Opinie o PRIMETECH S.A. w Katowice

Grupa Kopex jest producentem maszyn i urządzeń dla górnictwa węgla kamiennego na świecie. Zajmuje się specjalistycznymi usługami dla górnictwa, w tym drążeniem szybów pionowych i chodników poziomych oraz realizacją budowy kopalń pod klucz. W swojej strukturze ma również firmy dostarczające specjalistyczne urządzenia elektryczne oraz systemy przeciwwybuchowe mające zastosowanie w górnictwie. Grupa Kopex obsługuje inwestycje w przemyśle wydobywczym w Polsce i Europie oraz na największych rynkach górniczych świata: Australii, Chinach, RPA.

Branże: Produkcja maszyn górniczych i maszyn budowniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PRIMETECH S.A. w Katowice

Bujaj Się_Bujaj Się

TDJ, właściciel Kopeksu, wzywa do sprzedaży 127.855 akcji spółki, uprawniających do 0,17 proc. głosów na walnym zgromadzeniu - podał pośredniczący w wezwaniu Millennium DM. Cena oferowana za jedną akcję w wezwaniu to 3,63 zł. Zapisy mają rozpocząć się 7 marca i zakończyć 20 marca.Wzywający wraz z podmiotami zależnymi posiada obecnie 65,828 proc. akcji Kopeksu. Po zakończeniu wezwania TDJ chce mieć 65,999 proc. papierów spółki.

KopexSropex
@Bujaj Się_Bujaj Się

Powiedz mi co Twój post miał na celu ? Zerznięty słowo w słowo z jakiegoś portalu ! Bujaj się fagasie jeden, g**** napisałeś i zajmujesz tylko miejsce na stronie ! Iyntelygencya ala kopex kup, przepraszam miało być grup.

Szczery

Dzisiaj pan Domagala napisal i opublikowal list do zalogi famur i kopex.Jednak w zabrzu dalej uwaza sie zaloge za gnojkow i oszustow. Dyrekcja liczy tylko kase i ile to zarobila na wyciskaniu kopexu ale nie liczy ile zrobila.Niestety kij ma 2 konce a na rynku pracy nie brakuje.Czas pozegnac zadzacych w kopexie bez utazy.Oni raczej maja gdzies czlowieka.

Margaret
@Szczery

Ale kto tak uważa? Podaj konkretne osoby (najlepiej z przezwiska), bo wydaje mi się, że to tylko prywatne Twoje zdanie. Przecież nikt nikogo nie dyskryminuje, ani nigdzie nie było napisane o "gnojkach czy oszustach". Jeżeli coś takiego stwierdzisz to możesz wnieść sprawę powołując się na wdrożone przepisy Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania: Dziennik Ustaw nr 254 z dn. 3 grudnia 2010r. Poz. 1700, rozdz. 1.

@Margaret

A odrazu nazwiska jak ktos nie wie o czym kim pisze to widocznie siedzi z tej rowniejszej strony i mysli ze jest ok i

Nikita
@Szczery

A ten list jest on-line dostępny??

poza KM :-)
@Szczery

A jak mają uważać ludzi w Zabrzu ( wszystkich prezesików i decydentów ) ? Rozkradali zakład przez lata, dług sam się nie zrobił to co mają myśleć o KM? Przecież z szerokim gestem robiło się zakupy za zawyżone ceny. instalacje CAN z niedziałającymi budzikami za setki tysięcy złotych, wynalazek typu GUŁ który chyba nie przyniósł grosza zysku, prototypy typu 2000 i 800. Ile kasy wpompowano w Chiny i Sybir? Miliony przelatywały przez palce to mamy teraz dno.

Kopexowiec

Z łaski swojej podaj miejscowość.

Kupa
@Kopexowiec

Wąchock!

Rumcajs
@Kopexowiec

Ruda Śląska, Pionierów. Jak podam nazwę firmy to obawiam się, że zostanie ta nazwa usunięta.

Jędrek

Zawsze była opinia taka, że to nie Zakłady Naprawcze tylko Zakłady Poprawcze. Że tutaj tylko za karę się pracuje. I przyznaję rację tym opiniom. Zarobki zawsze były niskie, oczywiście poza kadrą kierowniczą. Średnia zarobku wychodziła w miarę wysoko, ponieważ do tej średniej liczono zarobki właśnie kadry kierowniczej. Polityka płacowa była wyłącznie na papierze, nie realizowana zgodnie z zapisami w Zakładowym Układzie Zbiorowym. Czyniono wszystko, aby nie dawać podwyżek zwykłym pracownikom, nawet z wieloletnią praktyką zawodową.

qurna
@Jędrek

Z tymi podwyżkami masz rację, lachociągi, kapusie mają teraz od 6tej grupy w wzwyż reszta nędzne 1 i 2 grupy. Ciekawe jaka ma ten z komisji sledczej ktory mierzyl na monitorze suwmiarka obciazenie kangoora. Dobrze ze byly takie wysokie stawki :-)

@qurna

Normalnie żenada z tym mierzeniem. Jak leżałem w Biskupicach w szpitalu, to na mojej sali był chłop co pracował jako kucharz gdzieś w Zabrzu w restauracji i jak się dowiedział, że pracuję w „Zabrzańskich” to mi opowiadał, że słyszał historię, że u nas to auta ważą sprawdzając suwmiarką na monitorze. Tak fama poszła w świat po tej akcji.

Michoł
@qurna

No przecież za byle jakie pieniądze, by nie robił z siebie pośmiewiska na cały zakład i miasto.

@Michoł

Miejmy nadzieję że Heinrich Sanft pozbędzie się takich aparatów i kombinatorów jak "pseudo śledczy" robiących w robocie wszystko poza pracą a jak już to z wielką łaską. Ta szarańcza przecież wywiozła już wszystko.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie PRIMETECH S.A.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?
SG1-C60D

Jest ktoś tutaj z okręgu Lubińsko-Głogowskiego chodzi o pracę w Polskiej Miedzi chcę pogadać o zarobkach bo nie wiem czy płaca 4300brutto po 9 miesiacach pracy to dużo ,teraz dostanę niedługo nowy angaż to będzie podwyżka ,ale jak jest gdzie indziej?

5h erni

ja dopiero co skończyłem studia zaoczne w czerwcu zwolniłem się z kopex do konkurencyjnej firmy zza miedzy, tutaj mam stanowisko specjalisty zarabiam 5500brutto gdzie w kpx miałem 2400max, wniosek z tego krótki opłacało się studiować :) mam fajną pracę i wszystko idzie do przodu, ostatnio byłem oglądać nowe hondy. Na przełomie wiosny/lata sprawie sobie nowy samochód ;) musi miec klimę bo na wakacje jedziemy do CRO. pozdrawiam chłopaków kopexu były pracownik 5H

SG1-C60D

WITAM o jakim dokładnie miejscu pracy piszecie? miejscowośći

Jędrek

Prezes rozmawia z pracownikami: Najpierw z dyrektorem - co pan kupił za ostatnią pensję ? Panie prezesie, kupiłem nowego volkswagena. - A za resztę ? Pojechałem na urlop z rodziną. Potem z kierownikiem: - co pan kupił za ostatnią pensję ? Panie prezesie, kupiłem nowego fiata. - A za resztę ? Spłaciłem pożyczkę. Na końcu ze zwykłym pracownikiem: - co pan kupił za ostatnią pensję ? Panie prezesie, kupiłem nowe buty. - A za resztę ? A resztę babcia dołożyła. Tak to wyglądało w Kopex Machinery S.A.

manufactura
@Jędrek

100% prawdy kolego. Tak jak podział grup, ja w nowej wersji mam grupę I a inny z wydziału, ma grupę 8. Praktycznie robimy to samo choć ja czasem i więcej a dzieli nas przepaść która wynosi prawie 20 zł różnicy na godzinę!

Biedny:)
@manufactura

Ciekawe, w którym dziale tak dobrze płacą. Ja po 12 latach na wytaczarce mam 17,43zł. Nie wiem ile masz Ty, ale na pewno masz 11,91zł (wynika to z najniższej krajowej). Skoro w Twoim dziale ktoś ma o 20 zł więcej to ma powyżej 30 zł/godzinę. Napisz z jakiego działu jesteście to chętnie się przeniosę :)

serwisant
@Biedny:)

Pewnie w Serwisie

artechowiec

A jak tam drodzy pracownicy "Zabrza" przekładnie planetarne ? Produkujecie coś ?

@artechowiec

Jedna przekładnia ostatnio uśmierciłaby chłopa...

McD

Polecam hamburgery w McDonald's

Szczery

No coz ani premi ani podwyzki kopalnie zyja normalnie placa normalnie a w kopex max oszczednosci kosztem pracownikow.poprostu przestalem widziec swiatlo w tunelu.nie dam sie wykozystywac przez pracodawce w taku ochydny sposob

spawacz

Ja wiem że spawaczy szuka Vlassenroot W Gliwicach na bojkowskiej 59 i mają autobus z zabrza

pier_luigi

Kto wam broni pracować dla Ikea, Lidla.. na sropexie świat się nie kończy, ludzie !!

Technik obróbki NGK
@pier_luigi

No właśnie – są jeszcze inne zakłady. Ja się przeniosłem i nie żałuję, choć nie mogę sobie pozwolić na kawę/herbatę/papierosa co chwilę tak jak tu miałem. Praca za to jest stabilna z jasnym wynagrodzeniem i raczej bez obawy patrzę w przyszłość.

Tarpan
@Technik obróbki NGK

Pewnie gdybyś tak nie kawkował i tyle palił tych śmierdziuchów tylko pracował, też by na K.M dobrze - czytaj normalnie.. Za bardzo się rozleniwiłeś i dlatego musiałeś szukać czegoś innego, lżejszego, przykre.

Technik obróbki NGK
@Tarpan

Tak, tak – w szczególności jak nie było roboty i zamiast kawy stałbym przy (…) jak Queen’s Guard. Lżej teraz ma na pewno, bo do ciężkich rzeczy są odpowiednio dobrane maszyny, przenośniki, narzędzia itp.

Ikea

W IKEA Retail cały system płac uległ waloryzacji, w wyniku czego blisko 90% pracowników otrzymało podwyżki. - Zmiany związane z poprawą wynagrodzeń są częścią strategii zakładającej stały rozwój i tworzenie IKEA Retail, jako wspaniałego miejsca pracy - czytamy w oświadczeniu firmy. Podniesienie poziomów wynagrodzeń nie jest powiązane z indywidualnymi wynikami pracy. Od stycznia IKEA Retail podniosła minimalną płacę dla swoich pracowników. Do tej pory wynosiła ona 15 zł brutto za godzinę, od stycznia jest to 20 zł brutto za godzinę. Pracownicy są dla nas bardzo ważni - stanowią filar sukcesu IKEA Retail i to oni mają największy wpływ na zadowolenie klientów. Zależy nam, żeby płaca w IKEA Retail pozwalała nam w praktyce realizować wizję tworzenia lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Chcemy, aby jak najwięcej osób postrzegało IKEA Retail jako wyjątkową, znaczącą i godną zaufania markę, firmę i pracodawcę - powiedział Michał Pióro, Dyrektor HR, IKEA Retail w Polsce. IKEA Retail w Polsce zatrudnia prawie 4 tysiące osób. Blisko 3 tysiące z nich pracuje na pełnych etatach. Dotychczasowa minimalna stawka godzinowa obowiązująca od 1 stycznia 2016 r. i wynosiła 15 złotych brutto. Ważną częścią całościowego pakietu wynagradzanie pracownika są benefity oraz plan emerytalny. Plan jest w całości finansowany przez IKEA Retail. A my jak szmaciarze, dostajemy jałmużnę i to za bardziej ciężką i odpowiedzialną pracę. Qurna, w jakim świecie my żyjemy?

Margaret
@Ikea

Zacytuję tu Pracownika 3H, który napisał: "Może jest to związane z wieloletnim, dodatnim wynikiem finansowym firmy oraz ich polityką socjalną." Poza tym to tu się pisze opinie o naszym zakładzie, a nie przedrukowuje artykuły z innych stron odnośnie innego pracodawcy.

Jest mi fajnie

Nie narzekać! Nie narzekać! Czy są jeszcze firmy gdzie na legalu się można napić z przełożonym z samego rańca? Nadajecie na kopex a tu fajnie jest :):):)

Brekaut
@Jest mi fajnie

Następna pijaczyna, jak wytrzeźwiejesz spójrz wokół siebie, jestem w domy cymbale .

Nalewka z gruszki
@Jest mi fajnie

Co?! Piją w pracy i ja o tym nie wiem?!

&
@Jest mi fajnie

Można jak najbardziej, może czasem z malutkimi przeszkodami ale przynajmniej bez konsekwencji.

wichary

Wszystkim współpracownikom oraz byłym współpracownikom i ich rodzinom życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nadchodzącym Nowym roku. Miejmy nadzieję że 2017 rok będzie lepszy i znajdziemy sobie lepszą pracę gdzie godność człowieka jest na 1. miejscu. Gdzie człowiek coś znaczy i jest doceniany za efekty swojej pracy. Natomiast tym którzy doprowadzili do ruiny nasz zakład życzę wieli przesłuchań i odwiedzin CBŚP z samego rańca i wielu, wielu problemów...

Grupa (Z)Lotos

Yeden stary były dyrektor - emeryt zaczął działać z Czesiem , Szymkiem i Karolkiem - będzie zbyt dla maszyn ...

GhostInTheShell

Ach Tytus z komiksu tak on uratował ... Zostali desperaci i Misiewicze ...

emeryt

A o jakiego Wysockiego chodzi?Tego Ryszarda związkowca leniwego?

Dick Tarpan.

Ale Wy go nie lubicie, a on zawsze murem za Wami.

Zostaw merytoryczną opinię o PRIMETECH S.A. - Katowice

PRIMETECH S.A.