logo Billennium Sp. z o.o.

Billennium Sp. z o.o.

Wywiadu udzieliła:
Anna Gołębiowska
Koordynator działań rekrutacyjnych Billennium Sp. z o.o.
Posiada duże doświadczenie w złożonych projektach rekrutacyjnych w branży IT. W Billennium koordynuje działaniami zespołu rekrutacyjnego, odpowiada za współpracę z uczelniami i organizację wydarzeń rekrutacyjnych. Zainteresowania: dobra książka, film, muzyka, sport.
Billennium Sp. z o.o.
02-647 Warszawa
Branże:
  • Programowanie - E-commerce
O firmie:
Dostawca rozwiązań IT, który od ponad 12 lat specjalizuje się w zwiększaniu wydajności przedsiębiorstw, realizuje projekty i badania wspierające biznes. Główne obszary działania: systemy klasy BPM, projekty własne i dedykowane w szerokim zakresie: CRM, platformy rozliczeniowe, innowacyjne rozwiązania mobilne; outsourcing usług IT.
Jaki był kluczowy moment w firmie i kiedy nastąpił?
Pierwszy taki moment nastąpił kiedy podpisaliśmy nasze pierwsze naprawdę duże zlecenie. Wtedy zaczęliśmy zatrudniać więcej ludzi, rozwijać się. Ten proces trwa do dziś. Na pewno bardzo ważnym wydarzeniem było też wyjście poza Warszawę i otwarcie 5 lat temu naszego centrum rozwojowo-serwisowego w Lublinie. Następnie otworzyliśmy kolejne oddziały w Polsce: w Olsztynie i Bytomiu. Bardzo istotnym momentem dla Billennium było także uruchomienie działu Customer Experience. Położyliśmy nacisk na jakość usług, które świadczymy i szerzenie wartości firmowych. Mamy jasno określoną misję, którą jako jedna drużyna staramy się wypełniać w naszej codziennej pracy.

Jakie są główne obszary działania Państwa firmy?
Obecnie zatrudniamy ponad 300 specjalistów z zakresu najnowocześniejszych rozwiązań wspierających biznes. Głównymi obszarami naszego działania są systemy klasy BPM, CRM, platformy rozliczeniowe, systemy zarządzania finansami oraz innowacyjne rozwiązania mobilne. Realizujemy projekty i usługi IT w Polsce, na terenie Unii Europejskiej, a także w Stanach Zjednoczonych. W Billennium proponujemy bardzo elastyczne modele współpracy outsourcingowej, pozwalające na poszerzenie swojej kadry o pojedynczych specjalistów, całe zespoły projektowe lub przejęcie w opiekę wewnętrznych obszarów działania Firmy. Oferujemy nasze usługi na konkretny czas i zakres, dzięki czemu Klient ogranicza zatrudnianie na stałe nowych pracowników oraz optymalizuje koszty własne. Taka usługa może być świadczona z siedziby Klienta, naszego biura lub zdalnie. Do naszych kluczowych produktów zalicza się Billennium Elements - system, na którym opieramy nasze wdrożenia. Pozwala on na elastyczne podejście do potrzeb Klienta w zakresie obsługi procesów biznesowych. Innym kluczowym produktem jest Billennium Paperless czyli system optymalizujący obieg dokumentów w Firmie.

Jaka jest misja firmy?
Mamy ambicję zmieniać sposób, w jaki ludzie pracują i jak żyją, tworząc innowacyjne rozwiązania IT przynoszące radość i korzyść Klientom, a także nam samym. Zwiększamy wydajność przedsiębiorstw poprzez optymalizację procesów oraz dostarczanie najlepszych specjalistów IT w ramach usług outsourcingu. Nasze działania przyczyniają się nie tylko do oszczędności finansowych, ale również poprzez promowanie idei paperless, czyli minimalizacji zużycia papieru w firmach, mają pozytywny wpływ na środowisko.

Jakie są silne strony firmy, dzięki którym jest ona konkurencyjna na rynku?
Billennium jest polską firmą z całkowicie polskim kapitałem, która od ponad 12 lat rozwija innowacyjne usługi i produkty w obszarze IT. Przez ten czas staliśmy się stabilnym i profesjonalnym partnerem dla wielu kluczowych Firm na polskim oraz międzynarodowym rynku. Cechuje nas elastyczne podejście do potrzeb Klientów oraz umiejętność szybkiego dostosowywania się do zmieniających się warunków w branży IT. Jednak tym co jest naszą największą przewagą konkurencyjną są nasi kreatywni pracownicy.

Ile rekrutacji przeprowadzacie w ciągu roku?
Billennium przeprowadza corocznie ponad 100 rekrutacji w całej Polsce i ta liczba wciąż rośnie. Rekrutujmy do naszych biur w Warszawa i Lublinie, a także do nowych, prężnie rozwijających się oddziałów w Bytomiu i Olsztynie. Dodatkowo spora część pracowników pracuje dla nas zdalnie z wielu lokalizacji w całej Polsce.

Pracowników, na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?
Najczęściej zatrudniamy developerów rozmaitych technologii, takich jak: C#, Java, JavaScript, ETL, BO, DWH, a także analityków, konsultantów, kierowników projektu, testerów, administratorów i specjalistów ds. wsparcia systemów informatycznych.

Jakimi kanałami jest prowadzony proces rekrutacji?
Dysponujemy zespołem doświadczonych rekruterów i autorskim narzędziem Billennium HR, wspierającym Dział rekrutacji w sprawnym i szybkim dopasowaniu kandydatów do potrzeb Klienta. Rekrutujemy poprzez ogłoszenia na popularnych portalach z ogłoszeniami o pracę, a także na dedykowanych dla biznesu portalach społecznościowych. Mamy również swoje własne kreatywne, autorskie sposoby na pozyskiwanie najlepszych kandydatów na rynku.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?
Od lat posiadamy w Billennium bardzo rozwinięty program praktyk studenckich. Obecnie we wszystkich biurach co roku zatrudniamy ponad 30 praktykantów. Wszystkie staże oraz praktyki są u nas płatne. Nasza oferta staży skierowana jest głównie do młodych programistów i absolwentów studiów technicznych. Praktyki mają na celu wyłonienie najzdolniejszych kandydatów i nawiązanie z nimi stałej współpracy. Oferujemy bardzo elastyczne warunki zatrudnienia i najważniejsze jest dla nas by praca w Billennium nie odbywała się kosztem ścieżki naukowej młodego człowieka.

Czy firma przeprowadza okresowe oceny pracownicze?
W Billennium dwa razy do roku przeprowadzamy okresową ocenę 360 - opartą o kluczowe dla rozwoju naszej organizacji kompetencje. Ocena 360 nam pomaga wspierać rozwój naszych pracowników, a pracownikowi daje możliwość kierowania swoim rozwojem zawodowym. Oceny są niezmiernie ważne bowiem dają świadomość własnych kompetencji, określają sposób pracy nad mocnymi i słabymi stronami, pozwalają też odkryć kompetencje, o których pracownik nie zdaje sobie sprawy, a za które cenią go współpracownicy.

W jaki sposób motywujecie pracowników do pracy?
Staramy się dbać o naszych pracowników i stale się rozwijać, bowiem tylko wtedy podnosimy standard naszych usług. Nasza kadra menedżerska posiadała wiedzę, kompetencję i odpowiednie narzędzia służące do motywowania i nagradzania pracowników za ich wysiłek. Oprócz szkoleń i benefitów pracowniczych staramy się zapewnić im komfortowe warunki i przyjemną atmosferę pracy. Duży nacisk kładziemy na kreatywność naszych pracowników i energię, z którą przychodzą do pracy. Staramy się wspierać ich w oddolnych inicjatywach i wynagradzać za szczególne osiągnięcia.

Dziękujemy za rozmowę.

Ostatnio dodane oferty pracy przez Billennium Sp. z o.o.
Specjalista ds. kadr zobacz ofertę