Opinie o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. w Wrocław

były kierowca

Dopóki na zajezdni kierownikiem będzie pani Julia z Ukrainy radzę omijać ta firmę z daleka. Pani ta nie liczy się z niczyim , a do tego jest chamska i opryskliwa wobec kierowców

ktoś

90% kierowców, jak i wspomniana powyżej Pani są na działalności gospodarczej, więc jakie zgłosić? Na szczęście ta Pani już nie pełni funkcji kierownika.

Obecny pracownik

Pracuje w firmie od miesiąca. Zrobiłem kurs na kierowcę autobusów za podpisanie lojalki. Kurs zrobiłem w 3 miesiące. Zdałem za pierwszym razem wszsystkie egzaminy. Charakter pracy bardzo dobry grafik dostosowany do pracownika. Wrażenie ogólne pozytywne pracuje się z ludźmi i jak człowieka cię traktują. Przeglądałem oferty innych podobnych pracodawców ( MPK, Polbus) i DLA najbardziej mi podpasowalo. Co do wynagrodzenia to każdy musi podejść do tego indywidualnie .

Xxx

Jak ktoś porównuje z (usunięte przez administratora) państwowymi czyli Polbus i MPK gdzie (usunięte przez administratora) ma się dobrze i jak nie jesteś z rodziny albo znajomych to robisz za (usunięte przez administratora) za grosze to faktycznie DLA może być super. Jeszcze zależy na której bazie.

ryba Nowy wpis

kierowca N z psie pole o godzinie 7.33 jest najlepszy. Nie spoznil sie i mimo dużych trudności na drodze dal rade. (zazwyczaj N to najgorszy autobus i nie umie jeździć ) wiec pozdro kierowco N.

Zzzs Nowy wpis
@ryba

(usunięte przez administratora) n i e. N to MPK!!!

Emma

dzień dobry. właśnie dowiedziałam się ze wpisów. z 90% kierowców jest chyba na własnej działalności. tylko z jakich przyczyn zawiera się właśnie tego typu umowy? Chłopak nie zakładał jeszcze firmy, wolelibyśmy by na razie był na umowie o pracę. nie będzie z nią problemu?

Były pracownik Nowy wpis
@Emma

Nie będzie problemu ale o nadgodzinach może zapomnieć. Na UOP dadzą tyle zarobić ile wynosi norma czasu mpracy w miesiącu około 168godzin.

Ktos Nowy wpis
@Emma

Zależy czy mają miejsce dla etatowców, nie w każdej zajezdni nie w każdym momencie. Jak składają oferty w przetargach jeżeli gmina nie wymaga bezwzględnie umów o pracę dla wszystkich liczą stawkę tak, że 3/4 raczej zostaje na samozatrudnieniu. O etat z ulicy w dużych bazach nie ma szans bo na etat czekają w kolejce ludzie którzy wspólpracowali wcześniej lata na umowie cywilnoprawnej.

Cześć. Interesuje mnie to jak oceniacie aktualną flotę autobusową. W jednej z ofert było napisane, że jest ona nowoczesna, ale to zbyt mało szczegółowe jak dla mnie. Do tego, jak często autobusy są wymieniane na nowsze?

Ktoś

Tak często jak zęsto wymaga tego gmina która zamawia przewozy. Autobusy obecnie nie różnią się tak od siebie, najważniejsze by były utrzymane. Technicznie Mercedes sprzed 20 lat taki niskopodłogowy poza drobiazgami nie różni się od dwuletnich z punktu widzenia kierowcy.

były kierowca

Co ten komentarz / opinia ma oznaczać? To raczej mało prawdopodobne by można było doprowadzić do jakiejś selekcji względem jakichś przejazdów? Trzeba mieć obywatelstwo polskie by móc się zatrudnić? ktoś to sprawdzał może?

@były kierowca

O każdym kierowniku byly pracownik może wygadywać, że jest zły. Uzasadnij, co było nie tak. Zmiany, podział godzin, przydział aut?

Xxx

No i wypada napisać jaka zajezdnia bo w samym Wrocławiu masz 3 każda z osobnym kierownikiem/koordynatorem. Długosza?

@Xxx

A nawet jeśli faktycznie by tak było jak napisano wyżej, że kierownik zachowywałby się nieodpowiednio to gdzie w zasadzie można to zgłosić? Zastanawiam się czy w ogóle dochodziło do takich zgłoszeń i ewentualnych reakcji?

ktoś

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)

Dzień dobry moja opinia jest neutralna. Widok zewnętrzny nie zachęca ponieważ są usterki a wnętrze nie jest takie złe. Rzadko jadę tą spółką ale do tych czas autobus mi się nie spóźnił

Tola

Hejka. :) chłopak ma uprawnienia na autobus i byłam teraz na stronie żeby sprawdzić jakie warunki może mieć tutaj proponowane. Pokazuje mi przypis, że trzeba mieć kat D ale dla osób chętnych istnieje opcja na wyrobienie kat C oraz kat B. tylko czy w tym drugim wariancie to nie jest tak, że aby mieć D trzeba w pierwszej kolejności wyrobić B? pogubiłam się w tym, ale w razie czego to wszystko za darmo?

Lll
@Tola

Chłopak musi mieć co najmniei kategorię B. Przed zatrudnieniem może mieć zrobione prawo jazdy D przez firmę ale za lojalkę czyli zobowiąże się do pracy na rzecz DLA iluś tam miesięcy, kilkudziesięciu. Jeżeli zrezygnuje wcześniej to musi oddać za szkolenie, z każdym przepracowanym miesiącem coraz mniej. To standard w branży transportowej. Szkoli normalna szkoła jazdy z którą DLA ma umowę.

Urlop na UoP 100% płatny? A czemu miałoby być inaczej, że ktoś w ogóle to sprawdzał? W sumie forma umowy została przy tym podkreślona. Kiedyś już pisali podawali stawki przy zleceniu. Do teraz na jakiej najwięcej osób jeździ? i jakie są stawki godzinowe?

Xxx

Od 1 lutego w bazach wrocławskich. Działalność: 37/38 za godz. Zlecenie 33 zl/h za godz. Za weekend i święta do każdej godziny +4 zl. Etat minimalna krajowa +500 zł za nominał plus nadgodziny płatne bez ograniczania i oddawania w wolnym na (usunięte przez administratora) jak nie chcesz ale nie wiem jak płatne.

Ktos
@Xxx

Etat indywidualnie +500 zaleznie od stazu, najnizsza krajowa+500 to dla świeżego.

Grazia

Czy staże w biurze są możliwe? widziałam po krotce przedstawienie ewentualnej struktury. Doświadczenia w transporcie nie mam ale ciekawa jestem jak mogłabym się sprawdzić. Czy trzeba byłoby mieć do tego status studenta?

Na takiej zajezdni prócz kierownika, na których stanowiskach jeszcze się pracuje? co się tam robi? widzę, że przytaczane są pracownice. Czy to także praca przy dokumentach dla kobiet? Prowadzone jest biuro? Opowiecie co konkretnie się robi?

Xxx

Biuro jest malutkie i jak to w prywatnej firmie prowadzą je zaufani. Jak ktoś chce zarobić przy niektórych rzeczach to współpraca b2b może się udać, bo sporo zlecają na zewnątrz na faktury ale to już szczegóły z nimi. Na zajezdniach są dyspozytorzy, na największej jest kierownik i kilku dyspozytorów, na małych koordynator czyli taki kierownik i dyspozytor w jednym i czasem ma do pomocy kogoś. Na takie stanowisko dobrze mieć doświadczenie i pojęcie o pracy w transporcie bo tam nikt nie ma czasu ani zasobów uczyć od zera, można pokazać program komputerowy którego ktoś nie zna bo nie miał gdzie poznać, ale nie całego rzemiosła czy sztuki kontaktu z ludźmi nazwijmy to.

Mirka
@Obecny pracownik

Do kasy podejść indywidualnie ale każdy ma tyle samo czy jak? Przyrównujesz w tym przypadku innych pracodawców, ale warunki są tożsame? Mam na myśli przede wszystkim stawki. I tak po za tym to co z ta lojalką? Jakie są zasady?

@Mirka

Stawka tzn. To co proponują jednym wystarczy a innemu będzie mało i oto mi chodziło o to gdy mówiłem że każdy podejdzie do tego indywidualnie. Lojalka wygląda tak że robisz cały kurs łącznie z egzaminami na ich koszt. A wzamian musisz przepracować 3lata. Oczywiście możesz wcześniej się wykupić oddając im kasę za kurs

Tatiana
@Anonim

Wtedy całą oddajesz, niezależne od roku, w którym byś rezygnował? Czy przez ten wspomniany okres trzech lat warunki pracy mogą jakkolwiek ulec zmianie? Mam na myśli jakieś chociażby podwyżki i tym podobne? i czy zdarzało się, że to Pracodawca sam rezygnował ze współpracy? co wtedy?

Xxx

Czy urlop w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. jest płatny 100%?

Obecny pracownik

Firma wporzadku. Jasne warunki pracy. Umowa o pracę. Wszsytko na umowie.

@Obecny pracownik

Witam, czy warunki dla kierowców są negocjowalne? Zastanawiamy się czy doświadczenie jakkolwiek wpływa na oferowaną stawkę. I co z warunkami socjalnymi? Co na nie na dzień dzisiejszy się składa?

xxx.xxx
@Ania

Socjal w granicach przepisów na etacie, premie za oszczędność paliwa. Zlecenie i działalność mają brak zrekompensowany trochę większą stawką. W miastach gdzie jeździ DLA mają podpisane umowy z miejscowym MPK itp na korzystanie z punktów socjalnych wspólnych dla wszystkich (toaleta, umywalka, dystrybutor z wodą).

Czy w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. pracuje się na open space?

Elżbieta

Na forum niedawno padło zażalenie od pasażera odnośnie pracy jednego z kierowców. Wiecie ile osób zatrudniają tutaj do obsługi tak właściwie? Chciałam popatrzeć czy są ogłoszenia ale na stronie jest obecnie tylko na kierowcę. W biurze to ile osób się zatrudnia i jak praca może wyglądać? Często dzwonią? jak tam płacą?

zocha z kleszczynh

Zgłaszam zażalenie autobus 145 ze stacji dworzec głowy Który jedzie w kierunku Iwiny Rondo Pan z rękawiczką nie wpuszcza ludzi do przedziału pierwszego nie wypuszcza ludzi utrudnia komunikację miejską Informacje że nie wypuści ludzi przez pierwsze drzwi wyraża bezczelnie Proszę o załatwienie tej sprawy pozdrawiam Socha z Kleszczyn

Jak długo czekaliście na odzew z DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.? Oddzwaniają zawsze?

Marzena

Jeżeli chodzi o pracę kierowcy, bardzo teraz poszukują pracowników. Proszę dzwonić na sekretariat, połączą z działem kadr. 71 78 28 131

@Marzena

Jaki trzeba mieć staż kierowcy i uprawnienia poza prawkiem jazdy kat. D? Czy to w ogóle aktualne i jakie teraz obowiązują stawki? Chyba, że te o których pisano na forum: 23 zł brutto - zlecenie, 30 zł brutto - B2B i - UoP?

...
@Piotr

Kiedyś było tak że mogłeś być bez stażu, na pierwszy dzień mogłeś dostać kierowcę patrona który ci pokazał co i jak. Dawniej było tak że bez stażu najpierw dostawaleś rumpla typu sory w półmanualu na Siechnicach i jak nie porozbijałeś tego w kilka tygodni dostawałeś już różne auta chyba że chciałeś zostać na tych. Jak jest teraz musisz sam się dowiedzieć, telefon do nich albo wizyta w biurze albo bazie na Długosza. Zawsze było tak że na działalności dawali najwięcej na etacie najmniej.

driver

Jesień 2021. Proponują kierowcom wszystkie umowy i różne stawki: - etat najmniej - zlecenie średnio (koło 25/h brutto) - działalność najlepiej płatne (koło 30/h brutto). Jeśli to by była Twoja jedyna praca albo podstawowa to siano jest ok w zamian za nieco więcej h. Wyjeździsz max na ile pozwalają przepisy czyli ok 200-220 h na mc. Więcej niż w MPK ale można zarobić w sumie w miesiącu więcej. Atmosfera w porządku jak nie zgrywasz cwaniaka do innych, jak wszędzie. Płacą na czas koło 15 następnego miesiąca. Auta w różnym stanie ale serwisowane. W umowach jest minimalna liczba godzin do wyrobienia. Okres wypowiedzenia 2 miesiące więc pomyśl i czytaj zanim podpiszesz jeśli się wahasz. Trzy bazy w różnych częściach Wro - Muchobór Wielki, ok. Kromera i Leśnica. Do tego opcja trzymania wozu pod domem jak ktoś mieszka po drodze linii za miasto. Zmiany jak wszędzie od rana do 14 i od 14 do końca. Doraźnie idzie się dogadać na zaczęcie później jak zmiennik może i zgodzi się jeździć dłużej. Raczej dla samodzielnych. Jak nie potrafisz sobie ogarnąć sam problemów na linii lepiej zarób mniej, a idź do innego ajenta albo na Obornicką. Są ludzie co tam robią miesiąc i uciekają i tacy co 10 lat i są chyba szczerze zadowoleni. Ja ponad rok, jest ok. Grunt wiedzieć na co się pisze, bo to firma prywatna. Nie dziadują ale co podpiszesz w umowie to masz, nic mniej nic więcej. Nie odpisują na maile ale na telefon i face2face załatwisz wszystko. Norma w transporcie.

Damoan
@driver

Siema , możesz odezwać sie do mnie na maila? damwa2@wp.pl

Kierowcy w Oleśnicy nie są na etacie , brani są z doskoku z ulicy , chamscy , łamią przepisy nagminnie , myślę że trzeba zainteresować ITD , dodatkowo autokary to wraki , urwane tłumiki zderzaki na trytkach masakra. I to wozi się ludzi dzieci

Elżbieta
@Adam

Skąd wiesz jaką formę zatrudnienia tutaj mają? Ale skoro tak szczegóły znasz i piszesz o tych łamanych przepisach to pewnie wiesz ile mandatów w ostatnim czasie zarobili? więc ile?

Jaki Nick ?

Proponuję by DLA robiło porządną weryfikację pracowników,mam na myśli kierowców,Niestety linią 800 lub 810 kieruje stary zgrzybiały kierowca,który powinien być na emeryturze.Jest on bardzo nieprzyjemny,robi segregację pasażerów do czego nie ma absolutnie prawa.Nie zna Konstytucji która chroni pasażerów także,a ten człowiek zwraca uwagę ludziom kto ma mieć ,,szmatkę,, na ustach bo tak jest napisane przy wejściu do autobusu.Wiemy doskonale,że nie każdy moze ją nosić a kierowca ma sprzedać bilet,być uprzejmym i szanować pasażera,dzięki któremu ma wypłatę. Pasazer nie jest zobowiazany tłumaczyć się takiemu komuś,bo on nie jest lekarzem,a dane zdrowotne są wrażliwe,Jesli nie sprawa mu przyjemnosci praca,a pasażer jest dla niego obrzydzeniem to niech zrezygnuje z pracy.Zatem DLA musi weryfikowac swoich kierowców,sprawdzać ich nawet pod postacią ,,anonimowego pasażera,, by sprawdzic jak potrafi taki stary emeryt być nie miły,On nie musi dorabiać,Jak nie umie szanować pasażerów niech nie pracuje, a jak się boi wirusa niech pozostanie w domu,Tym bardziej,że sam ma pod brodą szmatkę oplutą,bo to jest widoczne gołym okiem,Tak więc mam nadzieję,że zostanie wydalony z tej pracy ,albo porzadnie pouczony jak ma sie zachowywać. Niech może sprząta autobusy,a nie jeżdzi jako kierowca.Piszę to w swoim imieniu,ale i innych traktowanych niegodnie pasażerów,choćby mówię tu o osobach starszych i Ukraińcach.Takie zachowanie kierowcy rzutuje na cały transport, Dlaczego inni Panowie kierowcy tej linii potrafią być kulturalni i mili prócz tego ,,starego grzyba.. ?

ble
@Jaki Nick ?

Pomyliłeś grzybie opinie gugla z gowork. Jest taki regulamin, wsiadając dobrowolnie się zgodziłeś go przestrzegać a nie wymachujesz konstytucją. To nie jest państwowy PKS tylko jedziesz na zasadach na jakie się zgodziłeś wsiadając.

Nie uprzejmi kierowcy

XT-CBL
@Anonim

Nie prawda, są też bardzo mili kierowcy, choć oczywiście nie wszyscy...

@Anonim

Zgodzę się z tym całkowicie

Jaki Nick ?
@Anonim

Bo są nie grzeczni,zwłaszcza ten stary z linii 810 ktory mial dyżur w sobotę 12,02,2022 o godz,17,15 wyjazd z Galerii Dminikanskiej wrocław

Maria
@Jaki Nick ?

O co chodzi?

Zostaw merytoryczną opinię o DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.?

DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Długosza 60
    51-162 Wrocław

DLA Dolnośląskie Linie Autobusowe Sp. z o.o.