Drukarnia Top-Pol

Opinie o Drukarnia Top-Pol

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika TOP POL Sp. z o.o.

Pracownik firmy - Firma

16.06.2023 12:06

Czym zajmuje się Państwa firma?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Jesteśmy drukarnią etykiet IML, czyli etykiet na tworzywach dla branży spożywczej i chemicznej. Nasze produkty wysyłamy do klientów w całej Europie. Posiadamy najnowszy park maszynowy wyposażony w technologię LED. Jako dostawcy dla dużych, międzynarodowych koncernów (m.in. Lidl, Biedronka) posiadamy najbardziej wymagające certyfikaty ISO i BRC, które wpływają na organizację naszej pracy poprzez standaryzację i system procedur. Zatrudniamy do 80 osób - od pracowników produkcyjnych, przez specjalistów ds. druku, grafiki i planowania, aż po kadrę zarządzającą. Nasz zakład produkcyjny znajduje się w Zbrosławicach na Śląsku, niedaleko takich miast jak Zabrze i Gliwice, co zapewnia komfort komunikacyjny naszym pracownikom.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Jesteśmy firmą rodzinną. W latach 2000. zajęliśmy się rozwijaniem nowej technologii IML i jesteśmy obecnie trzecią największą drukarnią w Polsce.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie konkurujemy z firmami na całym świecie, a 40% naszych realizacji odbywa się na rynek Europy zachodniej. Branża IML rozwija się bardzo perspektywicznie w kontekście zmian środowiskowo-ekologicznych. Etykieta IML, po wtopieniu w plastikowy kubek - w przeciwieństwie do np. papierowych naklejek na plastikowe opakowania - stanowi jednorodny materiał nadający się do ponownego recyclingu.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

W firmie, w zależności od sezonu, pracuje do 80 osób. Połowa pracowników wykonuje powtarzalne czynności produkcyjne: pakowanie, sortowanie, przebieranie, przyjmowanie i wysyłka towaru. Drugą grupą są specjaliści, którzy obsługują różne maszyny w procesie produkcji. Kolejna grupa, to dział planowania i przygotowania do produkcji. Firmą zarządza kadra złożona z dyrektora, kierowników i brygadzistek. Obsługą biurowo-księgową i zagadnieniami z zakresu HR zajmuje się sekretariat.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

W bieżącym roku mamy plany utrzymania zatrudnienia, zwiększając wydajność i efektywność na poszczególnych stanowiskach.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Rekrutację przeprowadza kierownik danego działu, przy udziale specjalistki ds. HR.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Nowa osoba zostaje przydzielona do doświadczonego pracownika w danym dziale i pracuje pod jego czujnym okiem aż do uzyskania pełnej samodzielności. Gotowość nowo zatrudnionego do samodzielnej pracy potwierdzają pracownik odpowiedzialny za szkolenie oraz kierownik.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Dla naszych pracowników organizowane są szkolenia realizowane przez zewnętrzne firmy. Oprócz tego, na bieżąco omawiane są postępy i wyniki w pracy w odniesieniu do informacji z systemu zarządzania.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

TOP POL Sp. z o.o.ikona wywiad

Obecnie testujemy nowe rozwiązania dotyczące druku na wymagających materiałach, co zdefiniuje wybór zakupu nowych maszyn planowany na przyszły rok.

@Gabriela

Firma Top-Pol posiada najnowsze maszyny do druku zoptymalizowane pod kątem bezpieczeństwa i komfortu pracy. Pracownicy nie pracują w warunkach szkodliwych – co roku wykonywane są pod tym kątem badania m.in. środowiska pracy i audyty firm zewnętrznych.

Gabriela Nowy wpis

W jakich warunkach pracuje drukarz? Nie zdążyłam przeczytać oferty, a też w branży nie miałam okazji pracować. Czy tam przysługuje dodatek za szkodliwe, wdycha się jakieś farby czy substancje, bo nie wiem?

Nowy wpis

@Gabriela

Maja Nowy wpis

Brał ktoś udział w rekrutacji na pozycje Drukarza? W internecie wyszukałam oferte na takie stanowisko, a mam brat, który szuka zajęcia. I mam pytanko. Czy na rekrutacji są zadania rekrutacyjne? I jeśli tak, to jakie? Do tego jeszcze, kto prowadzi rekrutację? Kadry czy szef?

Ogarnięty Nowy wpis

A marudziliscie na mnie jak sie zawinąłem razem z końcem umowy 2 lata temu. Podobno na prawdziwym ur mialem sie nie odnaleźć :)odnalazłem sie i mam teraz ponad 2 razy większą kase jak w Top Polu. Mimo poprzednich wpisów pozdro dla wszystkich i szczególnie dla szefostwa za pomoc bo dzięki Wam podjąłem dobrą decyzje!

Iwona

Dziękuję, że napisałeś o swoich doświadczeniach z firmą Drukarnia Top-Pol. Wspominasz, że przed podpisaniem stałej umowy pojawiły się jakieś problemy, a mógłbyś to rozwinąć i napisać, o co konkretnie chodzi?

Iwona pakowanie

Prawda jest taka ze snules sie z telefonem z miejsca na miejsce czasem wymieniajac zarowki jak cie poprosil ktos co zrobilo by nawet male dziecko a roszczenia masz jakby niewiem jak cie skrzywdzono, to ze ktos ma zakola nie znaczy ze nie musi juz nic robic i zarabiac niewiadomo ile

Mechanik

Wszyscy wiemy kto pisał tą opinię i muszę Cię zasmucić kolego. W tej chwili już nikt nawet Ciebie nie wspomina, ponieważ wszyscy się cieszą, że wreszcie nie muszą patrzeć na Twoje lenistwo ! Przecież Ty nie zasługiwałeś nawet na połowę swojej wypłaty, ponieważ pół dniówki piłeś kawę i patrzyłeś w telefon...aż dziw, że Ciebie nie zwolnili dyscyplinarnie za takie zachowanie...a tak swoją drogą to nie nadajesz się do niczego więcej więc może dlatego wysłano Cię do sprzątania piwnicy i przepychałeś pisuary :) jeśli trafisz do prawdziwej firmy gdzie jest dział UR to będziesz w ciężkim szoku jak to wygląda i że się do tego nie nadajesz :) podsumowując to wiedz, że wysłużyłeś wielką przysługę całej firmie, że odszedłeś i oby nigdy już nie było w tej firmie takiego nieudacznika jak Ty !!!

Bonus

Powinieneś się cieszyć (usunięte przez administratora) że od nikogo w mordę nie zarobiłeś za swoje durne i aroganckie zachowanie. Współczuję tylko ludziom z przyszłej firmy, że będą musieli pracować z takim (usunięte przez administratora)

Stary pracownik
@Mechanik

I co teraz Ci fajnie? Noc nie wiesz i nic nie widziałeś w tej firmie jesteś żółtodziób. Prawda jest taka że jak rękę na pulsie trzymał szef /stary szef/ wraz z bratem to firma była ok. Od czasu kiedy synowie przejęli firmę to firma idzie na dno odnośnie podejścia pracodawcy do pracownika. Wypłaty ma trzy raty?! I Ty to chwalisz a przepraszam to było przed tym wszystkim. A zwolnienia pracowników po parę osób żeby to nie podchodziło pod zwolnienia grupowe? Może też już poleciałes ... Powiem tak 7 lat temu było ok teraz to idzie niestety ma dno a szkoda. Może Marcel Tytus Marek zmienią zarządzanie firmą. Oby ... Inaczej dobrze nie życzę a szkoda. Jedyny plus to synowie zainwestowali w firmę ale może popłynęli finansowo w tych czasach.

Hanna
@Stary pracownik

Aha, no to plusy jednak widzisz. Ale w co w takim razie konkretnie zainwestowali?

dejwid
@Iwona

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze hehe

Mała

Witam Mam pytanie, czy na pakowanie przyjmóją kobiety?

Ortograf
@Mała

Przed złożeniem CV proponuję najpierw zakupić słownik języka polskiego :)

@Ortograf

w top-polu by pracować nie trzeba być nadzwyczaj inteligentny ;)

Duży
@Mała

I co? Przyjęli Cię? Jak jest?

M
@były pracownik

Witam, zaproszono mnie na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko kadrowej jednak trochę się obawiam czy jest sens wogole jechać po przeczytaniu komentarzy ..czy może się ktoś wypowiedzieć jak wygląda praca w biurze?

Dominika
@M

Zdecydowałaś się na tą rozmowę? Jeśli tak to jak wrażenia co do warunków pracy no i oczywiście czy się udało?:)

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Drukarnia Top-Pol, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Smutny kawaleri

W każdej firmie gdzie szanuje się pracownika, na święta Bożego Narodzenia są premie lub paczki oraz bony, w top polu jest (usunięte przez administratora) Pracownicy z pustymi rękoma obejrzeli jak królowie żenady odjeżdżają furami za pół banki na święta do domów...

Premia świąteczna
@Smutny kawaleri

To jest bardzo proste bo właściciele tej firmy udają że świąt nie ma i pracownikom nie należy się nic na święta. To nic że wszystkie firmy dookoła dają w tym czasie bony i premie, które pokazują że pracownik jest dla nich ważny. Wstyd się przyznać że sie pracuje w takim dnie. Nawet nie potrafią złożyć pracownikom życzeń i podać ręki. Straszna żenada ale najważniejsze że liczba samochodów się zgadza.

Zuzanna

Widzę że jakieś problemy finansowe mieli i pracownikom zalegali z wypłatami - wyjaśniła się jakoś sytuacja? Jak to teraz wygląda, bo minęło już kilka miesięcy.. Chcę tam aplikować, no ale na wolontariat się nie piszę, nie mogę sobie pozwolić na brak wynagrodzenia w określony dzień miesiąca.

Wojtek

Czy drukarnia przyjmuje sezonowo studentów ?

Ewald

Witam serdecznie, chciałem wszystkim z całego serca odradzić rozmowę o pracę w w/w firmie, na ogłoszeniu podana fałszywa, zawyżona suma, aby zachęcić potencjalnych kandydatów do przyjazdu, a na miejscu proponują „zasiłek”, bo wypłatą tego nazwać nie można :) Pozdrawiam !

@Ewald

Nie zgadzam się z Tobą! Ogłoszenie wypatrzone w necie.Wynagrodzenie było sprecyzowane. Przesłałem CV. Zostałem zaproszony na rozmowę i zostałem zatrudniony bez żadnej negocjacji wynagrodzenia podanej w ogłoszeniu!!!

Trudno zgodzić się z tak niesprawiedliwą opinią. Firma wypracowała sobie dobre opinie.

KV

Zarobki jak wszedzie. Atmosfera OK

Witam pracuje tam i jest denne płacą słaba.Dyryguja tu pracownicy jakby nie my to by nic nie było. My decydujemy o pracy i kto się nadaje do niej. Mało kto przetrwa nasze próby nie polecam.

Iwona

@merydlaczego tak twierdzisz? Co wpływa na Twoja negatywną opinię na temat firmy? Chętnie też usłyszymy od obecnych pracowników Drukarni Top-Pol. Jak Ty oceniasz firmę jako pracodawcę? Jak aktualnie wygląda praca w Twoim dziale drukarni? Dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które rozważają aplikację do pracy.

elf
@Iwona

Co wpływa negatywnie na firmę wypłata najniższa krajowa

erfrrr

@Klient no jezeli chodzi o prace u nich to nie maja na chwile obecna ofert ale pamietam ze szukali na przyklad pracownika produckji czy pracowniak do montazu elektroniczneog chyba trzeba byli miec wyksztalcenie techniczne

mery

szkoda czasu na pracę w tej firmie

Zostaw merytoryczną opinię o Drukarnia Top-Pol - Zbrosławice

• Jak się pracuje w Drukarnia Top-Pol?

Zobacz opinie na temat firmy Drukarnia Top-Pol tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drukarnia Top-Pol?

Drukarnia Top-Pol