Opinie o Ferrostal Łabędy w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Ferrostal Łabędy. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Ferrostal Łabędy na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ferrostal Łabędy w Gliwice

Wiesiek z Cos-u

Nie polecam , zabrali wszystkie dodatki i premie bo niby całe hutnictwo stoi w Polsce .... jedynie co teraz się robi to przychodzi od poniedziałku do piątku od 6-14 i albo się zamiata albo kładzie tynki i remonty na budynkach i pomieszczeniach co jeszcze pamiętają wujka Adolfa żeby była jakaś robota, niektórzy żeby nie stracić pracy to chodzą i kapują na drugich byle utrzymać stanowisko . Prawda jest taka że prezes w tym czasie skupuje wszystkie akcje z giełdy by miec prawdopodbnie 95% i mógł być przymusowy wykup całości akcji i sprzedać te bude , w skrócie aktualnie dostaje się goła wypłate bez niczego a obiecują cuda na kiju bo to chwilowe ,młodym pracownikom którzy chcieli by spróbować swoich sił w tym kołchozie odradzam i omijać szerokim łukiem bo co chwila i tak się ktoś zwania bo ma swoją godność ... a załoga już 85% jest wiekowa i co chwile ktoś odchodzi na emeryture więc za chwile nie będzie komu pracować Ps. Pozdrawiam Krasoludka : )

@Złoty pracodawca 2023

Wiem co masz na myśli w temacie ekip budowlanych , a kto był nie wygodny lub sprytniejszy niż ogry prezesa i szupo sterówki na COS-e to albo się pozwalniali lub im umów nie przedłużyli bo ten statek tonie ....a dziś wyszło że ""PIORUN'' ma zostać kierownikiem utrzymania ruchu za Janusa .... czyli jest gorzej niż zle padaka do poziomu niżej niz muł

Nicki

Dla zainteresowanych pracą, bo ostatnio duży wysyp ofert ze strony gliwickiego oddziału. Podwyżek nie ma, premii nie ma, załogi też już nie ma, buda płonie żywym ogniem a kierownictwo się pochowało w kątach. Jeżeli ktoś lubi przeżyć samemu rejs na Titaniku to zapraszamy!

@Nicki

Póki co widać jedną otwartą rekrutację, na inżyniera metalurga. Z tym, że dwóch osób potrzebują. Według oferty wynagrodzenie jest atrakcyjne, a system premiowania motywacyjny. Powiesz, ile mogą płacić i skąd ten katastroficzny ton w Twojej wypowiedzi?

Aaa Nowy wpis
@Nicki

@Mam pytanie jak się pracuje ludzia na zakładzie z wszami

ML Nowy wpis
@Aaa

Witam, o co chodzi w tym wpisie. Proszę o e-maila: mlewandowski@cognor.eu

Czy ktoś może składał cv jako suwnicowy i mógłby napisać jak wyglądała rozmowa rekrutacyjna? Oferta jest dostępna na stronie firmy. Pensja jaką oferują to 4500 brutto i inne dodatki jak chociażby nagrody produkcyjne. Niech mi ktoś napisze co może być taką nagrodą i ile razy w roku się ją dostaje.

Pracownik Nowy wpis

@To PGR nie zakład bandyci (usunięte przez administratora)

Mam pytanke czy ten zakład ma prawo spałac setki ton (usunięte przez administratora) rocznie trując mieszkańców Czerwionki i Labed proceder trwa od lat przywożone były nawet (usunięte przez administratora) że Stalowej Woli

Pracownik bieżący

Witam, czasy zarobku w ferrostalu się skończyły. Kto mądrzejszy ucieka z tej firmy póki wiek mu jeszcze pozwala znalesc gdzie indziej pracę. Premi nikt na oczy nie widział, w tamtym roku przestoje awarie, montaż największej w Polsce elektrowni fotowoltaicznej na dachu, a w tym roku budowa za 800mln zl walcowani w sieminaowicach także wszystko przycięte na maksa, a jedyna premia jaka można dostać to wyjście 30min wcześniej z pracy ale tylko dla wybranych, Jak ktoś przychodzi i tylko po umowę i zaraz L4 chyba że ktoś ma szkole podstawą i kopał rowy to tu ma taki luksus że na głowę mu nie kapie. Jedyny plus to że umowa o pracę i bezpośrednio z pracodawcą.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Ferrostal Łabędy? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Pentester
COI - Centralny Ośrodek Informatyki
logo firmy PTP Accountant Specialist - temporary role/ 6 mnts
AmeriGas Polska Sp. z o.o.

Magazynierzy w jakich u was godzinach pracują bo w ogłoszeniu napisane jest 6-14 a w oferowanych, że jest dodatek zmianowy dla tego stanowiska? Na tym stanowisku też ewentualnie zdarzają się nadgodziny bo z tego co czytałem na innych stanowiskach tak.

Wolny

4300 brutto, zmiany +800 brutto, nadgodziny. W dobrych czasach też premia produkcyjna i oszczędnościowa (wtedy można było zarobić do 7k brutto). Teraz można liczyć na 5100 brutto + nadgodziny + nagrody kierownika (jak się odpowiednio głęboko wejdzie).

@Wolny

A na jakim stanowisku to podane wynagrodzenie? Mnie interesuje obecnie prowadzona rekrutacja na suwnicowego. W ogłoszeniu piszą właśnie o nagrodach produkcyjnych, premiach świątecznych i okazjonalnych, jak to wygląda w praktyce? Napisałeś, że tej produkcyjnej nie ma, a reszta?

Wolny

Właśnie na stanowisko suwnicowego. Na tę chwilę nic dodatkowego ponad dodatek zmianowy i nadgodziny nie oferują, więc zarobki są w przedziale 5000-6000 brutto. Pozostałe dodatki może wrócą w przyszłości, ale po słowach prezesa to raczej w dalszej niż bliższej.

Jola
@Wolny

Ile konkretnie wynosi dodatek zmianowy na rękę? Czemu nie ma nadgodzin, brak pracy ? Co takiego powiedział prezes, że wątpisz w powrót dodatków? Ile za dawnych czasów można było ze wszystkim wyjść miesięcznie?

Jagoda

No to jeśli za sam dodatek to chyba nie jest mało? A ile godzin w miesiącu trzeba wyrobić żeby dobrze zarobić? Dobrze rozumiem, że dostaje się 5k podstawy i jeszcze ten dodatek?

@Wolny

Co oznacza premia oszczędnościowa? Rozumiem, że ta produkcyjna to inna nazwa premii za wyniki. Ale premia oszczędnościowa kojarzy mi się tylko z nagrodą za cięcie kosztów. Czy o to chodzi?

Czy w Ferrostal Łabędy są szkolenia zewnętrzne?

A można wiedzieć jakie? I dla kogo dostępne? Może się o nie ubiegać ktoś świeżo zatrudniony na przykład, czy raczej pierwszeństwo mają starsi stażem?

Chciałbym się zapytać czy są bony żywnościowe lub karta przedplacowa

Chciałbym się zapytać czy są bony żywnościowe lub karta przedplacowa

xxx

Zastanawiam się nad robotą tam. Ktoś się orientuje, jakie te warunki w praktyce na rozlewacza stali? Ktoś tu sugeruje, że niedobór pracy jest, ale jednak szukają cały czas, jest ogłoszenie. I nawet stabilne zatrudnienie obiecują, a jaka umowa na początek?

xyz
@xxx

Z jednej strony niedobór pracy, z drugiej strony zapieprz po 16 godzin dziennie bo brak ludzi na hali. Do tego huta tnie ludziom dodatki do wypłat i zarabia się gorzej niż w sklepie.

Xxxx
@xxx

Fajna praca masz zrobić robotę nikt nie wnika kiedy przerwa kawa poprawiły się warunki sanitarne jest ok

Złoty pracodawca 2023
@Wiesiek z Cos-u

Szanowny Prezes podał dziś rozwiązanie na całe problemy tego zakładu. Kartki dla wszystkich na chleb i kiełbasę, a narzekający (usunięte przez administratora)w kubeł. Podejście naprawdę godne potentata w branży. Jedyne do czego ta firma może aspirować to do nagrody kiepskiego kęsiska roku 2023. Wystarczyło, że rynek przestał Wam sprzyjać i nakryliście się nogami kombinatorzy. O wykorzystywaniu ludzi w roli ekip budowlanych, gdzie nie mają odpowiednich badań i dokumentów to nawet lepiej nie wspominać, bo jeszcze jakaś kontrola mogłaby z tego wyniknąć no i wtedy zakład obciążony kosztami to już w ogóle nie miałby pieniędzy.

@Złoty pracodawca 2023

Jak szefostwo w Ferrostal Łabędy traktuje ludzi?

Przed przyjęciem do pracy opowiadają bajki o zarobkach, po przyjęciu człowieka dotyka smutna rzeczywistość tej firmy. W samej pracy kierownictwo traktuje swoich pracowników jak (usunięte przez administratora) poza dwoma wyjątkami. Sami ludzie na zakładzie też mają swoje za uszami, bo zamiast trzymać między sobą sztamę i stanowić jakąś przeciwwagę dla patologicznego szefostwa, to konkurują między sobą o przysłowiową marchewkę, której nie ma i po ostatnich słowach prezesa, nie będzie! Jest tutaj sporo śliskich ludzi, którzy za bardziej przychylne spojrzenie swojego kierownika np. na kwestię wyjść z pracy 30-40min przed czasem, to sprzedaliby swoją własną matkę. Szefostwo przyzwala na wcześniejsze wyjścia z pracy, bo w tym momencie to jest jedyny gratis, który mogą ludziom zaoferować, gdyż prezes i spółka postanowili koszty swoich błędnych decyzji przerzucić na pracowników i ich wynagrodzenia.

Lidia

@kknkn, co dokładnie masz na myśli? Jesteś obecnie pracownikiem firmy? Czy ktoś z użytkowników może wypowiedzieć się na temat atmosfery panującej w tym miejscu pracy? @Luidzi, jak rozumiem jesteś zainteresowany pracą w Ferrostal Łabędy? Na jakim stanowisku chciałbyś podjąć zatrudnienie?

@Lidia

Czy ja mam obowiązek kupować narzędzia dostaje zlecona prace nie dostaje narzedzi jak chciałem złozyc skarge u właściciela to nie chcą mnie dopuscic mam na to dowody

maizel
@Lidia

unikaj jak ognia tego zakładu,jeżeli lubisz jak cie poniżają i gnoją za byle co to możesz tam pracować rozwoju i awansu żadnego donoszą jeden na drugiego tylko nie wiem po co są i normalni ludzie ale to jednostki premię ci potrącą nawet za to że inni czegoś nie zrobili zapylenie i hałas jest taki że lepiej nie gadać nie polecam tego zakładu

W ofertach pracy mają teraz ogłoszenie na suwnicowego, tam podali że od 3500 pln jest wynagrodzenie, a jak mam niemałe doświadczenie to dadzą więcej? Da się ugadać coś, ktoś próbował?

Drugi Mieszkaniec Czerwionki

@Lidia Jestem również mieszkańcem Czerwionki z resztą bardzo dobrze Wam znanym i popieram opinię któregoś z sąsiadów powinni zamknąć tą Waszą pseudo firmę która truje nas i swoich pracowników na potęgę .Nikt z nas nie próbuje być tutaj anonimowy bo pisanie prawdy w internecie to żadne przestępstwo więc nie czarujcie ,co do Prokuratora to na pewno Was odwiedzi i to już w tym roku ,samowolę budowlane którą chcieliście zalegalizować na rezerwowym składowisku złomu to kolejny Wasz wałek którym zajmą się odpowiednie służby i proszę nie zapominać bo my jako mieszkańcy pamiętamy datę Września 2018 i BAT do których mieliście czas by się dostosować a nie zrobiliście kompletnie nic ,trujecie nasze Rodziny systematycznie od kilku lat i nadchodzi tego kres !!!

mieszkaniec Gliwic
@Drugi Mieszkaniec Czerwionki

jak można się z panem skontaktowac

@mieszkaniec Gliwic

Proszę oto emil do mnie sammy.c@wp.pl

Ciekawy
@Drugi Mieszkaniec Czerwionki

I jak tam? Wywalczyliście już swoje? Odgrażania co niemiara hahaha. Ps. Co było pierwsze? Huta czy tanie działki na czerwionce?:)

Małgorzata

i co, faktycznie poszło jakieś zgłoszenie do inspekcji? była tutaj? i czy to zgłoszenie faktycznie ma jakieś uzasadnienie? ktoś odniesie się do obecnych warunków, jakie teraz tutaj mają?

Drodzy internauci proszę o pomoc gdzie można zlożyc donos na temat panujących warunków sanitarnych w zakładzie

SAMMY Z PYSKOWIC
@pracownik

co do wypowiedzi ,,pracownik,, jeśli potrzebujesz pomocy chętnie dam ci kontakt do dobrego prawnika w mojej sprawie złożył już pozew przeciwko tym Bandytom z Ferrostalu

@pracownik

Do pipu zglosic

Podwyżkę dostali kapusie

A sprzątaczki tam zatrudnione to osobna firma?

Suwnicowy

Jak wygląda sprawa pracy w tej firmie jeżeli chodzi o wynagrodzenie? Atmosferę w pracy? Nadgodziny? Itd. Z góry dziękuję za informację.

Zostaw merytoryczną opinię o Ferrostal Łabędy - Gliwice

• Jak się pracuje w Ferrostal Łabędy?

Zobacz opinie na temat firmy Ferrostal Łabędy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ferrostal Łabędy?

Ferrostal Łabędy
1.8/5 Na podstawie 44 ocen.
  • Zawadzkiego 47
    44-109 Gliwice