logo Claire's Poland

Claire's Poland

Warszawa

Szukamy ludzi z pasją, którzy lubią bawić się modą, a także pracować z produktem takim jak nasz. Potrzebujemy ludzi uśmiechniętych, radosnych, aktywnych i pozytywnych – tacy pracownicy najlepiej się u nas sprawdzają.
Wywiadu udzieliła:
Anna Staniewska Human Resources Manager Claire's Poland
Czym zajmuje się firma Claires? 
Posiadamy sieć sklepów z akcesoriami, dodatkami i biżuterią dla nastolatek, dziewcząt i dzieci. Dostarczamy inspirujące produkty, które pozwalają odzwierciedlić osobowość oraz nastrój każdej dziewczyny. Ubieramy w różnorodne dodatki kobiety już od 2 do 21 roku życia, chociaż znajdziemy też coś odpowiedniego dla kobiet po trzydziestce i  starszych. 
 
Jakie jest motto Państwa firmy? 
Claires jest najlepszą przyjaciółką każdej dziewczyny. 
 
Jakiego typu osób potrzebujecie Państwo w Claires najbardziej? 
Szukamy ludzi z pasją, którzy lubią bawić się modą, a także pracować z produktem takim jak nasz. Potrzebujemy ludzi uśmiechniętych, radosnych, aktywnych i pozytywnych – tacy pracownicy najlepiej się u nas sprawdzają. Zatrudniamy głównie studentki oraz osoby po szkole średniej. Pracuje u nas również wiele kobiet po studiach. Nie przewidujemy jednak stażów oraz praktyk studenckich. 
 
 
Preferują Państwo ludzi trzymających się schematów czy indywidualistów? 
Indywidualność i kreatywność są bardzo ważne. To są dla nas istotne cechy przy wyborze pracownika. Przy okazji cechujemy się ogromną tolerancją i otwartością na ludzi. 
 
Czy oferujecie Państwo również pracę zdalną? 
To oczywiście zależy od stanowiska, ale generalnie zatrudniamy ludzi w sklepach. 
 
Czy osoby zatrudnione w Claires otrzymują jakieś dodatkowe benefity typu np. karty multisport? 
Akurat tego typu benefitów aktualnie nie oferujemy. W ramach dofinansowania które otrzymujemy, zapewniamy pełny pakiet opieki medycznej w firmie Enel-Med. Pokrywamy ponad 50% kosztów pakietu. Pozostałą część opłaca pracownik. Oczywiście posiadanie takiego pakietu jest dobrowolne, więc pracownik nie musi z niego korzystać jeśli nie chce. Jednak ze względu na jego atrakcyjność korzysta z niego wielu pracowników z naszych sklepów. Dodatkowym benefitem jest możliwość zakupu naszych produktów po bardzo korzystnych cenach. 
 
Oferujecie Państwo w Claires dodatkowe szkolenia i wyjazdy integracyjne? 
Nasi pracownicy oczywiście przechodzą przez cykl różnorodnych szkoleń. Na stanowiskach kierowniczych dodatkowo istnieje możliwość wyjazdu zagranicę do krajów w których operujemy 
w celu podniesienia kompetencji. Tego typu szkolenia odbywają się  dwa, trzy razy do roku, jest to szansa dla najlepszych pracowników.