logo IDMS

IDMS

Warszawa

Opinie o IDMS

nick 2011-01-24 11:08:53
A coś konkretniej?
arius 2011-06-18 16:47:09
Pracowałem tam trochę czasu i w sumie mogę powiedzieć tyle, że jest to wszystko bardzo na pokaz. Na początku to wszystko może sprawiać wrażenie profesjonalizmu i całkiem rzeczowych szkoleń. (usunięte przez administratora) Godziny pracy na dobrą sprawe tragedia, a system szkoleń potem jest taki, że pracodawca niby posługując się systemem szkoli pracowników za pomocą innych. Nie mniej są one profesjonalne.(usunięte przez administratora) spoko koleś, wymagający ale dobry w tym co robi. Jeśli ktoś chce się nauczyć sprzedawać - ale tylko nauczyć, za nieduże pieniądze to polecam.
anonim 2013-05-23 13:48:02
kasia piszesz " informować, że nie po pieniążki tutaj jesteście, ale tak naprawdę po PIENIĄDZE". Jak to nie po pieniądze ale jednak tak? Bardzo proszę napisz coś więcej o IDM System bo wybieram się na rozmowę.
1
archie 2013-12-06 12:26:43
Seven, to ile macie prowizji ze sprzedazy? Normalna podstawa w pensji tez jest? Te zarobki 600 zł to miesięcznie? Czy to może tygodniówka w idm system?
Seven 2013-12-10 12:37:31
Ja tam nie zostałem dłużej niż jeden dzień - w ramach research :D. Z tego co mówił to tylko prowizja.(usunięte przez administratora)
Jak masz głowę i wkręcisz kilku kolejnych piramidkowiczów jako swoich podwładnych to pewnie coś tam zarobisz na ich ciężkiej pracy.(usunięte przez administratora)
archie 2013-12-10 23:31:30
Seven, no to za dużo w idm system nie zobaczyłeś ;). Ktoś jest na forum, kto przepracował miesiąc? Może nawet dłużej, że dostał awans, czy podwyżke? Ile to zajmuje?
1
Mangie 2014-04-05 16:18:03
Pracowałam tam jakiś czas temu i w 100 % zgadzam się z osobami piszącymi tutaj wcześniej. Rzeczywiście rekrutacja może wydawać się mega profesjonalna- sama dałam złapać się na te wszystkie sztuczki. Samo ogłoszenie wydaje się interesujące- niepotrzebne jest doświadczenie ( to duży plus dla osób, które zaczynają szukać pracy). Przebrnęłam przez rozmowy i dzień obserwacyjny. Stwierdziłam, że zostanę na okresie próbnym. To , co zobaczyłam w tym czasie bardzo mnie zszokowało. Pracuje tam dużo osób bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej- ja sama trafiłam tam po licencjacie. (usunięte przez administratora) Podczas jazdy w teren, kiedy pytałam ludzi, o to czy studiują, czym się zajmują słyszałam odpowiedzi typu: a po co mi to, rzuciłem/am studia, bo nie są mi potrzebne do bycia ownerem czy też jak zostanę ownerem to pójdę na studia. Oczywiście życzyłam im jak najlepiej, ale nie oszukujmy się, że wszyscy się wypromują... Na spotkaniach przed wyjściem w teren odbywało(usunięte przez administratora)- obietnice zbijania kokosów i tak dalej. Wg nich wielkim plusem były wypłaty w tygodniówkach- moim zdaniem nie da się w ten sposób zaoszczędzić czegokolwiek ( nawet sam owner stwierdził że młode osoby natychmiast upłynniają wszystko, co zarobią). Dopiero po zakończeniu współpracy z tą firmą podliczyłam sobie ile udało mi się zarobić- miesięcznie wychodzą z tego marne grosze. Właściciel oczywiście utrzymuje, że szkoli pracowników tak, żeby podpisywali minimum 1 PZ-tkę dziennie ale i tak to różnie wychodzi(usunięte przez administratora)Początkowo otrzymałam informację, że przychodzenie do pracy w sobotę jest dobrowolne. Można wtedy przyjść, żeby sobie poprawić wynik z całego tygodnia, wtedy jest więcej osób w domu...
(usunięte przez administratora) Niestety takie są realia pracowania w tej firmie. Zdecydowanie nie polecam !!!
7
Staszek 2014-05-30 23:28:54
IDM-Systems w swoich ogłoszeniach pisze, że to praca dla studentów i absolwentów - wysokie zarobki, kompleksowe szkolenia, ile jest w tym prawdy?
1
marble 2014-09-03 14:08:44
Byłam u tych państwa na rozmowie kwalifikacyjnej, wszystko pięknie ładnie, profesjonalnie, zadzwonili jeszcze tego samego dnia POGRATULOWAĆ że im się spodobałam że ho ho i zaprosili na dzień próbny. Tyle że na rozmowie kwalifikacyjnej kiedy pytałam na czym konkretnie polega praca to odpowiadano wymijająco, że raz się takie rzeczy robi a raz "śmiakie". Przeczytałam potem te opinie o nich, ale i tak zdecydowałam się tam pojechać i przekonać na własne oczy. Na "dniu próbnym" dopiero, kiedy poszłam na kawę z osobą, która miała mi pokazać jak to wszystko wygląda (i w końcu odpowiedzieć o co konkretnie chodzi) (usunięte przez administratora)Praca dla studentów, natomiast dla ludzi z ambicjami i szukającymi normalnej, stałej pracy odradzam.
nemak 2014-10-05 13:52:34
Inteligent Direct Marketing Systems jest firmą marketingowo-sprzedażową. Współpracują jako jedna z pierwszych firm na rynku polskim z Appco Group plc. IDM Systems otrzymuje od Appco Group plc. wsparcie logistyczne, finansowe oraz globalnych klientów, dla których przeprowadza akcje marketingowe. Ich kampanie przeprowadzają w trzech obszarach: Business 2 Business, Business 2 Customer oraz Marketing Events.
1
Kumpel 2014-11-25 01:15:23
Mają chociaż coś w zamian za te darowizny dla ludzi? Czasami fundacje czy inne działalności rozwiązują to w ten sposób, że niby prowadzą sprzedaż. Jest to co prawda jakieś wyjaśnienie ale z drugiej strony była kiedyś głośna sprawa w Warszawie odnośnie takich akcji zbierania pieniędzy na szczytny cel, a okazywało się, że przelewane było może 5 może 10% takich kwot.
Żaba 2014-12-08 11:57:33
Nie zbierają GOTÓWKI. Wszytko jest przez banki. Ogólnie spoko jest. Ja musiałam zrezygnować bo nie mogłam połączyć ze studiami. To co mogę powiedzieć to na pewno że dużo się nauczyłam a i spoko zarobki miałam. @Kumpel: to są darowizny które można odliczyć też od podatku więc idzie to na działania statutowe.
90 2015-02-27 21:55:43
Firma IDMS jest firmą marketingowo-sprzedażową. Współpracujemy jako jedna z pierwszych firm na rynku polskim z Appco Group plc.IDMS otrzymuje od Appco Group plc. wsparcie logistyczne, finansowe oraz globalnych klientów, dla których przeprowadza akcje marketingowe. misją jest zbudowanie największej firmy marketingu BTL w Polsce opartej na zaufaniu, integralności i poprzez zachowanie wysokiej jakości obsługi klientów.
Joanna 2015-03-12 15:48:30
Witam, jeśli chodzi o pracę w firmie IDM Systems to ja pracowałam tam bodajże w roku 2012. Nie powiem, bo wspominam ten czas bardzo miło. Atmosfera w pracy była bardzo dobra, wszyscy życzliwi (chyba, że jakieś osobiste nieporozumienia), zawsze można było liczyć na pomoc kogoś z większym stażem. Firma daje bardzo duże możliwości zarówno w kwestii szkoleń, jak i wynagrodzeń. Z tego co pamiętam było to ok 100zł za podpisaną umowę na usługi telekomunikacyjne. Ta kwota była dzielona na "tygodniówki" i BONDa. Może i już tam nie pracuję (problemy rodzinne), ale po upływie umownych 6mcy (już nie pracowałam) BOND został mi wypłacony.
Nie oszukujmy się praca faktycznie polega na chodzeniu do ludzi i proponowaniu usług/ew.darowizny, ale podobnie wygląda praca na słuchawkach. Też dzwonisz do obcych ludzi namawiając na tel, tv czy jakieś odkurzacze. Plus jest taki, że uczysz się bezpośredniego kontaktu z klientem. Mi ta praca dała sporo doświadczenia.
vinci 2015-03-14 01:13:49
Chciałem rozpocząć pracę w tej firmie. No i mam zamiar iść na rozmowę. Siedziba firmie jest na Ul. Bracka 22/24. Tam też mam iść na rozmowę ? a no i właśnie zainteresowało mnie w ogłoszeniu też okres próbny. Ciężko jest przez niego przejść, jakie są etapy no i czy okres próbny jest płatny, z góry dzięki za odpowiedzi
4
amelia 2015-03-31 11:54:13
okres próbny to zawsze w każdej firmie jest chyba taka wielka niewiadoma, nigdy chyba nie wiadomo ile trwa i ewentualnie jakie są później realne szanse na zdobycie po nim regularnego w firmie zatrudnienia. no chyba że jednak w tym przypadku jest inaczej to dajcxie proszę znać to chętnie póidę do nich do pracy
jurek 2015-04-27 20:04:55
Hej, a może ktoś pracuje lub pracował w idm-systems jako specjalista do spraw sprzedaży? Czego takiego mam się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej? Pozdrawiam.
1
vinci 2015-08-14 19:46:30
Firma to bardzo dobre miejsce na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej . Od początku można zauważyć , że uczą swoich ludzi wielu pożytecznych rzeczy. jeśli chodzi o rozmowy kwalifikacyjne to musisz spodziewać się raczej standardowych pytań. Chyba nic specjalnie odkrywczego Cię tu nie czekaj moim zdaniem.
szczera 2015-08-24 17:46:32
z pozoru atmosfera wspaniała, ludzie przyjaźni, profesjonalni i taktowni, naprawdę po jednym dniu z tymi ludźmi widać ich zróżnicowanie i sztucznosc, każdy tam jest z innej parafii, zbiórka ludzi zeby ktos mogl pracowac, godziny pracy sa tragiczne, (usunięte przez administratora)
1
mania 2015-09-13 22:56:41
oj @szczera cos mi sie wydaje ze nie jest tak zle. skoro sie tyle pracuje godzin jak napisalas to na jakim stanowisko. ja widze ze IDM System sie rozwija narat teraz poszukuja osob na stanowisko specjalisty do spraw promocji marki, mlodszego spcjaliste do spraw marketingu i widze ze daje duza mozwilosc rozwoju w firmie.
JJWW 2015-09-26 23:32:19
Szczera prawda. Na pozór wszyscy są dla Ciebie mili, ale jak tylko mogą, to idą na Ciebie "nakablować". Szczególnie było to widać po osobie, która za moich czasów przydzielała teren pracy. (usunięte przez administratora)
1
maciek 2015-10-14 02:01:51
@JJWW - najgorsze są właśnie takie fałszywe uprzejmości w pracy. Zawsze trzeba polegać na sobie, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie nakabluje. Na pewno na tym polu atmosfera już uległa poprawie i żadnego kolesiostwa już nie ma. Szkoda, że ich strona internetowa jest w przebudowie, chciałem trochę poczytac o ich usługach.
wies 2015-11-10 15:50:02
A ja uważam, że wole przekonać się sam właśnie aplikowałem na stanowisko doradcy do spraw marketingu, mam doświadczenie w pozyskiwaniu nowych klientow w poprzedniej firmie, raportowanie wyników i kompleksowa obsuga klienta w zamian oferują atrakcyjny system wynagrodzeń oraz rozwój zawodowy, poza tym rówżne pakiety motywacyjne
marian 2015-11-12 19:04:10
@wies - ciekawe co się kryje pod tym pakietem motywacyjnym, pewnie jakieś socjale albo coś podobnego do tego.
1
mixk 2015-11-15 03:06:49
wszystko to co dają musi w jakiś sposób zachęcić do podpisania umowy - myślę, że to skuteczna polityka
zenek 2015-11-17 12:41:37
@mixk al mnie obiecywany w ofrecie indywidualny plan rozwoju zachęca właśnie do podpisania tej umowyu jako promotor marki
ex crew manager 2016-01-27 19:54:47
(usunięte przez administratora)
vinci 2016-01-27 20:54:39
no tak tylko , żeby ten indywidualny plan rozowju miał jakiś sens to musisz siedzieć doć długo w firmie. A tak to młodsi specjaliści na przykład często długo nie wytrzymują
dojw 2016-02-05 16:06:11
Zalezy od człowieka @vinci, wiele osób sie odnajduje i faktycznie robi karierę. Gorzej, że zatrudniają w marketingu tylko na umowe o dzieło, a wynagrodzenie to czysta prowizja, czyli jak nic nie sprzedasz to nic nie zarobisz.
Ann 2016-02-12 22:14:01
Oprócz tego dojazdy na teren pracy na koszt własny. Bywało tak, ze wyjazdzalo sie poza teren Warszawy i nie podpisywało sie żadnej umowy, wiec czasami kończyło sie dzień na minusie.
1
Duma 2016-02-13 11:35:25
Strasznie kiepskie są te warunki. Z jednej strony mega fajna robota dla studenciaka, który może sobie dorobić a ma przy tym fun. Z tego jednak rodziny nie utrzymasz.
1
lacznik 2016-02-21 15:04:23
wiadomo, wszędzie trzeba się starać, nie ma to tamto. tutaj jednak wydaje mi się, ze ta praca bardziej zorientowana jest na studenta i chyba takich osób głównie poszukują, stawka godzinowa około 11 zł
Odp 2016-02-26 11:53:07
@lacznik nie ma tam "stawki godzinowej". Zarobki zal. od ilości podpisanych poleceń zapłaty. Praca jest zaorientowana na studentow, bo nikt z doświadczeniem nie zgodzi się na takie warunki.
434343 2016-02-26 16:20:49
@lacznik wiadomo ze tak jak pieszesz jest to raczej praca dloa studentow na call center praca trudna nie jest raczej trzeba lubic rozmiwaic z ludzmi po prostu
hanka 2016-03-12 08:39:57
niewiele jest dobrych ofert dla studentów @odp, może napiszesz coś więcej o warunkach pracy i realnych szansach zarbku, widzę ,że jesteś dobrze zorientowany
kabik 2016-03-20 20:26:08
Odp, no tak, ale jak ktos jest ogarnięty to sobie miesięcznie te 2-3 tysiące spokojnie zarobi. Ogółem doświadczenia zadnego wymagaja, nawet statusu studenta nie potrzeba - może byc absolwent.
mm 2016-04-12 22:58:03
Szczerze pracując tam nie znałam nikogo, kto wyciągałby 2-3 tys. Trzeba mieć jeszcze na względzie poniesione koszty- często wyjeżdża się poza teren Warszawy. Takie wyjazdy finansujesz sobie sam. Jeśli nie jesteś studentem płacisz normalnie za bilety. Kiedy tam pracowałam wyjeżdżałam z takimi "absolwentami" w teren. Bywało tak, że płacili za bilety niemałe pieniądze a przez cały dzień nic nie zarobili. Kiedy nie jest się studentem i ma się podpisaną umowę o dzieło w przypadku choroby nie dostaje się chorobowego, więc nie wiem, czy rzeczywiście można to potraktować jako plus, czyli tak jak to przedstawiasz. O ubezpieczeniu też możesz zapomnieć...
1
wiolka 2016-04-19 21:28:52
Może zalezy też od tego na jakim stanowisku jesteś, każdy chyba ma inne ale ztego co wiem to możesz wyciagnąć dobrą kasę na prowizji. Zależy też jak sie starasz.
vinci 2016-05-08 10:37:58
akurat co do tego jak ludzie się tutaj starają to nie miałbym pytań bo widać że dają z siebie wszystko
Merry 2016-08-21 13:39:07
Ja też dostałam BONDA, chociaż spodziewałam się, że będzie on większy- dostałam ok 100 zł (przez okres, kiedy tam pracowałam podpisałam z Klientami kilkadziesiąt PZ, więc myślałam, że będzie on większy). Czy po zakończeniu współpracy zgłaszaliście się do biura i śledziliście ile wynosi w danym czasie
Wasz Bond? Praktykuje się coś takiego?
Merry 2016-08-21 13:39:42
Ja też dostałam BONDA, chociaż spodziewałam się, że będzie on większy- dostałam ok 100 zł (przez okres, kiedy tam pracowałam podpisałam z Klientami kilkadziesiąt PZ, więc myślałam, że będzie on większy). Czy po zakończeniu współpracy zgłaszaliście się do biura i śledziliście ile wynosi w danym czasie
Wasz Bond? Praktykuje się coś takiego?
bhko 2016-08-21 15:21:17
@ Merry - nie wiem może zadam głupie pytanie, ale przeglądam to forum i chciałam uściślić - co oznacza słowo BOND - w tym konkretnym przypadku? daj znać
Merry 2016-08-25 18:16:13
Już tłumaczę. Kiedy podpisujesz umowę z Klientem twoje wynagrodzenie jest dzielone- część dostajesz w ramach tygodniówki a pozostałą kwotę po pół roku, kiedy wiadomo, że Klient/Darczyńca nadal wpłaca na daną organizację.
beko uuuu 2016-08-25 20:30:22
@ Merry a tego typu ze tak pwoiem zagrania to w ogóle jest zgodne z prawem? No bo powiem szczerze nie wydaje mi sie aby było, no chyba że ja mam jakieś złe pojecie o polskim prawie - oby tak własnie było.
Merry 2016-08-25 22:00:17
Szczerze mówiąc nie zagłębiałam się w akty prawne. W umowie był zapis, że odbywa się to w taki sposób. Wyjaśniali to w następujący sposób- organizacje płacą firmie dopiero po pół roku - wtedy widzą, że kwota jaką im płacą za pozyskanie osoby się zwraca. Firma "wykłada " na bieżące wynagrodzenie, które jest płacone w tygodniówkach, ale pozostałą część płaci jeśli darczyńca przez te pół roku wspierał daną organizację.
434343 2016-08-28 12:42:59
wlasnie napiszcie cos konktengo o co tutaj chodzi..
Zostaw swoją opinię o IDMS - Warszawa
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie IDMS