Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Jaras

Nie no ręce opadają!!!Przychodzi lider i mówi że pracujemy przyszły tydzień na popo do 24 ale nie zapytał się albo chociaż listy nie było kto by był chętny na te dwie godziny????

niezwolniony

Dziwne! Jak czytam te wypociny tu to mam wrażenie, że tu wszystko jest oderwana od rzeczywistości. Ja np. dostałem przed urlopem przedłużenie umowy.....i co hahahah

hue
@niezwolniony

To nie musisz się wypłakiwać na tej ścianie płaczu i hejtu. Ja pamiętam jeszcze jak rok temu wiara chciała 15 zmian! No i wykrakali. Jest prawie jak 15 zmian tylko kosztem największych krytyków. Ironia losu.

granat

A to koty chciały automatyzacji?

Kuba
@granat

No chciały zejścia do 15 zmian. oczywiście zaden z tych idiotów nie pomyślał jakie to ma konsekwencje. Teraz widać na własne oczy

Markopolo

Koty chciały 15 zmian ale ten nadmiar ludzi miał być rozłożony być żeby nie były stanowiska mocno obciążone tak jak teraz masz. Pomyśl co ty piszesz. Poczytaj sobie tematy sporu zbiorowego inicjatywy Pracowniczej. Koty jak to mówisz właśnie dbają o pracownika. Nie to co solidarność. Co gadał Olbrys? No niestety nic nie może na to poradzić. Tak gadał. A co jeszcze najlepszego że inicjatywa pracownicza niszczy zakład. Tylko ciekawe gdzie. A dlaczego VW boi się inicjatywy Pracowniczej? Bo inicjatywa pracownicza dba o dobro pracownika. I co najważniejsze że jest po stronie pracowników a nie po stronie pracodawcy. Jak to solidarność (zdrajcy)

@Markopolo

to moze ciebie sie zapytam, i moze uzyskam odpowiedz, co zrobiliscie ostatnio dla pracownikow?

Siwy
@Markopolo

Chcieli, chcieli. I co z tego chcenia wyszło ? Obroniłes kogokolwiek ? Nawet samych siebie nie potraficie obronić gamonie

Markopolo
@Siwy

I tu się mylisz z 5 osób obroniliśmy na samej spawalni do tego. Załatwiliśmy uprawnienia tym którzy nie mieli a mistrzowie ponad pół roku kazali pracować bez uprawnień. Do tego koszule robocze inne masz na spawalni dzięki nam. Już nie mówiąc o nowych stołach spawalniczych które zagrażaly bezpieczeństwa pracowników. Do tego dochodzi że dzięki nam majstrowie i kierownictwo nie mogą zmuszać pracowników do np nadgodzin i szantażu bo jak nie to itd skończyło się tak zwany mobbing i dyskryminacja. A solidarność nic z tym nie robiła

Hnm
@niezwolniony

Ale z czego Ty sie tak cieszysz? Ja też dostałem i co z tego? Dziś robisz jutro nie a kolejna sprawia bez dobrych znajomości to powodzenia tu do emerytury haha

Dewid
@niezwolniony

Pamiętaj że to tylko przedłużenie umowy ,a po tym upływie wypadzik.Pozdro hahaha

Emo

Muszę zakupić kostium kaskadera, czy firma sponsoruje ???

Tenko

To co gotowi na kolejna fale zwolnien pod koniec roku? I kolejne przez 8 lat

Tak

Amel
@Tenko

Solidarność Was obroni tylko się nie wypisujcie...

Robotnik
@Amel

Solidarność w Volkswagenie jako jedyna w Polsce wywalczyła gwarancje zatrudnienia dla 8500 kolegow z umowami na stałe do roku 2024, to więcej niż ma członków, co będzie później odpowiedz sobie sam, jak chcesz to się wypisz, jakby doszło do zwolnień stałych to czym mniej członków tym mniejszy problem bo nie będą musieli ich bronić. Smutne to ale teraz chyba już na członkach im wcale nie zależy, jak ktoś przychodzi się wypisać to nawet go nie zatrzymują jak kiedyś.

Szczery
@Amel

Ten kto namawia do wypisow to cwana bestia ! Im mniej związkowców będzie u niego na dziale tym mawieksza szanse zostac :))))) wystarczy mastrowi „pomóc” pod stołem i temat z glowy

Kkik
@Szczery

Taaa bo będąc w związkach masz większe szanse :D kolega chyba z biura pisze...jesteś czy nie,nie ma to żadnego wpływu bo to majster decyduje kto dostanie umowę

taka prawda
@Robotnik

to co wywalczyli niech w ...... wsadzą jak będą zwolnienia pan piotr jak powie jak to miało zawsze miejsce : my sie nie zgadzaliśmy tak było z 16 17 zmiana z zakazem telefonów na lini z monitoringiem z zwolnieniami lipcowych i tak bedzie zawsze do puki do puty solidarność będzie na utrzymaniu zarządu. podpisze wszystko co mu pod nos podsuną.

taka nieprawda
@taka prawda

MARNA PROWOKACJA. Pozdro dla ogarniętych i kumatych. Trzeźwo myślący rozumie co się dzieje, a głupi czyta i wierzy w takie bzdety

Eluwina
@Kkik

Kto ma plecy ten zostaje. Pewna organizacja zakładowa pomoże ????

Ktos
@taka prawda

(usunięte przez administratora) Przykład Wrzesni. W 2019 42 dni nieprodukcyjne co daje ponad 8 tygodni, w 2020 około 9 tygodni nieprodukcyjnych. Wypłaty na poziomie 100% podstawy. Jeżeli to jest złe rozwiązanie to pokaz inna firmę która zapłaci 18 tygodni za darmo. Powtarzasz slogany zasłyszane ma palarni bo tak wygodnie. Nikt nie chciałby być w tym momencie na miejscu Chłopaków z Solidarności a tym bardziej Piotra.

obrońca uciśnionych
@Ktos

Hm Hm powiadasz 18 tygodni za darmo w domu :-) Biorąc pod uwage ze rok ma 52 tygodnie a my 18 tygodni siedzieliśmy za darmo to zostają 34 tygodnie w które pracowaliśmy za pół darmo. jeszcze jakieś pytania???

obrońca uciśnionych
@Ktos

jeszcze jedno Uwierz mi że każdy chciałby być na miejscu ludzi z solidarności praca 5 dni w tygodniu :-) biura klimatyzowane i na pewno nie na 3a no chyba ze jesteś pracownikiem biurowym i masz w......e na ludzi którzy pracują na Twoje utrzymania panie KTOS

Ktoś

A skąd takie info.?

Solidarnosc
@obrońca uciśnionych

W biurach związku gdzie swoje miejsca pracy, przewodniczący i zastępcy nie ma klimatyzacji!!! Dlaczego piszesz takie bzdury???

Batman
@Solidarnosc

A może ktoś odpowiedzieć jak się do biura dostał tzw. CZOKO na linkach brakuje ludzi a tu taki młody zwinny poszedł do biura związku a stary zasłużony pracownik zasuwa na lini ciekawe

Młody
@Batman

Przyjacielu jakby tylko starzy byli wszędzie brani to chyba było słabo. Piszę to bo sam mam 27 lat i co? Sugerujesz żebym gibał cały czas na lini? Nikt przecież nie zabrania się rozwijać.

d-_-b

Koronawirus już jest na spawalni Z1 potwierdzony przypadek na 9,5m

Poziom 0
@d-_-b

I o co tyle chałasu ;-)

Majster

Dobrze że Cię zwolnili mendo????Można trochę nadgodzin popracować Mucha Mucha ma Was w (usunięte przez administratora) cweliska rozje...e Troszkę się popracuje i znowu na wakacje można jechać haha

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Uj

Przecież niedziela odwołana

Ja do pracy
@Uj

Nic nie jest odwołane skąd to info. Ja chce do pracy w niedzielę.

Kik
@Ja do pracy

Na lakierni odwołana.Blacharnia idzie

Tylko numer

Robić robić za nadgodzunki wypłaca w styczniu a teraz zapier... I nie marudzić. Pozdrawia były z wolnymi weekendami ????

Waran

Oj tam oj tam inteligent jak kolega ??? Czyli masowy hahaah

Lanna

Czy to prawda że jakieś Worki wracają?

BLB
@Lanna

W najbliższym czasie nie ma co liczyć na zapotrzebowanie. Dowiadywałem się.

Zaniepokojony

Na Wrześni wykryto przypadek zarażenia wirusem

Zwirek
@Zaniepokojony

Nie ściemniaj powiedz lepiej ze robić się Tobie nie chce Zasuwaj i nie marudź a jak się nie podoba to zrób miejsce komuś komu będzie zależało na pracy

Monter
@Zwirek

Tylko że to akurat prawda. 40 osób czeka na testy

Zaniepokojony2
@Monter

A w Antoninku to nie ma?

Hnm
@Zaniepokojony

Masz maseczke więc nie ma się czego bać xD ????

I jak tu postrzegać firmę pozytywnie jak soboty miały być wolne a lider czy majster przychodzi i mówi że w sobotę do pracy.Żeby jeszcze jeden z drugim się zapytał czy wyrażam chęć przyjścia to nie, BO MUSISZ BYĆ????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️????‍♂️

@Marek

Spoko o niedzielę na rano wczoraj pytali... A dzisiaj zapowiadają indywidualne rozmowy dla tych którzy się nie zgodzili...

Zwolniliście dobrych i pracowitych ludzi a teraz jest problem.

Witam, jak kształtują się realne zarobki w VW? Pozdrawiam

L00zak

Jestem nowym pracownikiem, wielka prośba o info w sprawie możliwości pobliskiego zakwaterowania? Czy macie z tym problem? Słyszałem, że w okolicy mają pojawić się podobne kontenery mieszkalne jak we Wrześni?! Czy ktoś z was z takich korzystał ?

Bartos
@L00zak

W sumie spoko opcja !

Wik

Dziękuję zarządowi,za podziękowania,dla pracownikow którzy uratowali produkcję i zgodzili się pracować po 10godzin..również dziękuję za prezent otrzymany z tej okazji..pomysl pracy po 12godzin na lakierni i w niedzielę.. na Was można polegać ???? już zawsze będę chętny pomóc firmie !

Wdzięczny
@Wik

Dziękujesz zarządowi za podziękowanie ? Skoro jesteś taki wdzięczny za otrzymane podziękowania to proponuję teraz zapier....aj po 15 a nawet 18 godzin dla VW. VW potrzebuje ciebie. A jeśli nie dożyjesz w przyszłości emerytury wspomnimy to że zarząd ci podziękował za wysiłek. Tak trzymaj !!!!!

Wdzięczny

O to właśnie chodzi, że tutaj wypisujecie obelgi na VW (niby ironicznie), a jak trzeba się postawić majstrowi i odmówić nadgodzin to każdy się boi i przychodzi. Co z Was za dwulicowi ludzie????

Wt
@Wdzięczny

Czyli nic nie zrozumiałeś z wpisu kolegi.Jakos mnie to nie dziwi

Na antoninku oczywiście :)

Jak teraz zaczynamy prace na zp8??? Wie ktos cos pozdro

Hmm

No cóż ludzie macie trochę racji kto tu pracuje i nie ma znajomości wie jak jest

smuxe

Pytam sie dla czego ludzie którzy poszli na L4 nie dostali bonusu skoro te pieniądze zostały wywalczone z tarczy antykryzysowej od Państwa .

Vwwwwww
@smuxe

I to zastraszanie Majstra i Personalnej ze jak pójdziesz na L4 to nie dostaniesz bonusu jakim prawem to zrobili . Proszę niech ludzie wiedzą jaka to wspaniała firma

@smuxe

podaj ustawe prawną dla swojej wypowiedzi,daj link do ustawy/uchwały w którym mowa o odprawie bez l4

@Vwwwwww

nie zastraszali tylko informowali że jest taki układ,jedni z niego skorzystali drudzy nie ,prawo wyboru.Ktos Cie zastraszał jak i tak dalej nie bedziesz pracował,to strasznie bojliwy jesteś

Lukas
@smuxe

Chciałeś byc cfany i poszedłeś na l4 bo firma umowy nie da to teraz trać. (usunięte przez administratora)

Truskawa
@Lukas

A uszczerbek na zdrowiu psychicznym to co niby nie pozostał ? Gonić to możesz się Ty

Byly
@Lukas

Ale jestes gosciu ,pusty , firma (usunięte przez administratora) w du A inni wiedząc, że nie będą mieli przedłużonej umowy maja naginać do konca ? Nie bylem cfany tylko cwany i mam w (usunięte przez administratora) bonus za to ,ze napierniczalem ,a firma i tak wybrała lewusa Byl vw nie ma vw ,jest inna firma płakać nie będę

ktoś

Rzekomo wszyscy ci którzy chodzili w przerwę urlopową do pracy dostaną 50% premii

Www
@ktoś

Jasne :D gdybym nie pracował tutaj kilkanaście lat to bym uwierzył.. chociaż nie powiem powinni dac coś pracującym

@ktoś

50%premii od czego?od nadgodzin/grupy zaszergowania czy co?

***

Volkswagen wygrał przetarg na 100 samochodów dla policji, wychodzi na to że jedno auto kosztuje przeszło 180 000 zł

Lee
@***

No i co z tego,a niby ile ma kosztowa

Zampwionka
@***

100 to jedna zmiana szału nie ma

ABB

W sobotę do pracy, czy już wam mistrzowie i pieski mistrzów powiedziały ?

zły
@ABB

A gdzie jest teraz solidarność i obrona wartości pracowników między innymi do odpoczynku w święto i to dodatkowo kościelne? Tak wiem,to są nadgodziny,indywidualna sprawa pracownika,ale w takim przypadku(święto kościelne) stanowisko solidarności powinno być jednoznaczne-nie dla pracy.Niech zostaną uszanowane takie święta przez niemca Pracownicy całe dwa tygodnie pracują w wydłużonych zmianach i do tego jeszcze maja pracować w święto. I co to za dalszy durny pomysł dotyczący przedłużenia zmiany popołudniowej w następnym tygodniu do godziny 02:00? Pozwalniali (przepraszam,nie pozwalniali tylko nie przedłużyli umowy) pracowników i teraz problemy z obsadą i szukają jeleni do realizacji planu.

Dzony
@zły

Stary, ale ty jesteś pijany czy co ? Jak pracuje tutaj 11 lat jeszcze nikt mnie nie zmusił do nagdodzin. To zawsze jest MOJA decyzja. potrzebuje hajsu to robie, nie potrzewbuje to nie. W kazdym dziale jest pelno chapaczy ktorzy lykna kazde nadgodzinki wiec niech oni napierdalaja a tyy zostan w chacie. w czym problem ? Co ma solidarnosci do tego ? pamietam ze kiedys napisali pismo zeby nie przycjodzic to podobno xchapacze sie wypisywali :D Moja rada - ne przychodz i koniec kropka

Drzwi zakład 4
@zły

Ja przychodzę w sobotę ładnie płacą 6-14 a Potem Gril z Grażyną.

Pulsar
@zły

Zreszta jak ktos cie zmusza a nie chcesz isc to zglos sie do solidarnosci a nie wyrzucasz jakies zale. Ktos tam przedemna napisal Zechcesz przychodziSz jak nie to nie.

@zły

Niestety sam sobie winien jesteś. Nikt nie kazał tobie do pracy w urlopie. Niestety solidarność ma gdzieś pracowników. Ich to że ty na wszystko się zgadzasz nie interesuje. Niestety zapieprzaj tam nie rycz bekso bo sam sobie szkodzisz. I co najważniejsze jeszcze innym szkodzisz bardziej niż jesteś w stanie wyobrazić. Tym szkodzisz że zgodziłeś się w urlopie przychodzić. A zaś od wszystkich będą chcieli egzekwowania. Masz to milcz i pracuj i nie gadaj. Inicjatywa Pracownicza właśnie dużo dla ludzi robi a solidarność nadal ma ciebie gdzieś i będzie nadal mieć. Jakoś dziwnie że ci co należyli do solidarności wszyscy nie mieli umów przedłużonych. A teraz za nich tam rób

Protector
@Solidaruch

IP to nie inicjatywa pracowncza tylko Instytucja Przereklamowana. Pytam sie gdzie jest ten gosciu ze spawalni co nie chcial 17 zmian. teraz przez tego Goscia Prawie 1000 osob nie ma Roboty a sam sie kitra bo nie wiedzial co gada w telewizji. ehh ta Inicjatywa Populistyczna szkoda gadac a ja roboty bie mam tero

@Solidaruch

szkoda ze was nie widac na zakladzie tylko chowacie sie potulnie, tylko na goworku biadolicie. zawsze piszesz ze duzo robicie a nie potrafisz jednej konkretnej rzeczy wymienic. na hali gadali ze wasz czlonek do was zadzwonil ze mu umowy nie przedluzaja to powiedzieliscie ze nie pomozecie bo F narozrabial i nie mozecie. wiec utkaj juz i nie pisz wiecznie tego samego bo to juz sie nudne robi

Siwy
@Solidaruch

Ale solidaruchu, jesteś już nudny. Po prostu wiecznie piszesz ze solidarnośc nic nie robi. Trzeba być ślepym i upośledzonym żeby nie widzieć jak dużo się robi dla pracowników Volkswagena. Ubezpieczenia, lekarze, bonusy, nagrody, premie, dodatki za Systemu, dodatkowo jakieś tam porady prawne (kolega korzysta cały czas przy rozwodzie) paczki, grzyby, ryby, turnieje, biesiady i wiele wiele innych. Inicjatywa ? Trzeba być kretynem żeby być w tym dziadostwie. Największe migacze którym się nie chciało robić poszli sobie na godzinki związkowe i co ? I koledzy musza zasuwać za nich :D

@Siwy

Odezwał się z solidarności z biura. Co za cep. Niestety gościu właśnie sam się przyznajesz do tego że tylko na Gowork solidarność może. Bo tak to nie robi nic. Tylko krytykować innych ludzi potrafi a do własnych błędów i do tego że za pracodawcą jest a nie za pracownikiem. Tak powinien być związek zawodowy. I milcz jak masz te bzdety pisać

@Protector

IP. To inicjatywa pracownicza. NIEZALEZNY ZWIĄZEK ZAWODOWY to jest najważniejsze w tym całym świecie. Nie to co solidarność. Więc pomyśl co piszesz

Protector
@Solidaruch

Rozumiem ze niezalezny czyli ten gosciu w dresie w tv nie jest oplacany przez vwp. W takim razie sie mylilem bo myslalem ze jest oplacany przez vwp. W takim razie prosze o wybaczenie. Haha 1-0

Byly
@Drzwi zakład 4

a ja w sobote o 6stej rano przewracam sie na drugi bok i spie dalej , pozdrowienia od lipcowego ,życzę dużo siły do pracy

Aufbau
@Byly

Ja tez bo pracuje teraz od poniedziałku do piątku Na jedną zmianę i weekendy wolne:)

@Solidaruch

nadal nie napisales co wy takiego ostatnio zrobiliscie?? ah no fakt, nie macie sie czym pochwalić

@fffff

Czy ty masz nierówno w głowie? Ja jestem byłym pracownikiem który pracował w tej zasranej firmie. Niestety solidarność nic nie robi i nie robiła nawet kretyni uciekają od ludzi tylko potajemnie żeby coś powiesić na tablicach i szybko uciec żeby nie było możliwe rozmawianie z pracownikami. Nie to co inicjatywa. Inicjatywa pracownicza przynajmniej z ludźmi ma kontakt i co najważniejsze dba o dobro pracownika. Itd. Więc przestań bzdety pisać bo jak VW badania Ci zrobi na narkotyki to tylko Ci pozostanie chodzenie po śmietnikach

Solidaruch

Haha przyznałeś się do ćpania. Ale niestety znowu muszę Ci powtórzyć.bo niestety należysz do tych osób co niestety kompetencji nie ma. Nie rozumiesz i chyba nie zrozumiesz. Ja już nie pracuję w tej firmie. A już nie ma mowy o tym żeby być w zarządzie inicjatywy pracowniczej. Niestety jak nie rozumiesz czegoś bo masz ptasi móżdżek to niestety twój problem gościu z solidarności. Solidarność zawszę będę krytykować bo nic dla pracowników nie robi. Ma ich gdzieś. A to że zmianowy dodatek czy inne rzeczy to przestudiuj kodeks pracy i prawny. A później się wypowiadaj.a co do Inicjatywy Pracowniczej masz dużo przykładów co oni zrobili dla pracowników tylko pogadaj z ludźmi z różnych działów. A to jest dla was solidarności problem i to nie do zrealizowania. Także pomyśl zanim coś napiszesz. Bo piszesz jak matoł

@Solidaruch

Widzę że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Ale nie ma co się dziwić, pewnie zawodówka nawet nieskończona, albo to ty te narkotyki cpiesz tak jak ci Twoi koledzy z ip. Zastanawia mnie dlaczego każdy kto coś napisze na te wasza śmieszna inicjatywe to na pewno musi być biurowym solidarności :D wy naprawdę macie jakąś obsesję i chyba nie mam co liczyć na merytoryczna rozmowę, nie potrafisz mi napisać co zrobiliście dobrego a co do twojego 'idź do ludzi i się zapytaj' to z kim nie gadam to sie z was śmieją albo mówią że nie pomogliście z umową. Więc sobie już daruj te kocopoły, jak nie jesteś pracownikiem to wypad z tego goworka

maratończyk
@ABB

amfetamina w noss i jedzieny z tą robotą.Tylko czasami się zastanawiam ile tak pociägnę ;)

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o