Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Łon

U nas w jastrzębiej już infekcyjne wypłacili dziś z tauronu dostał kilka tysięcy a wy ile?

Grzes
@Łon

A u Nas jak zawsze wielkie Nic, mamią nas tylko że mogli zamknąć kopalnie. Zysków się nachapali a nam....... dali.

Pedzio

Pozdrawiam władze za drogę ucieczkową w chodniku 341. Można powiedzieć bezpośrednio ze w razie pożaru lub zawału w chodniku wentylacyjnym musimy się pogodzić ze śmiercią . Chodnik zalany w 3 miejscach po pas. A do tego (usunięte przez administratora)drzewa na wysokośc 2 metrów na odcinku kilkudziesięciu metrów, ogólnie dramat. Kopalnia nigdy nie była prowadzona tak fatalnie

Iwo i Róża
@Pedzio

Takie rzeczy zgłasza się o OUG albo wyżej WUG . Ważne że masz numer na hełmie i żebyś broń Boże 5 min wcześniej pod szyb nie przyszedł to są priorytety niby dozoru i niby władzy

Jurek

Masz po części rację jednak od czego są służby na kopalni które powinny natychmiast interweniować w tej i innych sprawach dotyczących bezpieczeństwa. Jest przecież BHP, są ludzie których chroni prawo i nie muszą się narażać niby anonimowymi telefonami, które później okazują mało anonimowe. Mam tu na myśli działania które natychmiast mają być podjęte przez Zakładowego Społecznego Inspektora Pracy wybranego przez załogę jak i Związki Zawodowe uprawnione w myśl swojego statutu do niezwłocznych działań w celu ochrony i przestrzegania przepisów górniczych i BHP.

Emeryt
@Jurek

Pracując na kopalni to wiesz dobrze że ani inspektor BHP ani związki tego nie załatwią Ja jak pracowałem i zwróciłem się do BHP że chodnik wentylacyjny ściany 103 jest zawalony materiałami i zalany i niema drogi ucieczkowej to na drugi dzień węzłami mnie mój szef działu i zapytał mnie się czy mi się praca nie podoba na kopalni że donoszę do BHP Więc nic nie zrobią te służby tylko telefon za telefonem do WUG to uzdrowi

Jurek
@Emeryt

@ Emeryt Odpowiedziałem Ci przywołując fakty, jednak służba moderatorów PG Silesia pokonała mój komentarz. Cezura tu trwa i ma się dobrze pomimo pokonania (usunięte przez administratora) Prawda niektórych boli i to bardzo boli. Szkoda wymieniać poglądów na tym śmiesznym portalu, bo i tak leci to przez odpowiednie służby kopalniane. Oby nikomu nic się nie stało, bo w internecie nic się nie straci i wówczas ktoś to może wyciągnie.

wodnik
@Jurek

Pod który OUG podlega PG Silesia? Krakowski?

Janek

https://www.czecho.pl/najnowsze/41124-wygaszanie-kopalni-i-zwolnienia-w-pg-silesia-zwiazki-zawodowe-dementuja-czechowice-dziedzice. Tu masz podwyzke:).

Witam wszystkich. Pracuje może ktoś z was na oddziale taśmowym? Interesowało by mnie na jakie zarobki mogę liczyć jako cieśla z doświadczeniem 8 lat. Jaka tam jest atmosfera w pracy itp. Z góry dzięki każdemu za odpowiedź.

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
mcha

Panowie nie orientujecie sie jak z przyjęciami na powierzchnie ? i jakie zarobki ?

SRB

Gorszej kopalni od tej już nie ma same przekręty :) wszystko wygląda na to że chcą by ludzie sami się po zwalniali.

Adela
@SRB

Aaaa co to za przekręty? Na wypłatach, czy o coś innego chodzi? Tata chce aplikować, i teraz jestem w kropce:/ Nie wiem, odradzić mu? Dobrze byłoby mieć stabilność w pracy..

Cuk

No właśnie.A sprawdzić dlaczego tak jest nie za bardzo się da bo poprzednie paski w portalu pracownika są niedostępne.Czyzby podatek większy?

Gornik

Proste rozwiązanie Nie piszcie się na weekendy. Ale musi być solidarność. Wtedy może przejarzą na oczy i zaczną normalnie płacić. Ale jak dalej będzie się zapisywać to zarząd się z tego śmieje Tzn. z was. Że barany robią mimo że (usunięte przez administratora)

Elo

Podobno jest już decyzja w sprawie premi za czerwiec Ściana 8% a reszta 5%

DoktorQ
@Elo

Nie siej propagandy, 15%

Janek

Powiedz mi kolego kto za tobą pójdzie w ten strajk? Pielęgniarki mają większe jaja jak górnicy z pg. Zapomnij o tym raz na zawsze. O tym strajku to już słyszę tyle razy. Górnikom z Pg najlepiej wychodzi żal na forum,to mają opracowane do perfekcji a wiesz czemu? Bo wtedy są anonimowi.A w strajku by już tak nie było. Poproscie Pielęgniarki by do was dołączyły, ale obawiam się że tylko one by w tym brały udział, nie wy. Boli? Ale taka prawda.

ryl

Chłop ma racje zobacz sobie jakie mają parkingi przy kopalniach JSW i większości PGG. W czym my jesteśmy gorsi od nich ? Chcesz ciągle jeździć po dziurach i niszczyć zawieszenie ??

Flet

To jest jakiś nieśmieszny żart 3500 zł Za takie pieniądze można kupic 2 tony węgla.. przykre To jest naprawdę

Gornik

3500 węgiel śmiech na sali Czemu nie waloryzowany ? Powinno być po 9becnych cenach 7000. Po co jeszcze jesteście w tych związkach ? Wypisać się bo to nic nie daje!

Rafał

Patrząc na to forum , to stwierdzam , że już lepiej iść po firmę na jakąkolwiek inną kopalnię . Chłop poniżej się pyta , gdzie lepiej pracować , czy na ścianie czy na przodkach, a wy mu piszecie takie rzeczy , że się odechciewa pracy na tej kopalni. Mnie interesuje praca jako operator kolejki , ale chyba już na innej kopalni.

Robert

I kasa już na koncie . Pięknie. Była chyba coś podwyzka tego węgle bo dużo więcej dostałem?1

Witam, może ktoś doradzić , na jaki oddział lepiej się dostać w razie ewentualnego przyjęcia ,ściana czy przodki? A jeśli nie pod kopalnię to jaką firmę byście polecali?

Celina

Cześć, mąż chce aplikować do nich na Elektromontera pod ziemią. Mąż w tym zawodzie jest już od 10 lat. Możecie mi powiedzieć ile płacą takiemu Elektromonterowi? Czy pracownik skoro pracuje pod ziemią dostaje odpowiedni sprzęt i odzież, która chroni go przed jakimkolwiek niebezpieczeństwem w pracy pod ziemią?

AniołCiemności
@Celina

Ja bym sprawdził co chłop nosi w spodniach że za niego musisz pytać o takie rzeczy . Jeśli jest dobrym elektrykiem to na własny rachunek zarobi 3 do 4 razy więcej niż naszym (usunięte przez administratora)

Fty

Znowu po swojemu. Gasi światła szuka oszczędności. A odsetki przy tyłu pracownikach proszę nie zapomnieć naliczyć kazdemu

Bart

Co roku się kwota zwiększała . Nie bronię tutaj związków ale 4800 brutto to było właśnie max wynegocjowane , które jak dobrze kojarzę to już w zeszłym toku było już wypłacone. Przypominam że negocjacje były prowadzone przed inflacja

Wódz
@Bart

Ale na spotkaniu w lutym przodowych to prezes mówił że napewno bd wypłacane za 6 ton ale myśli nad 8 tonami a te 4800 to mamy za 4 tony

Inwest_Ryl
@Wódz

Za 4 tony? Zainwestuj w kalkulator! 2.5t

Ciekawy

To jak z tym węglem do ostatniego czerwca czy do 3 lipca

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1547.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1252 ocen.

PG SILESIA