Opinie o PAS Polska w Łódź 5 Stycznia 90 - 92

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie PAS Polska. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PAS Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PAS Polska w Łódź 5 Stycznia 90 - 92

Zła

Ta firma to porażka dno dna gola pensja na trzy zmiany pracownik po 20 latach zarabia mniej niż osoba z rocznym starzem

@Niewierny Tomasz

Ale nie było takiego bajzlu jak teraz. Przynajmniej były podwyżki co jakiś czas, a przy obecnej marionetce nie ma nic tylko wszystko zabierają

Co to za zmiany znowu w firmie, czy tam ma kto jeszcze pracować. Oczywiście z wielkiej lakierni , centrum wtryskowego, niezależnego zakładu , to chyba nici i można chyba te obietnice w bajki włożyć, czy jeszcze ktoś w to wierzy.

Widzisz, to nie było dzieło przypadku. Co do kadry to pewnie masz rację, tylko potrzeba żeby ktoś się przyjrzał tej kadrze, bo co niektórzy dobrze sciemniają a na tym cierpią pozostali. Bo jak np. można planować produkcję na 5 drukareczkach przez 10-12 godzin codziennie. Przecież wiadomo że chodzi o kasę na koniec. Jak ktoś będzie dobrze zarządzał tym statkiem i włoży "trochę" kasy to może się utrzyma. Co do gorącej ewci to teraz się wykazuje i to jak ktoś napisał bez wazeliny, jak zostanie sama to tych "ukrytych umiejętności" nie będzie miała jak wykazać.

Jakie warunki pracy są w PAS Polska? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Inżynier Procesu?

Tomcio Paluch Nowy wpis

pytanie o szatnię i stołówkę jest co najmniej dziwne.......to gdzie dotychczas pracowałeś jeśli tam tego nie było ? żaden dojazd nie jest organizowany

Piter Nowy wpis
@Tomcio Paluch

Szatnia jest ale stołówki to tu nie ma , jest tylko pomieszczenie wydzielone do spożywania własnych posiłków przyniesionych z domu czyli jadalnia która musi być bo takie są przepisy. Chłopak wie o co pyta a i u nas ludzie też nie mieli dostępu do szatni i przebierali się na jadalni bo nie było szafek i miejsca.

Zła

@Zła

no ale przecież jest wolność i nikt nie ubezwłasnowolnił pracowników......każdy może odejść i zmienić sobie na inne/lepsze. I tak po prawdzie się dzieje, wieloletni pracownicy idę gdzieś indziej......a wtedy dopiero rozumieją swój problem który nazywa się "dlaczego tyle poświęciłem/am życia dla firmy"....ale do tej mądrości trzeba dojrzeć jak wino. Nowy rok będzie próbą sił dla firmy bo będą musieli sprostać zadaniu nowej wartość "najniższa krajowa" :)

Były
@Niewierny Tomasz

Wszyscy pracownicy którzy odeszli , bo mieli już dosyć , teraz tylko mówią , czemu wcześniej tego nie zrobili, część mówi że wierzyli w obietnice składane przez dyrekcję, że będzie lepiej , że zakład się rozwinie , tylko że dyrekcja pierwsza zaczęła opuszczać zakład ,druga część z sentymentu i niechęci zmiany pracy. W nowych miejscach pracy zobaczyli że pracownika można szanować , że nie trzeba pracować po 12 godzin i więcej a później mieć ten czas do odbioru, bo o zapłacie za nadgodziny można było pomarzyć. Że urlop jest dla pracownika a nie dla firmy. Teraz Ci wieloletni pracownicy z dużym doświadczeniem , cieszą się że podjęli taką decyzję i że można pracować w spokoju.

@Zła

Porażka była kiedyś ale dno jest odkąd nie ma Michała C. No ale jaki pan taki kram. Chyba nie ma osób które mają roczny staż ale to i tak nie zmienia postaci, że bez względu na to ile pracujesz w tej firmie zarabiasz tyle samo.

@Stara

no nie żartujmy sobie, że za michasia było dobrze.......przecież to była niemiecka marionetka która wykonywała tylko polecenia bez własnej woli :)

@Niewierny Tomasz

Owszem , bo to niemiecka firma , więc musiał być niemiecką marionetką jak piszesz. Tylko weź pod uwagę że wszystko zaczęło się psuć w tej firmie jak "ambitni" Polacy musieli się wykazać że potrafią więcej. Mowa o Jarku z Opy i innych , od tego momentu zaczęło się już tylko gorzej. Teraz obecny to podwójna marionetka i chyba już koniec tak zapowiadanej niezależności Łodzi i wielkiej rozbudowy , tylko szkoda pracowników.

:) takie czasy

Jak podoba się Wam poziom obecnego działu HR?

@:) takie czasy

Napewno nie niższy od poprzedniego. Jeśli chodzi o panią Olę to daj czas na wdrożenie się. Została rzucona na głęboką wodę więc oceńmy za jakiś czas.

@:) takie czasy

Wszyscy z wiedzą już ucyekli, pozostają ci których nikt nie chciał lub nic nie umieją? Mało kto już ma staż ponad rok..mmto chyba wiele mówi

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie PAS Polska.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Piter

Jak odczucia po spotkaniu koledzy i koleżanki, z zarządem PAS- GERDES , w co uwierzyliście?

@Piter

Jak spotkanie informujące, że nic się nie zmieni. Czyli premii i stażowego nie będzie. Po panu Teo widać było jak interesują go sprawy pracowników. Tak więc znasz już odpowiedź na swoje pytanie. NIESMAK

Czy PAS Polska oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w PAS Polska? Co poradzicie osobie poszukującej tam pracy? Na Pracuj.pl pojawiło się 12 września kilka ogłoszeń.

Niewierny Tomasz

nie trzeba żadnych porad......już jesteś przyjęty/a.....takie wielkie są potrzeby

@Niewierny Tomasz

Popieram Twoje słowa jak ktoś chce pracować w tej firmie i przyjdzie , to jest przyjęty

Stara

Zatrudnią bez problemu oczywiście na najniższą krajową. Jeśli to Cię zmotywuje to będziesz mieć taką samą stawkę jak pracownicy z 10-letnim doświadczeniem i wyższym. Le spokojnie bo w lipcu będzie podwyżka przymuszona a nie od firmy. Jest to zakład z najniższymi zarobkami w okolicy więc jak ktoś chce pracować dla przyjemności a nie kasy to zapraszamy

@Stara

ba, nawet można powiedzieć jak pracownicy z 20 - letnim stażem może motywacja będzie większa......to jest chyba praca z sentymentu/miłości bardziej niż z jakichkolwiek innych pobudek

Rekrut

Czy ta firma zajmuje się tylko pączkami ?

@Rekrut

Oczywiście że nie, tylko widzisz pracodawca umieścił wpis na tym forum , jak to rozpieszcza słodkościami pracowników, zamienił pączki na krówki w tłusty czwartek i nawet nie było dla wszystkich , mimo obietnic o rozpieszczania w tym roku już nie było ani pączków które były zawsze ani jakiś krówek , które były poprostu reklamówką firmy a że zostało firmie trochę krówek, to w tamtym roku dali chociaż niektórym pracownikom.

TamTaTam

Chyba tylko w biurze te super krowki.... Ja na produkcji na oczy nie widziałam...

@TamTaTam

Nieprawda, krówki były dla Wszystkich, no przynajmniej dla tych, którzy tego dnia byli w pracy, obchodziliśmy min. Dzień Chłopaka, Tłusty Czwartek.....:) i na tym zapewne się nie skończy, następnym razem na pewno się uda ;) i spróbujesz....

tak jak było napisane już wcześniej, trzeba najpierw czytać ze zrozumieniem a dopiero później komentować. Sztuka rozmowy nie dotyczyła krówek. Jak się wplata wiele wątków to później łatwo się pogubić co też się właśnie stało. A teraz wracamy do postów źródłowych i czytamy jeszcze raz........a jak nie to powrót do szkoły :)

@PAS Polska

Nieprawda , bo (usunięte przez administratora)zjadły po kilka i na produkcji już brakło, w tym roku też były dla wszystkich, też nas rozpieściliście , czy znowu kłamstewko

@Piter

Krówki to były jeden raz , ani w tamtym roku ani w tym ich na produkcji nie było żadnych krówek

TamTaTam
@JOJO

Jak widzisz trzeba umieć rozmawiać albo siedzieć dobrze pod biurkiem to wtedy krowki są ???? zresztą na produkcji to należy wam się zrobienie normy a nie łakocie ????

@TamTaTam

Rozmów z pracownikami nie ma, (usunięte przez administratora) Co do norm na produkcji to są wyrabiane.

Piter

Pracodawco PAS 1. kiedy nastąpi połączenie z firmą z Poznania? 2. Czy już wiadomo jak się będziemy nazywać? 3. Czemu znikają niewygodne opinie ? (usunięte przez administratora)

Piter

Odłączył się PAS Łódź od Opalenicy tak jak mówił dyrektor , żeby być niby niezależnym zakładem. Jak tam nowa lakiernia która miała powstać na początku 2023 roku. Czy już jesteście centrum wtryskowym Europy Jak ostatnia inwentaryzacja , zapewne delikatnie na minusie Ile jeszcze bajek w tym zakładzie będzie opowiadane pracownikom , żeby chcieli jeszcze pracować, może ktoś wyżej zainteresu

Nicko

Na tym awans polega Nie każda urodziła się beygadzistką????

@Nicko

no akurat ona się nie urodziła brygadzistką, kierownik już jej to tłumaczył :)

Qwerty

Wiele decyzji ktore sa przypisywane kierownikowi nie sa w rzeczywistości jego. Role kierownika wtryskarni od obecnie statystujacego w tej roli człowieka próbuje z partyzanta przechwycic planiska tegoz to działu. Ogolnie to ze ktos zajmuje jakies stanowieko to w tej firmie nie oznacza ze jego kompetencje sa odpowiednie.... Wiele stanowisk jest obsadzonych "bo nie miał kto".

@Qwerty

Planistka działu wtryskarek , jak widzi szansę dla siebie to jak to mówią, wazelina jej niepotrzebna. Dodatkowo tak fałszywej osoby jeszcze nie widziałem.

Lalus

Hejka. I jak tam wam się pracuje na technicznej? Zatrudniają Polaków czy raczej nie? Idzie się dogadać z przełożonym? Pozdrawiam

@Lalus

czy jest jakis powód tego ze pytasz czy zatrudniaja polaków? kogo niby mieliby zatrudniac ?

Danuta

I powiedziała też o tych rękach czy sama sobie to dopowiedziałaś?

Mała

Tak czytam te wasze wypociny które nic nie wnosza. Jezeli juz komentujecie to rozrozniajcie o ktorym Pasie piszecie. Jest Pas w Łodzi i drugi w Opalenicy. Jest ogromna roznica jednak ????

Luki
@Mała

Na stronie PAS Polska Łódź piszemy o Łodzi Co tu rozróżniać???

@Mała

To może Ty mógłbyś rozróżnić i dać znać jak w którym pasie jest? Czy aby na pewno we wszystkich przypadkach jest tutaj mowa o Łodzi?

Jak dużo osób pracuje w PAS Polska?

Tomasz

prawie 200.........chyba jednak 100.......dobra poszedłem policzyć.....137...........a teraz, co ta wartość wniosła do tematu ?

jojo
@Tomasz

tylko to że chyba nie jest tak źle w tej firmie skoro można sobie zrobić przerwę na policzenie wszystkich pracowników

@jojo

specjalnie poświęciłem własną przerwę śniadaniową żeby sprostać zadaniu :)

@Niewierny Tomasz

Ale po co Wam to wiedzieć ilu pracowników robi w tej firmie?

@Halina

mi absolutnie do niczego ta wiedza nie jest potrzebna.......ale jakie ma intencja osoba pytająca to już całkiem inna sprawa.....może to taki nowoczesny sposób riserczu firmy, bo jak 50 osób to znaczy manufaktura u Zdziśka w garażu a jak 200 to już potęga korporacyjna......chociaż jak dla mnie to po prostu pytanie od bocika który wzmaga ruch na stronie.....dlatego można podejść humorystycznie do odpowiedzi. Jeżeli pytający poważnie podchodzi do tematu to wystarczy odwiedzić firmą stronę a tam są potrzebne dane......tylko, że bocik tego nie potrzebuje potrafić :)

@Niewierny Tomasz

Mimo że piszecie że pracuje 200 osób to maszyny u Zdziśka w garażu są nowsze i lepsze niż w tej firmie , sami pracownicy mówią że to muzeum lub skansen i szukają lepszej pracy

@JOJO

ale pytanie nie było o maszyny tylko o ilość pracowników........chociaż w pełni rozumiem, w dzisiejszych czasach, czytanie ze zrozumieniem jest już wyższym levelem :)

Mała

W którym?

JOJO

Podobnież zwolnili kierownika wtryskowymi , czy to prawda?

@JOJO

a on był kierownikiem ? i od razu zwolnili.......była różnica zdań, to w następstwie jest rozwód.....klasyk

@Niewierny Tomasz

To był kierownikiem czy nie , podobnież został nim jak poprzedni się zwolnił , może jego też nie zwolnili tylko sam się zwolnił A jak zwolnili to ciekawe w tej różnicy zdań , kto miał rację

@JOJO

szczerze mówiąc to absolutnie nie ma żadnego znaczenia, był kierownikiem czy nie był kierownikiem efekt jest ten sam, już go nie ma. Czy w tej sytuacji coś to zmienia jakie miał oficjalnie stanowisko ? raczej nie. A kto miał rację......zapewne każda strona twierdzi, że racja jest po mojej stronie a istotny jest chyba w tym wszystkim bilans zysków i strat. Firma straciła, żeby teraz pozyskać specjalistę z rynku pracy zapłacą około 50% więcej niż płacili do tej pory......ale to również nie problem, bo pokryje się z różnicy tych z niższego szczebla :) tak to działa

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w PAS Polska?

Wytrysk

Liczą się tylko kończyny, zakład traktuje pracownika, jak komórkę w excelu. Dla pracowników zwłaszcza dla tych agencyjnych normą jest to, że jak przyjdą na jedną zmianę to są odsyłani do domów, żeby przyjść tego samego dnia później

Tomasz
@Wytrysk

jak to mądrość ludowa prawi "ryba psuje się od głowy"......osobę zarządzającą w ten sposób trzeba w dyby :)

Kamil
@Tomasz

Witam. Dziękuję Was za Waszą aktywność bo sporo udało mi się dzięki temu o tym pracodawcy dowiedzieć. Chciałbym skorzystać z okazji i zapytać jeszcze, jak pracodawca ten podchodzi do aplikowania osób bez doświadczenia zawodowego? Czy na takie coś pracodawca w ogóle przystaje, czy automatycznie skreśla na starcie takie osoby? Fakt ten jest bardzo dla mnie ciekawy, więc serdecznie proszę o odpowiedź.

@Kamil

to zależy od stanowiska, jeśli na biurwę to już musisz mieć doświadczenie i czysto technicznych też to dotyczy, a na pozostałe bez doświadczenia, biorą każdego, byle chętny był :) Czyli możesz zacząć gdziekolwiek a potem w miarę upływu czasu zgłaszać się na wewnętrzne rekrutacje wtedy już tak doświadczenie nie jest brane pod uwagę.........dla przykładu cukiernik=drukarz, magazynier=ustawiacz wtryskarki itd itd drzwi do kariery stoją otworem :)

gumgal

Wykorzystują ludzi. Ukraińcy za....ją na 2-3 maszynach. Sam musisz załatwić sobie zastępstwo na przerwę (która tobie się należy), jak nie ma ludzi to zapomnij o przerwie i nikogo to nie interesuje :-( Atmosfera taka sobie. Szukam innej pracy.

@Wytrysk

Taka prawda

@gumgal

Taka prawda. Bez zastępstwa nawet do toalety nie wyjdziesz . Wszystko spada z taśmy

Jerzy
@Unikorn

A są jakieś przerwy dla pracowników w ciągu dnia pracy na przykład na posiłek? Wtedy taśma staje czy też musi być zastępstwo? Na ile zmian trzeba się szykować jakbym chciał zacząć prace?

@Jerzy

dobra rada, nie chcesz być rozczarowany, poszukaj lepiej innego pracodawcy.......

lolek
@Jerzy

przerwy oczywiście że są, ale nikt cię nie zastępuje. mówisz tylko że idziesz na przerwę osobie obok, i ona ci zdejmuje detale z taśmy. chyba że dobrze żyjesz z trenerką to ona może chwilę postać za ciebie o ile nie ma dużo pracy. ale teraz jest tak że trenerzy nie mają za dużo do pracy tak jak było kiedyś, połowę zadań im odjęli wiec sądzę że bez problemu cię zastąpi.jeżeli chodzi o zmiany to masz grafik 4bryd 3zmiany. np 4dni rano i 1wolny 4popołudnie i 1wolny i 4noce i 2wolne to jeśli chodzi o wtryskownię. na hali obok to 3zm od pon do pt. pozdrawiam :)

Czy w PAS Polska pracuje się na open space?

Niewierny Tomasz

zależy w którym dziale, ale tak pracuje się (logistyk/planista/inżynier)

Pracownik 01

Osobiście nie polecam pracy w zakładzie Pas Polska - Łódź. Po tym z jaką wyższością Pani M.S. traktuje pracowników jest karygodna i po jednej takiej sytuacji zdecydowałam, że zrezygnuję z pracy. Nie ma tam możliwości rozwoju. No i normy możliwe do spełnienia jedynie w sytuacji kiedy będziesz pędził z produkcją jak na złamanie karku. Według mnie jeśli osoba poszukująca pracy poszuka trochę dłużej to na pewno znajdzie pracę, w której przynajmniej atmosfera jest bardziej przyjazna do pracy.

Na wygnaniu
@Pracownik 01

Jeżeli ktoś całe życie był poniżany to musi odreagować na innych, osoby mało kompetentne zawsze muszą czymś nadrobić (tutaj już zostawię waszą wyobraźnię), teraz moda z Ukrainy na Białoruś albo Azjatów oni mają sprzęt którym potrafią się posługiwać nie jedna będzie zadowolona za miske ryżu.

@Pracownik 01

Niestety ta brygadzistki jest bardzo wymagająca i niemiła

Zostaw merytoryczną opinię o PAS Polska - Łódź

• Jak się pracuje w PAS Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PAS Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PAS Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PAS Polska