Opinie o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy ZG Janina. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w ZG Janina o rekrutacji.

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZG Janina w Libiąż Grunwaldzka 37

Gurnik

Kopalnja janina czensie całom okolicom

Ciekawski

Wiadomo kiedy będą oficjalnie udostępnione pisma przez związki w sprawie warunków jakie wywalczyli od nowego roku po wyjściu z taurona oraz czy ta kasa co ma być dodatkowa czy również podpisane ?? Bo wielu się cieszy a nikt nic nie mówi co jest oficjalnie na papierze.

Slawek

może ktoś normalnie napisać kiedy pieniądze za inflacje tylko proszę o normalne odpowiedzi

Od kiedy pracujesz ?????

Djsjd
@Slawek

Druga rata tj 1000 brutto do 24 grudnia. A 2 i 3 transza 31 grudzien i koniec stycznia.

2o033

A kiedy na Janinie będzie system jak w PGG żeby sprawdzić sobie dniówki przez internet nawet parę lat wstecz? Czy na Janinie dalej (usunięte przez administratora) i schowana kontrolka i pisanie dniowek komu innemu co ma pochylane.

związkowiec
@2o033

NIGDY !!!!!!!!!!!!!!

Górnik

Ile pracowales na dole? Ja mowie ze wogule a prezes do mnie,pojdziesz do sugu 2 tam zarobisz i nauczysz sie pracy w trybie przyspieszonym. Flachy nie mialem bo nie wiedzialem???? a szkoda bo dostalem stawke 22zl/h a pewnie z flacha wiecej by bylo tak mi chlopaki mowili. Szkoda ze janina jest zaniedbana bo praca po 2 tygodniach sie podoba

Palisz? To uwazaj bo kara jest ktora podpisales. Nie pracowales na kopalni to wiecej pytan nie mam. Wyjdzie na dole co potrafisz

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Leszno

Po raz kolejny poruszę temat wybitek.Za soboty i święta już nie ma...teraz podobno ma nie być za niedzielę.Jest nacisk żeby zapisywać się do Sug3 do pracy w weekendy i święta.Bez wybitek,bez dodatku do Barbórki,14stki?mamy pracować od pon do pt pod kopalnią,a soboty i niedziele pod Sug3?30 dni w miesiącu?gdzie są związki?na wycieczkach?W zg Brzeszcze i Sobieski nie ma takich jaj.

rylec
@Nowy

Tylko że na Brzeszczach ludzie i tak nie chcą świat robić i teraz zrobili nowe "udogodnienie" masz sobie rozplanować cały urlop na przyszły rok no cóz coś wypadnie to telefon do znajomego lekarza. A ja wam radzę przestańcie robić weekendy zobaczycie po pierwszym miesiącu zaczną was błagać na kolanach Bo Kierownik i Nadsztygar ma premii Tyle co Ty całej wypłaty za miesiąc i ich to najbardziej będzie boleć jak dyrekcja im to uwali. i nagle wybitki się znajdą i praca pod kopalnią a nie w Sug.

@rylec

Ludzie tutaj tego nie rozumieją. Na tej kopalni 70% to alimenciarze, i kredytobiorcy. Oni muszą pracować, nie ważne czy Kopalnia czy jakiś śmieszny Sug 3. Nie porównuje nas nawet do PGG na Piaście i Ziemowicie jak próbowali nie dać wybitki za sobote. Kilkadziesiąt telefonów do Pipu załatwiło sprawe. A ludzia z Janiny nawet nie przeszkadza, że pozostałe kopalnie w tej spółce wybijają normalnie wszystko... Ot taki klimat na Libiążu

Zzg
@Yooo

Z tego co wiem, żadna kopalnia w TW nie wybija sobót.

Patrik
@Zzg

Miejmy nadzieję że po nowym roku, się to zmieni. Może państwo nie będzie takim (usunięte przez administratora) jak Tauron..

Były
@Zzg

Ciekawe ile masz za takie wpisy...

To mało wiesz...

dk
@Zzg

wybija, tylko ludzie sie nie chwala i trzeba miec pochytane

Pewniak
@Zzg

No to widocznie nic nie wiesz, zanim napiszesz doinformuj się.

xaxa
@dk

Janina też wybija soboty - tylko tak jak piszesz, trzeba mieć pochytane. Na reszcie kopalń jest dokładnie tak samo

Pewniak
@xaxa

Proponuje , jeśli ktoś się dowie że dana osoba dostała wybitne za sobotę, odrazu trzeba to rozgłośni i zrobić aferę. (usunięte przez administratora) jest do opanowania

Grubiorz
@xaxa

Oczywiście że za sobotę jest wybita. Często wybijam w taki sposób.

elektromonter
@Zzg

Ja i dużo znajomych na Brzeszczach nie robimy świąt do zapłaty, bo się najzwyczajniej nie opłaca, wszystkie biore do wybitki. Inaczej mnie w pracy nie zobaczą.

@Zzg

Bo zakłady z TW to stan umysłu !! Jeszcze 10 lat temu jak byliśmy pod PKW to za soboty brałem na elektrycznym wybitki , zapytajcie WIELORYBA , to wam powie ,że tak było . Teraz młodzież nawet nie pyta się o to tylko trzęsie gaciami !!!! Dobrze ,że już od paru lat nie robię w święta .

Jestem bardzo ciekawy gdzie jest dostępny tekst porozumienia zawartego po strajku?czego faktycznie on dotyczy?dla kogo i jakie gwarancje?

@Nowy

Zobaczysz w czwartek Mija 14 dni od podpisania Zatwierdza i pokażą

Grzegorz

Witam poszukuje transportu na zzg janina na 5 rano z Chełmka

Slawek

kiedy ten 1 tyś za inflację.??

Uf
@Slawek

Nigdy. A kto to ci to wypłaci.? Przecież nie Tauron. Tak samo jak i to inflacyjne. Śmiechu warte.

@Uf

Ale co chciałeś osiągnąć tą odpowiedzią koledze?Śmiechu warte to są te Twoje wypociny.

ćwierkały jaskółki
@Slawek

Daliśmy się jak zwykle książkowo wykorzystać - całe to blokowanie wysyłki było bowiem głównie po to żeby nie zlikwidowano ciepłych posadek w SUG-u. Właśnie teraz gdy SUG dzięki protestowi otrzymał gwarancję, że nic mu nie grozi po przejściu pod Skarb Państwa poczuł się na tyle niezagrożony, że jeszcze zapragnął zatrudniać nas w święta. Kiedy wreszcie ktoś się weźmie za te święte krowy i rozmnażające się towarzystwo wzajemnej adoracji? Kiedy skończy się ten cyrk z wyprowadzaniem w biały dzień i w białych rękawiczkach kopalnianej kasy przez tzw. spółki córki? Tauron na to pozwalał bo siedzą jedni obok drugich na Grunwaldzkiej i klepią się po plecach śmiejąc z nas do rozpuku, ale teraz - czy minister Sasin już ustalił i wie po co powstały te spółeczki? Czy po 1 stycznia będzie nas dalej stać na zdublowane gmachy a w nich podwójne Rady i Zarządy?

te

Wypłata dramat

Dokladnie Zapalcili by ci 2000 A ty dalej byś robil

zawiedziony

to teraz wiem dlaczego niektóre Kobiety z Żarek maja twarze jak klacze a ich chłopy co robią na Janinie mają siły jak koń ale rozumu zero a gdyby sztygarzy mogli by mieć lejce to by w 100% się wykorzystało ich potencjał.

zdziwiony

Wiecie ska się wzięli Żarkanie ? Gdy Mongołowie najechali te tereny to się okazało ze nie mieli tu kobiet to RY,P'Ali swoje klacze i dlatego ci ludzie tacy są .

Pomsta do nieba

A tyle czasu był spokój…

Pytam Was

Godne wynagrodzenie to jedno, ale przy przejściu w 2023 roku pod Skarb Państwa trzeba koniecznie uzupełnić braki w załodze długoletnimi pracownikami SUG-u gdzie też powinny w końcu zacząć obowiązywać przejrzyste i transparentne zasady..., że po wymaganym okresie próby każdy sumienny i rzetelny pracownik spółki zostaje faktycznie zatrudniony "pod kopalnią". Narzekacie na niższe wynagrodzenia... brak premii jak w PGG, a co mamy powiedzieć my - pracownicy SUG-u? Dobrze, że nie zamykają kopalń, że jest praca, dobrze, że jest pensja, że węgiel jest potrzebny, a jego wydobycie w związku ze wzrostem ceny staje się znowu uzasadnione, ale największym skarbem każdego zakładu jest jego załoga i to właśnie o nią trzeba dbać, a wtedy na pewno wszystko będzie dobrze i o tym powinny pamiętać zarówno Związki Zawodowe jak i cała Dyrekcja wraz z Zarządem i Ministerstwem.

Kopalniok
@Pytam Was

Dla mnie oczywista oczywistością jest to żeby wszystkich pracowników Sugu przyjęli pod kopalnie od nowego roku... wgl co to ma być ze kopalnia już nie będzie Tauronu ale tauronowska firma dalej będzie... Chore, tak samo jakim prawe zakład nadal będzie nazywał się Tauron Wydobycie ?

Święta Barbara
@Kopalniok

Pierwsze niech się nauczą robić a potem pod kopalnie bo nie wszyscy ale 80 procent to lenie a domagają się pod kopalnie

Darek
@Kopalniok

Chłopie, o czym Ty śnisz? Przerobiłeś 3 tygodnie i Ci się marzy przejście pod kopalnie? Zapomnij. Będziesz dalej (usunięte przez administratora) za (usunięte przez administratora) jak to powiedział Pan Morawiecki Mateusz. A teraz idź spać żebyś rano miał siłę rolkę na plecy wziąść

Były
@Kopalniok

Życzę ci żeby ostatnie "nabytki"z Sug które przyszły na powierzchnię trafiły na twój oddział....

do Kopalnioka

..., a nie czasem ciebie typowy polaczku? ... może chcesz się zamienić wypłatami?

do Święta Barbara
@Święta Barbara

przecież pisze: po wymaganym okresie próby każdy sumienny i rzetelny pracownik - umiesz czytać ze zrozumieniem, czy to dla ciebie za trudne?

do Darka
@Darek

chłopem to może ty jesteś, a są tacy w SUG-u co mają większy staż i robią więcej i lepiej od ciebie

do Byłego
@Były

, a ja ci życzę pracy ramie w ramię na tym samym stanowisku, ale od teraz z gołą pensją, bez barbórki, 14-tki, węgla i potem równie niskiej emerytury - jak ma nas szanować zarząd kiedy sami się nie szanujecie???

@do Byłego

Hola gola, wiedziałeś jakie warunki podpisywales gdy się przyjmowałeś? Wiedziałeś że nie ma węgla 14 barborki. To zamilcz Paniczu i żarek

Bbbb

Czy wiadomo kiedy będzie gotowe pismo tego porozumienia,?

Jarek

Panowie jakie dniowki mają ratownicy.?

Borys
@Jarek

Lekkie

Abc
@Jarek

Spytaj się w płacach , ciołku

@Abc

W kopalni Rudnik zmarł na zawał górnik 43 lata chipy co to się dzieje coraz młodsi ludzie odchodzą bardzo dużo górników między 40 a 60

yeti
@Do ryla

Bo robią bez wybitek to sie kończą

Do pracownika
@Do ryla

Mój wujek ma firmę pogrzebowa to mówi że ludziska mra jak muchy w tamtym roku tyle zarobił za kupił nowego SUV tuschoa i na wczasach w Turcji mówi żeby tak ludzie marli to by było super żona nigdzie nie pracuje i co chcą to mają nie oszczedzaja

nebrasca
@Do ryla

Dziwisz się? Panowie pomyślcie, że odpalacie samochód w zamknętym garażu. Posiedźcie tak 20 min dzienne. A teraz przypomnijcie sobie te (usunięte przez administratora) szarfy, które chodzą na ropę wymieszaną z olejami, chłodzone wodą z kałuży, ciągnące na sobie 15 ton pod pochylnię przy 3000 obrotów/min i pracujesz w zamkniętym obiegu powietrza wdychając to 6 godzin dziennie. To nas zwyczajnie morduje!

Do pewniaka
@nebrasca

Nie pasuje ci to się zwolnij a tak jest za duzo ludzi na ziemi w ten sposób mniej będzie bo poumierają

Do pewniaka
@Do pewniaka

Dobre sami się powykanczamy a społeczeństwo nas głęboko w d...e a dopiero jak powstaną elektrownie jądrowe to my możemy umrzeć i ani słowa o nas nie wspomna

@Do pewniaka

Masz rację wtedy Śląsk ialopolske można zaorać jak powstaną elektrownie atomowe same ryby z grubą kasa w to ida

Do ryla

Duże pismo poszło do UE w sprawie trzęsień aby kopalnie zamknąć bo ludzie nie chcą tąpnięć a tyle węgla t z zagranicy się ściągnie

Zorba

Niestety dzisiejszy dzień potwierdził jak wszyscy są beznadziejni na tym portalu, nikt nie pomyślał aby złożyć życzenia bezpiecznej pracy.A więc zrobię to ja .Z Okazji Barbórki Życzę Wszystkim Bezpiecznej Pracy Szczęście Górniczego Dla Nas Wszystkich

Wypowiedzenie
@Zorba

Ja w Styczniu ide na PGG i w Piatek powiedzialem w oczy kierownikowi by go kamien w łeb walnął albo zestaw przywalił za te uwalanie premii za brak świąt za brak wybitek .

Ryl

Wiadomo coś uzgodnili ? Podobno podpisane

@Ryl

Coś taki ciekawy ?? Jutro się dowiesz oficjalnie. Teraz spać idź, żebyś miał siłe jutro pracować.

Lewy

A mecz może obejrzeć?

@Lewy

Jak lubisz oglądać antyfutbol to tak.

Kamil
@Ryl

Tauron 2x6tys brutto. Płatne do końca grudnia a drugie do końca stycznia A Sug ponoć ma od poniedziałku iść blokować tory bo ONI nie dostaną nic tak jest podpisane. Sug to Sug

Święta Barbara
@Kamil

Powinni dostać ci co walczyli o to a nie ci co mówili że ich to nie tyczy .Jesteście (usunięte przez administratora) ludzie życzę wam żebyście nie dorobili bo zamkną tą piękną Janine przez waszą niezależność

Kamil
@Święta Barbara

Słuchaj się. Od czego są Związki? To był ich (usunięte przez administratora) obowiązek tam stać! A Ty myślisz że oni walczyli o Ciebie? Im się (usunięte przez administratora) palą!

@Kamil

Haha myślisz że walczyli związki oni są nietykalni a ty jesteś piąkiem !!!!Bo o cb na pewno nie walczyli !!!! I chłopak ma rację tym co nie zależało powinni dostać figę!!!!!!

@Kamil

Byłem tam codziennie nie przepadam za związkowcami ale pierwszy razy powtarzam pierwszy raz zrobili coś dla nas ,dla siebie też ale dla nas razem a w gdzie byliście pozdrawiam chłopaków z bramy wjazdu na wagę

Wisła
@Ryl

Tylko czemu parówy, które nienależą do związków też dostaną kasę? Powinni oddawać te pieniądze, bo nie stali na torach, do związków też nienależą.

realista
@Wisła

Odpowiedź jest banalnie prosta. Zarząd nie obawiał się tych parę osób które stoją na torach. Jak by tylko im dali kasę to cała kopalnia by się zagotowała i najprawdopodobniej stanęła w parę godzin po takiej wiadomośc. Dopóki by nie wypłacili takiej samej kasy to by to nie ruszyło.

Tak????

Od kogo bo mi nic nie wiadomo o 10 najpierw dowiedz się a potem pisz bajki

Mały

Racja,ale powiem tak jak siedzi sam to wie że jest nikim,

Zbyszek 1234

Panowie mam pytanie ta premia inflacyjna będzie liczona z całego roku na danego pracownika? czy tylko za 2 półrocze czyli okres od 1 lipca do 31 grudnia? pozdrawiam czekam na odpowiedź kogoś kto się orientuje

Gornik

Tak pilnują tory przy kopalni że co chwile pociągi z wagonami się weksluja i ich zwiazki puszczają dziś już od 8 rano 2 razy wczoraj 3 razy co TO ma być KU.R.W.A SZYKUJA SIE JYZ DI WYWUZKI NO ZWIAZKU SA SPRZEDANE

@Gornik

Panie Kolego, jest coś takiego jak odbiorca prywatny z grubymi sortymentami. Pociągi do grupy nie wjeżdżają ani nie opuszczają terenu zakładu. Proszę się najpierw doinformować, a potem brać się za komentowanie.

@Anonim

Takich CEPÓW głupio piszących jest więcej . Ciekawe czy chociaż półgodziny postali z Wami na mrozie ? Nie ma co się nimi przejmować. Trzymajcie się ciepło .Jesteśmy z Wami !!

@IQ

A ja sobie siedzę w cieplutkim domku i mam gdzieś jak coś utracie to cieplutko ptzygarne

Oko
@IQ

Teraz dopiero widać , jakie zera piszą tutaj , odważni bo anonimowi szkoda że ci pseudo bohaterowie nie są na torach i nie walczą o pieniądze dla wszystkich , powtórzę ten portal to portal tchórzy

@Oko

Barbórka w tym roku na Sobieskim,ciekaw jestem ilu tam pojedzie widząc ich postawę w walce o pieniądze ,oni dalej wysyłają węgiel do elektrowni , smutne ale prawdziwe i jak z takim ludźmi świętować Barbórkę

@Gornik

Kłamiesz,jak byś siedział tam bo wiedział mogą tylko wyjechać do domu odbiorców prywatnych nie TAORONA,jejku małolaty nie piszcie głupot

@07

Sobieski to wstyd na całą Polskę, całe ich związki i reszta

@Oko

Właśnie ,na bramie tylnej widzę najwięcej G2 ,GT nawet G1 a reszta to łebki co piszą tu głupoty wielcy górnicy

Obiektywny
@Gornik

Czasem manewrują na placu to muszą wyjechać poza bramę aby przedstawić wagony na inny tor z załadunku do odprawy. Ale kolejarze też są za strajkiem, należą wiekoszosci do związków i nie mają zamiaru nigdzie jechać z węglem. Nawet dbają aby nie było okupującym zimno..????

@Gornik

Weź lebku nie pisz nic lepiej bo żal mi ciebie,do prywatnych przdsiebiorstw mogli tak jak prywatnych odbiorców ale pisać umiecie ale przyjść i stać na mrozie po 5 godzin to nie łaska

@Praca

Wiesz co jesteś daremny w związkach cię mają dość bo wiem kim jesteś nie poniżaj się lepiej niż wyglądasz zachowujesz się jak byś był rudy

Praca

Tylko ja nie należę do żadnych związków łebku, Wielki górnik z małym

Info

Chytry

Czy ktoś wie od czego zależy że jeden dostal wyrównania za węgiel Np 2200 zł a inny 1900 ??

Paker
@Chytry

Pewnie (usunięte przez administratora) za chorobowe

Kts

Zerowy podatek do 26 roku życia

Fred
@Kts

Kwota zależy od zadeklarowanego sortymentu , podatku tym samym za ten sortyment a także okresu w którym się pobierało - bo ceny były zróżnicowane na przestrzeni roku. Są tacy co dostali 1890 a tez co dostali 2600

Libiążak
@Chytry

Nie wiem czy to nie jest zależne od przywiezionego przez ciebie asortymentu np gruby węgiel był 1 tona za 1 tonę a ekogroszek czasami za 1 tonę na talonie np 770 kg

@Libiążak

Czy to ważne? Miało być najpierw 2800 do ręki, pozniej brutto. Teraz okazało się że każdy ma co innego, wdymali nas poraz kolejny. Czy było to wyszczególnione w porozumieniu jaki asortyment i kiedy wypisywany? Nie przypominam sobie.

@Chytry

Wy to jesteście (usunięte przez administratora). Żaden sortyment nie ma na to wpływu. A z daleka widać, ze macie ledwo skończone podstawówki, bo nawet liczyć nie potraficie. Wpływ ma tylko i wyłącznie wiek, jednemu biorą podatek a drugiemu nie. To dla was aż takie trudne?

Sknerus

Trudne bo ja i kumpel mamy taki sam wiek i różnica jest około 200 zł.

Edek

Ale zabłysłeś.Kretynie wyzywasz ludzi od półgłówków a sam się zbłaźniłeś.Zadzwoń wcześniej do rachuby i się dowiedz a nie obrażaj nikogo.

Micki
@Chytry

Czy masz podatek czy nie, do 26 roku życia da zwolnieni z podatku i dostali 2200, reszta 1930 +-

@Sknerus

L4 tez Ci kolego z tego odbijają :)

@Edek

Składnia Twoich zdań potwierdza moje powyższe stwierdzenie :)

Libiążak

Oczywiście że to powinno mieć wpływ jeśli za 8 ton na talonach przywiozłeś 8 ton węgla a drugi przywiózł np 6 ton więc chyba logiczne jest że ten drugi jest bardziej stratny to jest naprawdę prosta matematyka

Zostaw merytoryczną opinię o ZG Janina - Libiąż

• Jak się pracuje w ZG Janina?

Zobacz opinie na temat firmy ZG Janina tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1164.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZG Janina?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1080, z czego 271 to opinie pozytywne, 123 to opinie negatywne, a 686 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZG Janina?

Kandydaci do pracy w ZG Janina napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZG Janina
3.6/5 Na podstawie 2723 ocen.

ZG Janina