logo Vesta Polska sp. z o.o.

Vesta Polska sp. z o.o.

Toruń

Opinie o Vesta Polska sp. z o.o.

admin 2015-07-31 08:42
Firma Vesta Polska sp. z o.o. była twoim pracodawcą? Opisz to na naszym forum.
Luccy 2016-04-18 22:48
Nie idźcie tam do pracy, szczerze odradzam. Ludzie, którzy tam pracują są mega sztywni, jacyś tacy wystraszeni i mało podkreślam MAŁO przyjaźni. Do spedytorów to bez "kija nie podchodź" jak to mówią, mają się za wielkich Panów. Jak się mogę tylko domyśleć z moich obserwacji ten strach pracowników spowodowany jest zwyczajnie utratą pracy bo dziś jesteś, jutro Cię nie ma, zwłaszcza że często się zdarza, że nagle kogoś brak... To naprawdę dziwne. Każdy na każdego wilkiem czego niestety góra nie widzi i jest przekonana, że zespół jest super fantastyczny a ludzie między sobą tylko wredne spojrzenia wymieniają i kombinują jak tu na kogoś zwalić robotę i podkablować za choćby najmniejszą wpadkę. Tylko dziewczyna z kadr jest ok, wyluzowana, wesoła, otwarta na ludzi, no w końcu pracuje z ludźmi i dla ludzi. Przemyślcie zanim tam się wybierzecie, lepiej wysłać CV gdzie indziej naprawdę.
Luccy 2016-04-24 11:00
anka- bycie dla ludzi przyjaznym nie oznacza, że szuka się przyjaciół (patrz synonim słowa "przyjazny") :) Mam już dość spore doświadczenie w życiu na rynku zawodowym i tylko w tej firmie spotkałam się z takim dziwnym stosunkiem ludzi do ludzi. Zapamiętaj, że przyjazne gesty i zwykła uprzejmość poprawiają atmosferę w miejscu pracy i to wiadomo już nie od dziś. Jeśli chodzi o zarobki to tam możesz liczyć na 2 koła na rękę, które moim zdaniem nie są warte i tak tego wszystkiego co tam się dzieje.
były pracownik 2017-04-29 17:38
Witam,
Każdemu szanującemu się człowiekowi odradzam pracę w tej „firmie” – niezależnie od stanowiska o jakie się ubiegacie. Piszę tę opinię jako osoba, która była pracownikiem vesty przez ponad 2 lata (współpraca została zakończona z mojej inicjatywy). A teraz kilka konkretów, które mam nadzieję odwiodą Was od pomysłu wysłania tam CV:

- wynagrodzenie płacone w ratach w systemie: najniższa krajowa na przelew z końcem miesiąca, kolejna część w lewych delegacjach, które nigdy się nie odbyły, a kolejna pod stołem. Oczywiście nie muszę wspominać, że tylko pierwsza z nich była płacona w terminie ze względu na konsekwencje prawne. Każda kolejna była uzależniona od dobrej woli pseudo-szefa i kadrowej, gdyż sum tych nie było na umowie o pracę. Dodam jedynie, że każdorazowo pracownik był zapewniany o tym, że działamy na zasadach uczciwości i zaufania, a obiecane wynagrodzenie faktycznie zostanie uregulowane - często pod koniec kolejnego miesiąca.

- Niezależnie od uzyskanego wyniku usłyszycie, że i tak na siebie nie zarabiacie. Robicie zbyt mało w stosunku do tego ile kosztujecie firmę (wyliczone koszta są abstrakcyjne). Pracownik jest ciągle zastraszany wizją zwolnienia i komunikatami, że są setki osób chętnych na jego miejsce – dziwne bo do tej pory nie przyszły :)

- Ogromna rotacja w firmie: żeby to zweryfikować proponuję osobom z dostępem do transa sprawdzić ile osób już tam nie pracuje – ich konta ciągle tam widnieją. Mało tego, część pracowników nawet nie zdąży założyć konta na transie a widząc armagedon panujący w firmie już wie, że źle trafiła. Zdarzało się, że osoba przyszła do pracy pierwszego dnia rano a po południu już jej nie było z własnej woli.
W przeciągu marca – kwietnia z biura warszawskiego dobrowolnie odeszło 5 osób.

- Kierownikiem w oddziale warszawskim jest osoba, która nie umie sprawować swojej funkcji – nie ma zielonego pojęcia o transporcie międzynarodowym i zagadnieniach z nim związanych. Jest jedynie pionkiem w grze (bez żadnej mocy decyzyjnej) i kopią WR. Nie robi nic dla swoich pracowników, a dba jedynie o przychylność szefa. To on zapewniał o premiach, których o tej pory nie widzieli byli pracownicy.

- Premie – jeśli już uda Ci się wyrobić limit miesięczny to i tak na swoja MARNĄ premię poczekasz 60 dni - o ile nadal będziesz pracownikiem vesty. Jeśli zdecydujesz się odejść lub zostaniesz zwolniony, nigdy nie ujrzysz tych pieniędzy na oczy (podobnie jak części wynagrodzenia płatnej pod stołem). Niestety, ale bazuję na własnym przykładzie – mimo bezsensownych zapewnieniach o etyce i lojalności w biznesie.

- Główny szef na każdą dziewczynę w firmie patrzy jak na obiekt seksualny. Niestety, ale jeśli ktoś chce tam pracować to musi znosić jego nieudolne amory, które wielokrotnie zawstydzają nawet resztę pracowników, gdyż większość wyznań i komentarzy (co do ubioru, wyglądu , etc.) z jego strony ma charakter publiczny.

Sami zdecydujcie czy chcecie być częścią tego co zostało opisane powyżej…
Każdemu jeszcze raz odradzam
Barabasz 2017-05-31 21:23
Odradzam , chyba , że ktoś chce być poniżany i gnojony przez szefa to ma to gwarantowane. Firmą zarządza osoba bez doświadczenia żerująca na osobach co nie mogą znaleźć pracy, dlatego 1500 PLN to norma płacowa w tej firmie. No cóż mam tylko nadzieję , że kiedyś " Jezus Spedycji" będzie szukać pracy i tez dostanie 1500 PLN za pracę niech zobaczy jak to jest w życiu.
Zostaw swoją opinię o Vesta Polska sp. z o.o. - Toruń
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Vesta Polska sp. z o.o.