Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Mareczek

I jeszcze jedna rozkmina pod poduchę, od dziecka to znaczy odkąd pamiętam mówię do siebie nie w liczbie pojedynczej lecz w liczbie mnogiej.

Bubu
@Mareczek

No to masz większe szanse w lipcu, może jeden zostanie a 2 poleci....

Eryk

Dla wielu tych młodych i ambitnych ludzi ktorzy pracują Na linii nieprzedluzenie umowy byłoby ratunkiem i szansą na normalne życie. Sami nie odejdą bo kierują się "rozsądkiem' a prawda jest taka że życie ucieka A ty siedzisz w fabryce bo zapłacili ci parę złoty więcej ...

misiu
@Eryk

zawsze możesz leżeć w domu na kanapie, raptem kilka złotych mniej w końcu waszym zdaniem w vwp zarabia się ochłapy

MM

I jeszcze jedno chce dodac jedyny minus jaki jest to teraz te zwolnienia uwazam ze duzo vwp zataił przed pracownikami takiej inwestycji w roboty na antoninku nie planuje się przez 2 miesiące wiedzieli dużo wcześniej że takie coś będzie i będą zwolnienia mogli uprzedzić pracowników

Pan
@MM

No jakby uprzedzali z góry to kto chciałby robić? Sam pomyśl, plan byłby zagrożony i nie było by rąk do pracy. Tak samo budowa fabryki w Wrześni myślisz ze decyzja podjęta była z dnia na dzień? O inwestorze motoryzacyjnym na terenie Wrześni było już wiadomo w 2004 roku. Ba! Na domiar tego mogę Ci powiedzieć że za dwie dekady to garstka ludzi będzie pracować w VW bo automatyzacja cyfryzacja itd dzieje się już tu i teraz.

Klean
@MM

Nie wiesz tego wiec nie ma co siać famy. Tak naprawde wszystko to to gdybanie i nie ma żadnego potwierdzenia że jest tak jak mówisz

@Pan

Po prostu oszukali ludzi. Wielu miało umowy na stałe bądź na czas określony z tym że stabilną robotę . Firma naobiecywala wiele mając świadomość że to praca na 2-4 lata. Szczycą się nagrodami typu solidny pracodawca itp a z solidnością nie ma tu nic wspólnego.

W jaki sposób?

Milosz
@Kirk

Wiesz co tak naprawde nie wiesz jak bylo naprawde wiec nie mozesz tego zkładac. Spoko, czaje rozgoryczenie ale no nie wiesz jak bylo

Slaw

Ile premii za caddy 5?

Mały
@Slaw

Będziesz miała podwyżkę normy a nie premię......w jakim ty świecie żyjesz

Mariuszek
@Slaw

Tabliczka czekolady

heh
@Mały

Eh... sami jasnowidzy ;)

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Premiera nowego Caddy 5. Szkoda tylko, że to święto okupione jest pozbyciem się ponad 700 pracowników. Często solidnych, pracowitych czy lojalnych.

@5

Chciałbym być dumny z tego co robię. Z nowego modelu. ale na marne szukać dumy i zadowolenia mając na uwadze umowę do końca lipca.

@Kirk

W sierpniu urlop a we wrześniu do roboty, ile fabryka dała, wycisnąć jak cytrynę kami.

czarny
@5

cieszmy się ze cokolwiek nam spadnie....możę to brzmi i dziwnie ale przynajmiej jest szansa na podwyżki w 2021 . nie rozumiem tego pesymizmu.

@czarny

Jestem w gronie tych co w lipcu kończy się umowa. Teraz wiesz skąd ten pesymizm ?!!! Pomimo szczerych chęci pracy tutaj raczej nie będzie mi to dane.

REALISTA
@czarny

:-) z podwyżkami to masz racje. chłopaki co są na projekcie ceddy 5 i solidarnoś już się przechwalają ze maja podwyżkę o 120% Z TYM ŻE NORMY :-)

Mareczek

Dajcie znać gdzie jeszcze polatać po tym mieście żeby wszyscy się na mnie pooglądali czy te ręce mi się trzęsą czy nie . Dziś wieczorem lub jutro idę do kolegi także na spokojnie mnie poobserwuje. :)

Aaa
@Mareczek

Ma obserwację to do psychiatry się udaj,ale chyba już za późno

Garyy

Z tego co mówili w Solidarności to jak udało się dostać umowę do 31 lipca to z następną też nie będzie problemu. Zresztą pan Olbryś jasno powiedział że kto będzie chciał będzie pracował.

Ffff
@Garyy

We wrześnii w personalnym mówili ze jak ktoś ma lepsza ofertę to lepiej się zastanowić nad nią niż czekać na ostatnia chwile Wiec nie wiadomo kto i jak

Normalny
@Garyy

A kiedy i komu on to powiedział? Przecież olbrys umów nie podpisuje i nie daje. Ja i moi kolesie nigdy nic takiego od niego nie słyszeli, chyba ze będzie wszystkich co chcą pracować zatrudniał w solidarności ?

@Ffff

Ffff, we Wrześni uważaj, tam jest gorąco strzelają z kałacha ?????????????????

@Ffff

Pewnie wszystkich zwolnią i biurowi będą robić na lini

@Normalny

Na spotkaniu pod koniec roku człowieku...

xxx
@Garyy

Do konca lipca ma większość mlodych pracowników i co? Wszyscy dostaną umowy? Śmiem wątpić...

Mały

Witam! Jak z urlopem w tym roku we Wrześni?będzie coś dłużej......

Plum
@Mały

Jest dopiero luty

haha
@Plum

Mało w zeszłym roku mieliście i w światecznego w tym :D Antoninek ma 3 tygodnie normalnie. 1 zmiana ma 4 non stop.

Z kąd już to wiesz

Mirek

Zobaczysz co się będzie w lipcu działo.Niedługo jest spotkanie z kierownictwem a póżniej z załogą,ździwią się niedowiarki.......

@Mirek

Czyli co masz na mysli

MM

Witam pracuję na odlewni już piąty rok teraz mam umowę do końca sierpnia co mogę powiedzieć o pracy na odlewni na moim dziale i wogole w firmie wynagrodzenia na czas jak jest spoko majster i widzi że zapieprzasz bo niestety na początku jak chcesz się trochę wyróżnić to musisz pokazać że chcesz pracowac to cie doceni latem jest ciężko przynajmniej na moim dziale ale ogólnie mogę powiedzieć jak do tej pory że chce tu zostać kasa dobra nie rozumiem trochę osób które narzekają no może niektórzy mają jakieś powody takie naprawdę ale tak się utarło że nawet jak jest dobrze to się narzeka ludzie pracują za naprawdę marna kasę w innych firmach nie mówię że wszędzie się mało zarabia ale w większości firm jeśli chodzi o porównanie to vwp jest naprawdę wysoko praca ciężka ale coś za coś za darmo nikt wypłaty nie da

Pan
@MM

To powodzenia wdychaj dalej ten Jod z odlewni.

Karol
@MM

No i racja, ja czasami mam wrażenie że niektórzy to chcieliby tutaj hajs za darmo, najlepiej za siedzenie i narzekani też bo im się należy a prawda jest taka że no sorki memorki ale trzeba też troche pozapierdzielać zeby zarobić, taka praca, płacą ok to i wymagają nie?

LajkoNIk

Powiem tak jak nie jesteś tam to nie wiesz Znajomy znajomego .................itd Mniejsza praca lepsza płaca...........itd Góra z reguły nie wie co się dzieje bazuje na tym co usłyszy....... A to nie jest rozwiązanie , bo efekty tworzy się nie przez zasiedzenie..........., ale za EFEKTYWNOŚĆ PRACY ;-)

Hmm

Co do tempa pracy itp. To co należy do obowiązków lidera ? Poza kreceniem sie cały dzien po zakładzie ?

Ffff
@Hmm

Wspomaganie procesu produkcyjnego, w tym pracownikowi, nadrabianie i nadganianie

Fpf

Ale nie w tej firmie.

Aaaaaa
@Hmm

Glowne zadanie liderow to palenie petow :)

Zgrzewaczzczwórki

Uwaga dla wszystkich którzy zostaną po lipcu w VW. Tempo pracy na caddy 5 już jest zabójcze 120%obciążenia pracowników do tego wszech obecny monitoring pracy. Będziecie żałować że was niezwolnili w pieluszce tego robota będzie ładował niewolnik jeden z drugim. W tedy dopiero zobaczycie (usunięte przez administratora) bo teraz to są wakacje.

dowcipas
@Zgrzewaczzczwórki

HAHAHAAHAHAHAHA

Zgrzewaczzczwórki

Zobaczysz w swoim czasie...

stary

wyszyscy doskonale wiedzą że w vw jest źle tylko nikt nie chce o tym mówić bo zwyczajnie wstyd i albo ostro zapieprzasz ponad siły jak koń pociągowy a nie jak człowiek albo zostajesz zwolniony tak właśnie jesteśmy traktowani

Dostał ktoś umowę na stałe

Bibi

Dla tych wszystkich którzy są deptani przez innych i nie mogą nic z tym zrobić dam dobrą RADĘ, najlepiej mówić PRAWDĘ wszystkim, że ta firma lubuje się w mobbingu, odradzać jakąkolwiek pracę w tej firmie i obrzydzać ludziom by zrozumieli i szukali innej pracy. Na razie samemu nie ma co walczyć, jedynie zgłosić do Inspekcji Pracy ale najlepiej mieć kilku świadków a takowych będzie trudno znaleźć. I jeszcze jedno dodam, ja już jestem wolny i na samo wspomnienie o tej firmie chce mi się rzy.....! Nie dajcie się sobą pomiatać, Niemcy porobili sobie swoich kapo i oni mają takie zadanie by gnębić Polaków. O tym wspominała w Parlamencie Beata Szydło, zacznijcie się cenić i doceniać to co robi dla pracownika dzisiejszy rząd, tylko dzięki niemu zaczyna się coś w tym kraju dziać, więc trzeba mu w tym pomóc!

hue
@Bibi

Czy to przypadkowo nie wrócił Pan "Kos" on się powoływał na byłą Premier. Jeśli mamy mówić o dzisiejszym rządzie to wspomnijmy, że trzyma on sztamę z tak "znienawidzoną przez was solidarnością. i co zatkao kakao???

Jurek
@hue

Solidarność opłacana prze vw to nie jest Solidarność....powinni być na składkach, a nie na etatach

Ktos
@Jurek

W Polsce obowiązuje ustawa o związkach zawodowych, która reguluje te kwestie. Związki w Polsce są finansowane w taki sam sposób. Obojętnie czy Solidarność czy inicjatywa.

@hue

A to tylko jakiś kos, pisał o B. Szydło ? Cały VW gen to zwolennicy PO? Mówię od siebie, będzie PIS, będzie porządek, będzie PO to będzie wyzysk i poniżanie!

@Ktos

Tylko jest różnica bo solidaruchy maja profesjonalne etaty a czarne koty nic nie robią na godzinach związkowych tylko łażą po palarniach albo siedzą w chacie a VW płaci jednym i drugim tak samo na garnuszku pracodawcy. Pytanie tylko czemu VW tak pobłaża tym nierobom z inicjatywy?

Najwyraźniej pasuje im ta sytuacja. Inicjatywa niewiele może, jeszcze mnie zrobi, a zawsze to dla pracodawcy lepiej jak załoga jest trochę podzielona. Wolą mieć dwa związki zawodowe na pokładzie które ze sobą nie współpracują, niż jeden silny.

Ktos

Slusznie zauważyłeś. Może Volkswagenowi pasują działania inicjatywy? Nie wiem czy w innych firmach by się utrzymali. Robią dużo szumu i nic z tego nie wynika dla pracowników.

Czyżny
@Ktos

No niestety, ale zgadzam się. Żadnych wymiernych korzysci nie ma z nich, a boję się że może być gorzej....

Pracownik VW
@Czyżny

W każdej innej firmie już dawno by zwolnili takich paru mieszaczy, ciekawe czemu VW tak się z nimi cacka. Od kiedy powstała inicjatywa jest coraz gorsza atmosfera.

xd
@Pracownik VW

Tak to prawda, pluralizm związkowy nie jest niczym dobrym

@xd

Dlatego ta cała solidarność pod którą się podszywają to niemiecka solidarnośc a nie Polska !

Realny
@Bibi

Lepsza ta solidarność niż komunistyczno ruska inicjatywa.

agent
@Realny

nie gadaj takich głupot solidarność liczy tylko zyski z naszych składek nic nie robi odnośnie redukcji etatów piszą tylko jakieś suche listy odnośnie pierdół

Realny
@agent

Nie pisz głupot ty czarny kocurku, tylko na solidarność warto płacić składki, dzięki niej tyle tych etatów jest, teraz walczą o swoich członków, wiem po sobie bo mi uratowali tyłek i mam umowę do końca lipca a potem tylko na nich mogę liczyć ze będę dalej robił, szczególnie dziękuje Gosi z montażu ze solidarności.

agent
@Realny

Tak Tak umowę masz do końca lipca bo ktoś te auta musi robić przecież solidarność ich nie zrobi odezwij się na początku 2021 roku zobaczymy kto będzie pracował w vwp Ty czy pani Gosia :-)

byle do sierpnia
@Realny

zasadnicza sprawa. Umiesz liczyć? To licz na siebie .

Franek

Maciej niestety ale te umowy nie zostaną przedłużone , w ten sposób teoretycznie nie będzie w firmie zwolnień a w praktyce pracę straci wiele osób bo zwyczajnie wygaśnie im umowa

@Franek

Panowie firma jest w bardzo złej kondycji nie ma co się oszukiwać i liczyć na cud , trzeba się z tym faktem pogodzić i szukać nowego pracodawcy a jeżeli ktoś za wszelką cenę chce mimo wszystko pozostać pracownikiem vw to radzę pomyśleć o przeniesieniu się do zakładu we Wrześni, bo to ten zakład podobno jako jedyny ma pozostać zakładem vw w Polsce

Qbek
@Franek

Kolejne plotki i domysły?

abc

A kto Tobie ta prawdę zdradził? Nawet jeśli 750 etatów zostanie zredukowane to przy tej ilości etatów nawet tego nie zauważysz,Września no to przykład świętej krowy,wogle jest to rentowne? Ciągle przestoje ,braki,blokady i z ostatniej chwili likwidacja nocek

@abc

W tej chwili to chyba tylko odlewnia jest rentowna, na Antoninku też przestojów nie brakowało.

Przemooou

To w jakim celu stawiali nową s pawalnie na z1

gumowe ucho
@Franek

tak tak co co pisze kolega Franek to prawda słyszałem tym moze nie osobiscie ale szwagier kolegi słyszał jak kolega majstra od strony cioci Kasi mówił na palarni ze kierownik kierownika powiedział liderowi.

WWA VHS
@gumowe ucho

Dokładnie w taki sposób widzę wszystkie "breaking news" na tej stronie....

@Franek

Czyli jak robili Polaka w balona tak nadal robią !

Franek

Panowie widzę, że wy wiecie i tak swoje bo przecież vw choć zwalnia to przecież nigdy nie zwolni was tylko zawsze innego kolge bo jakby inaczej. myślcie sobie tak dalej i nadal wierzcie w cuda ja wam tego nie zabraniam. A jeśli chodzi o inwestycje vw -to prawda spawalnia powstała ale samochody już się nie sprzedają czyli kolejny strzał w kolano a nie jakiś sukces i nikt nie będzie produkował ich tylko dlatego żebyście mieli pracę bo wy tak chcecie. A jeśli chodzi o Wrześnie to sprawa wygląda następująco -jest to najnowszy zakład vw i zarazem ostatni powstały w Polsce dodatkowo tam nikt głowy nie podnosi i nie domaga się podwyżek tylko (usunięte przez administratora) za pieniądze za które w Poznaniu nikt by nawet palcem nie ruszył oto cała prawda o tej ,,świętej krowie" Smiejcie się panowie z Franka bo przecież te 750 osób co straci tutaj pracę to tylko inni pracownicy będą a nie wy bo przecież was nikt nie ma prawa zwolnić

Ww
@Franek

Jpdr..skąd Wy bierzecie te bzdury ????????czytając większość wydaje mi się że Wy w ogóle nie pracujecie w vw albo jesteście ofiarami losu..którzy nie wiedzą co się dzieje w firmie

mnie nie
@Franek

Ja robię nadgodziny, nie choruje, majster jest dla mnie góru. To zostanę

TOMEK
@mnie nie

Jak przyjdzie do zwolnień to to nie będzie miało żadnego znaczenia.... zastąpią cię asy ze spawalni z umowami na stałe...

Aminski
@Franek

Człwoieku co Ty bredzisz z całym szacunkiem.....!!!!!!!!

tio

Witam. Trzy lata zatrudniony przez agencje pracy,ponad dwa lata na umowie z VW, a w lipcu uścisk dłoni i do widzenia .Cała prawda o karierze w VW.

BLB
@tio

Już wiesz, że Ci nie przedłużą umowy?

Nick nie może być pusty.
@tio

Tak właściwie taki przypadek nie mówi kompletnie nic o karierze w vw

Maciej

Czy jest cień nadziei że umowa do lipca będzie przedłużona ?

xd
@Maciej

Prezes wypowiedział się na ten temat w grudniowej gazecie.

jkl
@Maciej

Oczywiście, że jest nadzieja. Musisz tylko ciężko pracować i bardzo tego chcieć!!

@xd

Naucz się czytać ze zrozumieniem.

@jkl

Gdyby tak było już dawno miałbym.umowe na stałe a nie na 9 miesiecy

Rysiu

Jak wygląda kwestia obiadów u Was macie jakieś? Ile kosztują? Jeździ jakiś darmowy autobus z Rataj do Antoninka? Pozdrawiam

Pysiu
@Rysiu

Przy biurach jest kantyna. Dodatkowo są tzw. karo bary. Ogólnie drogie są posiłki a jakościowo nie najlepsze. Dlatego większość zamawia sobie czy to kebaba czy pizze czy chińszczyznę, kurczaka z różna.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o