Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Karol

Widzę że już zaczynają się zwolnienia pracowników którzy pracowali w tej firmie kilkanaście ładnych lat. Prawdą jest że do końca roku firma musi zwolnić 150 osób ? Doszły mnie też słuchy że bonów świątecznych ma nie być. Też to jest prawdą ?. Czemu nie ma co miesięcznych spotkań z dyrekcją jak to kiedyś bywało. Firma pozbywa się wózkowych i ludzi z utrzymania ruchu. Pracownicy Tenneco - Czy wy też to zauważacie?, że w tej firmie dzieje się źle.

Starych niby zwalniają a nowym dają umowy na czas nieokreślony. Więc chyba coś tutaj nie gra.

Dmk
@Nowy

Jeśli stary pracownik ma umowę o pracę na czas nieokreślony to nie można go od tak wyrzucić z pracy.

@Nowy

Nie zwalniają "starych" pracowników tylko sami się zwalniają sam się zwolniłem po 10 latach

Kapelan_zakładowy
@Dmk

Niby czemu nie można? Okazuje się, że linia niepotrzebna bo np.już wygasa nie ma dla niego miejsca i tyle, co ma umowa do tego?

SI

A czemu się sami zwalniają? Jakie są główne powody? Czy na wasze miejsca zatrudniani są nowi pracownicy? Czy wzmianka o zwolnieniu 150 osób do końca roku może być prawda?

@SI

Czemu się sami zwalniają?chyba musisz sam popracować kilka lat wtedy zrozumiesz jak jeszcze pracowałem to conamniej raz w tygodniu było kilka nowych osób przyjętych do pracy a co do tych 150 osób do zwolnienia to raczej plotka ludzie sami odchodzą a firma nie pozwoli sobie na takie zwolnienia bo musiałaby płacić odprawy przy zwolnieniach grupowych to lepiej dla nich żeby pracownicy z wielotnim stażem pracy sami się zwalniali ,a wystarczy dać podwyżki 1 -2zl to po jakimś czasie sam się zwolnisz

Gruby

Przecież w tenneco dostajesz 19.10+15% premii i wychodzi 23.50. Po nowym roku dostaniesz 23 zł + 15% premii. Tenneco szuka tylko jak zaoszczędzić, a praca gorsza niż na kopalni

Sam jestem ciekawy co zrobią obstawiam że premie dadzą do stawki i będzie się zgadzało już tak kiedyś zrobili

Sami se to zrobili karierowicze kiedyś sie fajnie pracowało w tenneco jakieś 12 lat temu

Nowy pracownik

Moja wypłata z czerwca: 21 dni w tym 10 nocek 1 święto 1 sobota łącznie razem 181 godzin pracy Wypłata 3509 zł i JESTEM PONIŻEJ 26 ROKU ŻYCIA. Żenada, całe szczęście kończy mi się umowa w tym miesiącu i żegnam się z tym obozem :)

@Nowy pracownik

Przykra sprawa. Cóż Ci powiem ta firma nie ceni sobie fachowców, starszych pracowników. Ma to gdzieś. Masz tylko (usunięte przez administratora) i tyle.

Mario
@Nowy pracownik

Czy pracujesz pod agencja czy bezpośrednio pod Tenneco?

Oski

Nie można związków obudzić? W końcu to oni powinni walczyć o wyższe zarobki. Nic nie robią w tym temacie. Nie bronią praw pracowniczych? Ile osób z załogi jest w związkach?

Pracownik rury.
@Stary Pracownik

No tutaj masz rację. Żadnych konkretnych szkoleń nowych pracowników, czy to stanowiskowych w temacie jakości, czy obsługi masz. Tylko jechać i szpanować normy. Porażka sezonu.

Dmk
@Oski

I co będą związki ukraincom polepszali wynagrodzenie?i tak mają więcej niż niejeden co pracuje 10 lat.

Okienny
@Nowy pracownik

Zapraszamy do eko okien, moja wypłata za czerwiec: 20 dni, 5 nocek, zero nadgodzin- 5100 na rękę. Jeszcze jakieś pytania?

Incognito
@Okienny

Moja 5.500

TA

Co prawda tu ze dwie osoby podały swoje stawki, ale jeden student, a drugi na NN stanowisku. Ile zarabia elektryk utrzymania ruchu na 3 zmiany? Tzn. ile wychodzi w ramach tego: premia świąteczna + dodatek zmianowy + nadgodziny. Będę wdzięczny kolegom.

Druciorz
@TA

Zarabia się rynkowo. Konkretnej stawki nie podam, bo myślę, że każdy ma inną. A jak większy wydatek, to często jest możliwość zostania na nadgodziny. Ja chwalę.

Stasiek
@Druciorz

No dobra jak nie chcesz to nie mów. Mnie interesuje ile są płatne nadgodziny. Można dostać setki? Jest opłacalne zostawać dłużej w pracy?

@Stasiek

Tylko od 2.00 do 6.00 rano. Poważnie.

@Stary Pracownik

Nie wiem czy na 100 % tak jest ale jeśli już to płatne są setki tak jak kolega pisał? I czy ludzie na siłę biorą, żeby kasy więcej nabić, są wolne miejsca na tych zmianach?

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

Nadgodziny

Czy za prace w wekend należy mi się wynagrodzenie i dzień wolny?

no_name
@Nadgodziny

Tak, płatna o 100% więcej dniówka + dzień do wybrania.

Michał C.

Totalnie nie polecam tego zakładu pracy, normy po 50-200 zależy od lini na godzinę non stop w ruchu, typowy (usunięte przez administratora) za najniższa krajowa. Za 162 godziny w sierpniu dostałem 2978 w pracy 30 stopniowej podnosząc 30kilogramowe rury wydechowe, większe ode mnie. Współczuję wszystkim którzy tu pracują i mają umowę na stałe, naprawdę co musiało pójść nie tak w waszym życiu żeby pracować w tej kolonii? Pomijając fakt, że w firmie 25% to Polacy a reszta to imigranci ze wschodu, czy Ukrainiec czy jakiś inny hindus. Jednym słowem totalnie nie polecam, nigdy tam nie idźcie.

rybniczanin
@Michał C.

Michale jakie ty rury podnosiłeś 30 kilogramowe? Pracuje tam od 20tu-lat i nawet w dawnych czasach (kiedy produkowaliśmy rury ze ścianek 1.5 1.8 2.0) rury tyle nie ważyły...(teraz głównie 1.2 i 1.0) Może mówisz o całych układach wydechowych - ale Jeżeli chodzi o produkcję owych to nie ma takiej linii żeby produkowali powyżej 50 szt/h. Jak tak patrzę na obecną "młodzież" rozpoczynającą karierę zawodową - to przyszłość tej firmy nie maluje się w różowych barwach ( za ciepło, za ciężko, za dużo, za długo - za to na telefon znajdą czas)

Mariusz
@Michał C.

Chyba z tą wagą przesadziłeś ,ale reszta się zgadza.Przeszedłem kilka zakładów i takich norm oraz presji ze strony kierownictwa nigdzie nie było.Ciagle mało i mało !!! Za te pieniądze stanowczo za dużo robiłem. UCIEKAJCIE !

XV
@Mariusz

Dzieki za konkretna opinie, a czy za te normy można liczyć na coś więcej niż podstawowe wynagrodzenie? Macie może premię? Widzę, że za 162 h zarabia się niecałe 3 tys., czy to się zgadza? Może są też nadgodziny, żeby sobie dorobić?

Pracownik .
@XV

Witam. Nadgodzin już nie ma. Jeżeli są to sporadyczne.

Dmkkk
@Pracownik .

A u nas nadgodziny non stop , ale majstry na papieroska puszczają , to sie tak nie ciągnie , do tego 2h na stołówce i już do domku

Robin

Omijajcie ten zakład z daleka , (usunięte przez administratora) od pierwszej do ostatniej minuty, a spróbuj iść 2 razy do WC , to już jakiś brygadzista za tobą lata . Na dodatek kablowanie na każdym kroku za byle bzdury, i otaczasz się całą multikulti z przewagą Ukraińców . Spędziłem tam ostatnie 3 lata i naprawdę jak macie możliwość szukajcie czegoś innego . Ja już na szczęście jestem wolny od tego obozowiska !

Martin
@Robin

I najlepsze jest to że za najniższą krajową ;)

DonBezpardon

Bedzie długo, ale dosadnie. Widzę, że niektórym "waznym" juz do reszty odbija. Żeby dyrektor przychodził o 3 w nocy do roboty, przygotowany w plik notatek służbowych i polował na okazję, żeby komuś ją wystawic to jest szczyt. Tu się nigdy nic na lepsze nie zmieni, bo z takim podejściem nikt was, z przelozonych czy kierownikow, dalej nie będzie szanował. Zapomnisz wyłączyć wiatrak na przerwę i cyk juz notatka. Jeszcze 5 i premia do kieszonki przełożonego wpadnie, co? Straszcie dalej tak tych ludzi, na pewno będą zainteresowani dalszą współpracą. Współczuję tez seterom i każdemu, kto wchodzi do maszyny cos ustawić. Wymóg zakładania wtedy smiesznego czapkokasku uważam za niedorzeczy, bo człowiek prędzej sobie krzywdę zrobi tym daszkiem, jak gdzieś zahaczy, niż go to ochroni. Poza tym nie odprowadza ciepła, więc musi to być mega komfortowe podczas przezbrojeń. Przykre jest też to, że jedni pracownicy robią wiele więcej, niż naciskanie zielonego guzika, nie potrzebują co rusz pomocy ustawiacza, potrafią sami sobie poradzić, ale nie ma to wpływu na ich ocenę roczną, bo najważniejszy jest napisany kaizen. I potem taki pracownik ma ocenę, jak pierwszy lepszy waciorz. To jest paranoja. I jak pracownicy mają być zmobilizowani potem? Za takie traktowanie mamy wam robic normy? Kolejna sprawa to są właśnie wymagania i chore normy, podczas gdy nie ma komunikatywnych pracowników. Składy na liniach międzynarodowe, ale wiadomo po taniości. Jak mamy zrobic jakiś wynik, skoro nie można się dogadać, wytlumaczyc, a to kluczowe we współpracy na linii. A na koniec jakość. Ostatnio na spotkaniu żale, że tyle zwrotów i reklamacji. A dlaczego? Bo w tej firmie jakość jest marginalna. Liczy się tylko wynik. Jechac, jechac, jechac. A przełożeni są tak wystraszeni dyrektorem, tak się boją o swoje stanowiska, że jakość schodzi na drugi plan. I potem tak to wygląda. Reklamacja za reklamacją. Kontrolerzy często nie mają czasu pooglądać puszek od a do z bo w moment są zaciepani. I jeszcze pretensje, że za wolno się sprawdza i że się nie wyrabiasz. Ja rozumiem że Apollo was tam droga dyrekcjo ciśnie, ale to jak wygląda praca u nas to jest smiech przez łzy.

Benny
@DonBezpardon

I co z tego że przyjechał? Masz z tym jakiś problem? - to że nie umie spać w nocy to jego problem a nie Twój... Dlaczego dawał notatki - czy nie jest tak że na nockach dzieje się niewiadomo co i dlatego musi przyjeżdżać i dawać notatki? Zgadzam się z Tobą że jakość ludzi jest tragiczna, normy wysokie i słaba Kasa Te czapki to wprowadzili po tym jak u nas chop głowa rozciął o palnik w robocie....

DonBezpardon
@Benny

Tak, na nockach się wali browary i gra w pokera...Dają notatki, żeby potem przy ocenach Ci to wytknąć i dać jak najmniej podwyżki, a to co zostanie podzielić między sobą. I jeszcze mowia "ale to tylko notatka, ona nic nie robi", jakby tak było, to by ich tak ochoczo nie rozdawali za byle jaką durnotę. Za chwilę nam założą dzienniczki pracownika i będą tam wpisywać uwagi jak w szkole. A dyrektor szukający okazji w nocy tylko sie ośmiesza. Chociaż nie wiem, czy jeszcze bardziej się da :) Czapki bo se chlop glowa rozciął...okej ile takich przypadków było? Bez przesady, bo za miesiąc jak ktoś sraki dostanie, to będziemy w pampersach latać...

ps
@DonBezpardon

Widzę że nic się nie zmieniło Jedynie ratuję sytuację ogarnięty emocjonalnie brygadzista który nie lata wystraszony i wymyśla brednie na kogoś bo sam nie wie co się działo

Sztygar

Co to za audyty że zwalniają ludzi?

Norma, BHP i sprzątanie.

????

Przyjmujcie dalej wszystkich jak leci a później dziwią sie skad tyle wypadków w tak krótkim czasie

????

Co to w ogóle ma być że informujesz kilka miesięcy szybciej o urlop w konkretne dni i już mówią że go nie dostaniesz ????

Dobrze napisane.Wystarczy popatrzeć jaka tam jest rotacja,na każdej stronie o pracę ich ogłoszenia,w każdej agencji pracy również ciągle potrzebują pracowników,bo szanujący się człowiek długo tam nie jest w stanie wytrzymać ...

zainteresowany

Jak wyglada praca na stanowisku technik laborant? Na jakie wynagrodzenie mozna liczyc? Dzięki

Maciej

Pracowałem w tej firmie tydz zwolniłem się z powodu podejścia jednego brygadzistę na podeście młody pyskaty chłopak jak się nie myle nazywa się Jacek zastępował chwilę majstra jest to naprawdę chamski człowiek bez kultury dla starszych ludzi nie potrafi nic załatwić dwie lewe ręce dlaczego kierownictwo tego nie widzi albo czy ludzie boją się czy co ? Mam nadzieję że ktoś z kierownictwa to czyta i załatwi tą sprawę

wdjle

Jakim prawem są przeszukiwane samochody podczas wyjazdu? Nie ma o tym zapisu w umowie, a na szkoleniu podczas rozdawania kart parkingowych tez nikt nie mówi o ,,kontrolach’’, a skoro ich zdaniem to w porządku, to dlaczego nikt o tym nie mówił? Jakim prawem mam pokazywać co mam w aucie i bagażniku? Traktują ludzi jak złodziei. A żeby dobrze zarobić w tenneco to nie można być polakiem bo stawke ma się o kilka zł mniejsza, śmiech na sali

Benny
@wdjle

A co Ci to przeszkadza? Masz coś do ukrycia?? Ja się nie boje, nie kradnę - mogą mnie kontrolować!!!

Gruby

nie polecam wyplata 2800 za 22 dni pracy smiech na sali

Zarozumiały
@Gruby

Napisz na jakim dziale pracujesz.

Luiza
@Gruby

Ale czy pensja zgadza się z tym, co było zapisane na umowie? Czy się to nie zgadza i dlatego jesteś rozczarowany? A to jest najniższa krajowa? Nie można liczyć na jakąś premię, która mogłaby podnieść ten zarobek chociaż do 3K?

Kapral
@Gruby

Jest to nie możliwe chyba że 15 procent premi zostało zabrane z jakiegoś poważnego powodu

Cóż to nowego góra wymyśliła? Proszę wstawić czytniki kart na halach i kamerę. Nie będzie problemów z prawidłowym odbijaniem się. Wchodzisz w arbaju o 6 na halę i odbijasz się. Wychodzisz o 14 odbijasz się. Jakoś nikt nie widzi tego, że musisz być 10 minut przed rozpoczęciem pracy na podziale już na hali. Szacunek dla pracownika przede wszystkim prawda? Plakatów w ciul o tym. Hipokryzja!

Baśka

Czemu grafik zmianowy jest wywieszany w piątki po 12 godzinie. Jak można zaplanować sobie życie rodzinne i wizyty u lekarza, fryzjera, kosmetyczki, jak nigdy nie wiadomo na którą zmianę się pójdzie. To co dzieje się na DMK2, kadry powinny się temu przyjrzeć. Nawet jak grafik wywieszą w czwartek. To do piątku zmienia się on z 3 razy.

@Baśka

Oni nie wystawiają szybciej, bo jak ludzie zauważa że mają na inną zmianę niż powinni mieć. To zaczynają się pretensje i pytania. A na rękę im jest wystawienie grafiku w piątek po 12-13, bo kolejki że skargami mniejsze. Większość się na to godzi - emeryci i nowi pracownicy.

Pracownik rury.
@Marek

Normalka.Od lat tak u nas robią a najbardziej rozwalanie jeden brygadzista na trzech ludzi. Dosłownie ludzi nie linii produkcyjnych.

Olek
@Marek

Widzę że nie tylko u mnie tak jest. Pracuje na dmk2 Dziś mamy piątek, godzina 7:27 już 3 razy pytałem majstra na którą zmianę mam od poniedziałku. Usłyszałem że 12 powinien grafik wisieć. W poprzedniej pracy grafik, już był znany we wtorek.

DMK
@Olek

To idź spowrotem do poprzedniej pracy,tenneco to firma która pracownikami się nie interesuje tylko ile masz zrobione, a że na hali jest 35 stopni to już ich nie interesuje.

Nowy pracownik

Jestem zaskoczony jak dobrze jest w tenneco, po przeczytaniu wszystkich opinii byłem zniechęcony lecz po paru miesiącach jestem pozytywnie zaskoczony. Pracuje jako operator maszyn normy są jakie są ale nikt nikogo nie zmusza wszyscy przełożeni są w porządku da się z nimi dogadać bez problemu, widać że nie bez powodu dostali takie posady. Wypłata jest satysfakcjonująca jak na to że nie trzeba posiadać żadnych umiejętności oprócz dwóch rąk oraz nóg. Co do pracowników którzy pracują ponad 10 lat i narzekają na wypłatę, nie powinni, ponieważ dosłownie każdy może robić to co wy ale nie każdy da radę pracować codziennie 12 godzin oraz w soboty więc macie mozliwość o wiele większego zarobku to nie zmienia faktu, że jeżeli brak wam chęci zamiast narzekać polecam się rozwijać zawodowo.

Kornelia
@Nowy pracownik

Jak są rozliczane te soboty? Jako setki? Mąż tez byłby zainteresowany pracą jako operator, fajnie wszystko wyjaśniłeś jeśli chodzi o warunki, a o samej pracy warto coś wiedzieć? Pracuje się na jednej maszynie, czy "lata" po kilku? W jakim stanie jest sprzęt? Praca idzie sprawnie czy czasem trzeba się nadenerwować?

@Kornelia

Droga Pani. To nie jest praca na jednej tzw. Maszynie. To są linie produkcyjne. Kilka maszyn także nie pracujemy tylko na jednej i tej samej maszynie non stop. Na kilku dziennie. Nawet na dwóch trzech halach.

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 340.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 265, z czego 26 to opinie pozytywne, 104 to opinie negatywne, a 135 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska