Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Spawacz

Kpina po 20stu latach przepracowanych w tej firmie i przy ocenie C ( dlatego taka ocena bo zostaliśmy ocenieni za listopad i grudzień 2021 gdzie panował covid i kazali nam w domu siedzieć) dostanę stażowego tylko 400zl minus podatek -śmiech na sali.Każdy powinien dostać stażowe za lata przepracowane bez oceniania go ! Firma się już totalnie stoczyła ,robią nas cały czas za baranów

mleko
@Spawacz

Bieda jest jak Somali..Jak to jest, że VAT na żywność o%, a chleb w piekarni dochodzi już do 10zł? (Nie piszę o zwykłym "zaklejaczu", który kosztuje ok 6 zł za bochenek). Albo przedsiębiorcy popuścili sobie cugli licząc, że lud i tak wszystko kupi, albo koszty wzrosły tak, że zmniejszenie VATu mało co daje. Na marginesie Polacy tak już zdziadzieli, że jawnie kupują odpadki. Kilka dni temu przede mną w sklepie warzywnym w kolejce stała strasza pani, kóra zapytała sprzedawczynię czy ma już pomidory z czarnymi plamkami. To jakiś nowy gatuneK? Pomyślałem. Nie, sprzedawczyni w skrzynce obok miała odłożone spleśniałe pomidory. Pani nie może tego sprzedawać!, powiedziałem. Te pomidory są już toksyczne. Ona sobie to czarne odkroi, odparła sprzedawczyni. Ja na to: ten pomidor jest cały przesiąknięty pleśnią i jej toksynami więc w ogóle nie powinien się znaleźć w sali sprzedaży. Ale ta pani kupuje je z własnej woli - ja jej nie każę ich kupować, odparła sprzedawczyni. Niech się pan nie wtrąca, zaczęły krzyczeć kobiety za mną, Ona może kupować co chce. Jak widać, ludzie są już tak upodleni i wybiedniali, że nawet (usunięte przez administratora) zjedzą. Władza i inni nieuczciwi ludzie jak ta sprzedawczyni i jej szef mogą zrobić z nimi wszystko

Dortmund
@Spawacz

Szukamy glazurnikow i spawaczy, 15 euro netto, tylko polacy, zapraszamy do nas , zero alkoholu i 200 godzin.

WKU

Trwa mobilizacja, teraz do wojska idzie prawie kazdy.Wymiary były zawsze bardzo ważne. Pamiętam jak w latach 90tych byłem na WKU i tam dwie asystentki z komisji, co najwyżej dwudziestoletnie studentki pielęgniarstwa pobierały za parawanem ode mnie wymiary mojego przyrodzenia, tzn jedna trzymała a druga przykładała miarkę i pamiętam, że ta która trzymała miała ciepłe dłonie

Za brak uregulowań prawnych dotyczących podwyżek dla pracowników firma będzie przynosiła straty.

Maszyna

Jak wygląda sytuacja gdy nie wyrobi się danej normy? Np norma jest 200 a zrobi się 100. Trzeba zostać i wyrobić czy poprostu uwala coś z premii

Pracownik zakładu
@Maszyna

Nic się nie dzieje. Brygadziści są od tego aby zbierać "lanie" za brak normy. Spotkania w salce i tłumaczenie się CZAMU TAK MALO?!

Oracz
@Pracownik zakładu

""""jedź to""". "czamu nie jedziesz""" czamu tyn robot stoi bo nie jedzie a czamu nie jedzie bo stoi "" "" wiela tego mosz i czamu tak mało""

Hans
@Oracz

Oracz, nie pasuje Ci ślonsko godka? Bijesz do Hanysów? Ogarnij się mordko!

Jazda z hejterami
@Hans

W którym miejscu w zdaniu napisał albo zasugerował że nie pasuje mu śląsko godka??

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Jak w firmie wygląda kwestia urlopów? Dadzą z dnia na dzień jak serio potrzebny czy trza się prosić i brać na żądanie?

Pucharek

Jak wygląda sprawa z paczkami świątecznymi dla dzieci bo pod Tenneco dostaje się na100% a pod Go Group jak to wygląda bo chyba jesteśmy pracownikami Tenneco.

paczka
@Pucharek

3,5 tys na miesiąc naprawdę przecież za to się nie da żyć. Samych rachunków prąd, gaz, woda, kanalizacja, podatek (usunięte przez administratora) prąd 200 zł miesiąc rocznie: 2400 zł gaz: 7 rocznie tys ogrzewanie + podgrzanie wody + kuchenka woda: 120 zł dziennie rocznie 1400 zł drewno 4 kubiki do kominka 2000 zł kanalizacja: 3000 zł rok (usunięte przez administratora) 6 osób 2000 zł rok podatek od nieruchomości: 800 zł ubezpieczenie domu 400 zł internet:80 zł 960 zł rocznie suma : 17560 zł / 12 = 1463 zł na miesiąc Do tego samochód ubezpieczenie na rok: 800 zł paliwo miesięcznie: 800 zł jedzenie miesięcznie: 2000 zł I gdyby mi ktoś zaproponował pracę z 2400 zł na miesiąc to bym parsknął śmiechem i zwieracze by mi puściły xD No sorry bez obrazy za 2400 zł to sobie student może iść dorobić a nie szanujący się człowiek, który chce mieć dom i rodzinę. Ludzie szanujmy się! Jeśli ktoś otwiera pracę i nie potrafi zapłacić pracownikowi godnych pieniędzy to niech lepiej się nie bierze za pracę. Za 2500 zł to chyba by mi ktoś płacił za leżenie w domu a nie za pracę. Szanujcie się ludziska i nie dajcie się wyzyskiwać, aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś godzi się tak mało zarabiać w dzisiejszych czasach i inflacji na poziomie 20%.. masakra co za kraj.

Diego
@Pucharek

Nie jesteś pracownikem tenneco. Tylko go group. Dopytaj się tam o warunki.

Jak w okresie świątecznym jest z postojem w firmie? Postój np od 20 do 27 a osoby które zatrudniły się w grudniu nie mają urlopu. Co w takim przypadku? Urlop bezpłatny, postojowe 80%?

Abc
@Nowy

Urlop bezplatny ale wrobelki cwierkaja, ze ma byc duzo pracy

Maszyna

Co w przypadku gdy nie wyrabia się na danym dziale normy? Rzucają na inny czy nara z firmy?

Abc
@Maszyna

Takie osoby sa testowane na roznych liniach na danym dziale. Jesli dana osoba naprawde nie daje sobie rady to po okresie probnyn jest zwalniana. Rotacje pomiedzy dzialami odbywaja sie bardzo zadko i zazwyczaj "pozbywa" sie problemu

Święta

Odnośnie premii świątecznej. Dlaczego znów dzielicie ludzi na lepszych i gorszych to jest premia świąteczna a nie nagrody w lutym każdy powinien otrzymać taką samą premie a nie że najpierw podajecie sumę a później że jest to uzależnione od czegoś. Wstydźcie się nawet w święta musicie mieszać. To powinna być jedna kwota do wszystkich!!

Rybniczanin
@Święta

Jest jakieś nowe info w sprawie premii świątecznej? Mia było wiadomo że każdy po 2200 brutto - ja bynajmniej dziś też nie widziałem nigdzie informacji że wysokość premii jest uzależniona od czegoś ( no chyba że nie masz przepracowanego pełnego roku pod tenneco to dostajesz proporcjonalnie za każdy miesiąc - ale tak było zawsze... )

Obserwator
@Rybniczanin

Pomylił tematy. Jak połowa osób na tym forum nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem i robi jakąś g.... burze Premia jest 2200, natomiast dodatkowy jednorazowy dodatek jest uzależniony od dochodów - mniej zarabiający dostają 100zl więcej

Święta
@Obserwator

Nie to ty jesteś (usunięte przez administratora) Nie o to mi chodziło. Ty masz problem z czytania ze zrozumieniem. Dokładnie przy premii świątecznej pisze że zasady i kryteria wypłaty zostanie przesłane w ciągu najbliższych dni. Czego ty ziom nie rozumiesz

Obserwator
@Święta

Takich ludzi jak Ty Podejdź do kierownika i się zapytaj a nie wylewaj swoich żali na forum. Są spotkania z dyrektorem- zapytałaś? Poprosiłaś o wytłumaczenie?

Turbo
@Święta

A może premia stażowa a nie świąteczna hmm? ;) Stażowa jest zależna nie tylko od przepracowanych lat, ale tez od oceny pracownika.

Player001

Witam. Ile zarabia na rękę nowy pracownik produkcji? ( Miesięcznie)Jak wyglądają premie, jakies dodatki? Pozdrawiam

Tlumik

Siema, jak firma patrzy na l4? Jestem na okresie próbnym dostałem silnego zapalenia oskrzeli i płuc. Wiadomo choroba nie wybiera. W innej firmie produkcyjnej gdzie mam kilku znajomych ( nazwy nie podam każdy się domyśli), wziąłeś l4 wylatujesz. Wyjątkiem są podobno osoby które pracują przeszło rok.

Jak wyglądają nadgodziny w firmie? Czy pracowników zmusza się do nadgodzin? Np danego dnia kończysz pracę o 14 a o 13 przychodzi brygadzista i mówi że zostajesz dłużej np do 16 czy tam do której zrobisz swoją robotę jeśli nie zdążyłeś czy są jakieś specjalnie zapisy na dodatkowe godziny?

@Kandydat

Nie ma zmuszania do nadgodzin a jak już są to się pytają czy chcesz zostać zawsze możesz odmówić

venka

Ile zarabia się w biurze logistycznym w waszej firmie? Pytam bo nie wiem czy warto mój staz pracy to 13 lat pracy.

Atom

Chciałbym dowiedzieć się ile zarabia nowy pracownik na początku ,na okresie próbnym?

Bob

26 zł brutto za godzinę

Jjj

19zl brutto

Bob
@Jjj

Masz stare dane, w październiku się zmienilo. Zerknij na ogłoszenia. Przyjmują bezpośrednio oraz mają nowe stawki na wejście.

Pracownik rury.

U na 22 zł brutto.

@Bob

Tak do 26zl brutto i nie piszą tylko ile od

Jjj
@Atom

Ciekawe ile obecnych pracowników dostało już aneksy i ma te 26zl. Gdzie starzy pracownicy, którzy pracują po 8 lat mają stawki na poziomie 18-19 zł. Samo to świadczy o szacunku firmy do pracowników

DMK
@Jjj

Jeśli ktoś po ośmiu latach pracy ma 18-19 zł to chyba jest po podstawówce i nic nie potrafi robić.co nie zmienia faktu że 26zł z dodatkiem to jakaś super stawka.

@Bob

Zgadza sie 26 zl brutto z dodatkami

@Jjj

Nie wiem, według mnie nawet te 26 zł brutto/h, których dalej nie ma, jest jak splunięcie w twarz. 4400 brutto miesięcznie, czyli 3200 netto, to jest wegetacja, a nie godne życie. Byleś miał na jedzenie, aby mieć siłę do pracy i żeby Ci na łeb deszcz nie kapał jak śpisz. A tak nie wiele trzeba, dosłownie kilka zł/h więcej i zupełnie inny poziom życia. Współczuję wam, że przez kilka lat nic w tej branży się nie zmieniło od kiedy odszedłem.

Obiektywny

To pochwal się gdzie pracujesz i ile zarabiasz.

Szczęśliwiec

Witam, jak wygląda praca na magazynie/wózkach? Dużo roboty? I są potrzebni pracownicy? Jak wygląda stawka/przerwy i atmosfera w pracy?

Kapelan_zakładowy
@Szczęśliwiec

No tak wygląda że jeżdzisz wózkiem i jest fajnie. Przerwy są, na wózkach zresztą zawsze jest przerwa. Pracownicy są potrzebni, atomsfera super.

Które dni są pierwszymi dniami w pracy? Chodzi o to kiedy nowi mają swój pierwszy dzień. Bo pewnie są jakieś dni wyznaczone

@Nowy

Pierwszy dzień to ten dzień w którym jesteś w pracy pierwszy raz.

Xd
@Andrzej

Nie wiesz to nie pisz. Przeważnie w czwartki nowi przychodzą

Oracz łowca godzun
@Xd

Pierwszy dzień jest przeważnie wtedy kiedy przyjdziesz do pracy pierwszy dzień

Pracownik na produkcji powinien zarabiać 8000zł na rękę. Wynika to z wypracowanego przez firmę zysku.

Furiat
@Anonim

Gdzie tyle zarabiają na produkcji w Polsce?

Wielebny
@Anonim

Oczywiście! A Ci biurowi to z 10000zł na miesiąc.

W której dni są przyjęcia do pracy. Chodzi o dzień w którym przychodzą nowi

Robotnik
@Kandydat

Różnie, nie ma określonego dnia.

Woda

Basia

Jaki dział jest godny polecenia,bo mam rozmowę w sprawie pracy,a wiem że inne osoby były o to pytane ?

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 343.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 269, z czego 25 to opinie pozytywne, 107 to opinie negatywne, a 137 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska