁY BUDOWLANE

MAT-BUD MATERIAŁY BUDOWLANE

Gliwice

Wywiadu udzielił:
Kazimierz Kula Prezes MAT-BUD MATERIAŁY BUDOWLANE
Jak rozbudowany jest proces rekrutacji w Państwa firmie?
Rekrutacja w naszej firmie przebiega w trzech etapach:
  • Spotkanie zapoznawcze podczas, której odbywa się rozmowa o warunkach pracy, wywiad i przyjęcie dokumentów od kandydata oraz przekazanie 100 pytań kandydatowi w celu zdania egzaminu.
  • Po zaliczeniu egzaminu następuje proces podpisania umowy.
  • Po podpisaniu umowy jest szkolenie produktowe, zarówno teoretyczne jak i praktyczne.

Czy poszukują Państwo pracowników,promując się np. na targach pracy?
Uczestniczymy w targach pracy i branżowych, organizujemy praktyki, staże. Obecnie mamy dwóch stażystów skierowanych z Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu. Zatrudniamy także studentów umożliwiając zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Stanowisko na jakie jest największe zapotrzbowanie?
Najczęściej poszukujemy osób do obsługi klienta. Są to specjaliści ds. sprzedaży w salonie budowlanym i jako przedstawicieli handlowych w terenie. Do ich zadań należy prezentowanie i sprzedaż produktów dostępnych w ofercie. Jest to praca stacjonarna lub w delegacji w granicach województwa.

Kryteria oceny kandydata?
Najlepiej powinien mieć ukończone Technikum Budowlane i/lub Politechnikę Wydział Budownictwa, Architektury. Pożądany wiek 25-40 lat. Może mieć stopień niepełnosprawności maksymalnie umiarkowany.

Państwa specjalizacja?
Domeną działalności firmy jest sprzedaż hurtowa i detaliczna wyspecjalizowanych materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. W szczególności materiałów: budowlanych, do łazienek, izolacyjnych, sanitarnych, stolarki drzwiowej i okiennej, materiałów dachowych, płytek ceramicznych ect. Firma oferuje transport, mechaniczny załadunek i rozładunek oraz projektowanie łazienek i montaż.

MATBUD jest liderem firm: Paradyż, Opoczno, Polcolorit, Stolbud, Porta, Gerda,  Mapeii, Sopro, Ceresit, WiM, Górażdże Cement, CEMEX, SEMERLOCK, KNAUF, Rockwool, ISOVER, ICOPAL, YETICO, ADW, Selena, Hydrostop, Velux, Fakro, Izomur, Franke, Armatura,  Koło, Sanplast, ROCA, PSB oraz wielu innych.

Co Państwa wyróżnia? Jakie osiągnięcia na swoim koncie ma firma MATBUD?
To co nas wyróżnia to ścisłe przestrzeganie warunków umowy i zamówień oraz wywiązywanie się z nich w sposób terminowy i wygodny dla klienta. O naszym profesjonalizmie świadczą całe zastępy zadowolonych stałych klientów, których wciąż przybywa.

Firma w obrocie handlowym dysponuje wszelkimi udogodnieniami ułatwiającymi współpracę. Posiadamy upusty cenowe, honorujemy płatności gotówkowe, kartami płatniczymi oraz przelewy  na konto, oferujemy sprzedaż na raty (0%). Prowadzimy doradztwo techniczno-handlowe i architektoniczne oraz sprzedaż produktów za pośrednictwem sklepu internetowego.

Od sierpnia 2010 roku firma MATBUD jest czynnym akcjonariuszem grupy Polskie Składy Budowlane – największej organizacji skupiającej hurtownie budowlane. Zachowując swoją niezależność jednak pod wspólnym logo sieci.  MATBUD utrzymuje się na trudnym rynku, natomiast za pośrednictwem działań grupy PSB wzmacnia swoją pozycję. Zadowolenie i satysfakcja klientów jest kluczowym i głównym cel naszej działalności. Nasza kadra to grupa  wysoko wyspecjalizowanych pracowników, stale poszerzających swoją wiedzę i kwalifikacje. Nasi pracownicy są nastawieni na nowoczesność, innowacyjność, dynamiczny rozwój oraz sukces.

Za swe zasługi MATBUD corocznie nagradzany jest prestiżowymi wyróżnieniami i nagrodami na scenie ogólnopolskiej przez najwyższe organy państwowe. A także regionalnie przez Wojewodę Śląskiego za zasługi w budownictwie dla rozwoju województwa.

Jesteśmy pięciokrotnym laureatem statuetką „Gazele Biznesu", nagrodą dla najlepiej rozwijających się firm, nadawaną przez dziennik „Puls Biznesu".

Na targach DOM i OGRÓD 2007 i 2008 otrzymaliśmy Złotą Kielnie za produkt i Puchar za stoisko. W kwietniu roku 2009 na MTK otrzymaliśmy główny medal, a we wrześniu na Targach Budowlanych w Gliwicach Puchar za najładniejsze stoiska.

W okresie 2011 do 2012 realizowaliśmy projekt: „Modernizacja i rozbudowa salonu sprzedaży w celu poprawy jakości usług handlowych i konkurencyjności rynkowej”.

Na Targach EXPOBUD 6-8 września 2013 otrzymaliśmy puchar i wyróżnienie w kategorii „Jakość i innowacyjność”.

W lutym 2014 na Targach Budownictwa otrzymaliśmy Główną Nagrodę w kategorii Produkt.

Wizje/Misje i plany na przyszłość są?
Nasza wizja: Budowanie pozycji na rynku w oparciu o dostarczenie produktów wysokiej jakości, czołowych polskich i zagranicznych producentów materiałów budowlanych w przystępnych cenach.

Nasza misja: Całkowita satysfakcja klienta oraz zajmowanie pozycji rynkowego lidera jako aktywnego i wiarygodnego uczestnika budowlanych przedsięwzięć w regionie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych klientów, hale sprzedażowe MATBUD są obecnie rozbudowane i z modernizowane. Organizujemy nowe, większe zaplecze magazynowe. Nasze ekspozycje towarowe uzupełniamy o najnowsze i najaktualniejsze kolekcje produktowe.

Jesteśmy przekonani że wszystkie te działania rozwojowe przyczyniają się tego, że firma  MATBUD kojarzy się klientom z miłą i fachową obsługą z możliwością wyboru towarów w bardzo atrakcyjnych cenach. Gwarantujemy rzetelne i profesjonalne świadczenie usług, licząc na zaufanie naszych klientów. Nasz program lojalnościowy „Buduj z PSB” pozwala nie tylko utrzymać dotychczasowych klientów , ale również pozyskać nowych.

Zapraszamy wszystkich do zakupów w naszych salonach łazienek, materiałów budowlanych, gdzie czeka na Państwa miła i fachowa obsługa oraz duży wybór towarów w atrakcyjnych cenach. Dla Państwa dyspozycji mamy, także sklep internetowy i dostawę towaru na telefon 801 011 293. Zapraszamy do współpracy.