Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Które dni są pierwszymi dniami w pracy? Chodzi o to kiedy nowi mają swój pierwszy dzień. Bo pewnie są jakieś dni wyznaczone

@Nowy

Pierwszy dzień to ten dzień w którym jesteś w pracy pierwszy raz.

Xd
@Andrzej

Nie wiesz to nie pisz. Przeważnie w czwartki nowi przychodzą

Oracz łowca godzun
@Xd

Pierwszy dzień jest przeważnie wtedy kiedy przyjdziesz do pracy pierwszy dzień

Pracownik na produkcji powinien zarabiać 8000zł na rękę. Wynika to z wypracowanego przez firmę zysku.

@Anonim

Gdzie tyle zarabiają na produkcji w Polsce?

Wielebny
@Anonim

Oczywiście! A Ci biurowi to z 10000zł na miesiąc.

W której dni są przyjęcia do pracy. Chodzi o dzień w którym przychodzą nowi

Robotnik
@Kandydat

Różnie, nie ma określonego dnia.

Woda

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Basia

Jaki dział jest godny polecenia,bo mam rozmowę w sprawie pracy,a wiem że inne osoby były o to pytane ?

Pafnucy

A co nie którzy z brygadzistów dalej wysługują się pracownikami żeby pokazać nowemu co ma robić albo przepinki które należą do nich zrobić im szkolenie co do ich obowiązków należy pozdrawiam jak tak dalej tak pójdzie to w Tenneco nie będzie miał kto pracować

Seven

Hej dzwonili do mnie z rekrutacji zaproponowali 29zl brutto plus premia na dziale polerni może mi ktoś powiedzieć jaka specyfika pracy jest na tym dziale proszę tylko o konstruktywne wypowiedzi pozdrawiam

@Seven

Praca na polerni polega na szlifowaniu i polerowaniu elementow. Sa tez stanowiska do piaskowania. Praca bardzo "brudna". Po 8h wygladasz jak pracownik dolowy na kopalni. Trzeba bardzo uwazac na palce bo elementy pod wplywem obrobki moga byc bardzo cieple(nawet w rekawiczkach). Jak zle zlapiesz element to moze dojsc do kontuzji... ogolnie przez sytuacje w firmie niepolecam. Poczytaj komentarze bo jest w nich duzo prawdy...

Zmora

Dlatego się nie nadajesz. Może tam robiłeś ale nie nadawałeś się. Wypisując takie komentarze polecam Ci szukać pracy z home office. Niestety w tych czasach nie każdy jest stworzony do takiej pracy co świadczy o Tobie. Przykro mi jedynie do ryla Ci radzę iść jeśli wiesz co to.

pij mleko
@Seven

to ogloszenie pojawia sie co miesiac od 2 lat , taka sciema , zbieranie danych osobowych,

wielelatzmarnowałemnatenzakład
@Seven

Polernia to bardzo nie korzystny dział, codziennie wszyscy chodzą dosłownie czarni na twarzy i ubraniach bo nie ma porządnych nawiewów. Na polerni pracują praktycznie same osoby, które nie nadają się na produkcję lub są jakoś życiowo wykolejeni. W lato na polerni jest po 40 parę stopni i od lat jest tylko gadka, że będzie klimatyzacja i na tym się kończy. Najlepiej nie aplikuj do Tenneco Rybnik i do żadnego Tenneco, bo firma ta upada. Pozdrawiam były pracownik.

Seven

Ok dzięki No właśnie widzę że jest tam nie ciekawie

@Zmora

A jest inaczej? To mnie uswiadom bo widac, ze cos z toba jest nie tak. Byly dni otwarte na dziale i kazdy mogl tam zajsc i zobaczyc jak wyglada praca.

^-^
@wielelatzmarnowałemnatenzakład

Zaktualizuj i formacje a później udzielaj i formacji innym ????

@wielelatzmarnowałemnatenzakład

Oni tam maja klimatyzacje...

Gufi
@Seven

Wszystko jest , system odciągów, klimatyzacje , środki ochronne wszystko jak należy. Pamiętaj że zawsze znajdzie się ktoś kto nabruzdzi na forum bo tylko na to go w życiu stać ????

@Seven

@Seven dużo ostatnio sie poprawiło na polerni, jest klima, jest czysto (firma sprzątającą często myje). Z tego co słyszałem to stawki mają chyba najwyższe jeśli chodzi o operatora, są dodatki funkcyjne do stawki w zależności od umiejętności, weekendy 100% płatne + premia za to że się przyszło w weekend. Ale nie wiem czy teraz mają potrzebę pracy w weekendy. Niestety pojawia sie tutaj dużo negatywnych komentarzy, ale to głównie od ludzi którym nie chce sie robić, ale chcą niewiadomo ile zarobić... Lub chcą zaszkodzić firmie. Najlepiej panowie nie czytajcie zniechęcających komentarzy tylko sprawdźcie osobiście jak wygląda praca. Wiele ludzi nie narzeka na pracę. Ktoś pisał o złym traktowaniu i mobbingu, a ja pierwsze słyszę o tym. A o podwyżce trzeba co tydzień męczyć kierownika, a nie siedzieć cicho i bac sie odezwać, a później płakać przez komputer na forum.

Incognito
@wielelatzmarnowałemnatenzakład

Na polerni jest klima i to bardzo długo

@Furiat

Ty człowieku nie masz zielonego pojęcia o tej firmie więc się lepiej nie udzielaj już

Furiat

Mam pojęcie. Jak nie piszę zgodnie z twoim zdaniem to źle? Myślałem ze jest wolność słowa i jest prawo do własnego zdania...

Guni
@wielelatzmarnowałemnatenzakład

Pracuje tam jakiś czas i stwierdzam ze opisujesz chyba inna firmę, to ze człowiek się brudzi to akurat logiczne jeśli wykonujesz ta prace, są prysznice wiec nie ma problemu żeby po zmianie się umyc. Klimatyzacja jest w każdym pomieszczeniu, jeśli ktoś jest chetny do pracy t(usunięte przez administratora)

PrzyszłyMożliwy

Hej, dostałem ofertę pracy na magazynie, jakieś opinie?

@PrzyszłyMożliwy

Jasne wal jak w dym. Zarobki extra ,praca łatwa, lekka i przyjemna. Będziesz pracował w gronie młodej i twórczej ekipie.Postaw na rozwój osobisty.

Pracownik logistyki

Czy doszło do zwolnień osób, które ostatniego czasu protestowały?

Byly
@Pracownik logistyki

Kilka osób zwolniono dyscyplinarnie, by pokazać że za wszystkie protesty będą zwalniać

Remo
@Byly

Zwolniono starych pracowników czy nowych

Top_Szef
@Remo

Starych. Nowi nie mają tyle odwagi żeby zaprotestować.

@Byly

Podobno nie zostali zwolnieni. To oficjalnie?

@Krzysztof

Nie rozumiem po co te pytania przecież napisali ze nie pracują chyba jaśniej się nie da

Krzysztof

Wybacz dla mnie to niepojęte. Zwolnić ludzi którzy upomnieli się o swoje i w imieniu wszystkich pracowników. To smutne i straszne. Rozumiem, że to biznes ale ta firma wyrzuca tyle kasy w błoto na głupoty i sztuczne stanowiska, że szok.

Mati

Trzeba chyba zmienić robote. Nie ma rady Wszystko coraz droższe , o ekooknach słyszałem różne opinie, podobno zależy na jaki dział trafisz, do jakiego majstra Oglądam ogłoszenia i widzę że szukają do pracy w ecolu - podobno dobra robota i można zarobić W db cargo też szukaja trza się porozglądać i sie znajdzie Głowa do góry!

Incognito
@Mati

W ecol tylko fajnie zarabiają ale praca polega głównie na delegacjach które długo trwają

Stary
@Mati

Powiem Ci coś.... Pracuje w EKO OKNACH już miesiąc. Czekam na pierwsza wypłatę. Robota nieporównana do tego (usunięte przez administratora) w którym pracowałem wiele lat. Robota spokojna, nikt nikogo nie goni. Stołówka jak w amerykańskim filmie. Jest wszystko od kanapek po normalne bardzo dobre obiady. Za każdy przepracowany dzień dostajesz 10zl na kartę RCP do wydania na stołówce bądź w automatach vendingowych. Każdy ma swoje konto na portalu pracownika gdzie może się dowiedzieć dosłownie wszystko. Paski z wypłaty, saldo na karcie, ilość urlopu itd. W porównaniu do Tenneco to przepaść. Autobus do i z pracy za free. Bony na urodziny i mnóstwo zniżek z różnych sklepach. Ogólnie polecam, bo widać że stawiają na zadowolenie pracownika. Bo zadowolony pracownik do dobry pracownik

Wideo

No to zakład pokazał jak i co na prawdę się liczy. A ludzie widocznie mieli rację jak o tym wszystkim mówili. Nie bez przyczyny pracownicy stanęli i domagali się wyjaśnień. Nawet dziecka w tych czasach nie (usunięte przez administratora)a kierownictwo czy jakieś osoby nie mające doswiadczenia,siedzące na stanowiskach "wyższych stołkach" chcą z dorosłych pracujących na "nich" osób robić głupków. Gdyby nie Ci ludzie z produkcji to "WY tych krzeseł wyżej nie grzejecie bo nie mielibyście za co na nich siedzieć"!! Pozwalniali ludzi bo powiedzieli albo raczej chcieli dowiedzieć się prawdy! Osoby z doświadczeniem,pracowitych i jakby nie było zarówno ci zwolnieni jak jeszcze pracujący to oni ratowali WASZ zakład chodząc do pracy po 12godz,w soboty, jak mogli tak pomagali za marne (usunięte przez administratora) pieniądze! A zostali potraktowani jak śmieci,tylko dlatego ze chcieli prawdy. Może by tak najpierw zwolnić tych w biurze za nieudolność bądź złe przekazywanie informacji??!Jakby nie ci ludzie zwolnieni i jeszcze pracujący to już dawno temu zakład byłby zamkniety. Czasem zarząd mógłby najpierw przeanalizować wszystko co się do nich mówi,jakie są opinie i się zastanowić czemu jest tak źle i dążyć do polepszenia a nie żeby pociągnąć jeszcze wszystko w dół bo jak zakład przestanie istnieć to "Wy" na stanowiskach razem z nim a kasa w portfelu też. Ps. A na Ukraińców też bym nie liczyła,bo to może i biedny kraj ale nie glupi!

Dzińdybry
@Wideo

A co kierownictwo może za to ? Czy oni to dawaja z własnej kieszeni ? Ty naprawdę myślisz, że to Kierownik rozdaje jakieś podwyżki itd ?

@Wideo

To prawda chodzili do kierownictwa rozmawiali a oni wszystko olali jak się odezwali przy wszystkich to zwolnili i to jest tak zwana firma która dba o pracownika a o solidarności to nie chce się wypowiadać bo chyba lepiej jakby jej nie było

Hajer

Kierownik, kierownikowi nie równy. Dyrektorzy działów są do zmiany, to im muszą słupki pasować, i kasa się musi zgadzać.

Były Pracownik
@Wideo

nic temu zakładowi nie pomorze, chcieli to będą miec mam nadzieje ze gdy inne zakłady zobaczą na jakim stanowisku i gdzie pracowali po tym co robili nie zostaną przyjęci

Obcy
@Dzińdybry

Jakbyś się dobrze poinformował to tak jak w każdej firmie to kierownik ma pierwszy głos w sprawie podwyżki bo to on jako pierwszy proponuje stawki danej osobie. A Ci wyżej albo się zgadzają albo proponują coś innego. Więc radzę najpierw się doinformowac jak to na prawdę wygląda za nim zaczynasz coś pisac

Sportof
@Obcy

Głupoty wypisujesz, ten kto pracuje ten wie, że są przypisane oceny do pracowników, a do tego widełki z podwyżkami itd. Najwidoczniej Ty masz jakiś uraz do swojego Kierownika że wypisujesz tutaj bzdury.

Kerownik

Ejj Kierownikiii, weźta se w tych komputerach prognozy zmieńta. Bo wydajność produkcji bydzie tako samo jak załatwienie sprawy dzisio. Dyscyplinarnie to sie sami zwolnijta, a nie ludzi zapierdalających na wasz dobry byt. Właśnie ujebalista firme w 2 dni. A ludzie juz glowy nie spuszczaja...

Grzybior

A co Kierownicy mogą za to ? Facet weź się obudź.

Pucharek

Uważajcie bo zaczyna się (usunięte przez administratora)w pracy tak jak przez nie których brygadzistów i co nie których majstrów i zachwile w Tenneco nie będzie ludzi do pracy porażka ludzie z góry weźcie się zmobilizować i szanujcie pracowników sami kiedyś nim byliście zróbcie w końcu normalną atmosferę w pracy

Zmora

Wczoraj wysłałem CV do Eko okien a dziś o 11 już zadzwonił do mnie rekruter i zaproponował pracę za stawkę większą niż miałem w Tenneco po 8 latach i to z nadgodzinami...

Zmora1
@Zmora

No i co ? Widocznie jesteś słaby psychicznie że musisz wylac żale na forum. Życzę powodzenia i żebyś nie płakał jak dostaniesz Się pod wodze takich Ludzi jak miałeś okazję poznać w tenneco ???????? słaby jesteś i tyle.

Jak to

Jeszcze info dla solidarności nie róbcie jakiejś propagandy ze są takie podwyżki bo ludzie w pierwszej transzy nic nie dostali a teraz 2 zł albo 1 zł tak że nie ma opcji ze niby ci najgorsi dostali 3.5 zł. Żeby nie było są to kwoty brutto a 8 zł to nie kto dostał chyba że związkowcy

Jak to

Bardzo ładnie wytłumaczyli te pseudo podwyżki tylko nie powiedzieli jednego ze w każdej chwili mogą te dodatki cofnąć ,dodatek nie wlicza się do wypadkowego i pytanie czy osoby które spawawaja i nie mają uprawnień a w umowie mają operatora a nie spawacza dostaną też 3 zł czy 2 zł i tutaj się kłania pip bo ludzie pracują ba stanowiskach bez odpowiednich uprawnień i stosownych badań do wykonywanej pracy

Biedak

Ja tam jestem zadowolony z dych dwóch złotych. Zawsze coś

Me

Ale podwyżki ???????? 2 zł co do premii i nadgodzin się nie wliczają...do urlopu też..zostajesz nadgodziny to już nie jesteś pracownikiem produkcji tylko nr dykietki bo 2 zł się już nie należą... (usunięte przez administratora) nie umiał ludziom tego w oczy powiedzieć... żenada...

Heniek

2 zł dodatku zamiast podwyżki????

Biurowy

W tym wypadku nie ma innej opcji (usunięte przez administratora) do zwolnienia jak można nie negocjować warunków podwyżek z pracownikami nikt nie informował ludzi (usunięte przez administratora)

mariusz
@Biurowy

to tylko 2 zl brutto, plakalem rano , chcialem skoczyc po pociag,,,, ale zadzwonili z eko okien , jutro zaczynam,

Bardzo dobry

Ponoć jak nie dają tych dodatkow do stawki to od poniedziałku w pracy nie ma dmk, rur puszek i całej logistyki.

Zapierdalator
@Marek

Jeszcze gdy chodziłem do podstawówki, to był tam taki Paweł, i ja jechałem na rowerze, i go spotkałem, i potem jeszcze pojechałem do biedronki na lody, i po drodze do domu wtedy jeszcze, już do domu pojechałem.

Chorowity

Ida jutro na chorobowe na 2 tygodnie. Niech sami robią.

Mapitan Corgan
@Chorowity

Co robić się nie chce ?

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 347.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 271, z czego 28 to opinie pozytywne, 106 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska