Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

bolo

Ten portal służy lewactwu i wiele postów jest wyrzucana, uważajcie bo tu nie wolno mówić źle o niemcach!

hue
@bolo

Jest różnica pomiędzy krytyką VWP co w wielu przypadkach jest prawidłowe, a pisaniem o nazistach, Hitlerze i innych pierdołach, które nie mają wpływu na naszą pracę!

@hue

Skoro więc politykowanie na tym portalu jest nietaktowne, to dlaczego pozwala się na obrażanie Polskiego Rządu!? Wychodzi na to, że pieczę nad tym portalem powierzono tym, którym obecna polska władza się nie podoba! To tyle.

@hue

I jeszcze jedno, na pewno jest różnica, skoro więc jest, dlaczego pozostawiono post obrażający ŻOND Polski !?

qwert82

Mnie także zwolniono! Pracowałem w Worku. To się stało z dnia na dzień. Jednak spodziewałem się tego. Szkoda mi tego ponieważ naprawdę mi się dobrze pracowało. Jednak krążą plotki, że za kilkanaście miesięcy mogą się odezwać

hobok
@qwert82

To co Wy będziecie na parkingach w namiotach koczować kilkanaście miesięcy z nadzieją na telefon? Nie lepiej poszukać stabilnej pracy z normalną umową, dającą poczucie bezpieczeństwa?

BLB
@hobok

Wiadomo że każdy chwyci się innej pracy ale gdy nie będzie to nic specjalnego a VW da propozycje powrotu to podejrzewam że spora część wróci

Pracowałem kiedyś w Worku

Teraz kiedy emocje już opadły, znalazłem pracę bliżej domu i na jedną zmiane, przypominam sobie te mydlenie oczu przez VW. Gadanie o wizji o zadowolonych klientach. Piękne hasła popisane na ścianach i banerach typu przedewszytkim TY... Ekskluzywne szkolenia z nastrojową muzyczką i dyplomami na koniec, śmieszkowanie przy składaniu zabawek WADERA. To wszystko składa sie na zrobienie sieki z mózgu i owinięcie sobie pracownika wokół małego palca. Dołączam do grona osób, które ostrzegały mnie przed pracą w tym miejscu-ludzie zwracam honor. Niech to będzie przestrogą dla innych zapaleńców chcących tworzyć historie marki.

pyra
@Pracowałem kiedyś w Worku

Cała prawda Dobrze to zostało ujęte też nie mogę na to wszystko patrzeć chociaż tu pracuję już parę lat I dziwi mnie że jest paręnaście stanowisk naprawdę niepotrzebnych myślę o tych do góry a konkretnie o tych pięknisiach męskich i żeńskich biorąc kasę za rzeczy które są tylko kosztem dla firmy chociażby cała ta Akademia po co to Bzdura totalna Czy ktoś policzył kiedyś koszty A jeśli chodzi o koszty we firmie jeździ ileś dziesiąt samochodów służbowych bo kierownik to pan i jemu się należy kolejna bzdura Myślę że w obecnym etapie oszczędności Niemiec Przyjrzyj się tym tematom...:)

Przemo

Gdzieś trzeba robić.moze to i być volkswagen chociaż tyłka nie urywa.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

Wrzesnia

Września crafter już nie osiągnie tej ilości która miał będą trzy zmiany lecz aut będzie mniej około 110 do 130 na zmianę wiec 20 % mniej ,wniosek jeden skoro automatyka w antoninku została wprowadzona i ludzi jest za dużo plus września ze spadkiem volumenu - dalej odpowiecie sobie sami , nie jest obiecująco

ertol
@Wrzesnia

kolejne listy zwolnień, da da

Maciej
@Wrzesnia

Co to jest 20% podzielimy się robota i będzie git nikogo nie zwolnią najwyżej mniej będą zatrudniać :D

@Wrzesnia

Nie jest powiedziane ze ten spadek jest na zawsze. Jak wiadomo zapotrzebowanie na auta może wzrosnąć w przyszłych latach jak również zmalec. Niektórzy pewnie czytając ten spadek 20% łapią się za głowę z myślą że to koniec zakładu. Auta nie są wieczne więc tak czy siak kiedyś klient po nie przyjdzie i jakąś robota będzie. Budujemy auta robocze które niszczą się szybciej niż rodzinne osobówki. A poza tym nie po to VW inwestuje w fabryki w Polszy żeby na nich nie zarabiać i zaraz je zamknąć.

Hmmm

Co jak co ale byle były nadgodziny xd po tym siedzeniu w domu aż chce sie tam nocować :p

nitro

dodatkowo jedna zmiana w lipcu ma wylecieć i zostaną dwie. nie liczą się tylko l4, opiekuńcze, macierzyńskie także. brane pod uwagę będzie także to jak szybko się pracownik uczy na innych stanowiskach bo zmiany będą wymieszane. oceny majstra też były już selekcją. ocena A pierwsza idzie do odstrzału.

@nitro

Witam tez słyszałem o tym od personalnych ze plany takie kuzynka tam pracuje ale może nie wszystko stracone jak będzie ogromny popyt na auto to ktoś je będzie musiał zrobić i nie będzie aż tak zle

@nitro

Też słyszałem od kogoś wyżej że na dzień dzisiejszy wszystkie kończące się umowy będą nieprzedluzane

Xd
@OG

Pracownikom, którzy mają umowę do końca maja przez Vw, umowy zostały przedluzone do końca lipca. Montaż, Antoninek

@Xd

No to nie za dluga ta umowa nie sądzisz. Mimo wszystko bardzo kluczowy jest ten lipiec dla tej firmy widze

Mądry

Jaki ty głupi jesteś...

Procownik

O Poznań antoninek nie ma się co obawiać tam volumen się zwiększy najgorzej jest we wrzesni gdzie volumen spada tam jest niepewnie

Info

Caddy 4 ma być produkowane do końca października, tydzień postoju ma przebudowę i rozruch nowego

#stay#home

Za 2 tygodnie na Antoninku będziemy pracować na 3 zmiany. To jest pewne. A prawdopodobnie, volumen się zwiekszy

Przemek

Gdzie są komentarze które pisałem??????

OG

Hipokryta. Skoro Work pracuje lepiej a każdy zaczynał od owego Worka to wychodzi na to że wszyscy pracują najlepiej.

Alan

Ja takie info tez mam co do zwolnień może płoty tylko ale jak jest kilka takich info od różnych ludzi to coś w tym jest ale może będzie tyle zamówień ze i nadgodziny będą

nitro

nie chcę siać paniki.. ale podobno ci co dostali telefony że mają zostać w domu nie dostaną kolejnej umowy. W ten sposób majster wyznacza pierwsze osoby do odstrzału. Takie info z personalnych po znajomości, tylko nie jestem pewny czy prawdziwe

Witam Co z osobami, które miały zostać w domu w momencie gdy ich team jest w pracy? Jest to ok 30-40% całego teamu. Majster kazał czekać na telefon...

Przemo
@Adam

To czekaj.mialemw.zeszłym tygodniu 1 zmianę w antoninku.nie byli wszyscy potrzebni. Produkcja szła na 65%.Może było by więcej Ale tradycyjnie coś zawsze się pierdzielilo.

Pracownik w domu
@Adam

Nie jest dobrze optymalizacja związana z odległością jeden od drugiego pozwoli zaoszczędzić na miejscach pracy nie będzie tylu ludzi potrzeba , teraz są testy jak idzie w takim składzie resztę sami odpowiecie sobie

OG

Po mojej obserwacji to forum powinno nazywać się LEAVE WORK a nie GO WORK.

Skończcie z tymi wypowiedzeniami bo to jest nudne. Co co chodzi z tymi nadajnikami 5g na kominie????

Wcale nie - tu chodzi o kury i jajka.

nunia

ponoć bridgestone tak też było, ktoś tu o tym pisał

Mariuszek

tez tak słyszałem

pytajnik

kto tak mówi?

OBSERWATOR

Obserwuje od dłuższego czasu wasze wpisy i dochodzę do wniosku,że uważacie się za bóg wie co.Pracujecie we firmie,która już dawno zeszła na psy,nowo zatrudniony 3750 brutto ,porażka,są naprawdę firmy ,które płacą ludziom większą kasę na początek plus dodatki,socjal a u was 4000k z nadgodzinami,wielki sukces ha ha,macie błędne pojęcie,zapatrzeni w volkswagen jakby nie było nic innego,pracowaliście 20 lat temu u prywaciarza stolarza i pod tym kątem oceniacie rynek pracy,nawet prywaciarz płaci dziś 20 zł netto na godz,ja pracuję w poznańskiej firmie od roku gdzie podstawa to 4900 brutto dla nowo zatrudnionego plus dodatki za godziny nocne,premia za zmianowośc,premia indywidualna,premia za abstencje,premie roczne,dodatki świąteczne itp,kolega pracuje u tzw prywaciarza na koparce gdzie za godzinę dostaje 25 na rękę,za każdą kolejną 50% .Czasy się zmieniły,volkswagen to nie pępek świata,prawie każdy na fejsie wypisuje z was ,że pracuje w volkswagen jakby to miała być jakaś renoma ,chwalicie się na lewo i prawo jaka kase zarabiacie i każdy ma was podziwiać,zarobić 4 k na 8 godzin to można się chwalic a nie 4 k z nadgodzinami i dodatkami.

Elo
@OBSERWATOR

To napisz jakie firmy płacą lepiej niż VW?? Wymień chociaż 5 firm. Śmiało. Puste frazesy to ja też mogę pisać.

@Elo

U nas w blumie to nawet kobiety wyciągają 3500 na rękę. Zaslepiony jesteś tym wieśwagenem. I nie widzisz innych możliwości zarobków.

żuk
@Elo

A Ty wymień 5 firm produkujących samochody w Polsce... już nawet nie wspominam o wolumenie produkcyjnym. Kiedy ludzie zrozumiecie, że stawka (czy ogólnie pensja) zależy również od branży? To jest oczywiste, że jak ktoś idzie do firmy, w której szyje się skarpety to jego zarobki w rozliczeniu miesięcznym będą mniejsze - choćby ze względu na pracę zmianową ale to tylko jeden mało istotny czynnik. Oblicz sobie swoją stawkę godzinową PODSTAWOWĄ i wtedy nie jest już tak kolorowo. Jeszcze jedno, kiedy mówi się o pracownikach VW to często mówi się tylko o pracownikach produkcyjnych. Pomija się ludzi "w biurach", gdzie stawki bardzo często są strasznie niskie. Wiem, bo sam na takim stanowisku pracuję i zarabiam średnio 4.200 zł netto z nadgodzinami po 6 latach pracy w firmie. Wiem, zaraz ktoś mi tu napisze "A ile chciałeś zarabiać burżuju!!" w 2020 roku taka pensja to żart. A jako ciekawostkę dodam, że nie widzę kolejek chętnych za plecami na moje stanowisko.

Te
@żuk

No to ładnie zarabiasz ,bo ja po 17 latach mam tą kasę co Ty.

żuk
@Te

Na jakim stanowisku?

Te

Produkcja

Hej
@żuk

A ja już nie zarabiam bo mnie zwolnili, także sieć cicho i pracuj a jak praca ci się nie podoba to ja po prostu zmień. Taka moja rada od serca. Ma robotę i jeszcze piszczy

Hej
@Stachu

Ja w VW miałem 4,2 na rękę

Baja bongo

Dokładnie 3G bez nadgodzin 4200

@Hej

ja napisałem, ze kobiety mają 3500 na rączkę bez nadgodzin,a u nas kobiety zarabiają mniej od facetów, więc nie masz czym się chwalić

@Baja bongo

czyli 4695 brutto,czyli po odciągnięciu podatku jakies 3455 na rączkę na miesiąc,przeliczając to na godziny 21 dni pracujących 168 godzin czyli 20 zł na godzine,tyle co u prywaciarza,do tego dochodzi ci dodatek za zmianowośc 220,dodatek nocny jakieś 140,do tego premia 200 i do tego PPE 100 I PAKIET MEDYCZNY 30 i tym sposobem ci się uzbieralo,bez dodatków by było goło i wesoło,nie masz czym się chwalić,

werg
@Te

jaka produkcja składaczu części

obserwator
@OBSERWATOR

a po co obserwujesz,a co cię obchodzi ta firma,a z kąt tyle jadu do vw jeśli tu nie pracujesz,ja ci powiem matołku,żal ci (usunięte przez administratora) ściska....

Jaa9
@werg

Montazysto

dert
@Hej

co wy na waciki zbieracie, na piwo starcza?

Mistrz
@żuk

Zawsze możesz iść na linke jak nie pasuje.

Żuk
@Mistrz

A ta słynna "linka" to jakaś kompania karna, że jak się komuś nie podoba to ma tam iść? Jak ktoś nie ma argumentów to używa zwrotów typu "jak się nie podoba to (wstaw dowolny tekst o prywaciarzu lub lince) zamiast zapytać dlaczego ktoś ma zastrzeżenia do pracy i jak temu zapobiec by pracowało się lepiej... Ale jak widać lepiej kogoś ośmieszyć i zbagatelizować problem

grzesiu
@obserwator

moze obserwuje bo się chwalicie tymi zarobkami a kazdy wie ,że dobre czasy dawno minęły,idzie wieśniak przez wieś w lipcu z kwitkiem od wypłaty a zapomniał dodać ze dostał wakacyjne..

Rrr

Co będzie od 18 maja We Wrześni? Będą 3 zmiany? Wszyscy pójdą? Ktoś ma informacje?

Z2
@Rrr

3 zmiany? Chyba żartujesz, nie zwalnialiby worków gdyby jeszcze w maju miały 3 zmiany iść, jak pojdzie druga zmiana to będzie dobrze, nie zdziwię się jak poleca kolejne głowy bo zakład nie będzie płacił wiecznie za siedzenie w domu tymbardziej, ze zaraz premia wakacyjna...

Mr Nice
@Z2

Możliwe że będą 3 zmiany we Wrześni na pół gwizdka ale wiadomo z czym to będzie wiązać się na dłuższą mete

Etv

108 aut na zmianę przy obecnym składzie, ewentualnie 2/3 osoby wiecej

Monter
@Rrr

Druga zmiana dopiero od czerwca. I tak już zostanie. W lipcu redukcja personelu do dwóch zmian. Pewne info.

@Monter

Niech zwalniają tylko pierw niech się zabiorą za tych nygusów a nie pożądnych ludzi

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o