Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Artur

A może by tak zorganizować otwartą debatę w mediach np. WTK, ptv na ten temat? Bo tutaj to wszystko się rozmywa i ginie.

Lee
@Artur

Nad czym chcesz debatować i tak nie jest źle,najgorzej wyszły na tym wszystkim worki

MA

Ha solidarność wydała oświadczenie mamy sie zgłaszać bo wrocimy jako pierwsi może za 2/3 miesiące już na nowy model albo odrazu i na tych samych grupach do umowy Volkswagena jak zabrakło 2/3 miesiące to przyjdę poronień i odrazu umowa vw hura

solidarność
@MA

Ale warunek że przez ten okres za bramą macie im płacić składki i ubezpieczenie grupowe.

Ma
@solidarność

Serio jak mam płacić składki im niepracując w vw???

Kasa
@Ma

niewazne, masz płacic i koniec tematu

Spokojnie

Rozmawiałem z kolega z vw w Niemczech uspokoję was mówi ze rosnący kurs euro sprzyja VW mniejsze straty wiec nawet nie myślą o większych zwolnieniach agencje poleciała bo było to łatwe ale tak samo łatwo wrócą w razie czego. Duża szansa nawet ze podwyżki będą w tym roku a przedłużanie umów na 100%. Im złotówka słabsza tym dla Niemców lepiej tak twierdzi. Pozdrawiam Marek

haha
@Spokojnie

W perspektywie jednego roku to firma nawet tego wirusa nie odczuje. Przypomnijcie mi kiedy zanotowali najwyższe zamówienia? Po aferze chyba nie? No właśnie :) Bogaci na kryzysach jeszcze bardziej się bogacą a biedny pozostaje biedny. Ale siła robocza oczywiście już była chętna do oddawania swoich dodatków wakacyjnych byle kondycje firmy ratować :) To jest tak żałosne, że aż śmieszne.

@Spokojnie

Kolego uwielbiam Cię za tą pozytywną informacje... dawaj więcej takich info.(usunięte przez administratora)

Euraseki
@Spokojnie

Problem w tym że euro jeszcze nie wystrzeliło

@haha

Musimy być drużyną i grać do jednej bramki. Od pracownika z lini po zarząd...VW nieraz pokazał, że z kryzysu wyszedł silniejszy. Po aferze diselgate nawet czkawki nie dostał... każdy może to różnie odebrać, ale jeśli podjeli kroki w fałszowaniu norm emisji spalin odkładam moralność na bok i ich nie oceniam i jestem z nimi na dobre i na złe. Zrobili to dla nas wszystkich byśmy mieli prace

haha
@Pwr

Masz pakiet medyczny? Umów się jak najszybciej na wizytę do psychiatry bo widzę, że nie jest dobrze z tobą. Ktoś sfałszował normy żebyśmy mieli pracę, o czym ty mówisz?! Zresztą, szkoda marnować czas na takich zaślepionych ludzi.

Jacek
@Spokojnie

Z czego się cieszysz baranie,że złotówka słabsza? Wszystko drożeje a za chwilę będziemy zarabiać w milionach jak za PRL. Kasę już drukują człowieku. Włącz myślenie.

Te
@Spokojnie

Dobrze powiedziałeś ,dla Niemców lepiej dla nas już nie.

Qwertyu

Kto dostał wypowiedzenie na maila lub kurierem?

Xxxx
@Qwertyu

Miałeś umowę przez vw, czy APT i z jakiego zakładu jesteś?

Mat

@Hroszek

Przez APT do 15 października

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Ciekawe ilu pracownikom nie przedłuża umuw w lipcu.

Fff

Polski rząd lada moment podpiszą dokument w sprawie elastycznego czasu pracy (zmuszenie zostania w pracy dłużej bez żadnego ale), tfu PiS

pytajnik

pojawiło się info od werkszucu ze dziś przyjechali faceci z firmy telekomunikacyjnej mają zakładać nadajnik na kominie w natoninku 5G??? Ktoś coś wie?

malin
@pytajnik

Widziałem dziś jakiś bambrów na kominie jak jechałem do miasta! To potwierdzone info?

Punkt G

Trzeba do zbadać!!!!

@pytajnik

Czy jest stanowisko firmy w tej sprawie. Słyszałem o tym jeszcze przed kwarantanną.

kasa misiu kasa
@pytajnik

też o tym dziś słyszałem podnoć w bridżstonie też to zrobili oficjalnie: aby był lepszy sygnał (hahahahahhaahh) a tak nieofcijalnie firma która montuje nadajnik płąci 10 tysięcy miesięcznie temu na którego terenie jest takie coś czy VV chcę jeszcze zarobić kilka groszy?

Pwr

No to będzie lipa.... brak zamówień w vw dalej pociągnie za sobą brak pracy w gestampie, (usunięte przez administratora), benteler....

Mareczek
@Pwr

A kto za to wszystko za_płaci, volkswagen :)

Pwr

Wychodzi na to, że we Wrześni koło 1000 pracowników nie idzie na rozruch dalej mają postój. Jakieś informacje jakie kroki dalej podejmie vw?

vvvv
@Pwr

nie ma zamówień, nie ma pracy...

@vvvv

No to będzie lipa... brak zamówień pociągnie w vw pociągnie za sobą brak pracy w gestampie, (usunięte przez administratora), benteler

Prac

Od poniedziałku 27 rusza pierwsza zmiana Od 6 do 14 W sumie nie cała bo mają dzwonić indywidualnie do tych którzy będą potrzebni Reszta ma nieobecność usprawiedliwioną płatną

Kierownik
@Prac

A ja słyszałem że mają dostać na e-mail wypowiedzenie.

kert
@Prac

chyba maseczki i dyfer do hulajnogi

@Kierownik

To jest oficjalna wiadomość z aplikacji VW Jak kogo będą zwalniać raczej tam nie napiszą A tutaj każdy coś słyszał a nikt nic nie wie .

obecnosc niuspeawiedliwiona platna ale ile płatną 60%?pakiet juz wykorzystany,

@pracownik

Obecność usprawiedliwiona płatna Płacą normalnie 100 procent

młody
@Prac

a skąd wiesz ze nam zapłacą 100%,pakiet wykorzystany,chyba ze urlopem trzeba pokryc,tydzien pracy a 3 tyg w domu,czy firma będzie tak płacić?coś nie wierze,okaże sie w praniu

@młody

Taka jest informacja z aplikacji VW Wystarczy sprawdzić

młody
@Prac

sprawdziłem i napisane że płatne i usprawiedliwine,ale nie napisane,że 100%.przez miesiąc mogli tak płacić ale na dłuższą metę to już watpie,która firma będzie płaciła 100% za siedzenie w domu,przecież to się nie opłaci,obym się mylił.

@młody

Jeśli nie było i formacji że płacą inaczej np 60 procent To znaczy że nic się nie zmieniło A reszta to tylko spekulacje

z-4

zabudowy specjalne: co 4 zostanie czyli 75% do dyspozycji personalnego..!

żuk

Jest nowy filmik od związku. Zwróćcie uwagę na fragment, kiedy złotousty Pan zaczyna się jąkać przy temacie zwolnień. Od 1 maja ZARZĄD rezygnuje z pracowników agencji pracy tymczasowej. Co ma do powiedzenia związek? Tylko to, że się z tym NIE ZGADZAJĄ, żadnych działań! Pojawia się pytanie czy pracownicy APT również mogą należeć do związku? Czy osoby, które zostaną zwolnione należały do związku? A może wszystkie dotychczasowe decyzje o podwyżkach, bonusach i innych rzeczach to też decyzja zarządu...? Dlaczego dopiero od niedawna pojawia się informacja, że związek walczy o pracowników VW a nie APT? Wcześniej o tym nie było mowy! Żeby nie było - nie jestem pracownikiem APT, mam umowę na czas nieokreślony. W zasadzie nie powinno mnie tutaj nic interesować ale nie można przejść obojętnym wobec takiego traktowania ludzi.

@żuk

Przez 17 miesięcy umowy APT należałem do związku. Jak widać tylko po to, żeby płacić co miesiąc składkę.

Zawiedziony
@żuk

Bardzo bobrze to wszystko napisałeś. Szkoda, że zapisując się do Solidarności wierzyłem, że to coś da.

Zawiedziony
@BLB

Jestem w identycznej sytuacji. Masz rację do związku należeliśmy tylko po to , żeby płacić składki.

Dawid
@żuk

Też czuje się wykorzystany, płaciłem składki na Solidarność w zamian od nich żadnego wsparcia, pomocy nie otrzymałem. Nigdy więcej do żadnych związków sie nie zapisze. Najpierw zwolnili Nas worków, później zaczną zwalniać pracowników VW i na 100% związki im też nie pomogą

gość
@Dawid

co to za związki jak są na garnuszku pracodawcy,,. zawsze będą tak tańczyć jak im chlebodawca zagra a związkowcy płacą -właściwie nie wiadomo na co..

Ma
@BLB

Należał 17 miesięcy a jak będzie można wrócić to znow będziesz należał do związku a wrócisz może za rok dwa zobaczysz

@żuk

Mój mąż był zatrudniony przez APT i płacił składki na związek, oczywiście nie musiał ale chciał. I nic mu to nie dało, mistrz zmiany super go oceniał, to też nic mu nie dało. Ale fakt, nikt mu nie powiedział że ta cała solidarność w niczym mu nie pomorze. Umowę miał do października więc owszem,liczył się z tym że po tym czasie może już nie pracować ale ze go zwolnią szybciej niestety nie przypuszczał.

Zwiazkowiec
@gość

Związek nie jest od zwalniania i tego nie robi. Jesteście źli. Ok. Powinniście przelać tą złość na kierownictwo firmy. Oni podjęli te decyzje. Nie pomaga związek? Śmieszne. Należysz aby mieć dobre warunki płacy, pracy, żebyś był dobrze traktowany i dopóki pracujesz masz się do kogo zwrócić. Zreszta wielu już to przeszło w 2009 i większość z tych co odeszli wrócili. Tez dzięki Solidarności. Więc waż opinie, mimo, że rozumiem żal jaki człowiek ma po stracie pracy. Tez byłem już w takiej sytuacji i nie zazdroszczę.

Ktos
@gość

Zaznajomiła się z ustawą o związkach zawodowych? Widzę, że nie bo powtarzasz wyświechtane slogany nie mając wiedzy o tym temacie. Łatwo iść z tłumem.

edwing

naiwnych nie sieją...

Łapy letą
@Dawid

Chłopie. Nie zwolniono Ciebie bo ktos ma kaprys tylko nie ma roboty. Ty siedziałeś w chacie od 20.03 płatne 100%w domu bez świadczenia pracy. Jeszcze nie wiadomo skąd masz mieć 50% dodatkowej pensji. Jako agencyjny!!!! W większości firm agencja nie istnieje bo została od razu zwolniona.

Yataman
@Kasia872

A dlaczego Ty się żalisz a nie Twój mąż na tym forum? Nie zazdroszczę sytuacji ale każdy twardo stąpający po ziemi wie co to ATP

@Yataman

Ale czy ja się żale? Wręcz przeciwnie, piszę po prostu to co wiemy... I możemy się podzielić swoją wiedzą a myślę że w większości ludzie tutaj po to wchodzą. Mój mąż już nalazł nową pracę także nie obawiam się o jutro.

Mantee

Witam kolegów i koleżanki z Volkswagena. Pracuję od 4 lat w Bridgestone. U nas wszystkich zielonych, wszystkich z Agencji już dawno zwolnili. Jakieś 3 tygodnie temu. W tej chwili jest psychoza strachu. Majstrzy czepiają się dosłownie o wszystko. O wszystko. Szukają haków by ludzi wywalać mimo, że nieoficjalnie firma nikogo z osób pracujących przez Bridgestone nie zwalnia. Też się (usunięte przez administratora) robi. Trzymajcie się Panowie i Panie. Robotę mamy jaką mamy ale dzięki niej możemy wyżywić dzieciaki czy poprostu żyć. Pozdrawiam.

Mantraa
@Mantee

co za bajki opowiadasz. Kierownictwo, dyrekcja Bridgestone dba o nas jak o swoja rodzine. vw moze nam tylko pozazdroscic

Pytajnik
@Mantee

A zagrożeni są u Was też pracownicy z umowami stałymi? Dużo się słyszy że mają u Was polecieć dojezdni bo za dużo firmę kosztują ich dodatki do dojazdów.

Pracownik Września

Jak myślicie co będzie we Wrześni po tych 3 tygodniowym rozruchu? Zrobia 2 zmiany, a reszta ludzi straci pracę? Do lipca ludzi potrzymią, a potem nie przedłużenie umów? Jakieś 1000 osób może odpaść. Jeśli zrobią 2 zmiany to mistrzów i liderów co odpadną prawdopodobnie dadzą na linie. Osobiście mam nadzieję, że wszystko wróci do normy ...

Tuti
@Pracownik Września

Przed koronka była mowa już o 2 zmianach od lipca wiec dokończ sobie sam

Zdumiony

Dziś czytałem wzmiankę w artykule Wyborczej, że maja zwolnić 2000 Worków zVW. Jeszcze ten przyglup z inicjatywy to potwierdza. Worków jest znacznie mniej. (usunięte przez administratora)

Z2
@Zdumiony

Ale tez znacznie więcej niż 200 :)

@Z2

To ilu?

Ml1

Łącznie przez 3 lata płaciłem składki najpierw przez APT i jakieś śmieszne umowy z Vw i co mi po tym stracone pieniądze zdrowie bo najlepiej żebyś chodził cały czas po 12h dzień w dzień i był w idealnej kondycji fizycznej i nie miał swojego życia. Poświęciłem 3 lata tej firmie bo mi zależało na stałej pracy dawałem od siebie więcej niż inni bo większość na (usunięte przez administratora) co stałe umowy teraz żałuję bo straciłem młodzieńcze lata.(usunięte przez administratora)

Tajedyna
@Ml1

Umowa na czas określony, wiedział pan co podpisuje. Po co ten żal?

obojętny

Jeśli nawet worki polecą to co?????? końcu wiedzieli na co się piszą. Umowę czytali?

Zenobiusz
@obojętny

Właśnie niestety taka jest prawda. Rynek pracy teraz się zmienia. VWP po to sobie wzięło APT aby móc takie ciecia zrobić . T(usunięte przez administratora) Ale jaki jest sens chronić pracownikó tymczasowych. Prędzej jako szef jednego z tych związków zgodiłbym się na zerwanie umowy z ATP niż tych

BIAŁYKOT CZARNYKOT
@Zenobiusz

Koty są zajęte obroną swoich z prezydium Wszyscy pamiętają jak jeden z ich liderów popuścił w majty. Afera była nie z tej ziemi. Linkę wstrzymano, lekarz przyjechał, brakowało jeszcze straży pożarnej, CBŚ, ABW, CIA i NBA hahaha

vOLvO
@obojętny

Volkswagen przyspiesza zwolnienia zaplanowane na ten rok. Do połowy maja pracę straci około 200 osób!

zielony

Worków było 230 albo 240???

moczar
@zielony

No tak ale trzeba trochę ponarzekać. Kto odda połowę pensji na utrzymanie worka? Ja nie!

Yataman
@zielony

Nie sądzę że tak mało skoro na rozruch Californi zatrudnili 150 osob. A gdzie reszta zakładów i działów

@Yataman

U mnie w majsterni jest przynajmniej 4 worków

MadMax
@Yataman

California nie ruszy w takim stopniu jak planowali.

Ech

Kiedyś było i owszem. Jednak systematycznie otrzymywali umowy z VW. Nawet w kwietniu dostali na początku. Sam znam przypadek.

@Ech

To prawda, dostali niektórzy w kwietniu. Mój mąż pracował z jedną taką osobą i ona nie została zwolniona w sumie jako jedyna z ich grupy (oczywiście to bardzo dobrze, niech chłopak pracuje jak najdłużej). Miał szczęście.

Kasia872

Oczywiście że jest mniej ale jest taki kryzys że niestety większość osób zwolnionych nie poradzi sobie i nie znajdą pracy.

Staly pracownik

Ja mam taki apel do workowców..nie palcie za sobą mostów. Jak był kryzys w 2008 i nie przełożyli umowy bodaj 700osobom to so niektórych dzwonili juz pol roku później czy ni3 chca wrócić! Wiem bo sam mam kumpla który tak wrocil i byl tez zalamany podczas odchodzenia. Spróbujcie znaleźć pracę,będzie ciężko na pewno,ale koniunktura bedzie musiala wrócić, zauważcie że mnostwo Ukraińców wyjechalo i to tez szansa dla was. Wiadomo że nikt wam nie da 4 tys jak w vw ale te 2.5 na przeżycie na jakis czas powinno wystarczyć

Stary Wyga
@Staly pracownik

zgodzę się z Tobą. Jeśli dostaliście wypowiedzenie to opuście prace z godnością, ja tam samo mam kolegę który kiedyś stracił prace w VW a dziś ma na stałe. Kogo mieliby w przyszłości zatrudnić z powrotem jak nie sprawdzonych już rąk do pracy? Pozdrawiam i życzę zdrówka i wytrwałości.

Dzieki
@Stary Wyga

Dzieki ale myślę ze bardziej automatyka wejdzie niż z powrotem będzie zapotrzebowanie na ludzi. Najbardziej zawiodłem się na związkach solidarnie oddali by za składki które pobierali przez cały okres

Ziomek z californi

A jak wyglada sytuacja z workami na zabudowach specialnych- grand california jest tam ich sporo około 30%. ? ? ?

@Ziomek z californi

Cały work zwolniony

Ziomek z Californi
@BLB

Nadal nie wierzę, na californi przeciez to byli najlepsi pracownicy.

@Ziomek z Californi

U mnie w teamie byłem jedynym workiem, jednym z najlepszych pracowników, zero L4, zero urlopu na żądanie, wszystkie nadgodziny, majster ocenił mnie na 50% czy jakoś tak, błędy na poziomie zera. I co?(usunięte przez administratora)

Ta
@Ziomek z Californi

Jak zwykle work naj a inni bebe.Trochę samokrytyki mistrzu.I w worku i vw są ściemniacze

@Ta

Nie work, tylko ja, nie obchodzą mnie inni i skoro tak było to nie rozumiem czemu miałbym się krytykować. Ze swojej strony zrobiłem wszystko aby zasłużyć na dalszą umowę ale skoro jest to odgórna decyzja i nic nie da się zrobić to trudno. Nikt nie obiecał mi współpracy na lata

Juzui
@BLB

Ja tak samo a miałem umowe do konca pazdiernika. Przeciez zwolnili więcej niż 200 osób, (usunięte przez administratora) gadaja. Wszystkie worki dzisiaj poleciały, otwórzcie maila!

Aga
@BLB

Majster ocenił Ciebie na 50% to slabo . Więc sié nie dziw.

@Aga

Przecież B to jest bardzo dobra ocena. C dostają tylko nieliczni. I tak większość było A w przypadku worków.

BLB

Znasz mnie osobiście że tak mówisz? Nie wiesz skąd jestem. W pracy też byś mi to powiedział?

@BLB

Mój mąż też wczoraj dostał wypowiedzenie. Zaznaczę ze był zatrudniony przez work, pracował od kwietnia 2019, ocenę od majstra dostał C więc myślę że chyba był dobry w tym co robi. Także myślę że nie miało to większego znaczenia.

@Kasia872

Pracownik który nie przepracował całego poprzedniego roku jak mógł dostać ocenę C? Szczerze wątpię...

@BLB

To proszę nie wątpić, piszę o swoim mężu więc chyba wiem co się działo u niego w pracy. Dostał ocenę C mimo że pracował tak krótko i był zatrudniony przez work. Mam napisać uzasadnienie majstra? W każdym razie można otrzymać taką ocenę jeśli ktoś na nią zasługuje ale to nic nie zmieni jeśli chodzi o zwolnienie... Jedynie premia jest wyższa

Kowalski

W czerwcu kończy mi się umowa z VW. Jak myślicie jakie są szanse że dostanę kolejną chociażby do lipca?

Uuu
@Kowalski

Na jeden miesiac mają umowę dac??? To nie market tylko vw

nn
@Kowalski

Obstawiam ze do końca roku 50% osób zostanie bez pracy. Nasz rzad złe decyzje podejmuje wiecie ze będzie takie bezrobocie ze nowi pracownicy będą za polowe waszej wypłaty przychodzili wiec lepiej zwolnic teraz i zatrudnić jak ludzie będą bili się o prace a 2 wazniejsza rzecz złotówka będzie bardzo słaba i Niemiec będzie miał tania sile robocza za grosze

@nn

Nie masz racji i nie będzie aż tak źle co do złotówki, pamiętaj że kij ma dwa końce więc w interesie Niemiec jest też aby ktoś kupować produkty z ich rynku..

nn
@ja

czas pokaże nie będę się kłócił ale zawsze fabryki mogą się zwinąć z polski a póki będzie male zapotrzebowanie na samochody to wystarczy produkcja na terenie Niemiec żeby swoja gospodarkę ratować

gutek
@nn

Ale analizy do sejmu się zgłoś albo do Ministerwa Gospodarki na pewno Morawiecki posłucha. Jaka produkcja w Niemczech. A linka nowego cadika??? Co z zamówieniami na ten co już jest? Jak Cafter? Nie na co za bzudra.

@nn

Tak, wybudowali nowoczesne fabryki i nagle zwiną się i pójdą w długą... Wystarczy pomyśleć. Te firmy nie będą ciągle iść na pół gwizdka

@BLB

Nie, nie zwiną się i pójdą w długą, ale już zrobienie przerwy produkcyjnej np. na dwa lata jest prawdopodobne.

Zgrzewaczzczwórki
@nn

A rząd Hiszpanii Włoch Niemiec podjął dobre decyzje? Dzięki temu PiSowi jeszcze normalnie żyjemy tylko dlatego że jako pierwsi w Europie pozamykali szkoły i granicę. Strach pomyśleć co by było gdyby ci (usunięte przez administratora) z opozycji byli by przy władzy. Kto by ci ZUS odpuścił? Dzięki temu znienawidzonemu rządowi Polska przechodzi przez to świństwo małym kosztem. Ja będę głosował na PAD a wy dalej żyjecie Facebookiem.

Ej
@nn

Nasz Rząd. Koncern jest chyba Niemiecki? To skąd ma płynąć pomoc? Przecież ta firma płaci podatki u siebie w Niemczech.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o