Opinie o PG SILESIA w Czechowice-Dziedzice

Branże: Opał - wydobywanie węgla kamiennego

Kiedyś G

Pracowałem 6 lat w PG, zwolniłem się w czerwcu,.. nie rozumiem tego waszego ujadania... Źle wam, to zmieńcie pracę. Kto wam ,, wykwalifikowanym" pracownikom da te pieniądze? Wszędzie hejt, spróbujcie sił gdzie indziej, najlepiej tam gdzie nie ma związków, układów zbiorowych... Będziecie mieli spokój i kasę. Najwięksi krzykacze sterowani tu są samymi fake' newsami. Narzekacie i narzekacie teraz Babij zły, potem kto inny dramat. Wszystkie związki do (usunięte przez administratora) I to jest prawda!!! A czemu bo jednym nie zależy bo są Emerytami, drudzy nie mają poparcia. Nikt wam nie każe pracować w PG, ale to nie mój problem mi się nie podobało to zmieniłem... A nie użalać, szukać winnych, oj wy biedni przykre... Czemu na innych kopalniach jest inaczej? Bo są PAŃSTWOWE, Bo załoga jest zgrana, a u was? A na forum biedni frustraci, strugajoncych Bóg wie kogo na Kopalni. Żenada, jest źle to rozgladnijcie się za robotą na pewno znajdziecie coś dla siebie. Pozdrawiam Elektryków

Normalny
@Kiedyś G

Masz święta rację, ale wiesz że cię zaraz skrytykują. Mądrości życiowe tylko tu umią przekazać.

Olek
@Kiedyś G

Trochę masz racji w tym co piszesz ale nie za wiele. Ty nam roboty nie WYBIERAJ. Poszedłeś tam gdzie jest ci lepiej ale czy na pewno lepiej? Może gdzieś indziej jest jeszcze lepiej a płaci się jeszcze więcej na przykład za samo przyjście do pracy? . Może tak jest a może nie. Pracując w PG Silesia chcemy normalności. Chcemy aby ZUZP, Regulamin Pracy, Kodeks Pracy, System pracy , BHP były respektowane, przestrzeganie a my szanowani. Czy to naprawdę tak wiele? Chcemy aby ci których wybraliśmy godnie nas reprezentowali i dbali o nasze interesy! Chcemy godnie zarabiać i nie pracować po naście godzin aby zarobić! Mamy chyba najmniejsze wynagrodzenie w całym górnictwie bo ktoś zbiera laury za nic nie robienie! Innymi słowy nagradzajmy tych którym się to należy a nie tych którzy chodzą na smyczy z kagańcem. Życzę ci powodzenia w nowej pracy i oby ci się szybko nie znudziła. Widać nie każdy może być górnikiem i być z tego dumnym. Krytyka związków jest zasadna. I albo wezmą się do roboty zamiast zbierać nieuzasadnione laury albo zostaną sami jak palec.

Buc

I tak jest i tyle chyba sam to pisał .

Sylwek

Też prywatna firma i działają związki a u nas ino flagi potrafi wywiesić przed bramą za niedługo124 pojedzie Kasa popłynie ciekawe na co będą nażekać

Kiedyś G
@Olek

Proszę Cię,... Chcecie godnie zarabiać, przestrzegać układu zbiorowego, regulaminu pracy? Sami to Łamiecie, rzuciliscie się na flapsy i dodatkową kasę. Wcześniejsze wyjazdy, i inne wybryki to rzeczywiście przestrzeganie regulaminu i BHP. Oprócz tego Olku, piszesz tak ładnie o ideach o których tu nic nikt nie pisze. Chyba że pod król węgla chowa się układ zbiorowy, a pod nazwą krasnal... Regulamin pracy. Oprócz tego dalej pracuje w górnictwie tyle że nie na PG, a to co ci frustracji wypisują obrażając innych, jak im jest źle, jacy są fajni. TO RZECZYWIŚCIE DUMNI GÓRNICY. Narzekacie że nie ma ludzi ( takie wpisy ich zachęcają do podjęcia pracy na PG, sama śmietanka), narzekacie że jest źle a nie potraficie się trzymać razem. W sumie twój tekst my, my,my, smycz, kaganiec i pisanie nazw dokumentów sugeruje że jesteś związkowcem ( albo byłym!) A jedyny były na PG to poprzednik prezesa Soli...( Mogę się mylić, choć wątpię) Nie Ładnie tak pisać o kolegach, może byłych kolegach... Ale z Ciebie ( jak to oczywiście Ty) to był dopiero przekręt, Podwyżki dla wszystkich 1000 a dostali my 200 i jakiś dodatek, NIEZALEŻNY a całą rodzinę zatrudnił, potrącenie z węgla i Barbórki za l4..... Itd.... Ogólnie czy Ty to Ty nie ważne też życzę Ci wszystkiego dobrego. Ale błagam nie pisz bzdur którym większość wpisów zaprzecza, nie pisz tym związkowym żargonem my,my i obrazować. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Zdenerwowany

Ja się pytam za co za obniżenie nam zarobków itp (usunięte przez administratora)

Górnik roku 2022
@Zdenerwowany

Spokojnie. To solidarnosc region podbeskidzki przyznała to wyroznienie. Równie dobrze mógłbym sam sobie przyznać tytuł górnika roku.

Sylwek

Brak słów i tak to wygląda Goś ć dostaje związkowca roku co niepotrafi nic wynegocjować jesteśmy w jakimś matrixie

G 9
@Sylwek

Trzeba mu pogratulować wypisując się

,,,,,,

W Tauron wydobycie podpisali porozumienie 7,5% podwyżki płac podobnie w PGG oraz Weglokos. W JSW 10%. W każdej spółce podnoszą place a nam obniżyli ciągle coś zabierają i gdzie są nasze Związki???

Benek

Prawda jest taka że na tej kopalni zostali ludzie którzy w większości mają niewiele do emerytury i nic się nie odzywają bo chcą dorobić po przychodzili kilka lat temu z Czechów i muszą robic. Za starej załogi pracownicy by sobie nie pozwolili na takie coś co się teraz wyrabia na tej kopalni. Zarząd robi co chce związki nie mają nic dogadania bo są przez nich opłacane i temu jest jak jest. Ale myślę że to już długo nie pociagnie. Pozdrawiam

elektromonter

jak wyżej i z jakimi maszynami miałem stycznośc

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Szybki

Na pierwsze pytanie odpowiem że ta dziewczyna niema za gram wstydu A Janek już skończył i za tą pracę jedzie na kurs w maju

Dziennikarz

Brawo. Należało się za ciężką pracę na rzecz pracowników. Teraz będzie tylko lepiej. Wróci premia i zarobimy jak w Jastrzębskiej. (usunięte przez administratora)

Nic
@Dziennikarz

Skoro takie ordery to niech teraz działa jak należy

Pewniak

Koniec wydobycia w przedsiębiorstwie górniczym PG planuje się na czwarty kwartał 2022 Zarząd obecnej firmy ma zamiar wraz z czeskimi inwestorem otworzy. Eko spalarnie i produkcję prądu z fermy paneli To jest na 99%

Orion

Raczej 2023/24

Wiem
@Orion

Tak miało być ale się zmieniło bo kasa z uni kończy się w tym roku i przekrętasy z psełdo firmy i Czesi nie dostali by kasy na otwarcie tego (usunięte przez administratora) spalarni

@Pewniak

Co wy macie z tą ekospalarnia ? Myślicie że ktoś się obudzi rano i sobie uzna że sobie otworzy ekospalarnie ? Chyba musiał być po niezłej libacji . Proponuje zbadać temat Wapienicy i protesty mieszkańców , nie wspomnę że za miedzą jest Zdrój . Goczalkowice nigdy się na to nie zgodzą . Temat zamknięcia kopalni może być prozaiczny . Kopalnia węgla a nie kamienia . Karierowicze typu iworóża wyznaczają ściany i mimo zaawansowanej technologii nie potrafią znaleźć węgla . Z roku na rok jest gorzej i nikt nie ponosi odpowiedzialności za swoje działania . Dalej już nie muszę kończyć każdy swój rozum ma . Średnia wieku nadsztygarów 30 lat ledwo ocios ojscał a już gwiazdorzy i efekty są jakie są a może to celowe działania- kretów w firmie . A to nie mój cyrk i nie moja piaskownica . P.S przepalcie czasem ale Bunie a nie (usunięte przez administratora) bo aż żal patrzeć jak smutna stoi na mrozie pod chmurką

@Pewniak

A i jeszcze jedno ferma to może ci się pomyliło ze strusiami . Może ma być ferma strusi . Bo jak paneli to farma ale coś gdzieś dzwonili ale nie wiadomo w którym kościele

Górole z przodka
@Neron

Goczałkowice Zdrój to tylko nazwa bo jak wiadomo to ten region jest najbardziej zanieczyszczony proponuje nazwę Goczałkowice smog

@Neron

Daj przykład 1 ndszt co ma 30 lat....

Normalny
@G1

Serio? Ja tak na szybko mogę podać z 5-6 nazwisk nadsztygarów na silesii w wieku 30+ lat. Nie chce rzucać nazwiskami ze względu na forum ale jest tego sporo. Obudź się kolego.

Jarzabek
@G1

Łysienie,dutki i inne maje.Nie widzisz tego?

@Normalny

Daj przykład takiego co ma 30 lat a nie 30+. Nie musisz budzić tylko daj przykład.

@Jarzabek

K. Ł nie jest ndszt ???? Dudi nie ma 30 L Jedz dalej

Uwaga bo lecą bany za niepochlebne opinie o firmie.

Ryl

I gdzie my jesteśmy ? (usunięte przez administratora)

Ryl

Tam byliśmy już podejmując pracę w tej firmie Człowiek myślał że przez te 10 lat się włada naje kasy i może coś da załodze a tu beret Czech się najadł i odsprzedał to firmie która zawsze od powstania była głodna

Taki tam
@Ryl

A my dalej w ciemnej (usunięte przez administratora) wie ktoś co z premią bo podobno maja zabrać na 3 miesiące ciekawe co następne będzie bony czy węgiel

Obserwator

Jak wam nie wstyd takie głupoty wypisywać panowie górnicy ????

Tojo

My jedziem po dwanoscie h, hajs się zgodza

Buc

A u nas klapa niema się czym pochwalić

misiek
@Tojo

jaka firma sa jakies przyjecia?

Franc
@Tojo

zobaczysz jak was pod-j.ebi,em że hajs za siedzenie bierecie.. za miast pracy w tych nadgodzinach... co napiszesz jak ci prezes kase utnie i cie zwolni...

Sarek

Dlaczego młode chłopaki z bb sz bumech dawny mse zarabiają po 4tysiace a inni robią pod kopalnią i ledwo ponad 3 i robiąc 5 6 świat a chłopaki od poniedziałku do piątku śmieją się nie twarz nic niewiem nic nie umiem jak to tak może być , dlaczego związki na to pozwalają ,Kopalnie stać gówniarzy opłacać albo tuneling po 12 h a własnych pracowników dobrze opłacać to już nie.

@Sarek

Spytaj w związkach napewno coś wynegocjują napewno się to zmieni;)

Obserwator

Dawnej Silesia to było coś Dziś jest jaka załoga taki właściciel

Bruno z roku 1985
@Obserwator

Dawniej jak nas (usunięte przez administratora)za zarobku to był strajk wtedy załoga miała to co powinna mieć na właściwym miejscu Dziś niestety załoga PG niema tam nic i dlatego ich (usunięte przez administratora) bo wiedzą że nic nie zrobią ( bo są mali bez tego ci oowini być na miejscu u każdego prawdziwego mężczyzny ) Ameno

Hubert

Powoli lecz systematycznie i wydaje się według planu zbliża się koniec tej kopalni. Jest źle a będzie coraz gorzej. Nie ma części zamiennych, wszędzie haos i bezsilność. Szarpiemy się od lewa do prawa jak ten pies na uwięzi szukając ratunku na wydobycie kolejnych ton. Nieudolne decyzje tylko potęgują bezsilność i złość ludzi którzy znają się na tej kopalni i widzą jak ta upada. Za chwilę nie będzie premi ani jednej ani drugiej. Zostaną zabrane inne dodatki aby szukać oszczędności na robolu. Podwyżki inflacyjnej ani żadnej innej też nie zobaczymy. Będziemy wylewali żale na tym forum na Prezia, Związki BHP, a i tak nic nie zrobimy bo ciągle wmawiamy sobie że może będzie lepiej? Jesteśmy ślepi, głusi albo tak głupi. Osobiście na nic już nie liczę i szukam pracy choćby w sigu czy w tauronie. Szkoda tej kopalni która znalazła się w złych rękach. Większość dozoru to tchórze a bhp i zwiazki nie istnieją! . Powodzenia i oby nie obudziliście się z ręką w nocniku. Mnie już tu za chwilę nie będzie. Narka.

Górnik
@Hubert

Wszyscy tak myśą jak ty tyłko niewielu o tym mówi. Brawo.

Sędzia w sprawie
@Hubert

Trzeba zacząć od wywalenia nierobów i emerytów związkowych oraz emerytów z BHP I społecznych inspektorów związkowych. Służebność ich i praca na rzecz pracodawcy jest szeroko komentowania. Może wówczas cokolwiek się zmieni

Auu
@Hubert

Na wiosnę przyjęcia do sigu, ruszajcie (usunięte przez administratora) i uciekać.

Ktoś taki
@Auu

Powiedz kolegom gdzie lub do kogo podbić, żeby załatwić prace w Sig? Jak się nie ma znajomosci to jest praktycznie niewykonalne. Do tauronu nie ma po co iść, jedyna alternatywa dla JSW to PGG - zdecydowanie mniejszy zarobek ale jeżeli ktoś ma już przepracowane choćby 5 lat na dole to szkoda ich tracić. Istnieje takie prawdopodobieństwo, że My, którzy już jakiś czas temu odeszli to wiemy gdzie uderzyć - zgodzisz się ze mną? Panowie, zadzwońcie, napiszcie do nas - podpowiemy z kim pogadać i może sie uda załatwić Sig. Zdaje Sobie sprawę, że jak sie ma 5km do pracy, to nawet za większe pieniądze, ciężko jest nagle dojeżdżać 40km ale coś za coś. Próbujcie teraz, tak żeby później nie żałować. Czekam na telefon. Pozdrawiam i Szczęść Boże

@Sędzia w sprawie

Związki są uzależnione od pracodawcy więc temat zamknięty. Nowy właściciel PG Silesia rządzi się swoimi prawami dlatego tylko Oni podejmują decyzje " jak, gdzie,kto, ile, co i czym". Wyniki widzimy sami jakie są.... Fedrujemy trzecią ścianę i ujechać nie możemy... To wszystko jest wynikiem brakiem odpowiednich ludzi, materiału który jest niezbędny i przede wszystkim motywacji którą nawet czesi potrafili dać !!!!

Auu
@Ktoś taki

Po 1 zwiazki na danej kopalni która się interesujecie,:)

tak mówi tomasz
@Hubert

Dzisiaj strajk w Solarisie. Też prywatna firma nie państwówka i dało sie. A u nas związkowiec z kadry mówi że: trzeba zrozumieć pracodawcę. Cieszmy się że mamy pracę.

W 1
@tak mówi tomasz

W Żywcu dają 200 zł co rok w Hutinsonie a oni mówią mało i będzie strajk.A u nas jak zwykle od 2018 zero podwyżek barany związkowe.

misiek
@Ktoś taki

dlaczego nie ma po co isc do tauronu? jak tam wyglada sytuacja z zarobkami?

Ktoś taki
@misiek

Zarobki kiepskie, mam kilku kolegów którzy pracują w tauron wydobycie. Pracują na kopalniach, do których maja góra 5km (miejscowi) więc nie myślą o zmianie kopalni. Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Posłuchałbym rady kolegi @Auu, podbijanie do związków z JSW, wiadomo Pniówek najbliżej i radzę NIE iść do solidarności. Z zarobkami w Sig nie ma rewelacji ale jest tak, że jak się przejdzie pod kopalnie to silesia się kryje - No i weekendy dla tych co chcą ;-)

Santabola
@W 1

Pgg podwyżka inflacyjna plus jednorazowa premia weglokoks kraj jednorazowa premia a żebraczy bumech gdzie? Płyny do dezynfekcji jaka kopalnia takie podwyżki....

Bono

To czemu się nie zwalniacie jak wiecie że tak będzie.? Wyjdź przed szereg i powiedz ze to(usunięte przez administratora), a nie poruszać to na goworku. Porażka pany.

@Bono

Przyjacielu, to forum właśnie po to jest, żeby poruszać takie sprawy i wylewać żale.

Chłopek

Podobno jak ściany nie rusza w najbliższym czasie to plajta. Oni myślą chyba ze kopalnia to sklep spożywczy potrzeba ogromnej gotówki żeby mieć zapas a oni z dnia na dzień jak ja pozdrawiam

Chodzą słuchy że balamara się znów interesuje, zobaczymy.

@Gość

Pozdrawiam Serdecznie wszystkich kolegów z którymi miałem zaszczyt pracować. Ciekaw jestem czy ktoś zgadnie kto to piszę ;-). Co do wypowiedzi gościa, to piękną wodę z mózgu wam robią. Niestety ale ta kopalnia już nie pójdzie pod młotek, ewentualnie do dzikiej likwidacji, bądź po prostu bumech ogłosi bankructwo i nara. I obawiam się, że stanie się to z dnia na dzień, a wszyscy będą wam wmawiać, że trzeba spiąć pośladki i jakoś będzie. Ale podniosę Was wszystkich trochę na duchu, wszędzie w górnictwie robi się coraz gorzej. Szczęścia górniczego i wytrwałości życzę. Szczęść Boże

Dawać paski

Ja jestem ciekawy kiedy paski z wypłaty dadzą. Przez 9 lat za czecha wszystko było o czasie nawet przed czasem teraz bumech i z najprostszymi rzeczami problem.

@Dawać paski

Akurat paski to jest najmniejszy problem . „Generalnie okręt tonie panie kapitanie”

Santabola
@Dawać paski

Bo bumech to (usunięte przez administratora) żebraki i boroki narzekaliśmy czasem na Czecha ale wypłaty były Ok nawet przed czasem premia była a tera odliczanie kontraktu za urlop czy to wogole jest legalne ? Brak ludzi brak materiału brak wszystkiego ...

@Santabola

Ale Czech jeździł kilkuletnim Lexusem a nie najnowszym BMW V12 i gdzie tu Bizancjum???? o którym tak grzmiał na masówce Jego-Ekscelencja-Jaśnie-Nam-Panujący-Prezes .Braki w magazynie odzieżowym, atmosfera, co się wyprawia podczas likwidacji i zbrojeniu to szkoda klawiatury .Związki zapadły w sen zimowy ....Generalnie tragikomedia. Porwali sie chłopoki z motyką na słońce

Kidler

Panowie robi tam jeszcze Rumun? Straszny przekręt, dobry kolega pana co kierował magazynem i wyleciał za wałki.

G9
@Kidler

Rumun nie ale robi jeszcze lepszy przekręt wydawca S emeryt z ORMO który nigdy na dole nie był a dniówki 1.8 lapie to jest dobiero As (usunięte przez administratora)

Op

Czemu przodki nie jadą?

Kot
@Op

Bo te (usunięte przez administratora) nie mają kasy pewnie kredyt załatwiają to może uciągną jeszcze rok buhaha.

Krzys
@Kot

Coś w tym jest, i te biedoki kupiły kopalnie. Pewnie dlatego że ustawili się z Czechami, że nie będą grzebać w papierach ???? :D

Zostaw merytoryczną opinię o PG SILESIA - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w PG SILESIA?

Zobacz opinie na temat firmy PG SILESIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1546.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PG SILESIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1395, z czego 364 to opinie pozytywne, 161 to opinie negatywne, a 870 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PG SILESIA?

PG SILESIA
3.2/5 Na podstawie 1251 ocen.

PG SILESIA