Opinie o MakoLab SA w Łódź

"Dla nas, duże znaczenie mają umiejętności pracy zespołowej, kompetencje językowe i gotowość do ciągłego rozwoju, bo tego oczekują od nas zarówno klienci, jak i ciągle zmieniające się technologie."

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MakoLab SA w Łódź

Były

Zdecydowanie nie polecam. Firma jest w tak nędznej kondycji finansowej, że musiała nagle pozwalniać niemałą część pracowników - oczywiście zasłaniając się "kryzysem" w branży IT. Nawet, jeśli odbiją się od dna, raczej nie ma co liczyć na konkurencyjne zarobki w tym miejscu. Jak widać o stabilności zatrudnienia też można zapomnieć, gdyby było inaczej, aż tyle osób nie zostałoby na lodzie.

Współpracownik były
@Inwestor

Jaki argument stoi za tym kapitałem zapasowym? Firma chwali się tym, że dba o ludzi…gdyby ten kapitał miał stanowić argument to chyba wtedy gdyby firma go wykorzystała celem utrzymania ludzi. Wiem, że tego nie zrobiła. To dbanie o ludzi jest wtedy kiedy chcą ich pozyskać aby zarobić i zwiększyć kapitał zapasowy. W momencie gorszym zwalniają aby nie naruszyć tego kapitału. Liczy się zysk nic więcej.

Alutka

Dużo tu opinii o samej rekrutacji ostatnio, a brak na temat samej pracy. Może dostał się ktoś tam ostatnio i powie co i jak? Chce wysłać cv na pozycję analityka procesów bankowych. Wymagają znajomości html, sql i tak dalej, w jaki sposób sprawdzają wiedzę podczas rekrutacji? Na jakim poziomie są zarobki w tym dziale? I jakie dają opcje na rozwój? Są jakieś szkolenia?

@XD

Szybko skontaktowali się z tobą po wysłaniu CV? Po pozytywnym przejściu procesu rekrutacji, ile czekałaś na feedback? :)

Oluś Nowy wpis

Od paru już dni widzę ofertę dla content marketing specialist’t. po przejrzeniu wymogów myślę, że większość z nich spełniam. Pytanie więc na jaka średnia podstawę można się umówić w tym przypadku? znacie widełki?

Inwestor
@Były

Naprawde tak znasz sie na finansach ze myslisz ze to co WYDUKALES to prawda ? Cytuje: "jest w tak nędznej kondycji finansowej....." Z oficjalnego bilansu spolki wynika ze ma kapitalu zapasowego 20 829 000 zl i ty to nazywasz nędzą ? Pokaz mi jakakolwiek spolke gieldowa gdzie wspolczynniki kapitalu zapasowego sa tak wysokie w stosunku do wypracowanego roczengo zysku netto lub do zysku EBITDA ?

@Inwestor

Nie, nie znam się tak na finansach, a WYDUKAŁEM czego może tu oczekiwać potencjalny kandydat. Skoro w ostatnich miesiącach robili tak duże cięcia w kosztach i pozwalniali kilkadziesiąt osób, nie trzeba doktoratu z ekonomii, żeby zauważyć słabą kondycję firmy (przy masowych zwolnieniach tłumaczyli się kryzysem w branży). Co z tego, że mają kapitał zapasowy, skoro pracownik nie może liczyć na stabilne zatrudnienie i atrakcyjną pensję.

Był
@Inwestor

@Inwestor To że mają tak duży kapitał własny i zapasowy w stosunku do wypracowanego zysku nie świadczy za dobrze o tym co się dzieje chyba, że szykujecie się do kupienia jakiejś spółki??? Bo druga opcja to podbijanie wartości spółki i szukanie jelenia co ją kupi.

Współpracownik były Nowy wpis
@Inwestor

A jako tester jest ktoś na bieżąco może? widzę ze różne opinie tu wpadają, ludzie cos odradzają ostatnio a mnie pokazała się oferta z takiego portalu. Nie ma w niej podanej stawki a ktoś sugerował kiedyś jakieś redukcje. Wyjaśnicie to szerzej? Co proponują nowym?

x

jako tester uciekalbym jak najdalej, atmosfera w dziale mierna, malo osob starajacych sie to zmienic i mala kasa

Adam Nowy wpis

Uciekaj jak najdalej, kasa malutka w stosunku do rynku, kolesiostwo, beton.

@x

Czy to oznacza, że i rotacja przy tym jest mniejsza, skoro sugerujesz ze stale są te same osoby? czemu kasa jest mała, co jest przyczyna? oceniasz ja pod względem rynku w rejonie? Za ten sam zakres zadań zapłacą gdzieś indziej więcej?

Jako były pracownik tej firmy (przepracowane kilka lat) mogę śmiało powiedzieć, że definitywnie odradzam. Początkowo oczywiście wszystko wydawało się wręcz bajeczne - super atmosfera, duże obietnice rozwoju. Nie twierdzę, że żadna nowa wiedza nie została mi w tej firmie przekazana, bo nabyć wiedzy można sporo, natomiast tylko jako osoba początkująca. Potem perspektyw rozwoju i szkoleń trochę brakuje. Oczywiście szkolenia były obiecywane, ale czy doszły do skutku, to każdy może odpowiedzieć sobie na to pytanie sam. Firma starała się tworzyć atmosferę przyjaźnie nastawionej do każdego tam pracującego, jeden z kierowników uważany był nawet za najlepszego w firmie, ale kiedy przyszło co do czego i firmę dosięgnął "kryzys" (jak oni to nazywają :)), to niestety "wyszło szydło z worka" i kultury oraz tego obiecywanego "ze wszystkim można się jakoś dogadać" zabrakło. No i to traktowanie każdego inaczej w zależnosci od tego, jak bardzo kogoś się lubi albo jak bardzo (usunięte przez administratora) pali się kierownikom... :) Panuje w firmie w mojej opinii bardzo duże uwielbienie wobec osób postawionych wyżej, których kompetencje (np stricte managementowe) nie sięgają w mojej opinii minimalnego poziomu, jaki ktoś na wyższym stanowisku powinien reprezentować. Wiele sygnałów czy próśb o zwrócenie uwagi na niektóre sytuacje pozostało tylko prośbami i sygnałami i nic więcej z tego raczej w wielu kwestiach nie wynikało, a kwas tworzył się sam. W zasadzie nie tylko o osoby postawione wyżej chodzi - są też (i dalej tam pracują) takie, które zaskarbiły sobie sympatie wielu (w tym kierowników) przez staż swojej pracy albo bycie control freakiem, ale czy de facto przy bliskiej pracy pracowało się z tymi ludźmi dobrze? No niekoniecznie :) Dodatkowo zwolnienie wielu osób i obcięcie wynagrodzenia innym... Można dodać 2 do 2 i domyślić się, jakie warunki obecnie w tej firmie panują. :) Ogólnie nie polecam. Parę lat temu może i tak, ale na dzień dzisiejszy i po swoich doświadczeniach - lepiej unikać :)

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie MakoLab SA kandydat na stanowisko Specjalista/-ka ds. automatyzacji procesów (Java) ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Administrator Systemów Linux
PN standard Sp. z o.o.
Maciej odejść z honorem

Zwalniają, kasę obcinają, mało nowych projektów, okropna atmosfera, nie mają kogo zatrudniać więc po kosztach dzwonią do starych pracowników, odradzam

@Maciej odejść z honorem

Z czego wynika to, że tak mało nowych projektów się zbiera? O co chodzi? przy jakichś wcześniejszych normalnie brałeś w razie czego udział? Jak były docelowo prowadzone? Warto było wcześniej pracować?

Czy MakoLab SA organizuje staże dla studentów?

Alutka

Abc
@Alutka

Aktualnie to suną brzuchem po dnie jeżeli chodzi o finanse i zwalniają ludzi. Nie wysyłac bo i tak nie zatrudnią!

Piotr Subko HR Manager
@Abc

Tak, miały u nas miejsce w ostatnim okresie zwolnienia. Odczuwamy spowolnienie podobnie jak wiele firm w naszej branży. Rozstaliśmy się z osobami, którym pokończyły się projekty i w najbliższej przyszłości nie mamy dla nich pracy w nowych. Jest ich mniej niż planowaliśmy i często konieczne są w nich inne kompetencje. Dotychczasowa skala zwolnień jest niewielka, z każdym rozstajemy się zgodnie z prawem i zapisami w umowach. Chętni otrzymują także pomoc od naszego HR w przygotowaniu się do znalezienia nowej pracy. Obecnie nie prowadzimy rekrutacji, ale planujemy je jeszcze w tym roku. Gramy „fair”, jeżeli publikujemy ogłoszenie, to znaczy, że poszukujemy osób na proponowane stanowiska. Nasza sytuacja finansowa nie jest tajemnicą. Cyklicznie publikujemy raporty kwartalne dostępne w „Relacjach inwestorskich” na naszej WWW. Najnowszy z 14 sierpnia 2023 jest tu: https://makolab.com/pl/relacje-inwestorskie/raporty-okresowe.

Xyz
@Piotr Subko HR Manager

Nie odczuwacie spowolnienia tylko naocznie widzimy beznadziejne zarządzanie tych co powinni odpowiadać za pozyskiwanie nowych leadów. Nie da się budować fajnego biznesu na fejmie, że kiedyś raz się udało jednego dużego klienta złapać...bo kiedyś się udało wygrać przetarg a teraz "udało się" przerżnać wszystko co było do przewalenia w ostatnim półroczu .... co skutkuje blisko 40 ludźmi na bruku. Skutki pandemii i wojny na ukr/sankcji na RUS i zamknięcie Niemieckiego rynku były do przewidzenia - trzeba było się na to szykować a nie głupio zwalać na to winę. IMHO ten odpowiedzialny za obecną sytuację powinien się spalić ze wstydu a nie w nagrodę iść do Zarządu. Finanse w tarapatach, ludzi się zwalnia, ale dywidendę to Szefostwo sobie wypłaciło - absurd???? W tym obecnym raporcie jeszcze ukryjcie co się dzieje, ale w następnym będzie się działo ???? A może MAKO idzie pod młotek bo logiki w tym wszystkim brak?!

@Piotr Subko HR Manager

Typowo HR-owa mowa trawa. Po pierwsze, nie wszystkim zwolnionym skończyły się projekty, czego jestem przykładem. Skoro to była niewielka skala zwolnień, to jaka byłaby duża? Zostałby tylko zarząd? Około 40 osób w takiej firmie to znaczący procent wszystkich pracowników. A co do rozstawania się zgodnie z prawem i zapisami umów to rzeczywiście macie się czym pochwalić....Niesamowity kręgosłup moralny :D Nawet jeśli ruszycie z rekrutacją, skąd potencjalny kandydat ma mieć pewność, że za chwilę nie zastanie was kolejne spowolnienie?

XD
@Alutka

Ogólnie to jest najbardziej bezpieczne stanowisko na ten moment, ponieważ pracuje się dla banku, a sama współpraca MakoLab-Bank to outsourcing. Pytania techniczne sprawdzające wiedzę to w sumie są zależne od managera danego teamu w banku. Przed tym jest rozmowa z hr, taka bardziej ogólna.

@XD

W mieście Łódź poszukiwano kandydatów do pracy jako Tester Oprogramowania. Czy ktoś aplikował na ofertę firmy MakoLab SA? Jak wrażenia z rekrutacji?

Alicja

A co się dzieje na tym dziale? nie mam kogo teraz spytać a ciekawa jestem. Bardziej o atmosferę czy standard finansowy chodzi? to ile teraz osób jest na dziale i jakie są rotacje?

@Alicja

Atmosfera kwitnąca kiedy pracownicy ci co zostali muszą podpisywać papiery o redukcji wynagrodzenia

@234

Jak tam z tą kasą po ponad miesiącu? Były watki o redukcji tutaj widzę, że tez o tym piszesz. Mimo to widzę, że są teraz ogłoszenia, pokazuje mi, że z 6 w tym momencie. Czy coś się zmieniło przez ten czas? Mnie akurat web analyst wpadł wstępnie w oko. Czy ktoś pracuje i by napisał czy warto?

Pracowałem w Makolabie 5 lat. Brak rozwoju, dopiero jak zmieniłem firmę, zacząłem się rozwijać. Nie polecam nikomu, no chyba że lubi atmosferę Wojciecha.

Toja

Nie polecam firmy. Ogłoszenie o pracę: czytam, warunki mi pasują, składam CV. Dzwoni rekruter, umawiamy się na rozmowę. Pierwsze pytanie: czemu złożyłem dokumenty, moja odpowiedź-bo szukam dokładnie takich a takich warunków i były one podane w ogłoszeniu o pracę. Odpowiedz z drugiej strony: ok, ale jednak oferujemy coś innego. Kurtyna ???????? strata czasu!!!

Na szczęście nie Pracownica

Generalnie dali popis ignorancji. Zero kontaktu, spóźnienie na rozmowę, ogólne pytania, z których nic nie wynikało. Na szczęście dla mnie znalazłam pracę w normalnym miejscu, gdzie szanuje się pracownika. Kontaktu zwrotnego brak mimo obietnic.

@Na szczęście nie Pracownica

Z tym zwrotnym kontaktem to bywa różnie. Z reguły odzywają się tylko do tych co przechodzą weryfikacje. Jeśli chodzi o pytania, to chcieli wiedzieć na jakie liczysz zarobki, czy w ogóle nie było jeszcze o tym mowy?

Jabong
@Maciej

Trochę to nie możliwe, jest system co wysyła z automatu wiadomości co odpowiedni interwał czasu. Nawet jak nie ma decyzji po stronie firmy to śle jakąś zapchaj dziurę że dziękujemy za udział.

@Na szczęście nie Pracownica

średnio jest to możliwe, jak ktoś nie przeszedł rekrutacji lub zmieniło się zapotrzebowanie i nie ma potrzeby zatrudniać nową osobę to dostaje max po 14 dniach od ostatniego kontaktu z automatu maila z informacją że bardzo dziękujemy. Wiec mail na 100% poszedł i na rekrutacjach jest informacja że będzie ktoś dzwonić lub mailowo informacja o decyzji. Warto czasem rzucić okiem na skrzynkę pocztową którą się podaje w CV i ewentualnie folder z SPAMem chociaż to mało prawdopodobne ;)

Natalia
@JB

Odnośnie tego spadku zapotrzebowania to czy często się to zdarza? Firma częściej zwalnia niż ludzie sami z siebie by odchodzili?

@Na szczęście nie Pracownica

U mnie tak samo. Dodatkowo inne wymagania w ogłoszeniu, a inne przedstawione na rozmowie. Strata czasu!

Aleksandra

moze poswiecisz troche czasu i napiszesz wiecej o tych roznicach, co bylo w ogloszeniu a co powiedzieli ci bezposrednio juz na rozmowie? czy zwracajac im uwage na te roznice jakos zareagowlai ?

opinia

rekrutacja na poziomie co najwyżej prymitywnym z firmy z małej wioski na podlasiu. Ze słyszenia z łódzkiego rynku nie warto tam pracować.

@opinia

Dopisz proszę na jakie stanowisko była to rekrutacja.

Hanna
@opinia

jak wyglądała ta rekrutacja w takim razie? Ile było etapów? O co pytali? Podali warunki pracy?

kandydat

Myslicie dlaczego nie podaja widełek w ofertach , ciekawe kto tam pracuje wtedy kiedy jest taka konkurencja wsrod pracodawcow. Raczej odradzalbym , ale mowie tutaj do czytajacych to programistow , moze inne dzialy it uwazaja ze widełki nie sa istotne ,

@kandydat

To nie możesz sobie zrobić analizy rynku? Jest tyle raportów ... ;)

Magdalena
@Oczywista oczywistość

To chyba trzeba umiec nie sądzisz? Może coś podpowiesz skoro taki obeznany...?

@Magdalena

Jest tyle darmowych raportów, wystarczy przeanalizować każdy z nich...

@Magdalena

pracuj.pl, inhire, the:protocol, justjoinit, nofluff job - chyba każdy z tych job bordów wydaje co roku swój raport. Zresztą jak zaczniesz wysyłać cv-ki na oferty z widełkami to wtedy od razu się zorientujesz jakiej kwoty możesz oczekiwać.

Hanna
@Oczywista oczywistość

Rozumiem o co Ci chodzi, aczkolwiek raczej nie odpowiadasz na zadane pytanie. Czemu tutaj niby widełek nie podają? Ciekawe.

Stefan
@Hanna

Jak już przejdziesz kilka rozmów to widełki na prawdę nie są ci potrzebne. Bo sama oceniasz na ile się cenisz. Jak pisano wyżej, skorzystaj z raportów, zobacz ile proponują inne firmy.

Aleksandra
@Stefan

no rozumiem, ale jak nie znasz widelek na poczatku to skad wiadomo o co sie starasz? to chyba troche niepowazne ze o finansach rozmowa jest na samym koncu ?

@kandydat

W ogłoszeniach nie jest jawna, bo miks certyfikatów ISO i TISAX nie pozawala ujawniać stawek pracowników ani zakresu w jakich stawki na danym stanowisku są wypłacane. Ale jak na spotkaniu ładnie zapytasz to są nieoficjalne widły i są rynkowe. Nie wiem co wniesie taka informacja do ogłoszenia, ale to chyba Ty wiesz ile chciałbyś za swoją pracę tak żeby być usatysfakcjonowany...

Sami skontaktowali się ze mną w sprawie pracy, zmarnowali prawie 3h mojego czasu tylko po to by nie poinformować mnie nawet o tym że nie wpasowuję się w kryteria (brak kontaktu po kilku miesiącach od ostatniej rozmowy). Dodatkowo pytania na rozmowie rekrutacyjnej wykraczają poza obszar podany w ogłoszeniu.

Edyta
@Kandydat

No to słabo ogólnie jeśli tak to wyglądało. Słabo. A ogólnie chociaż powiedzieli to w dość uprzejmy sposób?

Czy rozmowa kwalifikacyjna do MakoLab SA odbywa się w siedzibie firmy?

od początku pandemii głównie przez Teams - chyba, że jest taka chęć żeby przyjechać na spotkanie, to może odbyć się w biurze. wszystko jest do ustalenia podczas pierwszej krótkiej rozmowy telefonicznej.

Ewelina
@pracownik

ale ogólnie można pracować w całości zdalnie, nie trzeba być w biurze na przykład jeden dzień w tygodniu?

@Ewelina

na ten moment pracujemy w systemie mieszanym - jeśli ktoś chce, może przychodzić do biura, ale większość osób pracuje w pełni zdalnie. mamy też pracowników, którzy są spoza Łodzi i w ogóle nie przyjeżdżają do biura. czyli odpowiedź brzmi - tak można :)

Natalia
@pracownik

Czyli możliwe jest, żeby podjąć się pracy u was i nigdy w życiu na oczy nie widzieć ani biura, ani ludzi, ani ogólnie firmy? :o Macie aktualnie u siebie jakiegoś takiego właśnie człowieka Widmo? ;)

@Natalia

jak ktoś nie chce przyjechać nawet na imprezy integracyjne, to tak - możliwe ;)

Ile zarabia się na B2B jako Network specialist albo Developer? Jest 10.000 zł /miesiąc na B2B czy mniej ?

Jabong
@Kandydat

Bez problemu osiągalna stawka.

Random z internetu

Mogę ocenić jedynie rekrutację. Przeszedłem wszystkie jej etapy. Dostałem na końcu opinie że firma jest bardzo zainteresowana podjęciem współpracy. Kiedy doszło do rozmowy o pieniądzach i okazało się że chciałbym zarabiać odrobinę więcej niż najniższa krajowa, pani się zdziwiła i powiedziała że musi się skonsultować w tej sprawie i w najbliższym czasie oddzwoni. Nigdy więcej się nie odezwała. Brak mi słów. Brak szacunku. Zero profesjonalizmu.

Maja
@Random z internetu

Przykre to, ale jedno mnie zastanowiło, po Tobie pisali tu, że rekrutacja to spotkanie online. I tyle. To jakie etapy rekrutacji jeszcze dodatkowo miałeś? (O ile Ci się zechce tu wracać po tamtym).

Dev Ups!

Wszedłem, ażeby sprawdzić opinie przed złożeniem CVki w mojej specjalizacji, ale opinie tutaj tylko potwierdziły to co słyszałem od byłych pracowników mako-labu których poznałem, bo jakoś nie chciało mi sie wierzyć w te historie. A jednak. Szkoda, bo biuro macie w fajnej lokalizacji, ale atmosfera w pracy, jak widać.

Elżbieta

Naliczyłam 20 ofert pracy! Myślałam że to wynika z tego że firma się rozwija, ale przeczytałam komentarze i już wiem że powód jest inny. Z zewnątrz wszystko wygląda pięknie, a już sama rekrutacja przebiega fatalnie... czy nie?

obecny pracownik
@Elżbieta

czytając komentarze na goworku można mieć bardzo zakrzywiony obraz rzeczywistości. skąd opinia, że rekrutacja idzie źle? tak - jest dużo rekrutacji, bo firma się rozwija. niektóre trwają długo, bo rynek jest jaki jest - dobrych pracowników jak na lekarstwo.

@obecny pracownik

Masz racje. Trudno o dobrego pracownika dlatego często firmy są tak wybredne przy rekrutacji. Tutaj trudno przejść ten proces i się dostać? Podczas rozmowy są jakieś testy albo weryfikacja kwalifikacji?

obecny pracownik
@Maciej

jest rozmowa z HRem i kierownikiem plus test wiedzy - od razu na jednym spotkaniu. teraz rekrutacje są zdalnie.

Elżbieta
@obecny pracownik

Co to za test wiedzy? Napisz coś więcej bo jestem zainteresowana. Podpowiedz trochę na co się przygotować :)

Olaf
@Maciej

Wiadomo, że sprawdzają kwalifikacje. Ja na razie spotkanie online

Maja
@Olaf

Hej, masz na myśli, że tylko spotkanie online, czy że to na początek, a potem jeszcze ciąg dalszy rekrutacji? No i ciekawe, czy już jesteś po :)

@Maja

odbywa się jedno spotkanie w formie online.

@Elżbieta

trudno odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc na jakie stanowisko chcesz aplikować. w zależności od stanowiska sprawdzane są inne umiejętności. w każdym razie chodzi o to, żeby zweryfikować czy to, co napiszesz w CV ma rację bytu w rzeczywistości

karmelitanka

Cóż. Firma dobrze traktuje na pewno specjalistów, natomiast na niższych stanowiskach nie da się doprosić o podwyżkę a przełożeni ciągle odwlekają, grają na czas. Pensje przez inflacje i brak podwyżek są nędzne, choć firma chwali się rekordowymi zyskami, jak słodko, uroczo. Stąd dużo osób składa wypowiedzenia. Także nikt Ci tyle nie da ile Twój szef Ci obieca to słynne powiedzenie o jednej osobie w firmie :-) Na szczęście ta firma już za mną, odeszłam w zeszłym roku i nie żałuję. Dobra firma umie zatrzymać pracownika, jak z zespołu w pół roku składa Ci wypowiedzenie 50% osób a kolejne już o tym myślą to...pozostaje otworzyć rekrutację :))

@karmelitanka

Rozumiem cię, bo niskie zarobki nie motywują zbytnio do pracy. Skoro firma tak dobrze stoi i przynosi zyski to nie dało się po negocjować jeśli chodzi o podwyżkę? Próbowałaś chociaż przed złożeniem wypowiedzenia?

Random_z_neta+xD
@Maciej

Teraz jest rynek pracownika i raczej będzie jeszcze dluuuugo. Średnio dostaje tygodniowo po 2-3 oferty pracy. Także jak ktoś tak ma to najpierw robi się www.szybkiewypo.pl a później jak ci u góry chcą zatrzymać to rozpoczynają gadkę i przebijają ofertę firmy z którą jestem już dogadany ;) tak to działa, nie inaczej.

Zostaw merytoryczną opinię o MakoLab SA - Łódź

• Jak się pracuje w MakoLab SA?

Zobacz opinie na temat firmy MakoLab SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MakoLab SA?

MakoLab SA
2.7/5 Na podstawie 75 ocen.

MakoLab SA