Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Emeryt

Żal mi patrzeć na młodych, którzy nie mają jak zarobić na życie. Wiem, jak ci ludzie muszą harować u prywaciarzy po 12 godzin za grosze i serce mi się kraje jak widzę kolegów z kopalni, co mają emerytury po 4 tysiące, a robią dalej.Prywaciarze sami szukają nas emerytowanych ryli do roboty, a głupi zawsze się znajdą co pójdą, bo im się nudzi albo się nie narobili na kopalni! To ja się pytam, jak młodzi mają zarobić, jak pracują emeryci co nie patrzą na zarobki bo mają wysokie emerytury. Ci co pracują na emeryturze, robią tylko dobrze tym biznesmenom, co nie płacą składek na ZUS, NFZ itd. Ja bym w życiu nie poszedł do takiej roboty, bo wiem, że jest pełno bezrobotnych, co bym im zabrał miejsce pracy. Czasy się zmieniły na gorsze, ja sam bym nie dał rady przeżyć za te pieniądze, co się zarabia w prywatnych firmach. Kolegom powtarzam od lat, żeby se dali spokój z dorabianiem i pojechali ze mną na ryby. Młodzi mają racje, że im emeryci zabierają pracę i rząd powinien coś z tym zrobić. Zakazać pracy emerytom to zobaczycie, jak bezrobocie spadnie.Apeluję do wszystkich emerytowanych górników, żeby nie zabierali miejsca młodym. Dobrze wiecie, że już czasy gruby się skończyły, to nie pogarszajcie jeszcze bardziej sytuacji, bo nas górników zaczynają nienawidzić.

Doktor

Emeryci i wstyd? Hahahha. Są tak chciwi że dla 1zl by się zesrali. Usunąć to z tej kopalni, wyplenic to jak chwasty. Rozrosło się to na potęgę, czy to tylko na tej kopalni?

Paw.
@Doktor

Przykład idzie z góry od Jarosława K.

Pan

Panowie jakie wieści po dzisiejszej masuwce

grubiorz
@Pan

tez jestem ciekaw , kombajnów podobno już nie wydają go góry to może będzie dobrze.

Strazak
@Pan

Idziemy w dobrym kierunku jest 4 inwestorów i żeby się nie zwalniać bo tu jest fajnie.

G
@grubiorz

Taaa kombajny ??? zobacz na strone pg silesia są wszystkie wystawione na przetarg wiec przestan siać propagande poki co

Nn
@G

Puki co to wystawione są 4 A dwa są na dole

Jestem za

Do dyrekcji! Najwyższy czas wziasc się za emerytów, nie widzicie jak się panosza po kopalni, zamiast zostawiać młoda załogę to trzymiecie pasożytów. Są jak wirus, my ich tu nie chcemy, do zwolnienia znimi

Lolek
@Jestem za

Młodych zostawić a emeryci mają za co żyć!,a nie młodym odbierać miejsce pracy wsydzicie się emeryci

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Tyr

Dokładnie, niech ktoś zrobi z nimi porządek. Nie ma większych scieminaczy, a wy ich trzymacie.

Listonosz

ostatnie ostrzeżenie! Nie ma dziś pieniędzy to nie idę do pracy. Macie teraz do myślenia co!?

BedroomBully

Przelew był.

d.a.n79
@BedroomBully

Witam to jest pytanie czy stwierdzenie iż puścili przelewy.....

Mlody

Wiem że biurowiec czyta te forum. Dlaczego zwalniacie młodych ludzi którzy zaczynają start w życie, a zostawiacie emerytów którzy tylko się z nas smnieja. Dorobili do emerytury to niech siedzą na tej emeryturze. Wiecznie mają mało jeżeli chodzi o pieniadze. Najwięcej ich w taśmowym, w przewozie i na elektrycznym, bo gdzie się będą mieć lepiej. Niech ktoś się wkoncu nimi zajmie, my ludzie młodzi chcemy pracować ale pawulony nam te możliwość zabierają. Czemu związki z tym nic nie zrobią, lub dyrekcja? Wyrzucić pawulonow, precz z nimi!!

Fraszki igraszki....
@Mlody

Wieje wiatr z południa i silesie wznosi na mieliznę czy to już jej koniec ale nie bo tu pawolonów kupa.... Jak styropiany na wodzie, stare pumeksy nie zatoną i jak fenix tą starą silesie przemienią na nową..... Drugie życie w robocie, drugo wypłata z zusu i trzecia na fuhe bo trza na sanatorium co roku....zamiast do związków zostańcie pawulonami a najlepiej związkowymipawulonamnierobamii to będzie czwarta pensja... Puenta - Płynie czas a efekt korony nie minie, pawulona nie zwolnią z zwykłego górnika to nie ominie....

Optymista
@Mlody

W JSW ci co nabywają prawa emerytalne a nie chcą sami odejść są wzywani do dyrektora i skłaniani do odejścia i nie blokowania miejsc pracy dla młodej kadry , na Silesii mają to w (usunięte przez administratora)

haha
@Mlody

Bo pawulonowi nawet jak sie nie chce to i tak coś zrobi a ty mlody nawet jak chcesz to nic nie zrobisz bo nie umiesz ,dopiero pawulon musi cie nauczyc roboty smarku :):)

Nowy.

Jak Silesię zamkną to pójdziecie na Czeskie kopalnie do Karviny tam są przyjęcia ...

Barabasz

Gdzie piniądze!!! Pić się chce a tu susza, litości panie z rachuby, chociaż 20 zł zróbta mi przelew

Sigal
@Barabasz

No właśnie, gdzie pieniądze?!

Życzliwy
@Sigal

Nie pytaj o pieniądze. Zapytaj kiedy przelew.

Sigal 2
@Sigal

Gdzie (usunięte przez administratora) kasa

Panie i panowie związkowcy! Kiedy wyjdziecie w końcu do ludzi i uświadomicie załogę że nie ma i nie będzie rzadnych inwestorów. Duża część ludzi płaci nie małe pieniądze na was więc i od was czegoś oczekuje. Pozamykaliscie się w swoich biurach i czekacie na koniec? Trochę inicjatywy z waszej strony, czemu nie zrobicie masówki, boicie się dyrekcji czy jak? Jeżeli tak ma wyglądać koniec silesi to naprawdę duże brawa.

Janek

Już na dole chłopy gadają ze trzeba z (usunięte przez administratora) związków zrobić porządek Nawet jest propozycja by brygady wcześniej przed drugim zmianą przyjść do pracy by w grupach iść sie wypisać z związków

Janek

Nic nie mamy do stracenia wg tak więc cyrk będzie wasz

G1

Nie obrażaj nikogo... Będziesz pierwszy tym dziadem.. (usunięte przez administratora)

Ady

Przyjdź w grudniu po paczka, a teraz siedź cicho i płać składki.

Zen

Witajcie, nie zdążyłem zadzwonić do 111, nie wiecie kiedy będą przelewy puszczać?

Bacuś
@Zen

Spytaj sigala

xxxxxx

No łaźnia jak łaźnia w miarę spoko parę rzeczy ma zostać jeszcze dopracowane, no i kwestia przyzwyczajenia. Co do ludzi to nie wiem coś mało widzę nowych. No z tego co wynika sytuacja ogólnie nie jest za ciekawa z płacami znam osoby co od 2 lat są na takich samych stawkach 2200-2400...a po zabraniu dodatku trzeba dłużej pracować żeby coś pod stawkę brutto podejść...czas pracy po przez kontrolę RCP też pewnie będzie za niedługo bardzo śrubowany .

poi
@xxxxxx

to jakie te stawki teraz?

Under

No to chwalić Się ile dziś wypowiedzeń wpłynęło?

grubiorz

odwołane są zwolnienia

Tik
@grubiorz

Wypowiedzeń złożonych przez pracowników?.Naucz się czytać ze zrozumieniem jak chcesz się wypowiadać na tym forum!!!

Dziś jestem kobietą
@Under

Ja słyszałem że dużo chłopaków załatwia przeniesienia na jsw Jest szansa bo dużo odejdzie górników z jsw do końca roku na emerytury Pomaga im w tym jeden poseł z ziemi z Jastrzębia który pracował wcześniej na Pniówku

@grubiorz

Tak, bo ludzie sami się zwalniają, mają gdzieś takie nie stabilne życie za takie pieniądze i jeszcze w 4 brygadowce

Popieram
@Rozsadny

Ten który mądry ,to ucieka na inne kopalnie jak ma szansę.(usunięte przez administratora) ten system 3zm w ciągu tyg , choroby można się jakieś nabawić przez tak rozstrojenie zegara biologicznego taka prawda,to nie jest zdrowe.

Sprawiedliwy
@Under

To ludzią młodym nie przedłużają umów co chcą robić ,rodziny na utrzymaniu mają,małe dzieci a pawulonów trzymią co wypłatę z zusu mają ,jaka tu sprawiedliwość.

Fraszki igraszki...

Panie i panowie związkowcy! Kiedy wyjdziecie w końcu do ludzi i uświadomicie załogę że nie ma i nie będzie rzadnych inwestorów. Duża część ludzi płaci nie małe pieniądze na was więc i od was czegoś oczekuje. Pozamykaliscie się w swoich biurach i czekacie na koniec? Trochę inicjatywy z waszej strony, czemu nie zrobicie masówki, boicie się dyrekcji czy jak? Jeżeli tak ma wyglądać silesi to naprawdę duże brawa.

Ramek?

Harlej

Powiem wam że spałem kilka godzin po tej pracy w piwnicy i nie mogę do siebie dojść, Robert wypij redbula bo że mnie nic nie będzie dzisiaj. Chyba że ktoś mi urlopa wypisze to dojdę do siebie

Grzesiek
@Harlej

Ja tu już jestem od godziny. Dziś kombajn na dół nie dojedzie na dole wystarczy sam Michał.

Harlej

Jestem wykończony, układałem jablka w piwnicy, niech mi ktoś wypisze wolne na dziś, padam z nóg. Z góry dziękuję.

Niedziwiedz
@Harlej

A położę się do rowu bo jestem zmęczony. Robert robert jesteś tam????,

Kopyrtek
@Harlej

Boli mnie kolano. Listonosz porobisz za mnie dzisiaj? W przyszłym tygodniu znowu mi wiedzę jakas przekażesz.

O co kaman

Heh miałem robić do końca miesiąca a tu nagle wezwanie do 111 i nowa umowa... I to na stałe. Co tu się wyptawia

@O co kaman

Tak, a w przyszłym roku wypowiedzonko jak wybiorą co trzeba. Kimś muszą to wyorac. Zbyt dużo ludzi się zwalnia SAMYCH

alojz
@O co kaman

coś jest na rzeczy skoro zwolnienia wstrzymali i przedłużyli Ci umowę

@alojz

Tak, jest potrzebny do przyszłego roku, żeby nie siać paniki niektórym przedłużają umowy. W przyszłym roku będzie narka i but w odbycie

Qaz
@O co kaman

O ile nie posiadasz jakichś wyjątkowych i unikalnych kwalifikacji, to danie Tobie stałej umowy dobrze prognozuje. Zauważ, że po skończeniu umowy terminowej odebrałbyś 10 X wypłatę i znikasz, a ze stałą umową w razie (oby nie) przyszłorocznych zwolnień nabywasz prawa do odprawy, być może dwumiesięcznej. Po co kopalnia miałaby sobie fundować dodatkowy wydatek? Przecież w razie braków kadrowych zawsze mają pod ręką Bastav. Oni wszystko umieją.

E
@alojz

Bo dużo więcej ludzi się sama zwalnia ,to już proponują żeby zostali bo ktoś musi wybrać ścianę do końca ,i tak jak kolega wyżej powiedział cytat "but w odbycie na koniec i narka

Związki PG

Dzięki nam , zapraszamy pana do zapisania się do. Nas . My walczymy o was

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1546.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1395, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA