Ferrostal Łabędy

Gliwice

Opinie o Ferrostal Łabędy

adela 2009-07-14 17:33:45
W zakładzie zwolnienia grupowe. Jeśli chodzi o [usunięte przez moderatora] z FERROSTALU Łabędy ([usunięte przez moderatora])- osoba bardzo niekompetentna, niemiła dla petenta, udziela nieprawdziwych informacji i działa na niekorzyść pracowników, reasumując niszczy wizerunek firmy.
Janusz 2009-08-02 13:58:01
Zgadzam się z opinią mojej poprzedniczki k[usunięte przez moderatora] do bani, przez nią miałem same problemy... Chciałem złożyć na nią oficjalną skargę... Teraz żałuję...
ferrostalownik 2009-10-14 12:58:21
hmmm..... co tu dodać na taemat pani [usunięte przez moderatora]? myśle że głęboko zakorzeniona znajomość z wysokopostawionymi pracownikami (zarządem) tylko trzyma ją na stołku. Poprzedni [usunięte przez moderatora] przynajmniej miał jakąś wiedzę prawną chociaż był też bardzo nieogarnięty..... .
a co do zakładu to może świadczyć fakt ,że pracujemy w przemyśle ciężkim, a jesteśmy zarejestrowani jako zakład produkcyjny :( czyli żadnych przywilejów hutniczych z tego tytułu. Załoga jest do tego stopnia zdeterminowana ,ze zastrajkowała na 24h niedawno z powodu "maltretowania i wykorzystywania "pracowników .Same jak na razie minusy. Przykre ,ale prawdziwe pozdrawiam
acab 2010-06-21 18:58:39
w chwili obecnej tragedia tak krotko mozna napisac o tej niby firmie naprawde nikomu nie polecam i na szczescie moje wielkie juz tam nie pracuje a zeby cos sie tam poprawilo to na pierwszym miejscu trzeba by wyrzucic caly zarzad
Joasia 2010-09-28 13:15:18
Powiem krótko, bałagan i tyle
pracownik 2013-09-02 13:27:21
z bałaganem to przesada,ale firma ma wielkie zadluzenie-w setki milionów bo wchodzi do grupy cognor co ma ponad 500lmn długu na obligacjach sprzedanych w Brukseli a termin wykupu jest na 2014r.Prezes i zarazem wlaściciel [usunięte przez moderatora] zrobil dużo porządku ale i czyni wielkie starania na [usunięte przez moderatora]pracowników,więcpensje niskie,premie są od widzimisie kierowników,niekorzy twierdzą ze nieslusznie mają zabierane i sie zwalniają,krążą różne donosy ktore sa premiowane,np.ze ktoś jest zlodziejem-sa przypadki zwolnien w niejasnych oskarzeniach. Podział kasy z premii to czarne machloje z wracaniem pod stołem bo nie ma regulaminu premiowania
greg 2013-12-01 14:15:03
1700-jak wszedzie
pracuję w ferrostalu 2014-08-30 20:55:48
O zarobkach to bzdury co piszecie są o wiele wyższe - pracuję już tam parę lat - ale to i tak za mało jak na pracę w takich warunkach
Pozdrawiam pracowników Ferrostal
www 2014-10-11 09:53:45
kasa taka sobie tylko trzeba uważać na panów Skrzypczaków którzy kapują i z tego żyją, jeden ślepy a drugi z padaczką na stalowni powodzenia dla nowych pracowników
januś 2015-01-19 14:22:37
no widzicie, ja szukam rpacy i prawdopodobnie bardzo mi zalezy na pracy gdziekolwiek i nie wiem czy jest szansa na znalezienie tutaj dobrzep latnej pracy? dla mnie dobra praca to jesli zarabia sie ponad 2000 zł . dobrze by było jakby się tutaj tak trafiło albo gdziekolwiek indziej, ale cóż cnhyba w cuda nie wierzę.
sammy 2015-01-22 18:36:38
nie wiem ile płacą ale za to wiem dokładnie ile świństwa wypuszczają w powietrze pyły osiadają wszędzie auta zaparkowanego na gołym powietrzu po jednej nocy nie mogę niczym doszorować wszystko wżera się w szyby i lakier jeśli ktoś ma podobny problem proszę pisać na e-mail sammy.c@wp.pl
suwnicowy 2015-04-15 21:50:46
ja osobiście odradzam pieniądze to nie wszystko zdrowia nie kupicie za żadne pieniądze a co do pylenia wystarczy zapytać któregoś z byłych pracowników bądź przejść się ulicą Czerwionka i popatrzeć na dachy domów lub auta a najlepiej zapytać ludzi tam mieszkających nie ma domu w którym nie zmarł by ktoś na raka a ochrona środowiska to jeden wielki cyrk :((( takie czasy za pieniądze to dziś i ksiądz się modli ten zakład powinni dawno zamknąć
pracownik 2015-04-16 08:06:27
Zarobek w firmie bez premii 2000 z premią blisko 3000 tys odkąd zwolnili złodzieji w firmie porządek firma wysyła pracowników na kursy i co najważniejsze przestrzega przepisów i daje normale umowy o prace
ślusarz 2015-04-16 08:13:07
KAŻDY ZWOLNIONY PISZE BZDURY JAK JESYEŚ TAKIM FACHOWCEM ZNAJDZIESZ PRACE BEZ PROBLEMU
pracownik 2015-04-25 07:14:43
Czy kierownik hali wsadowej ma prawo zwracać się do pracownika CHCESZ W RYJA kryje swoich kolegów razem z pania KASIA OGOLNY MOBING
suwnicowy 2015-04-26 08:30:15
To prawda pan ZIĘBA od lat słynie z chamskich wulgarnych odzywek zastraszeni pracownioy bija się mówićkiedyś się nie znał na złomie a teraz niby się zna jest lojalny dla tego co w danej chwili lepiej płaci
pracownik 2015-05-17 11:18:43
Drodzy internauci proszę o pomoc gdzie można zlożyc donos na temat panujących warunków sanitarnych w zakładzie
pracownik 2015-05-18 12:01:52
pobito pracownika na terenie zakładu a zakład umywa ręce ten pracownik w nagrodę ma zostać zwolniony
SAMMY Z PYSKOWIC 2015-06-03 15:23:41
co do wypowiedzi ,,pracownik,, jeśli potrzebujesz pomocy chętnie dam ci kontakt do dobrego prawnika w mojej sprawie złożył już pozew przeciwko tym Bandytom z Ferrostalu
Kiler 102 2015-06-30 21:01:19
Praca spoko płace małe poza wrednym kierownikiem po zawodówce na niczym sie nie zna i wszytstkim zarządza. Z utrzymania ruchu zwany gorylem
ślusarz 2015-07-05 08:07:41
Nie polecam tej firmy niskie zarobki brak szacunku dla pracownika zdezelowane urządzenia przykład suwnice na przerobie żużla zatrzymane przez UDT a kierownictwo każe na nich pracować zresztą można to sprawdzić na monitoringu
pracownik 2015-07-25 14:54:16
Co kilka dni na przerobie żżużla spalany jest kontener ze śmieciami z hali worki typu big bag styropiany plastiki śmieci z hali odpady z iskrownika a wszystkie szkodliwe substancje przedostają się do atmosfery to też jest na monitoringu zapis z kamer obejmuje 6 tygodni
gość 2015-07-25 15:18:55
Panowie z zarządu kodeks pracy jest dla pracownika i wasz zarząd nie jest nie do ruszenia tak jak twierdzicie zastraszacie pracowników wyzywacie od złodzieji tak to jest jak zakładem zadzi milicjant
pracownik 2015-08-30 15:28:18
Wyznacznikiem wiedzy w ferrostalu jest brak wiedzy odkąd przyjęli patologie z dawnej walcowni na wsadzie syf kierownik kryje kolegów pisze nadgodziny kolegą a jest przecież monitoring a pani kierownik wiedza z sałatek to na pewno nie na stalowni mobing oszustwo zakłamanie oszukujecie firme i właściciela
Obserwator 2015-09-23 08:56:40
Witam obserwuję ten zakład z bliska te wszystkie negatywne komentarze to prawda ten zakład dawno powinien ktoś zamknąć a właścicieli najlepiej zasypać tym całym syfem który wpuszczają w powietrze i w płuca swych pracowników niedawno pisano o ich wyczynach w Nowinach Gliwickich, współczuję osobiście wszystkim pracownikom tego zakładu!
pracownik 2015-10-21 14:42:49
Proszę o podanie namiarów kancelarii która zajmuje się sprawami ferrostalu chce pozwać tą firme
obserwator 2015-10-22 01:01:24
Nagrania z dyktafonu i treść smsów od przełożonych to chyba wystarczający dowód na mobing
pracownik 2015-11-02 13:15:12
Może ktoś się zainteresuje w tej firmie praca pani Stawickiej jakies przepisy chyba obowiazuja i ta firma dalej truje przerób żużla
Sammy 2015-11-11 23:49:35
Witam i zapraszam do kontaktu Wszystkich poszkodowanych w jakikolwiek sposób przez tych barbarzyńców z Ferrostalu chcących domagać się swoich praw w Sądzie na e-mail sammy.c@wp.pl chętnie pomogę
Nicki 2015-11-23 11:01:29
Mobbing to poważny zarzut. Są w Ferro związki zawodowe, więc może oni zajmą się tym problemem. Czy tylko pan Z i pani Kasia go stosują, a może to tylko dyscyplina pracy?
Nicki 2016-01-24 14:57:50
@Acek dostałeś pracę w Ferro?
Nikt nie chce wypowiedzieć się na temat pracy w tym zakładzie? Jestem po rozmowie z panem Z. Teraz wyjechał na delegację ale po powrocie ma się odezwać. Nie było tak źle, tylko ta blizna na lewym policzku wygląda fatalnie. Ktoś coś wie na ten temat?
maks 2016-02-21 22:48:59
no jak masz opanowane "programy operacyjne " to nadajesz się na 100 procent
bo gdybyś miał opanowane systemy operacyjne to się raczej nie nadajesz
informatyk 2016-02-24 16:17:06
Witam, byłem na rozmowie na stanowisko Informatyk 3 razy w syczniu,wszystko ładnie do czasu kiedy miałem podjechać do kadr... od tej pory zwlekają z odpowiedzią i spotkaniem a do tego coś kręcą. A niedawno patrze dodane nowe ogłoszenie na pracuj.pl.
gug 2016-03-20 12:49:12
W FERROSTALU NA SKŁADZIE ZŁOMU NIE MA ŻADNEJ IZOLACJI Z GRUNTEM OLEJE SMARY CHEMIKALIA PRZEDOSTAJĄ SIE DO WÓD GRUNTOWYCH I TRUJĄ NAS SĄ NA TO CHYBA JAKIEŚPRZEPISY
JA 2016-08-09 20:28:12
DLACZEGO FERROSTAL DALEJ TRUJE PAN LEWANDOWSKI KŁAMIE I SAMI ZADAJA SIE Z BANDZIORAMI STRASZĄ WYZYWAJA KŁAMIA ZAJMIJCIE SIE STALOWNIA AWARIAMI A NIE KŁAMANIEM WŁASCICIELA ZŁODZIEJE
Putin 2016-10-04 22:30:55
To co odjebali 4.10.16 z rozladunkiem złomu to przesada stałem od godz.9:00 rano z awizacja rozladowali o godz. 1:00 w nocy powinni rozjebac ta firmę
Putin 2016-10-04 22:32:07
eryk 2016-10-05 14:55:44
mysle ze trzeba po prostu chyba będzie na bieżąco sledzic ich strone internetowa i tyle może się cos pojawi
poszkodowany 2016-11-17 18:01:16

15.10.08

W razie zaistnienia wypadku przy pracy pracodawca - zgodnie z art. 234 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.) – dalej k.p., jest obowiązany w szczególności podjąć niezbędne działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie, zapewnić udzielenie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i ustalenie w przewidzianym trybie okoliczności i przyczyn wypadku, a następnie zastosować odpowiednie środki zapobiegające podobnym wypadkom.

articleImage: Obowiązki pracodawcy w razie zaistnienia wypadku przy pracy lub przypadku zachorowania na chorobę zawodową
fot. Thinkstock

Zwykle powinny to być czynności polegające na ewakuacji osób ze strefy zagrożenia, zabezpieczeniu strefy wypadku przed dostępem osób niepowołanych, wyłączeniu dopływu energii elektrycznej, gazu, wyłączeniu maszyn lub urządzeń.
Najistotniejsza rola w tym zakresie przypada osobom kierującym pracownikami. Obowiązki tych osób zostały określone w art. 212 k.p., zgodnie z którym osoby te powinny:
- organizować, przygotowywać i prowadzić prace, uwzględniające zabezpieczenie pracowników przed wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi i innymi chorobami związanymi z warunkami środowiska pracy,
- dbać o bezpieczny i higieniczny stan pomieszczeń pracy i wyposażenia technicznego, a także o sprawność środków ochrony zbiorowej i ich stosowanie zgodnie z przeznaczeniem.
Zakres prac oraz tryb realizacji powyższych obowiązków powinien być ustalony w zakładowym regulaminie pracy, zarządzeniem wewnętrznym pracodawcy, lub za pomocą instrukcji. Potrzebę takiej regulacji powinna pracodawcy uświadomić i zrealizować służba bhp.
Ważnym obowiązkiem pracodawcy jest zabezpieczenie miejsca wypadku. Taki obowiązek nakłada § 2 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lipca 1998 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz sposobu ich dokumentowania, a także zakresu informacji zamieszczanych w rejestrze wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 115, poz. 744 z późn. zm.) – dalej r.o.w. Do czasu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku pracodawca ma obowiązek zabezpieczyć miejsce wypadku w sposób wykluczający:
- dopuszczenie do miejsca wypadku osób niepowołanych;
- uruchamianie bez koniecznej potrzeby maszyny i innych urządzeń technicznych, które w związku z wypadkiem zostały wstrzymane;
- dokonywanie zmiany położenia maszyny i innych urządzeń technicznych, jak również zmiany położenia innych przedmiotów, które spowodowały wypadek lub pozwalają odtworzyć jego okoliczności.
W praktyce zabezpieczenie miejsca wypadku oznacza wygrodzenie strefy wypadku taśmą lub barierkami, a w razie konieczności należy wystawić znaki lub tablice informujące o grożącym niebezpieczeństwie.
Zgodę na ponowne uruchomienie maszyny lub urządzenia może wydać pracodawca w uzgodnieniu ze służbą bhp, a w przypadku zaistnienia wypadku ciężkiego, śmiertelnego lub zbiorowego - w uzgodnieniu z właściwym inspektorem pracy i prokuratorem.
Jeżeli doszło do śmiertelnego, ciężkiego lub zbiorowego (co najmniej dwie osoby poszkodowane) wypadku przy pracy lub do innego wypadku, który wywołał wymienione skutki, mającego związek z pracą, i który może być uznany za wypadek przy pracy, pracodawca ma obowiązek niezwłocznie zawiadomić właściwego inspektora pracy i prokuratora. Zawiadomienie to w praktyce realizuje inspektor bhp, wypełniając formularz zgłoszeniowy, który po uzyskaniu podpisu pracodawcy przesyła do właściwego inspektora pracy i prokuratora. Zazwyczaj dokument ten, wysyłany jest faxem pod numer ustalony w każdym Okręgowym Inspektoracie PIP. Kopię zgłoszenia do PIP i prokuratora należy dołączyć do dokumentacji powypadkowej.
Pracodawca powinien powołać zespół powypadkowy, który w ciągu 14 dni od chwili powiadomienia o wypadku jest zobowiązany do sporządzenia protokołu z ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku. Wskazuje na to przepis § 8 ust. 1 r.o.w.
Jeżeli wypadek spowodowany był czynnikiem nie uwzględnionym przy ocenie ryzyka zawodowego należy w ramach działań profilaktycznych, uzupełnić ocenę o ten czynnik (zagrożenie) i poinformować pracowników.
Okoliczności i przyczyny wypadków śmiertelnych, ciężkich i zbiorowych ustala zespół powypadkowy, w którego skład wchodzi pracownik kierujący komórką służby bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zakładowy społeczny inspektor pracy.
Okoliczności i przyczyny wypadków innych niż śmiertelne, ciężkie i zbiorowe ustala zespół powypadkowy, w którego skład wchodzi pracownik służby bhp oraz oddziałowy (wydziałowy) społeczny inspektor pracy.
U pracodawcy, który zgodnie z art. 23711 § 1 k.p. nie ma obowiązku tworzenia służby bhp, w skład zespołu powypadkowego, zamiast
Zostaw swoją opinię o Ferrostal Łabędy - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ferrostal Łabędy