Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Plum

Myślicie że staż pracy sprawia że jesteście kimś w tej firmie. Znam ludzi co pracują w tej firmie naście lat i znają tylko trzy stanowiska bo działają w solidarności. Siedzą na najwyższych grupach i mają się za mega fachowców a można bez problemu ich zastąpić kimś z ulicy i w dwa tygodnie osiągnie ten sam poziom. Co z tego że ktoś długo pracuje jak się nie rozwija?

Ronin

Na 1 spawalnia

Jo

Słuchaj, oni takich będą trzymać, bo oni takich potrzebują co polaków mają w nosie.

Zyga

Racja czy ktos wie czy zwykły pracownik może umówić się na spotkanie z prezesem

@Zyga

Zyga, pomyśl nie ubliżając tobie, myślisz że pan niemiec, będzie rozmawiał z plebsem.

Wybawca

Oferuje dobrą prace przy zbieraniu ogórków w Niemczech super zarobki miła atmosfera. W weekendy zabawy taneczne z chłopakami i chlańsko piszcie jak chcecie zarobić i jedzenie ogórków za free ile zjecie to wasze tylko nie wolno wynosić

@Wybawca

Niech sobie Niemcy zaangażują tych z Afryki!

Zgrzewaczzczwórki
@Wybawca

I to ostanie jest najgorsze,niewolno wynosić. Nikt się nie zgłosi.

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

hunter

no to LETS GO

Daras

Iskra znasz się trochę na prawie ? Czy dla sądu dyskryminacją w zatrudnieniu może być to, że mistrz przy przedłużaniu umów kierował się osobistymi przesłankami ? Przykładowo, że osoby w 1 kolejności co dostały umowę to były osoby z jego kręgu, często z życia prywatnego, lub powiązane z nim w jakiś sposób. Osoby te często chodziły na zwolnienia lekarskie, miały gorszą ocenę roczną itd, a mimo to dostały umowę w 1 kolejności, a osoby bez zwolnień, które miały dobrą ocenę i się angażowały dostały kopa. Wiem, że bez świadków i dowodów to pewnie będzie ciężko, ale może ktoś coś ma, tak jak Przemo napisał, chociaż domyślam się, że to zwykły clickbait

!

Najlepiej iść bezpośrednio do prezesa on będzie wiedział co dalej z tym zrobić nie polecam drogi służbowej..

grupek

większość negatywów tu pochodzi od różnych organizacji które chcą budować kapitał polityczny na animozjach polsko-niemieckich albo fatalnych warunków pracy

hue
@grupek

Chyba: "fatalnych warunkach pracy" inteligenciku!

praktykant z antoninka

na pewno tu siedzą pewnie praktykanci z kościelnej i piszą te historie

Monti

A kto powiedział że płakałem? Poszedłem żeby mnie reprezentowali. Weź gościu wyluzuj

Lojd

To było chyba na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Wszystkich by przecież nie uratowali jak zarząd wywala tyle osob

Tru

Teraz na lewej serii nie ma komu robic Może ktoś wkoncu liderów zagna do roboty

BLB

W rejonie Wrześni znaleźć pracę na produkcji za przynajmniej 3000 do ręki nie jest problemem

J-23

Chcą dogonić Toyotę,nie mają szans.Przez oszustwa na klientach tracą na wartości.A.karma wraca i to że zdwojoną siłą. To niemieckie Świnie....

He
@J-23

Jak wskazuje twój nick sam lubisz się przebierać w niemieckie ciuszki

@J-23

Masz rację, zgadzam się w 100% nie dogonimy Toyoty. Bo już to dawno zrobiliśmy!!!!

Jo

Ty za to jesteś z Wielkiego miasta! Jak tak się zachwycasz toyotą to idź tam pracować. Do Wałbrzycha całkiem blisko. Na bank jesteś super specjalistą więc śmiało, czekają na ciebie

Pracownik vw
@Jo

Przeciez to pisze gość z toyoty, pracownik z Walbrzycha albo innego ich zakładu z polski

Wolna sobota

Jak to jest z tą sobotnia popoludniowką? W harmonogramie widnieje jako szary dzień dla wszystkich pozniej zmienili sobi na pracującą. No y obowiązkowa ale chodzą i pytają czy ktoś przyjdzie w tą sobotę czy nie. To jak to jest? Jeśli obowiązkowa to rozumiem że jeśli nie przyjdę to urlop.

Też chce wiedzieć
@Wolna sobota

Jedni mówią że szczególnie Ci co mają do końca lipca to mogą zostawić tego szaraka a inni że ten szarak jest przeniesiony tylko nie wiadomo na kiedy i sobotę trzeba pokryć urlopem. Takie rzeczy tylko w VW. Całkowity (usunięte przez administratora)

Dudu
@Wolna sobota

Ci co mają umowy do końca lipca idą w tą sobotę i mają liczona jako nadgodziny. Pozostali idą według harmonogramu czyli dostaną dzień wolny

Kuki
@Wolna sobota

Jedni po prostu wolne, inni muszą brać urlopy na żądanie. To jest ta prawość w firmie. Robią co chcą, pracownicy nie mają nic do powiedzenia, żadnych praw. A solidarność standardowo: zamiast reagować i wspierać pracowników pilnują interesów firmy. Dlaczego nie przejdą się po liniach? Na spawce od bardzo dawna ich nie było. Nie potrafią ludziom w oczy spojrzec

Qula
@Kuki

Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielami S. Na spawce. Więc nie pitol że ich nie ma. Jak jesteś czarny kociambrze w chacie albo na elce. No to ich nie zobaczysz

graj
@Qula

A od kiedy pracuję solidarność w sobotę . Bo jeszcze nie widziałem ich w żadną sobotę aby byli w pracy .

Montaz
@graj

Jak ich potrzeba to zawsze są! Jak trzeba to Przedstawiciele solidarności przyjeżdzają tez na popołudniu w sobotę.

Spawacz
@graj

Ziomuś a kojarzysz ten film z spawki przed postojem? To było na popołudnie w sobotę. I co? Byli? Nawet nie wiesz o czym mówisz

A nie pomyślałeś, że moderator skasował post ponieważ nie jest on opinia o pracodawcy? Tylko opinią o jakimś gościu którego i tak 90 % ludzi z vw nie zna.

Nie na budowie

Hftgh

Coraz więcej sygnałów że jednak urlop na początku sierpnia będzie dla wszystkich i pierwszej zmiany nie będzie..

Y

A czemuż to?

HAL 9000
@Hftgh

Potwierdzam. Odbieram podobne sygnały nadawane na bardzo niskich częstotliwościach, których źródło znajduje się gdzieś na zachodnich rubieżach Mgławicy Oriona.

Malik
@Hftgh

Brak zamówień? Czy ludzi nie mogą obstawić na tą jedną zmianę?

Mariuszek

Urlopu nie będzie

powielam

Volkswagen z roku na rok będzie obcinał miejsca pracy ( po cichu , po kilka osób ) do 2024. W 2024 nastąpi przeniesienie Lini t6 ( na samej lini t6 pracuje Ok 2 pre pracowników) dlatego między innymi w negocjacjach wywalczonych przez solidarność jest zawarta klauza „umowy na czas nieokreślony do 2024) - możecie od sami sprawdzić. Na przełomie 5-13 miesięcy będą zwolnienia kolejne , dlatego ze model c4 całkowicie wygaśnie , a potrzeba ludzi na rozruch nowego stad tez widełki czasowe 5-13 ( potwierdzenie macie na stronie mojejutro pl ) gdzie już informują ze przy następnej fali zwolnień jest bonus 1500 , wiec na logikę o czymś to świadczy. Ludzie którzy dostali umowy teraz na kolejny czas nieokreślony to tylko łza w morzu , większość z was poleci , wiec nie ma co robić sobie złudzeń. Ludzie którzy się cieszą ze ida na wrześnie bo dostali umowę chyba nie są świadomi ze na stawce 3G ( gdzie większość z was ma taka ) jest czysta wypłata Ok 3.3 netto niecałe ( tak na wrześnii nie ma dodatków nocnych, zmianowych i brak nadgodzin) to samo będzie na z4 , z1 odejdą wszystkie dodatki na 2 zminach. Zapiszcie sobie te wiadomość bo pewnie zostanie usunięta przez zarząd , a wiem ze częsty tu zaglądają i usuwają ( zgłaszają administarcjii) sama pani od personalnej się wygadała. Pozdro chłopaki i pamiętajcie! Vw to nie praca marzeń a złudzenie , gola wypłata będzie niesłychanie mała :

Hubert z Californi
@powielam

Nie chcesz nie musisz tu pracować...

Plum
@powielam

Cześć z tego to prawda a część to brednie. Jak we Wrześni nie ma dodatku nocnego jak są 3 zmiany? Gołej wypłaty miałem 3800 prawie na 3G więc nie puszczaj niesprawdzonych informacji i nie siej fermentu

Jjj
@Plum

Nie masz 26 lat i masz 0 pit w to fo napisał to prawda chyba ktoś zawitał z góry

Z4 kok

100% racji , nie po to uwzględnili dodatkowy bonus pod koniec roku

powielam
@Hubert z Californi

Witam chciał bym pracować w normalnej firmie a nie gdzie rodzina i znajomi dostają umowy a reszta dobrej załogi traci pracę

Wrześniak
@powielam

We Wrześni są dodatki nocne i zmianowe. Natomiast nie ma nadgodzin do urlopu. Nawet gdy ktoś idzie na urlop to nie łatają dziury kolegą z innej zmiany - kolega z linki musi robić za dwóch.

@powielam

Zapomniałes kolego o współpracy z fordem i przeniesieniu produkcji z Hanoweru do fabryk w Polsce. Jak będą zwalniać kto im będzie to produkował he?

Dudu

Jak to kto? Roboty

@Dudu

Okej roboty robotami. Ale jeśli produkcję przenoszą z Niemiec do Polski to oznacza że w jakimś stopniu zabezpiecza zatrudnienie w polskich fabrykach

@Dudu

Taa, na montażu roboty będą robić... Zapotrzebowanie będzie na pewno.

Czy
@Heh

Jak pojawiła się informacja o przeniesieniu produkcji do Polski to od razu zaznaczyli że bez zwiększonego nakładu pracowników.

@Czy

Napisali tylko że decyzja ta nie ma wpływu na obecne zwolnienia. Wiadomo że te plany są na przyszłość.

Robot
@BLB

Dzięki nowej generacji przemysłu powstały roboty które współpracują z człowiekiem, patrz na podmontaz silników we wrzesni

@Czy

Otóż to. Czyli na tą chwilę miejsca pracy na przyszłość są zabezpieczone

Zenon

Elektryczne auta was zniszcza

Haha
@Heh

Jak zabezpieczone jaj do 2028 nasz ockesn mówił o automatyzacji? Śmieszni są tacy ludzie jak ty co głupio wierzą , w 2016r tez mówili ze praca zabezpieczona , dzisiaj widzimy tego efekt , średnio co 4 lata wchodzi redukcja i to ostra , zreszta cała branża automotiv dąży do minimalizacji kosztów ( czyt. Nie opłaca się mieć pracowników tylko roboty)

Zachować twarz

Solidarność robi zbiorke na rzecz schroniska. Nawet spoko. Ale niech zachowają resztki godności i składki że ten miesiąc od ludzi którzy nie otrzymali umowy a oni nic nie zrobili żeby im pomóc niech przekażą na to schronisko.

Bolo

Panowie kiedy będą te dodatkowe dni elastyczności w systemie ? Nadal brak

alfa i omega
@Bolo

dobre pytanie ale proponuje zadać je do działu personalnego a nie TU.

Botas

Zapamiętajcie sobie jedno, Niemiec nigdy nie był, nie jest i nigdy nie będzie dla Polaka przyjacielem.

Yakuza
@Botas

kolego popieram Cię w 100% ale ten zamęt który zapanował w tej firmie to nie niemcy tylko nasi kochani rodacy polak polakowi zgrobił to piekło obroty kto podkręca nasi kochani planiści i kierownicy zmianowi jeden przez drugiego by pokazać kto jest lepszy dla ich to tylko cyferki jedno auto w tą czy w tą. kolegą i koleżanką podziękowali za prace a teraz niema kto pracować jak tak dalej pójdzie to lipiec i sierpień bedziemy pracowali ciągle po 12 światek piątek by kadra zarządzająca mogła się wykazać przed zarządem że można

@Yakuza

Słuchaj zgodzę się z tobą , to Polacy są tacy nadgorliwi i bardzo dobrze wiedzą o tym Niemcy, dlatego w tym wszystkim widzę wielkie (usunięte przez administratora) Niemców , bo oni bardzo dobrze wiedzą że polak będzie gnał polaka za kasę. Gdybym miał jednak obwiniać kogokolwiek to zaczął bym od Niemców , ponieważ to oni wprowadzają tę cwaniacką politykę wiedząc o tym co się dzieje i mrużą oczy na to wszystko. Ta sytuacja jest im bardzo na rękę , gdyż podstęp wprowadzający kłótnię między polakami jest im na rączkę z czysto ekonomicznych powodów a zamęt , chaos i niezgoda tylko rozbija polaków, to jest przykre. Jeśli ktoś myśli że stara propaganda Niemiecka skończyła się w 1945 roku to jest w wielkim błędzie. Pozdrawiam!

yakuza
@Botas

Ok Twoje argumenty mnie przekonują. ciche przyzwolenie ( nie widzą bo zajęci liczeniem zysków)

Jens
@Botas

To pokaż Mi firmę Polską ,która traktuje tak ludzi jak VW . Socjal pracownicy robią co chcą .I rozczeniowi sami . Już Wam się w głowach poprzewracało. Niektórzy umiejętności słabe a zarabiają po 4 tys i więcej . Jak można pluć na najlepszą firnę w Wielkopolsce.

@Jens

Napisałeś: //pracownicy robią co chcą // .Słuchaj gdyby robili co chcieli to nie musieliby się prosić w tak prostych sprawach jak chociażby wyjście do ubikacji na które to wyjście, trzeba płaszczyć się przed liderem. I jeszcze jedno, jeśli ty tę firmę nazywasz najlepszą, gdy ona oszukiwała ,(emisja) to wybacz, ale coś z tobą nie tak.

Dorota
@Botas

Człowieku pierw naucz liderów później wymagaj. Jak ja ja jestem cud malina na poziomie

J-23

Niemcy to mistrzowie propagandy,od wieków oszukiwali całą Europę. Germańskie plemię ma to we krwi ,nie wierzcie im w ani jedno słowo.

teraz

Solidarność dla firmy nie dla pracowników . Proszę niech napiszą jak walczyli o każdego związkowca który stracił pracę .

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o