Akrostal Sp. z o.o.

Opinie o Akrostal Sp. z o.o.

Nowy wpis

Ile czasu czeka się na odpowiedz zwrotna po odbyciu rozmowy w biurze? @Pracodawca

@…

Wszystko zależy od danego procesu rekrutacyjnego. Zwykle podczas rozmowy podawany jest termin odpowiedzi zwrotnej. Zapraszamy do kontaktu z działem rekrutacji.

kandydat Nowy wpis

Uczestniczyłam w procesie rekrutacyjnym na stanowisku specjalisty ds. rekrutacji. Zostałam zaproszona na telefoniczną rozmowę rekrutacyjną dnia xyz. Niestety rekruter nie zadzwonił, a na SMS czy uda nam się odbyć rozmowę rekrutacyjną otrzymałam odpowiedź, że rekrutacyjna została zakończona, a rozmowa się nie odbędzie. Sytuacja zrozumiała, ale czy podstawą pracy rekrutera nie jest informacja na temat postępów rekrutacji? Tym anulacji spotkania? Przy takiej pracy działu rekrutacji nie dziwię się, że jest poszukiwana(usunięte przez administratora) osoba.

@kandydat

Najmocniej mogę tylko przeprosić.

Dzień dobry ;) Szukają właśnie Specjalisty ds. Rekrutacji. Może ktoś podzielić się ze mną opinią na temat warunków? Tak szczerze i obiektywnie? Planuję zmianę pracy, ale nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę. Priorytetem są dla mnie widełki — czy firma płaci konkurencyjnie? Jak nastroje w dziale? Raczej atmosfera rodzinna, czy typowo korporacyjna? Jak z ilością pracy, zdarzają się nadgodziny i chwile, gdzie nie wiadomo, w co włożyć ręce?

Dzień dobry, zapraszam do kontaktu z działem rekrutacji, odpowiemy na wszystkie pytania.

Zosia

Zdecydowanie nie polecam. Jedziesz jak w fabryce na akord. Umawiasz wszyskich jak leci bo tak chce „dyrektor” i musisz zapełnić sobie dzień rozmowami. Z każdym to samo aż na głowę można dostać. Płacą jest żenująca plus premia za „zatrudnionego” pracownika. W dziale wszyscy zastraszeni i szepczący żeby tylko mikrofon z kamery nie ściągnął ich głosu. Daj sobie spokój i szukaj w innym miejscu

@Zosia

no spoko, ale mógłbyś określić dokładnie ile można u nich zarobić? dają więcej niż najniższa krajowa? a ten pracownik ile musi przepracować w firmie, żeby móc dostać tę premię? i w jakiej wysokości ona jest?

Jaka jest kultura pracy w Akrostal Sp. z o.o.?

Wysłałem aplikację na ogłoszenie. Następnego dnia dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę, którą miałem chyba w przeciągu tygodnia. Pani z HR bardzo uprzejma. Pracy nie dostałem, natomiast ogłoszenie wystawiane co kilka dni - trochę dziwne. Plus za dotrzymanie terminu informacji zwrotnej (mailowo)

a

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Hejo, widziałam ze rok temu szukali na asystentkę i zadnej oferty od tego czasu nie mogę wynaleźć :( a szkoda bo praca 7:30-15:30 brzmi super.. ktoś wie czy może nie będą do pomocy kogos szukać ? Widzę tez ze jakieś kary tu są opisywane ale nie ma napisane za co dokladnie??? Za np niewyrobienie norm czy o co chodzi

@VV na chwilę obecną nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko Asystentki, jeśli coś się zmieni to ogłoszenie zostanie wystawione. Jeżeli są jakieś pytania co do aktualnych ofert pracy zachęcam do kontaktu z działem HR.

Tony

Wziąłem niedawno udział w rekrutacji na stanowisko Asystenta ds. logistyki i zaopatrzenia. Już podczas rozmowy wstępnej (telefonicznej) odniosłem wrażenie, że Pani z HR zadaje podręcznikowe pytania tylko po to, żeby je zadać. Po kilku dniach (około tygodnia) otrzymałem telefonicznie zaproszenie na rozmowę w firmie. Poszedłem tam jedynie z ciekawości, znałem negatywne opinie na temat tej firmy i jak się okazało moja opinia nie odbiegła od nich. Okazało się, że "rozmowa" to 5 minut wywiadu i 4 różne testy/zadania do zrobienia (w tym jedno w excelu, gdzie sposób rozwiązania pokazany przez rekruterkę był nielogiczny i polegał na zmianach 'z palca'. Tak, to była rozmowa rekrutacyjna na najniższe stanowisko w dziale, a nie na stanowisko kierownika. Skoro firma w taki sposób traktuje młodych ludzi to tylko współczuć nowym pracownikom firmy, którzy i tak za chwilę zostaną wymienieni na innych. Stanowczo odradzam kontaktu z firmą.

@Tony

Szanowny Panie, z przykrością musimy zauważyć, że jeśli rekruterka musiała wskazywać sposób rozwiązania zadania w excelu to znaczy, że nie umiał Pan tego zadania wykonać. Może stąd Pana opinia, że coś było nielogiczne. Podstawowej znajomości excela oczekujemy od większości pracowników, ponieważ jest ona potrzebna w codziennej pracy. Jeśli poziom rozmowy był niedostosowany do Pańskiego doświadczenia to pozostaje nam tylko Pana przeprosić, co też czynimy.

Tytus
@Akrostal Sp. z o.o.

Każdy pracownik na rekrutacji ma testy i zadania do zrobienia w excelu? Bez względu czy jest to osoba bez doświadczenia aplikująca na podrzędne stanowisko? W trakcie pracy są przewidziane jakieś szkolenia żeby się lepiej wdrożyć i nabrać kwalifikacji? Jest przeznaczony na to jakiś budżet szkoleniowy?

@Tytus

Proces rekrutacji jest dostosowany do wymagań na dane stanowisko. Na niektórych stanowiskach wystarczy znajomość excela na poziomie szkoły podstawowej czy średniej. Przeprowadzane są w zależności od potrzeb danego stanowiska szkolenia wewnętrzne jak i zewnętrzne.

Czy asystentka od HR dalej ma mało przestrzeni w trakcie pracy? jeszcze na początku roku cos pisali, że 2mkw przestrzeni nie ma się wokół siebie, czy to prawda? Chce się upewnić, bo mignęła mi oferta na to stanowisko w przeglądarce, czy możliwe ze będzie jeszcze aktualna? Ciekawa jestem zakresu stażu. po jakim czasie można starać się o awans?

Jest to ogłoszenie, które już wygasło. Na chwilę obecną do działu HR nie prowadzimy rekrutacji. Dział ten znajduje się w Poznaniu w nowoczesnym biurowcu, dostosowanym do potrzeb pracowników. Awans jest uzależniony od przebiegu współpracy oraz bieżącego zapotrzebowania firmy na dane stanowisko.

Riczard

Witam, czy to prawda że w firmie panuje napięta atmosfera i panuje (usunięte przez administratora)? Chciałem aplikować ale słuchy mnie doszły, że firma opiera się na ciągłym Strachu i pracownicy nawzajem robią pod górkę, za wszystko są kary..? Swoją drogą jeśli faktycznie to prawda to dziwię się że jeszcze inspekcja tam nie wjechała..

Aleksandra
@Riczard

Tak jest, kary pieniężne , celowe skłócanie załogi , ale i wśród kadry wcale nie jest tak różowo . Jedni skarżą na drugich . Nigdy nie było tu luźnej atmosfery . Wyczerpująca wręcz bym rzekła . (usunięte przez administratora)w białych rękawiczkach

Dimitr
@Riczard

prawda kary finansowe za wszystko

Joanna
@Aleksandra

Podaj konkretną sytuację, za którą dostaje się kary. zabierają wtedy kasę z pensji? Skoro współpracownicy na siebie skarżą to co otrzymują za takie informacje?

Były Pracownik
@Riczard

Ja tam pracowałem kiedyś i nie narzekam, było okej - zdobyłem doświadczenie i poszedłem dalej.

Seweryn
@Były Pracownik

No tak ale skoro nie zostałeś na stałe tylko poszedłeś dalej to chyba nie do końca ci pasowało? Doświadczenie tylko złapałeś przez prace czy miałeś jeszcze szkolenie finansowane przez firmę?

Były Pracownik
@Seweryn

@Seweryn Współpraca się zakończyła ponieważ zmieniłem miejsce zamieszkania, a szkolenia nie miałem.

Leniu
@Joanna

kary są za np. używanie telefonu, palenie, rozmawianie. Wszędzie są kamery i jesteś pod czujnym okiem. Premia zabierana jest za l4 wiec hr sugeruje wziąć urlop jak jest się chorym. premia jest po to żeby ją zabrać. wszyscy są naburmuszeni.

Leniu

nie można. W tej firmie się nie awansuje, przenoszą Cię ewentualnie.

@Leniu

Struktura firmy jest dosyć płaska, ale mimo to pracownicy awansują. Na produkcji o to trudniej, bo struktura nie jest rozbudowana, ale też nie jest to niemożliwe. Wielu kierowników i brygadzistów wyłonionych zostało z niższych szczebli.

Geniu
@Leniu

Robisz tu ? i co nie dostajesz kasy bo moja kasa się zgadza co miesiac 3 przelewy a jak nie dostajesz premi to znaczy że nie robisz hehe Ty se pal a ja dostaje twoją kase

Czy w Akrostal Sp. z o.o. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Kamil Grosicki

Dzień dobry, mam pytanie. Czym poskutkowana jest sytuacja kadrowa informatykow? Dlaczego co chwile jest wakat na tym stanowisku? Jest to podyktowane zarządzaniem i kierownictwem IT czy po prostu ludziom nie podoba się praca w firmie?

Mario

O zainteresowała mnie Twoja opinia. Jak tak super tu się pracuje to wymienisz jakieś główne plusy? Jestem w takiej sytuacji, że sam zaczynam się zastanawiać, czy tu nie aplikować. No ale mało nowych opinii i takich konkretnych a lubię wiedzieć, co może mnie czekać. Napiszesz mi też, czy potwierdzasz, że są tu jakieś kary finansowe? Bo i takie wpisy widziałem.

Dowiem się może od Was, na jakie pieniądze może liczyć Asystentka ds. handlowych z j. niemieckim? Rekrutacja jest do marca, chciałabym jeszcze przemyśleć sprawę w oparciu o konkrety, chyba najważniejsze przy tej inflacji.

Weronika

Jestem zawiedziona w jaki sposób w tej firmie przeprowadza się rekrutacje. Totalny brak szacunku do pracownika. Co prawda, Pani, która przeprowadza rekrutacje jest miła. Ale ja po odbytej rozmowie dostałam informacje, że nie zostanę przyjęta na to stanowisko. Po kilku dniach do mnie zadzwoniono i powiedziano mi, że jednak mnie chcą i umówiliśmy się na odebranie skierowania na badanie lekarskie. W ten sam dzień 2 godziny przed umówionym spotkaniem znów do mnie zadzwoniono, że jednak nie bo kierownik zmienił zdanie, nie wiedząc dlaczego.. Tak się nie powinno traktować pracowników. Ogromny minus za brak kompetencji.

@Weronika

Pani Weroniko, rozumiem Pani negatywną opinię i przepraszamy za zaistniałą sytuację, która nie powinna mieć miejsca. Była to jednorazowa sytuacja, która nie powinna zaistnieć, jeszcze raz bardzo Przepraszamy.

Kandydatka

Na plus, że otrzymałam dwa e-maile z informacją o przebiegu rekrutacji i to chyba na tyle z plusów. Dostałam się do drugiego etapu ale pracy jako fakturzystka nie otrzymałam, trudno. Poszłam przygotowana i zadania w większości zrobiłam. Pytanie jakie firma miała oczekiwania co do zapamiętania w jednym z zadań ilości rodzajów stali do ulepszania cieplnego czy stali do nawęglania itp bo tabelkę otrzymałam na 5 minut i niestety nie sposób zapamiętać nawet połowy. Informacji co do wynagrodzenia brak więc pod tym względem daje minusa. Do pracy chodzimy zarabiać pieniądze a nie charytatywnie więc powinna taka informacja zostać przekazana każdemu kandydatowi. Przyszłam i robiłam tylko zadania. Ciekawe czy faktycznie kogoś szukali czy rekrutacja była dla picu i mieli już kogoś np z polecenia.

Grazyna
@Kandydatka

I tak nie chcieli nikogo zatrudnić. A pensje są mniej więcej 2,5 tys na rękę plus premia. Śmiech

@Grazyna

Szanowna Pani, Rekrutacje prowadzone są aktualnie na kilka stanowisk, nie wiem skąd informacja, że firma nie planuje nikogo zatrudnić? Jaki byłby sens narażania firmy na koszty rekrutacji? Zazwyczaj w wyniku rekrutacji na dane stanowisko propozycję pracy otrzymuje 1-2 kandydatów najbardziej spełniających nasze kryteria, reszcie osób musimy podziękować. Natomiast jeżeli ktoś wyraził zgodę na udział w przyszłych rekrutacjach bierzemy pod uwagę takich kandydatów również pod kątem innych stanowisk. Jeżeli miałaby Pani jakieś wątpliwości odnośnie danego procesu rekrutacyjnego prosimy o kontakt z Działem HR. Kontakt znajdzie Pani na stronie firmy.

@Akrostal Sp. z o.o.

Niestety to prawda, ogłoszenia wiszą, a później się okazuje, że jednak na to stanowisko nikogo nie chcieli.

Weronika

Miałam przyjemność uczestniczyć w procesie rekrutacyjnym na stanowisko pracownika administracji. Wcześniej oczywiście sprawdziłam wszystkie opinie na temat firmy, w głównej mierze były one negatywne i teraz już wiem dlaczego. Rozmowa rekrutacyjna przebiegła dobrze, ale po kilku dniach dostałam odpowiedz, że firma nie zaproponuje mi pracy. OK ROZUMIEM. Po 4 dniach zadzwoniła do mnie Pani, która przeprowadzała rozmowę rekrutacyjną, że jednak mnie chcą. Wcześniej kierownik mówił im, że nikt nie jest na tym stanowisku potrzebny, a później zmienił zdanie. Bardzo dziwne, no ale zrozumiałam. Tego samego dnia umówiliśmy się na kolejny dzień w celu otrzymania skierowania na badanie lekarskie. 2 godziny przed spotkaniem dzwoni do mnie Pani z informacją, że jednak nie mogą zapewnić mi pracy, decyzja kierownika, ona sama nie wie dlaczego… Nie chciałam pisać opinii i dołączać się do tych negatywnych. Jestem natomiast zmuszona ponieważ tak nie powinno traktować się pracowników.. Brak słów i brak kompetencji niestety po stronie owej firmy. Może warto wyciągnąć wnioski. Dodam jeszcze, że firma non stop odświeża inne ogłoszenia. Tam ewidentnie musi być coś nie tak, może i dobrze, że się nie przekonam.

Irena

Ma ktoś info o pensji dla Asystentki HR bo chyba mi gdzieś ogłoszenie kiedyś się rzuciło w oczy? I czy na takiej pozycji też ma się jakieś benefity, dodatki, premie?

@Irena

Jeśli firma ma tak naganną opinie w komentarzach , wśród pracowników i otoczeniu to nie spodziewaj się tu fajerwerków . Niestety kredyty rodzina zobowiązania i człowiek siedzi bo blisko domu

@Karol Wasilewski

A z którego stanowiska w tym momencie odpisujesz? Znasz szczegóły odnośnie pracy biurowej u nich? Atmosfera by mnie interesowała ale też liczba osób, tu jest open space?

@Magdalena

Znam realia pracy biurowej . Siedzisz w kontenerze przerobionym na biuro . 5 osób w kontenerze i zasuwasz. Szybko się zmieniają te HR pomoce . Nie wiem może ktoś jest wybredny i nikt nie pasuje .

@Karol Wasilewski

ten kontener to tak dosłownie piszesz czy to metafora? jaki to miałoby mieć metraż? pytam w kontekście komfortu odnośnie przestrzeni skoro tyle osób

@Magdalena

Nie masz niestety nawet 2mkw wolnej przestrzeni wokół siebie, nie zajętej przez urządzenia regały , na osobę .

Potencjalny Aplikant

Witam. Planuje aplikować na stanowisko asystenta ds. księgowości. Mógłby mi ktoś przybliżyć potencjalne zarobki i atmosferę na danym dziale?

Antua Grizmann

Pójście do tej pracy nie było strzałem w okienko. Żałuje niewykorzystanej okazji pójscia do innej firmy.

Magdalena

I co to w zasadzie oznacza? ;) Przybliżysz warunki ze swojej perspektywy?

Kasa na czas ? Czy to coś nadzwyczajnego ?

Mirosław
@Marcin

No właśnie. Terminowa wypłata to powinien być standard. Ty chcesz tu aplikować że się interesujesz? Czy pracujesz :)

Zostaw merytoryczną opinię o Akrostal Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Akrostal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Akrostal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 36.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Akrostal Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 4 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Akrostal Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Akrostal Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Akrostal Sp. z o.o.