Opinie o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o w Polkowice

Branże: Produkcja silników samochodowych

Bajla

Zakład 2 Września. Dział montaż zp7 i zp8 pracownikow jest za dużo, się nudzą oglądają filmy, śpią po nockach, 20% spokojnie można ściąć. Logistyka, spanie po nockach, (usunięte przez administratora) telefony, filmy, dlugie przerwy nie ustawowo 20 i 10 min, ogólnie ściema. 50% ludzi do ścięcia. Ogromne marnotrawstwo na tych działach ale tam nikt tego nie widzi!!! Montaż produkcja czyli bieg na linii nie ma gdzie rąk włożyć, nie ma czasu nawet kawy wypić bo jak ktoś da rade wypić wrzątek w 10;minutowa przerwę. Ludzi ścinają na kazdej linii, liderów bo można niech biegają małe czerwone robaczki a siwi z poprawek i czarni z logistyki jak by trafili na linie by się pozwalniali. Dlaczego nikt się nie zajmie tymi działami tylko wciąż widać potencjał do ścinania ludzi na montazu. Skoro jest kryzys niech przeniosą ludzi z poprawek i logistyki na linie i tam zetną tu dadzą i będzie się stan zgadzał.

___
@Bajla

Likwidacja tzw "liderów" na wszystkich obszarach wvp.to jest (usunięte przez administratora)

Kozak

Mnie to aż dziwi ze VV nie wywalił połowę załogi po pierwszym lockdownie. Może to by się przydało aby ci co zostali mnie robotę.

Karlito
@Kozak

Moze przy kolejnej fali sie uda

Jakub
@Karlito

W sensie - liczysz że ludzie zostaną zwolnieni bo masz taki kaprys? Nie lepiej się skupić na swojej pracy?

@Jakub

To pewnie jakis zwiazkowiec pisal, nie zadowolony bo ludzie na fejsie zamiast ich chwalic i dziekowac, przejrzeli na oczy i pisza prawde a prawda boli...

Boleś

Nic nie dostaniemy caly czas robia pod to grunt, te negocjacje powinny byc jawne bo niby co jest do ukrycia? Skoro i tak potem motywuja swoje decyzje konkretnymi przykladami to nie uwazam aby przebieg rozmow nie moglby sie odbywac na platformie w czasie rzeczywistym jak spotkania np zwiazkow zawodowych avjak chcesz zabrac glos to lapka w gore i tyle, niby co w tym by bylo zlego? No ale czego oczy nie widza tego sercu nie zal... wy sobie strajkujcie a my sie wyzywimy..

Gal
@Boleś

Związek S zawsze mówi, ze dla nich negocjacje mogą być transmitowane… co na to zarząd ?

@Gal

Nie wiem, bywaly rozne spotkania z czlonkami zarządu, czemu Pan (usunięte przez administratora). wtedy tej oferty im nie zlozy? Gdy patrza pracownicy? To ze dla solidarnosci moze byc transmitowany to A ale czy rozmawiali o tym z zarzadem?

$$$
@Boleś

Witam,jakie negocjacje?"solidarność" nie jest stroną do ustalania podwyżek.Takie decyzję zapadają w Niemczech."solidarność" jako związek nie jest niezależny, pensje ma wypłacane z VW więc nigdy nic nie wywalczy.To jest biznes.

????

W firmie Twinings Swarzędz ul.Rabowicka każdy pracownik od października otrzymał podwyżkę 500 zł netto.Pozdrawiam.

Kozak
@Jakub

Nie kaprys tylko wreszcie by zostali tylko ci co uczciwue pracuja. Dosyć mam roboty za kogoś

@????

Ponoc dalej zatrudniają, slyszalem ze reklama o zatrudnieniu wisi u nich na bramie wjazdowej, ogolnie wszedzie zatrudniaja i daja podwyzki tylko VW ma 25 letni kryzys

Yanek

Dlaczego w vv nigdy nikt nie doceni cudzej roboty tylko nawyzywa i nawymnysla glupot?

Aarni
@Yanek

To nie są głupoty tylko prawda kto nie ma układów i w (usunięte przez administratora) nie wchodzi to tak jest

@Kozak

Byłem i na zaslepkach i na wosku i na innych działach. Ludzie tacy jak Ty widzą tylko to że siedzimy nic więcej.

@Gal

No i masz kolego swoje negocjacje, wynik 5 rundy, wiemy ze nic nie wiemy, niby cos jest ale nie mozemy powiedziec z jednej strony solidarnosc mowi ze moze nawet transmitowac negocjacje na zywo ale jak pojawiaja sie jakies ustalenia to cichosza... no i jeszcze musza poczekac na zgody, jakie zgody? to z kim to bylo negocjowane?

@Boleś

Zawsze mówią, ze mogliby transmitować gdyby była zgoda wszystkich stron, fajnie ze mówią na bieżąco po zakończeniu każdej rundy, mógłbyś sie dowiedzieć dopiero po podpisaniu porozumień, słuchaj co gadał olbrys, zgoda rady nadzorczej i komisji. A to ciekawe ze info oni dają na fejsie a ty konetujesz tu anonimowo, na forum gowork, jak masz problem albo pytania to zadzwoń albo idź do nich i im to powiedz a nie tu ludzi buntujesz przeciwko nim. Albo jeszcze lepiej idź do pracodawcy, moze tam sie czegoś wiecej dowiesz. No ale do pracodawcy nie pijesz, bo albo sam jesteś kierasem i piszesz na solidarnosc bo ich nie lubisz bo ci przeszkadzają albo strach ci nogi wykrzywia?

Boleś

Bylem juz tu przedstawiony jako pracownik kadr, teraz kierownik, kto wie moze niedlugo bede w zarzadzie zasiadal... Mowic ze transmitowac online moga to jak juz kiedys pisałem jedno a czy faktycznie wyszli z taka oferta do zarzadu to drugie, ja moge oficjalnie powiedziec ze jestem gotowy wyjsc na ring z pudzianem i nawet wygram ale wiesz problem w tym ze on sie o tym nie nigdy nie dowie...ale jakby co to ja jestem gotowy... Swoja droga nie trzeba byc w zwiazkach czy siedziec na tej stronie fb, wystarczy pogadac z ludzmi i posluchac jak narzekaja...

Zwiazkowiec
@Boleś

Przedstawiciele solidarnosci bardzo dużo rozmawiają z pracownikami, tez słuchają jak narzekają, ale jak ktos nie ma co robić i wypisuje bzdury na anonimowym forum i oskarża solidarnosc to można sie domyśleć kto i po co to robi, tym bardziej jak przyjmuje ksywę Boleś … na szczęście pracownicy vw sa na tyle rozsadni, że maja głęboko gdzieś takich pseudo Bolesi, obojętnie czy sa z kadr, kierownikami czy będą zasiadać w zarządzie. A skoro masz takie ambicje, ze piszesz ze będziesz to juz na 100% wiadomo skąd sie wziąłeś na gowork …

@Boleś

Zacznij czytac ze zrozumieniem bo przekrecasz kazde napisane przeze mnie slowo no ale w propagandzie zawsze byliscie dobrzy

Stary
@Zwiazkowiec

Nie ośmieszaj się mają pracowników w (usunięte przez administratora) byle byś składki płacił a jak co do czego to umywają rece

Spawacz
@Boleś

To już pewne, sprawdzona informacja od zaufanego kumpla z biura solidarności, niedługo się potwierdzi jak podpiszą porozumienie. Lecą wszyscy na czas określony, żadnej podwyżki ale załatwili polowe wakacyjnego i świątecznego na przyszły rok, będzie 50 i 25%. W tej sytuacji to i tak chyba będzie trzeba się z tego cieszyć?

@Spawacz

Te spawacz, nie pisz bzdur, ja słyszałem, że będzie 3% i na trzy lata!

@$$$

Powiedział co wiedział. Zapoznajcie się z ustawą o związkach zawodowych w Polsce. Tam jest wszystko ustalone. Volkswagen łaski nie robi, że płaci. Nie ma wyjścia. Nie ma to żadnego przełożenia czy związek jest niezależny czy tez nie. No ale kłamstwo powielane 100 razy staje się prawdą i wielu w to wierzy. Może nawet sam autor postu o tym nie ma pojęcia a się mądrzy. Ćwikła pozostanie ćwikłą.

Poirytowany
@Boleś

Chłopie, nie temu służy to forum co ty tu wyprawiasz. Poczekaj cierpliwie i się dowiesz. Maja przedstawić wyniki jak jeszcze nie jest podpisane?! Właśnie przez takich jak ty musza ważyć każde słowo bo nie daj Boże pojawiła by się jakaś nieścisłość i robiłbyś z igły widły.

@Spawacz

Słyszałem nawet, że Volkswagen wystąpi do pracowników o wpłatę środków pomocowych dla ratowania firmy i podwyżek nie będzie. Pewna informacja

@Poirytowany

Uuuu nastepny zwiazkowiec bedzie ludziom mowil co im wolno a co nie wolno pisac, od czego jest forum a od czego nie jest, na szczescie Polska to nie korea północna

@Boleś

Właśnie to forum jest do pisania opinii o pracodawcach a nie pisania bzdur na temat związków zawodowych, no ale widać twoj cel jest inny, przedstawicielu pracodawców

Jo
@Ktos

Przestań głupoty pisać zwolnią ludzi a jak się sytuacja wyklaruje to przyjmna za3750 brutto a tak będą 2 zmiany i gitara

@pracownik

Nie wiem czy zauwazyles ale od dluzszego czasu komentarze dotycza wylacznie tematu negocjacji a wiec i zwiazkow, rozumiem ze nakladasz zakaz komentowania chyba ze komentarze beda pozytywne w stosunku do zwiazkow zawodowych? Takim lekkim dyktatem zalatuje...

Lakiernik
@Boleś

Rozumiem, ze ten twój wpis jest o negocjacjach: „ ludzie na fejsie zamiast ich chwalic i dziekowac, przejrzeli na oczy i pisza prawde a prawda boli...”? Nie kolego ty piszesz specjalnie zle na solidarnosc, to nie prawda ze pracownicy sa niezadowoleni z solidarnosci, bo sa, bo wiedzą że ich broni i walczy o dobre porozumienia, ale zawsze i wszędzie znajdzie sie jakaś grupka z takimi wszami jak ty, co nie wiadomo skąd i po co tak się na nich koncentruje? Jak chcesz byc wiarygodny to nie nazywaj się „(usunięte przez administratora)” tylko napisz imię, nazwisko i nr telefonu, a nie jak tchórz anonimowo. Jak znam tych kumpli z solidarnosci to szybko sie skontaktują i wyjaśnia twoje wątpliwości i moze nawet wyleczą twoje chore kompleksy. Ale napisze ci tak: nie zrobisz tego Bolesiu bo jesteś wzykłym trzórzem, bo może dodzwonili by sie do jakiegoś kierownika albo czarnego kota.

Były solidarnościowiec
@Lakiernik

Jako były członek zadaje konkretne pytania i proszę o konkretne odpowiedzi bez zbędnych insynuacji Gdzie była Solidarność gdy z końcem produkcji Caddy 4 były masowe zwolnienia? Pracowałem z 10 kolegami którzy zwolnili się ze swoich prac gdzie mieli umowy na stałe, to solidarność zapewniała prace do emerytury na rekrutacji, na brak zwolnień będąc w związku! Wszyscy wylecieli wszyscy, jeszcze dobrze nie byli przyjęci w Vw a już byli w solidarności bo na każdej rekrutacji jest przedstawiciel związku żeby zapisywać ludzi od razu, po co? Do płacenia! Gdzie była solidarność gdy po zwolnieniu ludzi byliśmy wręcz zmuszani do nadgodzin, wszystkie popołudniówki do 3 w nocy, trwało to bardzo długo, teksty zostaniecie nagrodzeni, docenieni, gdzie była solidarność, Zwolnili ludzi po czym przyjmują następnych, najniższa stawka, umowa czasowa itd, gdzie w tym wypadku jest solidarność? Dlaczego każdy solidarnościowiec jest jednocześnie pracownikiem volkswagena? Dlaczego nie są niezależni, 50 zł X 7 tysięcy członków daje wystarczająca kwotę żeby mieli godne pensje i walczyli faktycznie o ludzi, dlaczego niemieccy związkowcy nie są pracownikami Vw? Proszę sobie szczerze odpowiedzieć na to pytanie i to nie jest hejt żeby tylko sponiewierać solidarność, to da fakty, sam zachecilem wielu znajomych do przyjacia do Vw bo praca miała być „na lata do emy” tak jak wspomniałem wszyscy polecieli, każdy ma prawo do swojej opini i to jest moja opinia poparta faktami a nie jakimiś wymysłami, jestem ciekawy ile się jeszcze musi stać, żeby ludzie przejrzeli na oczy jak to tak naprawdę jest, bo na pewno nie jest tak, jak to pokazują, pozdro

Obecny Solidarnościowiec
@Były solidarnościowiec

Zadawać pytania, na które oczekujesz konkretnej odpowiedzi to sobie możesz jak sie do solidarnosci zglosisz a nie anonimowo na forum do komentowania pracodawców. Ale jako członek komisji solidarnosci nie pozostawię jednak ich bez odpowiedzi: 1. Ani z końcem Caddy ani nigdy nie bylo w volkswagenie żadnych masowych zwolnień jak piszesz. 2. Solidarnosc ani nie rekrutuje pracownikow ani nie zatrudnia do vw i tym samym nie moze nikomu zapewniać pracy do emerytury. 3. Nie można byc dobrze nie przyjętym do vw a juz byc w solidarnosci, zeby byc członkiem trzeba byc pracownikiem a potem przyjęty przez komisje albo i nie. Może tylko wypisałeś deklaracje członkowska, zrobiłeś to dobrowolnie bo do tego nikt nie moze cię zmusić zeby coś podpisać wbrew swej woli. Nie byłeś jeszcze członkiem wiec tez nie płaciłeś składek wiec nie kłam. 4. Wszyscy co jak by byli zmuszani do nadgodzin i sie zgłosili do solidarnosci, dostali by pomoc. Ja sie pytam, gdzie byli ci zmuszani i dlaczego sie nie zgłosili? Od razu odpowiem, bo chcieli wejsc w 4 litery majstrowi zeby dostać umowę, nie dostali i maja pretensje do solidarnosci a nie do tego co im naprawdę obiecał. 5. Pracodawca przyjmuje do pracy kogo chce wiec co ma zrobic solidarnosc? Niech ci ludzie jak tak jest nie podpisują najniższych stawek. Zadam pytanie, co to znaczy dla ciebie „zwolnili ludzi”? 6. Nie każdy „solidarnościowiec” jest pracownikiem Volkswagena. 7. Nie pisz „dlaczego sa niezalezni że najwyżej tobie się tak wydaje „ze sa niezależni”, 8. skąd 50 zł, jak taka duża składka to znaczy, że zarobki sa na prawdę duże bo składka to tylko 0,82%. 9. W vw nie ma 7 tylko 6 tysięcy członków. 10. Niemieccy związkowcy w zakładach vw sa pracownikami vw i płaci im volkswagen wiec jak nie masz pojęcia o czym piszesz to nie pisz bzdur. 11. Dlaczego ty zachęcałes do pracy w vw, jesteś jakimś rekruteram, dlaczego miałeś do VW takie zaufanie, czyżby przez solidarnosc? 12, twoja opinia nie jest poparta zadnymi faktami co pokazują odpowiedzi powyżej, 13. Skoro juz nie pracujesz to dlaczego ciagle tak sie interesujesz firma i solidarnością ze ciagle piszesz na tym forum? Widać tęsknisz za warunkami i zarobkami i z wypowiedzi widać ze bardzo ci żal tej pracy bo pewnie teraz nie masz lepszej? Pozdro

Aaaa
@Obecny Solidarnościowiec

Nie pracuje, tak jak wielu, bardzo wielu zwolnionych, z końcem Caddy 4, fakt oficjalnie było to nie przedlzuenie umowy, ale dotknęło to bardzo wielu dobrych pracowników, skończył się Caddy 4 i 17 zmian, to ludziom podziękowali, a rok wcześniej solidarność chwaliła się, ze skróciła okres bycia w work service, dobrze wiedząc jak to się skończy. Temat rzeka i zawsze będziesz mógł oficjalnie jakoś odbić piłeczkę, ja jednak uważam, ze doskonale wiesz jaka to była (usunięte przez administratora), ale nie przyznasz tego oficjalnie i tyle

@Lakiernik

Jestem po prostu wzruszony jak Wam stanąłem ościa w gardle, pewnie gdybys kolego ze zwiazkow czytal ze zrozumieniem to bys doczytal ze bylem w zwiazkach o pomoc i zostalem olany ciepłym moczem, wiec kontakt z twoimo kumplami sobie daruje no bo po co rozmawiac z ludzmi ktorzy do mojej sprawy nic nie wnieslia ja i forumowicze chyba jestesmy zgodni po pierwsze forum jest anonimowe nie bez powodu, po drugie ktos kto by sie tu ujawnil pewnie juz byscie sie nim odpowiednio zaopiekowali no bo kazdy nie zwiazkowiec to wróg! Ja Wam tylko zycze zeby powstala wreszcie jakas przeciwaga do waszego zwiazku ale nie jak ta inicjatywa co sie o niej dowiedzialem jak juz likwidowali tylko niezalezny zwiazek na wzor niemieckiego IG Metall, wtedy ludzie by zobaczyli co to jest walka o pracownika i jak wygladaja prawdziwe negocjacje!(usunięte przez administratora)

IG Metall,jest niezależny!!!!

@????

Oczywiście, sam fakt jego finansowania, wyłącznie ze składek członków, bez wyplatek od pracodawcy, bez samochodów służbowych od pracodawcy bez biur w sumie maja swoj wlasny biurowiec, kiedys wklilem tu link z ich stronki, mozna sobie poczytac, ten zwiazek w porownaniu do naszych jest niezależny i musi walczyc o pracownika bo czlonkowie IG Metall sa jego prawdziwymi pracodawcami

zastanawiający się
@Były solidarnościowiec

Ale Ty naprawę kochałeś naszego VW jak już tyle czasu wchodzisz i chcesz wiedzieć co w naszej firmie... Taka jest niestety rzeczywistość, za płotem każdy opluwa naszą firmę, a potem gdy jak ww. kolega jest odcięty od środków/nagodzin, to przychodzi głęboki żal. Dopóki nie masz umowy na czas nieokreślony, to nie możesz być pewien pracy, to oczywiste.

Stop kłamstw.
@Boleś

W Volkswagenie w Niemczech jest rada pracownicza wybierana w większości z IG Metal. Są to pracownicy Volkswagena i pensje tez są wypłacane przez firmę. Powielanie stereotypów i to w dodatku kłamliwych źle świadczy o intencjach Twoich wypowiedzi lub o braku wiedzy.

związkowiec solidarności
@Boleś

Nie masz pojęcia o czym piszesz kolego! Solidarność bardzo blisko współpracuje z IG Metall. W Solidarności jest dokładnie tak samo jak z centralą IG Metall, pracownicy związku są opłacani przez związek, Solidarność posiada także swoje biurowce i oczywiście jest dokładnie tak samo niezależna jak IG Metall. Inaczej sytuacja wygląda w zakładach i tym bardziej VW. Trochę różni się struktura od polskiej ale przedstawiciele IG Metall, którzy są w radach zakładowych (odpowiednik naszej komisji międzyzakładowej Solidarności), też są pracownikami zatrudnionymi przez Volkswagena i też są opłacani przez Volkswagena, z tą różnicą, że etatów i aut służbowych mają jeszcze więcej i lepszych niż w Volkswagenie Poznań. Podobnie jest w innych zakładach koncernu, tych polskich i w innych krajach poza Niemcami. Nie pobierają wynagrodzeń ze składek członkowskich. Pytanie po co piszesz takie bzdety akurat na tym forum?

związkowiec solidarności

Chyba ty masz problem z niemieckim i rozumieniem prostych tekstów, albo świadomie manipulujesz tych co to czytają. Finansowanie IG Metall jest praktycznie takie samo jak Solidarności, też jest składka i też dzielona na struktury i też z niej są wynagradzani związkowcy szczebla ponad zakładowego. Ale w zakładach VW, działacze IG Metall, którzy są w radzie zakładowej, tak jak u nas w komisji i są oddelegowani do pracy związkowej w zakładzie dostają pensję od Volkswagena. Gdyby pracownicy VW oddelegowani do pracy związkowej w zakładzie, byli wynagradzani przez związek to nie zależało by im aż tak żeby walczyć o większe place w tym zakładzie. Czy to tak trudno zakumać czy specjalnie wprowadzasz w błąd? Czy może jesteś kici kici miau miau :-)

Ktos

Ups. Jednak miałem rację. Przecież to dotyczy centrali. Identycznie jak w Solidarności. Nawet nie wiesz o czym piszesz.

Raki

Cos wiadomo o porozumieniu solidarności z Vw ?podwyzki będą ?

Lampa
@Raki

Przestań, się ośmieszać do końca roku jakoś przetrwamy ale po nowym roku to będziesz widzial

Arek
@Boleś

Poważnie to taki przykładowo zastępca Kopytko co on takiego załatwia że ma auto służbowe.

Zastępca
@Arek

Od kiedy to kopytko ma auto służbowe? A nawet jak by miał to co? Załatwia wiecej niz niejeden kierownik co niewiele robi i tez ma auto służbowe, ciekawe dlaczego ich sie nie czepiasz?

Związkowiec
@Arek

Przecież nawet taki (usunięte przez administratora) z inicjatywy czarnych kotów się chwali, że ma auto służbowe jako główny sipowiec kraju, ciekawe co on takiego kiedykolwiek komukolwiek załatwił?

Vw
@Raki

Podobno mamy sie dowiedzieć w przyszłym tygodniu, ze sprawdzonych źródeł wiem ze solidarnosc wywalczyła 50% wakacyjnego i 25% świątecznego na przyszły rok, a to i tak fajnie bo podobno nic nie chcieli dać i jeszcze w tym roku zamienić świąteczne na wolne. Wspomnicie moje słowa

piorun
@Vw

Oby żebyś się nie zdziwil iod stycznia głowy poleca ludzi zwolnią i na 2 zmiany będą pyrkac a jak się ruszy to wtedy przyjmna beduinow najlepiej za darmo jak im się nie podoba to niech idą(usunięte przez administratora)

Mały
@Vw

Spoko niech (usunięte przez administratora)wszystko,to właśnie Najlepszy i Naj atrakcyjniejszy Pracodawca w Wielkopolsce.Zmiany maga być 2 dlaczego nie...Ludzie ogarnięci Sami pójdą w (usunięte przez administratora)Pozdro dla Kumatych!

@Vw

Bredzicie a w Niemczech nic nikomu nie zabiorą. Przestań gadać jak jeszcze nic nie ogłoszono

Arek
@Zastępca

Panie zastępco żeby być kierownikiem i mieć służbowe auto trzeba mieć trochę oleju w głowie i coś robić nie wystarczy (usunięte przez administratora) w stołek i brać kasę.

@związkowiec solidarności

Wy swoje, Ja swoje i mozemy tak bez końca a ludzie maja wlasny rozum i widza co sie wyprawia, to widac po wypowiedziach na forum a z tego co wiem i na fejsie wam sie obrywa wiec bawcie sie dalej w Luksemburgu...

Normalny
@Boleś

(usunięte przez administratora) ludzie wlasnie potrafią ocenić takich hejterow jak ty, ale przedstawianie akcji w Luksemburgu gdzie sie walczy o ludzi negatywnie to juz poniżej pasa. (usunięte przez administratora)

@Normalny

Odpowiedz godna zwiazkowca... Zdaje sie ze to wasz przewodniczący w ostatnim wywiadzie mowil ze negocjuje sie przy stole a nie na ulicy no ale zamiast sie zajmowac problemami ludzi w firmie to w autokar pewnie za kaske ze skladek i do luksemburga troche pokrzyczymy a potem impra na calego..

Normalny
@Boleś

(usunięte przez administratora)obchodzą cię składki związkowe i kto, gdzie za nie jeździ, jakoś sie bardzo interesujesz, ze nawet śledzisz wywiady naszego przewodniczącego. On nie pojechał do Luksemburga zeby wlasnie zostać w zakładzie i negocjować i walczyć o miejsca pracy kolegow z Volkswagena

Aarni
@Normalny

Przestań się ośmieszać solidarność walczy ale o swoje stołki ale jesteś tępy takich vw potrzebuje

Normal
@Aarni

Dlaczego ich tak nie lubisz? Może zostałeś jakoś skrzywdzony?

@Normalny

Czyli tak najpierw przewodniczacy robi wywiad w gazecie dostepnej na kazdym rogu a jak ktos to przeczyta to jest przesladowca zwiazkow? Stary wez sie ogarnij bo to żenada, jakby tu pisal pochwaly o zwiazkach to by cie nie interesowalo skad mam info byle by dobrze pisac ot wasza uczciwość...

Ciekawy
@Boleś

A moze byś się przedstawił?

Ciekawy

Ale zes sie przedstawił. Takie bzdety anonimowo to tylko moze pisać jakiś trzórz, jak jesteś kozak, piszesz prawdę i masz argumenty to sie tutaj przedstaw, albo chociaż napisz nr telefonu to sie chłopaki ze związku z tobą skontaktują i wszystko ci wytłumaczą

#
@Ciekawy

Argumenty poznamy niedługo.czyli nikogo nie zwolniliśmy ???? zero podwyżek jest super inflacja 3.1! Jak zwykle od lat.Wiec człowieku lepiej nie pisz i nie broń "tego czegoś- "solidarność," bo to jest fikcją.

Związkowiec
@#

Jak by nie solidarnosc to bys nie miał nawet tego 3,1 i jeszcze kilku innych rzeczy, jak piszesz „tego czegoś” to krzywdzisz hejterze.

@#

Zawsze zastanawiam się co zrobili ci wszyscy plujący na Solidarność aby pomoc komukolwiek? Tak zwyczajnie np. w pracy. Po poziomie nienawiści w komentarzach wnioskuję, że nie dużo. Krytykować każdy potrafi. Zwłaszcza tu. Na tym forum.

Solidarnosc!!!
@#

Solidarność nie musi się bronić. Na Z2 odwołanych około 150 zmian. Średnio 50 dni na osobę. Póki co załoga w komplecie i mimo, że tak trudny rok to weszło w podstawę tak wyśmiewane przez wielu 3,1% w podstawę i wypłacili wszystkie dodatki i premię. Zresztą czego się burzysz i siejesz wiatr? Poczekaj parę dni to zobaczymy jak się zakończą negocjację i czy 3,1% w lipcu to będzie wszystko? Cierpliwości. Bo w tej chwili miotasz się w domysłach i obrażasz tych, którzy do tej pory dobrze się wywiązywali z swoich obowiązków. POZDROWIENIA DLA SOLIDARNOŚCI!!!!! CZEKAMY NA WYNIKI.

@Solidarnosc!!!

Brawo solidarność!!!!!!!! Dziękuję wam bardzo za wszystko co zrobiliście dla nas wszystkich w negocjacjach :)Wielkie Brawa dla was!!!

Max
@Kozak

Zauważyłem że naprawdę VV kształci malkontentów. To jest takie zjawisko socjologiczne. Jak już wejdą w tę organizację. To uważają, że wszystko im się należy! To trochę przesadzone jak patrzymy na co dzieje się np. w Bridgestone tam LUDZIE REALNIE TRACĄ dodatki.

Radek z Californi
@????

i bardzo dobrze z tym ,że za głupi jesteś żebyś tam pracował

neptun

Taki był skowyt, że zabiorą nam pod gruszą i na świąteczne. No i co? Znowu takie samo straszenie jak sweego czasu miała wjesc 18 zmiana (pobożne życzenia).

Wierny
@neptun

Pracowałem w tej firmie w 17 zmianach, nieoficjalnie było 18, uwierz mi, ni chcesz tego, ja tez nie, ale to wróci, jak tylko ustabilizuje się rynek z częściami, wtedy będzie masakra

@Wierny

Taaa. Wtedy człowiek czuje się dojechany psychicznie i fizycznie

Denis
@Wierny

Przestancie straszyc. Nikt nic nie wie co wroci co nie wroci. Na razie wiemy tyle ile wiemy i nie ma co kombinowac

TakiTam

Volkswagjen dał podwyżki bo dobrze wie że jak się interes ruszy to ino roz 7 dni w tygodniu do robotaju. Wszyscy będziemy zajechany jak psy ale za to psy w złotej obroży.

Mandel

zero argumentów tylko wieczne wyzywanie!

Lakiernik

typowo, oczekiwania doswiadczenie itd

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
negocjacje

szykuje się rewizja tabeli płac a co za tym idzie podwyżki od 2 do 10% w zależności stawki, czyli ci co mają najmniej dostaną 10% do podstawy

Volkswagen

Oj już tak szybko postoju nie będzie tyrać teraz do końca roku :D

The Great Reset

@Volkswagen

Oby żadnego postoi nie było. Nie chcesz pracować to się zwolnij.

Pracowityakewolbymniepogardze
@Ktos

Będą jeszcze postoje ale nie wiem kiedy ale wiem że beda

John
@Pracowityakewolbymniepogardze

Wspaniałe źródło informacji z Ciebie. To jak z pogodą - może jutro będzie słońce, może będzie padało, nie wiem. Geniusz!

Uzi

Mieszkam w Koninie.. PAK Górnictwo praca za 1600zł. Wszyscy tu szukają pracowników ale wszyscy szukają frajerów za najniższą krajową... Więc kto młody ucieka do VW do Wrześni i opłaca im się dojeżdżać. Zapraszam tych panów do Konina :-)

Adamoo
@Uzi

w obornikach mamy to samo. Niektórzy nie rozumieją co to znaczy MIEĆ PRACĘ!

@Uzi

Teraz osle na rękę jest najniższa ponad 2000 netto co (usunięte przez administratora)a upoty a w vw na start 3300 brutto i (usunięte przez administratora) jak beduin policz sobie dojazdy i czas włącz myślenie to netto wyjdzie ci 2700 w vw dobra (usunięte przez administratora)robota

Kowalski

W VW na start jest 3750,

Kash
@Uzi

Dla wielu z wykształceniem podstawowym i brakiem doświadczenia ten cały vv to naprawdę nie jest zły start. Mnie po 3 latach w Antoniku przyjęli później bez problemu i od razu do roboty w Holandii. Ta marka robi wszystko. Holender powiedział że to dzięki temu

adam
@Kash

co Ty (usunięte przez administratora)jakie wykształcenie podstawowe? w vw musisz mieć minimum zawodowe

ramzes
@Uzi

leniom i narzekaczom do rozumu nie przemowisz, wiecznie beda niezadowoleni

Maćko
@ramzes

racja! Czekam kiedy wreszcie dotrzymają te swoje obietnice i odejdą. Atmosfera bedzie lepsza i robota lepiej pojdzie

LEON
@Maćko

Maćko odejdą :-) każdy trzyma się rękoma i nogami teraz psioczy i skomli a jak zwalniają trzęsie portkami Ci co mieli jaja i im się nie podobało dawno sami się zwolnili zostały tylko miętkie .......... co skomlą i narzekają ale to już niedługo. zostanie tylko garstka na stałe a reszta będzie rotacyjna ( 18+33 i do widzenia ) Pamiętajcie nowa miotła zawsze dobrze zamiata :-)

Morda
@LEON

W vw wszyscy na stałe nigdy nie mieli i mieć nie będą po to jest strategia zatrudnienia żeby to regulować. Część osób stała dostanie a reszta do widzenia, a na ich miejsce worki już niedługo zobaczycie. Solidarność nic więcej nie ugra ponad to co jest ustalone do lata lub jesieni się to wyjaśni

Dejw
@Uzi

masz rację niemiecka firma ratuje Polaków niestety po raz kolejny

Vw
@Dejw

Ostatnia nocka wolna to prawda????

Monter
@Vw

Módlmy się żeby nie było następnych postojów bo wtedy z negocjacji nici i wiara poleci jak w zeszłym roku! Niemcy tez prawie nic nie ugrali w swoich negocjacjacjach

Stas
@Uzi

Dla mnie gdyby VV organizowal autobusy to miałby więcej chętnych a nie rozpasanych lewusów. Wtedy też pozycja negocjacyjna byłaby silniejsza mowie o nas o pracownikach.

Stas
@Stas

Nie obrażaj ludzi co dojeżdżają osle bo 70 procent to tylko do jezdni (usunięte przez administratora)

Kross
@Uzi

U prywaciarza we Wrześni jest cały czas jedna umowa o pracę na minimalną a reszta pod ręką. Od kiedy vv przyszedł to lekko podniesli siano. Ale niestety ciągle nasi płacą po prostu mniej.

Wszechwiedzący
@Monter

A skąd wiesz? Bo ja widziałem 150€ x2 w tym roku plus 2,3 % inflacji, oraz 1000€ covidowe (pracownicy), dla uczniów 600€... Za rok siadają znowu :) Nic nie ugrali...

Zalamany
@Uzi

Dojazdy z Konia ładnie. Nie wiedziałem, że jest aż tak zle w kraju podczas covidu. (usunięte przez administratora)dalej twierdzą, że sobie radzimy.

Rups
@Zalamany

tak sobie radzimy ze niedlugo to juz nie bedzie dokad dojezdzac bo wszystko padnie

Harry
@Kross

jednak co niemiec to niemiec...

@Uzi

Zastanawiam się czy polska firma by rozkręciła taką fabrykę i utrzymała takie zatrudnienie oraz rentowność?

Gammal
@hue

Aaale co ty piszesz jak zatrudnienei spada jest znowu 15 zmian (usunięte przez administratora)

@Gammal

No sami 2 lata temu się baliście 17, a nawet 18 zmiany! PROSZĘ TERAZ MACIE TE 15!

ZORRO
@hue

VV zwalnia a nie ztrudnia!

@ZORRO

Nie zwalnia tylko nie przedłuża umów, a to różnica. Nikt z umową bezterminową nie otrzymał papieru!

ZORRO
@hue

Chyba papieru do podtracia.

@ZORRO

No i to jest właśnie argumentacja z wami zawsze wszystkie teksty kręcą się wokół klozetu. Jak swego czasu Rajko który zatrzymał linię bo popuścił w gacie.

lee
@hue

Jaka różnica dla kogoś co nie ma roboty?nie przedłuzyli czy zwolnili ?puknij się w łep

@hue

A wiesz z czego wynika to rozkręcenie z tego ,że cały podatek od zysku idzie do fryca a nie do naszego budżetu (usunięte przez administratora)

kubson
@1234

lepiej tak niz zeby ludzie roboty nie mieli

Mauro
@Uzi

slabo z dojazdami, ale mają na tyle spoko warunki że chyba warto się przemęczyć

Jaco
@Uzi

Ten VV to niektórym chłopakom spadł z nieba. Mimo, iż wielu psioczy to jednak kumpel z Gizałek mówi, że tam to całe rodziny żyją z pracy chłopaków w VV. Ja naprawdę nie kumam tej poznańskiej wiary co juz tak jest rozpasana (do granic absurdu), że od razu niech do Szwabii jedzie i zarabia te 10 tysięcy. Ciekawe czy wiedzą ile kosztuje tam wynajem mieszkania?!

Juras
@Jaco

Tyle samo co w Polsce, a nie raz i mniej. W Lipsku są mieszkania 2 pokojowe 40-50m nawet po 350 euro co daje 1570 zł ok na nasze, więc taniej niż w Poznaniu, a zarobki dużo większe.

Ułożony
@Juras

Podobno a dzieci tylko dostają na szkolenia

@Ułożony

Nie podobno, wpisz sobie na (usunięte przez administratora) praca Lipsk Niemcy to zobaczysz, jest gość co pokazuje oferty mieszkań z cenami. Wszystko idzie wyszukać w sieci, co do cen wynajmu to chłop się tu grubo pomylił, bo w Niemczech wcale drożej nie jest. A zarobki tam a tu to bajka i nie mówię o VW. Bo w VW wcale źle nie płacą jak na produkcję i PL warunki. Wiadomo że jest co raz gorzej, ale na tle innych i tak VW wypada lepiej, jedyni co mogą z nimi konkurować jeśli chodzi o zarobki to Bridgestone, jednak tam jest sys 4 brygadowy i socjal sporo gorszy. Nie mają wakacyjnego przykładowo 100% pensji jak w VW

Golum
@Jaco

Wiesz to całe narzekanie wzieło się z tego , że kilku facetów sobie założyło związek zawodowy i nagle postanowili zostać działaczami. Ja pamietam jak inicjatywa miała problem z tym że niemcy wprowadzili zakaz uzywania telefonów na lince. A pamietam czasy kiedy byl jeden telefon tylko w majsterni. I jakos si zylo.

Miro
@Golum

Ten zakaz to byl po to by pokazac ze sie protestuje. Powinni jeszcze z tymi lewakami z stanac z transparentem PRECZ ZE WSZSTKIM i wywiadów udzielac dla mediow Michnika.

kolombo

Dokladnie Mariuszek i jego teorie.

Figo
@kolombo

Co z nim teraz sie dzieje.

kolombo
@Figo

A co ja jego sekretarska jestem?

Pszemo
@Uzi

VV teraz to już nawet pewniejsze miejsce pracy niż jakikolwiek prywaciarz. Wczoraj kumpla we Wrześni z warsztatu wulkanizacyjnego wywalił z dnia na dzień. Koleś robił na minimalną umowę o pracę a reszta pod stołem.

fili
@Pszemo

No widzisz takie to sztuczki były tam zawsze bo koszty pracy niby duże. Co jak co, nie jestem miłośnikiem vwp, ale w papierach zawsze był porządek.

stary_wyjadacz
@Uzi

Święta prawda! Mało kto dziś szanuję robotę. Tylko te teksty o tym, że zarabia się jak biedronce na kasie.

Mycek
@stary_wyjadacz

jakby niektorzy z vv poszli do roboty do biedronki to najpierw by sie zdziwili jakie grosze mozna zarabiac a potem ile trzeba sie narobic. cos czuje ze zakupow z taka obsluga to bysmy nie zrobili...

Kornel
@Mycek

niektore lesery z vv to od dawna szczekaja gdzie to oni nie pojda do roboty a potem sie okazuje ze nawet sie nie chcialo cv wyslac

Królu
@Kornel

ale przecież nie będzie wielki Pan Polak na niemca robił - żenada!

Zniesmaczony

Dlaczego kłamiesz? Najniższa płaca to 2.061,67 netto

Alien
@Zniesmaczony

A Ty życia nie znasz???

@Uzi

sluchajcie, mysle o zzmianie pracy na vw wrzesnia. teraz mam na reke 2500, dwie zmiany i wolne weekendy. pracuje juz dlugo i chce cos zmienic ale jak czytam tutaj komentarze to troche sie wacham. czy warto probowac w vw? mozna negocjowac stawke? jak to wyglada?

Dodo
@Adam

Najpierw aplikuj, potem przejdź przez grywalizacje i resztę procesu rekrutacji i dopiero wtedy zadawaj takie pytanie.

@Adam

Nie warto, tutaj nie ma stabilizacji. Od dołu jako produkcyjny do umowy na czas nieokreślony nie dojdziesz. Na pewno nie ten czas, narazie zapomnij o VW. Już prędzej bym Ci Bridgestone polecił jak Ci zmiany nie straszne, tam prędzej złapiesz się na umowę na czas nieokreślony a kasa będzie podobna, dodatki tez jakieś mają

Dodo
@Dodo

Co masz za rekrutację jak ludzi nie ma przyjmują jak leci co ty (usunięte przez administratora)nie w fachu mechanika nawet kucharzy czy inne zawody przyjmują nawet z ulicy

Bombka
@Dodo

Nie masz pojęcia o czym mówisz...

Bombka

Zbyt niski poziom by kontynuować z tobą dyskusje. Nie pozdrawiam.

Frodo

a ja bym zmienil

Kevin
@Adam

zapomnisz co to rodzina i wolnosc. kasy wcale nie ma super a jak ci sie zdrowie pogorszy to cie wywala i szybko o tobie zapomna

Czarny
@Kevin

ty chyba nigdy nigdzie nie pracowaleś to nie masz poruwnania. wszedzie jest robota a wiecej niz 2500 nie dostaniesz . nie ma szans. a juz o dodatkach to wogule zapomnij. nie piszcie tu glupot lenie i nieroby. nie podoba sie to szukaj innej roboty. powodzenia. zobaczymy jak se polepszysz

Gor
@Uzi

Czyli jesteś łańcuchem tak was nazywają nie wierzę że u was nie ma pracy żenada w uj

@Gor

Zapraszamy! przyjedz i sprawdz

Henry
@Uzi

POWIEM TAK VV NIE JEST IDEALNY! ALE JAK PATRZĘ NA GESTAMP WE WRZESNI TO MI RECE ODPAJA: Na produkcji jest coraz to gorzej normy idą w górę, od pracownika wymaga się coraz wiecej. O urlop trzeba się prosić a najlepiej brać go tylko jak pracodawca będzie tego chciał ;) O awansie tam można pomarzyć chyba że ma się dobre plecy. Atmosfera już od lat nie jest przyjemna... To na pewno nie jest VV. Jeśli ktoś tak powie to chyba pracuje w innej firmie.

on

w pierwszej kolejności wypieprzyłbym polskich kierowników z majstrami włącznie.. )))))))

No

Dokładnie kto te (usunięte przez administratora)auta będzie kupował

Józef

Do końca tego roku będzie jeszcze spoko. Ale 2022 to będzie dopiero jazda. Będą lecieć głowy jedna po drugiej. Szukajcie roboty póki jeszcze można.

Kowalski

Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Chce zwolnić nie znaczy że zwolni. Nie jest to informacja potwierdzona tylko założenie, które spotkało się ze sprzeciwem i zostało zdementowane jako niedorzeczne...

Daniel
@Kowalski

Nie bądź za pewny wszystko jest możliwe wszystko idzie ku temu

Stary pelikan
@Józef

Dokładnie masz rację tak raczej będzie

Powaga
@Stary pelikan

Ja będę w firmie a moda niech się szoki :P

Lutek
@Józef

A Ty skond niby masz takie inforamcje?

Wiesiek
@Józef

Nie mów ze od 2022 bo już sie zaczeło rok temu z wosku przenieśli mnie z poprawki blacharskie a teraz wywalają na montaż. takie mają poważanie do pracownika. A przy....sy są nie tykalne.

ktoś
@Wiesiek

nie jesteś sam w tej roli, ta sytuacja trwa już przeszło rok i nikt nie patrzy ani na pesel ani nr kontrolny..

Otto
@ktoś

Wyniki się liczą a nie pesel

Operator

Witam. Mam pytanie do osób pracujących na Z2 na montażu i spawalni Czy u was tez zakazali nadgodzin ? U nas na lakierni jest rozkaz z góry że żadnych nadgodzin nie ma. Informacja z Solidarności jest taka że wszędzie ma ich nie być tzn. na całym zakładzie ale z ich informacjami to bywa różnie.

Norek
@Operator

Nie ma nigdzie nadgodzin. Wszędzie jest zakaz. Do RadiaPoznan już poszło oficjalne info, że są negocjacje o utrzymanie miejsc pracy. Zle to wygląd. Bardzo źle

Majster
@Norek

Na Californi jest nadgodzin ile byś chciał i nie ma żadnych postojów Roboty w ryj nawet cyfra rośnie bo nie mogą się wyrobić z produkcją

@Norek

Co Ci zle wygląda? Postoje ok zle ale zamówień jest tyle że masakra. Skończą się negocjacje to prawdopodobnie skończy się okres z postojami. Znając życie solidarność powie ze nic nie dostaniemy żadnych podwyżek ale s zabezpieczone miejsca pracy. No śmiech na sali. W Niemczech dostali ok 4 procent podwyżki pensji dla nich to mało ale nie zapomnijmy ze maja także wypłacane pieniądze od zysku firmy.

Hmm
@Norek

Skoro nie ma nadgodzin a ktoś weźmie urlop to kto wchodzi za niego na linie? Majaster? Kierownik? Zastaniwcie się luki trzeba kimś wypełnić! A nie tylko ploty i ploty

@Hmm

Nie ma nadgodzin. Jak jest 2 operatorów na stanowisko i jeden ma wolne drugi robi za dwóch. Na lini wchodzi lider lub z innego obszaru biorą tak żeby się stan osobowy zgadzał. To nie są wymysły żadne tylko fakt.

@Operator

Nie przepracuj się na tej lakierni panie operator. Siedzisz na krzesełku i gapisz się w ekran. Nawet jak robicie w dwójkę to i tak jeden łazi. Może na zaślepki albo wosk pójdziesz?

Operator

Byłem i na zaslepkach i na innych działach. Taki człowiek jak Ty widzi tylko to że ktoś siedzi. A praca przed komputerem różnego rodzaju poprawki optymalizację zmiany to już nie. Ale po twojej wypowiedzi widać że jestes ograniczony .

Stary robol

(usunięte przez administratora) Stracony czas i życie. Teraz jestem wolny i szczęśliwy. Pozdrawiam chłopaków.

PalaczNalogowy

Zawsze mogłeś nie pracować

Kacpi
@Stary robol

Gdyby Ci bylo tak źle to przez 19 lat jest mnusrtwo czasu zeby robote zmienić. Nie wymyslaj glupot

Ziemniaczek
@Stary robol

Nagle cie wzielo na refleksje? Smierdzi mi ten Twoj post... Jakbys byl taki niezawodolony z tego (usunięte przez administratora) to bys szybko sobie znalazl inna robote. Widocznie wcale nie bylo tak zle i sie przyjemnie bralo kase

????

Ale przynajmniej nie jestem sfrustrowany jak większość tutaj na forum:)

Amber

Kto by pomyślał 10-15 lat temu, że VW tak zejdzie na psy jako pracodawca pod wieloma względami. Kiedyś pamiętam każdy chciał tu się dostać i ludzie pchali się drzwiami i oknami. Dzisiaj patrząc na to jaką stawkę oferują i to że nowy pracownik nie ma żadnej stabilności zatrudnienia stawia VW na tle innych pracodawców Wlkp na równi a nie raz nawet i gorzej. Przy systemie zmianowym jaki jest na odlewni i warunkach jakie tam panują ta stawka to śmiech. Są dwa wyjścia albo Niemcy przeniosą produkcję za 15-20 lat albo będą musieli zmienić totalnie politykę zatrudnienia, bo jak ludzie odejdą na emeryturę to nie będzie miał tu kto pracować. Mlodzi się nie dadzą nabrać, bo fama poszła na całą Polskę z tym nie przedłużaniem umów, nikt się w to drugi raz nie wkopie w pracę 18 mc na agencji a potem 36 wodzenia za nos w VW i życia w niepewności. Złote czasy już tu raczej nie wrócą, za to jak potraktowali młodych jeszcze odbije im się to czkawką. A wy starsze zgredziki nie narzekajcie tam, bo starzy pracownicy akurat w tej firmie mają dobrze, mówię o ludziach 50+ wysoka grupa z reguły i lajtowe zajęcia. Do emy macie już raj, a wy młodzi nie pchajcie się tam, niech VW nie będzie szczytem waszych ambicji, bo zmarnujcie tylko tam swój czas. Kariery tu nie zrobicie, chyba, że macie w rodzinie kogoś wysoko. Pozdro, jak dobrze mieć wolna sobotę. Trzymajcie się chłopy

?
@Amber

Tak, muszę się zgodzić z przedmówca firma próbuje istnieć tylko dzięki nazwie i niestety propagandzie.Firma MUSI zmienić wogóle politykę i ludzi.To jest skamielina.Jak można w firmie na stanowisku w zarządzie zatrudniać tą samą osobę przez kilkanaście lat?To anachronizm!Dlatego potrzeba natychmiastowych zmian, wszędzie na każdej płaszczyźnie zarządzania.Inaczej ta firma nie przetrwa.Ryba psuję się od głowy.

@Amber

To jest fakt co piszesz. Młodzi nie chcą już pracować w VW bo wielu ma dość po tygodniu pracy. Podkręcone tempo pracy do szczytu możliwości oraz wahania w zatrudnieniu nie napawa nikogo optymizmem. Nie każdy 50+ ma dobrze bo są tacy co jada na linie jak beduini. Niestety sporo wiary ma kredyty i rodzinna głowie dlatego tylko przez to trzyma się tej pracy.ja sam zatrudniałem się naście lat temu to było coś tam pracować. Koledzy zazdrościli itd. teraz czasem wstyd wspominać gdzie się tyra do znoju. Niestety lepiej nie będzie tylko gorzej i gorzej.

@?

Teraz narzekają a co dopiero będzie jak będzie 250aut na zk1 i soboty niedziele odrobek........trzeba szukać nowej pracy.roznica jest nie duża bo nawet te 500/zł nikt nie zbiednieje.

Marteczka
@Amber

Pracowałam tutaj 10 lat. Jak się zatrudniłam to chętnych bylo bardzo dużo. Podstawa nie byla zła a dodatki bardzo konkurencyjne na tle innych. Pracy zawsze było dużo i przełożeni też było różni. Ale człowiek wytrzymał. Zależało mi na pracy to trwałam. Szkoleń miałam jak na lekarstwo, ale mój kierownik kiedyś stwierdził, że jestem tutaj do pracy a nie po stołek. I tak minęło mi kilka lat. W tym roku jednak nie wytrzymałam ciśnienia, presji, kolejnej zmiany kierownika etc. Dlatego podjęłam decyzje, że pora na zmiany. Nie wiem jak będzie u nowego pracodawcy, bo może być różnie. Moge powiedzieć, że umowę już podpisałam na wyższą pensje niż w VW. Po tym co się teraz dzieje nie chce tu już pracować przez kolejny rok. Ponad 10 lat tutaj to czas wystarczający. Firma ma dużo plusów to dodatki i elastyczny czas pracy. Minusy to brak możliwości rozwoju i awansu. Ulubieńcy są pchani na wysokie stanowiska nawet jak nie są dobrymi pracownikami. Niestety to ogromny minus, który zniechęca naprawdę dobrych ludzi do pracy tutaj. Brak możliwości rozwoju. Aplikacja na rekrutacje wewnątrz to fikcja. Mam nadzieję dla ludzi, których tu poznałam, że może coś się zmieni i polityka personalna także. Przykro, że odchodzą naprawdę dobrzy i solidni pracownicy.

Uff
@Marteczka

Aplikowanie to fikcja stanowisko już zawsze dawno obsadzone.

Z dystansem
@Marteczka

Nie masz co płakać bo to nie wina VW tylko twoich kolegów i polskiego kierownictwa Polakom na wyższych stanowiskach odbija. Pozycja władza. "Jestem kierownikiem zmianowym obszaru, teraz im dowale roboty jestem świetny" następny kierownik zmianowy "Muszę przebić mojego kolegę kierownika z innej zmiany. Jestem lepszy"

Pssss
@OG

Ml2 Pan Ryszard 60+ zapiernicza bardziej niż nie jeden młody.

Kaktus

Ja bym nawet za cenę połowy wakacyjnego dalej został w tej robocie Zbliża się kolejny światowy lockdown a wy tu narzekacie na co?? Na majstra ze szwagrem. Ja się tylko modle aby żaden niemiec nie wpadł na pomysł redukcji.

Dobra oficjalnie

42 tydzień wolny

@Kaktus

Ty byś nawet za najniższą krajową został ... Bo masz dach nad głową i ciepło nie to co na polu Módl się dalej za tych Niemców:-)

@Dobra oficjalnie

Wolny kiedy wolny i który zakład wolny????coś jesteś mało doinformowany.....zmiana planów 42 tydzień pracujący zakład 1,2,4

Zorro
@Tomek

Jak się im nie podoba to niech idą w uj nikt po VW nie będzie płakał chyba że liderzy i mistrzowie i (usunięte przez administratora) niech idą do innego kraju tylko który kraj da się pomiatać jak Polacy

Fajek
@Zorro

Ciekawe gdzie wy wszyscy geniusze wtedy robote znajdziecie

Labamba
@Kaktus

Raz juz niemiec redukował ale populacje polski a wy dla nich pracujecie a w zamian pluja wam sorry za wyrazenie ale w ryj a ry (usunięte przez administratora)cieszysz ze tam pracujesz poczytaj na czym ta firma zbubowala potęgę albo raczej na kim i czyim kosztem czytaj zyciem

Gagatek
@Labamba

Serio?Argumenty po prostu zadne... Jak masz takie podejście to sobie poczytaj o chłopach pańszczyznianych - u Polaka też wtedy nie będziesz chciał pracować

@Labamba

Napisał nienawistnik kupujący adidas, pijący niemieckie piwo, mający konto w banku z niemieckim kapitałem, jeżdżący golfem i oglądający niemieckie filmy XXX.

Elo
@Kaktus

A ja nawet jak mi o pół wypłatę utna to będę robił bobnusy też mogą zabrać

PracownikJeremiasa

Witam wszystkich.Nie jestem pracownikiem waszej firmy,ale nieraz czytam opinie o was.Nasza firma ma założone związki zawodowe.Inicjatywa pracownicza.Jutro się do nich zapiszę.U was związki są mocno aktywne?Co robią,coś zdziałały?Tutaj robię kilkanaście lat.Lada moment strajk.Robi się powoli głośno.Krótko mówiąc,jeden wielki wyzysk,gnębienie,nacisk kierowników,zastraszanie,jeden wielki horror.Mieliście sposób na kierowników którzy was traktowali niepoważnie?My mamy dwóch.Zwalniają,upominają za bzdury.Mój los był taki,że dużo nie brakło,abym wypalił się zawodowoPozdrawiam.

@PracownikJeremiasa

U nas inicjatywa była ale się zmyła. Nawet nie wiem czy istnieją. Jakieś widmo.

Pracownik Jeremiasa

Dzięki za odpowiedź.Trzymajcie się i wytrwałości,oraz dużo zdrowia.Pozdrawiam.

Kamil pytanie

Witam. Mam pytanie czy w VW grup serwis są benefit i premie

Jaro
@Kamil pytanie

W VW to nic nie ma teraz tym bardziej niedługo jak ludzie będą tak myśleć to za darmo będą orac to brak słów co wypisują to są albo personalny albo mistrzowie i liderzy co im VW życie uratował

Ja$ek

Ej podobno złote kible będą w VV montować - tak samo wiarygodna plotka jak te Wasze o kolejnych zwolnieniach, zabieraniu dodatków itd.

@Ja$ek

Ty to masz chyba kibel złoty w domu. Przepraszam, żółty. Zreszta nie wiem. Wiem za to, że takiej sytuacji nie było jak tu pracuję.

PanJapa

Jakiej niby sytuacji?>

kibol

firma jak firma pracować trzeba obowiązki i rozliczanie z wykonanej pracy. Ale to co odpiernicza P.O. z związku zawodowego woła o pomstę do nieba pracuje około 10 lat w tej firmie z roku na rok bite są kolejne rekordy produkcji i sprzedaży aut z vw poznań ale ciągle są czarne chmury ludzi zastrasza się zwolnieniami i utratą pracy zawsze przed negocjacjami wielkie straszenie zwolnieniami a miesiąc po negocjacjach informacje jakie to firma odniosła zyski. jak to było na ostatnim spotkaniu z solidarnością pracownicy po 3,1% podwyżki a zarząd kolosalne podwyżki. solidarność jest przedstawicielem załogi ? to po co te tajemnice typu: wiem ale nie powiem widziałem cyfry ale niewolno mi o nich mówić robienie z nas pracowników ciemnogrodu.

@kibol

Co Ty gadasz chłopie. Jakie rekordy produkcji? Kłamiesz i co to niby ma pokazać? Crafter zawsze poniżej założeń i to grubo, Z1 drugi rok poniżej i to grubo. No chyba ze masz na myśli rekord postoi. W tym roku 2,5 miesiaca bez pracy. Lub ilość niesprzedanych i niekompletnych aut na placu, co? Przeoczyłeś to? Misie śpią zima a my dopiero lato zakończyliśmy.

@kibol

Odczep się od Piotra. Koleś ma łeb na karku w przeciwieństwie do Ciebie, który pisze tu takie pierdoły. Widać powiedział to co mógł. Powinieneś za nim stać a nie podkładać kulasy. Domyśl się trochę. Informują na bierząco. Co do wypłat zarządu się nie wypowiadam bo nie wiem ale mało nie maja. Takie prawo zarządu.

Ciemniak z ciemnogrodu
@kibol

na sporcie może się znasz. Na negocjacjach też?

Mata

A do elektryków dziwnym trafem są części. Ludzie wiejcie z tego bałaganu dopóki jest czas. Większość koncernów będzie produkować tylko elektryki i hybrydy a produkcję będą w większości zautomatyzowane. Te całe opowieści o brakach w częściach to znowu kolejna lipa. Kierownictwo sobie da podwyżkę; tak że braku socjalu nie odczuje a Wy będziecie przez kolejny rok na podstawie.

Pewny
@Mata

Racja, nie tylko na podstawie tez jeszcze bez wakacyjnego swiateczgo w przyszłym roku, nawet w tym chcą pokroić. To sprawdzona informacja od kolegi związkowca z biura solidarnosci

@Pewny

Byc moze jest tak jak piszesz, tego do konca nie wiem ale wiem jedno dowiemy sie jak firmy ktore powstaly naokolo zakoncza rekrutacje, sama fabryka we wrzesni na przeciwko vw potrzebuje 800 ludzi, gdyby dzis poszlo oficjalnie ze zabieraja wakacyjne lub swiateczne wielu by sie dlugo nie zastanawialo a po rekrutacji juz nie bedzie gdzie uciekac a przynajmniej nie na taka skale

Zwror
@Boleś

Tymbardziej że firma z przeciwka VW która potrzebuje 800 ludzi daje dosyć dobre stawki

@Zwror

Hej to daj znaka jakie???

Pyndzel

Wózkowi mają po 5k podstawy na początek

Rosny
@Pewny

Nie mówię, ze kłamiesz, ale zabierając wakacyjne i świąteczne są świadomi ze 80% ludzi młodych będących na grupie 3G (podstawowej) nie będzie w ogóle się zastanawiać? Sam dostałem ofertę pracy za większe pieniądze niż 3G w Vw, ale to właśnie dodatki powodują, ze jestem w Vw bo jednak dużo nabijają, większość podziękuje i pójdzie do pracy na 1 zmianę, ciężko mi uwierzyć w taki ruch ale z drugiej strony nie jedno już w tej firmie widziałem i niestety jest to korporacja dla której ważne są cyferki wiec wszystko możliwe, zapewne wielu jest tez takich którzy świata Poza Vw nie widza, ale jestem wręcz pewien, ze wielu zrezygnuje, wiadomo firma nie upadnie, ale tak jak wspomniałem wielu młodych pójdzie wtedy w długa na 1 zmianę

BLB
@Rosny

Kolega nie kłamie, Vida po drugiej stronie ulicy nie płaci źle i praca bez nocek póki co tylko jedna zmiana. Ale masz rację, w VW głównie socjal robi robotę bo samą pensję około 4000 zarobisz gdzie indziej też i to mając lżejszą pracę natomiast mało kto daje 13 pensje na wakacje i na święta, zazwyczaj jest to kilka stów na każdą okazję z czego może w sumie uzbiera się jedna trzynastka

no future
@Rosny

w sedno sprawy,bez dodatków na 3G to troche lipa,w innej firmie zarobisz troche mniej,najwyżej dorobisz nadgodzinami i masz to samo a w nocy śpisz

@Rosny

To jest właśnie to o czym pisałem, najpierw poczekaja az sie sytuacja na rynku pracy ustabilizuje a potem dopiero podejma stosowne kroki, teraz nic ze zrobia poki okoliczne firmy prowadza rekrutacje i kusza mlodych pracowników

@no future

Firma nie stoi w miejscu tylko się cofa,nic nie ma, podwyżek,tylko inflacja rośnie 5,8 % i tak zabiorą pozostałe dodatki oceny już nie ma,zapytajcie "związek".

@????

Mowisz o tym pseudozwiazku na smyczy zarzadu? Prawdziwy zwiazek taki jak niemiecki metalbau nie jest finansowany przez pracodawce, sam oplaca pensje, biuro, sluzbowe auta itp, wtedy i tylko wtedy dba o pracownika bo ma w tym interes

Niemiecki zwiazkowiec
@Boleś

Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz czarny kocie. Nasza solidarnosc to najlepsza i najsilniejsza organizacja w Polsce

Mały
@Niemiecki zwiazkowiec

Solidarność która (usunięte przez administratora) w (usunięte przez administratora) wszystkich....?Daruj sobie Czarnuchu!

Bajer
@????

Skond wy bierzecie te wszystkie ploty o zabieraniu dodatkuw? Nie klamcie

@Niemiecki zwiazkowiec

Mam bardzo dobre pojecie o czym pisze, zobacz listek placowy, pomnoz swoja skladke razy ilosc czlonkow, potem pomnoz przez 12 miesiecy i odpowiedz sobie na pytanie gdzie ta kasa skoro zwiazki sa finansowane przez pracodawce? Maja Cie gdzies bylebys placil skladke...

Boleś

Nie jestem w zadnych zwiazkach ale widze ze koledzy z solidarnosci maja jakis kompleks czarnych kotow...

Mariusz
@Boleś

Nie jestem z solidarnosci, ale tylko te gamonie z inicjatywy mogą pisać taki hejt na solidarnosc

@Mariusz

Rozumiem ze jak ktos pisze konstruktywne uwagi to od razu hejt? Moze sie ustosunkuj do tego co pisalem wcześniej zanim zaczniesz te prowokacje bo od razu widac ze jestes z solidarnosci... a inicjatywa chyba juz nawet nie istnieje ale widac napsula wam krwii skoro tak histerycznie reagujecie...

@Boleś

Jestem w Solidarności i jestem z tego zadowolony. Zastanawiam się tylko czytając Twoje komentarze, że masz bardzo szczegółowe informacje. Czyżby kadra? Zreszta nieważne. Jest źle i każdy to widzi ale węszyć wszędzie spisek może tylko „mały”człowiek.

Boleś

Szczegółowe informacje? Niby ktore informacje sa takie szczegolowe ze trzeba byc az kadrowcem zeby miec do nich dostep? No i jaki spisek? Ja odnosze wrazenie ze jak ktos tutaj wyrazi wlasne zdanie o zwiazkach to od razu jest czarnym kotem albo innym podpalaczem, forum wylacznie dla wielbicieli zwiazkow...

@Boleś

Chłopie, mówienie, że piszą sami rozhisteryzowani związkowcy jest sugerowaniem, że forum przejął związek, czyli spisek związkowców. Jestem związkowcem ale się z tym nie kryje. W końcu w Volkswagenie rzadko kto nie jest związkowcem. Wiec masz racje. W większości są tu członkowie związku Solidarność.

Boleś

Mysle ze poziom uzwiazkowienia nie jest juz az tak duzy jak jeszcze pare lat temu, ale to akurat bez znaczenia bo szacunek nalezy sie każdemu i tak jak ty masz prawo te zwiazki chwalic ja mam prawo sie z ich polityka nie zgadzac i tyle w temacie

Henriś
@Boleś

Głównym problemem związków jest to, ze dla nich jeśli nie jestem w solidarności to jesteś dla nich wrogiem, możesz nie wypowiadać się publicznie na ich temat, ale nie zgadzasz się z polityka związku, nie płacisz, nie krytykujesz, po prostu nie jesteś, mimo to od razu jesteś wrogiem, to mnie boli

@Henriś

No cos w tym jest, zgodnie z zasada kto mi jest z nami ten jest przeciwko nam, mnie w tym wszystkim brakuje niezaleznosci jak niemiecki metalbau sam sie finansuje i musi dbac o pracownika bo to jego realny pracodawca a nie firma w dodatku w wielu firmach sa co najmniej dwa zwiazki to sprawia ze zwiazki musza zabiegac o czlonkow, jest jakas konkurencyjnosc a nie monopol

IG Metall
@Boleś

W volkswagenie w Poznaniu sa dwa związki od 2017 roku, jak piszesz o metalbau to nie masz pojęcia jaka jest struktura i finansowanie związku i rad zakładowych w niemieckich zakładach vw.

Łaskawy

Dokładnie, to jest właśnie ta różnica, każdy solidarnościowiec jest jednocześnie pracownikiem Vw na ich pensji, wiec to jest tak jakbym ja robił u ciebie i miał s tobą dyskutować, od razu byś mnie nie powiem co, żadna firma nie przyjmuje związkowców i daje im pensje, biura, auta służbowe po to, żeby brudzić im w papierach, niezależny związek to taki, który utrzymuje się tylko ze składek i nie ma wpływu na niego pracodawca, oczywiście nie każdy się musi z tym zgodzić, ja mam takie zdanie, nigdy nikomu nie powiedział ze wypisz się z solidarności, każdemu ta decyzje zostawiam, jedynie gdy ktoś mnie pyta mówię swoje zdanie jak powyżej, to nie jest hejt ale dla mnie tak to wyglada, jak by za dużo skakali to zaraz pewnie powiedziane, ze na beton na dół w linie i tyle, gdyby nie byli na pensji zloracodawcy sam z przyjemnością bym się zapisał i płacił nawet 100 zł, ale niestety tak nie jest, dla mnie związkowcy, którzy są jednocześnie pracownikami, nie maja wpływu na grube dezycję, przykład Poznań i tryb 17 a nieoficjalnie 18 zmianowy, żaden z pracowników tego nie chciał, ale podpisane wszystko, w pracy od poniedziałku do niedzieli, 3 lata wyjęte z życia, po zakończeniu produkcji caddy 4 masowe zwolnienia, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie, pozdro dla wszystkich

IG Metall

To jeszcze napisz jaka jest różnica między igebau a IG Metall?

Solidarny
@Łaskawy

Uuu Panie Łaskawy, fajna manipulacja, takie zestawienie systemów zmianowych i solidarności, podważenie niezależności i wiarygodności związku z jednoczesnym stwierdzeniem, że można należeć. Ciekawe skąd nagle takie zainteresowanie solidarnością i jej że sie chce tutaj wchodzić i pisać, wlasnie teraz kiedy solidarnosc zaczyna duże negocjacje? Dobrze ze pracownicy wiedzą komu zależy zeby ja teraz osłabić …

Łaskawy
@Solidarny

Mi nie zależy na waszym osłabieniu, działajcie sobie, wyraziłem swoje zdanie i nic więcej, powodzonka…

@Solidarny

Kolega wyrazil opinie i juz od razu ze atak, najlepiej zamiast merytorycznej dyskusji to jakies formy zastraszania, no masakra...

Elemele

Dokładnie, wszystko co będą chcieli zrobić i tak zrobią, z końcem produkcji caddy 4 wiara leciała masowo i nie miało znaczenia czy jesteś w soli czy nie, jak chcą zwolnić to zwolnią i tyle!

@Boleś

Dla VW w to graj. Niech odejdą. Będzie po problemie.

Brak słów na poziom tej wypowiedzi. Ulżyło ci?

Seba

Stabilna praca, kasa na czas, dodatki. Mi pasuje ale zaraz pewnie pójdzie na mnie hejt. Nie podoba się to zmieniajcie ale dajcie spokój reszcie.

TyrTyrTyrDlaNiemcaPanaMego

Wiadomo już kiedy przestój?

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o - Polkowice

• Jak się pracuje w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o?

Volkswagen Motor Polska Sp.z.o.o