Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Mati

Gdzie jest wypłata????????? Do.jasnego ....

woodoo

Kiedy Bumech oficjalnie przejmuje PG.

Logo
@woodoo

Już jest przejęte... Zmienił się tylko dyrektor... A reszta to fikcja

Kolega z g2

Panowie czy są szanse na wypłatę do jutra ?

Kumpel z gie 69
@Kolega z g2

Jak do jutra?Ja miałem wczoraj.

Benzo
@Kolega z g2

Są szanse że dzisiaj będę pzdr

Vista

Dodaj fish rajdy off duży hodują zdjęcie fish jakiś dobry długo Lipsk cudu gify fakty ogród taka jaką odjąć disco gdy oglądam grodziskie gotyckich tajskiej forsycja dochodowy grodziskie fiskalna bycia trudnej usług fish fish fish tryska syntezy drugie Dody bugi jak tej użyj OSK być fish jak uczy składają XXL SGGW stycznia studio Bruch sejfy Sycylii outlet znajdzie zacier cię zadziwia J zadziwia zacierka jak idzie oraz zgnić dużym sejf skarg edycji finiszem zgodnie dostarczona zgody cudem donic słuch użyciu wtedy tytoniu ich cyr syfu usługi tętnic first serii oo Hobbit GG oddaj dotykający gorączka Giżycka

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
aaa

StockWatch.pl » Komunikaty spółki BUMECH cesje pożyczek wynikające z transakcji nabycia udziałów w PG Silesia Sp. z o.o. - komunikat spółki BUMECH SPÓŁKA AKCYJNA (bumech) - komunikat ESPI 2021-01-30 14:54:30 Komunikat spółki RAPORT BIEŻĄCY KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO Raport bieżący nr 5 / 2021 Data sporządzenia: 2021-01-30 Skrócona nazwa emitenta BUMECH S.A. Temat Cesje pożyczek wynikające z transakcji nabycia udziałów w PG Silesia Sp. z o.o. Podstawa prawna Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Treść raportu: W nawiązaniu do raportów bieżących nr 49/2020 z dnia 16.12.2020 roku oraz nr 4/2021 z dnia 28.01.2021 roku, BUMECH S.A. (dalej: Emitent, Spółka, Bumech) informuje, iż dnia 29.01.2021 roku między Emitentem, Energetický a Průmyslový Holding a.s. (dalej: EPH), Braindour Development Limited (dalej: BDL) oraz Przedsiębiorstwem Górniczym Silesia Sp. z o.o. (dalej: PGS) została zawarta umowa cesji wierzytelności (dalej: Umowa), wynikających z dwóch pożyczek, udzielonych na rzecz PGS przez EPH i BDL, tj. dotychczasowych udziałowców PGS: 1. Pożyczki z 27 grudnia 2017 roku, która została udzielona na rzecz PGS przez BDL, w kwocie 48.210.822,39 EUR. Na dzień zawarcia Umowy saldo pożyczki wynosi 48.210.822,39 EUR należności głównej i 12.693.246,57 EUR odsetek (dalej: Pożyczka 1); 2. Pożyczki z 27 października 2010 roku, która została udzielona na rzecz PGS przez EPH, w kwocie 593.637.702,64 PLN i 16.548.041,49 EUR. Na dzień zawarcia Umowy saldo pożyczki wynosi 593.637.702,64 PLN należności głównej i 103.446.657,63 PLN odsetek oraz 16.548.041,49 EUR należności głównej i 1.714.865,79 EUR odsetek (dalej: Pożyczka 2) (dalej łącznie: Umowy Pożyczek). Wierzytelności na łączną kwotę 1.056.383.681,94 PLN (kurs średni NBP - Tabela nr 019/A/NBP/2021 z dnia 2021-01-29) zostały nabyte za łączną cenę 2,00 PLN w ramach Pożyczek 1 i 2. Na podstawie Umowy BDL i EPH scedowały i przeniosły na Bumech wszelkie prawa, korzyści oraz obowiązki wynikające z Umów Pożyczek. W wyniku zawarcia Umowy, Bumech i PGS staną się jedynymi stronami i będą związane warunkami Umów Pożyczek, a rozliczenia wynikające z Umów Pożyczek będą wewnętrznymi rozliczeniami w ramach Grupy Kapitałowej BUMECH S.A. Zarząd Emitenta przedłoży Akcjonariuszom plan rozliczeń wewnętrznych Grupy, w ramach wyżej wymienionych instrumentów dłużnych, na najbliższym Zwyczajnym WZA Spółki. Zawarcie Umowy związane jest z nabyciem przez Bumech 99,975% udziałów w PGS o czym Emitent informował w raporcie bieżącym nr 4/2021 z dnia 28.01.2021 roku i jest elementem kształtowania struktury rozliczeń Grupy Kapitałowej BUMECH S.A. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis 2021-01-30 Andrzej Buczak Prezes Zarządu Nazwa jednostki: BUMECH SPÓŁKA AKCYJNA Nazwa skrócona jednoskti: BUMECH S.A. Adres: Krakowska 191, 40-389 Katowice Telefon: 32 789 38 50 Fax: 32 789 38 51 Email: sekretariat@bumech.pl www: www.bumech.pl NIP: 954-00-05-359 REGON: 272129154 Źródło: strona internetowa spółki, relacje inwestorskie, raporty bieżą

Dog
@aaa

To znaczy że zysków nigdy nie będzie i dobrych wypłat

Bbb
@Dog

Ponad miliard za 2 zł. Niezł biznes.

Info

Info z dobrego źródła Ms tylko zostać dyżur wraz z szefem z wentylacji Reszta dozoru ma być wymieniona na dyżur z firmy

Orto
@Info

Polska język trudna mowa.

Masakra

A kalifaktor Robercik pracuje jeszcze i skóruje dalej kabel , czy już się pożegnał z PG Silesia.

@Masakra

Taką mają spółkę Jemioła tankuje Gnida wywozi a on robi swoje

Adiss

Szczerze, bardzo się cieszę iż odszedłem z tej kopalni. System 4 brygadowy jest żałosny, zero czasu dla rodziny.. Człowiek tylko pracuje i pracuje. Co z tego, że człowiek zarabiał po 4 tysiące.. Czasami nawet nie było czasu wydać kasy, bo wiecznie w pracy... Wole zarobić mniej a mieć pracę od poniedziałku do piątku w sobotę chce to przychodzę, nikt mnie nie zmusza... Co to za praca, jak święta wystawią cię na 14 albo w sylwestra na 18? To jest chore, nie rozumiem ludzi co tam pracują a szczególnie Żon które muszą same przesiadywać w domku. Fajny przykład dla dzieci, jemy wigilię bez tatausia bo on musi do pracy, wale takie życie :D Teraz pytanie czy zmieni się wynagrodzenie bo z tego co wiem, to węgla i barbórki ma już nie być, wiec ciekawi mnie kto tam będzie robił :D :D Przede wszystkim, pierwsze co powinni zrobić to wyrzucić emerytów, grzeją (usunięte przez administratora) na powierzchni a mają stawki dołowe, przez jakieś śmieszne układy, to takie żałosne :D

Cos tam
@Adiss

Jak juz nie pracujesz w pg silesia to po co wchodzisz na to forum i sie wypowiadasz? Szczegolnie na temat wynagrodzenia, barborki i wegla o czym nie masz zielonego pojecia. Chyba za duzo tego wolnego i nie masz co robic tylko czytac forum pg

@Cos tam

Mam bardzo dużo wolnego czasu przez to, że zmieniłem pracę, dlatego sobie czytam. ;) Mam tam znajomego nadsztygara dlatego wiem co się dzieje, bo często siedzimy przy piwku :D

Cos tam
@Adiss

Jak masz tyle wolnego czasu to go spedz z rodzina a nie na intrnecie... albo zrob cos pozytecznego o ile potrafisz..Nadsztygarzy to lojtki, wiedza tyle co my czyli nic..

Popi
@Cos tam

Idę o zaklad ze dalej pracuje, tylko cos musi popisać. Nikt normalny jak zmienia pracę nie wchodzi na forum bylej firmy. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, chyba ze ja jestem nienormalny. Nadsztygarzy na pg...... Nie komentuje tego. 5 lat na dole a zachowują się jak pracownik z 20 letnim stażem. Panowie z bumechu, chcecie by bylo lepiej? Wymieńcie kierownictwo, bo oni tylko promują pojedyncze osoby. Wszyscy ludzi pracuja na dobre wyniki, ale wy macie swych pupili i poza nimi nie ma nikogo. Tak bylo i do premi. Dziekuje tyle w temacie

Prawda
@Adiss

Popieram a jeszcze sobie odejmij z tych 4000 tyś system to ci wyjdzie 3300 takie pieniądze to wszędzie zarobisz

@Popi

Już nie pracuje, taki już jestem... Lubię sobie wchodzić i patrzeć co się dzieje w firmie co pracowałem ;) Jak widać jestem inny niż wszyscy :D :D

@Popi

Myślisz, że wszyscy są tacy jak ty? Ty tam zgnijesz w tej kopalni :D Nie mam powodu by kłamać, właśnie jako Anonim mogę bardzo dużo napisać prawdy i nie bać się niczego ;p

Młody
@Adiss

Jak już nie pracujesz to możesz się przedstawić z imienia i nazwiska, przecież już nic Ci nie zrobią, bo tam nie pracujesz.

@Popi

Nie narzekaj na dozór, bo możesz mieć gorszy. Myślisz, że Bumech wymieni nasz dozór na wysoko kwalifikowaną kadrę z dużym doświadczeniem, znający się na robocie, z ludzkim podejściem do pracowników? Żeby nie było tak, że nowa władza obstawi stanowiska kierownicze swoimi znajomymi i pociotkami, którzy dopiero będą gonić ludzi do roboty bo trzeba fedrować jak najwięcej i jak najwięcej zarobić.

wieszcz

Piwko sie leje czlowiek sie smieje zwlaszcza z dozoru ktory bez humoru dowodzi gornikami a powiniem w kolchozie krolikami......

Przodowy

Czy Marchewka z łączności nadal podpie..... Ludzi?? :D

Patrząc na forum Bumechu dobrze nie będzie. Może zamiast nadawać jeden na drugiego czas wspólnie zawalczyć o lepsze jutro. W tej kopalni dużo jest dobrych i wykfalifikowanych chłopaków. Pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć , przez ostatni czas ciągle byliśmy "deptani",odebrano nam premie, o niczym nie jesteśmy informowani. Skoro nie mamy nikogo po naszej stronie weźmy sprawy w swoje ręce. Zawalczmy o godną pensję i warunki pracy. Wiadomo zawsze będzie ktoś kto wysmieje albo powie że jemu jest dobrze. Pamiętajcie kropla drąży skałę ale wspólnie możemy więcej. Za ciężką pracę należy się dobra płaca.

Pracownik PG

Bardzo dobrze napisane nasze wspaniale ZZ myślą tylko o swojej (usunięte przez administratora) i nic nie zalatwia podpiszą wszystko A na koniec powiedzą że to dla dobra kopalni. Pamiętacie to hasło na koszulkach TYLKO SOLIDARNIE URATUJEMY PRACĘ I KOPALNIE dobre tylko wszystko bez naszej zgody zero rozmowy z załogą tak wygląda SOLIDARNIE według ZZ

Sznupacz dołowy
@Pracownik PG

W Hutchinsonie w Żywcu się dało podwyżki dla załogi wywalczyć. Też jest prywatny właściciel. Związki miały większe jaja zagroziły strajkiem i pieniądze się znalazły. A u nas tylko wiecznie nie da się, nie możemy i cieszcie się ze macie pracę.

@Sznupacz dołowy

Bo u nas związkowi szefowie mają większe kontrakty od niejednego nadsztygara

Masakra
@Odpowiedź

To najwyższy czas wypisać się ze związków .

Sylwek

Jestem ciekaw co związki będą walczyć o swoje posadki a nie o pracownika pokazali przy premi jacy są twardzi i o nagrodzie w grudniu najpierw że niebędzie potrąceń za chorobowe a później w esemesie że nastąpiła pomyłka brawo związki niezależnie jak wam nie jest wstyd

Strażnik gowork.pl PG Silesia

Budzę się rano, na korytarzu jasno. Na klatce za drzwiami tak jakby odrobinę ciasno. Podchodzę do WC, poprawiam swój beret i nagle drzwi się otwierają, a ja sam nie wierzę.. W drzwiach staje Boczek, przy nim babka Kiepska, po chwili Edzio listoszon a w mym oku łezka. Potem kolejno Maliniak, Malinowska, Borysek.. Wszyscy po coś przyszli, więc podchodzę bliżej i pytam- o co chodzi??? A babka na to- ciszej. Pobudzisz resztę ludzi, im sen potrzebny dzisiej. Nie będą spali w nocy, nie będą mogli jeść. Niech jeszcze trochę odpoczną nim będą musieli to znieść. Ja coraz bardziej zaniepokojony pytam i drąże-o co wam chodzi?? Wtedy Edzio podchodząc do mnie wypowiada się szczerze- my przyszliśmy po ciebie, spokojnie, my tu w dobrej wierze. Swoje Marianku już tutaj zrobiłeś, teraz i na ciebie pora. Popraw swój beret i uwierz, podejdź bliżej, my to nie żadna zmora. Podchodzę i widzę, faktycznie są tutaj. Wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha. Dotarło do mnie co właśnie się dzieję, więc wszyscy moi drodzy, moi przyjaciele.... Muszę iść na górę.. nie, nie do Boczka. Nad Boczkiem jest jeszcze jedno piętro, do nowego domu podążam. Mówią że tam wszystko już gotowe, Malinowska sklep znów prowadzi. Edzio roznosi listy, Boczek serdelową se gładzi. Wszystko po staremu, tylko oni jacyś młodsi. Pewnie i ja Helenko gdy przyjdziesz będę już zdrowszy. Tymczasem żegnam was wszystkich i bardzo dziękuję. Ferdynandowi za nocną wódkę, on wie o czym ja mówię. Halince za porady, nie tylko te małżeńskie. Waldkowi za to że pomógł kramik mój zaciągnąć na miejsce. Mariolce za szczerość, niewątpliwie do kości. A wam drodzy widzowie za same przyjemności. Dzięki wam trwaliśmy i trwać będziemy nadal, bo Świat Według Kiepskich z was też się składa. [*]

Nawakowsky

I co teraz napiszecie? Dwie ściany na pełnym gazie. Kombajn MR na szybie.... ????

@Nawakowsky

I czym się podniecasz

@Odpowiedź

Tym, że na chleb zarobisz nie będziesz musiał iść za ciecia do biedronki.

Tak sobie myślę
@Nawakowsky

W w tych przodkach to rzeczywiście bardzo specyficzni ludzie pracują. Zamiast sie cieszyć z tego że kombajn na szybie albo że ściana fedruje poczekajmy aż sie dowiemy za ile będziemy pracować pod nowym inwestorem. Ja wiem że wielu z was by tu robiło za najniższą krajową i się cieszyło że "jest robota" ale nie każdemu kopalnia życie uratowała.

@Tak sobie myślę

Tym się właśnie różni prawdziwy Górnik od zwykłego najemnika. Górnika cieszy kombajn.... Kasę będzie liczył później. Tę robotę trzeba czuć w innym wypadku po co się mordować przeliczając ile to się nie zarobi i czy to się opłaca. Tam gdzie startuje kombajn - tam liczy się tylko czarne złoto. To nie fabryka zapałek..... Pozdro dla wytrwałych z zamiłowaniem do metrów.

Grzegorz

Przepracowalem na tej kopalni 30 lat jak sie przyjmowałem mówili mi po co jak to zamkną a do dziś to wydobywa jestem 2 lata na emeryturze nie macie o Co się teraz dzieje to było to samo w latach 90 jak na kolanach się ścianą jechało..... A co do tego co piszecie to wszystko brednie wyssane z palca jeden powie drugi dołoży i fama idzie niech zrobi masówkę nasz nowy prezes a nie tylko pisać......

Bla bla

Firmy wywala ? Wie cię coś ? Minotur wampol ? Nie wiem czy jeszcze robią jakieś firmy ? Podobno Bumech chce swoich wcisnac

osmarkany maniucha

ma ktoś może sznupake

Polo

Czy są tu jeszcze normalni ludzi?

Qwerty
@Polo

Nie i jak to czyta nowy właściciel to już wie z kim ma do czynienia i ile ma płacić za prace

Pracownik pg

Witam dobre wiadomości chce przekazać od 1 lutego ruszają pracę dążeniu wyrobisk Tabela płac zostaje ta sama plus kartki Barbórka i deputat za węgiel .Uklad zbiorowy zostaje do końca 2024 rok po tym terminie ma być nowy .

DonVitoCorleone
@Pracownik pg

To ciekawe na co będą narzekać malkontenci ? I co zrobiłeś dobrego ????? „Czeba bendzie coś wymyślec” bo jak to miało być tak kiepsko a tu proszę . Wiecie co a może to dozór średni i wyższy wpuszcza takie fake newsy . Ryl nie ma się czego bać jeśli pracuje i będzie chciał to będzie nadal mógł to robić . A nadsztygarzy no cóż ... nawet w rządzie jak jest zmiana ekipy to wprowadza się swoich i tu będzie pewnie podobnie . Pozdro Braci górniczej

grubiorz
@Pracownik pg

a wiadomo coś na temat brygad ? co z resztą ludzi ?

Pracownik pg
@grubiorz

Jest wiadome że nikt nie bedzie zwalniany Na pewno przyjdą pracownicy z firmy właściciela pracować Ale ważne że 1 ruszają przygotówki

Janek
@Pracownik pg

Bez premii to se mogą ruszać ale skórą chyba że im wystarczą dwa ringi to spoko

B

Hahahah no i ???? Droga wolna . Nikt cie tu na sile nie trzyma

zainteresowany

a wiadomo co z premią?

Lolo
@Pracownik pg

Tabela płac ?czyli to co było przed pandemią czy ta (usunięte przez administratora) bez premii i nadgodzin co jest teraz

Niewierzący
@Pracownik pg

Uwierzę jak zobaczę. To już jest trzecia albo czwarta wersja którą na tym forum przeczytałem i każdy jeden wie na pewno.

Ryl
@Lolo

To premi nie przywrócą?

Dla Jasności

Tobie tak samo zakładam sprawę z powództwa cywilnego za obrażanie ludzi na forum.

wezwanie

panie rower,sygnalisto skoncz juz papleniem na lewo i prawo na innych bo estes jak teleekspress!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@wezwanie

Piszesz ESTES a i tak (usunięte przez administratora) nie wiesz co to znaczy

Dla Jasności
@wezwanie

Tobie też zakładam sprawę cywilną za obrażanie kolegi na forum

wieszcz

Jest niedziela a czlowiek w robocie (usunięte przez administratora)....ale nastanie czas kiedy w robocie nie bedzie juz nas.....w lodowce browar sie chlodzi....juz wtedy robota mnie juz nie obchodzi...

mieszcz
@wieszcz

Tylko nie przesadzaj jutro do pracy :) chyba że online pracujesz :P

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1546.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1396, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 871 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1252 ocen.

PG SILESIA