Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Mareczek

Mistrzostwa Europy przesunięte, Lewy w tym roku kończy 33 lata, pojedzie stara ekipa :)

Nos

Na fb jest w zamkniętej grupie Solidarności. To chyba nie da rady. Na razie postój 2 tygodznie.

lee
@Nos

ile tego przestoju 2-3 tygodnie?

Jedność

Dobrego oficjalne pismo zarządu: Po raz kolejny musimy pokazać że jesteśmy jedną wielką wspólna załoga. Jesteśmy solidarni. Ja bardzo chętnie pokaże że jesteśmy jedną wspólną załogą i już dzisiaj podpisze umowę na stałe. Z racji tego że umowa kończy się w lipcu ale jesteśmy jedną wspaniała załoga, która wspólnie radzi sobie w trudnym czasie podpisze umowę na stałe.

Bolo

Dokładnie, sami się przyznali, że zamykają bo zabrakło części i tu nie chodzi o nas, też oglądając filmik wyłapałem to w ustach Pana O, że walczymy o zabezpieczenie jak największej liczby miejsc pracy, już nie o zabezpieczenie miejsc pracy. Czyli taka była prawda cała ta solidarność to jest 1 wielka ściema i VW i tak zrobi i robiło co chce i tak by zamknęli bo nie mają części a nasze zdrowie to jest akurat dla nich najmniej ważne.

Hmm

Ile płatne ? Wiadomo coś już ?

Bibii
@Bolo

Solidarność teraz negocjuje warunki czym i w jaki sposób nieobecność twoja w pracy zostanie pokryta. Bez nich by cię zakład wysłała na 2 tygodnie bezpłatnego urlopu. Ale tobie znowu źle wiecznie niezadowolony

bezpłatny
@Bibii

Od kiedy pracodawca może przymusowo wysłać Cię na urlop i to jeszcze bezpłatny?

Mareczek

Ja obliczyłem że za postój mogę skasować 40 tys. do ręki od vol. (5), widziałem na własne oczy.

Mariuszek
@Mareczek

Mi już prezes mówił "Mariusz za mniej niż 40 nie bierz postojowego" co ja mam zrobić w takiej sytuacji?

Junek

Można przyjść do roboty sufity malować. Związki wywalczyły dodatek pandemiczny. Niedziela nocka idzie ?

Alisa debe
@Junek

Tez słyszałem o dodatku pandemicznym 100% jak wakacyjne

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Leszno

Jak będzie postój to można przyjść do roboty i ściany malować, i roboty czyścić, toalety dezynfekować. Pytajcie majstrów

Touch

Mamy dostać po 50 tyś. na głowę bonusu jak nie będzie postoju z powodu Koronowirusa i będziemy choć do pracy

CiagleMało
@Touch

Chciałbyś wielu jest takich pazerów którzy zacierają teraz rączki że mają nadgodziny ale osobiście jest mi ich żal że nie mają innych priorytetów

Pracuś
@CiagleMało

Chodzę na nadgodziny, ponieważ doceniam warunki płacowe tej firmy. Życie mnie nie rozpieszczało i dopiero dzięki pracy w VW podniósł mi się jego poziom. To źle, że chce mieć lepiej w życiu dzięki swojej pracy, bez wyciągania rąk po pieniądze innych?

CiagleMało
@Pracuś

Człowieku możesz sobie robić ile chcesz tych nadgodziny (usunięte przez administratora). Mówię o sytuacji jaka jest teraz że wielu się cieszy że inni boją się o swoje rodziny i biorą wolne a oni mogą szarpac po 12 i w ten sposób narażają innych bo mieszają się z wiekszą ilością ludzi . Ale dla ciebie tylko złotówki się liczą

Pracuś
@CiagleMało

Może jakby mi państwo pośrednio nie zabierało kasy na różne plusy, to bym nie musiał robić nadgodzin i grzecznie siedział w domu. Poza pracą nie mam styczności z wieloma ludźmi, myję często rece i trzymam się wytycznych. Poza tym mieszanie zmian dotyczy także osób pracujących po 8h, a posiadanie rodziny wielodzietnej czy wielopokoleniowej również zwiększa ryzyko zarażenia.

Frank

Czyli wychodzi na to że gdyby były części to by jechało do upadłego czyli aż ktoś by nie padł z epidemi???!!!Tylko niech przy negocjacjach nie wspominają że to przez koronawirusa tylko brakiem części!!!

ktoś

postój zaczyna się po drugiej zmianie w sobotę, będzie trwał 2 albo 3 tygodnie... (Wiadomość nieoficjalna)

Monter
@ktoś

Za to oficjalnie jak dojada czesci produkcja znowu ruszy ;)

Swarzedz

Słyszałem ze Caddy 5 rozruch normalnie bedzie chodzić do pracy tam gdzie najwiecej ludzi sie przewija Gratulacje za pomysłowość tylko czekać aż ktoś przyniesie tego(usunięte przez administratora) Pozdrawiam

Antoninek
@Swarzedz

Bedzie niespodzianka jak wrócimy do pracy ????

Adijos

Od poniedziałku vwp stoi przez 3 tyg potwierdzone info. Pozdrawiam :)

Najgorsze dopiero przed nami

Skończy się na tym, że ludzie którzy pójdą na dłuższe L4 zostaną bez pieniędzy, zaraz zobaczycie, że ZUS ogłosi, że nie ma środków na wypłaty zasiłków chorobowych dla ludzi. Nawet osoby, które mają umowę na tzw. "stałe" nie mogą spać spokojnie. Nawet jeśli przewidywane jest otrzymywanie 50% wynagrodzenia za pracę w czasie postoju + równowartość 100% zasiłku dla bezrobotnych to nie będzie trwało wiecznie. Jeśli sytuacja się pogorszy i nie będzie się prędko zmieniać to firmy utoną a nas Polaczków oleje VW na 1 miejscu jak to robi teraz i przestaną nam płacić. I co im zrobicie ? Pójdziecie do sądu ? Ciekawe gdzie, jak sądy zawieszają działalność, czarne chmury nad Europą a nad Polską jeszcze większe. Społeczeństwo strachu doprowadziło do tego co teraz jest, dziękuje, wszystkim idiotom z pokolenia A. Kwaśniewskiego, którzy doprowadzili do tego co mamy w tym kraju, jesteśmy słabi i nie mamy nic i nikt nam nie pomoże, taka jest prawda.

Kollegen

(usunięte przez administratora)ludźmi którzy próbują dorobić się na strachu ludzi. Wcześniej te wszystkie gadżety do dezynfekcji sprzedawali z przebitką 300% a teraz krzyczą NIE ZAMYKAĆ FABRYKI!!! bo jak koledzy poszli na opiekę lub chorobowe to zwyrole trzaskają nadgodziny po 12 ....dzień w dzień tylko dlatego że ich koledzy w obawie o swoje rodziny zostają w domu i w ten sposób stają się tykającą wirusową bombą mieszając się z ludźmi z dwóch zmian!

Small

Kiedy ten postój? ?

zakład 4 T6

Do zarządu(usunięte przez administratora)Polska to nie drugie WŁOCHY,!! Polskie to nie druga Hiszpania! Nie zatrzymujcie Produkcji! Kto nie czuję sie Siłach niech nie przychodzi do pracy! Czy wy myslicie że Postój 2-3 tygodnie coś zmieni?.. to jestescie w błędzie a firma po niesie olbrzyme straty!!!!!!!!!

Prąd wsteczny
@zakład 4 T6

Zamknąć fabrykę i to natychmiast!

@Prąd wsteczny

Zamkna fabryke poniosa olbrzymie straty i w końcu dojdzie do tego jak w 2008 roku będą mega zwolnienia z 750 osób co w tym roku miało być zwolnionych będzie jeszcze więcej

Ktosik
@zakład 4 T6

Ej kolego po prostu jest problem z częściami ..jeśli ciężarówki stoją po 18-20 godzin to siłą rzeczy musi zabraknąć

Norm

Siedzi tu duzo dzialaczy obu zwiazkow, czyta to forum wielu pracownikow. Ja rowniez. Prosze nie siejscie fermentu. Jest praca i sie z tego cieszcie, na ile fabryka ma stanąc? Teraz jak jest 200 osob z koroną? A za 3 tyg jak bedzie 2000 to ma ruszyc? To wyjatkowa sytuacja, oby po pierwszym zarażeniu vwp szybko zareaguje i wznowi prod. Obysmy mieli z czego utrzymywac rodziny. To sie skonczy ale nie za dwa czy 3 tyg. Musimy to przetrwać z jak najwieksza liczba zalogi. Ja osibiscie dziekuje zarządowi ze linia jedzie dalej. Tak trzymac!

@Norm

W tej materii nie jesteś sam, są mieszkańcy Wrześni, Poznania i okolic, więc nie bredź, bo przez was zarażeni mogą być wszyscy ludzie wokoło. To już nie jest sprawa tylko pracowników vw-gena , my nie chcemy tutaj bomby bakteriologicznej którą Niemcy mają zamiar wyhodować tylko po to by ich interesy dobrze się miały!

Alpaczino
@Bibi

Chce pracować w VW ! Przestańcie koty siać ferment i rzucać straszne oszczerstwa na nasz zakład. Oczka by ci sie otwarły jak byś u prywaciarza za 1700 bez umowy, bez dodatków od poniedziałku do soboty robił. Kija sie w swoje gniazdo nie wkłada a wy cały czas to robicie !

Bobss
@Bibi

Pomyśl mniej inteligentny człowieku, że jeżeli interesy zakładu sie dobrze nie bedą miały to kasa w portfelu twoim tez nie będzie sie zgadzać???? Dotarło?

@Bobss

Wszystko by pasowało gdybyś ruszył głową, bo pytanie brzmi: no co tobie pieniądze jak zachorujesz!? Prosta dedukcja rzecz jasna, ale wy tego nie rozumiecie, ponieważ stawiacie wyżej kasę od zdrowia . Więc w tej materii nie znajdziemy płaszczyzny na której się porozumiemy bo do tego, potrzebna jest mądrość.

bo..
@Norm

Dożyliśmy czasów gdzie człowiek myśli, że tylko pieniądz jest najważniejszy, ważniejszy od człowieka. Trzeba wdusić grzyba na całą gospodarkę, nie wieżę, że się nie da...DA się, tylko ludzie się boją. Tak samo jak się boją na linii wdusić grzyba bo majster wyzwie. Jest sytuacja wyjątkowa to się zatrzymuje a nie biega ze sraczką później to wychodzi nieraz odbija się na jakości. Na tym, że teraz linia jedzie wszyscy stracimy uwierzcie mi.

japko
@Norm

Zgadzam się. Niestety ale większośc osób zupełnie nie rozumie jak do tego podejść. Ta pandemia będzie jeszcze trwała. Ile? miesiąc, dwa? Skoro nie ma zagrożenia realnego to nie mozna na tyle tygodni wstrzymać produkcji. Przecież ludzie też musza mieć wypłaty. Muszą za coś żyć. Nie ma narazie żadnego zakażenia. Jak będzie na pewno zakład inaczej do tego podejdzie

Jak
@Norm

Oczywistym jest, że jeżeli zakład wstrzyma produkcję to odbije się to na nas wszystkich. Już wiadomo, że będzie głęboki kryzys. Do tego straty finansowe zakładu. To będzie naprawdę ciężko okres dla pracowników. Wielu straci pracę, wzrośnie bezrobocie, tak źle nie było nawet w 2008. Aktualnie chodzę do pracy i mam nadzieję że będę miał ten przywilej przy przedłużaniu umów.

Norm
@bo..

Da sie zatrzymac gosp, jak szabrownicy zaczna rozkradac sklepy z żywnoscią sorry nie bedzie sklepów bo przeciez pieniądze nie sa wazniejsze od zdrowia... wszystkim nalezy sie siedzenie w domu jak dzieciaki. Pauza szkolna jest po to aby nie zasypac służby zdrowia chorymi dzidkami i opiekunami. Ty albo przestan po prostu pracowac albo milczcie. To nie dezercja , tylko praca- chcecie miec usprawiedliwienie moralne do siedze ia w domu. Bierzemy wszyscy udzial w walce nie tylko o zdrowie ale rownież o byt. Czasy ida trudne i Polacy niestety lub stety o tym wiedza najlepiej w europie . Zdrowia nam zycze pozdrawiam

Czoko
@Alpaczino

1700 zł to płacili 10 lat temu obudź się kolego Nieźle przegrali tobie mózg

Nie widzę życia bez akladu Vw
@Bibi

Na Twoje miejsce czeka 100 ludzi za brama zeby tylko się dostać obojętnie na jaką grupę.

Bibi
@Nie widzę życia bez akladu Vw

Posłuchaj te czasy kiedy było stu ludzi za bramą dawno się skończyły a co do ludzi którzy ''pchaliby się"" do Vw-gena jest coraz mniej, a wiesz dlaczego, ponieważ Polacy zaczynają mądrzeć i widzą jakie są realia w tym przysposobionym do 24 godzinnego trybu pracy, zakładzie. Ten zakład został postawiony po to, by zaorać pracą polaków i już wokół tego zakładu wyrósł taki profil. Była afera z emisją spalin, mieli ludzi w nosie, teraz zaraza , znowu mają w nosie, wiadomo, Niemiec.

Bibi
@Nie widzę życia bez akladu Vw

I jeszcze jedno, ja do tej firmy bym w życiu nie przyszedł a wiesz dlaczego? Ponieważ czy jest wirus, czy go nie ma to i tak można umrzeć z przeharowania! Takie są realia w tej firmie! Mam wokoło mnóstwo znajomych którzy opowiadają te wasze anegdoty o tej jakże ''wspaniałej firmie''. Ja ze swej strony życzę wam pracy ale również życzę obiektywnego spojrzenia na całokształt a nie tylko na kasę!

Niewolnik

I jak Panowie myślicie w piątek urlop zaczynamy?

@Niewolnik

Niby od poniedziałku, ale nie wiadomo dokładnie. Przyjadę odbije się kartą przy czytniku i zobaczymy.

Zakład 4 T6

Trzeba ludzie pracować !!!! W sklepie też pracują jak taki zakład duży ma stanąć z dnia na dzień? To nie zakład typu mechanik samochodowy ludzie ogarnijcie się w końcu jak będzie postój zakład nie ma prawa na zapłacić nawet!!

Jelaous
@Zakład 4 T6

Zgadzam się! W końcu któś do rzeczy mówi... ludzie za bardzo panikują..........

Miswka
@Zakład 4 T6

to prawda. ludzie by chcieli hajs za darmo. ciekawe na ile by chcieli zamknąć ten zakład... na miesiąc, dwa, trzy... i najlepiej hajs z tego dla 11 tysięcy osob haha no niezle niezle

SZARY PRACOWNIK

Z tego co rozmawiam z pracownikami to większość ma to gdzieś czy się zarazi, chodzi im tylko o wolne( zwłaszcza kawalerzy), żeby prowadzić życie towarzyskie, pić itp. Nikt się nad tym nie zastanawia że takie wstrzymanie produkcji to niesamowite koszty bo ok.11tyś. pracowników tylko VWP (nie liczę firm zewnetrznych) siedzi w domu a mimo to pracodawca musi zapłacić. Zawalone terminy,co za tym idzie utracone zamowienia i jeszcze większe zwolnienia. Nie zrozumcie mnie źle bo też się boję i chciałabym wolne żeby się nie narażać na zakażenie ale również boję się żeby było do czego wracać tym bardziej że nie mam umowy na stałe. Widzę że najwięcej krzyczą pracownicy którzy mają umowy na stałe, kawalerzy którzy są bardzo pewni że ich nie zwolnią. Uważam że jesli nie ma narazie zarażonych i dba się o higienę osobistą, zwraca się uwagę na to jaki tryb życia sie prowadzi to nie powinno się mieć obaw o własne zdrowie oraz rodzinny. Nie ma sensu robić paniki i krzyczeć o postój bo chyba wszystkim nam powinno zależeć na zatrudnieniu. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Rico
@SZARY PRACOWNIK

Polecam załączyć trochę ekonomicznego myślenia, Jeżeli na całym świecie gospodarka spowolni- bo w obecnej sytuacji jest to nie uniknione to warto przyjrzeć się na produkty które produkujemy- nie są to mydła, maski, kombinezony etc... My produkujemy samochody użytkowe głównie dla firm i przedsiębiorstw, W związku z tym jeżeli cała gospodarka przyhamuje to żadnej firmie nie w głowie teraz wydatki związane z wymiana samochodów! Rolnicy apeluje o logiczne myślenie, studiowałem ekonomie i w obecnej sytuacji takie prognozy są przewidywalne! Zwróćcie uwagę ze jeżeli auto jedzie przez linie to ile osób do niego wsiada?! Tak wiec nie koniecznie musi was zarazić kolega z teamu ! Zarażony może być samochód na ml1 i zarażać kolejnych... Dodam ze po każdym kryzysie następuje duży wzrost gospodarczy tak wiec nie beczeć rolniki ze firma upadnie i roboty nie będzie :-)

Haha

Nie ma zagrożenia ? We Włoszech też tak pewnie ludzie mowili....do czasu

eh
@Haha

Nie ma zagrożenia, bo Polski rząd w porę i szybko zareagował. To co się dzieje we Włoszech to wypadkowa imprez, otwartych galerii, kawiarni itp, bo TAM najwięcej ludzi się spotykało. Młodzi mieszali się ze starszymi zarażając ich i na odwrót. W Polsce nie dojdzie do takiej sytuacji, bo większość osób młodych siedzi w domach (a to oni są najbardziej mobilni i najwięcej chorób przenoszą). Nie ma co panikować i siać zamętu, bo tak na prawdę nie tylko VW pracuje... Wam po prostu nie chce się robić

spokój
@SZARY PRACOWNIK

W sumie to racja. Produkcje i tak pewnie ograniczą. albo wprowadzą jakiś rotacyjny tryb.

Mike
@spokój

Niemieckie media podały dzisiaj info, że VW zamyka większość zakładów w Niemczech i w Europie na 2-3 tygodnie. Ostatnia zmiana w piątek.

Ktos
@Mike

Bo tam sa normalne zwiazki zawodowe i zarzad z nimi nie nie dyskutuje tylko podejmuje decyzje

jelly_david
@SZARY PRACOWNIK

Właśnie.... nikt o tym nie myśli, byle by wolne mieć i elo. Sianie paniki któremy nikomu nie służy a tylko szkodzi :/ jest mnóstwo miejsc które dalej działają pomimo wirusa, tutaj również nie ma takiej potrzeby narazie.

Tylko tyle

Norm Ale Ty (usunięte przez administratora) jesteś jednak vw zamyka w Europie swoje zakłady A w Polsce nie czyli o czym to świadczy że jesteś niepotrzebnym sortem tylko do roboty i smieciem dla nich nie licząc się z tym że padniesz na pysk. A po twojej wypowiedzi liczy się dla Ciebie pieniądz nie zdrowie swoje czy rodziny. I jak Ci majster czy kierownik napluje w twarz to będziesz głupa udawał że deszcz pada byle przyjść na nadgodziny żal mi takich wieśniaków co godności nie maja

shorten
@Tylko tyle

W tych krajach które zostały zamknięte fabryki to jest kilka tysięcy zakażeń a u nas 200!!!!!

Dobre

Zwolnienia, redukcję, automatyzacja. Maszyny zastąpią człowieka. Dzisiaj czytam, że VW zamyka fabryki na jakiś czas, bo ludzie chorują. Czyli jednak bez człowieka się nie da, co?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o